Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37951) Timer válasza Sun (#37949) üzenetére


Timer
veterán

Köszi, gyakorlatilag kiütötte a szememet....

Szerk.: Ha jól nézem, ez sem sokat árul el a WI-FI átviteli sebességéről.

[ Szerkesztve ]

(#37952) Timer válasza bambano (#37950) üzenetére


Timer
veterán

Rendben, de hogy 150-es, vagy 300-as, azt nem látom feltüntetve sehol.

(#37953) bambano válasza Timer (#37952) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem kettő darab antenna n-es wifinél papíron mindig 300-as.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37954) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok.

Nem reklámozni szeretnék...kérdezni. Van, aki Cisco Linksys ea2700-t használ ?

A múlt 7-en megjelent 2 frissítés is.

Mit lehet elmondani a működéséről, wifi stb. megy rendesen ?

(#37955) deceiver


deceiver
csendes tag

Sziasztok!

Router vásárláshoz kérnék segítséget. Meglévő Digi internet csatlakozást (PC-re LAN kábellel) szeretnénk megosztani 1 laptopra. (nagyon ritkán másik laptop v. tablet is csatlakozna rá)
5E körüli vezeték nélküli TP-LINK eszközt javasoltak, antennás verziót.
Egy 70 m2 lakásban használnánk (kívül nem, csak egy szinten).
Milyen javasolt, illetve milyen szabványt, sebességet kell nézni?
Az internet 100 Mbps a gép szerint.

Köszi

(#37956) Szajkop válasza deceiver (#37955) üzenetére


Szajkop
csendes tag

Speedtest.net -en nezd meg mennyi a sebesseg! ;)

(#37957) Timer válasza bambano (#37953) üzenetére


Timer
veterán

Köszi, igazad lehet.

(#37958) bambano válasza Timer (#37957) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hasonló cuccal kültéren, rendes antennával 130-140 Mbps-t mértem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37959) Benőke válasza Szajkop (#37892) üzenetére


Benőke
őstag

Nem próbálkoztam ilyesmivel, de itt azt írja hogy NTFS nél sem kezel 8GB nál nagyobbat.
Kisebb vinyóval ki kéne próbálni, hogy valójában hogyan kezeli... Addig nehéz okosat mondani.

(#37960) pkocsis


pkocsis
tag

Szeretnék venni egy routert is. A régi csak 10/100-as. TP-LINK TL-WR941ND. A Synology DS 213j NAS meg gigás lenne. Szeretnék egy megbízhatóan működő jó minőségű routert venni. A mostani gondja még az is hogy a rácsatlakozott eszközök tablet DPS Dream 9" (amiből kettő is van) sokszor eldobja a jelet. Nem a távolság miatt. Sőt a laptop is szarakodik mostanában. A telefonom is eldobja a wifit. Ki be kell kapcsolgatni a wifit minden csatlakoztatni kívánt eszközön. Néha többször is mire helyreáll a net.
Nem feltétlen akarok spórolni ezen, mert nagyon bosszantó a dolog! A NAS netre van kötve. ( távoli elérés, torrent, weblap, fix IP ) Fontos, hogy könnyen össze tudjam hozni vele!

Válaszokat előre is köszönöm.

(#37961) Benőke válasza pkocsis (#37960) üzenetére


Benőke
őstag

MIlyen net alá kell? Wifi felé elvárás? 2,4GHz vagy kell az 5GHz -is esetleg szabványban elég a normál N vagy kell az AC is? Látatlanban a joker: Asus RT-N18U

(#37962) istvanszucs


istvanszucs
tag

Sziasztok!

Router vásárlási tanácsra lenne szükségem.

Van egy viszonylag nagy lakás, téglafalakkal 4, szoba, legnagyobb távolság kb 20-25 m, falak száma 4.
8 lakásos társasház, kb 4-5 access point forgalmaz a környéken.

Ahol a kábeles internet (100Mbit le, 20Mbit fel) bejön a lakásba ül egy Synology NAS meg a router.

A NASon mail server, web server, nfs, ftp server, torrent kliens fut.

A lakás másik végében van egy Wireless kliens (WDS) egy switch-csel, a switchen pedig néhány eszköz:
TV, DVR (4 analóg kamerával), időközönként egy asztali géppel, ritkán használt XBOX-szal.

Vezeték nélküli eszközök, 3 okostelefon (1 samsung, 1 htc one, 1 iphone) , 2 laptop, 1 e-könyv olvasó, 1 tablet, 1 további IPs webkamera. meg 1 HP nyomtató.

Jelenleg egy új TP-Link Access Point a kliens és egy régi TP-Link wireless router (TP-Link TL-WR841N/ND v5) openWRTvel a router amely a kábelmodemhez csatlakozik.

A régi wireless router logja szerint nagyon gyakori a deauth az Access Point felől, amely a TV használatát funkcióit szinte élvezhetetlenné teszi (pl. a TV-nek felmountoljuk a NASt, így veszük fel róla, így nézzük és a time lapse is így működik).

Kérdés:

Egyetértetek-e hogy valószínűleg a régi router nem bírja a kiképzést?
Ha igen, tudtok-e másikat javasolni? (Esetleg VPNt is futtatnék rajta).

UI. az aláírásban szereplő eszközök listája pontatlan... az a valós amit itt írtam.

Üdv:
István

[ Szerkesztve ]

(#37963) pkocsis válasza Benőke (#37961) üzenetére


pkocsis
tag

Szia! Köszi, hogy megpróbálsz segíteni! Nos a kábel tv-s net, kábel modemes. 10mps-os ha jól tudom.

160NM ház. Max három 10-es falon kellene átmennie a jelnek.

Nagyjából ennyi.

:-)

(#37964) proradeon válasza pkocsis (#37963) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

160 m2 az hatalmas terület. A leírt igényeid alapján egy Asus RT-N18U ajánlott számodra. Ha ez nem tudja lefedni a WiFi-vel lefedendő területet, akkor egy drágább modell se.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#37965) Benőke válasza istvanszucs (#37962) üzenetére


Benőke
őstag

A router lehetkicsit kevés ehhez a terheléshez, viszont 4 falon nem sok jel fog átmenni. Már az is hatalmas eredmény ha egyáltalán van jel...

Korábban ez az összeállítás kielégítően üzemelt? Ha igen akkor a router lehet gond... a 20-25m nem sok, a 4 fal a gond. A kábeles összeköttetés az igazi. Persze tudom macerás, de nem lesz gond a wifi jellel, és hát az biztosan átviszi a 100M -t.

(#37963) pkocsis

Ahogy a kolléga is amit én javasoltam ASUS n18U a neked való.
Bár ugye 10 -s nethez gyengébb router is elég, de ahogy írtad hogy 10/100 -as a jelenlegi gondolom a Gigás az elvárás.
Esetleg még olcsóbb gigásak is szembejöhetnek pl asus oldaláról is vagy TP_LINK 1043 v2

[ Szerkesztve ]

(#37966) istvanszucs válasza Benőke (#37965) üzenetére


istvanszucs
tag

Kábel nem fog menni. A falak úgy tűnik nem jelentenek problémát, van egy jó kis high gain antenna,
(a signal -67 dbm, a noise -87 dbm).
Azt gondoltam a sok eszköz/párhuzamos connection lehet a gond, az okozhatja közvetve a deauth-okat, az lehet sok a szegény routernek. Korábban elég megbízható volt, de persze mindig van valami változás. Új mobil telefon pár hónapja - új nagyobb kapacitású NAS, egy-két új eszköz stb.
Ami érdekes, hogy a deuthenticated due to local deauth request többségében a TP-Link clienthez kapcsolódik, ezen kívül a HTC One és az IPhone-nél fordul elő.
Szóval az a kérdés, hogy tudsz-e, tudtok-e megbízható, stabil routert ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#37967) Benőke válasza istvanszucs (#37966) üzenetére


Benőke
őstag

Nem csak a routernek kell bírnia, hanem az AP -nek is. Megbízható router akad pár. Mindjárt itt van a nagy kedvenc a joker ASUS RT-n18U.

(#37968) istvanszucs válasza Benőke (#37967) üzenetére


istvanszucs
tag

Köszi szépen a tippet.

Most vettem új AP-t, mert azt gondoltam csak azt kell cserélni.
Azt jól gondolom, hogy 1) a wireless eszközök a routerhez kapcsolódnak 2) az a forgalom amely nem az AP mögötti eszközöket érinti a rootolás miatt nem is terheli az AP-t?

(#37969) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Sziasztok,

egy ismerősömnél elpusztult a régi routere (egy Linksys WRT54G (v5 azt hiszem) Wi-Fi része adta meg magát), így szükséges lenne a cseréje. Egy viszonylag kis hálózatot kellene kiszolgálnia, a legtöbb gépet Wi-Fi-ről. Egy kétszintes családi házat kellene beszórnia (a korábbi router tökéletesen működött itt). Ami fontos, hogy a Wi-Fi-je atomstabil és megbízható legyen és problémamentesen ki tudjon szolgálni legalább 3-6 Wi-Fi-s eszközt egyszerre, extra dolgokat (USB-s nyomtatómegosztás, stb.) nem kell tudnia (ha tudja nem gond, de nem feltétel).

Vegyes otthoni/SOHO felhasználás lenne, torrent és hasonlóak nem játszanak.

(Én még mindig egy őskövület v2-es Linksys WRT54G-t használok Tomato firmware-rel, így nem igazán vagyok képben az újdonságokkal... :)

A segítséget előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#37970) jeni válasza bLaCkDoGoNe (#37969) üzenetére


jeni
félisten

Privi ment

[ Szerkesztve ]

(#37971) jerry311 válasza istvanszucs (#37968) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha az AP mogott masik IP tartomany van mint a routereden, akkor kb. csak az AP mogotti gepek terhelik az wifit.
Ha az AP mogott is ugyanaz az IP tartomany van, akkor a forgalom egy resze terhelheti a wifi-t is. Jellemzoen mindenfele broadcast formajaban.

(#37972) masoo


masoo
tag

Sziasztok

Érdeklődnék és segítséget is kérnék.

A gond:

Az utóbbi 1 hónapban jelentkezett nálam egy jelenség.

Van egy Belkin 300 N wireless routerem, F4 es sorozat, nem mai darab.

Win8 esetén a laptop netje egyfolytában leakad róla, és az útválasztóra hivatkozik a windows. Általában a router alaphelyzetbe állítását irja mint a megoldás kulcsát, utánna megy is de csak egy darabig. Ha mázlim van, órákat, ha nincs perceket az újabb leakadásig. Mivel a laptop atheros csippel szerelt, és olvastam, hogy nem szereti a win8-at, ezért én arra gondoltam, hogy itt akadt össze vmi. Drivert frissítettem sok verzióra, de a legújabb sem oldotta meg a gondot. Gondoltam szervizbe adom a laptopot, mert közben a tablet, nyomtató és a mobilok is tudtak netelni, sőt mikor nekem akadozott vagy ledobott, a tablettel ment a net továbbra is.
Ott hívták fel a figyelmet erre a gondra amit fenn irtam. Bár kb 1évet ment amúgy win8al minden gond nélkül a laptop és a wifi is, de ki tudja, gondoltam. Raktam tehát egy win7est de a gond nem oldódott meg, ezért is gondoltam, hogy igen akkor a laptopnál a gond. De közben látom, hogy a nyomtató néha le le akad a netről, a win jelzi is, de attól még tudok netezni tovább. Tegnap meg már a tablet is el el dobta a netet percekre. Természetesen a laptop is.

Ezért gondoltam arra, hogy lehet le kéne cserélnem a routert is.

találtam párat de lenne kérdésem is:

otthon, 2mobil 1 nyomtató 1laptop 1 tablet kiszolgálására kellene. Jó lenne ha menne a 2,4 és az 5 ghz vonalon is, az eszközök zöme számára ez nem lehet gond, talán a nyomtató de akkor usbn csatlakoztatom akkor. 300as a cél. Jó lenne ha változtatható lenne a 2,4 és 5 ghz közötti váltás, bár én ezt alapnak gondolom.

A kérdések:
jó e gondolni most az ac szabványra, van e értelme számomra?
ennyi eszközt stabilan melyik tudna kiszolgálni?
van e értelme a vendég hozzáférésnek mert olvastam, hogy ilyen is van némelyiken?

esélyesek:
ASUS RT-AC52U
ASUS RT-N18U
TP-Link TL-WDR3600
Asus RT-N15U
TP-Link TL-WR1043ND
TP-LINK Archer C2 AC750
D-Link DIR-810L Wireless AC750

de javaslatokat is örömmel veszek.
Persze ha ajánlanátok megoldást, hogy miben lehet a gond a fenn leírt hiba jelenségének okán, és nem a router akkor marad a belkin mert eddig elégedett voltam vele. Régebben volt hogy kihúztam, és ha bedugtam csak villogott ütemesen, azt hittem meghasal, de még mindig megy.

Köszönöm szépen!

(#37973) Multibit válasza masoo (#37972) üzenetére


Multibit
veterán

1. olvasd el a topic összefoglalót
2. olvass vissza
3. ha ezek után is marad megválaszolatlan kérdésed, tedd fel

(#37974) Timer válasza masoo (#37972) üzenetére


Timer
veterán

Kezdetnek viszont nézd meg a Windows energia beállításai között, hogy a vezeték nélküli csatolónál mi van megadva. Állítsd át "Legnagyobb teljesítmény"-re mind a kiegyensúlyozott, mind az energiatakarékos sémán belül. Nálam ez önmagában megoldotta a problémát.

(#37975) deceiver válasza Szajkop (#37956) üzenetére


deceiver
csendes tag

Szia. Megnéztem: letöltés 31 Mbps, feltöltés 3,15.
Akkor ez így melyik felé mutat?

(#37976) Gubek-Einste válasza masoo (#37972) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

esélyesek:
ASUS RT-AC52U
nem ajánlott
ASUS RT-N18U nagyon ajánlott
TP-Link TL-WDR3600 nagyon ajánlott
Asus RT-N15U helyette N18U inkább
TP-Link TL-WR1043ND csak v2
TP-LINK Archer C2 AC750 nem ajánlott
D-Link DIR-810L Wireless AC750 nem ajánlott

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37977) masoo


masoo
tag

Köszönöm a válaszokat. Ez sok segítség nekem.

Annyi lenne akkor a kérdésem, hogy két típus közül melyik miért lenne jó vgy rossz.

TP-LINK TL-WDR3600

ASUS RT-N18U

Mindkettő szimpatikus. mint irtam Belkin párti voltam, de már ár-érték anyányban nem az ami volt.

Tp-link minden sarkon kapható ebből gondolom hogy felkapott, de asust nem ismerem túlzottan.

Az energiaséma módosítást megnéztem, pci express módban nincs megtakarítás, és a kártyára vonatkoztatva sincs teljesítmény módban. A másik módot álállítottam, de általában teljesítménycentrikusban megy és ment igy azt hiszem ez nem oldja meg a gondot.
Mivel sok dolgot próbáltam több ötletem nincs, mint az, hogy routert cserélek, aztán pedig gari ha szükséges.

(#37978) masoo


masoo
tag

TP Link TL-WDR4300

esetleg ő még módosíthat valamit a végeredményen?

(#37979) kali válasza masoo (#37977) üzenetére


kali
legenda

szia,

az asus csak 2.4 GHz wifi képes, de amúgy erős hardverű, nagyon jó router.
a tl-wdr3600 dual band, tehát 2.4 és 5 GHz wifi képes, a tl-wdr4300 annyiban jobb nála, hogy 5 GHz sávon kihasználja a 3 antennát, tehát 3*3:3 mimo képes - 2.4 GHz sávon nincs jelentősége, mert azon csak 2*2:2, ahogy a tl-wdr3600 is.
amennyiben nem kell az 5 GHz wifi, úgy rt-n18u, ellenkező esetben a másik kettő, és a ha van jobb, mint 2*2:2 mimo képes 5 GHz ellenoldal, akkor a tl-wdr4300 többlete is kihasználva a tl-wdr3600 ellenében, ellenkező esetben utóbbi is elég.

(#37980) masoo válasza kali (#37979) üzenetére


masoo
tag

Köszönöm szépen!

Annak utánna kell néznem hogy mennyire tudom kihasználni az 5ghz frekit, de ha jól értem akkor megy minden ezköz ami 2,4ghz "n" sebességen megy, az 5ön is, tehát elvileg kihasználható. Illetve a hp nyomtatók ez alól kivételek, és ami nem támogatja a dual band-et.

(#37981) Intruder2k5 válasza masoo (#37980) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, ezek szerint egyáltalán nem érted jól, sajnos messze nem minden eszköz támogatja az 5GHz-et, sőt én inkább úgy mondanám, hogy a legtöbb nem támogatja, egyelőre még a 2.4GHz a "sztenderd"!

(#37982) kali válasza masoo (#37980) üzenetére


kali
legenda

amelyik ellenoldali eszközöd csak 2.4 GHz képes, az a dual band router 2.4 GHz szórására csatlakozik majd, az 5 GHz képesek pedig beállítás függvényében a 2.4 vagy 5 GHz sávra - a dual band router és ellenoldalak esetén is beállítható, hogy mind a kettő vagy csak az egyik sávon működjön, illetve dual band ellenoldalak esetén az is, hogy melyik sáv legyen a preferált.

(#37983) masoo válasza kali (#37982) üzenetére


masoo
tag

tehát egyszerre tudja beállítás esetén mindkét sávot, és ezköz függő mi hová kapcsolható fel. hmm így is jó lenne végeredményben.

(#37984) pkocsis válasza proradeon (#37964) üzenetére


pkocsis
tag

TP-LINK WR941 ND simán vitte az egész házat! Amíg meg nem bolondult szegény! Mint alább olvastam, nekem is a több eszköz után kezdett maceránssá válni a wifi. A tableteket többször ledobta, vagy fel sem engedte. Telóm állandóan kinlódik. Úgy vettem észre a NAS vásárlása után jöttek a gondok. Bár lehet hülyeség....

Az 5GHz-es wifiset még nem használja ki semmi sem? Vagy azzal mennek a régi dolgok is? ( pl: tablet) Bocs, ha hülyeséget kérdeztem...

(#37985) pkocsis


pkocsis
tag

Közben elolvasta az előző hozzászólásokat és részben megkaptam a választ! Sorry.

(#37986) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Üdv, immár igazán tervezzük a router vételét. A keret 15-20 ezer, de inkább 15. A 2,4-es frekvencia abszolút megfelel, a legközelebbi lakóház is 40 méterre van, de szerintem ott sincs wifi. A hatótáv lényeges, jó volna a kertben minél távolabb is használható kapcsolat, de természetesen a gyorsaságot és stabilitást nem áldoznám be ennek oltárán. Mit ajánlanátok?

(#37987) kali válasza Crystalheart (#37986) üzenetére


kali
legenda

szia,

olcsóbb verzió esetén a tl-wr1043nd v2, 20 e ft környékén pedig rt-n18u (a legtöbb helyen kicsivel 20 e ft felett adják, de több szempontból is megérheti a többletet a másikkal szemben, erősebb hardver és jobb wifi)

(#37988) Crystalheart válasza kali (#37987) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Köszönöm!

(#37989) muszor


muszor
tag

Sziasztok. Router vásárlás előtt állok. Upc kàbel jelenleg 60 megás, jövőben talán 120M. Az általuk adott ubee modem-router kombót használnám bridgeben. Az lenne a kérdésem, hogy használja -e vki az asus rt-n18u routert upc kàbelhez, és hogy nincs -e vele semmi probléma. Egy n-es szabványt támogató táblagép, 1laptop és egy okostel használná a wifit. És az is érdekelne hogy a Samsung UE40EH6030 tv lan bemenetén keresztül (allshare)képes lehet -e full hd tartalmak akadás mentes lejátszására a fennt említett router usb bemenére kötött külső vinyóròl. Serviiot ki is lehet iktatni?
Köszi előre is a segítséget.

zsoltee

(#37990) istvanszucs válasza Benőke (#37967) üzenetére


istvanszucs
tag

Megvettem a csoda ASUS routert. Tényleg elég szép dolgok vannak benne, viszont az AP problémámat nem hogy nem oldotta meg, de még rontott is rajta.

Amikor felkonfiguráltam működött, azóta viszont nem lehet elérni.
Párhuzamosan a következő jelent meg a logban:

received packet on eth1 with own address as source address.

Valszeg ezért nem érem el az AP-t, (amely kliens módra lett állítva), meg az AP mögötti vezetékes eszközöket.

Jól gondolom, hogy ahhoz, hogy az AP-t kliens módban használjam az AP-n beállítom a kliens módot, megadom az SSID-t és a MAC címet, és a routeren nem kell semmit beállítsak?

Mert ha igen így tettem...

Vagy WDS módba kell mindkét eszközt tegyem, és mindkét eszköznek megadnom egymás MAC címét és a közös SSID-t? (így is próbáltam, így rögtön nem működött)

(#37991) #48967168


#48967168
törölt tag

Sziasztok!

Egy Synology DS214playt-t szeretnék távolról használni (videó felügyelet) az ASUS RT-AC87U routeremmel.

Elvben a Synology-nak automatikusan meg kellene tudni csinálni a portok nyitogatását az "EZ varázsló" által de sajnos ezt a routert még nem ismeri (csak az elődje szerepel benne a 68-as).

Arra kér, hogy én nyissam meg a portokat manuálisan a routeren... Hol, melyik menüben tudom ezt megtenni? A leírásban vagy 50db portot említ, de mintha csak 30-at lehetne kézire állítani... Vagy tévedek? :)

(#37992) Szajkop válasza #48967168 (#37991) üzenetére


Szajkop
csendes tag

Hali!
Routerben keresd meg az upnp (universal plug n play) funkciot es kapcsold be!
Ennek meg kellene oldania a port nyitogatast automatikusan. :)
Ha esetleg nem menne akkor port forwarding-ot keress, ott lehet egyesevel nyitogatni

(#37993) Beri válasza istvanszucs (#37990) üzenetére


Beri
addikt

received packet on eth1 with own address as source address
Sosem gondoltam volna, hogy valaki otthon összeüt egy loopot, de ez a nap is eljött, köszönöm!

A viccet félretéve tele van az internet howto-kkal, szerintem az otthonihálózatban másodpercek alatt találsz egyet.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#37994) Multibit válasza #48967168 (#37991) üzenetére


Multibit
veterán

Port nyitás tekintetében nincs eltérés a AC87 és a AC68 között, úgyhogy nyugodtan válaszd az AC68-at! Persze a UPnP-vel is működni fog, csak úgy kicsit lazul a biztonság. Azért ha már vásároltál egy ilyen baba routert, illene megtanulni használni is ;)

(#37995) #73959936


#73959936
törölt tag

Erre valaki ?

:R

(#37996) Multibit válasza #73959936 (#37995) üzenetére


Multibit
veterán

Ha most akarsz Linksys EA2700-at venni, akkor jó topikban vagy, ha már van, akkor rosszban.
Miért pont ezt a modellt nézted ki magadnak? Van valami spec tudása, ami a topikösszefoglalóban ajánlott típusok elé helyezi?

(#37997) #73959936 válasza Multibit (#37996) üzenetére


#73959936
törölt tag

Hát...ö....izé...

Tudom h.létezik más router-t boncolgató topic is, de itt szerettem volna választ kapni. MOst az utóbbi eset van, mármint megvettem, de üzembe helyezés előtt állok.

Nem, nincs spec. olyan tulajdonsága, ami miatt ezt néztem meg magamnak, inkább a név..és a stabilitás és társai, mert már olvasgattam a témában, csak nagyon nem magyarul írják, hanem angol és német,...ez utóbbi messzi van tőlem...

Mert sokféle vélemény létezik róla, 1 megfelelő konfiggal működhet jól gondolom...

Esetleg itt kérdezzem ? De hát nincs gondom vele...

[ Szerkesztve ]

(#37998) Multibit válasza #73959936 (#37997) üzenetére


Multibit
veterán

Ha már megvetted, akkor használd! Te fogod tudni, hogy mit lehet elmondani a működéséről, meg hogy a wifi stb. megy rendesen :)

De hát nincs gondom vele
Ez a lényeg!

(#37999) Beri válasza #73959936 (#37997) üzenetére


Beri
addikt

Az otthonihálózatésinternetmegosztás a te topicod, ha nincs specifikus linksys, vagy 2700-as topic.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#38000) #73959936


#73959936
törölt tag

Válaszokat köszönöm :R

Azért nincs gond vele, mert még a dobozában van, elő sem merem venni, nem ismerős a firmware számomra :( egyáltalán.

És. igen, valóban az a helyes topic számomra

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.