Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38501) Multibit válasza mACSman (#38499) üzenetére


Multibit
veterán

A problémáddal IDE fordulj!

- ugye vezetékkel próbálkozol és nem wifi-vel?
- ugye nem alternatív fw-t használsz?

(#38502) mACSman válasza Multibit (#38501) üzenetére


mACSman
újonc

Köszi!
Igen vezetékes kapcsolat és gyári fw.

Üdv: mACSman

(#38503) megaram


megaram
tag

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne h egy 15MB/s os nethez milyen routert ajánlanátok? 2 gépet kellene neki vinnie, és pont én fogom wifiről a jelet kb 8m-ről és 2 téglafalon keresztűl! :)

(#38504) Somesz1988 válasza kreténke (#38459) üzenetére


Somesz1988
csendes tag

Szia.

Bár nem vagyok /szakértő/ rangú, de a 2. problémára szerintem (igaz írtad, hogy csak router kell) a powerline adapter lenne a legelegánsabb és stabil megoldás, emeletenként 1-1 router, a legjobb ha két ugyanolyan, de mindez persze pénztárca kérdése. És mivel kábellel lennének összekötve, 2 külön csatornán (1, 6, vagy 11 no interference) ua. az SSID egyforma beállításokkal lefedné mindkét szintet és nem kell "átkapcsolni", ha az ember mozog az eszközzel. De nagyon sok múlik a bútor/falak elrendezésén is. :(

Router márkában nincs ötletem mert tp-linket használok, nálam beváltak. De persze minden gyártótól kifoghat az ember gagyi darabot.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben piros-fekete 27-0 :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Somesz1988

(#38505) Somesz1988 válasza Chosen (#38500) üzenetére


Somesz1988
csendes tag

Üdv.

Az ac-s routerekkel kapcsolatban már én is kaptam választ. + az 5Ghz még kevésbé birkózik meg a falakkal. Nálam WDS híd fut 2db tp-link routerrel és bevált. Igaz azt mondják a sávszélesség feleződik, de én direkt el akartam kerülni a keresztbe kasul kb30m kábelezést, így 2 külön ssid nevet kellett adnom, de ez ezzel jár.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben piros-fekete 27-0 :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Somesz1988

(#38506) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#38497 andaman
Mivel ajánlott így megfelelő lesz, jó lesz akár a gigabites csomaghoz is.

#38498 frostitualt
Ennyiért TP-Link 1043NDv2 vagy 3600 ami kapható a gigabites router-ek közül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38507) Zoli133


Zoli133
őstag

Még egy apró bizonytalanságom van.
Az rendben, hogy megfelelő lesz a WDR3600/4300, de nem tudom melyik lenne jobb.
Ha jól látom, csak az antenna kiosztás különbözik igazán. A 841nd, most egész korrektül lefedi a lakást, akkor elég lenne a 3600-as? az 5Ghz-t tudnám használni, amire viszont az volt írva, hogy a falakat nehezebben viseli, ezért gondolkozom még a 4300-on.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#38508) regener


regener
veterán

Sziasztok, 6 maximum 7ezer Ft-ért melyik a legjobb router vályogfallal szemben?
Nem gyors a net, 8Mbit csak, de 2 laptop lenne rákötve meg telefon. Lényegében a tulaj kapott egy modemet az ISP-től és ha netezni akar a laptopon akkor bekell dugdosni a kábelt és csatlakozni, de 2 laptppal ez nem megy és csak a ház elejébe van bevezetve a vonal, de persze nem a szobában akarnak netezni a felhasználók.

(#38509) kali válasza Zoli133 (#38507) üzenetére


kali
legenda

szia,

a 3600-as és a 4300-as között csak 5 GHz sávon van különbség, előbbi 2*2:2, utóbbi pedig 3*3:3 mimo képes, és bár nem annyira gyakori az utóbbira képes wifi ellenoldal, de ha tervezel olyat, akkor pláne érdemes azt venni, ellenkező esetben mindegy, mert más téren nem lesz érezhető különbség.
fontos tudni, hogy a tl-wr841nd 2.4 GHz 2 * 5 dBi, amíg a dual band típusok osztottan, 2.4 és 5 GHz sávon összesen, tehát 2 * 2 dBi 2.4 GHz és 2/3 * 3 dBi 5 GHz, ezért egyik sem lesz olyan jó 2.4 GHz szórású, mint a tl-wr841nd, ami csak azt tudja, de így arra is van kihegyezve.

szia,

rt-n12 d1 vagy tl-wr841nd.

[ Szerkesztve ]

(#38510) Ákinard


Ákinard
aktív tag

Sziasztok!

Routert szeretnék cserélni. Jelenleg 2 Dlink DI-524 dolgozik, egyik 8 másik 6-7 év körül van. Csere oka:
1) Az egyik router már ciripel és a Wifije a nullával egyenlő kb.
2) Vettem egy NAS-t amit jó lenne gigabites hálózattal ellátni.

A jelenlegi routeren a digi 100 Mbites netje nem jön át, amikor újraindítom, jön 10 MBps-el jön a net, de pár perc után leesik kb 2-re.
A két router egymásba van kötve, első az routerként, a másik csak switchként,+ szórja a wifi jelet. Mert egy panellakást kellene besugározni, és gyakorlatilag a lakás 2 sarkába van elhelyezve a két készülék.

Ezt kellene kiváltani, első körben egy új routerrel, és a tapasztalatok alapján majd még egy másikkal.

Kívánalmak:
- 2,6 és 5 GHz wifi is menjen egyszerre ne kelljen állítgatni
- 100 MBites DIGI nethez kellene, nem kell csúcsszuper, de ha ne adj isten holnaptól 200-ra emel a Digi ne kelljen újat venni.
- Nem lenne rossz ha lehetne normálisan konfigurálni (pl ddns ne csak fixen pár preferált legyen, illetve az IP átírható legyen, mert a Dlink a 192.168.0.x-hez ragaszkodott...)

Jó káderként elolvastam a leírást, nekem elsőre a WDR3600 tűnt úgy, hogy lefedné a kérésem, de véleményezzétek, hogy jól gondolom-e?

Mivel 2 eszközt kell vennem, nem feltétlenül akarok egy eszközre soktízezret kifizetni, de 15e körülig még jók vagyunk.

(#38511) Benőke válasza regener (#38508) üzenetére


Benőke
őstag

Vályog ellen nincs router. Sajna a Föld baromi jól árnyékol.
Olcsó router?

ASUS 10 vagy 12 D1 illetve a TP link 841N.

Azt nem tudom mennyire fogja átvinni a 2 falat.

(#38512) regener válasza Benőke (#38511) üzenetére


regener
veterán

Sajnos ezt ismerős is tudja, de egyenlőre erre van keret.
Köszi, kipróbáljuk és ha nem elég akkor elállás lesz belőle majd később egy erősebb :R

(#38513) kali válasza regener (#38512) üzenetére


kali
legenda

ááá, itt; link neked szólt az utolsó köszönés és bekezdés, de a nevedet valamiért nem illesztettem be, viszont közben kaptál másik választ is. :)

[ Szerkesztve ]

(#38514) regener válasza kali (#38513) üzenetére


regener
veterán

Köszi nekedis akkor :DDD

(#38515) Gubek-Einste válasza Ákinard (#38510) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

15k-s határral nincsen más router mint a TP-Link 3600, 20k-s határral még szóba jöhet az Asus N56U is mint alternatíva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38516) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Olyan routert keresek, aminek a gyári firmwarejében is van Guest WiFi hálózat készítési lehetőség. Ezt a routert néztem ki: ASUS RT-N12 D1.
Van esetleg ajánlottabb vétel?

Köszönöm!

(#38517) Zoli133 válasza kali (#38509) üzenetére


Zoli133
őstag

5GHz-et jelenleg csak a háztartásbeli mobilok támogatják és mivel bővíteni se tervezek, azt hiszem a 3600as elég kell legyen.
Viszont egy kicsit félek a 2,4GHz-es lefedettségtől, de azon túlteszem magam.
Köszi. :R

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#38518) tescosjogi


tescosjogi
csendes tag

Sziasztok!
Egy upc-s 120/10-es nethez keresnék jó wifi-s routert. Eddig egy tp-link wr841n router teljesített szolgálatot nálam, viszont láthatóan küszködik a torrentezéssel. Amikor a kliens megy, mást nem tudok csinálni (de a torrent az megy). Ha jól tudom, ekkora nethez kevés a picike, ezért gondoltam beruházok egy új routerre. Ehhez a nethez, torrenthez, kb 15-20e forint környékén mi az ajánlott gépezet? Segítségetek előre is köszönöm!

(#38519) kali válasza tescosjogi (#38518) üzenetére


kali
legenda

szia,

a tl-wr841n csak 100-as router, így jobb esetben is megáll a wan <-> lan átviteli sebesség szerinti tudománya ~94 Mbps környékén, attól gyorsabb nethez gigabit képes típus kell.
amennyiben elég a wifi tekintetében a 2.4 GHz, úgy azt mondanám, hogy érdemes beleszorítani a keretbe az rt-n18u routert (20 e ft környékén indul), kifejezetten erős hardver, a jelenlegidnél sokkal komolyabb terhelést elbír akár torrent képében is.
olcsóbb típus a tl-wr1043nd v2 (fontos a v2, az sokkal erősebb hardveresen, mint a régebbi v1!), azzal is sokkal előrébb leszel, mint a jelenlegi típussal.
amennyiben kellene 5 GHz wifi is - mert van/lesz olyan ellenoldali eszközöd, és az 5 GHz gyorsabb átvitelt is biztosít -, úgy bőven belefér a keretbe a tl-wdr3600 vagy tl-wdr4300, ezek is jóval erősebbek hardveresen, mint a tl-wr841n.

Zoli133; nekem a bő 50 nm panelt teljesen és rendesen lefedi még 5 GHz sávon is a tl-wdr3600 - akár mobiltelefonnal nézve is -, pedig az 5 GHz fogékonyabb az akadályozó tényezőkre, szóval annyira nem rossz, de szélsőséges esetben megmutatkozhat azért az antenna/dBi érték különbözete.

[ Szerkesztve ]

(#38520) ttoti84


ttoti84
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg 2 routert közül választanék. A WiFi nem szempont (a kinézett Cisco nem tud wifit), viszont a LAN-on a stabil folyamatos kapcsolat igen. Kb 35-40 eszközt kell kiszolgálnia, usb porton LTE mobil stick backup legyen (ezt mind a kettő tudja), QoS testreszabható legyen.
A két ruter pedig a következő:

Asus RT-AC87U
ASUS RT-AC87U - emulator

és

Cisco RV320
Cisco RV320 - emulator

Tapasztalatok alapján az ASUS mint router van minőségben olyan jó mint egy Cisco?

Előre köszi a válaszokat!

Üdv.
Toti

(#38521) CsMarc


CsMarc
tag

Sziasztok!

Router vásárlás előtt állok éppen és tanácsot szeretnék kérni. Korábban már jártam erre, akkor az Asus RT-N18-ig jutottunk, láttam még mindig ajánljátok. UPC 240/20 Mbit/s net lesz pénteken bekötve egy 100 nm2-es lakásba, falak mondjuk nem túl vastagok, de átlagban 6 laptop + 6 telefon fog wifire csatlakozni. Számomra rettentően fontos a stabil internet kapcsolat, ezért kiadnék többet is egy routerre, ha megéri. Mivel laikus vagyok a témában ezért elmagyaráznátok kérlek, hogy N56U, N65U, N66U modellek mivel tudnak többet az N18U-nál? Nem fogok játszani neten keresztül komolyabb játékokkal, lan kábelt sem fogok a routerbe dugdosni, mindössze arra van szükségem, hogy stabil net legyen minden eszközön a lakás minden zugában 24/7 a letöltésekhez és a munkához. Namármost jó lenne egy szimultán dual band, mert elég sok eszköz van, de ezt mondjátok meg ti.

Szükségem van nekem szerintetek egy N18U-nál komolyabb routerre? Ha igen, melyiket ajánljátok a fent felsoroltak közül ár/érték alapján?

"Ahhoz, hogy routerünkhöz 5 gigahertzes sávon tudjunk kapcsolódni, nem elég csak a router támogatása, hanem a kliens oldalon is kell támogatás, azaz a Wi-Fi kártyának vagy az USB-s Wi-Fi adapternek is ismernie kell a szabványt (ezek általában IEEE 802.11 a/b/g/n jelzéssel vannak ellátva)."

Ezt pontosan hol lehet megnézni, hogy képes-e erre az eszköz?

Továbbá még mindig küzdünk azzal, hogy ha valaki letölt, akkor az elszívja az egész netet másoknak ilyenkor használhatatlan. Egy új modem, egy új router és egy jobb net szerintetek meg fogja oldani a problémát vagy kellenek majd más beállításbeli módosítások is?

Köszönöm szépen előre is a segítő válaszokat, kérlek nézzétek el nekem, hogy ilyen laikus vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#38522) Somesz1988 válasza Gubek-Einste (#38434) üzenetére


Somesz1988
csendes tag

:R Szerintem nálam nyert a WDR3600. Még egy apróság, hogy a hw alverziók között van különbség? (Azon kívül, hogy 1.3 felett zöldek a ledek és nem kékek, utóbbi sokkal jobban néz ki :DDD ) Vagy ebből is esetleg várható v2 mint a 1043nd-ből? wikin kívül nem sokat találtam róla.

Régi rendszerben piros-fekete 27-0 :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Somesz1988

(#38523) Pampipapi


Pampipapi
tag

Sziasztok!
Nemsokára lesz Digi előfizetésem, optika jön majd be a lakásba. A digis modem szerintetek tud majd router-ként is működni? 2 gépet kellene kiszolgálnia utp-n +erre csatlakozna egy N18U, ami további eszközöket szolgálna ki. Milyen típusú modemet ad mostanság a Digi (tv es telefon is lesz róla)?

(#38524) andaman válasza Gubek-Einste (#38506) üzenetére


andaman
tag

Valóban jó:
L
Még egyszer kösz.

The man is a snowflake on the river.

(#38525) Somesz1988 válasza Pampipapi (#38523) üzenetére


Somesz1988
csendes tag

Szia.

Nekem is digi van otthon, (mondjuk lakótelepen) csak tv+net. A tv koax kábelen jön, a net pedig külön utp-n direktbe pc-be vagy a router wan portba. Ha telefon is lesz akkor az is utp kábelen jön a nettel együtt, szétosztják, egyik vége tovább a routerbe/pc-be a másik meg a telefonba (VoIP).

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben piros-fekete 27-0 :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Somesz1988

(#38526) mzsombor válasza Somesz1988 (#38525) üzenetére


mzsombor
tag

Mást adnak panelban és családi házas környezetben. Panelban Diginet 200-tól fölfele ZTE routert kapsz, családi házas környezetben optika jön be a házba, ZTE vagy Huawei optikai végpontot adnak, amiről net, telefon, tv-jön le. Net továbbosztáshoz viszont szükség van egy külön routerre is.

(#38527) Pampipapi válasza mzsombor (#38526) üzenetére


Pampipapi
tag

Igen, ez családi házas környék. Lesz router, de jó lett volna, ha 2 gépet kiszolgál a Digis eszköz is... Biztos nem lehetséges?

(#38528) Gubek-Einste válasza Somesz1988 (#38522) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az alverziók között nincsen különbség, általában csak a gyártási idő van így jelölve.
Ameddig be nem jelentik addig nem lehet tudni, hogy lesz-e v2 belőle de mivel az újabb eszközök Archer márkanév alatt jönnek így nem valószínű, hogy ezen a néven lesz új főverzió de igazság szerint nagyon nem is lehetne hová fejleszteni az eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38529) Gubek-Einste válasza Pampipapi (#38527) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a Digi csak egy publikus IP címet ad az előfizetéshez így egyszerre csak egy eszközzel lehet használni a netet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38530) Somesz1988 válasza Gubek-Einste (#38528) üzenetére


Somesz1988
csendes tag

:R Kár :( Pedig jó lehetne egy v2 mint a 1043nd-ből, hogy kapjon egy kicsit izmosabb cpu-t a 128MB ram mellé egész ütős (lenne).

Régi rendszerben piros-fekete 27-0 :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Somesz1988

(#38531) Pampipapi válasza Gubek-Einste (#38529) üzenetére


Pampipapi
tag

Értem, hogy egy IP címet kapok, csak mivel pl. az ismerősömnél is olyan ZTE eszközt adott a Digi amelyen 4 db LAN port van, gondoltam van benne router funkció, jó lett volna. A jelenlegi koaxos Cisco EPC3925 tudja ezt.

(#38532) yossarian14


yossarian14
tag

Üdv!

Leszögezném, hogy nem vagyok annyira otthon a témában, ezért előre is elnézést kérek a buta kérdésekért.

Jelenleg egy szolgáltatótól kapott Cisco EPC3925-ös eszközöm van.

Médialejátszón szeretnék 1080p-s filmeket lejátszani helyi hálózatról WiFi-n keresztül. Olvastam, hogy ez nem annyira ajánlott, de a mostani nem túl erős jellel rendelkező Cisco routeremmel is már egész jók a tapasztalataim (nagyon ritkán van akadás), ezért gondolom, hogy egy erősebb vassal akár teljesen probléma mentes lehet a lejátszás.

Azt szeretném, ha a PC, IPTV, NAS továbbra is kábellel csatlakozna a meglévő Cisco-hoz, az új router pedig csak a WIFI-s eszközöket(médialejátszó, laptop, stb.) szolgálná ki. Ez megoldható? Ha igen, milyen eszközt tudnátok ajánlani? Mit kell beállítani az egyes eszközökön, hogy ez működjön?

30/5-ös netem van.

(#38533) Gubek-Einste válasza Pampipapi (#38531) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Családi házas környezetben optikán jön be a szolgáltatás és az ahhoz adott ONT-n csak egy aktív kapcsolat lehet.
Társasházban UTP-n jön fel és oda adnak ki ZTE eszközt ami használható router módban de pontosabb információkért menj át a Digi LAN témába mert nem ide való ez már.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38534) Gubek-Einste válasza yossarian14 (#38532) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megoldható amit szeretnél, ÍGY kell megtenni.
Erre a feladatra jó lesz egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38535) Pampipapi válasza Gubek-Einste (#38533) üzenetére


Pampipapi
tag

Ok, köszi!

(#38536) jansky1


jansky1
senior tag

http://www.emag.hu/tp-link-tl-wr1043nd-gigabit-wireless-n-router-tl-wr1043nd-bf14/pd/D06Q8BBBM/

ez a v2 lehet szerintetek? ez jó a 200-as digi nethez ?

(#38537) Multibit válasza jansky1 (#38536) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, ez v2. Jó a Digi200-hoz (is).

(#38538) Szomj4s


Szomj4s
tag

Sziasztok!

Véleményetek szerint az Archer C7, vagy az Asus AC56-osa ajánlottabb? Megér 3000 Ft-tal többet a C7?
(Két felhasználó lóg csak a DIGI 100/50-es neten+NAS.)

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#38539) Multibit válasza Szomj4s (#38538) üzenetére


Multibit
veterán

C7 vs AC56U. Az eléréseket láthatod. Csak Te tudod eldönteni, hogy a külső antennák által - feltehetően - biztosított jobb wifi, vagy az erősebb vas fontosabb számodra.

(#38540) yossarian14 válasza Gubek-Einste (#38534) üzenetére


yossarian14
tag

Köszi! És igy a wifin lévő eszközök látják a Ciscon lévő eszközöket is (tehát például a médialejátszó a NAS-t), ugye?

(#38541) Gubek-Einste válasza yossarian14 (#38540) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen mivel egy alhálózatba lesznek, csak a Cisco fog NAT-olni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38542) mzsombor


mzsombor
tag

Sziasztok!

Van valakinek esetleg elektromos fogyasztási adata TP-Link WDR3600-ról vagy WR1043NDv2-ről? Ez is egy szempont lehet a választásban, otthon a teljes havi villanyfogyasztás 10-15%-a származik most a régi router+docsis modem kombóból.

Köszi!

(#38543) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Újonnan WR1043ND, vagy DIR-636L? Esetleg egy Archer AC750 mennyivel tud többet?
OpenWRT menne rá, ha lehet, és minél több erőforrása legyen(torrent+TS3 szerver, ha megoldható, hirtelen utánaolvasással nem találtam biztosat).

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#38544) Gubek-Einste válasza mzsombor (#38542) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen méréseket nem szoktak csinálni mivel a router-ek keveset fogyasztanak és amúgy sem lehet a fogyasztásukat csökkenteni (a kikapcsolást nem számítva).
Mit csináltok, hogy a router+modem 10-15%-s fogyasztást csinál?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38545) Gubek-Einste válasza CHIPman (#38543) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 1043NDv2 legyen ebből a hármasból.
A D-Link újabb eszközei nem ajánlottak, sok volt rájuk a panasz, a TP-Link Archer C2 sem ajánlott a gyenge wifi képessége miatt.
Ami még szóba jöhet az az Asus N18U/N56U vagy TP-Link 3600/4300.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38546) mzsombor válasza Gubek-Einste (#38544) üzenetére


mzsombor
tag

Tudom, hogy nem tudom csökkenteni, de mivel nem vettem meg még egyiket sem, érdekelne, hogy a két típus közül valamelyik szignifikánsan kevesebbet fogyaszt-e?

Amúgy a router+modem kombó most 15W-ot fogyaszt 0-24, az egy hónap alatt 11kWh, és fogyasztunk egy hónapban összesen 100-130kWh-t. Hát így. :)

(#38547) Gubek-Einste válasza mzsombor (#38546) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen szignifikáns fogyasztási különbség egyik router esetében sem, talán havi szinten lehet különbség de, hogy pontosan melyik mennyit fogyaszt az erősen függ a használat körülményeitől is.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38548) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

Sziasztok

Az AC750 C2 még mindig nem ajánlott kategóriában van? Most 13 az emagon és gondoltam lecsérélném a tökéletesen működő 1043nd v1-emet. (Az AC miatt és a 200Mbps-es net miatt, hogy ki tudjam használni rendesen. Tplink szerint ~600Mb-et visz)

mod: most olvastam csak feljebb.. :)

[ Szerkesztve ]

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#38549) CHIPman válasza Gubek-Einste (#38545) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A TS3 szerver megvalósítható rajta?
Em*g nem tudom, hogy v2-t árul-e, de újként minden bizonnyal igen.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#38550) proradeon válasza pappkarcsi (#38548) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Még mindig nem ajánlott. Akkor inkább a TL-WR1043ND v2, ami szintén akciós. Igaz AC-s WiFi-d nem lesz, de menni fog szépen a 200 mbps.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.