Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38601) kali válasza andaman (#38598) üzenetére


kali
legenda

igen, ott látható a kiértékelés.

(#38602) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Néztem az ajánlott routereket és én is rendeltem egy TP- LINK TL-WR1043ND-t de az első hsz-ben nem így néz ki. Ez lenne.[link] Kell félni valamitől?

(#38603) kali válasza F_Zolee (#38602) üzenetére


kali
legenda

szia,

ez a sötét színű a v2, ami sokkal erőseb hardveresen és a wifi tekintetében is jobb, mint az összefoglalóban hivatkozott linken szereplő képes látható v1 - írva ott is v2 van, csak az árgép még a réginek a képét mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#38604) F_Zolee válasza kali (#38603) üzenetére


F_Zolee
veterán

Hello

Akkor jó, megnyugodtam. Már csak az a kérdés tényleg ezt szállítják-e ki. :)

(#38605) yossarian14 válasza Gubek-Einste (#38534) üzenetére


yossarian14
tag

Ha jól látom ezek a routerek csak 10/100-at tudnak vezetéken. Ez nem korlátozza le a 300 Mbps wifit? Tudom, hogy ez utóbbi csak egy elméleti maximum, de így a gyakorlati maximumot is lekorlátozza, nem?

(#38606) kali válasza F_Zolee (#38604) üzenetére


kali
legenda

kifutott már régen a v1, elfekvőben sem találni már újonnan - kivétel lehet esetleg néhány olyan nagy áruház (nem írok nevet), ahol tavaly még képesek voltak nagyon drágán tl-wr542g típust rátukmálni a gyanútlan vevőre, ami úgy 6 éves típus, de az ottani "műszaki illetékes" bátran javasolta 80-as digi net alá, pedig közel sem megfelelő hozzá...

yossarian14; szia, a tl-wr841n(d) esetén nem, mert jellemzően nem visz át annyit adott 2.4 GHz 300-as kapcsolat mérhetően, amennyit a router wan <-> lan irányban tud (94 Mbps környékén), az rt-n12 d1 esetén lehetne korlátozó tényező, mert ideális esetben kicsivel többet is tud(hat)na a 2.4 GHz 300-as wifi, mint a router tud úgy bő 70 Mbps környékén wan <-> lan irányban, a wifi kapcsolat meg tud(hat)na valamivel többet, nagyon jó esetben bő 80 Mbps környékén.

[ Szerkesztve ]

(#38607) andaman válasza kali (#38601) üzenetére


andaman
tag

Nem kér belépéskor a router felhasználó nevet és jelszót, eddig kért
Ez összefüggésben lehet a beállításokkal, vagy mi a fene történt?
system log:
[global]
workgroup = WORKGROUP
netbios name = SOHO router
server string =
log file = /tmp/samba/var/%m.log
max log size = 5
log level
Mi ez?

[ Szerkesztve ]

The man is a snowflake on the river.

(#38608) Intruder2k5 válasza andaman (#38607) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez azzal lehet összefüggésben, hogy elmentette a böngésző a jelszót!

De a téma nem ebbe a topikba való!

[ Szerkesztve ]

(#38609) kali válasza andaman (#38607) üzenetére


kali
legenda

egy ideig megőrzi a belépési adatokat, de ha törlöd a böngészőben a kapcsolódó tárolt előzményeket, akkor újra kérni fogja.
nekem is úgy volt a tl-wdr3600, de az utolsó két firmware verzióban már kapott direkt logout opciót is.

(#38610) andaman válasza kali (#38609) üzenetére


andaman
tag

De hogy lettem SOHO router?

The man is a snowflake on the river.

(#38611) kali válasza andaman (#38610) üzenetére


kali
legenda

nincs jelentősége, a kategóriát jelöli; small office/home office

(#38612) andaman válasza kali (#38611) üzenetére


andaman
tag

Most Nov 30 00:59:22-kor lettem SOHO...mitöl?
És eddig :F

The man is a snowflake on the river.

(#38613) kali válasza andaman (#38612) üzenetére


kali
legenda

eddig is az volt, csak adott opció kikapcsolt állapotában nem jelezte ki, a bekapcsolást után már igen - az időpont különböző beavatkozásokat követően újra és újra módosulni fog aktuálisra -, a funkció kikapcsolásával bár még az marad, de ismét nem fogod látni, de ténylegesen változni csak a router másmilyen kategóriásra történő lecserélésekor fog.
nem kell vele foglalkozni, nem olyan jellegű dolog.

[ Szerkesztve ]

(#38614) andaman válasza kali (#38613) üzenetére


andaman
tag

"csak adott opció kikapcsolt állapotában nem jelezte"
Hát ez az, a 38607-ben - "Ez összefüggésben lehet a beállításokkal, vagy mi a fene történt?" -
ezt kérdeztem, mert ugye reszeltem a routeren a segítségeddel.
Így már értem, viszont feleslegesen kínoztalak. :R

The man is a snowflake on the river.

(#38615) Gubek-Einste válasza jeni (#38600) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez egy xDSL modemmel egybe épített router amely nem ajánlott több okból sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38616) jeni válasza Gubek-Einste (#38615) üzenetére


jeni
félisten

Köszi nem voltam figyelmes :R
ez a kulcs szó: Dual-Band Wireless-N600 Gigabit ADSL Modem Router
ha így nézzük a T Home hálózatra van tervezve gondolom,ott meg amúgy is adnak wireless routert - már aki ép olyat kér - előfizetés alatt ingyenes használatra,mivel a fateromnak egy Cisco-t adtak egy antenna nélküli-t (bár az is igaz az nem kétmagos) ami emeleten van és lent a földszinten is lehet venni a jelet,igaz a felére esik vissza.
tény,hogy praktikusabb ez a megoldás egybe épített cucc, mert a pesti anyósomnak ez már két szettből áll: egy D-link (?) ADSL modem és egy Asus antenna nélküli router (pontos típusa nem ugrik be,amolyan 10/100 kategóriás modell lehet-ha jól tudom mostanában Thomson márkájút adnak wireless nélküli változatban - egy ilyen van az anyámnál van lent Balatonnál )

[ Szerkesztve ]

(#38617) beller


beller
aktív tag

Mi a különbség az Asus RT-N12e ás az Asus RT-N12 D1 routerek között. Azt olvastam, hogy az e jelű nem ajánlott. Az, hogy melyik melyik, a router hátsó adatlapján derül ki?

(#38618) Multibit válasza haddent (#38595) üzenetére


Multibit
veterán

DLNA -val TV -re kitolni FHD 3D bd rippeket IS, esetleg mindezt wifin
A DLNA nem fogja tolni neked a BD3D ISO-kat. Legalábbis én nem tudok ISO-kompatibilis médiaszerverről.
Magas bitrátás FHD video anyagot esetleg akkor tudsz wifi-n továbbítani, ha
- a vevő egy légtérben van a routerrel
- a rádióhullám akadály nélkül tud közlekedni
- kellően gyors és stabil mindkét oldal.

(#38619) Gubek-Einste válasza beller (#38617) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alapvetően a Soc-ban különböznek, az E Realtek chipset-re épül, a D1 pedig Broadcom-ra.
Természetesen az eszközön jelölve van, hogy melyik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38620) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Mivel 2 db Intel 7260-as-sal szerelt noti érkezett a közelmúltban, ezért új routert tervezek venni, ami 5 Ghz kompatibilis.
Lennének azonban kérdéseim:
TL-WR3600, vagy 4300? Tudtommal mindkettő esetén 2.4 Ghz-n és 5-ön is megvan a 300 Mbps. Viszont a 4300-nál 3 antenna van, amihez tudom h kell megfelelő ellenoldal, viszont ez a 3 antenna a 2-nél ad valamivel jobb jelerősséget? Egy 30-as, valamint időnként 120-as netet is ki kellene szolgálnia. Végtére, melyiket javasoljátok?
köszi.

üdv, adika4444

(#38621) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv. Milyen routert javasoltok Internet megosztásra, hagyományos ADSL (8 Mbit) esetén? 1 PC UTP-n, 1 laptop wifi-n, 2 mobiltelefon wifi-n. Igazából tök alap netezésre lesz (szerintem még torrent sem fut majd). Én 2004 óta Linksys WRT54G és WRT54GL típusokat használok nagy megelégedettséggel, tomato firmware-rel. Ez a router még mindig kapható 14 ezer Ft 2 év garival. Maradjon ez, vagy mit érdemes inkább venni? Ne szakadjon meg a kapcsolat, stb (wrt54gl-nél, 24 órás az uptime, ip cím változásonként)

[ Szerkesztve ]

(#38622) nemerei


nemerei
tag

Sziasztok!
Egy router választásba szeretném a segítségeteket kérni, ami a Digi 500-as netét röhögve viszi , a wifije se legyen túl szar mert 4-5 eszköz van rajta általában és hatótávolság is legyen azért. A leges legfőbb szempont pedig, hogy NE FAGYJON! Esetleg még ha van valakinek ötlete arra, hogy egy teljesen különálló hálózati nyomtatót, hogy kössek rá wifin keresztül, hogy stabilan működjön.

köszi a válaszokért.

üdv: nemerei

(#38623) andaman válasza kali (#38613) üzenetére


andaman
tag

a funkció kikapcsolásával bár még az marad, de ismét nem fogod látni,

Nem mintha ki akarnám kapcsolni, de melyik az a funkció?

The man is a snowflake on the river.

(#38624) Multibit válasza adika4444 (#38620) üzenetére


Multibit
veterán

Mivel 2 db Intel 7260-as-sal szerelt noti érkezett a közelmúltban
Milyen 7260-as? Az AC-s változat? Ha igen, érdemes AC-s routert választanod.

(#38625) kali válasza adika4444 (#38620) üzenetére


kali
legenda

szia,

az intel 7260 wifi modulokat kezeld fenntartásokkal, az intel community is tele panaszokkal, illetve itt a fórumon is rákereshetsz a dell...stb notis témákban a típusra, gyenge és szakadozó sok más típushoz képest, pláne szélsőséges helyzetekben, és nem a router a hiba forrása, sok más típusú elleoldallal nincs probléma, csak azzal.
a 3 antenna akkor ad többletet a kettőhöz képest - adott esetben csak 5 GHz sávon -, ha az ellenoldal is 3 antennás és jobb, mint 2*2:2 mimo képes.

andaman; az advanced securtiy szekcióban bekapcsolt védelek, és a kapcsolódó statisztika.

[ Szerkesztve ]

(#38626) jansky1


jansky1
senior tag

sziasztok

digi topnet előfizető vagyok/voltam. lecseréltem a routeremet egy tp-link 1043nd v2.1-re, mivel nagyon régi routerem volt. ebben a pillanatban üzemeltem be, de ugyanolyan sebességet mérek vele, mint az előző routeremmel.

elméletileg a sebességet dec. 31-ig emelik meg. Ezek szerint nálunk még nem történt meg az emelés. DE a digi azt mondta, hogy ahol nem emelik 200-ra egyből technikai okok miatt, ott 100/25-re emelik a topneteseket. Most nálam van a hiba, vagy a digi cseszte megemelni a még a 100-ra is netemet?

(#38627) kali válasza jansky1 (#38626) üzenetére


kali
legenda

szia,

felesleges találgatni, kipróbálod router nélkül, gigabit képes munkaállomással, és hamar kiderül.
amennyiben csak 100-as kapcsolatot fogsz látni direktben a munkaállomáson, úgy még 100-as eszközzel/hálózattal szolgáltat a digi, és emelés esetén is csak 94 Mbps lesz a maximális sebesség, de ha már gigás kapcsolat kerül kijelzésre, akkor a szolgáltatós eszköz/hálózat már gigabit képes, és - sebesség függvényében - csak az esetleges emelésre kell várni.
sok előfizetőnél nem emelték még meg, illetve ahol igen, ott sem mindenkinél gigabit képes a hálózat, így még adott a 94 Mbps korlát.
(nekem 100/50 van, de még itt is csak 100-as eszköze/hálózata van a szolgáltatónak, így csak 94/54 Mbps sebességet kapok)
igaz, bármelyik verziót is nézem, nálad egyértelműen nem a router lesz a hiba forrása, kimondottan top csomagos még a sebességed.

[ Szerkesztve ]

(#38628) jansky1 válasza kali (#38627) üzenetére


jansky1
senior tag

szita

routerrel most 1 gbps-t látok, vagy nem ezt kell nézni ?

(#38629) kali válasza jansky1 (#38628) üzenetére


kali
legenda

mert a router gigabit képes, így a munkaállomás és a router között mindig giabites kapcsolat lesz, függetlenül attól, hogy a szolgáltató mit ad.
a routert kihagyva, a digi netes kábelét direktben dugd a munkaállomásba, úgy 100-as vagy gigabites a kapcsolat?
a 100/50 csomaggal nem járnál jobban legalább ideiglenesen?
olcsóbb is lenne, meg úgy 100-as háló esetén is 94/54 környékén kapnál.

[ Szerkesztve ]

(#38630) Ákinard válasza adika4444 (#38620) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Én itteni javaslatra a WDR360-at vettem, 100-as digi netet szolgál ki.
Keresztben 2 panel falon át, kb 8 méter távolból max jelerőssége van a Win7-en a 2,4 GHz-nek, az ipadon a 3-ból egy csík világít az 5 GHz-nek, és kettő a 2,4 GHz-en.

(#38631) adika4444 válasza Multibit (#38624) üzenetére


adika4444
addikt

Intel 7260 dualband a típusa. Nem tudom h tudja vagy nem az ac szabványt... Ezt honan tudnám kideríteni?

üdv, adika4444

(#38632) kezdő válasza adika4444 (#38631) üzenetére


kezdő
senior tag

Nézd meg az eszköz teljes nevét, az elárulja a támogatott szabványt.

Intel Dual Band Wireless-N 7260
vagy
Intel Dual Band Wireless-AC 7260

(#38633) beller válasza Gubek-Einste (#38619) üzenetére


beller
aktív tag

Köszi a segítséget.

(#38634) Gubek-Einste válasza gedikart (#38621) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha továbbra is szeretnéd használni a Tomato firmware-t akkor Asus N12 D1. Ha jó lesz más custom firmware támogatottság is akkor szóba jöhet a TP-Link 841ND is. Áruk 10k alatt van.
Ha kellene gigabites portok és/vagy 5 GHz wifi támogatottság akkor Asus N18U/N56U/N65U/N66U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U vagy TP-Link 1043NDv2/3600/4300/4900/Archer C5/C7. Ezeknek vegyes custom firmware támogatottsággal rendelkeznek. Mivel árat nem írtál így leírtam a teljes ajánlott palettát.

#38622 nemerei
Asus N18U/N56U/N65U/N66U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U vagy TP-Link 1043NDv2/3600/4300/4900/Archer C5/C7

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38635) gedikart válasza Gubek-Einste (#38634) üzenetére


gedikart
aktív tag

Köszi, 15ezer Ft a keret.
"Ha továbbra is szeretnéd használni a Tomato firmware-t akkor Asus N12 D1". Úgy érted tomato felmegy erre az asus routerre is? Mert a tomato honlapja nem listázza, mint kompatibilis router. Teljesen jó a gyári firmware is, ha stabil, úgysem lesz piszkálva. Alap felhasználásra lesz.

[ Szerkesztve ]

(#38636) adika4444 válasza kali (#38625) üzenetére


adika4444
addikt

Sziasztok!

Először én is eléggé ideges voltam rá, mert szakadt a router mellett is, aztán ezközkezelőben megmókoltam és azóta töbé-kevésbé jó, bár megfelelő jelnél már csak 8-15 Mbps-t hoz át, de még az is elég. Viszont a gyenge jelnél szereti eldobni a kapcsolatot. Látni, h net az van, csak gyenge, tehát a Google is alig jön be... 5 Ghz-n mit lehet várni ettől a kártyától? Amúgy ha jó a kedve, nagy 6 emeletes tömbben méri a 120/10-et is, természetesen 2.4 Ghz-re értem ezeket az értékeket.

üdv, adika4444

(#38637) Blamazs


Blamazs
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy TP-Link 841N-es routert. Be is allitottam szepen mindent rajta. A regi 340GD-t valtottam le vele, mive az csak g-t tudott. Erre itt a meglepetes, hogy erre is csak g-vel kapcsolodnak az eszkozeim.
Mi okozhatja ezt szerintetek?

(#38638) Multibit válasza adika4444 (#38636) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem Intel(R) Dual Band Wireless-AC 7260 van a laposban. Ezzel a kártyával stabil AC wifim van itthon (55 nm, lakótelepi lakás): [link]

(#38639) nemerei válasza Blamazs (#38637) üzenetére


nemerei
tag

Szia!
A wifi beállításokba a mode ba mit állítottál be? bgn mixed?

üdv: nemerei

(#38640) Blamazs válasza nemerei (#38639) üzenetére


Blamazs
senior tag

igen azt allitottam be.

(#38641) nemerei


nemerei
tag

hmm.

[ Szerkesztve ]

üdv: nemerei

(#38642) nemerei válasza Gubek-Einste (#38634) üzenetére


nemerei
tag

Köszi
Tp-linket biztos nem veszek, mert most is az van és egyáltalán nem vagyok vele megelégedve, 1043nd v1 és a létező összes firmet kipróbáltam már de 1-2 naponta mindíg megáll a wifije. Archer C5 meg volt ismerősömnek és azt mondta, hogy fagyott neki.
Asus-okat még nem ismerem ezért szeretnék kis tapasztalati infót kapni róla. Módjuk olyan felső-közép katosat. pl Ac66U

Üdv

üdv: nemerei

(#38643) Intruder2k5 válasza nemerei (#38642) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nekem RT-N66U-m van, Tomato fw-vel, szerintem hibátlan! Egyébként ITT, és ITT érdeklődj ASUS RT-AC66U ügyben!

(#38644) Blamazs válasza nemerei (#38641) üzenetére


Blamazs
senior tag

megvan. a wifi jelszonal TKIP-t nem szeretni n modban. AES modban megy az n-es kapcsolat. :)

(#38645) nemerei válasza Intruder2k5 (#38643) üzenetére


nemerei
tag

köszi.

üdv: nemerei

(#38646) nemerei válasza Blamazs (#38644) üzenetére


nemerei
tag

Mondjuk erre nem is gondoltam, nekem auton van :D

üdv: nemerei

(#38647) adika4444 válasza kezdő (#38632) üzenetére


adika4444
addikt

Hát sajnos nem AC, csak dualband wireless n
(#38638) Multibit: Nekem sajna csak sima dualband wireless n. Amúgy milyen pontos típusú notiban van?
tovább ehhez a témához:
Mivel nem AC, ezért szűkült a kör. Ha az erősségben sokat nem oszt/szoroz, akkor marad a 3600-as. Ugye ehhez lehet kapni nagyobb méretű dualband antennákat is? Köszi.

üdv, adika4444

(#38648) Intruder2k5 válasza nemerei (#38645) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk most olvasom, hogy 500-as DIGI nethez kellene, ami jelenleg nem is probléma, de ha esetleg később valamikor váltanál feljebb, az 1000-es már nem fog teljes egészében átmenni az RT-AC66U-n, oda kellene az RT-AC56U, ami 2x800MHz Dual Core ARM alapú, viszont belső antennás! Ha nem kell az 5GHz/AC WiFi, akkor szóba jöhet még az ASUS RT-N18U, amiben bár 1 magos, de szintén 800MHz-es ARM SoC van! Ezekkel szemben az RT-AC66U még MIPS alapú, 600MHz-es SoC-al megy...

(#38649) Multibit válasza adika4444 (#38647) üzenetére


Multibit
veterán

Amúgy milyen pontos típusú notiban van?
Dell Latitude E5520 (i7/8GB)

(#38650) F_Zolee válasza kali (#38606) üzenetére


F_Zolee
veterán

Na megjött, beüzemeltem. Lenne kérdés vele kapcsolatban. [link]
Plusz olyan furcsaság, hogy a 30 megás netből csak 23-24-et mér míg ha közvetlen dugom be a netet akkor megvan a 30. :F Kellene valamit állítani rajta?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.