Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37501) lockdown90 válasza jayce (#37498) üzenetére


lockdown90
senior tag

- hardverban erosebb az AC-s.
- gyakorlatban olyan 256mbitet ad le wifin :)

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#37502) tajati válasza proradeon (#37500) üzenetére


tajati
aktív tag

Köszi szépen :R

Most olvasgattam föntebb az Asus RT-AC56U-rol. Esetleg megéri azt a plusz 10k-t?

[ Szerkesztve ]

(#37503) proradeon válasza tajati (#37502) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Ha szükséged van 5 GHz-es WiFi-re és/vagy a két magos processzorra, akkor döntsd el, hogy megéri-e. :) (A két magos processzorra nem hiszem, hogy szükséged van. Ezt leszámítva ugyanolyan erős az RT-N18U. Abban "csak" egy magos 800 MHz-es CPU van.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#37504) tajati válasza proradeon (#37503) üzenetére


tajati
aktív tag

5ghz-es wifi-nek milyen előnyei vannak? Az RT-N18U át tudja lőni wifin a 120mbt-et? Gondolom az 600mbt/s csak névleges

(#37505) Intruder2k5 válasza tajati (#37504) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amennyiben lakótelepen laksz, ahol jellemzően 10-20 másik WiFi hálózat jele is befogható, amiből több elég erős is, és komolyan bezavarhat a forgalmadba, úgy az 5GHz-es tartományban még könnyedén találhatsz szabad csatornát! Ha ilyen gondjaid nincsenek, akkor nem kell az 5GHz-el foglalkozni! Pontosabban még előnye, hogy gyorsabb átvitelt lehet elérni rajta, ellenben a falak sokkal inkább csillapítják, tehát jellemzően kisebb a hatótávolsága!

Igen, az RT-N18U megfelelő klienssel, és megfelelő körülmények közt át tudja vinni a 120Mbps-t WiFi-n! Természetesen a 600Mbps nem a felhasználó számára hasznos sebességet jelöli, ahogy a többi router esetén sem!

(#37506) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

láttam az ajánlott listában az Asus RT-N12 D1-t. Kellemesnek hangzik, de azért tudnátok írni róla pár sort? Vélemény érdekelne, nem specifikáció. :)

Gyengeség,erősség, mezei júzerek számára érdemes valamit tenni vele, vagy csak dugjam össze és csoki? :) Ilyesmi érdekelne. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#37507) tajati válasza Intruder2k5 (#37505) üzenetére


tajati
aktív tag

Köszi a választ akkor még tanakodok melyik legyen,

(#37508) proradeon válasza McSzaby (#37506) üzenetére


proradeon
őstag

"csak dugjam össze és csoki"

Ez a router pontosan ez a kategória. Bekötöd, beállítod az internetkapcsolatot meg a WiFi-t (titkosítás, jelszó stb.), és használod. Rengeteg embernek lett már itt ez ajánlva, és senki nem jött vissza azzal, hogy gond lenne vele. Stabil, megbízható router. Egyetlen gyengesége, hogy "csak" max. ~65 mbps (össz)sávszélességű internetkapcsolathoz ajánlott.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#37509) McSzaby válasza proradeon (#37508) üzenetére


McSzaby
őstag

Köszönöm szépen a választ! :R

A tapasztalataim nekem is nagyon jók az Asus routerekkel. Nekem TP-Link van, de hamarosan lecserélem Asusra, ez viszont nem nekem lesz, ismerősöknek, akik kb. okos telefon, okos tv, facebook, szóval a lényeg, hogy sok wifi kapcsolatot bírjon el a panelban és ahogy láttam ez erre tökéletes.

Köszönöm a megerősítést és a segítséget! :R

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#37510) HD


HD
csendes tag

Sziasztok,

Router vásárlás elött állok, és az alábbi két típus között vacilálok.
Ezekről lenne szó:
ASUS RT-N18U
ASUS RT-N56U

Alapesetben, az n18u-t venném, de az N56U-hoz olcsobban tudnék hozzájutni, mint a N18U-hoz. Az 5 ghz-et nem haszálnám. Kérdésem, ha eltekintünk a dual band-tól, akkor mi a különbség a 2 router között? Egyéb tulajdonságait tekintve (proci, memoria stb.) az N56U van olyan jó mint az N18U? wifi hatótávolság különbség? köszi aki válaszol. üdv

(#37511) Gubek-Einste válasza HD (#37510) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell az 5 GHz-s wifi akkor egyértelműen az N18U-t vedd meg, minden más tekintetben jobb mint az N56U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37512) ariel96 válasza Gubek-Einste (#37491) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Én is arra gondoltam, csak kissé elfáradtam a kutakodásban.

Köszönöm a segítséget.
:U

[ Szerkesztve ]

(#37513) Soma01


Soma01
veterán

Jól látom, hogy a 740N hardveresen egy kicsit erősebb mint a 741ND? :U

(#37514) proradeon válasza Soma01 (#37513) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Nem. A TL-WR741ND erősebb, mint a TL-WR740N. Ugyanaz a processzor található bennük, de a TL-WR741ND-ben dupla annyi RAM és Flash van, mint a TL-WR740N-ben.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#37515) Intruder2k5 válasza Soma01 (#37513) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, az antennája egy kicsit erősebben van felfogatva, konkrétan le sem lehet szedni! Egyéb vonatkozásban a 741ND erősebb, de azon belül is sok verzió van, nagyon különböző hardverrel! :)

[ Szerkesztve ]

(#37516) Soma01


Soma01
veterán

:)

Hol néztétek ezt meg?

Én itt nem látok nagy különbséget: 740 és 741
Azt látom, hogy a legújabbaknál már ugyan az AR9331 van. De a RAM és a flash ugyan akkora.

A legújabb verzióról beszélek, amit most a boltban árulnak...

(#37517) Claude Leon válasza proradeon (#37514) üzenetére


Claude Leon
senior tag

A 740-esnek van egy kizárólag kínába szánt (v5) verziója, ott spóroltak a memóriákkal, de az itteni 740/741 u.a hardverrel mennek, csak az antennacsere lehetősége különböző.
(cserélhető mind, a 740-es pákával ;) )

[ Szerkesztve ]

(#37518) Soma01 válasza Claude Leon (#37517) üzenetére


Soma01
veterán

...akkor a proci és a RAM ua?
Ott a wiki oldalon van különbség 350/400 MHz. De lehet, hogy csak nincs frissítve, mert ott a proci is más, de a verzióknál már van olyan ahol egyezik a két eszköz procija.

(#37519) Claude Leon válasza Soma01 (#37518) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Na, jó majdnem, de pl. 350/400MHz hanyagolható különbség, cpu igényesebb PPTP VPN kapcsolatokkal minimálisan számít, de nem hinném, hogy ennek volna említésre érdemes jelentősége.

[ Szerkesztve ]

(#37520) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok.

Szeretném a WR1043ND v1 routerem megcsinálni torrentezésre, ha valaki akad aki ért hozzá, kérem írjon, találtam instrukciókat, de elég átláthatatlan a leírás.

[ Módosította: Oczu ]

(#37521) tylerddd


tylerddd
veterán

Még jó, h kipróbáltuk a WDR4300-at rokonéknál eladás előtt, mert ez a cucc sem viszi nekik át a vályogházat :/

Talán ha kitennénk a folyosóra, akkor elérhető lenne mindenhol, de így sok kábel kellene, h oda kivigyük. Milyen megoldást javasolnátok?! Érdemes lenne két alapszintű routerrel bridge kapcsolatot létesíteni, egyik a szobában, másik a ház másik végében lévő konyhában?!Esetleg nézzünk ilyen wifis konnektoros adaptert?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#37522) bambano válasza tylerddd (#37521) üzenetére


bambano
titán

elég, ha az antennát kiviszed.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37523) tylerddd válasza bambano (#37522) üzenetére


tylerddd
veterán

Most kipróbálunk még egy 8dbi-s antennát rátenni, nálam az érezhetően növelte a hatótávot.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#37524) bambano válasza tylerddd (#37523) üzenetére


bambano
titán

nem hiszek benne, a 4300-ason eredetileg is viszonylag rendes antenna van, emlékeim szerint 5dbi-s, a 8 nem fog sokat javítani. az már inkább, ha dróton viszed át a falon a jelet.

ráadásul ha beletolsz a 4300-as agyába egy hackelt firmware-t, akkor azt is be tudod állítani, hogy az 5 gigás és a 2.4-es rádió közül melyik melyik antennát használja. tehát elvileg meg tudod csinálni, hogy csak az 5 gigás jel menjen át a falon kívülre rakott antennáig vagy fordítva.

szubjektív magánvélemény: egy kosár 4300-ast raktunk fel mostanában, szerintem az adási teljesítménye sz.r, pedig rendes antennát használtunk. már bánom, hogy nem vertem az asztalt a főnöknél a 3x annyiba kerülő mikrotikért.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37525) tylerddd válasza bambano (#37524) üzenetére


tylerddd
veterán

Nem a 4300-as kapta a nagyobb antennát, hanem a rokon régebbi routere. Hátha, még nem jeleztek vissza.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#37526) Oczu válasza PainKiller13 (#37520) üzenetére


Oczu
senior tag

Talán itt próbáld meg, ez nem az a topic.

Rengeteg leírás az 1. hsz-ban.

[ Szerkesztve ]

(#37527) bigangel


bigangel
csendes tag

Sziasztok, erről tud valaki mellete, és ellene érveket?
ASUS RT-AC87U

[ Szerkesztve ]

(#37528) Őrmi


Őrmi
csendes tag

Sziasztok

KábelTV-s internet került bekörésre.
Az örökölt Belkin F6D4230-4 v1 router nagyon gyengén szerepel.
2-3 m belül kiváló térerő, de ha már 5m-re vagyok akkor rossz a jelerőségem. Laptop kijelzője mögé rakon a telefonom akkor még rosszabb.
Probáltam TpLINK TL-WA730RE reapiterrel, de nem nagyon vált be.

Tudtok valami ötlete adni milyen készüléket keressek?
A lakás egy U alakként fogható fel, melynek a két végén van 1-1 szoba a közepén a konyha és fürdő. A két szobát egymás mellett 3 téglafal választja el.
Jelenleg az "U" alak alsó szélén (középen) van a repiter és a router. Ha beviszem az egyik szobába, akkor a router már nyavajog, hogy elvesziti a jelet a reapiterrel.

Őrmi

(#37529) Aladaar válasza ariel96 (#37475) üzenetére


Aladaar
tag

köszönöm mindenkinek a segítséget, végül f/utp-t vettem. Amikor már kevés lesz a cat6, addigra megint ráfér a házra egy felújítás :)

(#37530) jeni válasza bigangel (#37527) üzenetére


jeni
félisten

Szia

Csúcs router,de drágán!
Lehet,hogy a kisebbikkel jobban járnál anyagilag az AC68U-al.

(#37531) Attila_hi válasza Gubek-Einste (#37453) üzenetére


Attila_hi
csendes tag

Üdv:

Szolgáltató max letöltési sebességet így adja meg (Anglia / Sky) : 7.0Mbps - 14.3Mbps
4 szobás, 1 szintes lakás papír falakkal :)
eszköz az van néhány ami internetre csatlakozik 3 mobil, 3 laptop,1 TV, 1 vezeték nélküli nyomtató, +1 NAS (Network-attached storage)
max 20-25 ezret költenék rá , de az olcsóbb és jó érdekel
neten találni pár ezerért is, de a be állításokról nem írnak vagy csak én nem tudok olvasni a sorok között

Köszönöm

kezdő vagyok

(#37532) Gubek-Einste válasza Attila_hi (#37531) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég lehet ide egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is, gigabites portokkal Asus N18U/N56U vagy TP-Link 1043NDv2/3600.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37533) McSzaby válasza bigangel (#37527) üzenetére


McSzaby
őstag

Nem tudok (még!) olyan élethelyzetet elképzelni, ahol például kliens oldalról kihasználható lenne ez a SOHO ISR sebesség 100%-ig, úgy hogy megérje az árát. Kolléga jól mondta, eggyel lejjebb jól jársz. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#37534) kissdani


kissdani
senior tag

Sziasztok

Routert tervezek vásárolni lassan esedékes lesz a 1043nd lecserélése, ebben szeretnék segitséget kérni.
Fő elvárás az lenne hogy kb. 1000-1200 torrent file fut nonstop laptopról ettől a tp-link kidől 3naponként ujra kell inditani ezt szeretném elkerülni!
Valamint hd anyagok akár 40-50gigás bd.iso kábeles átvitele media playernek mondjuk ezt megoldotta a 1043-is.
Nézegettem hogy az Asusok jók, tudtok ajánlani valami bevált tipust, meg amit nem érdemes megvenni semmiképp!
Keret olyan 30-40k lenne de rugalmas vagyok ha indokolt a drágább cucc!

Köszönöm

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#37535) Soma01 válasza kissdani (#37534) üzenetére


Soma01
veterán

Wifi térerő mennyire fontos? Csak a miatt kérdezem, hogy külső, vagy belső antennás jöjjön szóba?
A 1043-at el szeretnéd adni, vagy megmaradhat? Mert ha AC56U-t veszel (mint én is), akkor elég erős vasat kapsz 30-ért. Az kiszolgál téged tökéletesen. A 1043, meg maradhatna csak wifire, vagy a Wifi lefedettség kiegészítésére. Gondolom a nagy sebességet igénylő adatok (HD, BR) nem Wifin keresztül mennek.

(#37536) bambano válasza kissdani (#37534) üzenetére


bambano
titán

1200 torrenthez hp microserverből vagy valami hasonlóból épített router/nas kombót használnék.
a 1043 meg maradhatna wifi ap-nek, ha drótnélküliségre szükség van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37537) KunEmber


KunEmber
senior tag

Drága Hölgyek és Urak! Jövőhéten venném az új routert, 50 Mbit/s sebességű netre 7-8eFt környékén még mindig a Asus RT-N12 D1 a legjobb vétel?

[ Szerkesztve ]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#37538) Soma01 válasza KunEmber (#37537) üzenetére


Soma01
veterán

Az jó lesz hozzá, de ha sokkal nagyobb neted lesz, azt nem fogja átvinni teljesen.
6.500Ft szállítással.

(#37539) KunEmber válasza Soma01 (#37538) üzenetére


KunEmber
senior tag

Tudom, tudom, köszönöm.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#37540) kissdani válasza Soma01 (#37535) üzenetére


kissdani
senior tag

El szeretném adni a 1043-at, nem fontos a wifi 3méterre van egy gép a fal másik oldalán azt gondolom megoldja?
De ha már lehet választani külső antennás lenne a jobb.
ASUS RT-N66U és a ASUS RT-AC66U között mi a külömbség? Érdemesebb a drágábbat megvenni?

ui.: nem szeretnék nast vagy servert megy igy is szépen csak gyakran ujra kell inditani a routert (2-3 nap és elmegy a net :) ) ujrainditom és megy szépen megin. Ezt szeretném elkerülni az asussal reméllem nem lesz ilyen gond!

[ Szerkesztve ]

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#37541) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Üdv! A segítségeteket szeretném kérni!
Az lenne a cél, hogy a párom a házban, vagy legalább az emeleten bárhol tudjon netezni a laptopjával, ami jelen esetben nem megoldott, mert bár van egy nagyon hosszú kábel a másik szobában, azért az sem ér el mindenhová, meg kacifántos megoldás.
-Ezt orvosolná egy wifi router, vagy egy új wifi alaplap a pc-be?
-Mennyi lehet a hatótávja, mennyire biztonságos ez?
-Nagyjából mennyibe fájna a fentebb leírt probléma orvoslása?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#37542) Multibit válasza KunEmber (#37537) üzenetére


Multibit
veterán

Ha nem akarsz nagyobb netcsomagra váltani és megelégszel a 100 Mbps LAN sebességgel, akkor jó választás.

(#37543) Soma01 válasza kissdani (#37540) üzenetére


Soma01
veterán

Persze, hogy megoldja, az nem gond.
Az említett két router gyengébb, csak drágább. Pontosabban a Wifi rész jobb csak, azért fizetsz.
De neked CPU és RAM kell meg USB 3.0. Amiket te írtál, annak egyiknek sincs USB 3.0 .portja-
De ha pénzt akarsz még költeni, akkor fontold meg amit bambano írt.

(#37544) Multibit válasza kissdani (#37540) üzenetére


Multibit
veterán

ASUS RT-N66U és a ASUS RT-AC66U között mi a külömbség?
Csak wifi-ben van különbség a kettő között.

Ha nem használsz szervert és a routert nyüstölöd szerver feladatokkal, mindenképpen ARM-os, USB3-as modellel jársz a legjobban. Ha fontos a külső antenna, az RT-N18U (csak 2.4GHz) jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#37545) Soma01 válasza flymi (#37541) üzenetére


Soma01
veterán

- PC-be minek wifi? Kebelezz csak oda, jobban jársz. Gondolom a PC-t nem hordozod magaddal. (vagy ez adná most a netet :F )
A párod a laptopját nyilván hordozza. Oda kell a wifi. Kérdés, elég e alap netezésre a wifi?

- Ha jó hosszú jelszót adsz meg és jó titkosítást választasz, nem lesz gond. A lefedettség meg terepfüggő, passz. De jobb a router-rel mint PCI-os kártyával, az biztos.

- Én 1043ND V2-t javaslok. [link] Attól függ hol veszed és kell-e szállítás 12-15.000 Ft körül van.

Ja, milyen neted van?

[ Szerkesztve ]

(#37546) Multibit válasza flymi (#37541) üzenetére


Multibit
veterán

Az lenne a cél, hogy a párom a házban, vagy legalább az emeleten bárhol tudjon netezni a laptopjával
Ezzel lehet gond, bármilyen routert választasz. A födémet mindig problémás átlőni!

(#37547) kissdani válasza Soma01 (#37543) üzenetére


kissdani
senior tag

Igazad van pontosan azok kellenek amiket irtál ram cpu meg usb 3.0.
Akkor 2 játékos maradt ASUS RT-AC56U vagy a RT-N18U.

Nekem a laptop a server, van d-link usb elosztóval rajta 6 külső vinyó és arról töltök. és alaptop cat5e kábellel van a routerbe csatlakozva.

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#37548) Soma01 válasza kissdani (#37547) üzenetére


Soma01
veterán

Az N18U gyengébb, csak 1 magos. Az AC56U 2 magos.

(#37549) flymi válasza Soma01 (#37545) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mezei 100Mbps.
"vagy ez adná most a netet :F" -> ez is felmerült, de valóban sokkal jobbnak tűnik a router.
"Kérdés, elég e alap netezésre a wifi?" -> :F
Vagy ha nem is pont laptopról, de mondjuk az ágyban fekve telefonról is elérhető legyen a net.
"jó titkosítást választasz" -> na ezért kérdezlek titeket szakikat, mert nekem ez az egész kínai.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#37550) kissdani válasza Soma01 (#37548) üzenetére


kissdani
senior tag

Értem köszönöm akkor le is szükitettük a kört AC56U-re és 30 alatt van ujonan nem is olyan vészes!
Köszönöm a segitséget! :R

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.