Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43651) kali válasza neojohn (#43650) üzenetére


kali
legenda

szia,

amennyiben elég a 2.4 GHz wifi, úgy tl-wr1043nd v2 vagy rt-n18u, de ha kell 5 GHz is, akkor tl-wdr3600 vagy tl-wdr4300, vagy esetleg akciósan kifogható most annyiért az rt-n65u.
a wifi kapcsolat olyan faramuci dolog, hogy sajnos nem lehet garantálni látatlanban a másik szobában eszközölt stabil kapcsolatot - pláne egy mobiltelefon esetén -, mert az nem csak a router, hanem az ellenoldal és a környezeti tényezők függvénye is, de ideális esetben nem szokott problémát okozni egy fal, ha nem húzós anyagból van, vagy nem szélsőségesen vastag.

(#43652) airsoftpro válasza Intruder2k5 (#43646) üzenetére


airsoftpro
csendes tag

Tegnap reggel még volt raktáron nekik, csak hát ami "olcsó" azt gyorsan elkapkodják.

[ Szerkesztve ]

(#43653) jeni válasza airsoftpro (#43652) üzenetére


jeni
félisten

Igen erről "beszélek" :K

Intruder2k5

Sosem tudni mikor pucolják ki az EMAG raktárat a kedves vásárlok !
Így ha azt írom le,hogy van most készleten,arra nem lesz garancia,hogy 2 perc múlva van még a RAKTÁRON !
Tehát nem szerencsés majd azzal jönni,hogy miért ajánlgatunk olyat ami nincs készleten!
Rosszabb esetben drágább helyről kell majd megvásárolni a terméket.

[ Szerkesztve ]

(#43654) neojohn válasza kali (#43651) üzenetére


neojohn
csendes tag

Köszönöm! Akkor valamelyik Asus lesz. Most az Emagon az rt-n18u és az rt-n65u is 21.900 Ft.Azonos ár mellett,melyik a jobb vétel?

(#43655) Gubek-Einste válasza neojohn (#43654) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha kell 5 GHz-s wifi akkor az N65U, ha nem kell akkor az N18U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43656) Unlimited


Unlimited
aktív tag

Sziasztok!

Kérdeznék, mert nem értek hozzá ennyire. Van egy TP-Link TL-WR1043ND (v1) routerem. Ez eddig a Thome 10mb netjéhez nagyon frankó volt, de most lett egy 500megás digi netem. Ez leírása szerint csak 100megáig képes kezelni a netet. Ez azt jelenti, hogy a számítógépem elé kötém, akkor "átengedni" sem tudná az 500 megás netet, vagy azt igen, de a wi-fi csak 100megáig működne, vagy egyáltalán el sem indulna vele?
Az nem gond, ha wi-fi jel csak 100megáig működne, az már inkább baj, ha meg sem nyikkanna.
Ha vennem kell másikat, akkor mit ajánlotok, ami "olcsó", megbízható, egyszerű a telepítése, és működne az 500as nettel? TP-LINK-et nagyon szerettem, mert könnyű kezelni, megbízhatóan működik,stb.

[ Szerkesztve ]

(#43657) xigris válasza neojohn (#43654) üzenetére


xigris
őstag

Szia! e digital 19900 ingyen házhozszállítás n18u nekem tegnap hozta s egész jó a wifije habár azt nem használom

[ Szerkesztve ]

(#43658) Gubek-Einste válasza Unlimited (#43656) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A v1 csak 110-120 Mbps-t tud NAT-olni vagy csak ennyit tud WAN-LAN irányba átküldeni magán, wifi az más helyzet, ott erősen befolyásoló tényező a környezeti viszonyok.
Ha kell a teljes sebesség akkor az ajánlott eszközök: ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2; ha kell az 5 GHZ-s wifi akkor Asus N56U/AC55U/AC56U/AC68U/AC87U, a TP-Link 3600/4300/Archer C5/C7.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43659) Unlimited válasza Gubek-Einste (#43658) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Köszi! Megnézem őket, és kiválasztok egyet.

(#43660) gyáliSanyi válasza Intruder2k5 (#43649) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

5Ghz miért lenne jobb nekünk?
Azt minden wifis, még a régebbi eszközök is tudják fogni?

Olvastam az összesítésbe, hogy a hatótávolság nem lesz nagyobb, akkor csak az adatátviteli sebességbe lesz érezhető, mint a videón is?

Asus RT N56U on both frequencies, 2.4GHz and 5GHz.

Live poor, die ritch.

(#43661) Izzé


Izzé
őstag

Sziasztok, segítség kellene!
Rokon szeretne 500/200 Digi netet és ehhez kellene egy wifi router 20000 huf körül, de inkább alatta.
90%-ban wifit használ netezni. laptop, telefon, tablet.
Tudnátok ajánlani valami jót?

(#43662) MasterMark válasza gyáliSanyi (#43660) üzenetére


MasterMark
titán

Az 5 GHz-et csak a kifejezetten olyan vevők tudják fogni csak.

Switch Tax

(#43663) XFishboneHUN


XFishboneHUN
senior tag

Mi a véleményetek az ASUS rt-ac55u routerről, megéri a 25 ezer forintot ár/érték arányban?

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#43664) kali válasza gyáliSanyi (#43660) üzenetére


kali
legenda

ahol (túl)zsúfolt a wifi háló és az elérhető idegen hálózatok miatt akad, lassul, esetleg behal a saját kapcsolat, ott jellemzően a 2.4 GHz a problémás, mivel az a sokkal elterjedtebb, az 5 GHz pedig ahhoz képest alig használt, tehát azzal ilyen szempontból nincs gond, amellett azonos szabvány esetén is gyorsabb sebességre képes at 5 GHz sáv, mint a 2.4 GHz.

Izzé; szia, itt az első mondatban felsorolt típusok neked is jók; link

Fishbone17; igen, megérhet annyit.

[ Szerkesztve ]

(#43665) Lefty válasza kali (#43664) üzenetére


Lefty
addikt

Szerintem az itt kapott válaszok alapján én is áttérek 2,4/5GHZ-re, ez a 2,4 nagyon zsúfolt nálam. Btw, olyat lehet, hogy az egyik laptop 2,4-en kapcsolódik, mert mondjuk nem tudja az 5GHZ-t, de más eszköz pedig 5GHZ-n kapcsolódik?

WDR4300 és az Archer C5 ugyanaz, csak a C5 nagyobb sebességre képes adatátvitelben? A kettő között gondolkodom.

(#43666) kali válasza Lefty (#43665) üzenetére


kali
legenda

igen, mert a routerek párhuzamosan szórnak a két sávon.
a c5 már ac wifi szabványt is tud, a tl-wdr4300 csak n szabványos dual band.

(#43667) Lefty válasza kali (#43666) üzenetére


Lefty
addikt

Szuper, akkor azon a 3 ezren már ne múljon, mi? Legyen a C5.

(#43668) Dinasti


Dinasti
senior tag

Sziasztok! Olyan gondom lenne,hogy mobiltelefon segítségével osztom meg a netem a munkahelyemen (kamion) és ugy csatlakozom a netre pl a Ps4-el vagy Xbox-al. Viszont több játék is nat problémára hivatkozik. Port nyitogatással megtudnám oldani,de nem tudom hogy mobilnethez lehetne vmi routert találni. Említették hogy elvileg van olyan router amibe lehet sim kártyát tenni?!? Tényleg igaz ez?

(#43669) Intruder2k5 válasza Dinasti (#43668) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Van SIM kártyás router is, bár elég húzós áron. Aztán van olyan is, amibe USB modemet tudsz bedugni, ezt már olcsóbban be lehet szerezni.

Ám a fontos az, hogy sajnos sok mobilszolgáltató már eleve NAT-olt IP címeket oszt ki, és ha ez esetedben is így van, akkor azon semmilyen router nem fog segíteni.

(#43670) Dinasti válasza Intruder2k5 (#43669) üzenetére


Dinasti
senior tag

Értem! Köszönöm a gyors választ. Akkor marad az a verzió,hogy játszom amivel engedi :U

(#43671) Intruder2k5 válasza Dinasti (#43668) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mobil routerek SIM kártya slottal...

TP-LINK TL-M5250 SIM kártyás 3G router, 13000Ft-tól.
TP-LINK TL-M5350 SIM kártyás 3G router, 16000Ft-től.
TP-LINK TL-M7350 SIM kártyás 4G/LTE router, 33000Ft-től.

[ Szerkesztve ]

(#43672) Multibit válasza Izzé (#43661) üzenetére


Multibit
veterán

90%-ban wifit használ netezni. laptop, telefon, tablet.
Tudatosítsd a rokonodban, hogy csak a maradék 10 %-ban fogja az 500-as net-előfizetését teljesen kihasználni!

(#43673) kali válasza Lefty (#43667) üzenetére


kali
legenda

azt venném inkább, a jövőre is nézve.

(#43674) Lefty válasza kali (#43673) üzenetére


Lefty
addikt

Rendben, köszönöm szépen a sok segítséget Neked.

(#43675) zsigee


zsigee
tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni. Keresek nagy teljesítményű routert, újat természetesen. Feltétel, 100m2-es alapterületű, két szintes családi házban mindenhol legyen Wifi lefedettség, használható minőségben, a router pedig könnyen konfigurálható legyen. Idézem kedves ismerősömet, aki javasolta is, hogy itt érdeklődjek: "akkor sem szakad meg a "youtube-zenehalgatás" a nagylány almás telefonján ha az "leesik" az emeletről." Tehát valami combos eszköznek kell terítékre kerülnie. USB, stb nem kell, wifi és lan amire szükség van.
Nem saját célra keresek routert, nekem a TP-link elegendő, kicsi a lakás...

Köszi a segítséget bárkinek.
Üdv.

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#43676) Gézengúz válasza zsigee (#43675) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ha 100Mbit alatt van az internetsebesség és nem kell nagy sebességű belső hálózat( gigabit) akkor 2db. Tp-Link 841N(D)-t javasolnék, a másodikat switch módban utána kötve az elsőnek...

[link]

(#43677) zsigee válasza Gézengúz (#43676) üzenetére


zsigee
tag

Szia.
Tudomásom szerint az érintett helyen 20Mb-nál nincs gyorsabb net, de ennek holnap utána tudok járni. A belső hálózatnak nem kell gigabitesnek lennie, csak wifit használnak, talán nincs is aztali pc, csak laptop, és telefonok.
Amit én használok, az 841-es, nekem teljesen megfelel, de mint írtam, kicsi a lakás. Egy 100m2-es kecóban más a helyzet. az általad írt eszköz 5-6k környékén megvásárolható, ha kettőt vesz emberünk, nyilván duplája. Kérdés, van-e olyan megoldás, hogy egy eszközt vásárol, aminek nagyobb a teljesítménye, mondjuk 20k környékén. Illetve két eszközzel hatékonyabb? Jelenleg egy régebbi tp-link van üzemben, típusát nem tudom, esetleg azzal is össze lehet hozni a dolgot? Vagy szükséges két egyforma router?

Köszönöm előre is a válaszokat, és bocs a sok kérdésért. A legjobbat szeretném emberünknek.
:R

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#43678) BeLucZ válasza zsigee (#43675) üzenetére


BeLucZ
addikt

Én kipróbálnék először egy asus rt-n18u routert, saját tapasztalatból mondom hogy az általad említett háznál nagyobb házban lett kipróbálva, ami 3 szintes és mindenhol stabil wifi lefedettség van, tehát használható is, mert direkt leteszteltem minden egyes helyiségben minden szinten.

A terhelést is nagyon bírja, erős vas van benne nagyon. Persze garancia nincs semmire,de nálunk elég vastag falak vannak és elég sok van belőlük, mégis mindenhol használható volt a wifi; -76 dbm alatt nem nagyon láttam jelértéket sehol

(#43679) xigris válasza zsigee (#43677) üzenetére


xigris
őstag

A mostani router mögé is mehet bátran és nem is kerül sokba

(#43680) Curse


Curse
tag

Hello

100/50-es nethez elég lehet egy TP Link C20I?
6-8 eszköz menne rá egyszerre maximum wifin csak.

(#43681) kali válasza Curse (#43680) üzenetére


kali
legenda

szia,

magához adott netes sebességhez simán elég (580 MHz proci és 64 MB ram), de ha egyszerre lóg rajta 6 - 8 eszköz és húzós terhelést is bonyolít néhány, akkor már adódhatnak problémák.
azzal is számolni kell, hogy 5 GHz sávon csak 1*1:1 mimo.

(#43682) Izzé válasza kali (#43664) üzenetére


Izzé
őstag

Rendben, köszi! :R

(#43672) Multibit: A 10% torrentezni kell. :D

[ Szerkesztve ]

(#43683) zsigee válasza BeLucZ (#43678) üzenetére


zsigee
tag

Hi.
"Én kipróbálnék először egy asus rt-n18u routert"-értelek, de nincs lehetőség "próbálgatásra". Asus-t ajánlott más is, talán egy másik típust, fejből nem tudom. Annak ára 30k körül mozog. Ha van olcsóbb megoldás hasonló hatékonysággal, akkor azt alkalmaznám, bár a pénz nem volt jelenleg kérdés.
De természetesen megfontolandó, amit írtál, és köszönöm Neked is.

xigris: ezt is megnézem, mert valóban így eléggé költséghatékony a dolog...

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#43684) XFishboneHUN


XFishboneHUN
senior tag

Sziasztok!

Megvettem az ASUS rt-ac55u router és próbálnám beállítani a print szerver szolgáltatást rá, a nyomtató fel is települ, de nem tudok nyomtatni! Szerintetek mi a gond, tudom lehet, hogy másik topik kellene, aki tudja az írja meg és oda is beírom! :)

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#43685) kali válasza XFishboneHUN (#43684) üzenetére


kali
legenda

szia,

saját témája (még?) nincs adott típusnak, (szerintem) ide írj; link

(#43686) BeLucZ válasza zsigee (#43683) üzenetére


BeLucZ
addikt

20 ezer körül van az ára jelenleg az rt-n18u-nak, szerintem best buy

(#43687) zsigee válasza BeLucZ (#43686) üzenetére


zsigee
tag

:R

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#43688) BeLucZ válasza zsigee (#43687) üzenetére


BeLucZ
addikt

vissza lehet küldeni amúgy ha rossz és levásárlod másra.
de ha az rt-n18u nem lesz jó akkor semmi szerintem :D nagyon jobb jelerősséget más sem fog adni.

drágábbat nem érdemes venni, mert elég alap netet kell szétosztani, nálunk is lassú net van, 12 mbit körüli, a fő szempont szintén a stabilitás és a jó wifi jel volt, amit tökéletesen teljesített is ez a derék router :)

tp-linket nem ajánlom.....

(#43689) Curse válasza kali (#43681) üzenetére


Curse
tag

Köszi a gyors választ! :)
Akkor lehet nem vacakolok veszek egy c8-ast aztán az tuti fogja bírni.

(#43690) kali válasza BeLucZ (#43688) üzenetére


kali
legenda

azért ha visszaolvasol, akkor találsz itt olyan hozzászólást is, hogy a két kipróbált típus közül a tl-wr1043nd v2 szórása jobb volt egy adott helyen és ellenoldali eszközökkel, mint az rt-n18u-é, így biztosra menni semmivel sem lehet, viszont pont annyira lehet ajánlott egy tp-link is, ha megfelel az elvárásoknak.

Curse; már a c5 vagy c7 is jelentősen jobb lehet az erősebb proci és a dupla ram miatt, de attól persze veheted a c8-at is.

[ Szerkesztve ]

(#43691) soldi3r


soldi3r
veterán

Jo estet!
Szuksegem lenne egy olyan megbizhato/stabil/ipari routerre ami kepes SIM kartyat fogadni es tudok vele VPN kapcsolatot letrehozni. Egy net nelkuli gyaregysegben szeretnek tavolrol kommunikalni az egyik vezerlovel.

E30 (oo=[][]=oo)

(#43692) Intruder2k5 válasza soldi3r (#43691) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ilyesmire gondoltál, mint "ipari" router?

C819HG-4G-G-K9

(#43693) dragonborn


dragonborn
tag

sziasztok.a problémám az,hogy rendeltem egy Digi 1000 netet.mivel nem volt megfelelő a routerem,direktbe kötöttem a gépbe,és a mért sebesség850 volt.vettem egy ASUS RT-AC51U routert,és most csak 100 at mér.nem tudom mit és hol kell állitanom a routerban,hogy engedje.a válaszokat köszi

(#43694) worxland válasza dragonborn (#43693) üzenetére


worxland
addikt

Rosszul vásároltál, ez a router vezetékesen csak 100 megabitet tud.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#43695) dragonborn válasza worxland (#43694) üzenetére


dragonborn
tag

tudnál nekem ajánlani egy másikat?

(#43696) BeLucZ válasza dragonborn (#43693) üzenetére


BeLucZ
addikt

rt-n18u-t tudom ajánlani, 20k körül van

amúgy azt sose értettem, hogy hogy lehetséges némely esetben az, hogy routerről gyorsabb lehet a mért sávszélesség, mintha a szolgáltatótól kapott utpt egyenesen beköti az ember a gépbe :) találkoztam már ilyen esettel meg itt is olvastam ilyet

(#43697) soldi3r válasza Intruder2k5 (#43692) üzenetére


soldi3r
veterán

Hasonlora. Csak ettol olcsobban megkapom a Siemenstol a PLC kiegeszito modult. Szoval kicsit olcsobbat szeretnek.

E30 (oo=[][]=oo)

(#43698) Intruder2k5 válasza BeLucZ (#43696) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pl. rossz beállítás eredményeként, Windows-ban TCP window size-al is jól el lehet cseszni a kapcsolati sebességet.

(#43699) BeLucZ válasza Intruder2k5 (#43698) üzenetére


BeLucZ
addikt

oh így már értem :) akkor csak beállítás kérdése az egész.
no nem mintha mostanában fenyegetne a veszélye annak, hogy bekötöm a digi 1000-es csomagját, főleg, hogy nincs a környékünkön :D

(#43700) BeLucZ


BeLucZ
addikt

más:

tp-link routerben ha mondjuk beállítom, hogy 7-es csatornán menjen a wifi, akkor az inssiderben miért mutat utána 7+3-at??? Miért nem stabilan 7-esen lesz, ahogy beállítottam elvileg.... Direkt erre tettem, mert a panelben más nem használja ezt a csatornát

Asusnál nem volt ilyen gond, ott amit beállítottam azon volt és kész

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.