Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43201) Gubek-Einste válasza szabonagyur (#43200) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagy valószínűséggel igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43202) Intruder2k5 válasza szabonagyur (#43200) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A különbség pont 1500Ft, de egyébként igen, ahova jó a 841ND, oda jó lesz a 841N is.

szerk.:
Már megint a Firefox... Nem láttam Gubek-Einste válaszát. :)

[ Szerkesztve ]

(#43203) snemeth válasza bennjoe (#43199) üzenetére


snemeth
aktív tag

Pedig ennek jónak kell lennie, mert az LG GPad 8.3 V500 ismeri az 5GHz-et. Nekem is ilyen van, én is azon használom, mert a tizen akárhány AP 2.4 GHz-en már kissé zavaró volt. Be van kapcsolva az 5GHz a routeren? :)

(#43204) Multibit válasza krisz777 (#43197) üzenetére


Multibit
veterán

Net csomag rendelés előtt kell tájékozódni! Mert ha a hálózat elemei (router, kábelek, kliensek, esetleg switchek) nem alkalmasak a megnövekedett sebesség kezelésére, csak felesleges pénzkidobás az egész. A céges laptopom lazán hozza az 500-as netem sebességét, viszont a régebbi kiadású magán notim esetén olyan 380-420 Mbps a plafon (vezetékkel). A nagy csomagoknak akkor is lehet azonban haszna, ha többen használják a netet! Ilyenkor esetleg egyes eszközök nem tudják kihajtani a teljes sebességet, de együttes használatkor marad mindenkinek sávszélesség.

(#43205) bolic válasza DonMaster (#43147) üzenetére


bolic
őstag

Megoldottam a távoli hozzáférés problémát.

"Távoli asztali kapcsolatot hogyan?" hozzászólási link 1

"Távoli asztali kapcsolatot hogyan?" hozzászólási link 2

Kérném tőled egy kis segítségét, előre is köszi! :R

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#43206) kali válasza krisz777 (#43196) üzenetére


kali
legenda

a komoly födém is képes rendesen befolyásolni a wifi kapcsolatot, de érdemes megpróbálni, hátha alapon.
ez az új típusú tv már valóban ac képes, így viszont nagyon sovány az 5 GHz sávon a 22 Mbps sebesség, ha az valóban ac kapcsolaton lett mérve és nem a range extender beiktatásával, ami bár kiterjeszti a jelet, de egyben jelentősen csökkenti is a sebességet, alapban is felezi, aztán erre jön még rá az eleve fele sebesség és mimo képesség a router tudásához képest.

néhány beállítási javaslat a router tekintetében;

a nyelv/régió legyen beállítva magyarra, hogy annak megfelelően kerüljön beállításra a wifi régió...stb. is.

5GHz;

- vezeték nélküli mód; n/ac mixed
- csatorna sávszélesség; 80 MHz
- titkosítás; wpa2 - aes

a professzionális beállításokról egy kép, így egyszerűbb, mint leírni; link

2.4 GHz;

- itt is érdemes kényszeríteni kell a csatorna maximális sávszélességét, de az itt csak 40 MHz (ami nem tudja, például az iphone 5s, az attól még működni fog 20 MHz sávszélességgel)
- lehetőleg csak n szabványon szórjon - amely eszközöket leírtál, azok mind tudják -, a b/g védelem legyen kikapcsolva, illetve ha nincs xbox preferálva, akkor itt és az 5 GHz esetén is pipa ki az optimalizációja elől

a professzionális beállításokról kép; link

igmp igény (iptv és társai) esetén az igmp snooping legyen engedélyezve.

az ellenoldali eszközökön is úgy kellene beállítani mindent, hogy a lehető legjobb sebesség...stb. adott lehessen, amin lehet állítani - a mobiltelefonon például nem, de a komolyabb ellenoldalakon igen - ott a maximális MHz legyen kényszerítve, illetve a csökkentett sávszélesség működésének lehetőségét kikapcsolni.

tegyél egy próbát így, a továbbiakat pedig itt jelezd, hátha lehet még finomítani a változások tapasztalata alapján; link

bennjoe; a G PAD 8.3 LG V500 dual channel képes, tehát kezeli az 5 GHz sávot is.
próbáld meg ezzel; link

[ Szerkesztve ]

(#43207) DonMaster válasza bolic (#43205) üzenetére


DonMaster
addikt

azt probáltad , hogy a gépednek fix ip-t adsz ami a tüzfalban benen van?
de a tüzfalban is átlehet rini, viszont amikor kapcsolatot kezdeméynezel akkro a tüzfal felkell ajánja és elfogad és menni-e kell. ilyennel a windows nem szarakodhat

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#43208) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

dd wrt-hez milyen routert ajánlanátok?
lanon lesz csak használva, keveset.
:R

(#43209) Gubek-Einste válasza Stanley-B. (#43208) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net sebesség mellé kellene?
Mennyi van a beszerzésre?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens/adapter használná?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43210) Stanley-B. válasza Gubek-Einste (#43209) üzenetére


Stanley-B.
őstag

50 megás, de nem olyan lényeges a sebessége, mert úgyis VPN-nel lesz használva.
szobán belül lenne használva, tehát nincsenek falak (wifi képesség nem is fontos, mert kábellel csatlakozok csak rá)
A meglévő Time Capsule routeremre csatlakozna rá vezetékkel és a DD WRT routerhez is vezetékkel csatlakoznék, 1db klienssel (egy linux gép).

(#43211) bolic válasza DonMaster (#43207) üzenetére


bolic
őstag

Igen mindkét gépnek fix IP-t adtam meg. De a tűzfal nem írható át, mintha beragad. Nem tudtam hozzáférni, csak a tűzfal listát látom. :U

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#43212) Gubek-Einste válasza Stanley-B. (#43210) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell gigabites portok akkor Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND lenne az ajánlott.
Gigabitesekből 20k-s határral ha nem kell az 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2; ha kell az 5 GHz-s wifi akkor Asus N56U, TP-Link 3600/4300.
Efölött Asus Asus AC55U/AC56U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43213) DonMaster válasza bolic (#43211) üzenetére


DonMaster
addikt

tegyélbe uj szabály-t vagy rendszergazdaként probáld , nekem ott lehet álitani.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#43214) #07400704


#07400704
törölt tag

Üdv. Mindenkinek!
Gondolom számtalanszor feltették már azt a kérdést amit én is fogok, de szeretem hozzáértő emberektől megtudni a dolgokat :)
Szóval szerintetek 10-15 ezer körül van-e mostanság különösen ajánlott, megbízható, stb. wifi-s ruter, és ha igen, melyik lenne az?
Nincs különösebb elvárásom, tegye a dolgát, ennyi.

(#43215) bolic válasza DonMaster (#43213) üzenetére


bolic
őstag

Bocs, vak voltam eddig! Tényleg csak kattintani kell a megadott programra és előjön az ablak és azokon lehet állítgatni.

Köszönöm, hogy ébresztettél fel az agyamat, oly rég foglalkoztam vele! :C :R :Y ;)

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#43216) krealon válasza Lackooo84 (#43175) üzenetére


krealon
veterán

"KATT"

Idezet a llinkelt cikkbol:

A DMZ célja, hogy egy plusz biztonsági réteget biztosítson a szervezet helyi hálózatának (LAN). Így egy külső támadónak csak a DMZ-ben található berendezésekhez lehet hozzáférése, nem az egész hálózathoz.

Igy tehat a javaslatod szerinti dolgot muveled,

"Ha pl. online játszol, akkor ajánlott a konzolod fix belső IP címét beírni oda."

akkor tisztaban kell lenni, hogy ezzel gyakorlatilag tamadhatova tetted a belso halozatodat, tekintve, hogy minden forgalom bejut ellenorzes nelkul. Tehat csak ovatosan a DMZ-vel!

(#43217) BeLucZ válasza kali (#43068) üzenetére


BeLucZ
addikt

nos megvettem és kipróbáltam a 3 szintes családi házban az ASUS RT-n18u routert.

Tapasztalatok:

Tökéletes jelerősség az egész telken, még a legeldugottabb szobákban is, mindenhol le lett tesztelve. :)
Ki lett próbálva 4 laptoppal 2 tablettel és 1 telefonnal az egyidejű használat és kifogástalanul vitte az egészet.

Aggódtam, hogy szükség lesz majd egy jelerősítőre is, de ezek után nem szükséges.

Kiderült hogy 16 mbites az a 12 mbites net, csak a régi gané d-link router lefojtotta a sávszélt, szóval így a böngészési célnak megfelel majd, ha sokan használják egyszerre akkor is.

Mellesleg jól néz ki, csendes, nem forró, a kezelőfelülete átlátható, egyszerű, kapásból feltettem a legfrissebb végleges gyári firmwaret.

Elégedett vagyok, megérte a 20 ezres vételárat. Mindenkinek csak ajánlani tudom! :R

(#43218) Stanley-B. válasza Gubek-Einste (#43212) üzenetére


Stanley-B.
őstag

remek, köszi!

(#43219) Lackooo84 válasza krealon (#43216) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ja, én konzolra értettem, ott nem nagyon tudnak mit támadni.

The Truth is out there...

(#43220) krealon válasza Lackooo84 (#43219) üzenetére


krealon
veterán

"Ja, én konzolra értettem, ott nem nagyon tudnak mit támadni."

Te olyan reszletesen ismered a konzol mukodeset es a rajta futo szoftvereket, hogy ezt teljes biztonsaggal tudod allitani? :F

Nehany cikkbe beleolvasva a google kereses eredmenyeiben ( network vulnerabilities of gaming consoles ), nem vagyok meggyozodve, hogy biztonsagos egy konzolt DMZ-be tenni a belso halozaton.
De ez mar erosen offtopik, inkabb valami security temaju forumba illene.

(#43221) Gubek-Einste válasza #07400704 (#43214) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennyiért a TP-Link 1043NDv2 és a 3600 ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43222) zaskar válasza BeLucZ (#43217) üzenetére


zaskar
senior tag

Kösz, hogy megírtad a tapasztalataidat, régóta gondolkozok egy ilyen routeren, de azt hiszem, hamarosan megrendelem...:) nekem csak 2 szintes házba kell, remélem, elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#43223) LámaZ


LámaZ
addikt

Kérnék egy ajánlatot 3G/4G Wifi routerre max. 20 ezerig.
Most egy SL-R7205 routerem van, kb. egy éve használom, de állandóan megszakad, pedig a végén már csak a LAN-porton keresztül használtam, telenoros mobilinternettel (USB stick), a WiFi-jét kikapcsoltam, hátha stabilabb az ethernetes kábelen, de nem az.
(Firmware-t az újra nem szeretnék telepítgetni. Esetleg ha valaki felteszi nekem erre a régire az OpenWRT vagy a DD-WRT, mert attól helyrejön, azt megfizetném.)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#43224) Gubek-Einste válasza LámaZ (#43223) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link MR3220/3420, Asus N10U B ha elegendőek a 100-as portok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43225) h1mpi válasza BeLucZ (#43217) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Még hozzá tettél volna 2K-t és ott az Archer C5, ami AC-s. Persze, ha ASUS-t akartál, akkor nem szóltam :)

(#43226) VANESSZA1: nem kell oda-vissza lenni, de ár/érték arányban jobb, mint az ASUS. Ezen nem lehet vitatkozni.

[ Szerkesztve ]

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#43226) VANESSZA1 válasza h1mpi (#43225) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Nem mindenki van oda, meg vissza a TPLink-ért...
Pl. Én azért vettem Asus-t mert nekem hiába jobb az ár/érték aránya TPLink-nek nem kell. 2db van a családba, és több nem kell,még ha olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#43227) HPAA


HPAA
őstag

üdv a szakiknak
adsl-től szabadulnék , úgy néz ki kébeles szolgáltató lesz belőle , valószínűleg egy 20 /esetleg 50 megás/ csomaggal
routert keresnék hozzá így előre ,tájékozódásképpen
ami szempont
gigabites lan 3 db legalább
wifi nem mérvadó , de ha jó az csak pozitív
árban nem csillagászati, legyen költséghatékony

várom az aktuális típusokat , köszönöm

************* censored

(#43228) LámaZ válasza Gubek-Einste (#43224) üzenetére


LámaZ
addikt

Köszönöm!
Látom az Asus N10U B végén van egy B betű, amelyet árukeresőknél nem látok, de gondolom erre rá kell kérdezni az üzletnél.

Legyen minden jó!

(#43229) Intruder2k5 válasza h1mpi (#43225) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért az ASUS RT-N18U egy igen jó router, 2.4GHz sávon szerintem verhetetlen, de flash, ram, soc tekintetében is veri az említett TP-LINK-et.

AC-s WiFi-ről meg annyit, hogy sokaknak még n-es 5GHz-es kliensük is alig van otthon.

[ Szerkesztve ]

(#43230) h1mpi válasza Intruder2k5 (#43229) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ja én csak arra értettem, hogy "időtállóbb", de nem szeretnék bele menni senkivel márka vitába, mindenki azt veszi, ami Neki szimpi :)

Amúgy Nekem már a tv-m is támogatja az 5ghz-t és a 2 teló is, egyedül a laptop nem.

[ Szerkesztve ]

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#43231) LámaZ válasza Intruder2k5 (#43229) üzenetére


LámaZ
addikt

Itt 3 felhasználó átlagban 3⅓ csillagot adott neki a max. 10-ből.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#43232) Intruder2k5 válasza h1mpi (#43230) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Helyes, bár én nem márkáról beszéltem, hanem ram-ról, flash-ről, és soc-ról.

LámaZ, esetleg lehet tudni mi alapján, hogyan teszteltek, stb...? Na meg három ember már statisztika? Persze tudom, mindenkié egy-egy vélemény, de végülis én is be tudnék szédülni ilyen oldalakra, pl. ipon-ra és edigital-ra van is regem, és nekiállhatnék lepontozni a TP-LINK-et, de még sose jutott eszembe, függetlenül attól, hogy az én tapasztalataim se jók vele.

Ugyanúgy asus-t sem pontoztam fel, mert sok jelentőséget nem tulajdonítok az ilyen feedback felületeknek, így nem is szoktam használni őket, sem olvasni, sem írni rájuk.

[ Szerkesztve ]

(#43233) BeLucZ válasza LámaZ (#43231) üzenetére


BeLucZ
addikt

lol és te ebből indulsz ki? :D én inkább hús-vér emberek tapasztalataiból, de most magam is megtapasztalhattam, hogy ez egy brutál jó router!

(#43222) zaskar:

nincs mit, szerintem sima ügy lesz! a mi házunk 3 szintes és tele van vastag falakkal, kicsit féltem mi lesz majd az ominózus sarokszobákban de ott is -72-73-as dbm-et kaptam, ami még bőven jó a stabil netezéshez

(#43225) h1mpi:

köszi de tp-linket soha többet nem szeretnék :) rendesen befürödtem a wr943nd-s modellel is, gyenge mint a harmat, custom fw-el is rossz volt, nekem ennyi elég volt belőle. biztos vannak jó modelljeik, de én inkább kipróbáltam most az asust és bejött eddig.

meg nekem fontos volt hogy nagyon erős legyen a vas, nevetségesen olcsón van ez a router ha azt veszem, hogy miből épül fel, jóval drágább routerekben van ilyen speckó

5 ghz nem kell, mivel egyik kliens sem támogatja, illetve, itt most pont az volt a cél, hogy nagy családi házat stabilan lefedjek wifivel, tele van fallal, nem sokra mentem volna az 5 ghz-el

[ Szerkesztve ]

(#43234) VANESSZA1 válasza LámaZ (#43231) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Nálam 7 fölötti értéket jelez ... :Y :Y

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#43235) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már nálam is 7 (szerk. már 9), lehet most meglátták itt páran a témát, és beugrottak feedback-elni... Sőt biztos. Kétlem, hogy most este jutott volna eszébe hirtelen 6-8 embernek, hogy nem jelzett még vissza. De teljesen mindegy, hogy 3 vagy 7, vagy 10, ilyen oldalakra nem szabad adni, pont az ilyenek miatt!

Eskü, nem én voltam egyik se! :)

[ Szerkesztve ]

(#43236) BeLucZ válasza h1mpi (#43225) üzenetére


BeLucZ
addikt

a fő cél az volt, hogy az egész házat stabilan beszórni wifivel és az erős vas azért kellett, hogy bírja ha sokan nyúzzák egyszerre és ne térdeljen be, ha 5-6 ember elkezd vele egyszerre netezni. Erre a célra szerintem meg kell hogy feleljen, nem fog rajta senki hd videókat másolgatni meg semmi ilyesmit, ahol kijöhetne az előnye az 5 ghznek :) Megkerestem a lehető legjobb csatornát, amit egyetlen környező hálózat sem használ és be lett állítva, hasít :) Ebben nagy hasznomra volt az inssider, innen vettem a dbm értékeket is!

(#43237) HPAA


HPAA
őstag

erre valaki ?
:U

************* censored

(#43238) Intruder2k5 válasza HPAA (#43237) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Akkor neked pont az itt emlegetett ASUS RT-N18U kell, vagy ha olcsóbbat szeretnél, akkor TP-LINK 1043ND v2.

(#43239) HPAA válasza Intruder2k5 (#43238) üzenetére


HPAA
őstag

köszönöm

használtakkal/korábbi verziókkal ne is foglalkozzak ?
kicsit meglepett az ár , de gondolom a gigabites lant kell megfizetni :O

[ Szerkesztve ]

************* censored

(#43240) Intruder2k5 válasza HPAA (#43239) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem írtál költségkeretet, és újonnan a legolcsóbb, általában ajánlott Gbit képes router a 1043NDv2, illetőleg használt router iránt itt elég ritkán szoktak érdeklődni, tehát alapból nem is szoktunk ilyet ajánlani. Persze én nem mondom, hogy ne vegyél olyat, nyilván 20-50Mbps nethez ott is lehet bőven megfelelőt találni, ha Neked nem probléma, hogy a termék használt, és esetenként már garancia sincs rá. Régebbi modellek közül jó lehet még TP-LINK 1043NDv1, ASUS RT-N15U, ASUS RT-N16, de van ott kedvező áron TL-WDR4300 és WDR3600 is, vagy üzletben újonnan a létező legolcsóbb Gbit-es router talán, a Tenda N60, ami egyben már Dual Band is, bár azt írtad a WiFi sokadlagos szempont.

[ Szerkesztve ]

(#43241) HPAA válasza Intruder2k5 (#43240) üzenetére


HPAA
őstag

költséghatékonyan akarom megoldani
tp linkem van egybe adsl modemmel
5 évet adnak már rájuk ,gigabites meg nem oly régi még ,gondoltam még a használtakra is lehet valamennyi gari általában

************* censored

(#43242) FNZ


FNZ
őstag

hali!

apósomnak kellene egy wifi-s router:
van egy tréhóm routere az emeleten, de mivel ez nem antennás, ezért a wifi jel a földszinten elég gyenge.
a földszinten van a tréhóm box-a és egy smart-os házimozija. most a fenti routerből 1 kábel megy le és Y osztóval van szétválasztva 2 hálózatra.
az elképzelés, hogy vennénk egy wifi-s routert és oda menne le az 1 kábel és az osztaná szét a jelet a tv és a smart házimozi között + wifi.
azt hallottam, hogy nem mindegy milyen routert veszünk, mert különben nem viszi át a digit jelet illetve szakadozni fog a tréhóm boxának a képe. ez igaz?
milyen router kellene, hogy a tv-n ne szakadozzon a kép? van olyan hogy külön iptv kimenete van a routernek?

(#43243) Intruder2k5 válasza HPAA (#43241) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A modem+router kombó eszközöket nem szoktuk ajánlani több okból sem, most nem részletezném, de visszakereshető itt a topikban.

"5 évet adnak már rájuk"
Pontosabban öt évet adtak rájuk, de már csak kettőt adnak. Persze a régebbi, mondjuk 2 éves beszerzések még 5 év garisak.

(#43244) BeLucZ válasza BeLucZ (#43233) üzenetére


BeLucZ
addikt

kis javítás:

wr941nd volt az a tp-link borzalom, elírtam a típusát

(#43241) HPAA:

emlékszem mikor költséghatékonykodni akartam router fronton és megvettem a fennt említett tp-linket használtan 6k-ért :) a legnagyobb gondom nekem vele a gyenge vas, sajnos ha többen csüngnek rajta, be-be akadozik, szakad. online gamingnél is sokszor belaggol a router miatt, mégha senki más nem is használja rajtam kívül és mindezt kábelen. a költséghatékonykodásból ritkán sül ki jó dolog, tapasztalat :D
vegyél egy fasza asust és minden flottul fog menni, lásd rt-n18u. az ilyet egyszer kell megvenni és utána évekig nyugodtan alhatsz

[ Szerkesztve ]

(#43245) beller


beller
aktív tag

A 100/50-es Digihez elegendő az Asus rt 12 d1 router?

(#43246) Intruder2k5 válasza FNZ (#43242) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen igaz, multicast stream továbbításra alkalmas router kell.

(#43247) Intruder2k5 válasza beller (#43245) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem elég! Legfeljebb 65-70Mbps-t fog áttolni PPPoE kapcsolaton.

(#43248) FNZ válasza Intruder2k5 (#43246) üzenetére


FNZ
őstag

köszi. ha jól látom a 2. tplink, a 3. asus router?
akkor körülnézek a boltokban. a leírásoknál ez szokott szerepelni, gondolom.
a tplink 3600-as routeremben megtaláltam. akkor valami hasonló kellene neki is.

[ Szerkesztve ]

(#43249) Intruder2k5 válasza FNZ (#43248) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van, jól látod. Az első is ASUS, a saját RT-N66U-m, amin Tomato firmware fut. Alternatív fw-vel eredetileg erre nem alkalmas routerek is megtaníthatók a szükséges a funkcióra.

A második és harmadik kép netes emulátorból van.

Ha más nem, akkor a gyártó oldalán fellelhető pdf doksikban mindenképpen benne szokott lenni. ASUS-ok közül amik ASUSWRT-t futtatnak, azok tudják, beleértve már az RT-N12 D1-et is.

[ Szerkesztve ]

(#43250) FNZ válasza Intruder2k5 (#43246) üzenetére


FNZ
őstag

megnéztem a tplink 3600-as routerem a tplink oldalán, de nem írják ezt a funkciót. honnan fogom tudni akkor, hogy melyik támogatja ezt a multicast-ot?
látom igmp-ként is van jelölve.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.