Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37451) Attila_hi


Attila_hi
csendes tag

Udv mindenkinek.

Milyen típusú routert kell vennem hogy routeren belül be tudjam állítani IP címekre leosztva a net sebességét illetve a net használati idejét is.A wifi sebesség se utolsó szempont.
Legalacsonyabb ár, közép és csúcs kategória érdekelne hogy tudjak mihez viszonyítani.
Előre is köszönöm a segítséget.

kezdő vagyok

(#37452) Gubek-Einste válasza kzs (#37449) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Broadcom-os eszközökre Tomato szokott lenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37453) Gubek-Einste válasza Attila_hi (#37451) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide inkább egy custon firmware kellene, ezt támogató eszköz pedig minden kategóriában van.
Milyen net sebesség mellé kellene?
Mennyi van a beszerzésre?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?
Mennyi és milyen eszköz (mobil/tv/laptop/stb) csatlakozna rá?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37454) ariel96


ariel96
tag

Sziasztok!

Olyan routert szeretnék vásárolni, ami nyomtató megosztás mellett külső vinyót is tud kezelni. A termékleírás sok modellnél hiányos, ezért szeretnék segítséget kérni tőletek.

Köszi

(#37455) Gubek-Einste válasza ariel96 (#37454) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net sebesség mellé kellene?
Mennyi van a beszerzésre?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?
Mennyi és milyen eszköz (mobil/tv/laptop/stb) csatlakozna rá?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37456) ariel96


ariel96
tag

LAN sebesség: 10/100/1000 Mbit/s
Wi-Fi sebesség: 450 Mbit/s - úgy gondolom ez elegendő

Jelenleg 120Mb/s-os a NET, a lakás 46 m2, több közfalat kiszedtem (egyébként tégla).
Kb. 30.000Ft-t szánok rá.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#37457) Gubek-Einste válasza ariel96 (#37456) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N18U biztosan tudja mind a kettőt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37458) Integra


Integra
titán

büzemeltem a zte mögé az asus rt-n66u routert.
oda-vissza veri a zte wifijét, jelerősségre, sebességre, kabaré, hogy a tré-com ilyen szutykot osztogat... most minden gyengébb antennnás eszközöm is kap wifit, mint pl okostelefonok és egyéb adapterek stabilan, ott is, ahol eddig a házban nem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37459) Aladaar


Aladaar
tag

sziasztok,

internetszolgáltatótól kapott routerrőll szeretném továbbosztani a netet másik routerrel, egyrészt kevés a 4 port, másrészt a ház másik végében gyenge már a wifi. Van valami, amire oda kell figyelnem a router kiválasztásánál? Elsőre a TP-Link TL-WR1043ND V2.1 szimpatikusnak tűnik. Van gyakorlati különbség a u/utp és a f/utp kábelek között?
köszi,
A.

(#37460) Soma01 válasza Aladaar (#37459) üzenetére


Soma01
veterán

Ha a 2,4 GHz elég, akkor jó lesz a 1043. Az a kérdés, hogy milyen a jelenlegi router?
A kábelt el tudod vezetni egy darabig? Olyan helyre ahonnan már a 1043 be tudja szórni a kívánt területet? Mert úgy volna a legjobb.
Hány kábeles vételi hely kell?

Kábelek: FTP árnyékolt fóliával, UTP nem. Ha nem megy a kábel hosszan zavaró tényező, pl. nagyfeszültség mellet, akkor nem kell FTP.

[ Szerkesztve ]

(#37461) KáZéé


KáZéé
tag

Sziasztok!

Vettem routert az elmúlt héten, mégpedig D-Link 657-es routert. Nem vagyok elégedett vele. Viszem vissza, cserélem jobbra.

Segítséget kérnék.

DIGI 50/20-as net, de nem sokára fellépek 200/50re.

Családi ház, router a felső emeleten. Pc LAN-on csatlakozik, de a laptop, tablet, telefonok, tv mind wifin. Elég sokat torrentezek.

Olyan router kellene, amelynek erős a wifije, hogy még a kertben is használható legyen, ezért külső antenna szerintem előny, valamint hardverileg is erős legyen, mert ez a DLINK wifiben is gyenge, és lefagy ha megterhelem wifi kapcsolattal. 1 hét alatt 2x találtam reggel megfagyva, úgy hogy este semmi nem használta.

TP-LINK TL-WR1043ND V2.1-t néztem.

Ez jó lenne nekem? Nem nagyon akarnék 15k-nál többért venni.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#37462) Aladaar válasza Soma01 (#37460) üzenetére


Aladaar
tag

Telekomos cisco epc3925, az utcához legközelebbi szobába telepítették. A kábelt el tudom vezetni, úgyis felújítás előtt állok, cat6-os kábeleket bevésem a falba, megy rá vakolás, festés, nem is fog látszani. 2,5 m szakaszon 40-50 cm-re menne a falban lévő 230V vezetéktől, az előző tulaj is itt vezette el a kábelt. Az új router vidáman be tudja sugározni a ház másik felét. 5 port elég, így a 4+4 még sok is.

(#37463) ariel96 válasza Gubek-Einste (#37457) üzenetére


ariel96
tag

Csatlakoztatott készülékek:

2 db asztali PC
1 db notebook
1 db Sony Bravia KDL-50W815B LED TV
1 db külső vinyó
:U :F :R

(#37464) MaCS_70 válasza Aladaar (#37462) üzenetére


MaCS_70
félisten

De ugye csőben vezeted?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37465) Sousuke


Sousuke
tag

Sziasztok, szeretnék egy új routert venni, a következőkre gondoltam:
TP-Link WR1043ND v2.1
TP-Link WDR4300 v1.7
TP-Link Archer C7 v2

Digi 120-as nethez kell, két PC-hez lesz csatlakoztatva, meg egy NAS-hoz és egy PS4-hez kábelen keresztül. Wifi-n egy laptop és pár okostelefon, meg tablet. Routerhez nyomtatót kötnék.
Max két fal van a vezeték nélküli eszközök között. Amit nem tudok eldönteni, hogy szükségese a Dual Band vagy AC szabvány. Mi alapján tudnám ezt ellenőrizni? Asus routerek miben jobbak, mint a TP-Link? Köszönöm a válaszokat!

(#37466) mojito75


mojito75
csendes tag

Sziasztok,

jelenleg egy Asus RT-N16-os routert használok, mellyel két problémám van:
- a konyhába, ami a legmesszebb helyezkedik el a routertől gyenge a jel
- több okos eszköz (tablet, telefon, házimozi erősítő) használata esetén erősen lelassul a sebesség (a router szobájában is)
A környezet panellakás 50 m2 sok-sok vasbetonfallal.
A netem Digi 500/100.
Használat: sok torrent, játék, youtube, böngészés, zene.
5ghz-es eszközöm nincsen.

Kérdésem, hogy érdemes-e routert cserélnem, ha igen milyet? (kb. 40eFt-ig)
Ha nem, mit tegyek, hogy használhatóbb legyen?
Előre is kösz a válaszokat...

(#37467) Aladaar


Aladaar
tag

Csak úgy natúr terveztem. Milyen csőre gondoltál?

(#37468) kali válasza mojito75 (#37466) üzenetére


kali
legenda

szia,

az rt-n16 a közelében sem tud wan <-> lan irányban az 500 netnek, már egy rt-n18u típusúval is sokkal előrébb lennél, annak meg sem kottyan adott netes sebesség, és az 20 e ft körül indul, de akár egy rt-n66u is belefér a keretbe.

(#37469) Intruder2k5 válasza mojito75 (#37466) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A DIGI 500/100-as netet eleve át sem viszi az RT-N16, még kábelen se! Legjobb esetben is 140-150Mbps körül tud, tehát nem érdemes, hanem szükséges a csere!

Ha nem kell az 5GHz, akkor RT-N18U, ha esetleg úgy gondolod, hogy később jól jöhet, akkor RT-AC56U!

Mindkét darab meglehetősen erős, ARM alapú router, sok memóriával, és sok flashel, third party fw támogatással, így még az 1000-es nethez is megfelelőek! Nem szokott panasz lenni az RT-AC56U WiFi-jére sem, szerintem az 50nm-re több mint elégnek kell legyen az is, de ha tartasz a belső antennáktól, akkor vedd meg a hardveresen kicsit gyengébb RT-N18U-t!

Fő különbség a két router közt, hogy az RT-N18U nem tud 5GHz-et, és egy magos, még az RT-AC56U két magos procival megy, viszont utóbbi belső antennás!

(#37470) Sousuke válasza Sousuke (#37465) üzenetére


Sousuke
tag

Annyit korrigálnék, hogy UPC 120-as nethez lesz. Valaki válasz? :R

(#37471) Intruder2k5 válasza Sousuke (#37465) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az, hogy szükséges-e a dual band, két dolgon múlik leginkább!

1. Van, vagy lesz-e olyan kliens eszközöd, ami támogatja?
2. Van-e sok zavaró szomszédos WiFi hálózat?

Amennyiben lakótelepen laksz, ahol jellemzően 10-20 másik WiFi hálózat jele is befogható, amiből több elég erős is, és komolyan bezavarhat a forgalmadba, úgy az 5GHz-es tartományban még könnyedén találhatsz szabad csatornát! Ha ilyen gondjaid nincsenek, akkor nem kell az 5GHz-el foglalkozni! Pontosabban még előnye, hogy gyorsabb átvitelt lehet elérni rajta, ellenben a falak sokkal inkább csillapítják, tehát jellemzően kisebb a hatótávolsága!

Én általában nem támogatom a TP-LINK eszközöket, de ezekből elvileg bármelyik megfelelő neked hardver, teljesítmény tekintetében!

(#37472) dugomc


dugomc
tag

Sziasztok érdeklődnék hogy ez a router helyett TP-LINK TL-WR842ND mit ajánlotok ami NEM TP-LINK. Ez folyamat DNS hibára hivatkozva nem nagyon tölt be semmit és naponta újra kell indítanom. Láttam a topikjában sok embernek van ilyen gondja. Normális megoldást nem találtam a hibára. Próbáltam beírni 8.8.8.8 és 8.8.4.4 es DNS-t de ennél is ugyanúgy egy idő elteltével hibát mutat úgyhogy megválnék tőle. Mit ajánlotok aminél nem kell bohóckodni és jön a net. Semmi extra kívánságom nincs. Ossza meg a netet kábelen és wifin.. Köszönöm

(#37473) Intruder2k5 válasza dugomc (#37472) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen sebességű netet kellene megosztani, és mennyi a keret összeg?

(#37474) Sousuke válasza Intruder2k5 (#37471) üzenetére


Sousuke
tag

Köszönöm a választ, akkor egy Asus RT-N18U jobb választás lehet, mint egy TP-Link WR1043ND?

(#37475) ariel96 válasza Aladaar (#37467) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Szerintem nem árt egy műanyag csőbe behúzni a kábelt, így ha kábelcserére lesz szükség, nem kell falat bontani.

:K

(#37476) MaCS_70 válasza Aladaar (#37467) üzenetére


MaCS_70
félisten

Vezetéket falban csakis Bergman-csőben.
Utólag cserélhető, bővíthető, ráadásul a vezeték védelmet is kap.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37477) dugomc válasza Intruder2k5 (#37473) üzenetére


dugomc
tag

Szia köszi a gyors választ. 40 megás a netem. Keretösszeget nem tudok mondani. Igazából nem pénz kérdés. Felesleges extrák nem kellenek a routerbe. Ezen is felesleges az USB port nem is értem mért ezt választottam. Megbízható legyen a lényeg és ne kelljen nekem DNS címeket irogatnom hogy működjön. VIDANETem van és egy D-LINK DCM-301 es modemet adtak hozzá. Ha számít ez. :)

(#37478) Jedster válasza Sousuke (#37474) üzenetére


Jedster
tag

Mindegyik megfelel a célra, de az ASUS jobb router. Ha nem sajnálod a felárat, akkor vedd azt.

(#37479) Intruder2k5 válasza Sousuke (#37474) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem mindenképpen, de hát ez meggyőződés kérdése is! :)

(#37480) Intruder2k5 válasza dugomc (#37477) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor legyen egy ASUS RT-N12 D1, az úgy 70Mbps-ig megfelelő!

(#37481) dugomc válasza Intruder2k5 (#37480) üzenetére


dugomc
tag

Nekem megfelel :) remélem jobban beválik mint a TP-LINK köszi a gyors tanácsot.

(#37482) mojito75 válasza kali (#37468) üzenetére


mojito75
csendes tag

Köszönöm szépen a tanácsokat!
Intruder2k5 szakértő kollégának is.. :R

(#37483) Kormi76


Kormi76
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani olyan wifi repeatert, ami cserélhető antennájú? Van esetleg olyan, ami 2 antennás, és az egyikkel vesz (távolabbi hálózatot), a másikkal pedig ad?

(#37484) Jedster válasza Kormi76 (#37483) üzenetére


Jedster
tag

Custom firmware alatt lehet antennaláncokkal kísérletezni. Pl. OpenWrt/DD-WRT alatt TP-link 841ND-n, Tomato alatt N12D1-en. Cserélhető antennásak, de a gyári is 5dBi-s.

(#37485) Intruder2k5 válasza Kormi76 (#37483) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ASUS RT-N12 D1 Wireless-N300 „3-in-1” útválasztó/AP/hatótávkiterjesztő

Két cserélhető antennás, viszont mindkét antennával vesz, és ad is!

(#37486) tylerddd


tylerddd
veterán

Félig-meddig OFF: szerintetek egy idén júliusi vásárlású TP-Link TL-WDR4300-as routerért korrekt ár a 10k?! Rokonnak adnám oda, próbalehetőséggel, én meg ráugranék egy Asus RT-N18U-ra.

Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#37487) Kormi76 válasza Intruder2k5 (#37485) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Köszi! Ez lesz.

(#37488) Jedster válasza tylerddd (#37486) üzenetére


Jedster
tag

Szerintem: Igen.

(#37489) krealon válasza Kormi76 (#37483) üzenetére


krealon
veterán

"Van esetleg olyan, ami 2 antennás, és az egyikkel vesz (távolabbi hálózatot), a másikkal pedig ad?"

Nem az antenna ad es vesz, hanem az eszkozbe epitett WiFi adapter.
Ha csak 1 WiFi adapter van benne, akkor tok mindegy hany antennaja van, egyszerre nem tud 2 dolgot csinalni. Marpedig a SoHo (kisirodai) kategoriaban nem szokas egynel tobbet beepiteni.

A Mikrotik routerboard-ok kozott letezik olyan, amibe tobb mini-PCI(e) adapter rakhato, de az ipari felhasznalasra van tervezve es szaktudast igenyel.

Ket kulonallo eszkozzel viszonylag egyszeruen megoldhato a dolog.

(#37490) ariel96 válasza Gubek-Einste (#37457) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

ASUS RT-N65U ??? Erről mi a véleményed?

:F

(#37491) Gubek-Einste válasza ariel96 (#37490) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó router de mára már egy kicsit elavultá vált az AC56U megjelenésével, árban kicsi a két eszköz között a különbség de hardverben már sokkal jobb az AC56U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37492) jayce


jayce
újonc

Sziasztok!

A régi tp-link 941nd routerem haldokolni látszik (napi 1-2x elkezdett kifagyni). Jelenleg openwrt fut rajta és egy DIGI netet dugtam a hátuljába (sajnos ezt a netet nem igazán tudom kihasználni vele).

Így új készülék vásárlását fontolgatom a 20-25 (nagyon max 30) ezer forintos kategóriában.

Ami számomra fontos lenne:
- a Gbites netet ki tudja használni :)
- a router jelenlegi kiépített helye egy panel lakás bejáratánál van, és a kábeles eszközökön kívül wifin 3-4(telefon, laptop) eszköz csatlakozna rá, amiket a lakás másik végéből szeretnénk használni és szeretnénk ha stabil lenne. Nyilván nem elvárás, wifin max sávszéllel szedjek :) (A mostani tp-link jele nem igazán stabil, gyakran ledobál).
- nem ragaszkodok a tp-linkhez sőt nem ijedek meg egy mikrotiktől se.

Ha ajánlanátok pár típust ebben az ármezőnyben nagyon hálás lennék. :)

Természetesen ha ebben az árkategóriában nincs ilyen eszköz, akkor egyéb megoldásokat is szívesen elfogadok.

(#37493) lockdown90 válasza jayce (#37492) üzenetére


lockdown90
senior tag

kicsit vissza kellene olvasni :)

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#37494) jayce válasza lockdown90 (#37493) üzenetére


jayce
újonc

A mikrotik szóra rákerestem korábban a topicban, de nem igazán találtam az én esetemre. Ezért is írtam hozzászólást :). Ha elmondod, hogy mire keressek, akkor természetesen az is megfelel nekem. :)

(#37495) lockdown90 válasza jayce (#37494) üzenetére


lockdown90
senior tag

miért pont mikrotikot szeretnel?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#37496) jayce válasza lockdown90 (#37495) üzenetére


jayce
újonc

Leginkább a megbízhatóság miatt, esne arra a választásom. A tp-link ilyen szempontból közel se volt kitűnő :)

(#37497) lockdown90 válasza jayce (#37496) üzenetére


lockdown90
senior tag

Asus RT-AC56U vagy AC66U??

- mivel panel lakast emlitettel, hasznos lehet az 5Ghz

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#37498) jayce válasza lockdown90 (#37497) üzenetére


jayce
újonc

Köszönöm a tippeket :). Nem igazán van tapasztalatom a 2 említett routerrel. Hardware tekintetében mindkettő szimpatikusnak tűnik, ár tekintetében az RT-AC56U, mivel azt lehet kapni 29k-ért. Sajnos az AC66U drága nekem. :)

Nyilván a mikrotikes vonalat azért is vállalnám be mert linuxban elboldogulok :).
De nem ragaszkodok a mikrotikhez,jó az Asus is ha:
- stabil wifi jelet ad a lakás másik végében
- és van olyan stabil, mint mikrotikes társai :)

Az AC56U-val van személyes tapasztalatod?
Az Asus RT-N56U mennyivel rosszabb az AC56U-hoz képest?

[ Szerkesztve ]

(#37499) tajati


tajati
aktív tag

Sziasztok!

Rögtön a lényegre térek. Olyan routerre lenne szükségem aminek stabil wi-fi-je van. Kb 5 eszköz csatlakozna rá folyamatosan. A lakás nem nagy kb 50nm panel.Főleg torrent, youtube-ra használnánk néha online játékok. Nem vagyok márka függő. A keret ~20k. A lényeg hogy a wifi téleg jó legyen mert az a gyári cisco az őrületbe kerget.
Az internetem T-home 120mbt/s.

Köszönöm a segítséget. üdv t.

(#37500) proradeon válasza tajati (#37499) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az adott kereten belül az alábbi router-ek ajánlottak - az adott igényeket figyelembe véve:
- TP-Link TL-WR1043ND v2.x (tehát nem a fehér v1.x, hanem a fekete, v2.x)
- Asus RT-N18U

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.