Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43151) Multibit válasza Lackooo84 (#43149) üzenetére


Multibit
veterán

Ne csak hardverben gondolkozz! Wifi-ról van szó, tehát a környezet legalább ennyire fontos. De való igaz, a C5-tel jobbak az esélyeid, mint a C2-vel.

(#43152) Lackooo84 válasza Multibit (#43151) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nálam a környezet annyit tesz, hogy 2 méterre vagyok a routertől egy helyiségben, és egy 5GHz hálózat nincsen rajtam kívül. Ez elég jó környezet nem? :D

The Truth is out there...

(#43153) h1mpi válasza Lackooo84 (#43152) üzenetére


h1mpi
nagyúr

szintén zenész :K

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#43154) kali válasza Lackooo84 (#43149) üzenetére


kali
legenda

azonos feltételek és megfelelő beállítások esetén a sebesség gyorsabb lesz, mert a már jobb ac képességekkel rendelkező c5 router immár az ellenoldali wifi modul szintjén lesz mimo képesség tekintetében, más kérdés lesz továbbra is az ellenoldal esetleges hibalehetősége, mert bár nem mindenkinél, de az esetek többségében panasz van a kapcsolat minőségére.

[ Szerkesztve ]

(#43155) Multibit válasza Lackooo84 (#43152) üzenetére


Multibit
veterán

Az már elég jó :) Milyen a számítógép konfig, amiben az az AC7260 van? Mekkora neted sebessége? Egy Archer C5-tel már hasítania kell, főleg, ha a PC vas is elég erős! Bár ilyen közel a routerhez akár kábelt is használhatnál.
Most épp egy Fujitsu U544-ről írok, amiben egy Atheros AR946x kártya van (wifi N, 2x2:2). Nem rossz egy 300-as linkkel.

(#43156) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok
rtac52u routeren gondolkozok
egy rtac56u mellett lenne ap funkció hogy a többi helyiségben is jó legyen a net,esetleg switchként is használnám,bár sajnálatos hogy nincs benne gigabit.
van bármi gond ezzel a cuccal ami miatt lebeszélnétek?
fontos a hosszan tartó stabil működés
előre is köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#43157) Multibit válasza Bacusuz (#43156) üzenetére


Multibit
veterán

Olvass vissza! [link]

(#43158) Lackooo84 válasza Multibit (#43155) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Pavilion G6 A-4 APU, saját whitelist moddolt bios, hogy meg egye a kártyát. A LAN sajna csak 100-as rajta (a 6 éves dv5-ömön gigabites van, ez még 3 éves sincs...) Net Digi 200/100. Én most azt nem értem, hogy a C5 v1 az (AC1200), a v2 pedig (AC1350), szóval hogy tudhat nagyobb sebességet (300 helyett 450-et 2.4GHz-en) kevesebb antennával, és mimo-vel? Érdekes... Ja az valóban nem rossz, próbáltam a C2-t 2.4-en is, de ott valami gyalázatos 10 megabiteket produkált lol.

The Truth is out there...

(#43159) Multibit válasza Lackooo84 (#43158) üzenetére


Multibit
veterán

a v2 pedig (AC1350)
:F Ezt hol olvastad? Mert a TP-Link és a wikidevi is 1200-asnak írja!

(#43160) Lackooo84 válasza Multibit (#43159) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát pl. itt. De amúgy beírod gugliba, hogy AC1350 rengeteget kidob. Azért néztem, h wtf.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#43161) Multibit válasza Lackooo84 (#43160) üzenetére


Multibit
veterán

:DD

A Vaterát nem nevezném megbízható forrásnak. Lehet, hogy v1-ről van szó és rossz a kép.

[ Szerkesztve ]

(#43162) Lackooo84 válasza Multibit (#43161) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Miaz? :D A képen 1350 van. Na mindegy érdekes. Igazából most nem tudom melyiket lenne érdemesebb venni, a v1-et vagy a v2-t. Annak ismertek már a speckói, órajel stb.?

Ui.: Az Amazon elég hiteles forrás? :D

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#43163) kali válasza Lackooo84 (#43160) üzenetére


kali
legenda

ne a vatera és társairól vedd már az infókat...
c5 v1; link és v2; link
amennyiben lehetne, úgy fordítva lehetséges, a két (osztott) antennás maximum 2.4 GHz 300 Mbps + 5 GHz 867 Mbps, a 3 antennával rendelkező lehetne a jobb sebességi értékekkel bíró - részint igaz is -, ez egyszerű matematika és fizika.

[ Szerkesztve ]

(#43164) Lackooo84 válasza kali (#43163) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Értem én, vagyis pont ezért nem értem mivel lenne a v2 jobb, ha már az antennái gagyibbak.

The Truth is out there...

(#43165) kali válasza Lackooo84 (#43164) üzenetére


kali
legenda

miért gagyibbak?
ilyen szinten nem mondható sem jobbnak, sem pedig rosszabbnak a külső osztott kontra belső + külső antennás kivitel, mind a kettőnek van előnye és hátránya is, azokat mérlegelve lehet előnyösebbnek mondani egyiket vagy másikat, de nem általánosságban kijelenteni.
neked kell tudnod, hogy melyik sávra kihegyezett eszközt szeretnél, illetve milyen kompromisszumokra vagy hajlandó, utána fogsz tudni egyértelműen dönteni a két verzió között, már ha az antennák száma és milyensége a legnagyobb problémád...

[ Szerkesztve ]

(#43166) Lackooo84 válasza kali (#43165) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

6-nál akárhogy számolom kevesebb a 2. Nem hiszem, hogy most hirtelen feltalálták azt a hiper szuper technikát, amivel ennyire jobb lenne az a két antenna. Szerintem csak költség csökkentés, semmi más. Ezért lenne jó ismerni a v2 speckóit, legalább milyen procija van, (gondolom akkora különbség nincs, mint anno az 1043 v1 v2 közt) vagy ha valaki tesztelné. Így most nehéz eldönteni melyiket vegye az ember. De te nem érted mit akarok mondani, én azt is letojnám, ha egy antennája lenne, de oka van annak, h csökkentették. Na de akkor azt mondd meg nekem, hogy lehet ugyanakkora sebességre képes egyel kevesebb mimo-vel?

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#43167) Multibit válasza Lackooo84 (#43162) üzenetére


Multibit
veterán

Ui.: Az Amazon elég hiteles forrás? :D
Persze :W Vagy inkább a sarki zöldséges, esetleg a hentes...

(#43168) Lackooo84 válasza Multibit (#43167) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

He?! Ja, itthon nem népszerű oké, de angliában más a helyzet koma. :) Sőt, itthon is egyre többen vásárolnak amazonról. Amúgy itt félreértés van, én nem vagyok meggyőződve róla, hogy az az ami, csak véletlen ráleltem, aztán néztem én is, h akkor most hogyvanez'....

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#43169) Multibit válasza Lackooo84 (#43168) üzenetére


Multibit
veterán

Mi nem népszerű, koma? Vagy talán számodra a népszerűség határozza meg egy forrás hitelességét?

(#43170) Lackooo84 válasza Multibit (#43169) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Szerintem egy Amazonnak elég gáz lenne, ha nem létező dolgot árulnának. Ebből kiindulva már lehet akármi. De hagyjuk is ezt a részét, mert annyira nem is érdekel, hogy mi van ráírva, inkább az, amit az előbb feltettem, kevesebb mimo=egyenlő sebesség, hogy is van ez? És ez az, amiért mi egyszerű halandók nem tudunk mérlegelni, a mimo 2x2 egyszer ennyi, máskor a mimo 3x3 ugyan annyi... zavaros az egész.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#43171) kali válasza Lackooo84 (#43166) üzenetére


kali
legenda

ezen a szinten kár koptatnom a billentyűzetet...
el sem olvastad az általam leírtakat, illetve a korábban linkelt gyártói leírást, de még az adott tekintetben mérvadó információkat sem?
az a két külső antenna osztott - matematikailag négynek felel meg, onnan mind a két sávon a 2*2:2 mimo is, de nem is ez a lényeg -, így mind a két sáv a külső, állítható, levehető és cserélhető antennákon szór, a másik verzió esetén meg csak az 5 GHz külső antennás, a 2.4 GHz belsős, utóbbinak minimum az a hátránya a másikkal ellentétben, hogy csak a router mozgatásával és/vagy forgatásával lehet megfelelő helyzetbe állítani, ha arra szükség van.
a másikat is fordítva nézed, a 300 + 867 Mbps sebességhez minimum 2 + 2 antenna kell - a sebesség tekintetében mindegy, hogy azok belső + külső, vagy csak külső és osztott kivitelezésűek -, a másik verzión 3 + 3 van, de az még nem jelenti kötelezően, hogy azzal a mimo is 3*3:3 - csak a lehetőség adott -, hanem a diversity miatt is lehet.
írtad a tl-wr1043nd v1 és v2 példát, az is jó szemléltetni;
mind a kettő 3 antennás, de a v1 csak 300 Mbps, a v2 viszont már 450 Mbps, mert előbbi 3*3:2, utóbbi pedig 3*3:3, de ettől részletesebben már nem fogok belemenni, ha neked nem a gyártói leírások a hitelesek, hanem a vatera meg az amazon...

[ Szerkesztve ]

(#43172) porto1992


porto1992
tag

Helló mit jelent az hogy DMZ mód egy routernél ?

A Legnagyobb biznisz az lenne , ha megvennék pár embert annyiért , amennyit érnek , és eladnám őket annyiért , amennyit hisznek magukról !!

(#43173) Pirostank


Pirostank
csendes tag

Sziasztok , Router-t szeretnek venni , otthoni hasznalatra, nem kell csucs, hiszen a szolgaltatok sem azok... kriterium , hogy weboldalakat tudjon blokkolni, lehetöleg minel többet. Van egy Tp linkem, bajom nincs vele, csak kiderült, hogy tiltani nem tudok a beallitasokban weboldalakat. Köszi elöre is. Üdv

Üdv : Tankok

(#43174) Lackooo84 válasza kali (#43171) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Még mindig nem értem mit vaterázol, meg amazonozol, én egy szóval nem mondtam, h az hiteles. A google dobta ki őket, és belinkeltem, ennyi. És még mindig nem érted, mi az amit nem értek, akkor leírom érthetőbben: szóval, elvileg minél több a mimo, annál nagyobb az átviteli teljesítmény, igaz? Adott mimo-hoz meg adott számú antenna kell, igaz? Nos, a lényeg, hogy az egyik 2 (legyen 4) antennával és 2x2:2 mimo-vel, hogy tud akkora teljesítményt, mint a másik 6 antennával, és 3x3:3 mimo-vel. Mert akkor itt el is bukik ez a mimo dolog, mert ha 2x2 is annyit tud, mint a 3x3, akkor ugyan mi értelme van, tetszikérteni'? Amúgy el lehet magyarázni normálisan is, ha jól tudom én itt senkivel nem flegmáztam, köszi...

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#43175) Lackooo84 válasza porto1992 (#43172) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

KATT

Röviden, vagyis egy átlagos felhasználónak annyit jelent, hogy az oda beírt IP címen minden port nyitva lesz, nem kell őket egyesével nyitogatni. Ha pl. online játszol, akkor ajánlott a konzolod fix belső IP címét beírni oda.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#43176) kali válasza Lackooo84 (#43174) üzenetére


kali
legenda

én pontosan értem, hogy mit kérdezel, de rosszul értelmezed a dolgot, te nem akarod megérteni, hogy a több antenna - adott esetben 3 - nem kötelezően 3*3:3 mimo, márpedig ha mimo tekintetében nincs teljesen kihasználva mind a három antenna, akkor nem feltétlenül kell többet tudnia, mint a 2 antennás eszköznek, de akkor is van/lehet előnye a 3 antennának, a diversity miatt.
láttam már kétszemélyes tandem kerékpárt, amin csak egy fő ült, egyedül tekerte és úgy is ment a jármű.

[ Szerkesztve ]

(#43177) porto1992 válasza porto1992 (#43172) üzenetére


porto1992
tag

Köszi a választ igazából nem tudom hogy most be e van kapcsolva vagy nem de steam-en 1 hónapja laggot tapasztalok amit nem értek mert sokszor fix 22 vagy 33 as szokott lenni a pingem és olvastam hogy ez a DMZ mód okozhat hálózati problémát . Ez így rendben lenne ?

[ Szerkesztve ]

A Legnagyobb biznisz az lenne , ha megvennék pár embert annyiért , amennyit érnek , és eladnám őket annyiért , amennyit hisznek magukról !!

(#43178) kali válasza Pirostank (#43173) üzenetére


kali
legenda

szia,

milyen típusú routered van jelenleg?
az egyik legrégebbi wifi router (tl-wr340gd) emulátorát néztem meg, és már abban is adott a weboldalak tiltásának a lehetősége.
az új router igény kapcsán megadhatnál azért néhány paramétert, mert árban is nagy a szórás - gondolom nem mindegy, hogy 5 e ft vagy a nagyon sokszorosa -, illetve elég a 100-as vagy gigabit képes kell, milyen wifi szabványokat tudjon...stb.

(#43179) Lackooo84 válasza kali (#43176) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Na ez az erre vártam, köszönöm így már értem. :)

Kis off: Ha valakinek problémája van az Intel 7260AC kártyával, akkor ajánlom ne a sima 30Mb-os drivert tegye fel, hanem a 90Mb-os Intel Proset softwert, és voila:

Végre egyszer nem esik vissza a sebesség mérés közben, hanem kihatja amit csak lehet, vagyis a connection graph egyenes, és nem olyan, mint egy EKG (C2).

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#43180) janos666 válasza Lackooo84 (#43179) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Fura. Abban a csomagban elvileg pontosan ugyan az a driver van, amit külön is le lehet tölteni és a Windows Update is leránt automatikusan, bár utóbbi talán le van néha maradva egy-két verzióval. (Már persze ha minden más jellemzője [támogatott OS-ek,hardware-ek,verziószám,stb] ugyan az a két csomagnak, driver vagy driver+szoftver) csak jár mellé egy konfigurációs szoftver is, amiben én soha nem láttam semmi olyat, ami miatt megérné futtatni a háttérben.
Ha jól rémlik, akkor valamikor régen Windows XP-hez pótolta az Enterprise enryption/auth részt, de otthon ilyet kevesen használnak és azt hiszem a Vista óta a Windows is megoldja enélkül is (ma már talán egy frissített XP is?). Azóta ez szerintem csak egy redundáns GUI az AP választáshoz, bár talán kicsit okosabban lehet vele priorizáltatni az AP-ket (de egy ilyen mérésnél, ahol feltehetően ügyeltél rá, hogy jó helyre csatlakozzon és ne ugrándozzon [vagy eleve nincs is játéktere] az továbbra sem számíthat[na]).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43181) Pirostank válasza kali (#43178) üzenetére


Pirostank
csendes tag

Szia, M5350-es 3G kepes,semmi extra nem kellene bele, mivel olyan helyen lakunk, ahol gyakorlatilag egyetlenegy szolgaltato 90 x szazalekaba sem ferünk bele... (8 km megyeszekhelytöl...) Probaltam, belementem a menübe, de jelszo cseren kivül semmi erdemlesremeltot nem talaltam. A max. sem amit mertem, 470 kb/s, igen jol latod, 21. szazad... Viszont azert lenne par oldal ,amit jo lenne letiltani. Wifi 802. szabvany, ha jol olvastam a hasznalatiban. Köszi

Üdv : Tankok

(#43182) kali válasza Pirostank (#43181) üzenetére


kali
legenda

ja, hogy mobil wifi, az valóban nem sok kapcsolódó beállítási lehetőséggel bír, legalábbis a hagyományos wifi routerekhez képest.
az a gond, hogy az elvárásodnak megfelelő wifi router nem annyira mobil és jellemzően nem fogad sim kártyát, hanem usb csatis és olyan csatlakozású stick kell hozzá - amibe a sim kártya megy -, például a tl-wr3420 ilyen 3g/4g wifi router; link

(#43183) Pirostank válasza kali (#43182) üzenetére


Pirostank
csendes tag

Köszi,bocs,igaz, mobil router , mivel mas lehetöseg sincs.. Tudod, 21.szazad.. Par protkosnak csak jutott vonalas . Ha akarnek se tudnek vezeteket dugni bele. Igy esetleg vmi? Köszi

Üdv : Tankok

(#43184) kali válasza Pirostank (#43183) üzenetére


kali
legenda

nem kell netes vezetéket dugni bele, kell egy 3g/4g usb stick - abba megy a sim kártya -, azt kell bedugni a routerbe és az wifi útján is megosztja a netet, amellett beállíthatod a tiltani szándékozott oldalakat is.

[ Szerkesztve ]

(#43185) bambano válasza janos666 (#43125) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

27 dbm-es rádióval, mikrotikkel, 5 gigán, kicsit jobb antennával 7-8 kilométereket átlövöldözünk. 5 gigás, n-es wifivel 60-90 Mbps-t át tudok lőni mikrotikkel. sxt nem volt még a kezemben, de az kb. egy összedobozolt routerboard antennával.
szerintem nem lesz vele bajod.
vagy válogathatsz magadnak alkatrészből, az lehet, hogy drágább lesz, a vezetéknélküli boltban. [link]

bármit is veszel, ne felejts el tartókonzolt, tápot, kábelezést, ilyesmit kalkulálni az árba.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43186) bennjoe


bennjoe
csendes tag

Sziasztok, a következő kérdésem lenne.

Jelenleg van egy TP LINK TL-WR740N 150M router, budapesti panelben szolgál, DIGI topnet (tudtommal DIGINET 200 lett, talán 200/100 Mbps), egyszerre max két-három számítógép és max 3-4 mobil eszköz csatlakozik hozzá, mind wifin. Random eldobálja a netet, hol csak a laptopot és a tablet marad, hol mindenen elmegy. Hol úgy, hogy magától visszajön, hol úgy, hogy csak a ki-be kapcsolás segít. Wifi analyzerrel ilyen utóbbi eset hullámzó jelét rögzítettem (látható a jelerősségem és a zsúfoltság, valamint hogy pár szomszéd bivalyerős):

(A jobb fölső sarokban nincs wifi jel és net sem, pedig a wifi analyzer látja...???)
Ilyenkor csak a ki-be kapcs segít. Rosszabb napokon (pl. most szombat este) szelessavindex.hu-n 15/15 Mbps-t mérek.

Az a kérdésem, hogy segítene-e routercsere? Nekem az Asus RT-AC51U AC750 szimpatikus, főleg az ára miatt. (Bár az 5Ghz-et csak az egyik mobileszköz tudná kihasználni...)

Szerintetek érdemes ezzel kísérletezni? A legfontosabb szempont, hogy ne dobáljon le, és jöjjön át egy panelfalon a szomszéd szobába (semmilyen extra funkció nem érdekel). Mit ajánlotok?

Köszönettel,
Joe

(#43187) kali válasza bennjoe (#43186) üzenetére


kali
legenda

szia,

amennyiben minden csatornán próbáltad a kapcsolatot és annyira telített - ilyen tekintetben is - a 2.4 GHz, hogy mindegyiken problémás a kapcsolat, úgy nincs rá garancia, hogy bármilyen más router esetén jobb lesz a kapcsolat, az 5 GHz lenne az igazi megoldás, ha az nem annyira telített, de mint írtad, az nem teljesen - illetve csak egy eszköznél - megoldható.
az rt-ac51u nem javasolt számodra, mivel csak 100 Mbps wan és lan portokkal rendelkezik, így nagyon szűk keresztmetszet 200/100 Mbps sebességű net mellé, illetve az 5 GHz sávon csak 1*1:1 mimo képessége miatt sem javasolnám, mert fal mögötti eszköz esetén pláne jól jöhet a jobb mimo képesség, ha az ellenoldal is támogatja.
gigabit képes router kell, javasolt a dual band, bár egyelőre csak egy eszközöd támogatja, de 5 GHz sávon nem lenne probléma a (túl)telített 2.4 GHz sáv, egy paneles fal pedig általában nem különösebb probléma az 5 GHz kapcsolatnak sem.
mennyit szánsz routerre?
elég nagy szórás van, 12 e ft és a csillagos ég között bármi lehetséges.
fontos az ac, vagy elég az n szabványos dual band is?

[ Szerkesztve ]

(#43188) krisz777


krisz777
csendes tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm beköttette a DIGI 1000-es netjét. Vett egy Asus AC56U routert és egy RP-AC52-es jelerősítőt. Ez utóbbira azért volt szükség, mert nagy a ház és a kertben is akart internetezni. Több probléma is adódott:

1. Azt nem tudtuk, hogy ha dual band a router, akkor két hálózat is megjelenik, a 2,4-es és az 5 GHz-es. Ha a repeater is be van kapcsolva, akkor négy hálózat jelenik meg az eszközökön. Ez egyszerűen kaotikus. Végülis mi alapján válasszam ki, hogy melyikre csatlakozzak?

2. A belső antennás router kaki volt térerőben. Egy jó nagy Samsung TV-n kellett volna 3D filmeknek menni, de esélytelen volt még úgy is, hogy a repeater mellé volt bedugva a konnektorba. A router mellett telefonon (iPhone 5S) a net sebessége kb. 40 Mbit volt. A TV-nél kb. 17 Mbit.

3. A kertben értékelhetetlen 2 Mbit-es net volt a háztól kb. 10 méterre.

Az egésznek úgy kellene kinézni, hogy van a router, ami ellát nettel egy TV-t megfelelő sávszélességen, mobil eszközöket (kb. 2 telefon és egy tábla) és egy PC-t vezetéken. Van egy külső vinyó, amit a routerbe dugva bárhonnan elér, streamelheti a TV-n is róla a filmeket.
Egyébként vezetékesen a PC-n 400 Mbit-ig ment fel a sebesség, de gondolom ez a hálókártya korlátja, aminek nem tudom a típusát, valami integrált.

Légy szíves adjatok tanácsot, hogy milyen routert vetessek meg az ismerősömmel, ami az igényeit kielégíti?
Nem szeretne sok hálózati lehetőséget, hanem csak hogy a net minden eszközön stabil és gyors legyen.

Kinéztem az Asus N18U-t, ez az egy csatornások között jónak tűnik. De ha van jobb, lehet árban felfelé menni még!

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#43189) Multibit válasza krisz777 (#43188) üzenetére


Multibit
veterán

Ha visszaolvasol, láthatod, sokszor le lett írva: csak vásárlás után, a gyakorlatban derül ki, hogy hogyan viselkedik az adott wifi-s eszköz! Nem lehet előre tuti tippet adni, mondván: "ez jó lesz neked"! A környezet (távolság, falak, ellenoldalak, beállítás, elhelyezés) erősen befolyásoló tényező.
AC routert és AC range extendert vettél. Van AC-s kliensed? Az iPhonod nem az. Gyanítom a TV sem! Milyen frekvencián üzemelt az iPhone, 2.4 GHz vagy 5 GHz? A tévé milyen frekvencián üzemel? Nagy bitrátás filmekhez inkább a kábel javasolt, bár megfelelő eszközökkel megfelelő beállítással wifi-n is megy.
Ha a PC-n vezetékkel csak 400 Mbit/s jött össze, az a számítógép gyenge hardvere miatt lehetett (CPU, RAM, HDD). Egy hálókártya manapság vagy 100 megabites, vagy gigás. A tied nyilván gigás.
Bár téged ez nem vigasztal, de nálam egy ugyanilyen routerrel és iPad Air 2-vel ilyen sebességek jönnek össze:

Akár BD remuxok is nézhetők így. A router az egész lakásban jól szór (legrosszabb esetben 2 falon keresztül), mind N, mind AC wifi-vel.

[ Szerkesztve ]

(#43190) bennjoe válasza kali (#43187) üzenetére


bennjoe
csendes tag

Köszi. Igen, nagyjából minden csatorna tele van. Régebben automatikuson volt a router, úgy elviselhetetlen volt, fix 9-esen sokkal kevesebbet dob, de így is rendszeresen előfordul. Olvastam azt is tanácsként, hogy vigyük le a szélességet is fix 20 MHz-re. Talán ez is segített picit, de még mindig nem az igazi.

Viszont most jobban beleástam magam, és lehet, hogy a laptopom is látná az 5 GHz-t (Intel 3945abg, bár 2008-as a laptop...?). Úgyhogy azt hiszem, minden szabványon kéne az az 5 GHz...

Árban mondjuk max 20000, de minél olcsóbbnak örülnék.

(#43191) kali válasza krisz777 (#43188) üzenetére


kali
legenda

szia,

ne vedd rossz néven, de nagyrészt beállítási, nem hozzáértési és az alapján irreális elvárásból adódó problémákat látok, így pedig a "jobb" router sem feltétlenül lesz garantáltan biztos megoldás, arról nem is beszélve, hogy a wifi kapcsán gyakorlati próba nélkül csak hozzávetőleges tippeket lehet adni, hiszen nem ismertek pontosan a környezeti tényezők és minden ellenoldal, beállítás...stb., tehát hiába írjuk ide a létező legjobb wifi router típusát, az sem lesz garantáltan jó, csak estlegesen.
az alap, hogy a dual band router két sávon szór, ha mind a kettőre szükség van és emiatt mind a kettő engedélyezve is van - bár lehet azonos ssid a kettőnek, de az további problémákhoz vezethet -, a range extender pedig tovább bővíti ezeket, de erre van specifikus megoldás, amit az rt-ac56u tud; barangolási asszisztens (mind a két sávon a professzionális beállításokban található meg), aminek az a lényege, hogy engedi az ellenoldalt lecsatlakozni egy bizonyos jelerősség alatt és átcsatlakozni másik hálózatra, ezt még szépíteni is lehet úgy, hogy a range extender a router értékeit (ssid, titkosítás módja és paraméterei...stb.) viszi tovább teljesen azonosan így nem lesz problémás a több hálózat, viszont úgymond észrevétlenül fog ugrálni az ellenoldal az épp jobb kapcsolatot biztosító eszközre, legyen az aktuálisan a router vagy a range extender.
fontos tudni, hogy nem elég ezt a routernek tudni, az ellenoldal adott képessége is kell hozzá, tehát ha nem működik, mert az elenoldal nem képes rá, akkor nem a routert a hibás.
annyira nem kaki wifi szórásban, már ha megfelelően van beállítva és elhelyezve, de egyrészt a tv nem számít jó wifi ellenoldalnak, jobb esetben is csak n szabványos dual band, a 3d filmek átvitele így pedig irreális elvárás lehet, pláne a range extender beiktatásával, ami úgy még felezi is a sebességet!
a range extender a beépített kia antennái miatt sokkal nagyobb hibalehetőség, mint maga a router, ráadásul 5 GHz sávon csak 1*1:1 mimo - ami negatív kihatással van a sebességre és a kapcsolat minőségére is -, amíg a router minden sávon 2*2.2 mimo tudású, ilyen range extender passzolna hozzá jobban, abból is inkább egy jobb antennás képességekkel rendelkező.
az iphone 5s nem ac képes, ráadásul 2.4 GHz sávon nem 40 MHz képes, így azon kapcsolaton mérhetően 40 Mbps környékén vége van, 5 GHz sávon többet is tud, ha jók a beállítások a routeren. (40 MHz...stb.)
a kertig nem a távolság a problémás, hanem inkább a fal, de több infó kellene; milyen ellenoldali wifi modullal, melyik frekvencián, milyen beállításokkal...stb.
a fentiek alapján nem biztos, hogy a routert kell cserélni, pláne nem csak 2.4 GHz képesre, mert bár az a sáv nem annyira fogékony az akadályozó tényezőkre (fal...stb.), mint az 5 GHz, de cserébe nem is képes olyan gyorsa átvitelre azonos szabvány esetén sem, ráadásul a mobiltelefonok többsége szűk keresztmetszet marad a 2.4 GHz esetén csak 20 MHz tudás miatt. (alig van kivétel, még a két 6-os iphone sem az, konkrétan csak a note 4-et merem mondani, mert most olyan van nekem és az 2.4 GHz sávon 40 MHz, illetve összességében mimo képes.)

[ Szerkesztve ]

(#43192) Pirostank válasza kali (#43184) üzenetére


Pirostank
csendes tag

Köszi szepen, :C Kali, utso kerdes, nem ront sokat egy stick a minösegen, egy samsung gt-b3730-as 4g-s stick-em van :) , otthon nemigazan hasit... :(

Üdv : Tankok

(#43193) kali válasza bennjoe (#43190) üzenetére


kali
legenda

az 3945abg valóban tudja az 5 GHz sávot is, de fontos tudni, hogy nem az "n" szabványost, hanem a régebbi és sokkal lomhább "a" szabványost.
olcsóbb "n" szabványos dual band router; tl-wdr3600 vagy tl-wdr4300
asus csak 22 e ft környékén indul dual band kategóriában az rt-n56u képében, vagy attól felfelé.
ac képes ajánlott routerek olcsóbb kategóriában, de már 23 - 25 e ft kezdővel; archer c5 vagy rt-ac55u (drágábban c7 és felfelé, illeve rt-ac56u és felfelé)

Pirostank; túl sokat nem szabadna, de ha problémás, akkor egy nem túl hosszú usb kábel beiktatásával megoldható az ideális hely megtalálása a stick számára.

[ Szerkesztve ]

(#43194) bennjoe válasza kali (#43193) üzenetére


bennjoe
csendes tag

Ezek mind szimultán dualok, ugye? (2.4 GHz-t mindenképp meg kell hagynom, akkor is, ha pár cuccal 5-re költözök.) És akkor ezek szerint nekem kell az is, hogy sima régi "a"-n (és "n"-en is) menjen az 5 GHz (régi laptop, ill. új tablet miatt). Ahogy néztem, ezt nem minden ajánlott tudja. Vagy valamit rosszul értek? ac-s készülékem tudtommal nincs, úgyhogy az nem fontos.

(#43195) kali válasza bennjoe (#43194) üzenetére


kali
legenda

igen, szimultán dual band típusok.
tudják az "a" és az "n" szabványos 5 GHz szórást is, külön és mixed módban is;

an

(#43196) krisz777 válasza kali (#43191) üzenetére


krisz777
csendes tag

Köszönöm a választ! Nem veszem rossz néven, valóban tudatlan vagyok a témában!
De végül is mi a javaslatod a megoldásra? Az tény, hogy falak vannak. Több és vastagabb mint kellene, de végül is az emeleten el lehet helyezni a routert, ahonnan "csak" a plafon árnyékolja a vevő egységek felé a jelet. Onnan ez a router kb. 5-ből 4 csík a TV-felé, ami egy Samsung HU8500-as, ac szabványt is tud a leírása szerint és mégis 2,4 GHz-en kb. 17 Mbit volt, 5 GHz-en 22 Mbit volt a sebesség.

Milyen router beállításokat javasolsz? Mire kellene figyelni? Mert ezzel a routerrel futnánk még egy kört, hátha a beállításokkal és áthelyezéssel jó eredményt tudunk elérni. Mi a legtöbb, amire számíthatunk?

Üdv

(#43197) krisz777 válasza Multibit (#43189) üzenetére


krisz777
csendes tag

Szia, köszi a választ! A gép valóban nem egy erőművész, de a 400 Mbit már azért nem olyan rossz, csak kicsit bosszantó, hogy jön az anyag 1000-rel és kb. semmi nem képes fogadni ezt az adatmennyiséget, tehát végülis felesleges. Megnéztem, az 5S valóban csak n szabvány.
Csak kíváncsiságból megnéztem az Air 2 hálózati dolgait is: Wi-Fi (802.11a/b/g/n/ac); dual channel (2.4GHz and 5GHz); HT80 with MIMO. :)

(#43198) Pirostank válasza kali (#43193) üzenetére


Pirostank
csendes tag

Köszi szepen ! Üdv. :R

Üdv : Tankok

(#43199) bennjoe válasza kali (#43195) üzenetére


bennjoe
csendes tag

Köszi. Csak nem nagyon értek hozzá, és szeretek biztosra menni... Ezzel kapcsolatban még egy kérdés: csekkoltam wifi analyzerrel az 5 GHz-t, és nem látok semmit. Még a beosztást sem alul. Azt írja, "wifi channels" és fölötte hat pötty. És hiába vannak bepipálva a Settingsben az 5GHz-nél az "Available channels", a "Channel rating" csak 1-től 14-ig mutatja. Nem ismeri a tablet az 5 GHz-t? Kellene neki... (LG GPad 8.3 V500)

(#43200) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hello

Olvastam összefoglalóban is, hogy a 841N ugyanaz mint a 841ND csak antenna fix előbbin, árban meg van vagy 3e Ft köztük. Antenna nem cserélhetőség nem probléma nálam egyáltalán, a 841ND-t ismerem, ahova kellene elég is lenne. Kérdés akkor a 841N is elég lehet, elvben ugyanazok.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.