Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37701) Zola007 válasza kali (#37697) üzenetére


Zola007
veterán

Nem sokat wifizek, 2 mobil, 2 tablet megy róla, de azt kiszolgálta a 841N is közepes antennaerősségre állítva
megnéztem, egyik se dual band

(#37698) TeeJay: 7-8 hálóval vagyunk körülvéve

(#37700) Intruder2k5 : következő 2 évre amit a gari lefed jó lesz a TP-link, azt a 9 ezer difit meg elköltöm másra. Egyelőre se nas, se htpc, szóval szerintem is marad a 3600-as

köszi mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#37702) Zola007


Zola007
veterán

Még egy kérdés:
Tudja valaki, hogy ez a fajta UTP toldó (felirat nélküli, 300 ft-os) milyen kötéssel van belül megcsinálva?:

Nekem a boltban azt mondták, hogy cat5-s.

Erre [link]azt írják, hogy Cat6-os, vajon tuti az?
Rendelni kellene, mert Debrecenben nincs sehol ilyen, de ha nem tudja garantáltan, akkor viszont szemétnek kicsit drága. :)

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#37703) proradeon válasza Zola007 (#37702) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Nem tudom milyen szempontból szükséges neked a cat6, de ezzel nekem megy a gigabit.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#37704) Soma01 válasza Zola007 (#37702) üzenetére


Soma01
veterán

Mármint CAT6-os nincs?

(#37705) Zola007 válasza Soma01 (#37704) üzenetére


Zola007
veterán

igen, Cat6
kérdeztem 2-3 boltban, de még sohase volt nekik ilyen vagy halvány lila gőzük se volt van-e difi

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#37706) gabber01 válasza Intruder2k5 (#37667) üzenetére


gabber01
addikt

Tök jó ez az Asus router, csak folyton befagy a menüje. :) Kis idő elteltével talál csak magára, ha frissítem az oldalt. Ez ilyen? :)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#37707) Intruder2k5 válasza gabber01 (#37706) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, nem ilyen! Szerintem a szoftveres tűzfallal lesz gond, mint az nagyon sokaknál előfordult már! Tedd be a kivételek közé a router LAN IP címét!

(#37708) Soma01 válasza Zola007 (#37705) üzenetére


Soma01
veterán

Multimédiában kérdezted? Meg az Ostelsat-nál is kérdezz rá.

(#37709) TeeJay válasza Zola007 (#37702) üzenetére


TeeJay
félisten

nevében is benne van hogy toldó
magyarul átvezeti az ereket tovább... kétlem hogy lenne külön CAT5e vagy CAT6 mivel mindkettőnél ugyanazok a színkódok és ez csak tovább vezeti és kész, akár össze is lehetne forrasztani az UTP kábel ezeit ugyanazt kapnád mintha mintkettő végére krimpelsz csatlakozót és bedugod ebbe
annyi hogy így megszakad a csavart érpár és gondolom egy picivel több zajt tud felvenni valamint az egy toldás csökkenti kicsit a jel/zaj értéket is de én pl tekerek egy 40centi alufóliát és összedugás után rá szoktam tekerni erre hogy árnyékolja bőségesen a toldót aztán ne kapjon ott zajt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#37710) gabber01 válasza Intruder2k5 (#37707) üzenetére


gabber01
addikt

ZoneAlarm-ot használok, de ebben nem találom, hogyan tudok külön IP címet a kivételek közé tenni. Csak programokat (indítófájlokat) lehet megetetni vele. :/

Storno, megvan ha minden igaz.

Viszont már benne van, bekonfigurálta magának -> 192.168 ... Trusted

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#37711) Intruder2k5 válasza gabber01 (#37710) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor Windows tűzfal, stb... Ha megpróbálod egy Linux LiveCD-vel, vagy Windows csökkentett mód hálózattal, tuti nem fogja ezt csinálni a router!

(#37712) gabber01 válasza Intruder2k5 (#37711) üzenetére


gabber01
addikt

A Windows tűzfalat kikapcsoltam, hogy ne akadjanak össze.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#37713) bambano válasza Zola007 (#37702) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ostelsatnál, lansoftnál nézted?

egyébként valószínűleg azon a pár milliméteren nem számít.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37714) Zola007 válasza bambano (#37713) üzenetére


Zola007
veterán

multimed., edigiben, mobilxben

Megkérdezem őket is

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#37715) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!
Routert szeretnék venni (meglepő módon).

Jelenleg Digi 500-as netet kéne elbírnia, de később Digi 1000-re váltás sem kizárt.
Kábellel két gép, wifi-n egy telefon lenne rá kötve. A router emeleten, kertes házas részen lenne használva (csak pár router jele fogható).
A torrent kábeles gépen folyamatosan menne (100+) és fontos lenne, hogy a lehető legjobban ki bírja használni a sávszélességet (ne lassuljon be).

Négy típust néztem ki:
TP-Link TL-WDR3600, TL-WDR4300, TL-WR1043ND v2.x
Asus RT-N15U

Még annyi, hogy a TP-Link nél torrent szempontból melyik a fontosabb a gyorsabb processzor vagy a dupla méretű ram, illetve a TL-WR1043ND v2.x tudja-e a hardveres NAT-ot?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#37716) Gubek-Einste válasza < CyberBob > (#37715) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link-ek jók lesznek de az Asus N15U helyett legyen inkább N18U vagy N56U.

Még annyi, hogy a TP-Link nél torrent szempontból melyik a fontosabb a gyorsabb processzor vagy a dupla méretű ram
Mindkettő fontos, ha kell az 5 GHz támogatás akkor legyen a 3600 vagy 4300, ha nem kell akkor pedig 1043NDv2

illetve a TL-WR1043ND v2.x tudja-e a hardveres NAT-ot?
Igen, különben nem tudná le kezelni a gigabites sebességet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37717) < CyberBob > válasza Gubek-Einste (#37716) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Sajnos az Asus N18U és N56U már a kereten kívül van.

Akkor terhelés szempontjából (sok letöltés sok szálon) a gyorsabb processzor kontra több ram egyformán jó, csak másképp?
Az 5 GHz esetleg az időtállóság miatt lehetne fontos, illetve a mai telefonok mennyire bírják kihasználni a nagyobb sebességet és mennyire számít nekik a 2 vagy 3 antenna?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#37718) Gubek-Einste válasza < CyberBob > (#37717) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha gépen torrent-ezel akkor inkább a több RAM lehet jobb.
Mostanság már egyszerre több eszköz támogatja az 5 GHz-t.
A telefonok általában semmilyen módon nem tud profitálni a 2 vs 3 antennából, sokszor csak 1 antennás adapter van benne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37719) < CyberBob > válasza Gubek-Einste (#37718) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Akkor valószínűleg a TL-WDR3600 lesz a befutó. Ami még mellette szól az a két usb kapu. Az antennák száma miatt jöhetett volna még szóba a TL-WDR4300, de így akkor eldőlt.

Köszönöm a gyors segítséget.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#37720) Soma01 válasza Zola007 (#37714) üzenetére


Soma01
veterán

Beks, Satrax? 3copm?

(#37721) Zola007 válasza Soma01 (#37720) üzenetére


Zola007
veterán

3 helyen nem tudtak adni, nem akartam körbetelefonálni a fél várost, többe került volna a számla mint ez a sz.ros toldó.
Nem igaz egyébként, hogy tényleg én voltam az első aki ilyet keresett....

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#37722) Soma01 válasza Zola007 (#37721) üzenetére


Soma01
veterán

Ha nem sürgős.. ebay.

(#37723) TeeJay válasza < CyberBob > (#37717) üzenetére


TeeJay
félisten

elhiszed nekem hogy 32MB RAM is elég lenne otthonra a routerbe?
a 1043ND V2-nek jóval újabb Qualcomm procija van már, meglátszik a frekvenciáján is
tehát az hogy otthon te mondjuk 1géppel tolsz torrentet 500 szálon ahhoz nem kell neked 128MB RAM még a 32 is sok mert nem 5000szálon nyomod 10gépen egyszerre
én a gyorsabb procira szavazok, az többet ér a RAM-tól mivel sosem lesz annyi szálas terhelés neki
én 0-24-ben adom 600szálon egy WR841ND V7.2 routernek a torrentet hónapok óta, 100/50-es nettel de kutya baja, még sosem lassult be vagy akadt meg, mellette penge gyorsan netezek így is.

ja és olvass utána a WDR3600-4300 wifi zavaroknak mert páran panaszkodtak :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#37724) Multibit válasza TeeJay (#37723) üzenetére


Multibit
veterán

elhiszed nekem hogy 32MB RAM is elég lenne otthonra a routerbe?

(#37725) TeeJay válasza Multibit (#37724) üzenetére


TeeJay
félisten

aha értem... nézd meg ugyanezt egy TP-Link routeren mondjuk DD-WRT-nél kijelzi a RAM állapotot

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#37726) zsolt501 válasza TeeJay (#37725) üzenetére


zsolt501
nagyúr

És ahogy felteszed a DD-WRT-t bukod a HW-NAT-ot... szóval bizonyos esetekben felejtős a DD-WRT, és a többi alternatív szoftver.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#37727) TeeJay válasza zsolt501 (#37726) üzenetére


TeeJay
félisten

csak azért írtam mert ott meg lehet nézni a memóriahasználatot és nálam mindig elég sok szabad RAM-ot írt már 32MB-nál is, hiába tekertem sok száz szálon torrentezéssel ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#37728) Multibit válasza TeeJay (#37725) üzenetére


Multibit
veterán

Már miért nézném meg bármi más routerrel az enyémen kívül? A korábbi Mikrotik routerem sem használt soha 45 MB-nál kevesebb memóriát (legfeljebb csak üresjáratban). Az alternatív firmware-ek felejtősek, amíg nem barátkoznak a HW NAT-tal. Egyébként a screenshot-on csak egy mindennapi seed terhelése látható. Ha dolgozom, akkor több RAM-ra van szükség.
Felesleges az általánosítás. Van akinek elég a kevesebb RAM, van akinek nem.

[ Szerkesztve ]

(#37729) < CyberBob > válasza TeeJay (#37723) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nagyon jó akkor most megint 1:1 az állás.
Jól értem, hogy a TL-WR1043ND V2.1 újabb típus mint a TL-WDR4300?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#37730) TeeJay válasza < CyberBob > (#37729) üzenetére


TeeJay
félisten

bizony, ott a SOC már nem Atheros hanem Qualcomm Atheros gyártmány
720MHz és már bele van építve a 3x3:3 2,4GHz N wifi
[link]

ugyanez a SOC megy a csúcs TP-Link Archer routerekben, szintén ilyen Switch-el tehát 940megabit körül teljesít az összes, annyi hogy itt nem 128MB RAM van hanem csak 64MB ami szerintem még így is bőven elég otthonra...
ki az aki 2+ gépen tol több ezer szálon torrentet 0-24-ben amúgy?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#37731) johndeegwed


johndeegwed
tag

Sziasztok
Tudtok nekem ajánlani routert ami gyári zte ZXDSL 931VII-nél jobb ???
Alsó vagy közép árkategória érdekelne , és leginkább hatótáv növelése lenne a cél.

(#37732) Intruder2k5 válasza johndeegwed (#37731) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Csak a félreértések elkerülése végett, a VDSL routert, HGW-t, lecserélni nem tudod, esetleg mögé köthetsz be egy saját eszközt!

(#37733) johndeegwed válasza Intruder2k5 (#37732) üzenetére


johndeegwed
tag

az igazság az h nem igazán értek hálózatokhoz , :S sehogysem megoldható a csere??
vagy ha mögé rakok sávszélesség mennyivel csökken ??? és mit ajánlanátok ?

(#37734) Intruder2k5 válasza johndeegwed (#37733) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem csökken a sávszélesség, ilyen vonatkozású hátránya nincsen, csak gondolom jobb ezt előre letisztázni, nehogy aztán amikor hazaviszed a routert, akkor jöjjenek a problémák, hogy hova dugod ezt, meg azt, amit a régiből kihúztál! Telefonkábel, stb...

- Milyen sebességű a neted? Bár gondolom mivel VDSL, 60Mbps alatt lehet...
- Kell-e Gbit-es port, NAS, vagy egyéb eszköz miatt?
- Kell-e Dual Band, 5GHz?
- Mennyi a keret összeg?

[ Szerkesztve ]

(#37735) johndeegwed válasza Intruder2k5 (#37734) üzenetére


johndeegwed
tag

Tehát ha jól értem akkor sehogy nem megy a csere , csak mögé kötésről lehet szó.
Netem 20mb-s , nincs semmi extrára szükségem csak legyen 1 pluss port ahova hépet rá rakom.
5ghz-t nem hiszem hogy kitudnám használni mert laptopom vifije nem 5g-s
max 10-ezrem van routera

(#37736) Intruder2k5 válasza johndeegwed (#37735) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erre én leginkább egy ASUS RT-N12 D1-et ajánlok.

[ Szerkesztve ]

(#37737) flegga92 válasza Zola007 (#37721) üzenetére


flegga92
senior tag

Én ilyet vettem, angliabol itt volt pár nap alatt. Kb 2 selejt volt benne ami egyből szétesett de tökéletesen működik a többi. Sebességben nem tapasztaltam semmi lassulást. Szóval szerintem bármelyiket megveheted. A rosszakat szétszedtem és csak réz drótok vannak szigeteletlenül.

(#37738) kisbalazs83 válasza Intruder2k5 (#37707) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Az új ESS8 már nem akad össze az ASUS RT-N18U felületével :)

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#37739) tajati


tajati
aktív tag

Hali!

ASUS RT-N18U ha rá kötöm a vinyót amin a filmek vannak hogyan tudod megoldani azt ha a windowsról bele megyek ebbe a meghajtóba hogy ne másolja át automatikusan a filmet a gépre hanem azonnal tudjam nézni?

(#37740) Beri válasza Multibit (#37728) üzenetére


Beri
addikt

Már miért nézném meg bármi más routerrel az enyémen kívül?
Mert ha van hat köbméter ram valamiben, akkor használni is fogja (legalábbis arra fognak optimalizálni). Ha úgyis ott van a nyákon, akkor bele fog cache-elni mindent, amit ér és ott fogja parkoltatni, mindegy, mennyi értelme van.
Ilyen alapon én mondhatnám, hogy 2 giga rammal ne futtas vindózt, mert nekem most csak két böngésző van nyitva és 6.7GB foglalt.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#37741) jerry311


jerry311
nagyúr

Netgear R6300 802.11ac Dual Band Gigabit

Benéztem valamit vagy ez tényleg egy tűrhető árú 5GHz-s wifi router? (10 599 HUF)
80/20-as net van, kb. 30 nm-t kell lefedni, gipszkarton válaszfalakkal. Átlag 10 db 2.4-es hálózatot látok a nap bármely pillanatában, 5 GHz viszont teljesen üres.

[ Szerkesztve ]

(#37742) gabber01 válasza jerry311 (#37741) üzenetére


gabber01
addikt

Hol látsz te ilyet 11ért? A legolcsóbb is 39 ahol láttam.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#37743) jerry311 válasza gabber01 (#37742) üzenetére


jerry311
nagyúr

(#37744) gabber01 válasza jerry311 (#37743) üzenetére


gabber01
addikt

Hogy az anyámba ilyen olcsó ez? Hamisítvány vagy lopott vajon? :)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#37745) jerry311 válasza gabber01 (#37744) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mint amikor az egyik tolvaj ellopja a másik tolvaj karóráját:
- Hát b+ ez nem elvitte beszerzési áron?!?! :D

Nemtom, hogy lopott vagy hamis vagy csak kiszórják a beragadt készletet modellváltás miatt.

93% positive over the past 12 months. (10,565 total ratings) - annyira nem lehetnek rosszak, különben ez nem így nézne ki, de majd kiderül ha megjött.

(#37746) gabber01 válasza jerry311 (#37745) üzenetére


gabber01
addikt

Hát, nem tudom. Ennyiért azért durva lenne készletsöprésnek. De ennyiért persze a hülyének is megéri.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#37747) Oczu válasza Beri (#37740) üzenetére


Oczu
senior tag

Mondjuk ezt a kérdést inkább ide

Másrészt, nekem nem másol sehová semmit, hanem lejátsza

[ Szerkesztve ]

(#37748) w.miki


w.miki
veterán

3G-s SIM kártyával, vagy Telenor USB Stick-el működő wifi routert tudnátok ajánlani?
Eddig ezt néztem ki, de lehet van jobb: TP-LINK TL-MR3020
Kb. 50m2 lakást kéne lefednie.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37749) JuliusK


JuliusK
tag

Sziasztok!

A mai napon cserélve lett egy Cisco EPC3925 egy D-Link DCM-704-re a szolgáltató által. Úgy érzem, hogy jobban jártam volna, ha marad a Cisco. Mi a vélemény mindkettőről?

(#37750) proradeon válasza w.miki (#37748) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Amit linkeltél az nem ajánlott. Az inkább a hordozhatóságra van tervezve, így nem valószínű, hogy le tudná fedni WiFi-vel az adott területet.

Inkább ajánlottak ezek:
- Asus RT-N10U
- TP-Link TL-MR3420

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.