Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52651) csorba23


csorba23
tag

Sziasztok!

Otthonra kéne router egy másik mögé (UPC). Egyelőre a legfőbb igény, hogy WiFi jelet szolgáltasson stabilan. Később valószínűleg jobban kihasználnám, ezért nem lenne rossz, ha kicsit okosabb lenne. Kábelen csatlakozna a UPC-s routerhez.

Ezeket néztem ki hirtelen:

TP-Link TL-WR1043ND kb. 13e Ft
ASUS RT-AC51U AC750 kb. 11e Ft
TP-Link AC750 Archer C20 Dual Band kb. 11e Ft

Ami jól jönne:
- USB port file megosztáshoz
- ac-s Wifi (bár ebben nem vagyok biztos, hogy ki tudom-e használni. A telefon tud ac-t ez biztos)
- esetleg később custom firmware lehetősége

Eddig Asus RTN12 D1 volt, de bele csapott a villám. Mellesleg kb. hetente újra kellett indítani, mert rendszeresen nem volt net Wifin. Nem tudom, hogy a router hibája volt-e?

Köszi a segítséget!

(#52652) Flow


Flow
senior tag

Sziasztok! Üvegszálas gigabites nethez mit javasolnátok? Mediakonvertert és SFP modult be kell szereznem, és úgy voltam vele, hogy a mostani cisco Linksys E3000 Router ki fog szolgálni, hiszen papíron gigabites a WAN portja, mégis a legtöbb helyen azt olvastam, hogy 200-250 a max sebesség.... Úgyhogy gondolom valami (proci talán?) nem fogja bírni az új netet.

Preferenciák fontossági sorrendben:

- stabilitás
- sebesség
- 4 gigabit LAN port
- Erős jel távoli sarkokban is
- dual wifi

* Nem kell rá sem media szerver, se torrent kliens, semmi fancy... Legyen igásló.
* lakás 70nm, egyszintes, 2 telefon, 2 laptop, asztali gép, NAS, Smart TV.

Nem tudom, lenne-e gyakorlati előnye mindent egybe (AVM FRITZ!Box Fon WLAN 5490), de pl telefonra semmi szükségünk.

Néztem ezt a gyűjteményt, csak azt nem tudom, mi alapján válasszak, vagy érdemes-e inkább "mindentegybe".

Ajánlások/lelkitámasz? :C

[ Szerkesztve ]

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#52653) MaCS_70 válasza zack (#52649) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kérdés, hogy mekkora az az iroda.

Egy Asus RT-AC87u szerintem egy kisebb irodát már elvisz, 2+1 magos SoC, erős dualbandes wifi.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52654) sigidi


sigidi
tag

Sziasztok!

Egy kis irodában 10-15 gép között, fájlok (1-10 GB) szinkronizálásához keresek routert (switch?). A gépek max 10 méterre vannak egymástól, win 7-8-10 fut rajtuk. Ennyit tudok sajnos, gondoltam megkérdezem itt. Más: ekkora fájlok szinkronizálására valami szoftvert tudtok ajánlani? Resilio?

Köszi,

Expect the unexpected.

(#52655) Multibit válasza Silent77 (#52650) üzenetére


Multibit
veterán

Vályog falak esetén tök mindegy mit veszel, necces lehet az eredmény. Arról nem is beszélve, hogy a kliensekkel nem nagyon tudsz mit kezdeni! Hiába veszel csodaroutert, a kliensek hogy üvöltenek vissza a vályogon keresztül? Vezess át a falon kábelt és használd a Xiaomit másodlagos eszköznek!

(#52656) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

Asus N12 és N18U között vacilálok, de csak a hatótáv lenne olyan tényező ami miatt megvenném a jóval drágább N18U-t. Kb. 15m-es sugarú körben kellene megfelelő jelet biztosítania. Van ilyen téren jelentős eltérés a két router között? Jelenleg egy TL-WR741ND látja el a feladatot, ennél hatótáv szempontjából mindenképp komolyabb megoldás kellene.

(#52657) csixy válasza audi100td (#52656) üzenetére


csixy
addikt

Szerintem nincs. Az eredeti RT-N 12 paradicsommal nagyon sokat tud. Nekem szilikát reflektorfal előtt elhelyezve simán ellátott a kert végéig (kb 120méter) a lombos fák, bokrok között.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#52658) audi100td válasza csixy (#52657) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez jól hangzik, azt hogy érted, hogy eredeti? Amiket most lehet kapni azok már eltérnek pl. hardveresen?

Illetve N12-ből is ahogy elnézem létezik több féle változat. N12-D1, N12+ stb. ezek közül melyik a legjobb?

[ Szerkesztve ]

(#52659) Silent77 válasza Multibit (#52655) üzenetére


Silent77
veterán

A xiaomival nincs gond wifi terén, a 100-as lan a gond.
Ez miatt akarom cserélni.
Gyengébbre érthető módon nem akarom lecserélni, akkor maradt volna a 1043.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#52660) csixy válasza audi100td (#52658) üzenetére


csixy
addikt

Szóval ez ! :)

link.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#52661) audi100td válasza csixy (#52660) üzenetére


audi100td
nagyúr

Köszi, de ezt ahogy elnézem már nem igen lehet kapni, az N12-D1 vajon miként viszonyul ehhez?

(#52662) Intruder2k5 válasza audi100td (#52661) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az RT-N12 D1 jó, ajánlott router, azonban ha az említett TP-LINK nem nyújt elég lefedettséget, akkor ettől se várj jelentős javulást. Ez esetben inkább vedd meg az RT-N18U-t, aminek a rádiós kimenő teljesítményét custom firmware-el elég jelentősen meg lehet növelni.

(#52663) Gubek-Einste válasza zack (#52649) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U
20k felett: Asus N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U (az N66U és az AC66U régebbi típusok gyengébb hardverrel mint a többiek), TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

#52651 csorba23
Az Asus AC51U és a TP-Link Archer C20 ahogyan az összes AC750-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik, valamint CFW ellátottságuk sem gyakori.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U
Ajánlott AC-s eszközök 20-25k között kezdődnek.

#52652 Flow
A régebbi gigabites portokkal rendelkező router-ekben nincsen hardveres NAT így nem tudnak 2-300 Mbps-nél többet NAT-olni, az újak már képesek interfész sebességhez közelit is, főleg gyári firmware alatt érhető ez csak el.
Ha nem számítanak a plusz szolgáltatások/képességek akkor teljesen mindegy, hogy melyiket veszed meg.
Szétnézhetsz még a komolyabb típusok között is, pl Mikrotik, Ubiquiti is.

#52654 sigidi
Kábelen vagy wifi-n vannak a gépek?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Más: ekkora fájlok szinkronizálására valami szoftvert tudtok ajánlani? Resilio?
Erről itt érdeklődjél.

#52658 audi100td
Illetve N12-ből is ahogy elnézem létezik több féle változat. N12-D1, N12+ stb. ezek közül melyik a legjobb?
Csak a D1 ajánlott, a + és E verzió nagyon nem.

Köszi, de ezt ahogy elnézem már nem igen lehet kapni, az N12-D1 vajon miként viszonyul ehhez?
Frissített modell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52664) audi100td


audi100td
nagyúr

Köszönöm mindenkinek, akkor inkább rászánom a pénzt a komolyabb N18U-ra.

(#52665) Solymi81


Solymi81
aktív tag

Ha valakit esetleg érdekel akkor ma van az Internetes Vásárlás világnapja és ennek keretében itt lehet kapni kedvezménnyel egy ASUS RTN-12-t.

(#52666) sigidi válasza Gubek-Einste (#52663) üzenetére


sigidi
tag

Jelenleg úgy van, hogy 1 wifi stickes net, akinek kell valami, bedugja (havi 10 GB).
Egy helyiségben van minden gép, fal nincs.
Net most lesz upgradeelve, de semmi extra sebesség, a fájlok a gépek közt mozognának, helyi hálón.
Ár: kb 20k, lényeg a gyors fájlmásolgatás, megbízható legyen. Wifi és kábeles megoldás is érdekelne, ha sebességben nincs nagy eltérés.

Wifis esetén még ugye kell majd valami usb-wifi a gépekbe, annak van külön topik? Esetle tudtok ajánlani?

Szerk.: Pontosítok: jelenleg 4 asztali, 3 laptop van.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Expect the unexpected.

(#52667) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Megéri ezt a Zyxel routert? Most féláron van.

(#52668) Gubek-Einste válasza sigidi (#52666) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U

Adapter:
Csak 2,4 GHz-s: TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14
Dual band: Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T9UH

Nagyobb fájl átvitelhez inkább a kábeles kapcsolat az ajánlott.

#52667 Gazsi00
Nincsen vele tapasztalat de a tudás/ár viszonylatban nagyon jó jelenleg így megérheti egy próba tétele vele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52669) Silent77 válasza rayoliviero (#52667) üzenetére


Silent77
veterán

Múltkor már szemeztem vele, azt hiszem bepróbálom. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#52670) Silent77 válasza Silent77 (#52669) üzenetére


Silent77
veterán

Megrendelve.

Gubek-Einste: Azt honnan lehet tudni, hogy pl torrentre alkalmas e? :R

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#52671) Gubek-Einste válasza Silent77 (#52670) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Már mint, hogy van-e benne torrent kliens?
Ha igen akkor a leírásában benne van, hogy van ilyen letöltő kliens-e de az Asus eszközein kívül még nem találkoztam olyan eszközzel amelyben lett volna gyári firmware-ben torrent kliens.

Nincsen torrent kliens sem a Z1-ben, sem pedig a Z2-ben sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52672) Silent77 válasza Gubek-Einste (#52671) üzenetére


Silent77
veterán

Értem, azt hiszem. :B Köszönöm!
Mivel nincs rá custom fw, mint pl 1043-ra volt openwrt, akkor gondolom ezen el kell felejteni a torrentet.
Végül is még vissza tudom mondani, mert az nem lenne hátrány.
Ára is megfelel.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#52673) Gubek-Einste válasza Silent77 (#52672) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Dönts úgy ahogyan jónak látod, én mondjuk lemondanék a router-en való torrent-ezésről ha cserébe egy ilyen szintű eszközt tudnék beszerezni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52674) Silent77 válasza Gubek-Einste (#52673) üzenetére


Silent77
veterán

Döntenék, ha tudnék.
Tudom körülményes vagyok, körbe járom a témát 38x. :)
Rád hallgatok, megnézzük mit tud. :R
Amúgy se használtam soha routeren torrentet.
Most épp külföldi tesztet nézek, de kevés angol tudásommal nem biztos, hogy jól értem.
Az egyik oldal, nem volt olyan jó véleménnyel róla. Persze ez nem jelent semmit.

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#52675) Gubek-Einste válasza Silent77 (#52674) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább gondold át többször minthogy később megbánd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52676) Silent77 válasza Gubek-Einste (#52675) üzenetére


Silent77
veterán

Ahogy te is írtad, nem sok info van róla, de ennyiért talán jó vétel lehet.
Megnéztem volna egy ac68u-val összevetve.
Próbálok minnél több infót összeszedni róla.
Igazából úgy is akkor derül ki ha itt lesz.
Max élek az elállás lehetőségével, amivel egyébként nem szeretnék. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#52677) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Háj, még mindig az ASUS ACU55 a legajánlottabb (és legolcsóbb) a dualband/ac-s Gigabites kategóriában?

Nincs esetleg valami jel, hogy jönne egy új, ezt leváltó modell? Ez már eléggé kifutó... :F Érdemes még ezt venni (az esetleges gari/csere miatt is kérdem...)?!

[ Szerkesztve ]

(#52678) cocka válasza SunMount3r (#52677) üzenetére


cocka
veterán

És ez miért nem jó?

[link]

(#52679) SunMount3r válasza cocka (#52678) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Valahogy több bizodalmam van az ASUS-ban, és az eddigi infók alapján jóval felhasználóbarátabb a szoftvere is... Meg itt is, mintha azonos kategóriában mindig az ASUS-t raknák előre a TP-Link-el szemben, ha ajánlásról van szó...

[ Szerkesztve ]

(#52680) Csepe


Csepe
aktív tag

Sziasztok!

Van mostanában valami szuperalap, szuperolcsó bestbuy modem? :)

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#52681) gjo


gjo
tag

Sziasztok!

A tapasztaltaktól kérdezném főleg, van egy mobilnet adatkártyám, ezt szeretném számítógépen használni.

1. Van egy Lumia 550, erről oszthatnám a netet, de bírni fogja egy telefon ezt a folyamatos terhelést?

2. Gondoltam egy ilyenre is:
ebay
Tudtok olcsóbbat?

3. USB 4G modem. Ebből van valami nagyon olcsó?

B20-at ismernie kell, csak az van. Mit javasoltok, mi a legolcsóbb megoldás szerintetek?

(#52682) Gubek-Einste válasza SunMount3r (#52677) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vannak hírek, hogy jönnek az új szériák de még nem tudni, hogy mikor lesznek kaphatóak és akkor is kell még némi idő ameddig lesz velük tapasztalat.

Az Asus eszközei általában hardverben erősebbek és gyári firmware-ben többet tudnak mint a TP-Link-é de drágábbak is.

#52680 Csepe
ADSL-nél még mindig a D-Link 360R T1E és a 321B régi verziója az ajánlott, dchard firmware-rel főleg.

#52681 gjo
1; Inkább valami erre a célra való eszközt használjál.

2; Olcsóbb nem nagyon van de drágább igen.

3; Itt kérdés a router-rel való kompatibilitás.

Talán legjobb egy USB stick + router használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52683) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Szép estét kívánok Mindenkinek!

Az otthonunkba szeretnék megbízhatóan működő wifi routert vásárolni. A ház tetőteres, téglából épült, a födém betonos. Fontos lenne, hogy az emeletre elérjen a hatósugár olyan 15 méter távolságra. T-home-os előfizetésünk van és egy Sagemcom kábelmodemen keresztül érjük el az internetet, ami a földszinten van. Milyen routert ajánlanátok maximum 15000 Ft-ig?

(#52684) csixy válasza szagnes69 (#52683) üzenetére


csixy
addikt

Kerekítsd fel 21 000-re és abból kijön az Asus RT-N 18U.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#52685) szagnes69 válasza csixy (#52684) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Ennél az árnál kezdődnek a nekem megfelelő routerek? Az ASUS RT-N 12 esetleg? Azt elfelejtettem írni, hogy 30 Mb/s-es az internetünk és nem hiszem, hogy mostanában jobb lenne, mert ez a maximum, ami nálunk elérhető.

(#52686) Flow válasza Gubek-Einste (#52663) üzenetére


Flow
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#52687) csixy válasza szagnes69 (#52685) üzenetére


csixy
addikt

Talán az Asus RT-N12 D1

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#52688) szagnes69 válasza csixy (#52687) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszodat! :) Lehet, hogy még várok egy kicsit a vásárlással, hátha kifogok egy jó akciót az Asus RT-N18-ra. :)

(#52689) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Apartmanházba szeretnék új wifis routert. Eddig van mind a 3 szinten,de így is sírnak,hogy szar a net. Igaz van probléma néha,de általában fel van turbózva a rinyálás. Nem értek ezekhez az eszközökhöz. Van kettő tp link wr740n. Illetve egy tré által adott antenna nélküli brutális doboz,ez lehet az agy,mert ha ez nem megy akkor meghalt minden. A nagyobb jel erősség miatt melyik ajánlott? Fal a vastagabb,nem panel szint.
Ár? Nem szeretnék 30 ezreket költeni erre. De azért ne legyen gagyi.

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#52690) Klara_ válasza FIREBLADE78 (#52689) üzenetére


Klara_
őstag

Hasonlo gondra Asus RT-AC3200 bevalt, de kis apartmanban. 30-bol ezt uj eszkozzel biztosan nem uszod meg. Csak a helyszinen fog kiderulni, hogy beavalik-e igy erre keszulj.

[ Szerkesztve ]

(#52691) Gubek-Einste válasza FIREBLADE78 (#52689) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amit javasolnék az egy komolyabb router a szolgáltatói eszköz mellé ami csak modem funkciót látna el + szintenként egy AP, árban ez valahol 100 alatt lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52692) gjo válasza Gubek-Einste (#52682) üzenetére


gjo
tag

Köszi, de miért gondolod hogy a telefon nem jó? nem fogja bírni? Letöltés, video, még akár torrent is.

(#52693) Gubek-Einste válasza gjo (#52692) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A telefonos megosztás nem arra való, hogy állandóan arról menjen a net, eseti/alkalmi használatra való inkább.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52694) ptesza


ptesza
senior tag

Hali,
ZyXEL NBG6816 Armor Z1 AC2350 routerről vannak vélemények?
Egy ilyent szeretnék venni ha nincs rossz tapasztalat.

(#52695) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok!

120-as nethez keresek routert. A lényeg az, hogy minél többet le tudjon adni wifi-n.

Elvárások:
-gigabit
-AC
-Dual band

A szomszédnál lenne elhelyezve, aki alattam lakik. Légvonalban alig 3-4 méter. Csupán 1 fal (padló) van közöttünk. Wifin kapnám a netet, ezért lenne fontos a gyors wireless kapcsolat. A mostani UBEE HGW-je nem tud többet sajnos 40-50 mBit-nál..

Mit tudnátok ajánlani?

Köszönöm

(#52696) Silent77 válasza ptesza (#52694) üzenetére


Silent77
veterán

Sok nincs, én is most rendeltem meg. Topikja.
Külfödi teszteknél a gyengébb 2,4Ghz-et írták, kérdés, mihez képest. :)
Majd kiderül, szerdán hozzák ha minden igaz.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#52697) junior11 válasza Silent77 (#52696) üzenetére


junior11
veterán

És ahogy látom, már van Armor Z2 is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#52698) Silent77 válasza junior11 (#52697) üzenetére


Silent77
veterán

Láttam, de annyit tuti nem adnák érte.
Ez a 30 még vállalható.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#52699) junior11 válasza Silent77 (#52698) üzenetére


junior11
veterán

Hát annyit én sem, nálam valahol az Asus N18U ára a határ, bár sokan az ismerőseim közül még ennyit sem hajlandóak egy routerért kiadni...

Amúgy milyen márka a Zyxel? Valahogy nem találtam a gugliban, bár csak átfutottam gyorsan.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#52700) tejmaffia123


tejmaffia123
tag

Helló srácok ! Vettem egy TL-WR1043ND rouert ! Az lenne a kérdésem hogy ha van egy gép a házba amiről a régi routerhez vásárolt 54 mb/s g-s USB antenna van az jó e lesz ehez a routerhez is vagy vennem kell hozzá egy újat ? Az nem baj ha nem tudja ezt a sebességet csak hogy működni e fog vele ?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.