Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38901) laacika


laacika
tag

Sziasztok.
Egy kis segitséget kérnék,sajna nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz igy kérdeznék.
Volt egy Tp-link Access Pointom,ugye annál be lehet konfigurálni sok féle módot hogy miként üzemeljen,pl:client mód-csak fogadok valakitől adatot wifin keresztül,Repeater mód-valakitől wifin fogadok adatot és ezt tovább is küldi.stb stb
Na most ez az Ap meghalt és találltam helyette olcsón egy Routert TP-Link TL-WR841ND,és a kérdésem az lenne hogy ez igazából mivel tud kevesebbet?Pl az előbb emlitett Repeater mód-ot tudja a router?hogy pl rácsatlakozik a modememre wifivel és azt tovább küldje amire pl telóval rá lehet csatlakozni.

Köszönöm a válaszaitokat előre is,nem igazán tudom mivel tudna kevesebbet,de igazából csak a repeatert kellene hogy tudja. :R

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#38902) Gubek-Einste válasza Kolty (#38898) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

iztos akkor, hogy nincs ilyen usb.s egyszerü kütyü ami jelet is erősít?
Repeater-nek hívják azt az eszközt amely "jelet erősít" de ez nem USB-s hanem egy normál méretű, áramot igénylő eszközt.

#38899 focvis
Ha van IPTV és/vagy VoIP akkor nem használható saját eszköz.

1; Az egybe eszközök nem ajánlottak több okból sem, sokkal jobb egy külön modem és router páros használata. Torrent-ezés sem menne egy ilyen eszközzel.
2; Teljesen felesleges ilyen sebességhez AC router.
4; A fórumos tapasztalatok alapján nem lesz baja ettől.

Ha nem kell feltétlenól az 5 GHz támogatás akkor egy Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2 megfelelő lesz számodra, 5 GHz-cel pedig az Asus N56U vagy TP-Link 3600/4300.

#38901 laacika
Gyári firmware-rel csak AP módot tudja de lehet rátenni custom firmware-t (verziótól függően) amellyel meg lehet oldani a repeater módú működést is.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38903) hunaqua


hunaqua
addikt

Van nekem egy régi Linksys routerem Tomato-val.Nagyon stabil szerkezet volt.Soha nem fagyott,gyakorlatilag nem is kellett foglalkozni vele évekig.
Mit ajánlotok most ami nagyon stabil cucc,és hosszú távra alkalmas lehet. (max. 40e. huf. a keret)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#38904) Gubek-Einste válasza hunaqua (#38903) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U, ha kell akkor Asus N56U/N65U/N66U/AC56U/AC66U.
Van még a TP-Link 1043NDv2/3600/4300/4900/Archer C5/C7 is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38905) bazsi900 válasza Piloss (#38894) üzenetére


bazsi900
csendes tag

Köszönöm.

(#38906) szasanyi


szasanyi
félisten

Hihetetlen módon a jelenlegi csak szűken tudja a 100Mbps sebességet ami eddignem volt gond mert 100/50-es Digi net volt bekötve. Mától viszont 200/50-es, amiből a mérések szerint ~95/53 Mbps jön át. :W Ajánljatok már nekem egy jó, de nem drága N-es routert lécci! Esetleg a későbbiekben szó lehet 500-as netről is, így ha van olyan kellene amit amiatt nem kell majd lecserélni. És persze az N-es WiFi is kell mobil eszközök miatt.

(#38907) kali válasza szasanyi (#38906) üzenetére


kali
legenda

a legjobb 100-as router - amilyen a jelenlegid is - sem tud többet, mint bő 94 Mbps, a gyorsabb átvitelhez már gigabit képes típus kell.
amennyiben elég a 2.4 GHz wifi, úgy tl-wr1043nd v2 (fontos a v2), az a digi gigás net maximumát (~940 Mbps) is átnyomja.
amennyiben dual band wifi kell, tehát van 5 GHz igény is, úgy tl-wdr3600 vagy tl-wdr4300.

(#38908) szasanyi válasza kali (#38907) üzenetére


szasanyi
félisten

Értem, köszi szépen! :R

(#38909) hunaqua válasza Gubek-Einste (#38904) üzenetére


hunaqua
addikt

:R

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#38910) laacika


laacika
tag

Valaki esetleg a #38901-es kérdésemre? :R

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#38911) Multibit válasza laacika (#38910) üzenetére


Multibit
veterán

Már megkaptad a választ Gubektől.

[ Szerkesztve ]

(#38912) Dogmatix


Dogmatix
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. A keret maximum 20-25000 jóféle magyar pénzegység. 3 laptop , 3 telefon és 1 PC kapcsolódna a routerhez. Elméletileg 40Mbites netünk van ( [link] ). Alapvetően netezésre, heti 1-2 film letöltésére használjuk a netet. Egy 100nm-es panellakást kéne beszórnia. Megköszönném ha ajánlana valaki 1-2 alternatívát vagy a legjobb választást. :) :R

(#38913) laacika válasza Gubek-Einste (#38902) üzenetére


laacika
tag

Köszi szépen válaszod!

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#38914) laacika válasza Multibit (#38911) üzenetére


laacika
tag

Neked is köszi,figyelmetlen voltam. :B

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#38915) macman507


macman507
aktív tag

Üdv, panelházban (vasbeton ftw), ahol több router is bezavarhat másoktól, 1 falon kéne átlőni a jelet csak, milyen router az ajánlott?

Néztem ezt a listát ott az elején, de nem tudom mi lenne a jó választás ahhoz, hogy a többi router/bármi ne zavarjon be. http://prohardver.hu/tema/milyen_routert/hsz_1-50.html

(nincs DIGI 1000-es nálunk, csak a legkisebb csomag) Eddig ment is jól a dolog, de kb 2 hete már nem tud semmi csatlakozni a wifi-re, ami 1 méternél messzebb van tőle. (Szinte) Mindent kipróbáltam már, de semmi nem oldotta meg a problémát, maradt az, hogy valaki router-t, vagy bármi mást, ami bezavarhatja, beszerelt a közelben és ettől nem tud csatlakozni a laptop/telefon a másik szobában a wifire, pedig a jelet erősnek jelzi (igaz csak a laptop, a telefon gyenge jelet érzékel csak), valószínűleg a 4-5 kis jelet még sikerül is elküldenie, de mást már nem :D

Nem akarom az egész történetet leírni, de 1 méteren belül működik=csatlakozik és gyors mintha nem is wifiről menne, viszont a felcsatlakozott laptopot átviszi az ember a másik végébe a lakásnak (panel, tehát nem 50 méterről van szó azért) már nincs net kapcsolat, nem tölt be semmilyen oldal.

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#38916) szasanyi válasza kali (#38907) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem lelek v2 verziót csak v2.1-et. Gondolom ez is jó nem? Fogalmam nincs mi leget a különbség. :B

[ Szerkesztve ]

(#38917) Intruder2k5 válasza szasanyi (#38916) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen, v2.0 nem is létezik...

(#38918) szasanyi válasza Intruder2k5 (#38917) üzenetére


szasanyi
félisten

Ahhh az jó, akkor nem én bénázok. :D Ez elég jó áron van, ingyenes szállítással. Talán jövőállóbb, de nemtom az előzőhöz képest miben jobb (kivéve a WiFi 5Ghz-es részt, az nyilvánvaló).

(#38919) mzsombor válasza macman507 (#38915) üzenetére


mzsombor
tag

Lehet, hogy a UPC Wifree tett be a spektrumnak. Készíts pár képet inSSIDer-rel, hogy látszódjon, mi van a levegőben. Ha nem túl nagy lakás, akkor egy 5 gigás routerrel járnál jól, az a sáv vszeg nem olyan telített mint a 2.4 giga. TP-Link WDR3600/4300, ha olcsó és jó kell, Asus 20e felett kezdődik.

(#38920) Intruder2k5 válasza szasanyi (#38918) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mármint milyen WiFi 5GHz-es részt? A 1043ND-ben nincs 5GHz-es WiFi, nem Dual Band router!

(#38921) szasanyi válasza Intruder2k5 (#38920) üzenetére


szasanyi
félisten

Bocsi, a link lemaradt.[link] - erre gondoltam, hogy jövőállóbb és nem sokkal drágább (mivel itt a szállítás díjmentes). Kérdés, hogy ha az 5Ghz-es része egyelőre nem lesz kihasználva akkor is jobb választás-e?
3 db PC vezetékkel, és 2 db mobil eszköz WiFi-n keresztül fog csatlakozni (egyelőre 200/50 nettel, de később 500-ast tervezek).

(#38922) Intruder2k5 válasza szasanyi (#38921) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szokták ajánlani ezt is, ahogy a 1043NDv2-t, és a WDR3600-at is egyaránt! Én személy szerint nem szeretem a TP-LINK-et, így nem szoktam ajánlani sem, ezért írom azt, hogy "szokták ajánlani"!

(#38923) laacika válasza Gubek-Einste (#38902) üzenetére


laacika
tag

"Gyári firmware-rel csak AP módot tudja de lehet rátenni custom firmware-t (verziótól függően) amellyel meg lehet oldani a repeater módú működést is."

Menyire egyszerű ebből kihozni a Repeater módot?Azt tudom hogy egyszerű firmware-t frissiteni de melyik lenne jó ehhet a tipushoz?(TP-Link TL-WR841ND) :R

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#38924) Intruder2k5 válasza laacika (#38923) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi a pontos hardver verziója, az alján lévő címke szerint?

[ Szerkesztve ]

(#38925) vmicza


vmicza
csendes tag

Sziasztok! Tudnátok javasolni egy erős routert? Asus RT-AC66U és Asus RT-AC56U között gondolkodom, de ha van jobb 40k alatt nem zárkóznék el előtte.

Eddig Linksys WRT160Nv3 routert használtam, de 2 év használat alatt feladta a harcot (a lentiek kikészítették)...

Ezeket kötném rá:
- NAS (hálózati kábelen keresztül).
- 3 db wifi ip biztonsági kamera, ami Wifi-n keresztül folyamatosan rögzíti a képet a NAS-ra.
- 1 PC (hálózati kábelen keresztül)
- 1 nyomtató (hálózati kábelen keresztül)
- kb 5 mobil és 2 laptop egyidejű használata (Wifi)

A netem UPC-s 120-as.

40k alatt szeretném megúszni. Fontos a jelerősség. Előny ha az alábbi módon tudnám a falra rögzíteni:

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

Üdv,
vmicza

[ Szerkesztve ]

(#38926) Intruder2k5 válasza vmicza (#38925) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mindkét típus jó lehet, bár az RT-AC56U hardvere erősebb, de belső antennás, ennek megfelelően csak óvatosan kell bánni vele, azt csak akkor válaszd, ha kicsik az áthidalandó távolságok, nincsenek vastag falak, stb...

Az RT-AC66U mindenben megfelel, de ha nem elvárás az AC-s WiFi, elég a sima Dual Band is, akkor lényegesen olcsóbban szinte ugyanazt kapod az RT-N66U-ban is!

(#38927) szasanyi válasza Intruder2k5 (#38922) üzenetére


szasanyi
félisten

Értem. Sajnos olyan csicsa cuccra mint amiket az ASUS, Linksys, stb. gyárt - bármilyen jó is - nincs keretem. :(

(#38928) laacika válasza Intruder2k5 (#38924) üzenetére


laacika
tag

Ver:7.1

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#38929) Intruder2k5 válasza laacika (#38928) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arra van Gargoyle firmware, és talán azzal a legegyszerűbb beállítani a repeater módot!

(#38930) Intruder2k5 válasza szasanyi (#38927) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, ez érthető! Ez esetben én azt mondanám, hogy ha kell az 5GHz, akkor TL-WDR3600, ha nem kell, akkor TL-WR1043NDv2, de a TL-WDR4300-at kihagynám, nem ér ~4000Ft-al többet, mint a WDR3600! Szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#38931) megaram


megaram
tag

Erről mi a véleményetek? Asus RT-N12 D1

(#38932) Mályki


Mályki
aktív tag

Sziasztok!

A napokban vettem egy routert.A regi is tp link volt,volt vagy 8 eves de egyszer nem szakadt meg a netkapcsolat.Az alabbi tipus eseten naponta tobbszor kell ujrainditanom a routert.

TP-LINK Archer C2 AC750 Wireless router

Errol a tipusrol lenne.Lehetseges hogy beallitas?!? Vagy mi lehet a problema? Ha tipushiba ( amit tobb helyrol is hallottam) akkor elek a 15 napos ellallasi jogommal. Bizom benne hogy en vagy a balfek.Van tippetek mi lehet a problema? Koszonom elore is!

K.M.

(#38933) Intruder2k5 válasza megaram (#38931) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Teljesen jó, persze kérdés mire akarod használni, mert mondjuk 1000-es DIGI-re kicsit karcsú!

(#38934) laacika válasza Intruder2k5 (#38929) üzenetére


laacika
tag

Nagyonszépen köszönöm.
Tehát csak erre a firmware-re frissitek és onnantól már csak be kell állitani?
Elb@szni nem lehet ezzel a firmware-el?

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#38935) Multibit válasza megaram (#38931) üzenetére


Multibit
veterán

Ha elolvastad a témaösszefoglalót, akkor láthatod, hogy ajánlott típus.

(#38932) Mályki:
Ha vásárlás előtt néztél volna be ide, láthattad volna - némi visszaolvasás után -, hogy a C2 nem ajánlott típus (persze ettől még nem kéne állandóan szakadnia a kapcsolatnak). Amennyiben van rá lehetőséged, cseréld le egy ajánlott típusra (lásd támaösszefoglaló)!

(#38936) megaram válasza Intruder2k5 (#38933) üzenetére


megaram
tag

50 Megás nethez kell, lényegében játszani. (World of tanks) :U

(#38937) Intruder2k5 válasza laacika (#38934) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pontosan, de a megfelelő, v7 verzióhoz való fw-t tedd fel! Ha további kérdésed van, akkor azt inkább IDE írd, mert itt már OFF! Tönkretenni csak annyira lehet, mint minden más firmware-el, ha flashelés közben jön egy áramszünet, stb..., akkor tégla! Pontosabban csak soros kábellel lehet majd helyreállítani!

(#38938) Intruder2k5 válasza megaram (#38936) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, oda még bőven megfelelő lesz!

(#38939) szasanyi válasza Intruder2k5 (#38930) üzenetére


szasanyi
félisten

OK, köszi! Azért érdekelne Te melyiket ajánlanád a moderáltabb árú, de jobb routerek közül arra a célra amit írtam?

(#38940) laacika válasza Intruder2k5 (#38937) üzenetére


laacika
tag

Köszi,válaszoltam amott!! :R

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#38941) megaram válasza Intruder2k5 (#38938) üzenetére


megaram
tag

Nekem még a TP link TL WR340G van ami ugye még g szabványos. Ideje újítani! :C

(#38942) macman507 válasza mzsombor (#38919) üzenetére


macman507
aktív tag

Az egy kissé drága lenne, ha azt nézzük, hogy egy régebbi SMC-vel simán megy a net 2.4Ghz-n (kölcsönbe van tesztelés céljából, az előző hsz-el egy időben üzemeltem be).

TP Link kizárva, miután így cserben hagyott, jobban mondva, ezen a helyen nem működik, mert zavarja valami.. :DD
Marad az Asus, ami még állítólag jó minőségű és nincs az ára a csillagos égben.

Ezeket nézem éppen, kicsit a jövőt is figyelembe véve (hátha, valamikor gyorsabb net lesz)

Ezekről mi a vélemény?

ASUS RT-N53 Router (ez tud 5Ghz-t is leírás alapján, de nem 20 ezer fölötti kategória, de ettől még gondolom rendesen működik)

ASUS RT-N15U Router (ez elvileg nem tud 5Ghz-t, de hasonló árban van)

És még ezek is szerintem elegendőek lennének, de ki tudja, lehet jobb előre gondolni és egy 5Ghz-re"befizetni" :U

ASUS RT-N14U Router

ASUS RT-N10E Router

Ezt ASUS RT-N53 Router találom a legmegfelelőbbnek, de ha van valami hibája bármelyiknek, amiért nem ajánlaná(d)tok, akkor azt szívesen meghallgatom :)

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#38943) Intruder2k5 válasza szasanyi (#38939) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUS RT-N18U-t! Bár nem Dual Band, ellenben BroadCom alapú 800MHz-es ARM SoC van benne, 256MB RAM-mal, akár az 1000-es DIGI-t is elviszi, és WiFi-ben is elég izmos!

(#38944) szasanyi válasza Intruder2k5 (#38943) üzenetére


szasanyi
félisten

Tehát ez véleményed / tapasztalatod szerint megéri a 20k-s vételárat? Az a Soc + 256MB RAM miben nyilvánul meg, mit vennék észre használat közben? Esetleg karácsony felkiáltással ki tudnék préselni 20k-s a buxából, ha valóban van gyakorlati aszna a TL-WDR3600-hoz képest. Meg ugye nem tervezném cserélni jó ideig.

(#38945) Multibit válasza szasanyi (#38944) üzenetére


Multibit
veterán

Meg ugye nem tervezném cserélni jó ideig.
Már önmagában ez az igény is elég ahhoz, hogy az N18-at válaszd. Egyébként meg akkor van szükséged az erős CPU-ra és a sok RAM-ra, ha kimondottan izzasztó feladattal bízod meg a routert (pl. torrent - igaz, ez nem routerre való, de sokan használják erre).

(#38946) Gubek-Einste válasza Dogmatix (#38912) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen költséggel kerettel gigabites típust lenne érdemes venni.
Asus N18U/N56U/N65U vagy TP-Link 1043NDv2/3600/4300/4900/Archer C5

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38947) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Mennyi lehet az esélye, hogy nagykernél még a régi HW-s TL-1043-at árulják? Mikor jelent meg az új?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#38948) Multibit válasza TheProb (#38947) üzenetére


Multibit
veterán

Elvileg előfordulhat, hogy az adott cég nyakán maradt raktárkészlettől akar megszabadulni. Rendeld neten keresztül és azonnal küldd vissza, ha régit akarnak rád sózni! Persze rendeléskor kösd ki, hogy csak új kell neked! De legtöbbször csak arról van szó, hogy nem frissítik a honlapot és még a régi modell képe maradt ott.

[ Szerkesztve ]

(#38949) TheProb válasza Multibit (#38948) üzenetére


TheProb
veterán

igen, bár nagykernél ez a visszaküldős dolog azért nem olyan egyszerű, mint magánszemélyként rendelni "rendes" webshop-ból..

Azért kérdeztem, hogy tudja-e valaki mikor adták ki a vérfrissített verziót, mert ha nem mostanában akkor nyílván kisebb az esély arra, hogy a még berendelt dolgokat szórnák ki a régiből. Bár ekkora volumenű nagykernél azért ezt nehezen tudom elképzelni, főleg hogy nem az IT perif. a fő profilja.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#38950) Dogmatix válasza Gubek-Einste (#38946) üzenetére


Dogmatix
tag

Köszönöm a segítséget! :C :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.