Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52201) róland válasza Gubek-Einste (#52200) üzenetére


róland
veterán

Jelenleg kábeltv-s koax modemből jön UTP-vel a routerre.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#52202) Ano válasza YellowFlash (#52172) üzenetére


Ano
őstag

"bedugja a routert oda ahol van hely, oszt csók. Egyáltalán nem figyelnek az optimális elhelyezésre, antenna beállításra, fw frissítésre stb. Aztán megy a sírás, hogy hurr-durr nem működik dikkmá. :F"

Imádom, hogy mindenki csak mondja, hogy helyesen kell beállítani az antennát, meg a megfelelő helyre kell tenni a routert, de senki nem konkretizálja a dolgot!

Valaki esetleg készíthetne ilyen leírást, vagy linkelhetne valami könnyen emészthetőt és betehetné az összefoglalóba ... habár jómagam nem vagyok szakmán kívüli, de a WiFi-t én sem ismerem ennyire mélyrehatóan ... szóval jó lenne egy olyan útmutató, ami emberi nyelven leírja, hogy mire ajánlatos figyelni amikor beüzemelünk egy új routert ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#52203) Gubek-Einste válasza róland (#52201) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor teljesen felesleges ezt az eszközt megvenned.

#52202 Ano
Alapvetően nincsen ilyen általános leírás és írni sem nagyon lehetne ilyet.
Ami ajánlott: Szabad levegő legyen az eszköz, lehetőség szerint olyan helyen ami a lefedendő terület közepén.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52204) soo277 válasza Gubek-Einste (#52200) üzenetére


soo277
őstag

Elég nagy házam van,vastag falak, 50es netem van,telo, tv, re kellene csak megosztani,nincs nagy igény,de jó lenne ha mindenhol lenne jel

BT: wersoo#21211

(#52205) Gubek-Einste válasza soo277 (#52204) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg megfelel a kinézett típus ha nincsen igény a dual band működésre. Hasonló eszköz még az Asus N18U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52206) soo277 válasza Gubek-Einste (#52205) üzenetére


soo277
őstag

A lényeg nekem az lenne ,hogy legyen jel a házban mindehol rendessen

BT: wersoo#21211

(#52207) pandor


pandor
tag

Sziasztok,

tanácsra lenne szükségem a következőkben. Adott egy hálózat
- 1 db 10/100 routerrel,
- 4 db 10/100 hálókártyás géppel
- 1 db 10/100/1000 hálókártyás géppel.
A 4 gép az ötödikről futtat egy alkalmazást és ír/olvas az ott található adatbázisba (semmi extra terhelés, kézi adatbevitel rögzítődik az adatbázisba).
Néha erősen belassul az elérés, ezen érezhető segítség lenne-e CSAK 10/100/1000 router cserére?
Ez esetben a router - 5. gép szakaszon megvalósulna a nagyobb sebességű adatátvitel, vagy a 10/100-as gép - router szakasz sebessége határozza meg az egész út sebességét?

Esetleg más tanács a gyorsabb elérés érdekében?

(Ha más megoldás nincs, a 4 gép hálókártya és a router cseréje lesz 10/100/1000 csatolóra.)

(#52208) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Sziasztok!

Kollégiumba szeretnénk nagy hatótávú, legalább 15-20 eszközt szimultán kiszolgáló Router-t vásárolni. Az uplink az max. 30 Mbit, szóval gigabites portok nem kellenek. A max. keret egy eszközre 8-9 ezer forint lenne. Milyen eszközt ajánlanátok?

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#52209) csixy válasza pandor (#52207) üzenetére


csixy
addikt

Itt a sávszélesség legfeljebb úgy jön szóba , hogy közben mennyi nagy sávszélesség igényű alkalmazás fut az 5. gépen?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#52210) pandor válasza csixy (#52209) üzenetére


pandor
tag

Az 5. gép semmi mást nem csinál csak kiszolgálja a 4 gépet.
A 4 gép erről futtatja az említett alkalmazást.

A lassulások nem a 10/100-as sávszélből eredhetnek, hanem maga az 5. gép nem tudja belassulások nélkül kiszolgálni a négy gépet?

(#52211) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy ezek az AC képes router-ek tényleg megérik a "felárat"? Tudom soktényezős, meg egyebek, de akinek van tapasztalata az tapasztal javulást a Wi-Fi jelben/sebességben az AC javára? Dual Band-es router-ekre gondolok. Pl. Asus N56U vs AC55U esetében hogy áll a dolog?!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#52212) Gubek-Einste válasza soo277 (#52206) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Garancia nincsen, hogy a teljes lakás lesz fedve de ha nem lenne megfelelő a lefedettség/sebesség akkor másodlagos eszköz kell beüzemelni.

#52210 pandor
Ha nem sebesség probléma áll fent akkor a gyorsabb router/hálókártya nem fog ezen segíteni.

#52208 mbalint987
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?

Ami a legjobb lenne az egy központi router és mellé több AP.

#52211 nlpK
Ha van megfelelő kliens eszköz akkor megérheti az AC-s eszköz beszerzése.
Többnyire az AC-s eszközök már újabb/erősebb hardverrel rendelkeznek így ebből a szempontból is előnyösebbek lehetnek.
Hatótávolságban/lefedett terület nagyságban nincsen különbség a régebbiekkel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52213) mbalint987 válasza Gubek-Einste (#52212) üzenetére


mbalint987
aktív tag

A legjobb szerintem is a több AP, de erre jelenleg nincs keretünk. Azt, hogy az egész szintet behálózza meg kizárt, ez nem is cél, de legalább a szint felének jusson egy kicsi Internet. Itt a szint alaprajza, a falak pedig vasbetonból vannak. Egy "szoba" 10-15 négyzetméter.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#52214) Gubek-Einste válasza mbalint987 (#52213) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 kellene próbálkozni mert van benne dedikált AP és repeater mód a gyári firmware-ben de tehető rá CFW is.
Alternatíva a TP-Link 841ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52215) Petyamester


Petyamester
csendes tag

Sziasztok!

Korábban már írtam érdeklődésképpen, most vált aktuálissá a router vásárlás.

Segítségetek kérném dönteni az alábbi típusok közül:

-TP-LINK Archer C7 AC1750
-TP-LINK Archer C9 AC1900
-ASUS RT-N66U
-ASUS RT-AC68U

A szolgáltató DIGI és a sebesség 1000 Mb/s lesz.

A lakás panel és kb. 80 nm kellene teljesen lefednie. Több laptop, telefon, tablet, smart tv-k, wifi kamerák csatlakoznának a routerre, leginkább filmek letöltésére és PS4 online játékokra használnám. A lényeg az, hogy stabil és megbízható legyen a router és ne dobjon le soha! Fontos, hogy legyen 5GHZ és ennyi pénzért már USB3.0 is elvár az ember.
Ha nem számítana a pénz akkor egyértelműen ASUS RT-AC87U választanám, de nem fogok 60 ezret egy routerért kiadni. (főleg, hogy egy jó páran írják, hogy még ez a készülék is ledobál!!)

A 40 000 is elég sok, de talán még ennyi belefér, én a C9 AC1900 felé hajlanék, van esetleg valaki aki tud véleményt írni erről a készülékről?

Köszönöm előre is a válaszokat! :)

(#52216) Ano válasza pandor (#52210) üzenetére


Ano
őstag

Ha windows az össze gép akkor én az összes géperől pingelnék minden irányba (azaz gépenként 4 command prompt és ping parancs) ping -t kapcsolóval (addig pinggel amíg meg nem szakítod) és a lassulás pillanatában megnézném, hogy van-e timeout ... illetve kellene futtatni feladatkezelőt a "szerver" gépen és nézni a CPU/IO/RAM terhelést az adott pillanatban ...

Esetleg ha van valami progi ami log-olja ezeket (sajna most nem jut eszembe ilyesmi), azzal rögzíteni ... ezzel gyorsan ki tudod deríteni, hogy hálózati probléma van (sz@r kábel, esetleg valamelyik LAN kártya, vagy switch hibád van-e), vagy a "szerveren" okoz valami belassulást ami megakasztja az adatrögzítést ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#52217) Lauda


Lauda
félisten

Hello!

A ket termek kozott szerintetek mi a kulonbseg?:

TP-LINK Archer VR600 AC1600 Gyartoi oldal: [link]

TP-LINK TD-W9980 N600 Gyartoi oldal: [link]

Koszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#52218) choco01


choco01
addikt

Hali.

5.000 forintig szerintetek bármelyik TP-Link, D-Link, Tenda gigabites switch megfelelően működik? :U

:R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#52219) Jim74 válasza choco01 (#52218) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nekem TP-Link van évek óta. Hibátlan.

(#52220) choco01 válasza Jim74 (#52219) üzenetére


choco01
addikt

Ilyesmi?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#52221) Jim74 válasza choco01 (#52220) üzenetére


Jim74
nagyúr

Még a régi kocka desig van nekem. NAS, media player lóg rajta, hibátlanul mennek.

(#52222) Gubek-Einste válasza Petyamester (#52215) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az N66U régebbi eszköz így azt inkább ne vedd meg újonnan.
A C9-cel kevés tapasztalat, a másik kettő kipróbált eszköz.

#52217 Lauda
Alapvetően az, hogy az egyik N-s, a másik pedig AC-s.
Pontosan hova és mi célból kellene?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52223) Lauda válasza Gubek-Einste (#52222) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi, ez igy nekem nem mond semmit.

Lakasba, VDSL nethez.

(#52224) Intruder2k5 válasza Lauda (#52223) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az AC újabb WiFi szabvány mint az N, amíg 2.4GHz N szabványon gyakorlatilag 80-120Mbps közt van az elérhető legnagyobb sebesség, addig 5GHz AC-n az említett routerrel akár 3-500Mbps is elérhető, persze, ha van hozzá megfelelő kliens is, ami támogatja azt, és a környezet is megfelelő rá. Viszont AC nélkül 5GHz van a kisebbik modellben is, ahol azért 150-200Mbps szintén elérhető jó esetben.

Ha egyébként nem akarsz házon belül TB-okat mozgatni WiFi-n, akkor nem gondolom, hogy VDSL nethez feltétlenül szükség lenne az AC-s routerre, hiszen 80-100Mbps a régebbi szabványon is átmegy. Persze a jövőre nézve megveheted azt is, de ez a része már a Te dolgod.

[ Szerkesztve ]

(#52225) Lauda válasza Intruder2k5 (#52224) üzenetére


Lauda
félisten

Igy mar oke, koszi szepen! Nem ertek ehhez, ezert nekem nem mondanak semmit a jelzesek. Ez esetben eleg lenne nekem az N-es modem is, bar multkor volt ara a masiknak, akkor 28 korul listazta az ipon, szoval nincs nagy kulonbseg. :)

(#52226) róland válasza Gubek-Einste (#52203) üzenetére


róland
veterán

S akkor mit ajánlasz, ha szükségem van a Transmission torrent kliensre is? (S persze az RT-AC56U alig beszerezhető.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#52227) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Sziasztok!

T-online-os netem van és HG8245H routeren jön be a net hozzám. Eljutottam odáig, hogy kevés lett a 4 LAN hely. Van viszont itthon egy TP-link (csak) LAN routerem. Az megoldható, hogy Huawei egyik LAN portját összekötöm a TP-link bemeneti portjával, aztán a TP-linkre kötöm az eszközöket? Jól emlékszem, hogy van valamilyen állítás (talán "Client"), amit eszközölnöm kell majd a TP-Linken?

Hogy is működik majd ez pontosan?

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#52228) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Sziasztok!
Telekomos nethez (Sagemcom F@st 3686) keresnék routert. A ház L alakja miatt a telekomos router nem tud kielégítő térerőt szolgáltatni az egész házban, illetve régebben még téma volt, hogy a T-sek nem ajánlják a 3-4-nél több eszköz egyidejű csatlakozását wifin.
Keret az 25eFt környéke, maximum 30eFt-ig szeretnék elmenni, ha van olyan eszköz, ami nagyon megéri ennyiért.
Nézegettem az ajánlott router listákat, az Asus RT-18U tetszett meg eddig.
Ami fontos: 5ghz nem szükséges, 4-6 eszköz (tablet, telefon, 1pc) lenne rajta egyidejűleg (esténként), USB-ből jól jönne legalább egy. (Pendrive, vagy netalántán HDD, nyomtatni nem akarok a routeren keresztül.)
A net 120/10-es.

[ Szerkesztve ]

(#52229) krealon válasza Vertigo18 (#52227) üzenetére


krealon
veterán

"T-online-os netem van és HG8245H routeren jön be a net hozzám. Eljutottam odáig, hogy kevés lett a 4 LAN hely. Van viszont itthon egy TP-link (csak) LAN routerem. Az megoldható, hogy Huawei egyik LAN portját összekötöm a TP-link bemeneti portjával, aztán a TP-linkre kötöm az eszközöket?"

Megoldhato. Ajanlom az AP / switch mod-ot.

(#52230) Gubek-Einste válasza róland (#52226) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AC55U ami még hasonló, CFW nincsen rá.
Sajnos az AC56U már kifutó típus lett.

#52228 Balazs_
Ha nem kell az 5 GHz-s wifi akkor az Asus N18U a best buy típus.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52231) róland válasza Gubek-Einste (#52230) üzenetére


róland
veterán

S az AC51U-ról mi a véleményed?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#52232) KriMes25


KriMes25
csendes tag

Hello

Családi házba (150m2 szóval nem túl nagyba) szeretnék egy időtálló-stabil routert, nagy hatótávolsággal 30000-ig -/+
Fontos lenne, hogy a belső hálózat wifi/kábel gyors legyen és stabil. Egyidőben nem lenne nagyon sok eszköz rácsatlakoztatva, wifin kb 8-10, kábelon 4nél kevesebb.
Nem lenne hátrány, ha ezért az összegért már valami torrent klienst is tudna futtatni és a routerre csatlakoztatott HDD-re letölteni.
Tudnátok adni tippeket mely márkák mely modelljeit értemes nézegetni?

Előre is köszi a segitséget :)

[ Szerkesztve ]

(#52233) csixy válasza KriMes25 (#52232) üzenetére


csixy
addikt

ASUS RT-N 18U . 21000Ft.
Gyári firmware csere tomatóra.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#52234) farkas-j


farkas-j
őstag

Sziasztok! Egy barátomnak keresek 50mbit-es nethez routert. A gigabites LAN és az 5GHz-es WiFi nem feltétel. Melyik a legolcsóbb ajánlott router, amelyik képes vendég WiFi-t is szolgáltatni? Nekem TP-Link C5 v1-em van ami tudja, de ez a barátomnak túl húzós áru.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#52235) Intruder2k5 válasza farkas-j (#52234) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A TP-LINK WR841ND újabb verziói tudják, az emulátor szerint a v11 legalábbis biztosan. Az ASUS RT-N12 D1 ugyancsak tudja. A D1 jelzés fontos, nem keverendő össze az RT-N12E-vel.

(#52236) Gubek-Einste válasza róland (#52231) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AC51U ahogyan az összes AC750-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik, valamint CFW ellátottságuk sem gyakori.

#52232 KriMes25
Torrent kliens csak az Asus router-eiben van gyári firmware alatt, ajánlottak: N18U/N56U/AC55U
Torrent kliens nélkül: TP-Link 1043NDv2/v3/v4/Archer C5/C7, a 1043ND-re és az Archer C7-re CFW-vel torrent képesség tehető.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52237) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
Dual WAN képes routert keresek.
WIfi nem érdekes (nem lesz használva), összesen kb 600-as internet lesz rajta.

Mit ajánlanátok?
Köszi

(#52238) Gubek-Einste válasza puru (#52237) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N18U ami már dual WAN képes.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52239) farkas-j válasza Intruder2k5 (#52235) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm szépen a választ! Én TP-Link párti vagyok (nekem is ilyenek vannak és a családba is ezt a márkát favorizálom), de az Edigitál-nál olvasott vélemények ettől a konkrét típustól elriasztanak. Az ASUS RT-N12 D1 viszont biztatónak tűnik. A régi típusok megbízhatatlanságát mára már (talán) kinőtte ez a márka. Meglátom mit szól a barátom ehhez a tipphez. Még egyszer köszönöm!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#52240) puru válasza Gubek-Einste (#52238) üzenetére


puru
senior tag

Köszi, de ez nem csak backup-nak tudja a második WAN-t?
Én olyat keresek, ami párhuzamosan tud két WAN-t kezelni (összeadja két wan sebességét)

(#52241) Gubek-Einste válasza farkas-j (#52239) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem kell hinni a webshop-os véleményeknek mert sok közülök user error miatt van.

#52240 puru
Tud load balance-ot és fall back módot is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52242) KriMes25


KriMes25
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a tippeket. Sokat segítetteket. Nem mozgok otthonosan router témában :)

(#52243) spln


spln
tag

Sziasztok!

Nézegettem az ajánlott listát, a TP-link Archer C5 jó lenne nekem. Viszont ugye ebből van V1 meg V2, és most már csak V2 kapható.
Nezegettem OpenWrt meg WikiDevi techdata oldalakat a különbségek után, V1-ben Qualcomm Atheros volt a V2 meg már Broadcom chipes. Teljesítményben gondolom nincs nagy különbség.
V2-re úgy láttam nem nagyon van még CFW mivel broadcom tomato is jöhetne ár akár :U de gyárival sincs bajom.
Azt viszont jól gondolom hogy a V2 csak 2 antennával nem lehet 3x3:3 MIMO? vagy ez nem függ össze? vagy van egy harmadik belső?
Eddig amiket jobban megnéztem ott a 2 antennás kb mindig csak 2x2:2 MIMO-t tudott

Köszi

"Danger! Avoid death!"

(#52244) Multibit válasza spln (#52243) üzenetére


Multibit
veterán

Nem tudom, hogy a C5-nek osztott, vagy külön antennái vannak a két frekvenciasávra. Ha - mondjuk - az egyik sávra van három belső antennája, akkor lehet 3x3:3 MIMO-s. Kérdés: vannak 3x3:3 MIMO-s klienseid?

(#52245) spln válasza Multibit (#52244) üzenetére


spln
tag

Nos, kicsit jobban utána olvastam a MIMO témának, mert kérdésed alapján úgy tűnt nem vagyok egészen képben :B

Szóval nincs 3x3:3 kliensem. Viszont én úgy gondoltam, hogy ez osztható pl.: 3x3:3 router = 2x2:2 kliens + 1x1:1 (tehát nem MIMO) kliens, és így mindenkinek (minden streamnek) van külön antenna, külön sáv.
Valahogy így:

A kérdésed alapján ez az opció csak az én fejemben létezik, de kicsit utána nézve mégsem.

Elvileg wikipedia szerint van olyan technológia, hogy Multi-User MIMO.
Szintén wikipedia szerint MU-MIMO az AC WiFi szabványba már be is került: IEEE 802.11
Ellenben ezt nem kötelező implementálni az eszközökben, elvileg csak 1 stream a kötelező: Mandatory and optional features
Persze ha már MIMO-t tud egy eszköz, akkor van több stream, viszont egyáltalán nem biztos, hogy ezeket szét is tudja osztani több eszköz között.. ha jól értem :U

Ha nagyon technológiai okfejtés, és más topikba tartozik szóljatok :)

[ Szerkesztve ]

"Danger! Avoid death!"

(#52246) spgabor válasza Gubek-Einste (#52189) üzenetére


spgabor
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. Tenda routerek milyenek? Tudom, hogy új márka, de van vele már tapasztalatotok? Viszont hajlok egy Asus felé.

(#52247) Ed McLeves válasza .OM. (#52102) üzenetére


Ed McLeves
tag

Szia .OM.!
Az lenne a kérdésem, hogy a router képes-e folyamatosan fenntartani a PPPOE-kapcsolatot (az van nekem a Diginettel), illetve újratárcsáz-e, ha megszakad a kapcsolat? (Csak a VPN-re lenne szükséges úgy, hogy a számítógép ki van kapcsolva, emiatt az on-demand nem opció)
Köszönöm.

(#52248) Ano válasza spln (#52245) üzenetére


Ano
őstag

Én úgy olvastam hogy MU-MIMO-s routerhez kell MU-MIMO-s kliens is, hogy ki tudja szolgálni a MU-MIMO lényegét ... szóval ez még olyan 3-5 év mire elterjednek a MU-MIMO-s kliensek ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#52249) spln válasza spgabor (#52246) üzenetére


spln
tag

Alapvetően nem ajánlott a Tenda, ott a tapasztalatok szerint az olcsósítás a minőség rovására megy már.
A TP-link kb az "alsó határ", ami már jó áron van de még jó minőségben.

Ellenben vannak elégedett felhasználói a topikjában: link
Az én olvasatomban főleg tomato-val jók, mondjuk a W1800R, ami viszont már nem az a kategória, amit keresel (árban sem).

Én a helyedben a Gubek-Einste által ajánlott gigabitesekből választanék, a TP-link 1043ND pont 15k körül van, ha belefér a 20k akkor az Asus N18U.
Vagy ha nem riadsz vissza a használttól sem, akkor aprók közt találsz jóval olcsóbban is ezekből, akár garival.
Sőt akár a szintén ajánlott, de már újonan nem kapható TP-link WDR3600 vagy WDR4300-ból is, amik a gigabit mellett tudják az 5GHz-et is.

"Danger! Avoid death!"

(#52250) spln válasza Ano (#52248) üzenetére


spln
tag

Igen, az lehetséges.
Illetve ahogy néztem routerekből is csak a nagyon top kategória tudja egyelőre..
pl.: Linksys EA8500 de ez az ár.. khm :))

szerk.:
van TP-link-ből is, de nem pont az Archer C5 lesz az: Archer C5400
bár az eleje stimmel ;]

[ Szerkesztve ]

"Danger! Avoid death!"

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.