Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43801) Phobion válasza BeLucZ (#43800) üzenetére


Phobion
őstag

köszönöm :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#43802) Intruder2k5 válasza zolion01 (#43798) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Tomato-ban is lehet állítani. De ehhez a témához keress egy másik topikot inkább, mondjuk a Router gondok-at.

[ Szerkesztve ]

(#43803) Intruder2k5 válasza Phobion (#43799) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bátran vedd meg, az mindenre megfelelő, ha nincsen szükséged az 5GHz-es WiFi-re.

(#43804) XuChi


XuChi
addikt

Egy asus rt-n66u router-re melyik merlin-t kellene feltennem ? Köszönöm a segítséget. :R

(#43805) PREM1Z


PREM1Z
tag

Sziasztok.

Otthonra kellene egy 10es nethez wifis router, nem egy nagy ház, szóval nem kell óriási lefedettségű, de jo ha van hozzá antenna :) Mit ajánlotok a legolcsobb kategóriából? Köszönöm előre is a segítséget! :R

(#43806) kali válasza PREM1Z (#43805) üzenetére


kali
legenda

szia,

rt-n12 d1 vagy tl-wr841n(d).

XuChi; a témájában elég sokan használnak olyat, biztos tudnak segíteni; link

[ Szerkesztve ]

(#43807) Phobion válasza Intruder2k5 (#43803) üzenetére


Phobion
őstag

rendben, köszönöm :R de még annyi, hogy a digi 1000-es csomagjához is jó?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#43808) Gubek-Einste válasza Phobion (#43807) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami jó az 500-ashoz, az jó lesz az 1000-hez is mert ezekhez a csomagokhoz hardveres NAT kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43809) Because


Because
őstag

azt el is felejtettem, hogy a routerhez kellene valami usb-és adapter is a gépbe, de a dual-osak azért elég drágák...

akkor mit tudnátok ajánlani a digi 100Mbit-es csomagjához? router és adapter szinten, hogy teljesen ki tudjam használni 15000Ft alatt maradva

[ Szerkesztve ]

(#43810) P.Ferenc


P.Ferenc
csendes tag

Találtam ezt a Zyxel WAP3205 v2 Wireless N300 Access Point készüléket.
[link] Meg találtam rajzokat a neten, de egyiken sem látok olyat, hogy a routerrel vezetéken tartaná a kapcsolatot.
Egy ilyen AP-t vezetékkel nem is lehet a routerrel összekötni? Csak wifi kommunikál? Mert azt látom, hogy van két LAN port rajta. Vagy csak EZ konkrétan ilyen típus?

(#43811) Gubek-Einste válasza Because (#43809) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

15k-ból nem jön ki egy router és adapter páros.
A korábban ajánlott TP-Link 3600 helyet, ha nem kell dual band adapter és nincsen olyan eszközöd amelyik támogatná az 5 GHz-s működést, jó lesz egy 1043NDv2 is.
Adapternek Asus USB-N14, TP-Link 822N/8200ND lenne ajánlott.

#43810 P.Ferenc
A kinézett tudja amit szeretnél, AP módnak hívják amikor az eszköz vezetékkel kapcsolódik a router-hez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43812) Multibit válasza Because (#43809) üzenetére


Multibit
veterán

60nm-es tömblakás
Ezért ajánlottam a legolcsóbb dual-band routert. El kell döntened, hogy mi a fontosabb! Zavartalan wifi, vagy az anyagiak?

(#43813) Phobion válasza Gubek-Einste (#43808) üzenetére


Phobion
őstag

rendben, köszönöm :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#43814) Because válasza Multibit (#43812) üzenetére


Because
őstag

az anyagiak nagyban közrejátszanak :U a wifivel eddig se volt gond, csaka sávszélességet akarom kihasználni

(#43815) Multibit válasza Because (#43814) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor lásd: #43811

[ Szerkesztve ]

(#43816) Longhandd


Longhandd
tag

Kölcsön kaptam kipróbálásra egy ILYEN eszközt. Segítségével teljesült az a vágyam, hogy a lakás legtávolabbi részében is jó minőségű a vezeték nélküli kapcsolat.
Az a gondom, hogy nem iktathatom ki a DIGI-től kapott routert, mert a vonalas telefon csak arról tud működni. Egy szál vezeték jön be a lépcsőházból, 2 eret használ a telefon a többi a net. Hogyan tudnám összehozni a két eszközt? Azt szeretném, hogy az Asus router gondoskodjon a netről a DIGI-s router pedig csak a vonalas telefont üzemeltesse. Várom az ötleteket.

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#43817) Calogero válasza Longhandd (#43816) üzenetére


Calogero
addikt

Hogyan kössem be a saját routerem a ZTE-vel egy hálózatba?
1. Egy gigabites switch-be dugod a DIGI bejövő UTP-t, a saját routered WAN portját és a ZTE router WAN portját.
A ZTE-n kitörlöd a PPPoE kapcsolatnál nem csatlakozol , de telefon lesz rajta.
A saját routereden pedig beállítod a PPPoE kapcsolatot, így az kezeli majd az internetet továbbra is.
Tehát: bejövő UTP a switchbe és ezen a saját router és a ZTE.

2. Plusz switch nélkül a legegyszerűbb ha a saját routereden kikapcsolod a DHCP-t (vagy switch módba kapcsolod, ha van ilyen opció) és a két eszközt a LAN portból LAN portba kötöd. A bejövő UTP-t pedig a ZTE WAN portjába.

3. Plusz switch nélkül a másik lehetőség, hogy a ZTE egyik LAN portjára kötöd a saját routered WAN portját és dinamikus (vagy statikus, ha érted mit csinálsz) IP-t állítasz be a saját routered WAN csatlakozásának. Ekkor a saját routered nem lehet 192.168.1.1 IP című, ezért állítsd át például 192.168.2.1-re.

(#43818) Longhandd válasza Calogero (#43817) üzenetére


Longhandd
tag

Köszönöm a gyors segítséged.

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#43819) P.Ferenc válasza Gubek-Einste (#43811) üzenetére


P.Ferenc
csendes tag

"Találtam ezt a Zyxel WAP3205 v2 Wireless N300 Access Point készüléket."

#43810 P.Ferenc
A kinézett tudja amit szeretnél, ... amikor az eszköz vezetékkel kapcsolódik a router-hez.

Jól sejtettem, furcsa is lett volna ha csak wifin venné a jelet, de inkább megkérdeztem :)
Akkor, ha jól találgatok: az egyik LAN portba a router vezetéke megy és még marad egy üres csatlakozó mondjuk a számítógépnek, ha vezetékkel akarok csatlakozni. És még szórná a wifit is az egyik helységben.
Nem is lenne rossz, mert árulnak egyet 4 ezerért.

(#43820) ada19


ada19
senior tag

Sziasztok,

Router csere előtt állok és sok paramétert figyelembe véve a végén ár szerinti sorrendbe rakva egy D-Link 850L-re jutott a választás. Többször láttam hogy nem ajánlottak a D-Link routerek. Mi ennek a pontos oka (történelmi, több rosszul működő modell, általában rosszak, nem biztonságosak stb.)? Én a DD-WRT és OpenWrt támogatás hiányán kívül nem sok hátrányt láttam, Newegg és Amazon reviewok alapján is jól teljesít hosszú távon is.

Hasonló tudású ASUS több mint 1,5x ennyibe kerül, TP-LINK is drágább plusz a régi modellek közül sokkal volt stabilitási problémám (több tíz darab, igaz gyári FW-vel).

Köszi előre is a válaszokat és a tippeket!

Newegg: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=9SIA4HM2W03446&cm_re=850l-_-33-127-496-_-Product
Amazon: http://www.amazon.com/D-Link-Wireless-App-Enabled-Dual-Band-DIR-850L/dp/B00BYRPPAS/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1435149283&sr=8-1&keywords=850l

Nem kötekedni vagy a D-Link mellett pártolni szeretnék, csak kíváncsi vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#43821) Zodicus válasza ada19 (#43820) üzenetére


Zodicus
senior tag

Sziasztok

Ha wifi-n ki akarom használni az 500/200as csomagot (vagy a lehető legtöbbet belőle), akkor melyik router-t kéne megvennem? Jelenleg WDR3600-as van, azzal kb 110/100at sikerül elérni wifin, vezetékkel minden ok.

Szerk.: nem válasz akart lenni :)

[ Szerkesztve ]

(#43822) Multibit válasza Zodicus (#43821) üzenetére


Multibit
veterán

Mindenképpen AC routerre és AC kliensre lesz szükséged. Ne az olcsó AC routereket nézd, azok nem jók. TP-Link Archer C5-töl felfele, Asus RT-AC55U-tól felfele. Az 500 Mbps-t így sem fogod elérni (kb. 300 Mbps reális).

[ Szerkesztve ]

(#43823) krealon válasza Zodicus (#43821) üzenetére


krealon
veterán

"Ha wifi-n ki akarom használni az 500/200as csomagot (vagy a lehető legtöbbet belőle), akkor melyik router-t kéne megvennem?"

Ha nagyreszet szeretned wifi-n atvinni az 500/200 Mbps netbol, akkor a kovetkezo dolgokra lesz szukseged:
- AC1200 vagy nagyobb Access Point (router)
- AC1200 vagy nagyobb kliens adapter
- 866 Mbps vagy nagyobb linksebesseg a ket eszkoz kozott.

Ha barmelyik nem teljesul, akkor eselyed sincs az 500 Mbps-re WiFi-n.

(#43824) Zodicus válasza krealon (#43823) üzenetére


Zodicus
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek a (gyors)választ

(#43825) Gubek-Einste válasza ada19 (#43820) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A nem ajánlás oka a többszörös csalódás a vásárlóktól. Az eszközök jönnek-mennek de az utóbbi 1-2 évben a D-Link router-ei kikerültek az ajánlottak közül de ha van kedved akkor próbálkozhatsz a megvételükkel.
Az interneten sok mindent írnak össze-vissza aminek sokszor a fele sem igaz. A panaszok sokszor csak beállítási gondok és/vagy nem megfelelő igények/elvárások támasztásából származik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43826) ada19 válasza Gubek-Einste (#43825) üzenetére


ada19
senior tag

Köszi!

Még függőben hogy lemondok a Dual Bandről, akkor hasonló áron egész jó ASUS-t kaphatok.

Mégsenem

(#43827) Multibit válasza ada19 (#43826) üzenetére


Multibit
veterán

Milyen net előfizetéshez kell a router? Milyen környezetben laksz? Csak wifi-vel tudod elképzelni a netezést?

(#43828) ada19 válasza Multibit (#43827) üzenetére


ada19
senior tag

Jelenleg 200/100-as DIGI de nem hiszem hogy valaha váltani fogok nagyobbra, hacsak nem lesz ismét ingyen növelve.

Új építésű társasház, jelenleg sajátomon kívül 14 hálózatot látok, és pont itt kezdődik a gond. A jelenlegi (D-Link DIR-600 ami 3 éve még csak újraindítást sem igényelt!) routeremen 40Mhz-ces sávszélt használva már összeakad néha a szomszédokéval, 20Mhz-en meg nagyon lassú - 65Mbps-t ír, ez a gyakorlatban ~40-45Mbps-t jelent max. Ezért jött az ötlet hogy legyen Dual Band.

Ami must-have:
-Teljes gigabit (WAN is)
-Guest SSID
-Biztonságos és atomstabil legyen (néha szakadások, router újraindítgatás NEM fér bele, munkára is sokat használom, nem lenne vicces Lync meeting vagy Domino adatbázis másolása közben routert troubleshootolni)
-Ne nézzen ki idiótán mert nem tudom elrejteni teljesen (hello Archer C2, N56U, N65U - nem karácsonyfát akarok venni)

Ami egyáltalán nem érdekel:
-USB és mindenféle hozzá kapcsolódó megosztás
-Nem kell legújabb és leggyorsabb, 300+300, 300+450-es körül bőven elég lenne, mert a nagy sávszélt igénylő eszközök kábelen vannak/lesznek

Mindezen feltételnek a D-Link DIR-850L megfelel és jelenleg ~19 700 Ft-ért vár egy átvételre az ED-ban. Hasonló kategóriájú ASUS az RT-N66U ami 1,5x ennyibe kerül, azt már túlzásnak érzem, a többi vagy nem tud 5Ghz-et, vagy világít mint egy karácsonyfa. TP-Linkek közül a WDR3600 ami számításba jöhet viszont ettől félek kicsit, főleg a régi rossz tapasztalataim miatt (összesen ~50 beüzemelt TP-Link eszköz legalább negyedével voltak akár garanciális, akár stabilitási gondok, hirtelen nem működő LAN, WAN port, de tény hogy ezek 3-4-5 éve történtek, amikor még 5 év garanciát adtak mindenre - a korrektség miatt muszáj megemlíteni hogy sosem volt gond a cserével), azóta lehet jobb a helyzet sokkal.

Külön jóság, hogy csak 2 LED van az egész routeren, az is zöld ami sokkal kevésbé bántja a szemet mint a kék.

Minden építő jellegű ötletet javaslatot szívesen fogadok! :) :R

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#43829) Alex91 válasza ada19 (#43828) üzenetére


Alex91
félisten

Ha tudja elvileg amire neked kell, meg mashol se olvastal rola tul sok rosszat, akkor vagj bele!

En is Linksys-t vettem, mert az tetszett :D.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#43830) Multibit válasza ada19 (#43828) üzenetére


Multibit
veterán

20Mhz-en meg nagyon lassú - 65Mbps-t ír, ez a gyakorlatban ~40-45Mbps-t jelent max.
később:
a nagy sávszélt igénylő eszközök kábelen vannak/lesznek
Most akkor mi van a wifi-vel? Ha nem számít a wifi sebessége, akár a 40 Mbps is elég, nem?
A 2.4 GHz-es kapcsolat instabil lehet zsúfolt környezetben. Ha nem aggódsz emiatt, az Asus RT-N18U és a TP-Link WR1043ND routerek ajánlottak leginkább (mindkettő 2.4 GHz only).

(#43831) ada19 válasza Multibit (#43830) üzenetére


ada19
senior tag

Max, van ahol csak fele stb. Ott már érezhetően lassabb, kevésbé reszponzív így tényleg nem fontos hogy brutálgyors legyen, de azért van egy határ ami már ront az élményen - és mivel munkára is használom laptoppal, itt semmiképp nem szeretnék kompromisszumot kötni viszont egy autó árát sem akarom kiadni rá.

Az N18U egyébként olyan amit azonnal megvennék, egyedül az 5Ghz hiánya ami még gondolkodóban tart.

Mégsenem

(#43832) adika4444 válasza ada19 (#43828) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

TP-LINK-ről:

Asszem 2007 körül, vagy régebben vagy tán kicsit később, de már tényleg baromi régen jött ide hozzánk egy WR 543G típusú TP-LINK, bár a 30 Mbps-os net wi-fi-n kifogott rajta, kábelen máig tökéletes, 5 Mbps-os nethez szoktam asználni rokonságban.
Vettem még egy ilyet 2011-ben, tudom akkor már kissé elavult volt, de akkor elég volt.
2013-ban november környékén vettem egy TL-WR842ND-t, máig kitűnően megy
És végül kb. 1 hete vettem egy WDR3600-at, ez is szintén kitűnően működik.
Ja és eközben rokonságban UPC 60-as nethez lett véve 2010-ben 841ND, sajnos antenna csatija tönkre ment a szakszerűtlen kéz beavatkozása miatt, de amikor jött a 120-as net 2014-ben cseréltük 1043ND-re, v2-es verzióra, azóta hibátlan.
Ezt most csak azért írtam le, hogy a TP-LINK-ről megosszam a baromi pozitív tapasztalataimat, én nagyon nagy TP-LINK párti lettem, eddig csak sw-os gondjaim voltak, nagyrészt a saját hülyeségem miatt...
És még valami: Azért cseréltem gyakran, mert baromi gyorsan változtak az igények, a 842 belépő volt, aztán ott tapasztaltam meg a hálózaton belüli másolás ízét.

üdv, adika4444

(#43833) Kovbob


Kovbob
senior tag

Üdv! Ezt a routert néztem ki magamnak. 30Mb-es letöltési és 5Mb-es feltöltési sebességű a net, vezetékkel 2 gép lenne rákötve, a WI-FI pedig csak a telefonokhoz kell. Megfelelő választás lenne a router?

(#43834) adika4444 válasza Kovbob (#43833) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Felteszem a net telekom 30/5
egyébként kitűnő választás, ha az ellenoldal is támogatja akkor még a telefonokra is átférhet a 30 Mbps-os sebesség.
Viszont ha nagyobb távot kell lefedni, akkor javasoltam a TL-WR841ND, de ez cska akkor ha nagy a terület.

üdv, adika4444

(#43835) Kovbob válasza adika4444 (#43834) üzenetére


Kovbob
senior tag

Nem Telekom, Invitel vezetékes. Ja és rosszul írtam, a feltöltés az csak 4Mb/sec. Nem nagy távolságra kell azért nem akarok drágábbat, nem olyan nagy a ház elégnek kell lennie. Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#43836) katalin888


katalin888
aktív tag

Ismeri valaki ezt ( Broadcom BCM4709C) a routert?
Ígéretes darabnak tűnik! Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#43837) Intruder2k5 válasza katalin888 (#43836) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

50000Ft-ért? Azért kapsz egy RT-AC68U-t, vagy egy RT-AC56U-t, és mellé egy 1TB-os HDD-t. Én egész biztosan nem adnék ezért ennyi pénzt. Ráadásul ha kiszedik a VÁM-osok, akkor még erre fizethetsz VÁM-ot és/vagy ÁFA-t, bár ezeket pontosan nem tudom, hogy vannak most, de azt hiszem 30%, az meg már 65k lenne, kínai garanciával.

(#43838) pzstm


pzstm
titán

Sziasztok

előre is sorry ha rossz topikban járok :)

Jelenleg egy közel 5 éves Linksys WRT 120N-es routerem van, ami anno 10.000 HUF volt és tökéletesen/hibátlanul működik azóta is :)

A problémám ott kezdődik, hogy DD-WRT által nem támogatott, én pedig szeretnék otthonra egy VPN server-t beüzemelni. 50/25-ös a netem, most LAN-on és WIFI-n is egyszerre 4- eszközzel is tökéletes a felhasználói élmény.

Tudtok olyan modellt javasolni, ami képes lenne esetleg a VPN server iránti perverziómat kielégíteni anélkül, hogy a felhasználói élmény csorbulna? :) :B :R

Nappaliban lenne, így a design sem utolsó, antennáktól mentes a jelenlegi is, ezt a szokásomat is szívesen megtartanám :)

Előre is köszönöm a válaszokat/tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#43839) Intruder2k5 válasza pzstm (#43838) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Jó topikban vagy. :)

Na most kérdés még, hogy a VPN szerveren is ki szeretnéd használni ezt az 50/25Mbps sebességet? Csak mert ehhez egy meglehetősen erős SoC-al rendelkező router kellene, mondjuk egy ASUS RT-N18U, RT-AC56U, vagy RT-AC68U. Ezekben már gyári fw-ben is van VPN támogatás.

ASUSWRT Emulator

Amennyiben a VPN-en elég kisebb sebesség is, mondjuk 5-10Mbps, akkor ehhez a nethez még akár egy 100Mbps portokkal szerelt router is megteheti, persze amennyiben nem jönne jól már LAN-on a Gbit-es hálózat.

szerk.:
Most látom az "antenna mentes" igényt, akkor ebből a felsorolásból az ASUS RT-AC56U jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]

(#43840) pzstm válasza Intruder2k5 (#43839) üzenetére


pzstm
titán

átlag 6Mbit sávszél kellene, de nem szeretném ha zavarba jönne az időnkénti 10-12Mbit körüli értéktől, sőt ha már belevágnék, akkor szeretném igen mind a 25 Mbit-et kihasználni. :B

Utánanézek ennek az AC 56U-s modellnek kicsit, köszönöm szépen a gyors segítséget.

(ASUS emulator oldal nemigazán tölt be, bár lehet csak céges háló nem szereti:))

amúgy Asus-nál ezt néztem pont ki topik előtt, csak gondoltam kevesebből is megúszhatom esetleg, de sebaj. Ha már belevágok tényleg minőségit vennék nem 1 évre :) :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#43841) Intruder2k5 válasza pzstm (#43840) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hardveres paramétereit a témaösszefoglalóban megtalálod, igen erős vasnak számít, dual core arm soc-al, sok ram-mal és flash-el, jó custom firmware támogatással.

Igen az emulátor 8080-as porton megy, ez okozhat gondot céges neten, melóban tőlünk se megy. :)

[ Szerkesztve ]

(#43842) pzstm válasza Intruder2k5 (#43841) üzenetére


pzstm
titán

igen, megtaláltam és át is néztem.

30-ból ki is jönne ahogy nézem. Picit utánaolvasgatok még meg ilyenek és akkor lehet be is szerzem :B :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#43843) Intruder2k5 válasza pzstm (#43842) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Rendben! Van topikja is, esetleg érdeklődj ott is a tulajdonosoktól.

(#43844) MPeter87


MPeter87
őstag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok. :B

Itthon T-s netünk van egy modem-router egyben kütyüvel, viszont szeretnék valahogy a másik épületbe is értelmes wifit varázsolni (eddig a sok fal miatt esélytelen volt kapcsolatot találni). Ezt meg tudom oldani valahogy úgy, hogy egy másik wifis routert is beiktatok? Jelenleg a T-s kütyüből egy kábel van áthúzva a másik épületbe, ami egy asztali gépbe megy, tehát a kábel már meglenne hozzá és van egy TL-WR841ND router is.
Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#43845) Intruder2k5 válasza MPeter87 (#43844) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Természetesen igen, ezzel már megoldható!

(#43846) Olomlovag


Olomlovag
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni.
Életem eddigi részén köldökzsinóron szívtam magamba a világ tudását. Fogalmam sincs mi fán terem a megosztás tudománya. Vásároltam egy Wifi képes Tabletet és szeretném úgy használni otthon, hogy közben ne kelljen bekapcsolnom a számítógépet. Telecom-os 30 Mbit / sec-es internetem van, és ahhoz egy Hauwei Echolife HG 850a adja az elérést optikai kábelen. Panelrengetegben lakom, és 10 - 15 méteres körzetben " jónéhány Wifit " látok. Két - három fal közepette stabil helyzetet hogyan tudnék teremteni úgy, hogy a későbbiekben lenne esetlegesen még egy kábeles számítógép csatlakozásom. Valaki routert valaki acess point-ot javasolt. Igyekeztem utána olvasni a barátom " gügye " segítségével, de teljesen képzavarban és tanácstalanságban szenvedek.
Eddig egy TP-link 841-N-ben láttam hasonlóságot elképzeléseimmel az olcsó kategóriában, de nem tudom mire számíthatok a többi felhőlakót illetően.

Elnézést kérek a hosszú és zavaros mondandómért.

Köszönettel
Olomlovag

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára, de nincs aki eltemesse

(#43847) Intruder2k5 válasza Olomlovag (#43846) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az Access Point-ot felejtsd el, feleslegesen drágább és butább mint egy router. Minden routert tudsz Access Ponit-ként használni, de fordítva sajnos egyiket sem, tehát routert kell venned!

Folytatásként olvasd még el az itteni témaösszefoglalót.

Egyébként az említett TL-WR841N(D) az egyik jó irány lehet számodra.

[ Szerkesztve ]

(#43848) Olomlovag válasza Intruder2k5 (#43847) üzenetére


Olomlovag
tag

Üdv Intruder2k5!

Köszönöm szépen a segítséget, nekiesek a tanulmányozásnak. Meg kellett egy kis megerősítés, hogy jó helyen gondolkodom.

Olomlovag

A remény hal meg utoljára, de nincs aki eltemesse

(#43849) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok szép estét.
Egyik ismerősnek szeretnék routert vásárolni ,hogy a lakásban tudja használni az upc s netet .
Egy vagy max két mobil telefonnal lenne használva a lakásban.
A net nem nagyobb mint 100mbit sőt talán az hiszem 60mbit á Általában router közelében használná .
De a távolság nagyon ritkán olyan 5-6 méter lenne Egy falon kellene keresztül menni a jelnek.
Aki használná nem ért az ilyen kütyühöz ezért nem kell bonyolult.
Milyent ajánlanátok ? Köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#43850) kali válasza Sleek (#43849) üzenetére


kali
legenda

szia,

60 Mbps nethez elég lehet akár egy rt-n12 d1 vagy egy tl-wr841n(d), ha semmi extra igény nincs, csak a leírtak.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.