Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37801) jerry311 válasza kali (#37800) üzenetére


jerry311
nagyúr

Kétlem, hogy a szomszédaim az admin felületen ülnek egész nap és csatornát váltogatnak.
Elég csak pár percig figyelni inssiderrel vagy wifi analyzerrel.
Amennyi változó SSID-t látok, egyre inkább az a gyanúm, hogy ez új feature lehet egyes firmwarekben.

[ Szerkesztve ]

(#37802) kali válasza jerry311 (#37801) üzenetére


kali
legenda

amint írtam is, vannak olyan eszközök, de nem az alap/olcsó tp-link, d-link....stb routerek, pláne nem újraindítás nélkül, de ezt kipróbálhatjátok, hogy sok router a csatorna módosítása után újraindítást kér a véglegesítéshez.
még a középkategóriában is csak az a jellemző, hogy régió...stb függvényében eltérő az auto módban alapértelmezett értéke a használt csatornának, jobb esetben 2 vagy 3 érték is van előre fixálva, de akkor legalább előfordulhat, hogy az újraindítást követően változik az érték, így aki a wifi akadása vagy bármilyen más probléma, esetleg az eszközölt beállítás véglegesítése miatt újraindítja, annak utána auto módban változik, de utána a következő újraindításig megint nem.
próbálgassátok, figyelgessétek a saját routert, amire van ráhatásotok és ellenőrzési lehetőségetek, más routere nem feltétlenül viszonyítási alap, hiszen nem ismertek a beállítások és az elvégzett módosítások.

[ Szerkesztve ]

(#37803) rongyi


rongyi
aktív tag

Sziasztok!

Gigabites routert szeretnék venni, ami képes kiszolgálni 2-3 média lejátszót NAS-on keresztül (amin egyidejűleg mennének blu-ray filmek ill. 1080p-s mkv-k). Kérdésem az lenne, hogy 15-20 ezer forintos kategóriában létezik ilyen?

(#37804) kali válasza rongyi (#37803) üzenetére


kali
legenda

szia,

20 e ft környékén az rt-n18u az egyik legjobb hardverű router; bcm47081a0 800 MHz proci és 256 MB ram.

(#37805) DarthGerilla


DarthGerilla
csendes tag

sziasztok..!
#37781-re valaki esetleg?
köszi:
DG

[ Szerkesztve ]

nincs,mer' töröltették...

(#37806) ponpon1234


ponpon1234
újonc

Sziasztok!

Nem rég vásároltunk egy Samsung UE48H6200-as smart tv-t.

Szeretnénk kábeles netet bevezetni és egy olyan routert venni, melynek segítségével akadás mentesen tudunk internetes filmeket nézni a televízión.

Olvastam a router elemző részben, hogy fontos a letöltési/feltöltési sebbeség, eddig stickes, mobilinternetes netünk volt, aminek a le és feltöltési sebbessége: 30 MBit/s 5 MBit/s. A filmek akadoznak... Vagy a net nem túl erős, vagy a router: TP-Link TL-MR3420.

Éppen ezért szeretnénk új routert vásárolni, na meg új netünk is lesz.

A kérdés az, hogy ehhez az internethez:(Sávszélesség 50/30 Mbps, Garantált sávszélesség 25/20 Mbps) és ehhez a TV-hez ez a routerünk, ami most van jó? Vagy, ha nem, akkor milyet érdemes vennünk?

Köszi

(#37807) Intruder2k5 válasza DarthGerilla (#37805) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A D-LINK 600-as sorozatú eszközeivel elég rosszak a tapasztalatok, visszajelzések, éppen ezért sosem szoktuk ajánlani azokat!

Amennyire tudom (példa), a HDD megosztott tartalmát valamiféle webes felületen tudod elérni, tehát nem hálózati meghajtóként!

(#37808) jerry311 válasza ponpon1234 (#37806) üzenetére


jerry311
nagyúr

A TV-t kábelen vagy WiFi-n szeretnéd netes filmezésre használni?

(#37809) ponpon1234 válasza jerry311 (#37808) üzenetére


ponpon1234
újonc

Wifin.

A lehetőség meg lesz, hogy a routerből a tv-be dugjam a kábelt, csak erről a netről működne a laptop a telefon stb is, ezért szeretnénk routert. És ha már van, akkor olyan legyen ami elég jó ahhoz, hogy a tv-n is tudjunk vele netezni, filmet nézni stb... :)

(#37810) jerry311 válasza ponpon1234 (#37809) üzenetére


jerry311
nagyúr

This TV supports the IEEE 802.11a/b/g /n communication protocols. Samsung recommends using
IEEE 802.11n.
MIMO-t nem láttam sehol se említeni.

Kb bármelyik teljesértékű N router képes rá az összefoglalóból: tehát a középketagóránál kezdd a nézelődést. :))
Ha vannak gyorsabb eszközök (802.11ac, 5 Ghz vagy MIMO képesek) vagy meg akarod hagyni a fejlődés lehetőségét, akkor nyilván érdemes a minimumnál jobbat vásárolni.

(#37811) p.lac


p.lac
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani olyan - lehetőleg olcsóbb - routert, amin a kisugárrzott wifi jelet jól vissza tudom szabályozni, ha kell?

(10Mbites net, azonos szobában 5m-en belül lenne használva a laptop.)

Köszönettel:

p.lac

(#37812) keyol


keyol
aktív tag

sziasztok.

Vásárolnék otthonra egy routert.Ami az igény ,hogy a vezetéken jövő sebességet(100 megás)amennyire csak lehet közelítse meg a wifi is.(a mostani router csak kb 35 megával jön)És persze legyen atom stabil :-)
Kinéztem egy routert és érdekelne a véleményetek.Előre is nagyon köszi

http://www.arukereso.hu/router-c3144/asus/rt-ac52u-p217305416/

(#37813) rongyi válasza kali (#37804) üzenetére


rongyi
aktív tag

Köszönöm szépen! :)

(#37814) Tibe


Tibe
aktív tag

Sziasztok!

Tudja valaki milyen modemekkel szerel most a Telekom?
D-Link DSL-321B ADSL modem? Modemet kell cserélnem és nem tudom mit érdemes venni.
Köszi!

Tibe

(#37815) kali válasza p.lac (#37811) üzenetére


kali
legenda

szia,

már egy 5 e ft környéki tl-wr741nd, tl-wr740n is tudja azt, hogy három fokozatban állítható; high, middle, low

keyol; szia, 100 Mbps sebesség mellé már gigabit képes router illik, mivel a 100-as router kábelen 94 Mbps sebességnél kifullad, wifi útján meg ha csak 2.4 GHz képes, akkor még annyit sem tud.
gigabit képes és dual band eszközzel sima ügy 5 GHz sávon a 100 Mbps átvitele, de ahhoz megfelelő ellenoldali eszköz is kell, tehát nem elég, ha csak a router tudja.
milyen ellenoldali eszköz csatlakozik fel a router által szórt hálózatra?
csak 2.4 GHz képes, vagy dual band, tehát 5 GHz is adott?
amennyiben csak 2.4 GHz, ráadásul nem 300-as, hanem csak 150-es, úgy hiába veszel bármilyen routert, csak a fele környékén leszel a 100 Mbps sebességnek, 2.4 GHz 300-as eszközökkel már megközelíthető, ideális esetben bő 80 Mbps átmegy, 5 GHz kapcsolaton pedig - ha minden eszköz tudja - át is vihető bőven 100 Mbps felett is.
csak 2.4 GHz képes routerek - ha nem 5 GHz képes az ellenoldal - ezek; tl-wr1043nd v2, rt-n15u, rt-n18u
dual band routerek - ha van 5 GHz képes ellenoldal - ezek; tl-wdr3600, tl-wdr4300, rt-n56u, rt-n65u
vannak még drágábbak is az említett típusoktól felfelé skálázva, akár ac wifi kivitelben is, de gondolom annyira már kell felmenni.

[ Szerkesztve ]

(#37816) ponpon1234 válasza jerry311 (#37810) üzenetére


ponpon1234
újonc

Köszi a választ!

Nagyon sokat segítettél :)

(#37817) SamS20


SamS20
senior tag

Amúgy a 2 illetve 3 antenna között mennyi a tényleges különbség?

Csak mert szerintem a falak miatt a 5ghz felesleges, ezért ezt a típust néztem ki :TP LINK TL-WR1043ND

(#37818) keyol válasza kali (#37815) üzenetére


keyol
aktív tag

Szia

Két mobil i5s és lumia 930 ezek tudják azt hiszem az 5ghz-et.A laptop egy acer érintős,azt nem tudom,hogy tudja e.Esetleg azt hol tudnám megnézni ?Az eddigieket köszi :)

(#37819) kali válasza keyol (#37818) üzenetére


kali
legenda

igen, a két telefon dual band képes, bár mobiloknál gondolom nem a sebesség az elsődleges szempont, értem úgy, hogy nem komoly probléma, ha 2.4 GHz képes router esetén mondjuk csak 40 Mbps környékén tudnak a mobilok, és 5 GHz routerre kapcsolódva viszont többet is.
a noti esetében megnézheted az eszközkezelőben a hálózati kártyáknál, hogy milyen típusú wifi modul van benne, az alapján megállapítható - már ha rendesen kiírja a pontos típust.

(#37820) Brinyó01


Brinyó01
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék Tőletek segítséget kérni. Meguntam a Linksys WRT110N-es routerem lassúságát és instabilitását. Kb 2 naponta újra kell indítani a routert is meg a modemet is mert kifagyasztja valamiért a Linksys a Huawei Digi-s routert(sőt még a STB-t is). Ezt onnan gondolom, hogy egy hétig csak kábelesen használtam a netet a router kiiktatásával, és nem kellett újraindítanom.

Diginet 200-am van, az asztali gépen szeretném kihasználni a teljes sávszélességet, csak ott megy a torrent, ezt a mostani Linksys nem tudja...
Vezetéknélküli sebességre nekem elég lenne az n-es szabvány, örülnék ha jönne 50-60 Mbps-el vezeték nélkül.

A kérdésem az lenne, hogy milyen routert ajánlotok, ami megbízható és ezeket a kritériumokat teljesíti vagy akár túl is teljesíti?

A keret olyan 20-25 környéke lenne. Ha picivel többért jobb kategóriájút kapok akkor hajlandó vagyok még rá áldozni.

A routerhez 1 asztali gép csatlakozna, 2 n-es szabványt támogató telefon és egy n-es szabványt támogató laptop. Az csak hab lenne a tortán, ha a garázsba is jutna még net, hogy tudjak Spotifyról zenét hallgatni, ez kb 20 méter légvonalba a routertől.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#37821) ludla


ludla
őstag

Sziasztok!
Tapasztalat vannak a Tenda W303R 300Mbps routerrel kapcsolatban? Mennyire megbízhatóak?

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#37822) L_ajos


L_ajos
őstag

Sziasztok!

A problémám a következő. Olyan routert keresnék aminek igen nagy hatótávja és igen erős jele van. A lényeg: két épület együttes között, épületenként két szint ( szintenként több szoba ). A jelet átlőni a szomszédos épületbe megoldott ( van ereje ), viszont az emeleten már semmi jelerőség nincs. Ehhez kérném segítségeteket. Milyen routert ajánlotok? A épületek között kb 30 méter van, aula + emeletenként max 30-50cm-es falvastagságok. Köszönöm segítségetek.

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#37823) keyol válasza kali (#37819) üzenetére


keyol
aktív tag

Köszi az infokat.Este megnézem otthon :)

(#37824) jerry311 válasza L_ajos (#37822) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ezt lécci még egyszer érthetőbben. :))

(#37825) L_ajos válasza jerry311 (#37824) üzenetére


L_ajos
őstag

Két épület között kb 50 méterre szeretném elvinni a jelet ( wi-fi router ). A másik épület földszintjén tökéletes a jel, az emeleti szobákban azonbam már olyan gyenge hogy használhatatlan. Van esetleg erős ( nem 5 ezer forint kategória gondolom) router amivel a másik épület emeleti szobáiban megfelelő marad a jelerősség ( wi-fi persze ), és nem 3ik beiktatását szeretnék. Ennél értelmesebben nem megy :D

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#37826) Benőke válasza L_ajos (#37822) üzenetére


Benőke
őstag

Az általad keresett router nem létezik. Szabvány rögzíti az adóteljesítményt, nem mellesleg a duma ellenére nem túl egészséges a folyamatosan magas jelszint, ezért ez a tiltás.
Egyik épületből úgy átlőni a jelet egy másikba hogy mindenhol jó legyen a jel az gyakorlatilag nem fog menni, mert annak a szerencsétlen eszköznek visszafelé is tudni kell lőni a jelet, az nem elég hogy megkapja.
Szóval mind két épületbe egy egy eszköz javasolt. Bár a leírás kicsit ködös, túl tömörlet. Egy Router + egy AP vagy 2 külön router 2 külön wifi hálózattal. Persze mindez kábellel összekötve. Lehet WIFI -n is csak a másodlagos eszközön valószínűleg csökkent jelszint miatt a sebesség is csökkeni fog. Repeater -el pedig előfordulhat, hogy szakadozik a net ezért inkább AP
Egy eszközzel szerintem nem fog menni. Mármint lehet hogy lesz jel a másik épületben, de biztosan nem mindenhol, és biztosan nem minden eszköznek, és a jelszint is változó lesz a külső körülmények miatt.
Jobban körül kéne járni a dolgot, nem mindegy mekkora az alapterülete az épületnek, hány szintes... stb

(#37827) L_ajos válasza Benőke (#37826) üzenetére


L_ajos
őstag

Mindkét épületben van 1 router ahogy tudom ( nem én csináltam, nem is voltam ott, csak elmondottak alapján kérdezem ). Az alapterültet ugy 1000m2. A második épület a kérdéses, mivel ott az emeleten ( 1 emelet van csak ), csak szobák vannak ( szociális, idősek otthona ).

Abban viszont megerősítettél, amire én is gondoltam. Kb ezek jutottak eszembe, viszont a "hozzáértő, erősködőket" is le kell győzni :)

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#37828) jerry311 válasza L_ajos (#37825) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az első épületben hol van a router? Földszinten? Tippelem lent.
Gyári botantenna van rajta vagy valami beépített?

Igazából mindegy is, mindkettő kb ugyanazt, a leginkább fánkra hasonlító sugárzási képet fogja mutatni.
Tehát inkább vízszintesen sugároznak, mint függőlegesen. Ennélfogva normális, amit tapasztalsz.
Irányított antennákkal talán megoldható lenne a 2. épület lefedése, de akkor meg az 1. épületben csinálnál magadnak új problémát. Persze nem segít az 50 méteres távolság sem...

Benőke már megmondta a megoldást: minimum 1 AP / épület. Persze az épület méretétől függően lehet, hogy az ideális kiépítés szintenként 1 AP lenne.

(#37829) L_ajos válasza jerry311 (#37828) üzenetére


L_ajos
őstag

Emeleten van, irodában ami a másik épületre néz és nincs előtte akadály. Valszeg azért is lehet a másik épületben valamennyi jel. Köszi a válaszokat. Az AP-t támogatom én is :)

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#37830) jerry311 válasza Brinyó01 (#37820) üzenetére


jerry311
nagyúr

Röviden és tömören. topic összefoglaló --> Felső kategória. Onnan viszont bármelyik és nem is biztos, hogy el kell költened mind a 20k HUF-ot. :))
Alsó- és középkategóriában nem lesz olyan ami tud 200 Mbps-t se kábelen se WiFi-n. :(

(#37831) jerry311 válasza SamS20 (#37817) üzenetére


jerry311
nagyúr

Routeren 2-3 antenna akkor számít igazán, ha kliens oldalon is több antenna van.
Tehát mindkét oldal támogatja a MIMO-t. Amíg az egyik oldalon csak 1 antenna van addig kb. mindegy.

Esetleg ha a router támogat beamformingot, meg egyéb okosságokat, akkor tudhat olyat, hogy a az antennákra beérkező jelek időkülönbségével indítja az adást így a 3 antennán ugyanaz a jel megy ki különböző időben, de egyszerre érkezik a klienshez. Na most ez vagy támogatott vagy nem. Keresni kell a beamforming varázsszót. :)

(#37832) p.lac válasza kali (#37815) üzenetére


p.lac
tag

Köszönöm!

(#37833) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!
Ezek a routerek közül a gyári firmware-t használva: ASUS RT-N18U, RT-AC52U, RT-N56U, RT-N65U melyik a legalkalmasabb torrent /ftp / csatolt hdd sebesség szempontjából?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#37834) Gubek-Einste válasza < CyberBob > (#37833) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az N18U a legerősebb hardveresen, az AC52U semmiképpen sem ajánlott, helyett inkább legyen az AC56U, az hardverben még jobb is mint az N18U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37835) keyol válasza kali (#37819) üzenetére


keyol
aktív tag

szia

Megnéztem a modult a gépen...Qualcomm Atheros AR956x Wireless Network Adapter van benne.Ha jól értelmeztem akkor kétsávos tehát ennél akkor használható a 5ghz-es router?

(#37836) jerry311 válasza keyol (#37835) üzenetére


jerry311
nagyúr

Google alapján azt mondom, hogy az csak b/g/n és n is csak 2.4 GHz-en.
Első találati oldalon kb. mindegyik link valami fórumra mutat, ahol panaszkodnak, hogy nem megy 5 GHz-en.

(#37837) keyol válasza jerry311 (#37836) üzenetére


keyol
aktív tag

Akkor lehet tévedtem :((

(#37838) MaCS_70 válasza L_ajos (#37825) üzenetére


MaCS_70
félisten

A kép épület közti átvitelre egy pár ilyen [link] nem jó megoldás?
Nekem is volt hasonló problémám, és hálózatépítők ezt ajánlották -- 50 méterre elvben nagyon kis teljesítménnyel mennie kell.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37839) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#37838) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez egy G-s eszköz, 2014-ben már nem kellene ilyet venni, helyette inkább az utódjait kellene nézegetni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37840) Norbi14


Norbi14
senior tag

WR1043ND v1.7 az jó választás? Nagy igènyek nincsenek, egy lakásban 3gèp okostelefonok ès egy tv csatlakozna wifin. 80as netet kell bírnia.

(#37841) proradeon válasza Norbi14 (#37840) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az általad meghatározott célokra jó választás, ha olcsón jutsz hozzá (5-6k). (Jómagam 80 mbps-os digi-vel használtam sokáig, és sose volt vele gondom.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#37842) Norbi14 válasza proradeon (#37841) üzenetére


Norbi14
senior tag

Akkor jó! Hát postával 7500 az mèg talán jó.

(#37843) jerry311 válasza MaCS_70 (#37838) üzenetére


jerry311
nagyúr

L_ajos azt mondta mindkét épületben van router, ami vezetékes kapcsolatra utal a kettő közt.
Ennélfogva semmilyen rádiós átlövést nem tartok célszerűnek.
De ha már extrém megoldások: [link] :DDD

(#37844) Shadows


Shadows
senior tag

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem, router vásárlását tervezem, van egy bejövő DIGINET 50es csomagom, szeretnék olyan routert amihez usb-vel csatlakoztatva egy hdd-t tudok torrentezni. Tehát nem kéne csak a router a külső hdd és mehet éjjel nappal a seed. Ugye mindemellett mendezselhető legyen wifin keresztül :) Mindemellett, lenne egy vezeték nélküli tv, meg két laptop 2 telefon.

Van valami ajánlatotok? Igazából még nem kerestem hátha tudtok konkrét típust adni. :R

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#37845) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Kellen tizenpárezerért valamilyen 300-as router. D-Link és Tp-Link felejtős. Mit javasolnátok?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#37846) Intruder2k5 válasza V.Stryker (#37845) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha nincsen szükséged az 5GHz-re, de kell a Gbit-es port, USB, és az erős vas, akkor Gbit-es netig ASUS RT-N18U.

Ha nincs szükség a Gbit-es portokra és az USB-re se, akkor legfeljebb 70Mbps netig ASUS RT-N12 D1.

Árban a kettő között, Gbit-es portokkal és USB-vel, de belső antennával 500-as netig, ASUS RT-N15U.

Dual Band, USB, Gbit portok, de belső antenna ASUS RT-N56U.

[ Szerkesztve ]

(#37847) V.Stryker válasza Intruder2k5 (#37846) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

SZóval most az Asus-ok a menők? :) Netgear JNR3000?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#37848) #73959936 válasza V.Stryker (#37845) üzenetére


#73959936
törölt tag

Csak javasolni akartam volna az eladósorban lévő asus rt-n12 d1 300-as routerem...

(ha új kell, meg ott a bolt :K )

(#37849) V.Stryker válasza #73959936 (#37848) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Sajna a cégnek lesz, így nem számlás játszik csak. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#37850) #73959936 válasza V.Stryker (#37849) üzenetére


#73959936
törölt tag

oké :R

Apropó számla van, meg gari is, kár h.nem a múlt heti :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.