Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43901) bambano válasza adika4444 (#43884) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az 1.5 GHz-es Pentium M procis (értelemszerűen: 1 magos) t41-es notebookom 10 évvel ezelőtt simán elvitte a gigás netet.

a digis net nem azon bicsaklik meg, hogy a desktopja bírja-e a gigát, hanem azon, hogy amire csatlakozni akar, az bírja-e. mondhatjuk: biztosna nem fogja bírni. mert hiába vágtat el gigán a digi pesti központjáig vagy a bixig, ha onnan pl. az index.hu-ig már nincs meg a gigányi üres kapacitás, illetve a szerverek sem arra vannak felkészítve, hogy minden egyes olvasónak gigán letolják a híreket.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43902) bambano válasza Ed3r_X_ (#43887) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem a tilerás mikrotikek ésszerű áron vannak annak ellenére, hogy most nincs felesleges három kilóm a 36 magosra :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43903) Vasinger! válasza kali (#43896) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát én a WDR3500-nál jóval olcsóbban is találtam.

D-Link GO-RT-AC750 Ez még AC-t is tud, nocsak..

TP-link Archer C20i AC750

Ezek mind még 10k-s határba beleférnek, mindenképp 10 alatt akarom megúszni, a D-link meg elég jó vételnek néz ki. Vagy van 8k-nál olcsóbban Dual Band-es router?

(#43904) kali válasza bambano (#43901) üzenetére


kali
legenda

adott esetben nem csak a pppoe terheléses többlete, hanem sok eszköz már a merevlemez sebessége miatt elbukik, mert nem tudja a bő 110 MB/s átvitelt, pláne nem tartósan.

Vasinger!; amiket írtam/írtunk is az alsó(bb) kategória, de van egy szint, ami alá én már nem mennék, kivételt csak az képez, ha direkt kínozni akarok valakit... :)
a c20i és a go-rt-ac750 nem véletlenül filléres ac képes típusok, főként a csonka 5 GHz 1*1:1 mimo képességük miatt.

(#43905) Vasinger! válasza kali (#43904) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És ha valakinek csak kb. fél-egy évre venne, tipikusan semmi extra feladatra, csak mobil eszközök lógjanak rajta és kb. ennyi? Ha 30 Mbit/s-ot ki tud adni kábelen/wifin az már nekem több mint elég lenne. Tényleg jelen esetben az olcsóság lenne a cél, mert fél-egy éven belül úgy is eladnám, így is bukni fogok rajta.

Tisztában vagyok vele, hogy milyen egy jó router, jelenleg is egy TP-LINK TL-WR1043ND V 2.1 alól írok, de itt most tényleg nem az lenne a szempont.

[ Szerkesztve ]

(#43906) kali válasza Vasinger! (#43905) üzenetére


kali
legenda

nem is a wifi sebességgel szokott probléma adódni - ha valaki a helyén kezeli a routerek specifikációját -, hanem a kapcsolat stabilitásával, ha komolyabb terhelést kap, pláne ha több wifi ellenoldaltól egyszerre.
bepróbálhatod persze, én csak a véleményemet és a tapasztalatomat írtam le, mert ha probléma van, akkor órák alatt is kikészülhet annyira az ember, hogy átértékelje a dolgot.

(#43907) dethroner válasza kali (#43898) üzenetére


dethroner
veterán

Igen, az antennák dbi értékét nézegettem én is már. A linkelt képen méretarányosan vannak feltüntetve a lefedettségi területek? Mert ha igen, akkor az 5dbi antennának semmi előnye nincs a 3dbi-hez képest? Sőt, a szórás szögéből még hátrány is? :U
Nekem is adja a legfőbb fejtörést hogy a szomszédos hálózatok mennyire lesznek zavaróak. De mivel egyenlőre csak 1 eszköz lesz ami 5GHZ-et tudna (az is csak 2 hónap múlva), szóval a fő prioritás egyenlőre a 2,4-es tartomány. Lehet idővel minden eszköz 5GHz-es lesz, de ez még a kérdéses.
Szóval egyszerűsítve a kérdést, a 3600 van-e ugyanolyan jó 2,4-en mint a 1043 v2?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43908) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok.
a problémám a következő. van egy netgear n300 wnr2000v2 es típusu routerem. rátettem másik fw t, amivel nem volt gond.(dd-wrt.v24-16785_NEWD-2_K2.6_mini-WNR2000v2.chk)
ez a ddwrt s felületű cucc. nem volt rossz de túl bonyolult ekem.
tomatot szerettem volna rátenni, és elvileg a hozzá jó fwt szedtem le.(tomato-K26-1.28.7507.2MIPSR2Toastman-RT-Mini.trx)
igen igen. más a két fájl kiterjesztése.
a tomato felment, azóta a router áramellátása, és az info led narancssárgán villognak és ennyi. a routert nem tudom ipröl elérni, fftpben ip+password +akár gyári, akár addwrt s fw t sem teszi fel rá.
van ötletetek mit lehetne csinálni vagy totál kinyírtam? :(

(#43909) kali válasza dethroner (#43907) üzenetére


kali
legenda

arányosan nézve,valamennyi eltérés van a 3 kontra 5 dBi között is, de bizonyos tekintetben minimális, ezért adja a legtöbb gyártó alapban ilyen antennákkal a routereit.
mindent nézve, nincs olyan jó csak a 2.4 GHz tekintetében a tl-wdr3600, mint a tl-wr1043nd v2, de ezt nem csak az antenna dBi alapján mondom, hanem összességében, mimo, diversity és minden mást figyelembe véve - az antennák számából is adódik -, viszont adott különbség egy panel esetén nem feltétlenül mutatkozik meg sarkalatosan, mert több tényező is befolyásolja még a fentieken kívül.
ahogy korábban is írtam, panelese környezetben én lehetőség szerint nem tervezek már csak 2.4 GHz képes eszközzel, ha kicsit is képben van az 5 GHz is.

bb.bocs; szia, a router problémával kapcsolatban itt kérj segítséget; link

[ Szerkesztve ]

(#43910) dethroner válasza kali (#43909) üzenetére


dethroner
veterán

Egyenlőre annyiban van képben az 5GHz, hogy rendeltem egy telefont ami elvileg a nyár vége felé fog megérkezni, az már tudni fogja ezt. De a másik teló és a régi laptop még csak a 2,4-en csatlakozik és kérdéses hogy mikor fog sor kerülni a cseréjükre. Lehet akkor már csak ac lesz :)
5GHz-en ugyanakkora a router hatóköre, mint 2,4-en?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43911) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van egy tréhomos routerem, ami mögé szeretnék venni egy komolyabb routert.

A szempontjaim:

-10-15 k max
- tudja a Tomato-t
- tudjon pptp VPN-t (ez nem baj, ha nincs benne, tomatoval megoldom)
- dnsmasq állítható legyen. (PXE miatt, de gondolom ez is kalibrálható tomaton)
- gyors, lehetőleg 300-as wifi
- min 4 ethernet port+1 port a modem/thome router felől
- jó vélemények

Előre is köszönöm! :R

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#43912) bb.bocs válasza kali (#43909) üzenetére


bb.bocs
őstag

köszi

(#43913) kali válasza dethroner (#43910) üzenetére


kali
legenda

az 5 GHz az eszköz típusától...stb. függetlenül, alapban is fogékonyabb az akadályozó tényezőkre - cserébe azonos szabvány esetén is gyorsabb átvitelre képes, amint a 2.4 GHz -, így valamivel szerényebb szórással kell számolni, bár részint kompenzálja a dolgot, hogy pont emiatt kap kicsivel nagyobb dBi értéket a magasabb frekvencia.
panelen belül nem annyira mutatkozott meg a különbség akkor sem, amikor tl-wdr3600 volt itt, de ha a folyosón, több főfal közbeiktatásával és nagyobb távolságon néztem, ráadásul szűk keresztmetszetnek számító mobiltelefonnal, akkor ahol már szakadozott az 5 GHz, ott még viszonylag stabil volt a 2.4 GHz.

(#43914) Gubek-Einste válasza dethroner (#43910) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

5GHz-en ugyanakkora a router hatóköre, mint 2,4-en?
Ezt előre nem lehet megmondani.
Általánosságban az 5 GHz-s eszközök kisebb hatótávolságot tudnak mint a 2,4-esek de nagyobb sebességet lehet elérni a használatukkal cserébe, Természetesen semmi sincsen kőbe vésve így hogy meddig és mekkora sebesség lesz csak a helyszíni teszt során derül ki.

#43911 Mr Dini
Újonnan az Asus N12 D1 fér bele a keretbe de csak 100-a portokkal rendelkezik, gigabitesben az Asus N18U van, ha kellene dual band wifi de elég a 100-as LAN akkor Asus N53.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43915) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. a LINKSYS E900 N300 támogatja ddnsnél a no-ip.com ot? vagy valaki megtudná mutatni miket lehet választani? :)mi a véleményetek rőla?
torrenthez,nashoz meg iylesmihez kell.

(#43916) Intruder2k5 válasza bb.bocs (#43915) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#43917) bb.bocs válasza Intruder2k5 (#43916) üzenetére


bb.bocs
őstag

köszi. de vpn van benne gondolom gyárilag :)
( tomatoval kapcsolatban annyit hogy most vágtam tönkre a próbálkozással a routeremet...) és nem tudom mennyivel jobb a tomató mint a gyári cucc a ciscon.mit ajánlasz?

[ Szerkesztve ]

(#43918) Intruder2k5 válasza bb.bocs (#43917) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato-val vágtad tönkre? Az elég hihetetlen számomra. Milyen router volt az?

Fentebb beillesztettem a Linksys E900 gyári firmware emulátor linkjét, én abban nem látok sehol VPN-t, tehát nincs.

Tomato-ban van VPN is, Tinc Daemon, PPTP VPN, és OpenVPN is, szerver és kliens is. Eddig két dologban már legalább jobb a Tomato, bővebb a DDNS választéka, és van benne VPN is.

Ha E900 kategóriában keresel az említett tulajdonságokkal routert, akkor ASUS RT-N12 D1 fog kelleni neked, abban van gyárilag VPN is, és ismeri a noip.com DDNS-t is, illetőleg van az ASUS-nak saját DDNS szolgáltatása is.

[ Szerkesztve ]

(#43919) bb.bocs válasza Intruder2k5 (#43918) üzenetére


bb.bocs
őstag

értem.neten olvastam hogy van benne vpn...de akkor csak tomatoval lehet?... :( még 1 routert tönkretegyek? :(
netgear n300 wrn2000v2 es típus. rátoltam elöször egy ddwrt t az gond nélkül ment, majd onnan akartam updatelni a tomatora ami más vlmi trx kiterjesztés volt nem a szokásos ami a netgearnek kell. azóta nem tudok vele mit kezdeni, világit a led és ennyi...a gyári progis megoldás fftp2 ös megoldás se tesz rá semmit, vagy én bénázok. nem tudok vele mit kezdeni.igazából akkor a ciscora feltenném,de kéne majd segitség mert még 1 et nem akarok elrontani.

[ Szerkesztve ]

(#43920) Mr Dini válasza bb.bocs (#43919) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Tomatot, mint mondtam tftpvel kell a legtöbb routeren feltenni.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#43921) bb.bocs válasza Mr Dini (#43920) üzenetére


bb.bocs
őstag

amit néztem videót gondolom. de nem megy fel már vele.

(#43922) Intruder2k5 válasza bb.bocs (#43919) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És minden áron a Linksys kell? Az említett ASUS RT-N12 D1 lényegében ugyanaz a hardver mint az E900, csak külső antennás a vas, illetőleg van benne webes recovery mód, az efféle fw frissítős balesetek elkerülése végett, ami mindig elérhető marad, így tulajdonképpen teljesen kockázatmentes az fw-k ide-oda cserélgetése is.

Nem mellesleg milyen nethez szeretnéd használni?

[ Szerkesztve ]

(#43923) bb.bocs válasza Intruder2k5 (#43922) üzenetére


bb.bocs
őstag

igen ezt szeretném mert ehez használtan 3000ért hozzájutok és tbbet nem szánnék rá.
upc 30as alap nethez kell...egyzer kéne csak rátenni azt a paradicsomot utána bódogság lenne D:nem fogom én azt cserélgetni. csak legyen noip meg vpn sem árt...

(#43924) Intruder2k5 válasza bb.bocs (#43923) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Benne éppen benne van a VPN, de egy ilyen "erős" vassal jó ha 3-5Mbps sebességet el tudsz majd érni VPN-en. Persze PPTP-n lehet többet is, de a normális titkosítással működő OpenVPN már erőforrás igényesebb.

(#43925) bb.bocs válasza Intruder2k5 (#43924) üzenetére


bb.bocs
őstag

értem.akkor inkább iylet ajánlanál? 7000 edigitálban...inkább ruházzak be ilyenre?nashoz kell hálózati nyomtató, wifi eszközök csatlakoztatása, vpn es megoldás meg no ips megoldás a nashoz.ami most volt is jó volt, csak féltem hogy turkálhatnak a nasban ha kivan tolva ugye világhálóra... most tuti nem turkálnak xD
ÖSZINTÉN SZÓLVA A UPC ODEMRE KÖTÖTT ROUTEREMMEL SEM VOLT NAGYOBB A SEBESSÉGEM 3.5 4MB NÉL... PEDIG KÁBELEZVE VOLT. capslock nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#43926) dethroner válasza kali (#43913) üzenetére


dethroner
veterán

Wifi esetében a sebesség inkább másodlagos számomra, sokkal fontosabb volna a stabil lefedettség. Igazából wifin komoly adatforgalom nem volna, csak böngészés telefonon, meg nagy ritkán kisebb letöltés laptopra. Minden komolyabb töltögetés vezetéken történik. Ha hasznos adatfolyamként el lehet érni mondjuk 5-10Mbps sebességet a legtávolabbi szegletben is, az bőségesen elég. Mondjuk jelenleg nincs épp túl jó helyen a router, de majd a következőt beljebb rakom kb 3 méterrel az elméleti középpont felé. Az biztos jelent majd azért valamit.
Teszek egy próbát akkor a wdr3600-al. Megveszem a jövő héten, aztán megírom majd hogy milyen dbi értékeket mérek a mostanihoz képest.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43927) Intruder2k5 válasza bb.bocs (#43925) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én a kettő közül mindenképpen inkább az ASUS-t ajánlanám, már csak a biztonságosabb fw csere, és a külső antennák miatt is. Egyébként mint fentebb írtam, a kettő ugyanaz a hardver.

Linksys E900
ASUS RT-N12 D1

Aztán innentől döntsd el Te, hogy megveszed az E900-at háromezerért, vagy beruházol az ASUS-ra.

(#43928) bb.bocs


bb.bocs
őstag

aha. akkor ennyi a kül? a külsö antenna, gondolom hatótáv miatt. (megjegyzet 28nm en vagyunk...)
meg az fw csere.
jó gondolom az asusban sokminden alapból van ami a ciscóban nincsen.3 vagy 7...

(#43929) Intruder2k5 válasza bb.bocs (#43928) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, lényegében ennyi.

Linksys E900
ASUS RT-N12 D1

Utóbbinak sajnos nincs fellelhető saját emulátora, de ha leszámítjuk a benne nyilván nem létező funkciókat, mint az USB-s cuccok, az 5GHz, akkor a linkelt RT-AC3200 emulátor tájékozódásra tökéletes. Esetleg youtube-on vannak fellelhető videók az RT-N12 D1 saját felületéről, mint például EZ is.

(#43930) bb.bocs válasza Intruder2k5 (#43929) üzenetére


bb.bocs
őstag

hmm számolgattam szrtem belefér az asus. magyar nyelv is van benne? ha odajutok segitetek beállítani hoy minden biztonságos legyen? :) remélem nem fogom mebánni.

(#43931) Intruder2k5 válasza bb.bocs (#43930) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#43932) bb.bocs válasza Intruder2k5 (#43931) üzenetére


bb.bocs
őstag

szuper köszi.akkor elvileg egy iylennel elleszek pár évig :) 3 év gari is van rá.remélem lefogja fedni a lakást...mint a netgear. az egy jó márka. meglátjuk. az ember fél váltani :)

[ Szerkesztve ]

(#43933) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Autóba szeretnék wifi hotspotot kialakítani 4G-s sebességgel. Tudnátok segíteni milyen érdemes vásárolni esetleg ami szivargyújtóról megy?
Valakinek van már tapasztalata ilyen kütyükkel?
Esetleg ötlet mire érdemes odafigyelni a kialakításnál szívesen veszem.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#43934) Gubek-Einste válasza anonymus89 (#43933) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami talán a legjobb lenne az egy MiFi eszköz vagyis egy akkus mobilnet router.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43935) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
A most eladott 1043ND v1 helyett eddig a v2 és a WDR3600 között morfondíroztam. Azonban ma munkatársam felajánlott megvételre egy cisco E3000-et. Mivel magyarul elég kevés infót találtam róla, tudnátok valami bővebbet írni esetleg? Azt tudom hogy belső antennás és az 5Ghz-et tudja. De ezen kívül, wifi lefedettségben az említett 2 tp-link-el összevetve milyen lehet? Azt látom hogy tp-linkeket elvileg akár a legmagasabb digi csomaghoz is ajánljátok, de vajon ez a cisco-s csoda mennyit tud, milyen sebességű netet tud kiszolgálni? És sok torrentezéskor engedne-e sok aktív kapcsolatot?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43937) kali válasza dethroner (#43935) üzenetére


kali
legenda

szia,

belső antennás, de nem sokkal gyengébb a szórása, viszont hardveresen nincs olyan erős;

e3000 - broadcom 480 MHz / 64 MB ram
tl-wr1043nd v2 - qualcomm atheros 720 MHz / 64 MB ram
tl-wdr3600 - atheros 560 MHz / 128 MB ram

illetve az e3000 a megfelelő (hw) nat hiányában, maximum a 200-as csomagig jó, afölött tud valamivel, 220 - 250 Mbps sebességeket írnak a tesztes oldalak, ideális esetben valamivel többet, de az 500-as nethez már kevés.

(#43938) dethroner válasza kali (#43937) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi :R
Szóval a cpu hiába broadcom, a sebessége miatt akkor is gyengébb? És hát nem tudom hogy egy router esetében a cpu vagy inkább a ram a fontosabb?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43939) kali válasza dethroner (#43938) üzenetére


kali
legenda

hozzávetőleges viszonyítási alapnak; azonos (32 MB) ram mellett a broadcom 300 MHz procis router 70 Mbps környékén tud pppoe netet wan <-> lan irányban, az atheros 400 MHz pedig 100-as router esetén a más miatt "fizikai korlátos" ~94 Mbps sebességet, azonos hardver a gigabites eszközben meg valamivel felette is.
a proci és a ram is fontos, bár bizonyos tekintetben más és más felhasználási mód és folyamatok miatt, attól függően, hogy a proci nyers erejére van szükség, vagy pedig van inkább mit tárolni és mozgatni a ram által.

(#43940) dethroner válasza kali (#43939) üzenetére


dethroner
veterán

Szerintem a legmegterhelőbb folyamat nálam a folyamatos utorrent kapcsolat.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43941) GU-81M válasza jeni (#43873) üzenetére


GU-81M
tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek, megrendeltem a ASUS RT-AC56U routert, valamint hozzá egy ASUS ac PCIe hálókártyát.

(#43942) ketele69


ketele69
tag

Sziasztok!

Adott egy TP-Link TL-WR-842ND 300Mbps router, melyhez egyszerre több eszköz is csatlakozik. Hogyan oldható meg egyszerűen, hogy az egyik kábelen csatlakoztatott eszköz (asztali gép) ne legyen álladóan a Neten, csak ha én azt „bekapcsolom”? A kábelt kihúzni nem akarom :)

Próbáltam szoftveres úton a számítógépre telepített tűzfal programon keresztül letiltani minden adatforgalmat, de nem volt teljes a siker…. az Outlook kifelé vagy befelé (már nem emlékszem) engedte az adatforgalmat. Persze lehet én állítottam be valamit rosszul.

De igazából valamilyen hardveres megoldás érdekelne.

Köszönöm.

(#43943) D.Orion


D.Orion
veterán

Üdv!

Nagyjából azonnali segítség kéne vásárlás ügyben.
Szituáció:
Étterembe érkezik vezeték nélküli kártyaolvasó és egyéb baromság ennek kell egy wifi-s router. Ez az elsődleges felhasználás.
Másodlagos felhasználás, hogy a vendégek is tudjanak netezni. Mert ugye ez a 21. század és asztalnál beszélgetni nem szokás. :U

A szórni kívánt placc nagyjából kül:15mx15m - és beltér: 6mx15m méretű.
A router az épület belsejében lesz a pulton a terület szélén. Egy 60cm-es vályogfalon kell áthatolnia a jelnek, mindösszesen a kültéri jelhez.

Milyen költséghatékony márkát és típust ajánlotok?

Előre is köszönöm.

(#43945) Intruder2k5 válasza D.Orion (#43943) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha SOHO cuccal akarod megoldani a dolgot, akkor mondjuk ASUS RT-N18U-t. Ennek szerintem nem fog gondot jelenteni 20-30 WiFi kliens, amennyiben megvan "mögötte" a kellő netsebesség is, amennyiben meg egyszerre ettől több klienssel számolsz, akkor lehet jobb lenne a WiFi részt megoldani valami "ipari" cuccal, mondjuk Ubiquiti UniFi AP-kkal.

(#43946) D.Orion válasza Intruder2k5 (#43945) üzenetére


D.Orion
veterán

Falusi étterem így a max. 20 a reális kliens szám.

(#43947) Intruder2k5 válasza D.Orion (#43946) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arra tökéletesen megfelel az ASUS RT-N18U. Szükség esetén firmware cserével megnövelhető a Wireless kimenő teljesítménye is.

[ Szerkesztve ]

(#43948) D.Orion válasza Intruder2k5 (#43947) üzenetére


D.Orion
veterán

Meg lett véve. :K Aztán majd holnap a szakik configolják a dolgot, köszönöm a tanácsot.

(#43949) dethroner válasza kali (#43939) üzenetére


dethroner
veterán

Cisco E3000 WAN port nem enged be 140Mbps-nél többet :( Szóval alig jobb mint a 1043ND v1.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#43950) kali válasza dethroner (#43949) üzenetére


kali
legenda

többet kell annak tudni, már az első firmware verziókkal is 200 mbps felett tudott; link
igaz, a nagy sebességű pppoe csomagok esetén/miatt lehet korlátosabb a sebesség, de az említett különbség (túl) soknak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.