Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38401) Intruder2k5 válasza raven84 (#38399) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Stick ügyben sajnos nem tudok segíteni, sosem használtam routeren mobilnetet, így ezt majd valaki más, akinek van ilyen tapasztalata! Viszont az MR3420-hoz itt találsz egy emulátort, addig is ezzel ismerkedhetsz! És igen, miután ezt be konfiguráltad, onnantól ugyanúgy működik, mint bármely más internet megosztása, akár WiFi-n, akár kábelen rácsatlakozhatsz a routerre, és használhatod a netet...

[ Szerkesztve ]

(#38402) kezdő


kezdő
senior tag

Sziasztok!

Egy NAS-t szeretnék beüzemelni otthon, ehhez szeretném megteremteni a körülményekhez képest legjobb feltételeket.

Adott jelenleg egy TP-Link WR842ND V1 router. (szükség esetén ki tudom cserélni egy WR841N V8-ra)

Ugye ez csak 100Mb/s-t tud, ez elég is az internet megosztására mi jelenleg 64/8 Mb/s.
Most tervezek beüzemelni egy médialejátszót aminek NAS-ról kéne tudnia lejátszani a különböző média fájlokat , de wifi-n keresztül. (tudom a kábel a legjobb, de ezen most lépjünk túl)

A hálózathoz viszonylag sok eszköz csatlakozik (4-5 okostelefon, 3-4 notebook, okosTV, médialejátszó) mind-mind wifin.

A kérdés az, hogy érdemes-e routert cserélnem a gyorsabb wifi adatátvitel érdekében?
A kliensek közül akad ami csak N Lite, N-es és Dual Bandes is.
AC kliens nincs.

Falusi környezetben van a ház, szóval nincs sok zavaró wifi, 2-3 router jele érzékelhető csak.

Szóval van olyan router ami gyorsabb belső hálózatos sebességet biztosít wifin N-es kliensek esetében (300 Mb/s kliensekkel)?

Fontos a hatótáv is! Ezért nem biztos, hogy megéri 5 GHz eszközöket beszereznem, na meg sokban lenne mindent lecserélni.

[ Szerkesztve ]

(#38403) krealon válasza kezdő (#38402) üzenetére


krealon
veterán

"A kérdés az, hogy érdemes-e routert cserélnem a gyorsabb wifi adatátvitel érdekében?"

Nem.
Ha megis raszanod magad, akkor ASUS RT-N18U.

(#38404) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Most telt be a pohár, előbb-utóbb mennie kell a WDR4300-nak és a WR842ND-nek. Az utóbbi pár hónapban csak a szívás volt velük, bármilyen verziójú OpenWrt alapú firmware-rel használtam őket. Ma például a WiFi volt totál instabil, alig volt sávszél, aztán magától helyrejött. Se hibaüzenet, se semmi problémára utaló jel. Csatornák nem telítettek, és újraindítás után is változatlan volt a helyzet.

Amire szükségem lenne a WDR4300 helyett:
- Gigabites portok, a lehető legerősebb AC dual band WiFi
- Beton stabil működés akár kábelen, akár WiFi-n.
- Apple termékekkel való kompatibilitás.
- Guest WiFi lehetőség, aminek aktiválásához nem kell újraindítani, mint gyári firmware esetén a WDR4300-nál.
- WiFi bridge támogatás.
- VLAN létrehozási lehetőség is jó lenne, de ebből tudok engedni.

Amire szükségem lenne a WR842ND helyett:
- WiFi bridge támogatás.
- USB-s nyomtatómegosztás, amihez lehet AirPrint támogatást "hegeszteni". Mindegy, hogy magára a routerre vagy egy gépre lenne a dolog AirPrint része rakva. Most is p910nd-vel van megoldva és az AirPrint szolgáltatást egy gép ajánlja ki. Nem szeretnék a router miatt nyomtatót váltani, amíg ez még bírja.

A fenti dolgokat gyári szoftverrel kellene tudniuk! Milyen lehetőségek vannak? Tulajdonképpen a WR842ND-vel nincs gondom, de a nyomtatómegosztása gyárilag elég gányolós.

(#38405) krealon válasza megema (#38404) üzenetére


krealon
veterán

"- Apple termékekkel való kompatibilitás."

Apple AirPort

(#38406) megema válasza krealon (#38405) üzenetére


megema
őstag

Az Express nem tud AC-t és drága, az Extreme meg simán csak drága. 60-ból összerakok egy routert magamnak.

Nem kell nekem Apple router, csak ne játssza pl. azt, amit a WDR4300 OpenWrt 14.07 alatt, hogy amikor felcsatlakozom a MacBookommal, 10 mp múlva jön csak meg normális sávszélesség. Addig nem is lehet használni. Aztán itt van még ez a hülyeség is.

[ Szerkesztve ]

(#38407) raven84 válasza Intruder2k5 (#38401) üzenetére


raven84
aktív tag

Hú, köszönöm szépen.

(#38408) Zsötie válasza Gubek-Einste (#38396) üzenetére


Zsötie
tag

Köszönöm!

Igazából arra gondoltam a switch-el kapcsolatban, hogy arra tenni az extendereket, hogy a belső forgalom ne terhelje a router-t.

(#38409) Shingen válasza Intruder2k5 (#38389) üzenetére


Shingen
addikt

Hali!

" És mindez persze csak akkor működőképes, ha a klienseknek legalább egy része ismeri az 5GHz-et! "

És abban az esetben ha nincs megfelelő ellen oldal ami képes az 5ghz akkor mi van?

Honnan tudom, hogy pl a okostelo vagy vennék egy tabletet az kommunikálna az 5ghz routerrel?
THX

風林火山

(#38410) Intruder2k5 válasza Shingen (#38409) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs semmi, akkor használod a 2.4-et, azt minden eszköz ismeri! Az 5GHz semminek sem lesz az akadálya, az csak egy plusz lehetőség!

Természetesen az eszköz specifikációjából, máshonnan nem fog megtudni!

(#38411) milszab válasza Intruder2k5 (#38410) üzenetére


milszab
senior tag

Tovább osztottam a netet még egy routerrel wifin. Maga a net része jó lett hozza amit kell, viszont a hálózati sebességem gyengébb lett. Mit tudok csinálni vele?

(#38412) Intruder2k5 válasza milszab (#38411) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Semmit! Minden egyes WiFi-n való tovább osztás nagyjából meg fogja felezni a sebességet, ez így működik! Ha ezt meg akarod úszni, akkor a két AP-t kábellel kell összekötni!

(#38413) tozso88


tozso88
csendes tag

Üdv!Azt szeretném kérdezni hogy létezik-e olyan router (vagy program hozzá) amin a küldött jelet lehet korlátozni?Azt szeretném hogy a net amit szór csak minimális legyen mert telefonon használják és nem szeretném ha a pc-n a net lelassulna.Köszönöm.

(#38414) Intruder2k5 válasza tozso88 (#38413) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mit is szeretnél pontosan? A WiFi sebességet korlátozni minimálisra?

(#38415) tozso88 válasza Intruder2k5 (#38414) üzenetére


tozso88
csendes tag

Konkrétan azt szeretném hogy a szomszéd szobában a faterom aki tablet pc-t használ ne használja el teljesen az én netemet.Arra gondolok hogy a 15 megás netet úgy állítom be hogy mondjuk csak 3 megát érjen el a tablet belőle.Ha nagy baromság akkor bocs ehhez kicsit sem értek.

(#38416) Intruder2k5 válasza tozso88 (#38415) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt MAC vagy IP cím szerint is le tudod korlátozni, az sokkal egyszerűbb mint interfész alapján, mert ezt alap firmware-el is több router tudja, de custom fw-vel bármelyik! Legolcsóbbak a TP-LINK cuccok, itt 841ND is bőségesen elég, abban például van ilyen funkció! ASUS-okban alapból csak egy elég primitív QoS van, ott inkább Tomato-val tudod megoldani, mondjuk RT-N12 D1-el!

Jelenleg milyen routered van?

[ Szerkesztve ]

(#38417) tozso88 válasza Intruder2k5 (#38416) üzenetére


tozso88
csendes tag

Köszönöm a választ.

(#38418) milszab válasza Intruder2k5 (#38412) üzenetére


milszab
senior tag

Értem. Amúgy próbáltam csak az eredeti routerrel és azt vettem észre hogy ugyanaz a sebesség. Tehát mikor él a 2.router is olyan mintha azon nem menne át a hálózat vagy hogy is írjam. Mer maga a jel erősség jobb volt, meg a net is jobb lett, de a megosztott dolgok mintha csak a fő routeren jönnének át. Vagy én nem értem. A lényeg hogy a gépbe rakott usb-s cuccot átraktam kicsit odébb így már jó a hálózati sebesség.

(#38419) tucsok.


tucsok.
senior tag

Asus RT-AC66U-ra milyen firmware elérhető és stabil?

"So say we all"

(#38420) Intruder2k5 válasza tucsok. (#38419) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#38421) tucsok. válasza Intruder2k5 (#38420) üzenetére


tucsok.
senior tag

Köszi :R

és melyik vpn szolgáltatót ajánlanád ha routerre szeretném rakni a vpn-t? az astrill pld. ajánlott?

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#38422) Intruder2k5 válasza tucsok. (#38421) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, nem használok ilyeneket, de ez már egyébként sem ebbe a topikba tartozik, esetleg próbáld meg ITT!

(#38423) tucsok. válasza Intruder2k5 (#38422) üzenetére


tucsok.
senior tag

ok

"So say we all"

(#38424) Benőke válasza Intruder2k5 (#38398) üzenetére


Benőke
őstag

Ma voltam a BestByte -ban és volt vagy 5db V1 -es. Ajánlgatták is szorgalmasan a vevőknek...

(#38425) Shingen


Shingen
addikt

Hali

1.Asus vagy tp-link márka a megbízhatóbb?

2.Illetve az asusoknál többen csak beépített antenna van , a tp-link meg külön antennákat használ.
Melyiknek jobb a jelerőssége és a szórása?

3. 3 vagy 2 antennás a jobb? 3 antennásnál gondolom gyengébb a jelerősség?

Köszi

風林火山

(#38426) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Sziasztok!
Tudja valaki , hogy a tp-link.hu oldalon mennyi garanciát adnak a routerekre? A leírásba csak kormányrendeletekre hivatkoznak....
Máshol 2 év a gari, ők meg nem merik kiírní (ha csak egy év)? :F

(#38427) Rabbitka625


Rabbitka625
újonc

Sziasztok.
Épp mostanában vagyok router vásálás elött . Eddig még nem volt rá szükségem , nem is éreztem meg nagyon a hiányát illetve kicsit féltem is tőle mert egy plusz hiba lehetőség a gépek között ami olvasva sok tapasztalatot elég sokszor bekavar és idegesíti az embert :( De sajnos most már nem tudom tovább nélkülözni vennem kell egyet . Ezért full kezdő vagyok router ügyben és lehet hülyeségeket írok illetve kérdezek .
Okítsatok ki kérlek :DD Már sok helyen olvastam ezekről de érdekelne a ti véleményetek is .
----1) PS3-hoz az online játékokhoz szeretnék elsősorban de a wifijére egy lap topnál és a smart tévénél , illetve a mobiloknál is szükség lenne , ha már lesz , meg az asztali gépről filmeket nézni a smart tévén :)) A játékhoz olvastam olyat , hogy sok router tudja a QuS funkciót ami az online többszereplős vagy gyors mozgású játékokra segít rá az előre meghatározható fix sebességgel //vagy mi a szösszel :) // , hogy tuti akadozás mentes és folyamatos legyen a játék . Ti esetleg konzolokhoz milyet használtok illetve milyen tapasztalataitok vannak ?
----2) A mobilom már tudja a 4G-t , ez mennyire hasznos a routerban ?
----3) A 2,4Gh és az 5Gh automatikusan váltakozik vagy be tudom állítani , hogy mondjuk a PS3 az 5Gh-en jöjjön a többi meg 2,4Gh-en ???
----4) Az USB portok mennyire hasznosak rajta , nem elég ha a nagy gépnél dugok be valamit , illetve ha a router USB-jét használom az miért jobb ???
----5) Néztem belső antennásat , állót és külső antennásat is . Mitől jobb egyik a másiknál ? Ha csak a dizájn akkor az engem nem érdekel . Nem dísznek veszem ha nem amire gyártották , zökkenő mentesen szeretném használni :) //ha egyáltalán létezik ilyen// Ezekhez is valami tapasztalat ?
----6) A routert ki lehet kapcsolni ha nem használom vagy állandóan be kell kapcsolva lennie ???
----7) Az asztali gépemben 8GB memória van , van köze hozzá ha egyszerre három dolgot használok a routeron keresztül wifin illetve kábelon ? Mert olvastam , hogy pár router eszi a ramot .
----8) Mennyire bonyolult ezeket beindítani és mindent párosítani vele amit szeretnék , gondolnék itt a magyar menü hiányára meg stb. stb. ?
Zyxelben és Asusban gondolkodom 20-25-ezerig max.
Gondolom ezeket az eszközöket nem cseréli le az ember 2-3 évente . Úgy , hogy ezt az összeget rászánom , csak menjen minden simán és hasítson mint a gyorsvonat :D //bár mostanában azok is késnek :DD //
Pontokba szedtem a kérdéseimet , szerintem így nektek is egyszerűbb válaszolni . Ki mire tud valami okosságot :)
Előre is köszönöm .

(#38428) Intruder2k5 válasza Shingen (#38425) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

1. Az Intel vagy az AMD a megbízhatóbb? A Mercedes, vagy a BMW? Ki melyikben bízik, én személy szerint az ASUS-ra voksolok, de nem azért mert ASUS, hanem mert (a legtöbb) BroadCom alapú, és én abban a Chipset-ben jobban bízok mint az Atheros-ban, illetőleg az általam jobban kedvelt alternatív firmware-t arra lehet feltenni!

2. Ez mondjuk pont nem a BroadCom alapú (RT-N12 D1, RT-N15U, RT-N16, RT-N18U, RT-N66U, RT-AC66U, RT-AC56U, RT-AC68U) modellekre jellemző! Belső antennások az RT-N14U, RT-N56U, és az RT-N65U, amik MediaTek és RaLink Chipset-esek!

3. A három antennás modelleken valóban kisebb nyereségű pálcák vannak, de én nem tapasztaltam, hogy emiatt rövidebb hatótávú lenne a routerem! Már többször leírtam itt is, meg szerintem más topikban is, hogy nekem RT-N66U-m van, aminek a WiFi-je a szembeszomszédban még használható jelet produkál! Ez nagyjából 30-35 méter távolság, és úgy 5-6 fal, amiből kettő vastag külső fal, egy zsaluköves betonnal kiöntött kerítés, plusz 2-3 belső válaszfal! Persze ez nagyban múlik a kliensen is, hogy milyen távolságról lesz használható a WiFi!

(#38429) n000rbi


n000rbi
senior tag

Ezúton szeretném megköszönni az itteni tanácsokat, segítséget! Pár napja használom az N18U-t, nagy megelégedéssel :R

(#38430) Rabbitka625


Rabbitka625
újonc

Köszönöm a választ :)
A többiek se fogják vissza magukat a kérdéseimmel kapcsolatban . Szeretnék minden kérdésemre "ilyen-olyan" választ kapni . Biztos vannak még sokféle tapasztalataitok a konzolokkal kapcsolatban is .
Pontosítok : a Zyxel NBG5715 és az Asus RT-N65U között gondolkodom , de már az elejétől kezdve kicsit az Asus felé hajlok a sok vélemény meg 1-2 teszt amiben a kettő közötti kezelhetőségeket és felhasználó barátibb dolgokat feszegetik . Igaz mind kettő 25-felett van kicsivel de úgy gondolom azon a pár ezresen már ne múljon a dolog és inkább felfele térek el árban mint lefele . Végül is évekig fogom használni .

(#38431) Intruder2k5 válasza Rabbitka625 (#38427) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

1. Igen, valóban vannak különböző forgalom priorizálási megoldások, amik szoftveresen gyártónként eltérnek, de egy dologban megegyeznek, mégpedig, hogy csodát nem szabad várni tőlük! Vagyis, ha egyik gépen sok száz szálon ezerrel torrentezel, akkor másik gépen sem fogsz alacsony pinggel lag-mentesen játszani!

2. Semmik köze hozzá, az egy GSM mobil szabvány, nem WiFi-vel működik! Előfizetsz 4G mobilnetre, és akkor élvezheted az előnyeit!

3. A routeren mindkét frekvencia működik egy időben, a kliensen tudod kiválasztani, hogy melyikre csatlakozol! Természetesen minden kliensen külön, külön...

4. Hasznosak! Lehet USB-s nyomtatót megosztani rajta, esetleg HDD-t köthetsz rá, aminek a tárhelyét a router megossza a hálózaton a gépek közt, vagy akár torrentezik is PC nélkül, ha a firmware támogatja ezt!

5. Általánosságban véve a külső antennásak a nyerők, de sok belső antennás modell is van, ami majd, hogy nem megszégyeníti a külső antennás vetélytársait, sőt vannak becsapós darabok is, amin ott feszít a külső antenna, aztán utána olvasva kiderül, hogy azt mondjuk csak az 5GHz-hez használja, de 2.4GHz-en belső antennás!

6. Ki lehet kapcsolni, de nem szokás!

7. Semmi köze hozzá!

8. Szerintem nem nehéz, de ez persze relatív, egy sebész gondolom ugyanezt mondja a vakbélműtétre is, én mégse kezdenék neki inkább! ASUS-ban valami ilyesmi menüre számíts, nyelv váltás a jobb felső sarokban!

(#38432) Somesz1988


Somesz1988
csendes tag

Sziasztok!
Véleményeket olvastam, de tanácsot szeretnék kérni, TL-WR1043nd és WDR3600 között gondolkodom mai körülmények között. Az ac-s "nagy testvérek" mellett ma még helytállóak? Az utóbbi design és a dual band miatt jobban tetszik, és csak 1000-1500ft-al drágább, viszont a cpu gyengébb de a ram duplája. Lehet hülye kérdés de mikor melyik "lényegesebb"? A határ jelenleg 15k ebbe ezek férnének bele, eddig jó tapasztalataim vannak a TP-linkkel.

Igények a következők:

DIGI LAN net 50/30 vagy 100/50
Asztali pc "home server" kábelen ált. netre+torrentre (intenzíven) (media streaming tv-re nem kell, mert az lesz maga a monitor)
1 laptop kábelen vagy wifin torrentre+ ált.net
néha 2-3 droidos eszköz wifin
nyomtató megosztás usb-n
később esetleg x-box konzol

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben piros-fekete 27-0 :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Somesz1988

(#38433) Frosttide válasza Rabbitka625 (#38427) üzenetére


Frosttide
tag

- Anno én is aggódtam a beüzemelésen, rengeteget olvastam (feleslegesen), aztán megvettem az elsőt és kezdőként 5 perc alatt beüzemeltem.

- Gépemben 4 Gb ram van és semmiben nem gátol, ilyet nem is hallottam, hogy a router a gép ram-ját használná.

- Ha jó routert veszel, akkor a megbízhatóság miatt kár aggódni. A miénk (TP-LINK TL-WR1043ND V2.1) 3 gépet, 2 telefont és egy tabletet simán kiszolgál, mindenféle gond nélkül. 24/7 van net kábelen is és WIFI-n is. Van itt netes játéktól, a steamen át, a videóhívásokig minden és bírja.

- 4G nem érinti a routert, az a mobilinternetre vonatkozik, a mobilszolgáltatónál előfizetsz rá és megy.

- Routert sose kapcsolom ki. Szerintem baromira nem oszt nem szoroz az áramszámlában, más miatt meg minek kikapcsolni. Beüzemeltem, had menjen, így ha kell, mindig rögtön van jel, nem kell külön nyomkodni, hogy bekapcsoljam. Ha nem vagyok otthon, meg csak nagy kib.szás lenne a családtagokkal szemben, hogy folyton kapcsolgassák, ha kell nekik.

[ Szerkesztve ]

(#38434) Gubek-Einste válasza Somesz1988 (#38432) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel még kevés AC-s eszköz érhető el így teljes mérték érdemes N-es eszközöket vásárolni, sőt mivel az AC csak 5 GHz-n működik így ha nincsen ezt támogató eszközünk akkor felesleges is.
A 1043NDv2 vs 3600 témában: Ha kell az 5 GHz támogatás akkor 3600, ha nem kell akkor 1043NDv2. Csak elég szélsőséges esetben jön ki a két eszköz hardverének a különbségéből fakadó előnyök/hátrányok, a legtöbb esetben mind a kettő eszköz ki tudja szolgálni az igényeket.
Az igényeidre mind a kettő megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38435) HARholio


HARholio
csendes tag

Sziasztok!

A véleményetekre vagyok kíváncsi, hogy melyik routert ajánlanátok az alábbiak közül:
TP-LINK Archer C5
ASUS RT-N56U
(Illetve bármi más 20e forint körül.)

Egy 1043ND v1-et váltana, mert túl sok adó jelent meg a 2,4-es sávban a környékünkön.
AC eszközünk a közeljövőben nem hinném, hogy lesz, így ez a különbség nem lényeges, ami viszont fontos lenne, hogy 5 GHz-en minél stabilabb és gyorsabb legyen.

Köszönöm!

(#38436) Gubek-Einste válasza HARholio (#38435) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem feltétel az AC wifi megléte akkor szóba jöhet még a TP-Link 3600/4300 is.
Én személy szerint inkább az Asus-t választanám.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38437) Shingen válasza Intruder2k5 (#38428) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi! :B

風林火山

(#38438) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Sziasztok Routert szeretnék venni. Jelenleg egy Dlink dir 600-at használok már pár éve és eddig nem volt nagyon a wifi kihasználva. Nos beújítottunk a párommal okos telokra és használjuk is a wifit elég sokat. Nos viszont ennek a dlink-nek elég gyengusz a wifije high poweren. kimgyünk a konyhába és kész lostol is. Olyan mintha csak egy szobát szórna be. Antenna csatlakozás stb rendben van próbáltam egy tplink-es külső 5dbi-s antennával azzal lényegesen jobb lett de az sem az igazi. Szóval 1 szónak is 100 a vége. lecserélném. Valami jó routert szeretnék venni aminek viszonylag jó nagy hatótávja van. És megbízható stabil. Legyen rajta akkor már usb is. Nem gagyit szeretnék de nem is egy vagyonért. Mit ajánlanátok?

Köszönöm előre is.

(#38439) milszab


milszab
senior tag

Jelenleg egy Asus RT-N12D1-es routerem van. Egy számítógép megy egy usb-s adapterről, ami egy tp-link TL-WN721N. Ezek között van jel erősségben (vételben) különbség? Csak mer ezzel nem igazán vagyok megelégedve. Ha mondjuk vennék ugyanúgy egy Asus márkájút lehet jobb lenne a vétel? Mondjuk ezt.

[ Szerkesztve ]

(#38440) Intruder2k5 válasza ЯΞD (#38438) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ASUS RT-N18U-t! Közepes árkategória, de az 5GHz hiányától eltekintve mondhatni felső kategóriás router!

(#38441) krealon válasza milszab (#38439) üzenetére


krealon
veterán

Az USB-N13 az csak gyorsabb (n300).
Ugyanolyan pottomnyi antennna van benne, mint a TL-WN721N-ben (n150), igy a jelszint varhatoan nem lesz jobb.

(#38442) belaur


belaur
tag

Sziasztok,

Megadta magát a wifi stickem, az alábbi 3-at néztem ki. Ebben az árkategóriában melyik lenne a best-buy?

TP-LINK TL-WN8200ND
http://www.tp-link.com/lk/products/details/?model=TL-WN8200ND#over

TP-LINK TL-WN822N
http://www.tp-link.us/products/details/?model=TL-WN822N

ASUS USB-N14
http://www.asus.com/Networking/USBN14/specifications/

(#38443) kali válasza belaur (#38442) üzenetére


kali
legenda

szia,

az első nem mind a két irányban 300-as, hanem csak 150/300, a másik kettő 2*2:2 mimo és mind a két irányban 300-as sebességet tudnak, az usb-n14 5 dBi, a tl-wn822n pedig 3 dBi antennás.
az utóbbi kettő jó vétel, amennyiben szélsőséges vételi viszonyok is adódhatnak, úgy ideálisabb lehet a jobb dBi értékű antennákkal szerelt típus.

(#38444) ЯΞD válasza Intruder2k5 (#38440) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Köszi az ajánlatot de egy kicsit olcsóbbra gondoltam.

(#38445) psion2101


psion2101
tag

Sziasztok!
Egy nagy tanácsra lenne szükségem.Alap netem van a Digitől és már egy jó ideje baszakszik sajnos.youtube videót is akarok nézni akkor lassan tölt meg ilyesmi.tehát nem vagyok a nettel megelégedve.Csekkoltam a speedtesten D:8Mbit U:10 Mbit.ennyit adott meg.szerintem ez szar.
A routerem pedig 54M Wireless Router
Model No. TL-WR541G/TL-WR542G.
Nem vagyok számitógép guru ezért kérdezem.Mit cseréljek?Netet?Routert? vagy mindkettőt?
Pls segitsettek
Előre is köszönöm
Üdv

(#38446) Intruder2k5 válasza ЯΞD (#38444) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ettől olcsóbban USB portos routert csak TP-LINK-et kapsz, mondjuk 1043NDv2-t...

(#38447) Intruder2k5 válasza psion2101 (#38445) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Először is meg kellene próbálni beállítani a WiFi-t, csatornát váltani a megfelelőre, de azt nem itt, hanem inkább ITT! Töltsd le az inSSIDer 3 programot, csinálj vele a screenshot-ot, és linkeld be az említett fórumba!

Persze, ha minden áron cserélni akarod, ebben a kategóriában az ASUS RT-N12 D1-et ajánlom helyette!

[ Szerkesztve ]

(#38448) Rabbitka625 válasza Intruder2k5 (#38431) üzenetére


Rabbitka625
újonc

Hali .
Szuper válaszokat kaptam tőled , és a többiektől is .
Nagyon köszönöm sokat segítettetek :)
Tehát ha jól értem akkor meg kell néznem az asztali gépem és a lap topom alaplapját , hogy támogatja-e az 5Gh-et ??? A PS3 talán tudja , bár lassan már 5-6 éve vagy több , hogy piacra dobták nem tudom akkor mennyire járt kezdő cipőben az 5Gh . Majd megnézem a smart tévét is , hogy az egyáltalán tudja-e , bár szerintem ennek van a legkevésbé szüksége erre .
Vagy ezt nem jól gondolom :D ?

(#38449) psion2101 válasza Intruder2k5 (#38447) üzenetére


psion2101
tag

hülye kérdés:a programról készitsema screenshotot(adatokról amit megad?)

(#38450) HARholio válasza Gubek-Einste (#38436) üzenetére


HARholio
csendes tag

Köszönöm, nekem is jobban tetszik az ASUS.
Ahogy nézem, lehet, hogy érdemesebb lesz N65U-t vennem, az nagyobb sebességet ígér 5GHz-en.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.