Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37251) Intruder2k5 válasza Brian_GT (#37249) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az 5GHz-nek két előnye van a 2.4GHz-el szemben!

1. WiFi zsúfolt környezetben, pl. lakótelepen, könnyebb szabad csatornát találni!
2. Megfelelő klienssel, és megfelelő jelerősség mellett, gyorsabb mint a 2.4GHz!

Az antennák száma nincs közvetlen hatással a lefedettség mértékére, inkább az elérhető átviteli sebességgel arányos!

(#37252) krystman


krystman
őstag

Sziasztok!

Szeretnék egy olcsó routert, olyan max 4000 et szánnék rá, a lényeg, hogy 50/30-as Digi netet ki tudja szolgálni Wifin is. Semmi extra funkció nem kellene, csak hogy ez menne wifin is.

Előre is köszi.

(#37253) kali válasza krystman (#37252) üzenetére


kali
legenda

szia,

az ár határeset, de tl-wr740n vagy tl-wr741nd alá ne add.

(#37254) Komi28 válasza Intruder2k5 (#37248) üzenetére


Komi28
senior tag

Köszi. :)

(#37255) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sziasztok! 10-12 ezer forintos arsavban szeretnek routert venni. Elsodleges szempont, hogy jo eros legyn a wifije. Milyen tipusokat ajanlotok?

(#37256) Zolee11


Zolee11
senior tag

Sziasztok!
Nekem egy kicsit speciális kérdésem lenne: jelenleg egy TP-Link WR841-ND (V7.2 asszem) routerem van, gargoyle 1.5.x firmware-el, ez sokkal de sokkal jobb mint a gyári, viszont akármennyire próbáltam finomhangolni a kapcsolatok számát, az öcsém annyi torrentet képes futtatni, hogy még így is túlfut a kapcsolatok számán és akkor jön a lag. A routerre is alig lehet belépni, viszont sikerült annyira lecsökkentenem a kapcsolatok időtartamát, hogy ez nem probléma, mert eldobálja a régieket, viszont valamiért így is néha a torrent meg-megfogja, azaz nem tudok egy másik gépről hálózaton keresztül filmet nézni egy media lejátszón, mert akad. Olyankor átmegyek öcsémhez és szólok, hogy jó lenne kilőni pár... mert már most pipa vagyok. Utána tökéletesen megy.
Arra gondoltam, hogy egy 1043-as TP-Link segíthetne ezen, öcsémre nem tudok észérvekkel hatni, és a netem is 100 megás lett, így lassan a router a szűk keresztmetszet, igaz így is 8-9-10 megabyte-ot is látni letöltéskor.
Van értelme cserélni egy WR1043ND-re pl V2.1-re? Gondolom ezekben sokkal erősebb proci van, tehát jobban bírná a terhelést is és nem akadna a hálózatom öcsém miatt sem. :)

no brain, no problem

(#37257) charles26


charles26
újonc

Sziasztok!

Éppen router vásárlás előtt állok, ezért szeretném kérni a segítségeteket.
Kinéztem egy routert az ipon.hu webáruházában; a fenti összefoglalóban is említett TP Link WR841N-t.
100 Mbites Digis internetkapcsolatom van, a kérdésem az, hogy az imént említett router garantálni tudja-e a 100 Mbit sebességet wifin, vagy csak jóval kevesebbet? (Panel lakásról van szó, max 5 méter lenne a laptop és a router közötti táv.)

Érdemesebb esetleg magasabb árkategóriában gondolkodnom (gigabites router) vagy ez a TP link is megfelelő?
Ti mit ajánlanátok?

Előre is köszi a segítséget!
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#37258) Celtis válasza kisgyerek85 (#37255) üzenetére


Celtis
veterán

Sziasztok,

Én is hasonlót keresek. A lehető legjobb wifi lefedettséget adó gigabites router 15 vagy 20e alatt. Utóbbit akkor, ha annyival jobb, mint egy átlag router, hogy egy wifi extender is megspórolható vele.

(#37259) kali válasza kisgyerek85 (#37255) üzenetére


kali
legenda

szia,

semmi más kitétel?
rt-n12 d1, tl-wr841nd, vagy esetleg beleszorítani a tl-wr1043nd v2 típust.

Zolee11; szia, van értelme, a tl-wr1043nd v2 sokkal erősebb hardveresen, így a húzós terhelést is sokkal jobban bírja.

charles26; szia, a tl-wr841nd csak 100-as router, így wan <-> lan irányban csak az annak megfelelő 94 megabit/sec sebességet tudja, wifi kapcsolaton pedig még annyit sem, mivel a 2.4 GHz és 2*2:2 mimo esetén jellemzően bő 80 megabit/sec környékén korlátos lesz a sebesség, ráadásul ez nem csak a routeren múlik, hanem az ellenoldalakon és a környezeti tényezőkön is.
100-as digi (pppoe) net alá már gigabit képes router javasolt, bár a fent írt tényezők miatt, 2.4 GHz sávon akkor is adott lehet, hogy nem fér át a 100-as net wifi kapcsolaton, ahhoz már 5 GHz, tehát dual band router és ellenoldal javasolt, azzal ideális esetben már a bő 100-as net maximális átvitele sem probléma.
amennyiben van dual band, tehát 5 GHz képes ellenoldali eszközöd, úgy javasoltabb a tl-wdr3600 vagy tl-wdr4300 router.

Celtis; szia, 20 e ft körül már érdemes beleszorítani az rt-n18u típust, még a tl-wr1043nd v2-től is jobb kicsivel a wifi szórása.

[ Szerkesztve ]

(#37260) Celtis válasza kali (#37259) üzenetére


Celtis
veterán

Ha csak kicsivel jobb a rt-n18u a 1043nd v2-nél, akkor nekem nem ér meg ennyit.

(#37261) Zolee11


Zolee11
senior tag

Ezt mindegyikőtöknek írom, akik a jó erős wifis routert keresik, hogy a wifis kommunikáció 2 eszközön múlik, a router és az amivel használod, hiába szerelsz a routerre akkora antennát, hogy a szomszéd faluban is venni a jelét, ha az eszközöd tized távolságra sem tud kommunikálni.
A másik, hogy garantált átviteli sebesség a wifin nem létezik. Ez nagyon sok mindentől függ.
Sok más helyen panaszkodnak a jelerősségre mert egy szinttel feljebb vagy lejjebb már nem olyan jó, de azt elfelejtik hogy egy botantenna milyen irányban "sugároz", egy kicsit kéne megfelelő irányba dönteni és mindjárt jó. :)
Én a 841ND-t évek óta használom, kertes házban, a kertben 40-es falon keresztül tökéletes, hosszában azaz több válaszfalon és egy főfalon keresztül is jó notival, de egy telefon itt már nyekeg, azaz neki gyenge. Notival csak akkor van gond, ha a ház alapjának síkja alá kerül a noti hátul a kertben. Szóval a lakásban notival mindig tökéletes.
Ha ennél jobbat veszel, és legalább 5dBi-s antenna van rajta akkor ennél rosszabb tuti nem lesz.
Viszont egy eleve 100Mbit-es wan portos routertől elég meredek elvárni a 100 Mbit-es wifis átvitelt. :)

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

(#37262) kali válasza Celtis (#37260) üzenetére


kali
legenda

jelentős különbséget nem szabad várni azonos feltételek mellett, hiszen nincs nagy különbség az antennák tekintetében, szabvány korlátozza a szórást...stb.
minimális különbség van a két típus között, de szélsőséges esetben az is sokat számíthat, így mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy ér annyit a különbözet, vagy sem.
én arra írtam, hogy ha már képben van a 20 e ft is, akkor érdemes lehet az rt-n18u típusban gondolkodni.

(#37263) Zolee11 válasza kali (#37259) üzenetére


Zolee11
senior tag

Köszönöm szépen!
Nekem a wifis átvitel nem elsőrendű szempont, ahol nagy mennyiséget kell és gyorsan másolni ott a kábeles megoldás a nyerő, wifit csak notival, telefonnal használunk, ott meg nem érdekes, hogy nincs 100 Mbit. Viszont fontosabb az, hogy kint a teraszon vagy a kertben is legyen használható lejerősség, erre pedig a 2,4 GHz jobb.
Még néztem a 4300-as típust is, de ott gyengébb a proci, viszont több a memória. Nem tudom mi fontosabb az én esetemben, de a procira tippelek, inkább az legyen erősebb, nem hiszem, hogy a memória lenne kevés, de a 1043-al így is duplázok a mostanihoz képest. a 4900-as már túl drága, így a 1043-as a nyerő.

no brain, no problem

(#37264) Benőke válasza Zolee11 (#37256) üzenetére


Benőke
őstag

Persze HW -ben erősebb router jobban bírja a terhelést, de ha ezen valaki felbuzdul és növeli a kapcsolatok számát, akkor megint határ terhelésen lesz... Sávszélesség korlát talán hatékonyabb lenne...

Persze a 100 -as netet a jelenlegi eszköz át sem viszi maradéktalanul... Persze csak kicsi hiányzik, de a jelenlegi gondolom izzad rendesen a feladat alatt :)

(#37265) kali válasza Zolee11 (#37263) üzenetére


kali
legenda

neked amiatt is csak a tl-wr1043nd v2 típust írtam, adott szempontból jelentős előrelépés lesz a jelenlegi routerhez képest.

(#37266) csimbi82


csimbi82
csendes tag

Üdv!

T-Home-os internetem és egy adsl+ dsl-360r típusú modem van, a következő routert szeretném mellé venni: TP-Link TL-WR841ND viszont amelyik oldalon kinéztem magamnak ott vannak termék vélemények, mindenki dicséri de egy hozzászóló azt írta akinek ilyen modeme van mint nekem az messze kerülje el ezt a routert, konkrét dolgot nem írt csak annyit, hogy nem szereti a d linket meg szívni fog az ember vele. Erre szeretnék választ kapni, hogy valóban másik típus után kell néznem vagy csak az illetőnél volt valami más probléma és ezért írta.

(#37267) akkójóva


akkójóva
tag

Üdv!
Új routert akarok venni , de most nem magamtól , mert az előbb jól megszívtam :D
Szóval jelenleg Digi 50/30-as netet használom , de a későbbiekben 100/50-es lesz , tehát ahhoz kéne a router.
A router és a gép között kb. 10 méter van és egy 10 cm-es téglafal. 1 gép 2 telefon , illetve 1 laptop lenne állandóan a routerre csatlakoztatva , de a leglényegesebb a gép. Emeletes társasházban lakom , tehát elég sok wifi van a közelben (most ahogy nézem 7).A lényeg az lenne , hogy amikor játszok , ne legyen 700 ms-em , mert a laptopon youtubeon videót néz valaki vagy esetleg skypeon beszélgetnek. Asust jobban preferálnám , de ha a másik jobban megéri , akkor azt is írjátok le :D (és ha nem lenne gond , akkor egy adaptert is írhatnátok , ami tudja fogni azt a jelet , amit a router küld) Árban ha lehetséges jó lenne , ha a 2 meglenne 10.000-ből (olcsóbb se baj , ha tudja , amit kell)

Előre is köszi a válaszokat! :D

(#37268) nemlehet


nemlehet
őstag

Torrentezési/médiaszerver célzattal keresek routert, mert kissé sokallom a gép fogyasztását, hogy csak a torrent miatt megy.
30/8 megabites netem van, de a net megosztása nem fontos, hogy erről menjen lévén már AP-kel le van fedve a ház. Viszont sok eszköz van a házban (3 PC, 3 laptop, 2 tablet meg 5 okostelefon és valószínűleg hamarosan egy DLNA képes TV is) szóval jó lenne, ha ezeket akár egyszerre is ki tudná szolgálni és szimultán sok torrenttel is elboldoguljon (pl most is kb 250 darab fut, persze korlátozott szálakkal), valamint ez nem tudom reális igény-e de olyan külső dokkolóm van amibe több merevlemezt is bele lehet rakni tehát ha tudna több merevlemezt (1,5 TB, 2 TB) kezelni nem lenne rossz (akár 1 porton keresztül, nekem mindegy). Főzött firmware-el is megfelel, nem kell hogy gyári megoldás legyen. Az ár nem elsődleges szempont de olyan 20k-ig gondoltam szánni rá, de többet is hajlandó vagyok ha ennyiből nem megoldható, de nyilván legyen minél olcsóbb. A hatótáv nem olyan fontos lévén akik wifivel csatlakoznak közel vannak, akik meg távol oda be van húzva kábel a házban, úgyhogy mindenki el tudja érni.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#37269) kali válasza csimbi82 (#37266) üzenetére


kali
legenda

szia,

a régebbi szürke modem (link) problémás más/több típusú routerrel is, pláne ha már kezd elöregedni a a modem tápja.
az fekete modem esetén már más a helyzet.

(#37270) csimbi82 válasza kali (#37269) üzenetére


csimbi82
csendes tag

Szia, fekete a modem kb. 2 hetes ehhez milyen router passzolna

(#37271) kali válasza csimbi82 (#37270) üzenetére


kali
legenda

olyan után tettem be több helyre is tl-wr841nd v8 routert, és nincs probléma a működéssel.

(#37272) jeni válasza akkójóva (#37267) üzenetére


jeni
félisten

Üdv
Olcsón a TP-Link 1043ND V2 ez új verzió (használtan a korábbi kiadás akár 8000 Ft) vagy az Asus RT-N18U ami 20000 Ft.

Az N-s adapter 4-5-6000 F USB-s kivitelben.
Az aprón olcsóban is beszerezhető.

(#37273) Gubek-Einste válasza nemlehet (#37268) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én inkább egy NAS beszerzését javasolnám ide mert sokkal jobban bírja a terhelést mint bármelyik router.
20k-s határral router-ből az Asus N18U lenne ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37274) nemlehet válasza Gubek-Einste (#37273) üzenetére


nemlehet
őstag

Tekintve, hogy az ajánlott NAS-ok mind a duplájába kerülnek nem gondolkoztam ilyesmiben. Aztán lehet ez lesz a dologból, mert az igényeimnek valóban az felelne meg jobban.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#37275) abkm


abkm
csendes tag

Sziasztok,

új routert szeretnék venni a Digi 200/50-es csomagjához, a mostani RT-N12 helyett.

Néztem, az N18-U-t, amit ajánlottak itt a fórumban, de nem találtam a tényleges adatátviteli sebességét (throughput wan-lan). 2 gép lenne közvetlenül rádugva kábellel (néha wifi-n keresztül, no meg persze 1-2 mobil), és később lehet, hogy csomagot is váltanánk a gyorsabb net érdekében.

Továbbra is ezt a kettőt ajánlanátok (N18-U és RT-AC56U), vagy más is szóba jöhetne? A beszerzése is érdekel, ha van ötletetek.

Köszi

(#37276) csimbi82 válasza kali (#37271) üzenetére


csimbi82
csendes tag

Köszi a segítséget akkor beruházok egy ilyenre.

(#37277) pigatt válasza abkm (#37275) üzenetére


pigatt
őstag

Hello!

Ugyanez miatt az internet előfizetés miatt váltottam AC56U-ra és nagyon jó. Kábelesen van rákötve egy gép egy NAS és egy TV. Wifi-n néha 2-3 mobil, 1 laptop és nagyon jó. Csak ajánlani tudom.

i9 / 4080 / 32"

(#37278) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok,

Ezek a wireless repeaterek vagy range extenderek valójában hogyan működnek a kliens szempontjából?
Jól sejtem, hogy egy ilyen eszköz nem egyszerűen jelismétlő, hanem egy önálló AP, aki wifivel csatlakozik a fő routerhez? Tehát a kliens a fő routert és a repetert külön eszközként látja, még ha ugyanaz az SSID és security beállítás is?
Másként feltéve a kérdést, a repeater ugyanazon vagy másik csatornán kell működjön, mint a fő router?

Még másként feltéve a kérdést: Ha a ház másik felében van LAN kábel is, akkor érdemesebb inkább egy második AP/router-t odatenni egy range extender helyett?

[ Szerkesztve ]

(#37279) Gubek-Einste válasza abkm (#37275) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus N18U/AC56U gyári firmware-rel hardveres NAT mellett a gigabites csomaghoz is jó lesz.
Ami még hasonlóan ajánlott az az Asus N56U/N65U, a TP-Link 1043NDv2/3600/4300.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37280) Gubek-Einste válasza Celtis (#37278) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jól sejtem, hogy egy ilyen eszköz nem egyszerűen jelismétlő, hanem egy önálló AP, aki wifivel csatlakozik a fő routerhez? Tehát a kliens a fő routert és a repetert külön eszközként látja, még ha ugyanaz az SSID és security beállítás is?
Pontosan így van.

Másként feltéve a kérdést, a repeater ugyanazon vagy másik csatornán kell működjön, mint a fő router?
Ugyan azon.

Még másként feltéve a kérdést: Ha a ház másik felében van LAN kábel is, akkor érdemesebb inkább egy második AP/router-t odatenni egy range extender helyett?
Jobb a kábeles kialakítás mert a repeater felezi az elérhető link sebességet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37281) TeeJay


TeeJay
félisten

TP-Link WDR3600 és 4300-ra pár hete jött ki új FW friss funkciókkal meg hibajavítással
lett valami fejlődés eme két eszközzel vagy teljesítményre maradt ugyanolyan mint előtte?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#37282) Soma01 válasza Celtis (#37278) üzenetére


Soma01
veterán

Itt egy táblázat, itt jól le van írva, össze is tudod hasonlítani: [link]

wds repeater bridge router

(#37283) kali válasza TeeJay (#37281) üzenetére


kali
legenda

a teljesítményen nem nagyon volt mit javítani, hisz eddig is tudta amit kell, hibákat javítottak, meg kapott néhány új funkciót.

- Added the support of TP-LINK Tether v2.0 IOS;
- Added a new login domain “tplinkwifi.net” for web-based management;
- Added the support for multiplayer online gaming with XBOX;
- Main bugs fixed include: (1)PS3 may not detect the router as a UPnP device; (2)DynDNS does not update properly occasionally;(3) Some minor issues with IPv6;(4)The USB Storage is not accessible when encryption is enabled

én az új ios funkció miatt tettem fel, de a firmware javítási listában leírtak mellett ami még feltűnt; kapott még az adminisztrációs felületről történő direkt kilépéshez hivatkozást.

[ Szerkesztve ]

(#37284) Jedster válasza Celtis (#37278) üzenetére


Jedster
tag

+1 Az AP-s megoldáshoz. A sebességen kívül a kapcsolat stabilitása és a lag is sokkal jobb lesz. Repeater módról nem hangoztatják, hogy képes szaggatottá tenni az adatáramlást.

(#37285) Beri válasza Jedster (#37284) üzenetére


Beri
addikt

Nem kell koppra kidörrenteni a wifit soha, ennyi az egész. Vagy azt mondod, hogy egy repeater van, hogy csak úgy sztrájkba fog és nem próbál annyit beletömni a levegőbe, amennyit csak lehet? :DDD

eladó Aromamizer RDTA V1

(#37286) lockdown90 válasza Intruder2k5 (#37246) üzenetére


lockdown90
senior tag

2,4 GHZ mennyi a max amit atvisz gyakorlatban?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#37287) kali válasza lockdown90 (#37286) üzenetére


kali
legenda

több tényező függvénye, de például a tl-wr1043nd v2 esetén (wan <-> wlan irányból) egy 300-as és 2*2:2 mimo kapcsolat esetén ideális esetben bő 80 megabit/sec környékén.
a router tud 3*3:3 mimo szórást, ha adott hozzá azonos ellenoldal, akkor a fentinél kicsivel többet is.

[ Szerkesztve ]

(#37288) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Sziasztok!

Nem is tudom, pontosan hány éve használom a Linksys WRT 54 GL routeremet, de most több szempontból is el kell gondolkodnom, amiben már segítséget is kértem. A lényeg, hogy a jelenlegi eszköz sebességével semmi gond nincs, mivel lakóhelyemen a szolgáltató 10/2,5 Mbps csomagja van „jó” áron. A hatótávolság viszont problémás. A ház (65 m2) hátsó részében már nincs, vagy csak nagyon gyenge a jel, a kert (500m2) távoli részében pedig szinte egyáltalán nincs hálózati elérésem. Mivel egy, esetleg kettő kültéri kamerát is szeretnék beüzemelni, muszáj fejlesztenem és többen is azt javasolták, hogy a WRT 54 GL-tnyugdíjazzam, illetve használjam tovább majd AP-ként. A nagy kérdés most az, hogy érdemes-e beruházni egy Linksys WRT1900AC-re, vagy sem!?

Segítségeteket előre köszönöm!

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#37289) zsolt501 válasza Hókusz Pók (#37288) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A jelenlegi netedhez semmi képen nem érdemes beruháznod egy Linksys WRT1900AC routerbe, felesleges pénzkidobás lenne.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#37290) Soma01 válasza Hókusz Pók (#37288) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor csak lefedettséget szeretnél növelni?
Valamennyi kábelezés belefér? Mert írtad, hogy az antennát el szeretnéd vezetni... Lehet úgy kellene inkább, hogy UTP kábelt vezetsz el és veszel egy pár ezer forintos routert (akár kettőt is) és úgy biztosan meglesz a lefedettség. Nem kell 80-90.000-t költeni arra a routerre és a lefedettséget sem biztos, hogy produkálná.
Pl. vehetsz használt 1043ND V1-et és az jó lefedettséget fog biztosítani. Vagy újonnan TP LINK WR 841ND-t. Vagy ezekből kettőt.

[ Szerkesztve ]

(#37291) Celtis válasza Jedster (#37284) üzenetére


Celtis
veterán

A Dlink DIR657 az egyetlen árban szóba jöhető másod-router (ha nem akarom a gigabites LAN-t korlátozni a vezetékes oldalon). Viszont erről elég rosszakat olvastam. Most mégis inkább a repeater felé hajlok. A wifi-n nem érdekes a sebesség, csak a lefedettség. A repeater ezen kívül igény szerint áthelyezhető, a másod router egy adott pontra helyezhető csak el az adottságok miatt.

(#37292) Charx


Charx
senior tag

Sziasztok!
Látom itt sokan inkább az asus routereket preferálják, eddig én a WR1043nd-v2 routert néztem ki.
De az RT-n18u tényleg annyival jobb lenne? Azt szeretném hogy stabil és gyors legyen, ne keljen resetelni meg ilyenek.

(#37293) kali válasza Charx (#37292) üzenetére


kali
legenda

szia,

legalább annyian, de inkább többen vesznek tl-wr1043nd v2 típust, pláne ha az olcsóbb ár szempont, de azt is megelégedéssel használják.
hardver;
tl-wr1043nd v2; qualcomm atheros qca9558 / 720 MHz / 64 MB ram / 8 MB flash / 3*3:3 mimo / 1 * usb 2.0
rt-n18u; broadcom bcm47081a0 / 800 MHz / 256 MB ram / 128 MB flash / 3*3:3 mimo / 1 * usb 3.0 + 1 * usb 2.0
a turboqam miatt gyorsabb és jobb szórású valamivel a wifi tekintetében az rt-n18u.
összességében nem csak drágább, de jobb is az rt-n18u, a kérdés az, hogy kinek éri meg a felárat, mert bizonyos szempontok alapján a tl-wr1043nd v2 is megfelelő választás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#37294) Charx válasza kali (#37293) üzenetére


Charx
senior tag

Hát azért erősebb az asus, de talán elég lehet nekem a 1043 is. Na még nem jön a digis addig gondolkodom rajta. Köszi!

(#37295) Benőke válasza Hókusz Pók (#37288) üzenetére


Benőke
őstag

A soho routerek esetében a teljesítmény kisebb mint az iparinál, de az ipari sem egy hatalmas ugrás ám.
Hiába veszed a legdrágább AC -s wifi routert -t a kert végéig az sem ad hálózatot. pláne mert az eszköznek is vissza kéne tudnia lőni a router felé.

AC -s routert felesleges venned ha csak nem a belső hálózat sebessége miatt szeretnél, egy sima N -s hálózat szerintem megteszi. Azt nem fejtetted ki hova szeretnéd a kamerákat, mert ha a ház oldalára, akkor az nem olyan nagy probléma, mert eleve 220 is kell neki, így értelmesebb odavezetni a hálózatot kábelen is.
Ha még is ragaszkodsz a wifi -hez, akkor sem kell feltétlenül nyugdíjazni a jelenlegi routeredet. AP módban egy másik routerrel megszórva a vak területet, vagy egy repeaterel megnövelni a wifi hálózatot is lehet.

Kábelezést javaslom az IP kameráknak.

A kert végében nem is nagyon lesz jel, max ha a túlsó felére elviszed kábelen a hálózatot és odateszel egy AP -t. Wifivel is meg lehet oldani kültéri antennákkal, de a túlsó végébe is kell egy mert a kis eszközök belső antennája nem fog ellőni a házig a kert végéből.

(#37296) Lizander


Lizander
csendes tag

Üdv! Új router vásárlása előtt állok de mivel már befürödtem 1-2 routerrel és 1-2 ismerősöm dettó ezért előbb kikérném a véleményeteket is. Alapvetően sima netezésre lenne a router, 1 asztali géphez (ami kábellel lenne csatlakoztatva a routerhez), 2 laptophoz és 2-3 telefonhoz kellene a Wifi része. A fő szempont, hogy az egész házban jó jelerősséget nyújtson a router, minél gyorsabb legyen a wifis eszközökön is a net, és megbízhatóan működjön. A lakás amibe kéne: 65nm2, panel, 1 szintes, vasbeton falakkal, amivel bizony pár routernek meg is gyűlt a baja. A netem sebessége: 100/50, de fejlesztés elképzelhető, ezért is lenne jó egy olyan darab, amiben van még tartalék. Torrentezés+letöltés az asztali gépen megy, a wifis eszközök alap netezésre+kommunikációkra vannak (pl.: Viber).

Két típust néztem ki:
Asus RT-N15U - belső antennás, páran azt ajánlották, ezt ebbe a lakásba ne vegyem
TP-Link TL-WDR3600

Vélemény a 2 jelöltről? Esetleg más ajánlása (keret max 15k)?

Válaszokat és a segítséget előre is köszönöm!

(#37297) Benőke válasza Lizander (#37296) üzenetére


Benőke
őstag

Ehhez a net sebességhez mindenképpen Gigabites Router kell.
A Vasbeton fal nem olyan gázos, a vájog sokkal problémásabb. Belső antennás sem olyan rossz. Külső antennás egy hangyányit jobb. Hatalmas különbséget az antennától ne várj, mert az eszköznek is jobb antenna kéne hogy lehessen valami érzékelhető javulás.

15K behatárolja a lehetőségeket. Itt kezdődnek a gigás Routerek az ASUS N15U az jó, illetve a TP-LINK 1043ND v2, de 3600 se rossz csak az már tud 5GHz -es frekit is. Ha a falakkal problémád van az 5GHz még roszabb, bár panelben a sok 2,4 -es wifi miatt nem biztos hogy haszontalan.

ASUS ból az N18U -t mondanám, de az 20k

Vagy veszel egy MikroTik soho routert és megtanulod bekonfigolni :)

[ Szerkesztve ]

(#37298) kali válasza Lizander (#37296) üzenetére


kali
legenda

szia,

mind a kettő jó 100/50 net alá.
ideális esetben adott belső antennás is jól beszórja a panelt, már ha a beállítások megfelelőek és az ellenoldalak is úgy akarják, de ez csak gyakorlati próba során derül ki biztosan, látatlanban nem lehet garantálni.
a tl-wdr3600 bár külső antennás, de az már dual band képes - tehát nem csak 2.4 GHz, hanem 5 GHz sávot is tud, illetve szimultán a kettőt -, ezért a külső antenna osztott a két sávra, bár azzal is beszór egy panelt, nekem is ilyen dolgozik jelenleg egy bő 50 nm lakásban, és több fal mögött is jó a kapcsolat még mobiltelefonnal is, ráadásul az 5 GHz sávon is, ami ugye fogékonyabb a távolságra és az akadályozó tényezőkre - cserébe gyorsabb átvitelre képes, mint a 2.4 GHz, illetve ha a 2.4 GHz sáv telített - panel esetén esélyes -, akkor jobb az 5 GHz, persze ehhez dual band képes ellenoldal is kell.
amennyiben nem kell az 5 GHz, úgy érdemes még említeni a tl-wr1043nd v2 típust is.

(#37299) kopidoo


kopidoo
senior tag

Sziasztok.
Olyan routert keresek, aminek hardveres a wifi kapcsolója. Árban lehetőleg az alsó szegmensben legyen.

(#37300) kali válasza kopidoo (#37299) üzenetére


kali
legenda

szia,

tl-wr841nd (v8)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.