Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51869) 4264adam válasza Gubek-Einste (#51805) üzenetére


4264adam
veterán

Sziasztok!

Ma be szereltem a modemet is és a routert is. Ami először meg lepett, hogy sem a dobozon sem a routeren nincs fel tüntetve, hogy most D1 verzióval van dolgom. "ASUS RT-N12" ennyi van rá írva. Illetve össze szerelés után nincs meg a 18mbit/s ami az előző gyengébb minőségű modemmel és routerrel meg volt. Sem Wifi-n sem kábelen. Ezelőtt mind a két csatlakozási ponton a házon belül lehetett mérni a 18mbit/s-t.

előző modellek:

Modem: D-link DSL-360R
Router: D-link DIR-600

Új modellek:

Modem: D-link 321B (új kivitelű változat)
Router: ASUS RT-N12 (webes wizard-on feltüntetve, hogy "D1")

Telekom a szolgáltató, telefonos szolgálaton keresztül kértem már újboli kapcsolat frissítést. Ők azt látják, hogy a modemig 15Mbit/s jut el. Ami valós is mert a letöltési sebességem ezelőtt 1.8mb/s volt most pedig 1.4mb/s. Ugyanakkor a speedtest.net 18mbit/s-et jelzett most pedig 12mbit/s felé nem megy.

Nem akarok szőrszálhasogató lenni, mert a késleltetésem csökkent 30ms-ről állandó 19ms-re. És ha nem fog meg meg szakadni az internet kapcsolat elégedett leszek. Ha pedig meg oldható lenne az előző sebesség annak még jobban örülnék.

Eddigi tapasztalatok: Router led túl erős inkább asztal mögé érdemes helyezni, le takarva is át világít, mert félig átlátszó műanyag házban van és teljesen körbe szellőző nyílásokkal el látva. Ami nekem negatívum, hogy nem tudom fel akasztani az asztal oldalán ki alakított csavarokra" ahol az előző termékek voltak.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.