Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52451) phoenix1989


phoenix1989
őstag

Üdv! van egy levelOne WBR 6003 és egy TPLink WR 740N routerem. melyiket érdemes használni?

(#52452) Gubek-Einste válasza phoenix1989 (#52451) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a TP-Link-et.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52453) phoenix1989 válasza Gubek-Einste (#52452) üzenetére


phoenix1989
őstag

A frekvenciákat néztem ha jól látom a Level One jobb vagy nem? egyszer próbáltam A TP linket a net azon 5megával jött Level one al meg 40megával. roszul lehetett beállítva? vagy mért? ezért használom a level One t jelenleg

(#52454) Gubek-Einste válasza phoenix1989 (#52453) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mind a kettő egy N150-es eszköz így beállítási/környezeti különbségek lehetett csak korábban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52455) phoenix1989 válasza Gubek-Einste (#52454) üzenetére


phoenix1989
őstag

értem akkor igazábol teljesen mindegy . köszönöm

(#52456) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Legyetek szívesek otthonra javasoljatok valamilyen router-t.
A vizesek üzlete lenne a legmegfelelőbb ha onnan tudnátok valamit linkelni.

Alapból csak okos tévéhez lenne használva a router kábellel összekötve. Számítógép vagy egyéb eszköz nem lenne rá csatlakoztatva, de persze ez később változhat.

Az otthoni hálózat: T-Online 30Mbit-es net.

Üdv
Puma

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#52457) schawo válasza tejmaffia123 (#52447) üzenetére


schawo
titán

Azt minden router teljesíti. Akkor jó választás lehet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#52458) Gubek-Einste válasza Puma K (#52456) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell gigabites portok és/vagy dual band wifi akkor Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52459) Puma K válasza Gubek-Einste (#52458) üzenetére


Puma K
veterán

Azt a TP Linket néztem én is, akkor az lesz szerintem.

Köszi szépen!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#52460) Faby


Faby
senior tag

Sziasztok!

Otthoni környezetbe kellene egy router, 240/30-as upc net, gigabites belső háló.
Fixen ki kell szolgálnia egy okos tv-t, és egy médialejátszót, nemritkán egyszerre egy gigabites NAS-ról.
Ami fontos, hogy tudjon nyomtatómegosztást korlátok nélkül.

Volt TpLink WDR3600, azzal különösebben nem voltam megelégedve, a gép-gép vagy gép-nas másolásban messze alulmaradt a sebessége az elvárásoknak.

5GHz-es wifi nem feltétel, de a jövőre nézve lehet, hogy nem árt.

CFW nem akadály, de jobb szeretném, ha out of the box tudná ezeket.

Valami olyasmit keresek gigabitesben, mint anno a Linksys WRT 54GL volt, már ami a megbízhatóságot, tudást jelenti. (Igaz, az is Tomatoval volt a csúcs)

Árat nem tudom, hova lőjem be, gondolom 30-40 eFt körül azért már vannak jók.

Előre is köszönöm.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#52461) bajzal


bajzal
őstag

DigiNet 200-hoz milyen routert érdemes venni, ami wifi-n is tud 200Mbps-ot? :)

(#52462) Multibit válasza bajzal (#52461) üzenetére


Multibit
veterán

A téma összefoglalóban találsz ajánlást. Sok router alkalmas a 200 Mbps NAT-olására. Több információt is megadhatnál, akkor lehetne szűkíteni a jelöltek körét!

(#52463) Gubek-Einste válasza Faby (#52460) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Dual band wifi nélkül Asus N18U
Dual band wifivel Asus N56U/AC55U, TP-Link Archer C5/C7

#52461 bajzal
Minimum AC1200-as eszköz szükséges ehhez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52464) bajzal válasza Gubek-Einste (#52463) üzenetére


bajzal
őstag

Annyira nem értek a routerekhez, mit jelent az, hogy AC1200-as? :D

(#52465) Faby válasza Gubek-Einste (#52463) üzenetére


Faby
senior tag

Kösz, utánanézek ezeknek.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#52466) Intruder2k5 válasza bajzal (#52464) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az AC azt jelenti, hogy támogatja az elterjedt WiFi szabványok közül a legújabbat is, az 1200 pedig az elérhető linksebességre utal, WiFi-n. De fontos megjegyezni, hogy ez nem jelenti azt, hogy ez az 1200Mbps mérhető is speedtest-en, ideális esetben is legfeljebb a felével, de még inkább a harmadával érdemes számolni, ha van erre alkalmas kliensed is.

Egy mai példa ASUS RT-AC68U routerrel, 650Mbps WiFi-n.

[ Szerkesztve ]

(#52467) Gubek-Einste válasza bajzal (#52464) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Magyarázat a wifi link sebesség jelölésekről

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52468) Multibit válasza bajzal (#52464) üzenetére


Multibit
veterán

Az előzőekhez annyit tennék még hozzá, hogy az AC-s routerhez AC-s kliens is kell, ha ki akarod használni a lehető legnagyobb sebességet. Azaz a laptopnak, telefonnak, vagy éppen a tabletnek támogatnia kell az AC szabványt. A másik, hogy nem fogja neked senki megmondani előre, hogy a Te környezetedben mekkora lesz a legnagyobb megvalósítható wifi sebesség. A wifi már csak ilyen (bizonytalan).

(#52469) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Helló!

Szert tettem egy Asus RT-N56u routerre a gigabites net miatt.
Nagy nehezen működésre bírtam, de nem csatlakozik magától a netre a gép indulásakor, valamint a wifi nem megy. A telefon látja, beírom a jelszót, de azonosítási problémára hivatkozva nem csatlakozik.
Egy GO-RT-N150-et váltott le.
A digis modem egy ZTE ZXHN F620

Tudna segíteni valaki mi lehet a probléma?
Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#52470) Intruder2k5 válasza Fr@nkieWilde (#52469) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!Í

A routered topikját ITT találod.

(#52471) Fr@nkieWilde válasza Intruder2k5 (#52470) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#52472) hardy555


hardy555
tag

Sziasztok!

1000-es Digihez, nagy házba szeretnék egy bivaly routert, reális áron :)

ASUS RT-AC87U őt néztem ki magamnak, mennyire ajánlott?

Sajnos router-ekhez suta vagyok :)

Válaszokért előre is örök hála :R :R

★ Work Hard Play Hard ★

(#52473) Gubek-Einste válasza hardy555 (#52472) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz az Asus AC87U.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52474) Klara_ válasza Gubek-Einste (#52473) üzenetére


Klara_
őstag

Szinten zenesz, 56u-t kellene potolnom mert elkoltotzott.
Celok: routertol 3m legvonalban 1db vasbeton, 1db gipszkarton falon at; 6m legvolanlban falak ugyanazok csak a masik iranyban. Router beton falon a szoba szelen, ablak alatt, a celhelyek szinten itt. Klinesek Centrino 6300, 6205; O+ 2, 3, redmi note 2. FTP megosztas megy WiFi-n foleg es a vengedegek eszkozei amik vegyes kepet mutatnak, minden mas vezetekelve.
DLNA hibatlan mukodese LAN-on fontos (pl.: BR ISO). Ar maximum br. 60ezer. 68U, 87U van most kepben a 10 kulonseg miatt a 87U jobb ar-ertek aranyunak tunik. Merre menjek?

[ Szerkesztve ]

(#52475) Arnoux


Arnoux
tag

Sziasztok!

Routert szeretnék a T-Home 120/10 megás nethez.

A célom: lanon szakadás mentesen menjen a net pld játékokhoz. Wifi is legyen jó, de nem kell tökéletes.
Dual bandosat akarok, mert lehet egyszer lakásban használnám, lehet egyszer az udvarról wifiznék.
Laza torrent letöltéseket bírjon.

Sajnos a márkákat sem ismerem, mi a legmegbízhatóbb. Max 20-at szánnék rá, de nem baj ha olcsóbb ennél ha olcsóbban is kijön.

Köszönöm.

(#52476) jobesz


jobesz
tag

üdv!Asus N12 D1 helyett kellene valami aminek csak a wifije erősebb, a lan ja elég 100 mbit, mit javasoltok?

kábelről ez is tud 90 megabitet, wifin csak 75 öt. Volt nálam Asus n18u is az wifin is tudta a 85 öt, olyat keresek ami wifin stabil leginkább, ha létezik rt- ac51 lehetséges hogy ez lenne?

[ Szerkesztve ]

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#52477) Intruder2k5 válasza jobesz (#52476) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Komolyan ~15Mbps miatt akarsz routert cserélni? Akkor miért nem veszed meg az RT-N18U-t, az tud akár 150Mbps-t is WiFi-n, így lesz tartalékod...? Nem sok értelmét látom lecserélni egy másik, szintén 100Mbps portokkal rendelkező darabra.

(#52478) BomiBoogie válasza Intruder2k5 (#52477) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Minden másodperc számít. ;]

(#52479) Debilon


Debilon
addikt

üdv!

jelerősítő/továbbító célra (azt hiszem repeater-nek hívják) kellene egy router nekem.

a lakásban levő WIFI jelet kellene 3 helységgel odébb is használhatóvá tenni, mivel jelenleg az eszközök (telefon és tablet) látják, néha csatlakoznak is, de forgalmazni nem tudnak a jel gyengesége miatt.

egyéb extra igény nincs, csak annyi, hogy az új eszköznek is WIFI-n keresztül kellene a jelenlegi routerhez csatlakozni.

A jelenlegi router egy TP-LINK TL-WR642G V4, Invitel 60 megás net van.

jól sejtem-e hogy nekem egy TP-LINK 841N router bőven megfelelne?

az ASUS RT-N12 nem kapható, csak a TP-LINK 841N

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#52480) Gubek-Einste válasza Klara_ (#52474) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég lehet az AC68U is de az AC87U sem rossz, főleg a jövőre gondolás miatt.

#52475 Arnoux
Torrent kliens gyárilag a csal az Asus router-eiben van de ha torrent a gépen menne akkor nem érdekes.
20k alatt dual band eszköz az Asus N56U, a TP-Link 3600/4300 már alig kapható.
20k felett Asus AC55U és TP-Link Archer C5 lenne az ajánlott.

#52479 Debilon
Érdemes lenne a router-t is lecserélni mivel a jelenlegi elég öreg már.
Gyárilag repeater képes eszköz az Asus N12 D1, a TP-Link 841N csak WDS-t tud de annak a működése elég bizonytalan tud lenni.
Ajánlatom: 2 db Asus N12 D1 vagy TP-Link 841N WDS módban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52481) maxima válasza Debilon (#52479) üzenetére


maxima
tag

Szia!

A TP-Link routerek általában nem használhatók repeater-ként.
Ha igazán jó repeater-t akarsz 2,4 GHz-re akkor én javaslom az
Edimax EW-7416APn tipust, vagy ha mindenképpen TP-Link,
akkor dedikált repeater-t kell venned.
Ha mindenképpen olyan eszközt akarsz amelyik használható
routerként, AP-ként, és repeater-ként is akkor szintén az
Edimax eszközök közt nézz szét, azoknál nincs korlátozva a
funkcionalitás:

5 Modes in 1: Router, Access Point, Wi-Fi Range Extender, Wi-Fi Bridge and WISP

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#52482) Emil86 válasza phoenix1989 (#52451) üzenetére


Emil86
újonc

Kedves phoenix1989,

Én személy szerint a megbízhatóságra és a minőségre hajtok router választásánál. Érdemes a TP-LINK TL-WR841N nevezetű routert választani, ugyanis a könnyű beállítása és programozása miatt egy tényleg sokáig működő készülék. Jelenleg én is ezt a típust használom évek óta és eddig semmilyen problémám nem adódott vele. Nagy hatótávolsággal rendelkezik, gyors, és tényleg minden igényt kielégít egy átlag felhasználó számára.

(#52483) Dreddy32


Dreddy32
tag

(Szerkesztés)

sziasztok!

Szerintetek az normális, hogy az 1000-es netem wifin max 120Mbit/s? ASUS RT-AC55u a router a laptopban n-es wifi.

[ Szerkesztve ]

(#52484) Multibit válasza Dreddy32 (#52483) üzenetére


Multibit
veterán

Normális. AC-s klienst használj, azzal gyorsabb lesz, de az 1000 Mbps-t nem fogja megközelíteni se!

Ja, amúgy ez itt offtopic! El fog zavarni egy illetékes.

[ Szerkesztve ]

(#52485) Ano válasza Multibit (#52484) üzenetére


Ano
őstag

A 450Mbit/sec-.es N-es WiFi-n se tud kijönni több? Elvileg a 450 felét tudnia kellene, ami kb max 225 Mbit/sec lehet ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#52486) Multibit válasza Ano (#52485) üzenetére


Multibit
veterán

Wifi-nél nincs olyan, hogy ennyit, vagy annyit kellene tudnia. Sajnos sok mindentől függ a sebesség és a stabilitás. Én is mértem már 200 Mbps felett 300 Mbps linksebesség mellett. De ez a gyakorlatban ritkán jön össze. Nyilván 450 Mbps linksebességgel és megfelelő klienssel, még több is lehet, de a 3x3 MIMO-s kliensek igen ritkák.

(#52487) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Wifi sebesség gondokkal ITT lehet segítséget kérni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52488) Debilon válasza Gubek-Einste (#52480) üzenetére


Debilon
addikt

köszönöm, hát igen tényleg elég régi a mostani router-em.

a WDS mód bizonytalan mit jelent pontosan? szakadozik, nincs kapcsolat?

ha jelenleg egy ASUS-t vennék akkor is működne a dolog? vagy a másodikat csak a jelenlegi eszköz kora miatt írtad?

@maxima: nem ragaszkodom a TP-LINK eszközökhöz, csak mivel ebben az árkategóriában ez vagy az ASUS ami itt a topikban ajánlottként szerepel ezért gondoltam arra. amit írtál Edimax-ot nem látom sehol, de a BR-6428nS V4 ugyanolyan jó lehet?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#52489) Gubek-Einste válasza Debilon (#52488) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

a WDS mód bizonytalan mit jelent pontosan? szakadozik, nincs kapcsolat?
A WDS a nem szabványos volta miatt elég bizonytalanul tud működni, általában csak teljesen (hardver/firmware verzió) azonos eszközök között jön össze a kapcsolat.

ha jelenleg egy ASUS-t vennék akkor is működne a dolog?
Igen, az Asus-ban rendes repeater mód van.

vagy a másodikat csak a jelenlegi eszköz kora miatt írtad?
A kora miatt részben.
A jelenlegi eszköz csak G-s ami max kb 20 Mbps-re képes a környezeti viszonyoktól függően, a repeater módú eszköz az elérhető link sebességet alapból felezi de lehet, hogy még kevesebb megy át rajta így egy G-s kapcsolat repeater-rel már nagyon gyenge elért sebességet tud eredményezni.

amit írtál Edimax-ot nem látom sehol, de a BR-6428nS V4 ugyanolyan jó lehet?
Nem tűnik rossznak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52490) Debilon válasza Gubek-Einste (#52489) üzenetére


Debilon
addikt

ok, köszi az infókat!

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#52491) G4RWIN


G4RWIN
tag

Sziasztok!

"otthoni hálózat és internet megosztás" topikban írtam a problémámról:

"Segítséget szeretnék kérni az otthoni hálózatommal kapcsolatban.
3 szobás panel lakásban lakom, TP-Link wr841n router van a bejáratnál, tőle a pc -m a lehető legtávolabbi ponton, TP-Link wn722n -nel veszi a jelet.

Az a problémám, hogy az 50 megás digi net mellett speedtesten általában a felét vagy kevesebbet fogad a gépem és online játéknál ugrál, illetve magas a pingem, sokszor használhatatlan (böngészésnél is). Van 2 okostelefon, 1 smart tv, 1 laptop és 1 pc a lakásban.

Hogyan tudnám legolcsóbban, leghatékonyabban meggyorsítani az internet elérést? Jelerősítő, powerline, másik router? Kábelt nem tudok és nem szeretnék behúzni.

Általában 4-5/5 jelet ír az internet elérésnél."

Több aktív wifi is van a házban (15-20), ezért is többen azt ajánlották, hogy vegyek 5 ghz -es (MIMO?) routert és adaptert.
Tudnátok ajánlani nekem ehhez alkalmas megfizethető routert és adaptert?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#52492) Gubek-Einste válasza G4RWIN (#52491) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legjobb megoldás az lenne ha kábelen elvezetnél egy másik wifi router-t AP módban valameddig. Ehhez Asus N12 D1 vagy TP-Link 841N/ND lenne megfelelő.
Repeater-nek Asus N12 D1 mivel gyári firmware-rel AP és repeater képes eszköz, a TP-Link 841N/ND csak CFW-vel tudja ezt, az Asus-ra is lehet tenni CFW-t.
Adapterből egy N300-ast lenne érdemes beszerezni, TP-Link 821N/822N/8200ND vagy Asus USB-N13/N14.
Dual band eszköz pár azért nem lenne igazándiből előnyös mivel a távolság miatt nem nagyon lehetne javulásra számítani a zavaró hálózatoktól mentesebb környezet ellenére sem. Árban az ajánlott dual band eszközök 20-25k áron vannak + még az adapter hozzájuk.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52493) maxima válasza G4RWIN (#52491) üzenetére


maxima
tag

Szia!

Ha nem tudsz/akarsz kábelezni, akkor nincs mit tenni. :)
Ti, a router mellé majdnem hiába teszel bármilyen eszközt, ott vagy ahol
a part szakad mert a TP-Link 841-nek is viszonylag erős a wifi jele.
Esetleg valami ilyesmivel lehet próbálkozni: TP-Link CPE210
de ha a router mellé teszed semmire nincs garancia, cserébe viszont
elég drága ahhoz, hogy kidobd az ablakon az árát.

[ Szerkesztve ]

(#52494) farkas-j válasza G4RWIN (#52491) üzenetére


farkas-j
őstag

Én is a kábelezést javaslom ha megoldható. Ez a legjobb és legstabilabb megoldás. A repeater nem a legjobb megoldás, mert sajnos még ideális esetben is feleződik a sávszélesség.
A Power Line-nak a távolság és a hálózati fogyasztók söntölő hatása okozhat problémát. Nekem az ilyen eszközökkel sajnos nincsenek túl jó tapasztalataim. Ha tudsz kérjél kölcsön ilyen eszközt és teszteld le mielőtt kidobnád rá a pénzt. A tesztelést este célszerű végezni, amikor a legtöbb villamos fogyasztó be van kapcsolva.
Az lenne még járható út, ha a TP-Link wr841n "anya" routert közelebb hoznád a fogadó eszközökhöz. Fontos lenne ellenőrizni azt is, hogy megfelelő csatornán megy e a WiFi-d. Mielőtt pénzt költenél bármire, olvasd el ezt az írásomat, hátha segít a probléma megoldásában.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#52495) Gyurka6 válasza farkas-j (#52494) üzenetére


Gyurka6
őstag

Esetleg ide is át lehetne tenni? (Elolvasnám, csak a címig jutok el..egy pdf.)

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#52496) G4RWIN


G4RWIN
tag

Köszönöm a segítséget!

Ma egy ismerősöm által kipróbálok egy TP-LINK TL-PA4010PKIT power-line megoldást, panelban 1 fázis van, megnézem mit mutat. Ha online játéknál nem fog ugrálni a pingem, akkor veszek egy ilyet.

Többi készüléknél egyébként simán jó ez a kapcsolat, mobiloknál is meg a tv nél is, laptop meg közelebb van a routerhez és csak böngészés megy rajta.

Tudom, hogy a kábel a legjobb, legstabilabb, próbáltam a lakásban is és tudja a diginetes 50 MBit/s -t, ping is nagyon jó és nem ugrál, de furkálni, barkácsolni nem akarok. A routert se tudnám közelebb hozni.

(#52494) farkas-j Köszi, ezt még meg fogom próbálni!

[ Szerkesztve ]

(#52497) IG55


IG55
senior tag

Sziasztok!

Routerre lenne szükségem. Az alábbiak alapján mit ajánlanátok?:

- T-Home routerre lenne kötve kábellel, erről menne a wifi (csak a wifi, kábeles netre a T-Home routerből megy a zsinór). Nem tudom, célszerű lenne az újonnan beszerzendő routerből vezetni a kábeles netet is?
- A közelben alig van pár wifi, nem panelben lakom.
- A netem 50 megabites, azért arra jó lenne felkészülni, hogy 100-200 megabithez is elég gyors legyen.
- 5 ghz-t is jó lenne ha tudná a router, zavaró fal max 1-2 van a lakásban, emelet nincs. Illetve, lenne értelme az 5 ghz-nek? Jövőre nézve azért talán lenne.

(#52498) Multibit válasza IG55 (#52497) üzenetére


Multibit
veterán

Te magad írtad: jó lenne felkészülni, hogy 100-200 megabithez is elég gyors legyen. 200 Mbps sebességet nem fogsz átlagos (2x2 MIMO-s) eszközökkel elérni 2.4 GHz-en, tehát meg van válaszolva az 5 GHz-re vonatkozó kérdésed. Asus RT-AC55U, vagy TP-Link Archer C5. Ezektől a modellektől indul a "jövőálló" ajánlás.

(#52499) IG55 válasza Multibit (#52498) üzenetére


IG55
senior tag

TP-Link Archer C5-öt nézem most. Ez tud olyat, hogy USB-n csatlakoztatott háttértár tartalmat megoszt a hálózaton? Hogyan lehet ezt elérni, mondjuk telefonnal, vagy TV-vel?

(#52500) Multibit válasza IG55 (#52499) üzenetére


Multibit
veterán

Ezen dokumentum szerint tud. Aztán, hogy ez a mediaserver mire használható, azt nem tudom.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.