Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52052) egnatt


egnatt
csendes tag

Hello,

A TP-LINK Archer C20-ról és C50-ről mi a vélemény? Árban elég jók. Mi a hátrányuk, hogy nem ajánlja őket senki.

(#52053) Gubek-Einste válasza egnatt (#52052) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A C20 az AC750 volta miatt nem ajánlott, a C50 pedig a 100-as portjai miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52054) egnatt válasza Gubek-Einste (#52053) üzenetére


egnatt
csendes tag

Úgy érted, a C20-nál a 750Mbit kevés, illetve egyiknek sincs Gbit-es portja?
Jelenleg egy régi TL-WR740N-em van, ami jól is működik, csak a full HD nem megy át (a 720p igen) a TV-re DLNA-n és ezért gondoltam az 5Ghz-re.
A full HD-hoz mindenképpen kell a Gbit-es port?

(#52055) Gubek-Einste válasza egnatt (#52054) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az összes AC750-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik, valamint CFW ellátottságuk sem gyakori.

A full HD-hoz mindenképpen kell a Gbit-es port?
Nem feltétele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52056) bubububu


bubububu
csendes tag

Tisztelt Urak!

Segítséget kérek költözés miatt router választásában!

Jelenleg egy TL 1043ND V1-et használok, kis wifi, nagy torrent terheléssel nasról.
Költözés miatt kellene valami újabb típus, ami a nagy számú kb. 400 torrentet lekezeli. (A TP elvan gyári fw-vel, de "kissé" belassul rövid idő után... és restart kell neki...)

A ház 70nm, egy szintes, fém vázas, könnyűszerkezetes, aminek kb. a közepén lenne a router. Kábelmodemből kapja majd a 100-as netet és switch-en keresztül lesz szétosztva vezetéken tv, mplayer és nas-nak. Wifivel 1-2 falat kell átlőni, amire 4-5 cucc (noti, tab és telók) lógna.
A környék eléggé meg van szórva 2,4GHz-es sávon.

Mit javasoltok 20+ esetleg 40-50+ kategóriában, melyik lehet ilyen körülmények közé jó vétel?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#52057) Flashback válasza bubububu (#52056) üzenetére


Flashback
addikt

- ASUS RT-AC1200G+ szerintem a tuti befutó ettől jobbat csak sokkal több pénzért kapsz.
- TPLink Archer C7 még jó lehet, de ahogy nézem az Asus olcsóbb.

Titkos befutó a Xiaomi 3-as routere. Viszont ezzel az a baj hogy a gyári FW kínai, még nincs hozzá angolosítás. De van hozzá Andoid, Apple app ami angol. Remélem 2 héten belül itt lesz és akkor írok róla!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#52058) Multibit válasza Flashback (#52057) üzenetére


Multibit
veterán

Az AC1200G+ tulajdonosoknak "kicsit" más a véleményük: [link] ;]

ezzel az a baj hogy a gyári FW kínai, még nincs hozzá angolosítás
... ezen kívül a chinese plug-hoz is kéne egy kis magyarosítás ;)

(#52059) Flashback válasza Multibit (#52058) üzenetére


Flashback
addikt

Ahhoz küldenek átalakítót. De még ezekkel a hátrányokkal is 9e alatt van. Kíváncsi vagyok rá majd megírom a tesztet!

Amúgy meg elégedettek vele: Idézet a topikból:

"Ha az újraindulásokat nem vesszük(ami nálam B-L-A-C-K leírása alapján szintén általában éjjel történik, ezért észrevétlen) akkor nagyon bejön ez a router, a 4 antenna nagyon jó benne, mert volt, hogy 10 különböző eszköz rácsatlakozott és meg se kottyant neki, valamint a Guest WIFI tetszik még nagyon, hogy ezt bárkinek megadhatom, nem kell félni, hogy hozzá férnek a router admin felületéhez.
Ahogy többen is írják még talán pár frissítés és megszűnik ez a restart dolog(bár én még minfig a gyári fw-t használom)."

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#52060) Soká


Soká
senior tag

Sziasztok! Talán elfér itt a kérdésem...
A fiam (windows) gépe egy usb-s körömnyi hálózati adapterrel kapcsolódik a routerhez. Két-három hetente panaszkodni szokott, hogy "túlmelegszik" ez a kis 2-3ezer forintos alkatrész és szaggat a net. Én nem tudom a valós okokat, de esetleg tudnátok ajánlani egy ennél egy fokkal biztonságosabb/jobb megoldást?

Köszönöm a konkrét vásárlási tanácsokat!

A router egy telekomos Huawei router. Van 4 számítógép, amiből csak azzal a kettővel vannak bajok, amiben ugyanaz a két kis usb-s hálózati adapter található.

(#52061) egnatt válasza Gubek-Einste (#52055) üzenetére


egnatt
csendes tag

Mit jelent, hogy "gyenge 5 GHz-s wifi képesség"? A jelerőssége gyenge? Azt azért gondoltam, hogy hardveresen gyengébbek, viszont feleannyiba kerülnek. A CFW ellátottság nekem nem lényeg, megteszi a gyári is. Igazából csak ezt a FHD dolgot szeretném megoldani a legköltséghatékonyabban. Társasházban lakom, körülöttem összesen 5 wifi jelet látok, ezért gondoltam az 5Ghz-re. A router és a TV között pedig csak egy tégla válaszfal van. Akkor lehet, hogy 8,5 k-ért egy TL-WR940NV3 -is megoldaná a problémát? (150-ről 450-re emelkedne a sebesség 2,4 Ghz-en)
A wifi alapból nincs terhelve, főleg csak böngészés.

[ Szerkesztve ]

(#52062) prof.hardver válasza Gubek-Einste (#52025) üzenetére


prof.hardver
csendes tag

Bocs a késői válaszért,Telekomos vagyok.

(#52063) Multibit válasza Flashback (#52059) üzenetére


Multibit
veterán

majd megírom a tesztet!
:K

Amúgy meg elégedettek vele...

"Ha az újraindulásokat nem vesszük...
:DD
Ja, ha azokat nem vesszük!?

(#52064) Ano


Ano
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert a bőség zavarában nem tudok választani ...

Router-t keresek ami az alábbi feltételeknek megfelel:

- Elsősorban otthoni használatra, de kell hogy stabil legyen mert sokszor dolgozunk is otthonról ketten, így nem lehet router hiba miatt kiesés (pl: Asus RT-AC1200G+ -t néztem ami megfelelt volna, de azt írták, hogy random szerűen újraindulgat)
- Lehetőleg a netszolgáltató kimaradása miatt lehessen 3G-s modemet rádobni és kezelje szépen azt
- mindenképpen tudjon 5GHz-en is működni ... lehetőleg a 2,4GHz-el együtt párhuzamosan
- keret kb max 30e Ft
- gigabites LAN (minimum 4db) és WAN
- erős különálló antennák (2 szintes házat kellene lefednie stabilan)
- letöltő kliens, ftp és rádugott HDD NEM érdekel (van NAS-om)
- lehetőleg ne fogyasszon sokat és ne is melegedjen nagyon (ez csak amolyan, ha már tud ilyet is akkor jó ha van ...)
- lehetőleg a gyári firmware-el tudjon mindent, mert nem akarok extra energiát belefektetni

Tudom, nem egyszerű amit kérek, de remélem tudtok segíteni :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#52065) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Kezdem megunni az ASUS AC1200G+ újraindulásait és elgondolkodtam, hogy lekezdem a garanciális ügyintézést. Viszont kellene vennem valamit helyette addig is (ha majd megcsinálják, vagy kicserélik az AC1200G+-t, akkor jó esz AC-nek az emeleten a másik).

Szóval AC-s eszközöm nincsen, viszont dual band-es router kellene gigabites portokkal, nem árt ha falra szerelhető és jó lenne, ha wifi hatótávban és sebességben (nem AC-s eszközökön) tudná, amit az AC1200G+ és atomstabil legyen. 20k körül nem nagyon szánnék rá többet. Lehet használt is, ha van rá gari.

Köszönöm :R

(#52066) Arpitov válasza Gubek-Einste (#51935) üzenetére


Arpitov
csendes tag

Koszonom szepen a segitseget!
Az ajanlott TP-Link 822N adaptert vettem meg es maximalisan meg vagyok vele elegedve! Stabil a jel es az erossege is megfelelo.
Lefele 60mibt/s felfele 50 mibt/s wifin keresztul a mert sebesseg. Igy nagysagrendileg 6x gyorsabb a netem a panel lakasban mint elotte es meg a falakat is megkimeltuk (vagy a furot... :) )
Ujbol bizonyitott a forum. Orok hala a tanacsokert!
:R :R :R

Arpitov

(#52067) Gubek-Einste válasza bubububu (#52056) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)
20k felett: Asus N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U (az N66U és az AC66U régebbi típusok gyengébb hardverrel mint a többiek), TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

#52060 Soká
Ajánlottak:
USB-sből TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14
Ezek mind csak 2,4 GHz képesek így lehet is rajtuk antennát szabadon cserélni (már amelyik cserélhető antennás), antennából a TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C lenne az ajánlott.
Ezeket csak akkor ha csak 2,4 GHz képes router-t veszel.

Dual band képességgel:
USB-sekből Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T9UH
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabitó kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

#52061 egnatt
Mit jelent, hogy "gyenge 5 GHz-s wifi képesség"? A jelerőssége gyenge?
Az AC750-es eszközök 5 GHz-n csak 1x1:1 MIMO képességű így max 433 Mbps-t tud AC módban és 150 Mbps-t N-es módban.

Akkor lehet, hogy 8,5 k-ért egy TL-WR940NV3 -is megoldaná a problémát? (150-ről 450-re emelkedne a sebesség 2,4 Ghz-en)
Garancia nincsen rá.

#52062 prof.hardver
Csak a szolgáltató által adott eszköz használható, ha gond van vele jelentsd be.
Ha egy saját router szeretnél után kötni akkor a beszerzésben tudnunk segíteni, a következő kérdésekre adjál akkor választ:

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

#52064 Ano
Asus N56U vagy AC55U megfelelő lesz.

#52065 Jim74
Asus N18U/N56U/AC55U ami ajánlott lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52068) Jim74 válasza Gubek-Einste (#52067) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R
N66U-t ha találok használtan 20k alatt, az is jó?

(#52069) Gubek-Einste válasza Jim74 (#52068) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen de már régebbi eszköz (gyengébb mint a jelenlegi) .

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52070) Jim74 válasza Gubek-Einste (#52069) üzenetére


Jim74
nagyúr

Végül is az 5 GHz nem létszükséglet kertes házas övezet lévén. Gondolom, akkor az N18U lenne a legjobb választás, nem?

(#52071) Jim74 válasza Gubek-Einste (#52069) üzenetére


Jim74
nagyúr

Esetleg, ha kicsit jobban zsebbe nyúlok, akkor egy AC66U-ról mi a véleményed?

(#52072) MaCS_70 válasza Jim74 (#52070) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha az 5 GHz valóban nem annyira fontos, és elég az N-es sebesség, akkor az N18 egy baromi jó router, ebben a körben szerintem verhetetlen a piacon.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52073) Gubek-Einste válasza Jim74 (#52071) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ugyan az mint az N66U, csak AC-s wifi-vel szerelve.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52074) Jim74 válasza Gubek-Einste (#52073) üzenetére


Jim74
nagyúr

Esetleg, ha tudok egy használt, de garis AC56U-t 25k körül szerezni, arról mi a véleményed?

Nem tudom eldönteni, hogy hosszú távon elég-e a 2.4 GHz, az N56UB1-től kicsit tartok, a Mediatek miatt (saját hülyeségem), AC55U meg nem tudom, hogy ár/érték arányban megéri-e.

(#52075) Intruder2k5 válasza Jim74 (#52074) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az AC56U-t vedd meg rögtön, az 1200G+ után felüdülés lesz! :K

Az AC55U is jó router, megéri az árát, egy apró bökkenő van vele, nincs rá CFW. De aki tuti nem akar ilyennel vacakolni, annak jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#52076) Jim74 válasza Intruder2k5 (#52075) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

CFW nem szeretnék, jó nekem a gyári. Az AC56U szerintem emaghoz garis, akkor is azt javaslod, vagy inkább AC55U-t?

(#52077) Intruder2k5 válasza Jim74 (#52076) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én inkább az AC56U-t venném, már csak a BroadCom Chipset, és CFW támogatás miatt is. Persze megértem, ha valakinek ez nem szempont, de én tuti nem vennék olyan routert amire nincs CFW (ezt már itt is többször leírtam), lásd jó példaként RT-AC1200G+, és az újraindulási problémák.

(#52078) Jim74 válasza Intruder2k5 (#52077) üzenetére


Jim74
nagyúr

A Broadcom csak a CFW miatt érdekes, vagy más miatt is előnyt jelent? Ha eltekintünk a CFW-től akkor is gyengébb az AC55U?

(#52079) Intruder2k5 válasza Jim74 (#52078) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én jobb szeretem a BroadCom-ot, de még egyszer mondom, az RT-AC55U is hibátlan, nem emlékszem rá, hogy bárki is negatív visszajelzést adott volna róla, aki megvette, elégedett vele. Viszont az RT-AC56U így is, úgy is erősebb, azért a két magos 800MHz-es ARM SoC, és a 256MB RAM elég ütős hardver.

(#52080) Jim74 válasza Intruder2k5 (#52079) üzenetére


Jim74
nagyúr

Wifi lefedettségben melyik lehet jobb?

(#52081) Intruder2k5 válasza Jim74 (#52080) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elképzelhető, hogy a külső antennák miatt ott az AC55U felé billenne a mérleg, a fizika is ezt támassza alá, de a másiknak sem kell szégyenkeznie, belső antennái ellenére jól teljesít az is. De ugye azt ilyenkor minden alkalommal elmondjuk, hogy sajnos a WiFi lefedettség nem egy előre konkrétan leírható tényező, az hordozhat magában meglepetéseket, mert nincs két egyforma helyszín, és nincsenek kétszer azonos körülmények, kliensek, stb...

(#52082) Jim74 válasza Intruder2k5 (#52081) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igen, igen tudom, igazából ha tudná ilyen téren azt, amit az AC1200G+, akkor az csodálatos lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#52083) Intruder2k5 válasza Jim74 (#52082) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem erre itt (1, 2) kaptál választ, illetve a saját topikjában lehet még érdeklődni efelől, bár kétséges, hogy ott is hányan tudják majd konkrétan az RT-AC1200G+ -hoz hasonlítani, illetve itt jön képbe a CFW, ugyanis HGG-vel ez is mérhetően javítható.

(#52084) Jim74 válasza Intruder2k5 (#52083) üzenetére


Jim74
nagyúr

Tenyleg :B
Na akkor reménykedem, hogy még nem kelt el az AC56U....

(#52085) Jim74 válasza Intruder2k5 (#52081) üzenetére


Jim74
nagyúr

Megvan az AC56U és már le is beszéltem az eladóval, hogy ma küldi :C 25k+pk és 2018. júniusig garis. Nyugtass meg, hogy jó boltot csináltam :DDD

Köszönöm Neked és Mindenkinek a segítséget :R

(#52086) XenHai válasza Jim74 (#52085) üzenetére


XenHai
senior tag

Nálam az ac56u wifije gyengébb volt mint a upc gyári routeré . Szerencsére HGG-vel nagyon meg lehet növelni a hatótávot.

(#52087) Jim74 válasza XenHai (#52086) üzenetére


Jim74
nagyúr

Lehet, hogy ezt a HGG dolgot körbe kell járnom...

(#52088) Intruder2k5 válasza Jim74 (#52087) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A router topikjában kapsz hozzá segítséget, egyébként a gyári fw egy módosított változata, a felülete ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#52089) Jim74 válasza Intruder2k5 (#52088) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

Közben már olvasgattam ott is. Először kipróbálom gyárival, hogy megfelel-e az elvárásoknak, aztán ha nem, akkor fejest ugrom és remélem nem gyártok belőle téglát :DDD

(#52090) Draken


Draken
őstag

Én sajnos még küszködök a router vásárlással. Első kiszemeltem az asus ac1200g, ami még mindig újraindulgat a visszajelzések alapján, tehát ez kilőve. Aprón épp találtam egy linksys ea6900et és egy asus ac68u-t. Melyikkel járnék jobban? Jelen állás szerint digi 200as net lesz bekötve, két laptop használná vezeték nélkül (ac-s kártyákkal, jelenleg ezeken az eszközökön megy a torrent) és 3 telefon ~40nm-en.

[ Szerkesztve ]

(#52091) prof.hardver válasza Gubek-Einste (#52067) üzenetére


prof.hardver
csendes tag

A Cisco után egy Asus N18U van bekötve,jól teszi a dolgát.
A Cisco néhány óra használat után igencsak forró,/az Asus hozzá képest hideg/ ezért gondoltam hogy lecserélem mert régebben a T-s szakit megkérdeztem hogy csere lehetséges-e a válasz: ugyan ezt kapnám.
" Véletlen" le is cserélném akkor látják hogy milyen router csatlakozik a netkábelre?
Soha nem ellenőrizték még hogy azt a fajta routert használom.

(#52092) Gubek-Einste válasza Draken (#52090) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen az Asus-ra szavaznék.

#52091) prof.hardver
MAC alapján van regisztrálva a modem a hálózaton így használni sem tudsz sajátot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52093) rozsi71


rozsi71
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Családi házban lakom a net a felső szintre jön be, ott van egy a digi által adott huawei router. Sajnos az alsó szint némely pontján nagyon gyenge a wi-fi, vagy nincs is. Arra gondoltam, hogy egy olcsó routerrel tovább szórnám a jelet. A Dlink dir605L most az edigitálnál akciós, ez a router alkalmas lehet erre a célra? Tehát a wifin érkező jel továbbítására.
Vagy, ha van más megoldás, akkor mi lenne az?

Köszi.

(#52094) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Nezegettem korabban egy vdsl modem/routert, a TP-LINK VR600-at. Most viszont mar szinte sehol nincs, egy helyen listazza, de ott sincs. Ez megszunt vagy mi lehet az oka nem tudjatok? Iponon sincs ar. Vagy ennyire uj, az is lehet.

(#52095) csixy


csixy
addikt

100 megás nethez milyen router ajánlott napjainkban?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#52096) Gubek-Einste válasza rozsi71 (#52093) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amit te szeretnél az a repeater funkció amit a kinézett D-Link nem tud, helyette Asus N12 D1 lenne az ajánlott.
Jobb megoldás lenne az új eszközt kábellel összekötni a szolgáltatóival.

#52094 Lauda
VDSL esetén csak a szolgáltatótól kapott eszköz használható.

#52095 csixy
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)
20k felett: Asus N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U (az N66U és az AC66U régebbi típusok gyengébb hardverrel mint a többiek), TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52097) rozsi71 válasza Gubek-Einste (#52096) üzenetére


rozsi71
tag

Köszi a választ!
Felmerült egy kérdés bennem. A bridge mód ezek szerint nem egyenlő a repeater móddal? Mi a különbség a két mód között?

(#52098) Lauda válasza Gubek-Einste (#52096) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi, de nem igy van.

(#52099) prof.hardver válasza Gubek-Einste (#52092) üzenetére


prof.hardver
csendes tag

Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#52100) Ed McLeves válasza Gubek-Einste (#51903) üzenetére


Ed McLeves
tag

Szia!
Korábban ajánlottad az Asus N18 routert, a számomra szükséges VPN miatt. Egy kollégám arra kérdezte, hogy mivel nincs fix IP címem (Digis netem van, PPPOE kapcsolattal), a router életben tudja-e tartani folyamatosan a kapcsolatot és milyen dinamikus DNS szolgáltatókat ismer (lehet-e scriptelni esetleg)? Mert ha nem, akkor a VPN szerver része nem lenne használható külföldről nekem TVzésre (bontja a kapcsolatot, nem frissíti a dinamikus IP-t).
Szerinted? Köszi a választ.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.