Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37201) Multibit válasza verybigboy (#37200) üzenetére


Multibit
veterán

100 Mb/s netsebességhez miért akarsz R7000-et vagy AC68-at venni? Nem érzed túlzásnak?

(#37202) Benőke válasza verybigboy (#37198) üzenetére


Benőke
őstag

Nem tudom mennyi kliens lenne a routerre lógatva de biztos, hogy soho eszközt szeretnél céges felhasználásra?

(#37203) Multibit válasza Benőke (#37202) üzenetére


Multibit
veterán

3-5 usert írt korábban verybigboy fórumtárs. Ennyit egy Asus RT-N18U is ellát és még tartalékai is maradnak.

(#37204) Benőke válasza Multibit (#37203) üzenetére


Benőke
őstag

Nem csak user a lényeg, ezért írtam klienst, mert ha hálózati tároló, nyomtató... stb is akad még elérhetik a rouer határait... Még is csak egy otthoni darab...

(#37205) Hyena válasza verybigboy (#37195) üzenetére


Hyena
senior tag

En R7000rol valtottam AC68U-ra.

A valtas oka az volt, hogy PPPOE halozatnal pl DIGI Netnel a plafon atvitel a gyari firmware-el kb 400 megabit ami nem tudta kiszolgalni a gigabites elofizetesemet.

Amiben SZERINTEM az AC68U jobb mint az R7000

Gyorsabb WAN PPPOE-n is (935 megabit volt az eddigi legjobb eredmenyem)
Attekinthetobb menurendszer
Van benne torrent kliens
Kissebb meret, kevesebb helyet foglal
Tetszetosebb design
Olcsobb ar
A lenti eszkoznel stabilabb mukodes
Gyorsabb boot ido

Amiben az R7000 jobb

Papiron nagyobb teljesitmenyu hardver mely teljesitmenyt nem tud a gyakorlatba atultetni.

A smallnetbuilderen en is olvastam a tesztet az R7000-rol, ezert is vettem meg ezek utan, de sajnos az ott talalhato eredmenyeket nem tudtam otthon reprodukalni, de azt azert megemlitem , hogy a teszt ota mindket eszkoz firmware-e frissult.

Az egyik baratomnak jelenleg is R7000 van es sajnos a PPPOE problema nem oldodott meg a frissitessel.
Egyebkent a topicban tobben is valtottak R7000-rol.
100 megabites nethez valoban mindketto tulzas, de talan valtani szeretnel majd masra...

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#37206) Ekkosh


Ekkosh
tag

Sziasztok. Angliában élek, és kaptam a Virgin Media előfizetésemhez egy ilyen routert, de sajnos a hátsó szobában már abszolut nincs wifi, szóval kellene vegyek egy jobbat. Nas és HTPC lenne rajta kábellel és 3 laptop + 3 telefon wifin állandóan. Mit ajánlanátok ami a jelerősségéről híres, kábelen gyors hogy vigye a streamelést, és megbízható? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#37207) Benőke válasza Ekkosh (#37206) üzenetére


Benőke
őstag

Ránézésre belső antennás a cucc. Ahogy nézem ezt nem lehet kiváltani, de javíts ki ha tévedek. Szóval ha igazam van, akkor kérdés megváltozik kicsit.

Ha nem lehet cserélni, akkor csak a router áthelyezése vagy AP használata a megoldás. AP [link] vagy olyat ami 2 sávos : [link]

Vagy veszel egy ASUS routert külső antennával és AP módban használod.

(#37208) Ekkosh válasza Benőke (#37207) üzenetére


Ekkosh
tag

Nem teljesen értem mire gondolsz, de ha arra hogy lehet-e modem módban használni ezt a cuccot és venni másik routert akkor szerintem lehet. Meg amúgy is szeretnék egy rendes routert, szóval mit javasoltok? + infó: jó öreg vastag téglafalas ház és kb 4 falat kell átvigyen, és 10-15 métert. Köszi

(#37209) Benőke válasza Ekkosh (#37208) üzenetére


Benőke
őstag

Nem ismerem az eszközt, de ha a környezetében jól működik vele minden, akkor felesleges lecserélni, szerintem.

Ha lehet modem módban használni az oké, de olyan routert nem tud senki sem mondani ami biztosan átlő 4 téglafalat, és a telefonod meg egyéb eszközök szintén át kell lőjék visszafelé a falat.

Ez esetben biztosan külső antennás kell, de ez még egyáltalán nem biztos, így sem. Ha pedig nem lövi át, akkor még is csak kell egy plusz eszköz.

A szokásosat lehet javasolni. 1 sávos 2,4GHz ASUS N18U vagy kétsávos 2,4/5GHz ASUS N66U

Ezek mind külső antennás eszközök. 5GHz biztosan nem megy át 4 falon a 2 is necces neki.

Esetleg lehet szó AC -s routerről is (ha a mobil eszközök ismerik a szabványt) AC66U/AC68U/AC87U ezek is mind külső antennásak.

Az ASUS ruterek szinte mind használhatóak AP módban akár a mostani router mellé is.

(#37210) verybigboy válasza Multibit (#37201) üzenetére


verybigboy
senior tag

Át, meggondolom ... még utánanézek a dolgoknak!

Köszönöm!!! :R

(#37211) Gubek-Einste válasza killerjohn (#37190) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennek a router-nek kb 130-140 Mbps-nél van a NAT képességének a vége.
Ajánlott gigabites router-ek: Asus N18U/N56U, TP-Link 1043NDv2/3600/4300, áruk 20k-ig.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37212) Gubek-Einste válasza Yllgrim (#37192) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Net sebességet nem írtál de ennyiből már nem is lényeg.
Ajánlottak: Asus N18U/N56U/N65U/N66U/AC56U, TP-Link 1043NDv2/3600/4300/4900/Archer C7.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37213) zoltan6 válasza Gubek-Einste (#37211) üzenetére


zoltan6
őstag

pedig anno jó kis router volt. én is még 2008-ban vettem volt majdnem 30000ft,még igazi cisco gyártmány,én is most cseréltem le a nagyobb csomag miatt,a régi meg ment a szülőknek,legkisebb 50/30-as digis csomaghoz még tökéletes.

(#37214) Yllgrim válasza Gubek-Einste (#37212) üzenetére


Yllgrim
őstag

Koszi, megsasolom oket.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#37215) Gubek-Einste válasza zoltan6 (#37213) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nekem is pihen egy a dobozában, én 2009-ben vettem valami 25k áron. 100-120 Mbps-s net alá még megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37216) SMartin-HU


SMartin-HU
tag

Sziasztok!

Ár alatt tudnék hozzájutni most egy Mikrotik RB2011UiAS-2HnD-IN wifi routerhez. [link]

A kérésem az lenne, hogy valamelyik segítőkész hozzáértő, írja le mit is tud ez a router ténylegesen. Ugyanis ez már nem az a kategória, amivel én eddig foglalkoztam. :)

Azzal tisztában vagyok, hogy a Mikrotik már felső kategória az átlag otthoni routerekhez mérten.

Amennyiben életképes lenne nálam, akkor viszont megtartanám :D

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#37217) Ekkosh válasza Benőke (#37209) üzenetére


Ekkosh
tag

Azthiszem meggyőztél. Megteszi ez a router, veszek egy olyan Asus repeatert, 25 fontot megér, és később is hasznos lehet. Köszi a segítséget.

(#37218) Intruder2k5 válasza SMartin-HU (#37216) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Lényegében mindent tud, amit egy router tudhat, a kérdés szerintem inkább az, hogy a tulajdonosa mit tud kezdeni vele!

http://demo.mt.lv/webfig/
http://demo2.mt.lv/webfig/

(#37219) SMartin-HU válasza Intruder2k5 (#37218) üzenetére


SMartin-HU
tag

Az baj, hogy nekem ez egyre jobban tetszik? :DD

Mennyi lehetőség! :Y ez már perverzió... :C

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#37220) Intruder2k5 válasza SMartin-HU (#37219) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyilván nem baj, ez egy nagyon jó router!

(#37221) Benőke válasza Ekkosh (#37217) üzenetére


Benőke
őstag

Annyi van vele, hogy olyan helyen kell bedugni ahol még van jó wifi jel, vagy elviszel oda egy kábelt, nagyon elvadult megoldásként akár villanyvezetéken is mehet... :)

Nem meggyőzni akartalak, hanem a lehetőségeket vázolni... ;)

(#37222) WhiteHawk24


WhiteHawk24
tag

Hali!
Olyan routert szeretnék venni, amiben négynél több LAN port van, gond nélkül kiszolgál sok Wifis eszközt (ezeknek nem kell nagy letöltés, csak 4 telefon meg 2 laptop van jelenleg, és kitudja mi lesz még), nyomtatót rá tudok kötni USB-vel.
Ami extraként is jól jönne, az még egy USB port, hogy külső merevlemezen lévő adatokat meg tudjak osztani a hálózaton belül.
A hab a tortán meg az lenne, ha torrent kliens is lenne rajta.
Árhatárt nem mondanék, de nem a legdrágább kéne, hanem ami jó minőség, és ár/érték arányban jónak mondható.
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#37223) CivicEsi válasza Gubek-Einste (#37049) üzenetére


CivicEsi
aktív tag

Itt vannak alattunk a Digis szerelők, és eddig készségesen segítettek mindig (legyen szó cat5-ös kábel elkészítésénél, vagy a zte routerükhöz az admin jelszó kiadásával).
Az eddig ajánlott routerek nem rosszak, de mind elhasaltak a hiányzó RJ-11es port miatt a telefonhoz.
tehát a követelmények az új routerrel szemben a következő lenne:
- 1 Gbps WAN port
- 4 Gbps LAN port
- 1 RJ-11 port a telefonnak
N-es wifi szabvány.
Ezen felűl:
Digi netem van, jelenleg a gigabites csomag.
Van itthon egy tablet, egy okos telefon, ami wifin rajta lóg 0-24.
Ha itthonról dolgozom, akkor egy vpn telefon LAN-on, egy laptop, ami wifin vpn-ezik be a céghez, a saját, és asszony laptopja, ami közben folyamatosan tölt le/fel közben.
ezek fényében milyen routert ajánlanátok 20-25 ezer forintos értékhatárig, ha jó, és tényleg megéri akkor egy 5-10 ezret még rá tudok dobni.

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#37224) Multibit válasza WhiteHawk24 (#37222) üzenetére


Multibit
veterán

Tudjon ezer dolgot és még ne is legyen drága. Na persze. Ilyen routert nem fogsz találni.
A kívánságlistádat leginkább egy Asus RT-N18U router + egy olcsó switch elégíti ki.

(#37225) WhiteHawk24 válasza Multibit (#37224) üzenetére


WhiteHawk24
tag

Nem mondtam, hogy ne legyen drága! Csak annyit, hogy ne a legdrágábbat, hanem valami jó ár/érték arányút!

(#37226) sweetsour


sweetsour
tag

ASUS RT-N18U routerrel milyen WAN-to-LAN throughput sebességgel lehet számolni?

A Wifi jel erősség hogyan viszonyul egy TP-LINK TL-WR1043ND v2 vagy TL-WDR4300 jelerősségéhez, van valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#37227) kali válasza sweetsour (#37226) üzenetére


kali
legenda

maximálisan átnyomja a digi gigás netjét. (~940 megabit/sec)
valamivel jobb a wifi szórása, mint a tl-wr1043nd v2 routeré.
a tl-wdr4300 típust nem hasonlítom a másik kettőhöz, mert az már 5 GHz képes is és osztott antennás, ami miatt gyengébb a 2.4 GHz szórása, cserébe adott az 5 GHz sáv is.

[ Szerkesztve ]

(#37228) Multibit válasza WhiteHawk24 (#37225) üzenetére


Multibit
veterán

Szerintem az Asus RT-N18U ma az egyik legjobb ár/érték arányú router, ha nincs kifejezett igény az 5GHz-es wifi-re.

(#37229) WhiteHawk24 válasza Multibit (#37228) üzenetére


WhiteHawk24
tag

Nincs igény az 5GHz-re, és ez jónak is tűnik. A 4 LAN port meg még most elég, majd akkor később veszek hozzá a switchet. Köszönöm a segítséget! :R
Ha valakinek van még ötlete szívesen fogadom.

(#37230) sweetsour válasza kali (#37227) üzenetére


sweetsour
tag

Köszi!

(#37231) Gubek-Einste válasza CivicEsi (#37223) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincs olyan router amin van RJ-11 port, olyat csak a szolgáltatók adnak.
FRITZ!Box-nak vannak RJ-11 portos eszközei de arról fogalmam sincsen mennyire használható Digi-s nethez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37232) nokia123


nokia123
aktív tag

Sziasztok! Nekem ilyenem van és nagyon nem vagyok megelégedve vele Magyarul egy rakás szar[link] És ettől tud valaki jobbat ajánlani? De olyan kel amiben van Voip.

[ Szerkesztve ]

(#37233) MaCS_70 válasza Multibit (#37224) üzenetére


MaCS_70
félisten

Meg egy ATA-egység.
Akárcsak Nokia123-nak.

VoIP-os router a megfizethető kategóriában nemigen van. Nekem van egy régi Linksysem, 100 Mbites és nincs benne wifi.

De amióta kipróbáltam, hogy milyen egy dedikált IP-telefon(központ), már nem vágyom routeres-ATÁ-s megoldásra, ki is iktattam három ATÁ-mat meg ezt a Linksys-routert.

Egy stabil router (mondjuk N18U -- nekem nagyon bejött) + egy Gigaset IP-telefon szerintem sokkal jobb megoldás, mint egy kombi egység, és még csak nem is drágább.

A Fritzboxok nekem is tetszenének, de az integráltságuk komoly hátrány lehet fejlesztéskor.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37234) Gubek-Einste válasza nokia123 (#37232) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lehet saját eszközre cserélni, a szolgáltatótól kell cserét kérni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37235) nokia123 válasza Gubek-Einste (#37234) üzenetére


nokia123
aktív tag

Észrevennék? De hogy :Y ha minden maradna csak egy sokkal jobb modem+routert tennék a helyére.

(#37236) Gubek-Einste válasza nokia123 (#37235) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincs olyan eszköz amellyel le lehet cserélni mivel olyan beállítások kellenének amelyeket a szolgáltató nem adni így nem is lehet saját eszközt használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37237) nokia123 válasza Gubek-Einste (#37236) üzenetére


nokia123
aktív tag

Hát ez szomorú.

(#37238) Hopo82


Hopo82
tag

Üdv. mkinek!

Segítségeteket szeretném kérni, invitel-es net van és van ugye a gyári modem meg van egy wifi-s router.
Na már most a modem behalt :S és amíg nem jönnek kicserélni addig az megoldható h a wifi-s routert használjam a modem helyett?

Mindenkinek köszi előre is a segítséget.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#37239) Jedster válasza Hopo82 (#37238) üzenetére


Jedster
tag

Sajnos nem. Modemcsere kell, és a technikusnak be kell regisztrálnia majd a cseremodemet.

[ Szerkesztve ]

(#37240) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Sziasztok!

Most kellett szembesülnöm azzal a ténnyel, hogy nem a UPC szar, hanem a routerem nem bírja a 240/20-at, főleg letöltésben persze...(TP-Link TL-WR1043ND). Szeretnék egy olyan routert helyette ami ugyanilyen stabilan viseli a torrentetzést, és egyszerre 5-6 eszköz kezelését. Ami még fontos lenne az ac szabvány, mert most hogy a telefonom is tudni fogja, ki szeretnem használni a nagyobb sebességet azon is. (szánalmas, de ez van). Elég nekem az archer c7, vagy van jobb/stabilabb, esetleg tök felesleges igény egy mobil miatt az ac? Árban 30-40 a max. Köszönöm a segítséget előre is...

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#37241) Gubek-Einste válasza Tutivesztes (#37240) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gondolom a TP-Link 1043ND még a régi v1-es szériás.
Mobil miatt felesleges az AC router megvétele, úgy sem lesz kihasználva. Az újabb hardver és a plusz szolgáltatások miatt már érdemes lehet venni egyet.
Ajánlott eszközök 240-es nethez: Asus N18U/N56U/N65U/N66U/AC56U, TP-Link 1043NDv2/3600/4300/4900/Archer C7.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37242) Norbi14


Norbi14
senior tag

Lètezik olyan router amire pl rádugok egy külső vinyót ès androidos telefonnal el indítok egy torrent letöltèst. Tehát a telefon wifin arra a hálózatra csatlakozik, elindítok egy töltèst de azt a routerre dugott külső vinyóra tölti. Ilyen lètezhet?

(#37243) MaCS_70 válasza Norbi14 (#37242) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az ASUS RT-N18U-hoz (és gondolom, a nagyobb testvéreihez is) van androidos Download Master felület, tehát, gondolom, ezt tudja.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37244) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Sziasztok!

Melyiket ajánlanátok inkább? 500Ft árkülönbség miatt nem vacakolnék rajta, de nem tudok dönteni! Ha lehet olyan is írjon aki valamelyiket használja is.
WR1043 vagy WDR3600

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#37245) Jedster válasza Brian_GT (#37244) üzenetére


Jedster
tag

Mik a szempontok? Ha csak 2,4-en használnád, akkor én 1043NDv2-t venném.

(#37246) Intruder2k5 válasza Brian_GT (#37244) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

WDR3600-ban van 5GHz, ha szükséged van rá, akkor azt! A 1043ND-ben csak 2.4GHz van, viszont gyorsabb SoC van benne, ha USB-s NAS funkciókra is szeretnéd használni, torrent, ftp, samba, stb..., akkor az lehet jobb vétel!

(#37247) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok!
Digi 500 nethez szeretnék majd venni router. A jelenlegi D-link Dir-825-t cserélném le mivel valószínüleg nem bírja el az 500-t.
Milyet ajánlanátok? Ha lehet usb-ről működő torrentezős ajánlott vagy ahhoz külön nast? Jó lenne egyben letöltésre is és net-megosztásra lakásban is használni. Köszi

(#37248) Intruder2k5 válasza Komi28 (#37247) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ASUS RT-N18U, RT-AC56U, RT-AC68U

Mindhárom modell ARM SoC-ra épül, az első egy, a másik kettő két magosra, és az elsőben nincs 5GHz! Mindhárom tudja a Gbit-es netet is NAT-olni!

[ Szerkesztve ]

(#37249) Brian_GT válasza Intruder2k5 (#37246) üzenetére


Brian_GT
őstag

Köszi mindenkinek. Igazából én wifit csak konzolra használok és telefonhoz. Egyébként semmi olyan nincs amire kellene az 5GHz.
Amúgy nem vagyok hülye csak annyira nem foglalkozok router fejlődéssel...ez az 5GHz előnye az hogy ha van a közelben sok wifi akkor nem zavar be mert nem minden 2.4-en megy + erősebb a jel stb? Mert nekem eddig is jó volt a wifi...gyakorlatilag 1 max szomszédos szobába megy a jel, és 1 antennával is eddig okés volt, ezen meg van 3 :)

Alapból akkor a gyorsabb proci végett inkább a wd1043at akkor? Megmondom nekem is ez a szimpibb.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#37250) Charx


Charx
senior tag

Sziasztok!
Látom itt többen is dilemmáztak a TP-link 1043v2 és a WRD4300-as router között.
Én is szeretném lecserélni a 1043v1-es routerem, digikábel 500-as netet akarok köttetni.
Jelenleg igaz hogy nincs 5Ghz-es kütyüm, de később még akár lehet, viszont a proci vagy ram kérdésben nem tudom melyik lenne jobb. Erősebb proci - kevesebb ram, vagy fordítva?
Mondjuk a NAS megy 24/7-be sok torrental.
Szerintetek?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.