Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52551) Gubek-Einste válasza AngerFîsT (#52550) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A szolgáltatói eszköz kiváltani nem tudod, max teheted meg, ha támogatott, hogy PPPoE Passthrough módba teszed és saját router-t használsz.
Az Asus AC51U ahogyan az összes AC750-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik, valamint CFW ellátottságuk sem gyakori.
20k-ból ajánlott külső dual band eszköz csak a TP-Link 3600/4300 de ezek már alig kaphatóak, 20k felett Asus AC55U vagy TP-Link Archer C5 van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52552) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! TP Link 1043 a legolcsóbb ajánlott Gigabites router. V4-et lehet már venni valahol? Egyébként van valami jelentős változtatás a V3-hoz képest?

(#52553) AngerFîsT válasza Gubek-Einste (#52551) üzenetére


AngerFîsT
tag

PPPoE Passthrough ez merre lehet kb ? átnyálaztam és semmi :), ha meg kiváltani sem lehet akkor mit ajánlasz wifi bővítésre ?

ZXHN H168N ez a router tipusa

I Say Anger you say FisT!

(#52554) cocka válasza Gubek-Einste (#52549) üzenetére


cocka
veterán

Hát azt, hogy tudja az 5 GHzet, mert itt olyan szennyezett a környék 2.4-en, hogy hihetetlen. A sebesség nyilván nem annyira fontos, mert 150 fölé úgy se nagyon tudnak ezek menni, ha jól sejtem. De az 5 GHz az fontos lenne. Kettőt néztem ki, ami gyakorlatilag erről szól:

Tp-link Archer MR200 vagy D-link DWR-953. Meg van még az Asusnak egy okossága, amin már gigabites lan portok is vannak, de az több mint 80k. :Y

[ Szerkesztve ]

(#52555) Raruh


Raruh
tag

Sziasztok!
Jelenleg egy DLing Go-RT-N300 as routerem van, de a garancia már lejárt, ezért szeretném leváltani egy másik típusra. (Ez pedig mivel megbízhatónak bizonyult, mehet az ősökhöz haza :DD )
Kb hasonló 5-6 k árkategóriában szeretnék beruházni egy hasonló paraméterekkel rendelkező routerre, mely időtállónak bizonyul, és nem lenne utolsó, ha nagyobb hatósugara lenne, mert a jelenlegi 5 m-re 1 fallal elválasztva már nem észlelhető(gondolom amiatt is, hogy nincs antennája).
Internetem: Digi 100/100, ami jó lenne, ha kábelen keresztül jönne is, wifin a jelenlegi 40M-et tud, hasonló bőven elég lenne a 3 laptop, 3 teló, 1 tv kiszolgálásához.

Van most valami jó vétel ilyen árkategóriában, ami megbízható?

Köszi előre is a válaszokat!

Üdv: Raruh

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#52556) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!

Digi 500/200 nethez kellene egy új router. Emeletes ház, jó lenne ha a földszintről a fenti szobákban, és kicsit az udvaron is elérhető lenne.

Jó lenne 10-15 ezer között kihozni.

Asusokat néztem első körben, ennyiből viszont csak a két N12-esből jöhet ki valamelyik, viszont azok nem gigabitesek, N18U van ami gigabites, de az már 20.000ft, az olcsóbb n12 plusnak nem túl jó a jel erőssége.

Szerintetek mi lehet a legjobb megoldás, régen nem annyira szerettem a TP-Linket, de ha a mostani készülékek jobban, akkor akár onnan is. :R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#52557) maxima válasza zaza99 (#52547) üzenetére


maxima
tag

Szia!

Ha nem kell AC akkor TP-Link CPE 210 vagy 5 GHz-re 510

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#52558) zaza99 válasza Gubek-Einste (#52549) üzenetére


zaza99
csendes tag

A 2.4GHz elég.

(#52559) zaza99 válasza maxima (#52557) üzenetére


zaza99
csendes tag

Ez irányított nekem meg körsugárzós lenne jó egy 25méter sugarú körben akarom használni . Azért köszi.

(#52560) menthor


menthor
tag

üdv!

a szokásos igénnyel jöttem én is, szeretnék egy új routert,
a körülmények és igények a következők:

- a jelenlegi routerem: TL-WR841N, ami DIGINet 100-on lóg
- ezt elajándékozom egy ismerősnek
- általában rajta lógó eszközök (többnyire szabad közvetlen rálátásban):
T420 (AC képes), SAMU H6400 TV (főleg kábelen), Redmi 3 + Vernee Thor telók
- 10. emeleti kis lakásban vagyunk, a jelszint nem különösebben probléma
- a 2.4GHz sáv elég terhelt, bár ez eddig nem volt gond

- wifi lehetne gyorsabb
- szeretnék HDD-t kötni rá, ami tartalmát egyszerűen tudom böngészni a tv-vel
(jelenleg a T420 belső tárhelyéről nézek filmeket Samsung AllShare progival) +
a laptopra letöltött filmeket másolnám át a routeren lógó HDD-re (NAS)
- külön NAS üzemeltetését nem tartom szükségesnek
- torrentet inkább a laptopon futtatom, mert tudom, hogy ez nem a routerek erőssége
- nem feltétlenül szükséges, de jó lehetne neten keresztül elérni a HDD-t (FTP)
- olyan 20k környékén maximalizálódnék, de minden lehetőség érdekel 10-30k közt

köszi, üdv :)

the truth is out there

(#52561) Gubek-Einste válasza pinnacle (#52552) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ahogyan látom csak egy frissített hardver verzió lesz, a korábbiaktól nem nagyon tér el.

#52553 AngerFîsT
A szolgáltatód topikjában érdeklődjél a PPPoE Passthrough ügyében.
Alap eszköznek egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND lenne az ajánlott AP módban.
Az Asus-ban van gyári firmware mellett dedikált AP és repeater mód.

#52554 cocka
Sajnos a SIM kártyás router-ek nem olcsók és a kínálat sem túl nagy.
Én inkább a TP-Link-re szavaznék.

#52555 Raruh
Ehhez a nethez már gigabites portokkal rendelkező típus lenne az ajánlott de ilyenek már a 15-20k-s kategóriában indulnak.
Amivel a leginkább ki tudod használni a net sebességedet az a TP-Link 841ND lenne.

#52556 choco01
Ami szóba jöhet az a TP-Link 1043NDv2/v3/v4 de jobban megérné a plusz pénz az Asus N18U-ért.

#52558 zaza99
Nem lesz olcsó egy ilyen eszköz.
RouterBOARD Metal 2SHPn vagy PicoStation M2-HP ami talán jó lesz.

#52560 menthor
Ilyen környezetben mindenképpen dual band eszköz lenne az ajánlott.
Ajánlott eszközök: Asus N56U/AC55U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52562) pinnacle válasza Gubek-Einste (#52561) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Olvasva a véleményeket, néhányan panaszkodnak a gyenge wifi-re, mondjuk nem tudom, hogy nálam lenne-e ilyen gond, 81 m²-es panel lakásban, 741ND helyett lenne. Nagyszobában van, távolabbi helyiségekben már alig van jel. Mi lenne a következő Gigabites ajánlott router, aminél nincs vételi probléma?

(#52563) junior11 válasza pinnacle (#52562) üzenetére


junior11
veterán

Asus RT-N18U

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#52564) MaCS_70 válasza junior11 (#52563) üzenetére


MaCS_70
félisten

Társasházban nem biztos, hogy jó neki a 2,4 GHz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52565) junior11 válasza MaCS_70 (#52564) üzenetére


junior11
veterán

Igen, ez lehetséges, mivel az 1043ND felől érdeklődött, ebből kiindulva ajánlottam neki a "jobb" N18U-t.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#52566) pinnacle válasza junior11 (#52563) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! 2,4GHz közepesen terhelt, az 5GHz teljesen üres. Csak a régi eszközök, iPad2, Dell E6320 lehet, hogy nem tudják azt. Egyébként tényleges probléma a gyenge wifi a 1043-nél vagy nem jellemző? 3,5 szobás panel lakás nem lehet gond.

(#52567) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Igazából az a gond, hogy nem stabil a 741ND. Korábban mondtátok, lehet, hogy a táp kezd meghalni. Nem akartam újat venni, de most jutott eszembe, hogy scannerhez vettem már. Kíváncsi vagyok, hogy jobb lesz-e ezzel.

(#52568) Tompie


Tompie
őstag

A TP-Link Archer C7 AC1750 routerből létezik már V3 is? :F
E szerint igen.
Vagy nem mindenhol?

(#52569) MaCS_70 válasza pinnacle (#52566) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 1043-as wifije kifejezetten jó, az N18-asé viszont még jobb, még gyári értéken is. Biztosan előrelépés.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52570) enzo89


enzo89
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Olyan routert keresek, ami leginkább stabil, és gond nélkül tud nagyobb felbontású filmeket is streamelni wi-fin. A router egy kétszintes családi házban lenne elhelyezve, ami kb 200nm.

A fő probléma: A filmeket a egy Synology NAS-ról szoktuk megnyitni a TV-vel, de több felhasználó esetén vagy nincs net a felhasználóknak vagy szaggat a film.

Két routeren gondolkodtam eddig, az egyik a:
Synology RT1900ac, illetve az Asus RT-AC87U.

A routererrel hosszabb távra terveznék, a Synology-ra a NAS megbízhatósága, és az állandó terméktámogatás miatt esett a választás, az Asus-ra pedig azért, mert elvileg gyorsabb. Az Asusról olvastam hideget-meleget, egyes tesztekben, gyorsabb mint a Synology másokban nem. Hardveresen elvileg egyforma teljesítményük van. Ti a kettő közül melyiket ajánlanátok inkább?

(#52571) pinnacle válasza MaCS_70 (#52569) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

(#52572) Multibit válasza enzo89 (#52570) üzenetére


Multibit
veterán

A wifi átvitel stabilitása nem csak a routeren múlik! Lehet bármilyen szuper routered, ha a környezet, vagy a tévé keresztbetesz.

(#52573) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik lenne jobb választás:

Asus RT-N56U vagy Asus RT-N15U? :F

Egy TP-LINK TL-WR741ND-t szeretnék lecserélni. Mindkettő nagy előrelépés lesz ehhez képest, azt hiszem :DD

Leginkább telefonok és laptopok lennének csatlakozva rá... 1000-es digi net van itthon. Tudom, hogy még a felét sem tudnám kihasználni.

Ezeket az adatokat mértem eddig a jelenlegi routerrel wifin él kábelen:
Wifi:
le: 53,29
fel: 45,10

Kábel:
le: 93,42
fel: 94,57

(Nem mentettem el kép formájában :DDD )

(#52574) Intruder2k5 válasza b1sti (#52573) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Egyértelműen az RT-N56U, sokszor erősebb mint az RT-N15U, és nem mellesleg Dual Band is.

(#52575) b1sti válasza Intruder2k5 (#52574) üzenetére


b1sti
senior tag

Gondolom az RT-N18U lenne viszont a 3 közül a legjobb :)

(#52576) Intruder2k5 válasza b1sti (#52575) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez attól függ, hogy ad-e jelentős pluszt az 5GHz, mert az RT-N18U-ban az nincs, viszont hardveresen erősebb mint az RT-N56U.

(#52577) b1sti válasza Intruder2k5 (#52576) üzenetére


b1sti
senior tag

Szerintem akkor marad az N56U, mivel nem hiszem, hogy a laptopom ki tudná használni az 1000-es digit :DDD :N
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! :R

Mennyire jó/megbízható a gyári firmware, amivel rendelkezik az N56U? Olvastam pár hozzászólásban, hogy nem mindegyik routernek jó a gyári.

[ Szerkesztve ]

(#52578) Gubek-Einste válasza Tompie (#52568) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hivatalosan van, tavaly márciusi a kiadás így valószínűleg már azt lehet kapni.

#52577 babu87
Az Asus gyári firmware-e elég stabil, nincsen vele gond.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52579) Tompie válasza Gubek-Einste (#52578) üzenetére


Tompie
őstag

Eddig boltoknak akiknek írtam csak v1 v2-ről írtak, illetve hogy amit beszereznek az valószínű már v2 :)
Viszont ennek tudatában inkább már v3-at szeretnék :)

[ Szerkesztve ]

(#52580) Gubek-Einste válasza Tompie (#52579) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincs különbség a v2 és v3 között, még a gyári firmware is szabadon cserélgethető közöttük.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52581) Tompie válasza Gubek-Einste (#52580) üzenetére


Tompie
őstag

Akkor mire jó v3 és miért nem jó / maradt továbbra is v2, sosem értettem azt hittem az újabb verzió kiadás tartalmaz valami újítást.

(#52582) Gubek-Einste válasza Tompie (#52581) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem tőlem kérdezd, én sem értem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52583) Tompie válasza Gubek-Einste (#52582) üzenetére


Tompie
őstag

ok ok :) na a lényeg akkor min v2 legyen :)

(#52584) Intruder2k5 válasza Tompie (#52583) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A v3-ban van guest wifi és ipv6 támogatás. Bár a különbség csak szoftveres, simán mégsem lehet felcserélni a két modellre készült firmware-t, a cseréhez közbe kell iktatni valamilyen cfw-t is, pl. OpenWrt.

[ Szerkesztve ]

(#52585) Tompie válasza Intruder2k5 (#52584) üzenetére


Tompie
őstag

...és v3-at hol lehet beszerezni? mert mindenhol csak v1-ről és v2-ről tudnak jobb esetben, de leginkább nem tudják, hogy a beérkező milyen lesz? vagy hát v2 lesz mert a v1 gyártása már megszűnt :)

(#52586) Intruder2k5 válasza Tompie (#52585) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy észre sem vették, hogy már régen csak v3-mat forgalmaznak...

De, hogy konkrétan is válaszoljak a kérdésedre, nem tudom hol lehet beszerezni. Viszont a v2 a fentebb említett szoftveres módosítással házilag is átalakítható v3-nak.

(#52587) Tompie válasza Intruder2k5 (#52586) üzenetére


Tompie
őstag

Na az szuper akkor, akkor csak egy v3 EU firmware-t kell beszerezni?
Itt semmilyen nincs fent.

(#52588) Intruder2k5 válasza Tompie (#52587) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na várjál, lehet mégsem olyan szuper, most látom csak a linkről, hogy Archer C7-ről van szó, azt hittem 1043ND a téma. Akkor így tárgytalan amit eddig írtam, elnézést!

(#52589) Tompie válasza Intruder2k5 (#52588) üzenetére


Tompie
őstag

Mikor láttam nincs v3 EU firmware éreztem, hogy zavar van az erőben :)
Lehet V3 router csak US-ban van?! :) EU-ban csak V2 :)

[ Szerkesztve ]

(#52590) Intruder2k5 válasza Tompie (#52589) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk érdemi eltérést itt se nagyon látok a hardverben, de nem tudom ezek mennyire kompatibilisek egymással, illetve mi a különbség köztük gyárilag.

TP-LINK Archer C7 v2.x
TP-LINK Archer C7 v3.x

(#52591) Tompie válasza Intruder2k5 (#52590) üzenetére


Tompie
őstag

Én is itt néztem és nem láttam különbséget, V1 és V2 között még csak csak de V2 és V3 között nem :)

[ Szerkesztve ]

(#52592) zaza99 válasza Gubek-Einste (#52561) üzenetére


zaza99
csendes tag

"#52558 zaza99
Nem lesz olcsó egy ilyen eszköz.
RouterBOARD Metal 2SHPn vagy PicoStation M2-HP ami talán jó lesz."

Köszönöm szépen.

(#52593) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Asus RT-N14U,m ièrt nem ajánlott?Úgy általában?

Wasabi...

(#52594) Multibit válasza Kronos3000 (#52593) üzenetére


Multibit
veterán

Mert 100 Mbps portjai vannak, ehhez képest túl van árazva. Ezen kívül a Mediatek chipset sem túl jó "ajánlólevél".

(#52595) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

71/9-es VDSL netet hasznalok es mostanaban nem is varhato gyorsabb net errefele. Jelenleg kabelen kapja a biteket a gep. Ha szeretnem ezt megszuntetni es csak wifin atvinni a jelet, milyen eszkozok szuksegesek hozza, hogy se sebessegben, se pingben ne lehessen eszrevenni semmit? Havi 1-2TB forgalmat bonyolitok.

Masik verzio, mar korabban is erdeklodtem VDSL modem ugyben, ha beiktatnek egy ilyet (TP-LINK Archer VR600 ) a szolgaltatoi modem helyett (irtatok, hogy ennek nagyon bika a wifije), milyen vevo kellene a masik oldalra a celhoz?

Neztem az apc ethernet protectort, az is 10 ezer forint es azt sem tudom, hogy a haz megfeleloen van-e foldelve, mert abba kell kotni. Lehet biztonsagosabb, ha eleve nincs fizikai kapcsolat. A 220 reszhez meg teszek egy APC PMF83VT-GR-t aztan kesz is vagyok.

Koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#52596) Multibit válasza Lauda (#52595) üzenetére


Multibit
veterán

Senki nem fog garantálni nekef ilyet!
A leggyorsabb AC eszközökkel lesz az átvitel (de az AC750-es kütyük felejtősek).
A torrent wifi-n nyögvenyelős!
LAN-on belül van adatforgalmad?

(#52597) Lauda válasza Multibit (#52596) üzenetére


Lauda
félisten

Torrentre nem jo a wifis megoldas?

(#52598) Multibit válasza Lauda (#52597) üzenetére


Multibit
veterán

A sokszálas le-, feltöltéshez nem wifi való. Menni fog, de valóazínüleg korlátozni kell a kapcsolatok számát. A full duplex hiányát is érezni fogod.

(#52599) Lauda válasza Multibit (#52598) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi, ezt nem is tudtam. Akkor eleve kuka az otlet! :D ;)

(#52600) Deylath26


Deylath26
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan routerre, esetleg repeaterre lenne szükségem, ami repeaterként üzemelne, tehát a ház másik végére letenném, ami csatlakozna Wifin keresztül a TL-WR1043ND-es routerhez, hogy legyen net lent is

Jelenleg egy TL-WR841N van erre a célra, de a szülők panaszkodnak, hogy néha nincsen net, néha van, bár érdekes, hogy hálózaton keresztül mindig elérem.

- Antenna/lefedettség lenne a legfontosabb specifikáció
- 2,4Ghz
- Maximum 15e lenne rá szánva
- Csak Wifi-n keresztül csatlakoznak a kliensek, tehát a port sebesség nem számít

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.