Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37751) Benőke válasza JuliusK (#37749) üzenetére


Benőke
őstag

Bármikor szívesen cserélnék a Cisco EPC3925 ről a DLink DCM704 -re

(#37752) gabber01 válasza Intruder2k5 (#37736) üzenetére


gabber01
addikt

Ez az Asus nálam elég rendesen tud melegedni úgy a középtájékán. Ez normális? Illetve ezt mennyire bírja hosszú távon?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#37753) Intruder2k5 válasza gabber01 (#37752) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Teljesen normális, nem melegebb az egy fokkal sem, mint ahogyan tervezték, emiatt ne aggódj!

(#37754) gabber01 válasza Intruder2k5 (#37753) üzenetére


gabber01
addikt

Ok.

Lehet valahol olvasni valami összefoglaló írást a router hardware-es tűzfalának konfigurációjáról, ami noobok számára is érthető? :) Én nem nagyon találtam ilyesmit. Menüben láttam mindenféle szűrőket be lehet állítani, meg persze van egy "master" kapcsoló, hogy on/off, de gondolom megfelelő beállítások nélkül nem sok szart ér. :)

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#37755) Beri válasza gabber01 (#37754) üzenetére


Beri
addikt

SOHO routerben hardveres tűzfal?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#37756) Intruder2k5 válasza gabber01 (#37754) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár a hardveres tűzfaltól ez messze van, de feltehetően a User's Manual-ban (felhasználói útmutatóban) van segédlet a beállításhoz is! Egyébként ezek többnyire úgy vannak belőve gyárilag, hogy ha beállítod az internet kapcsolatot, lejelszavazod a WiFi-t, és megváltoztatod az admin jelszót, akkor az úgy nagyjából jól is van!

(#37757) gabber01 válasza Intruder2k5 (#37756) üzenetére


gabber01
addikt

Hát jah, kicsit jobban megnéztem és komolyabb szabályokat nem lehet beállítani. Csak egyszerű URL meg portszűrés van. Ezzel meg nem sokra megy az ember.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#37758) Intruder2k5 válasza gabber01 (#37757) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mit szeretnél beállítani? Ha "bűvészkedni" akarsz vele, akkor tegyél rá Tomato-t, ott szabadjára engedheted a fantáziádat!

De erről bővebben már inkább az fw topikjában, ha érdekel!

[ Szerkesztve ]

(#37759) gabber01 válasza Intruder2k5 (#37758) üzenetére


gabber01
addikt

Fogalmam sincs mit akarok, mivel fogalmam sincs mit lehet vagy mit célszerű. :) Azért kérdeztem. :)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#37760) Intruder2k5 válasza gabber01 (#37759) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor leginkább azt, amit fentebb írtam, és kész!

1. Beállítod az internet elérést!
2. Le jelszavazod a WiFi-t, WPA2/AES PSK beállítással!
3. Megváltoztatod az admin jelszót!

Aztán meg használod és kész...

Ha még további kérdésed lenne ezzel kapcsolatban, akkor router gondok topik, ne offoljunk itt tovább!

[ Szerkesztve ]

(#37761) gabber01 válasza Intruder2k5 (#37760) üzenetére


gabber01
addikt

Ezek még nekem is alapok, már túl vagyok ezeken. :D

Akkor használom és kész! :D :R

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#37762) jerry311 válasza gabber01 (#37761) üzenetére


jerry311
nagyúr

Egy otthoni hálózatot védesz egy SOHO eszközzel.
Tud SPI-t, NAT-ot, port forwardod, port szűrést, valami DoS védelmet (ami nem számít mert még a DIGI 1000/100-as netjét is simán le lehet floodolni, akkor meg mindegy mit csinál a tűzfalad).
Lehetne még monitorozni protokollokat, hogy biztos csak a szabványnak megfelelően kommunikálnak és nem támadnak be rajta keresztül, de azt nem tudja.
Lehetne még IPS funkciókat használni, de azt sem tud.
Lehetne vírus/malware kereső is, de nem tud ilyet.
És még millió más dolgot is lehetne, ha a cucc tudna ilyet, de nem tud.
Nem azért nem mondott senki semmilyen titkos beállítást, mert azt akarjuk, hogy támadható legyen a hálózatod, hanem mert nincs. :)

(#37763) gabber01 válasza jerry311 (#37762) üzenetére


gabber01
addikt

Nem is gondoltam, hogy direkt titkolózna bárki is. :) Értettem, hogy ez nem egy mindenes router.
Mondjuk nem értettem mindent, amit mondtál, úgyhogy a magam részéről szerintem egyedül úgysem tudnék ezekkel mit kezdeni, ha tudna is ilyeneket, anélkül hogy pár 100 munkaóra kutatást bele ne ölnék. :)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#37764) Dani198709


Dani198709
újonc

Sziasztok.
Wifis router szeretnék venni. Első kérdésem az lenne hogy most a piacon ár/érték arányban ki a legjobb gyártó?
Nézegettem a TP-linkeket lenne is 3 amit kinéztem ezekhez kellene segítség.
TL-WR1043ND
TL-WDR4300 N750
TL-AC750 Archer C2 http://tp-link.hu/termek/tp-link-tl-ac750-archer-c2-450m300m-router-2x2mimo-dual-band-4-portos-gigabites-1x-usb2-0-port-multi-funkcios

Az első 2 ről találtam, véleményeket és azt írták hogy a WR1043ND V2.1 jobb mint az újabb WDR4300 N750, ezzel tapasztalat?
A 3. ról nem találtam semmit, valaki tudna esetleg mondani róla valami?
Ha valaki tudna valami mást ajánlani akkor az összeg határ amiben gondolkozom az 16000FTt.
Előre is köszön segítségetek.
ÜDV Dani.

(#37765) #73959936


#73959936
törölt tag

Hát sziasztok

asus rt n12 d1

ez van otthon, minő fura, router...

valahogy nem vagyok túlságosan elégedett a wifi-vel, van némi pénzem, le szeretném cserélni 1 cisco linksys ea2700-ra

van értelme ? Tényleg jobb egyáltalán, vagy tudásban hol tart ? Össze lehet v.sem hasonlítani ?

Választ :R

(#37766) kali válasza Dani198709 (#37764) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem mindenben jobb a tl-wr1043nd v2 a tl-wdr4300 típusnál, hiszen előbbi csak 2.4 GHz képes, abban jobb másiknál, viszont nem tud 5 GHz sávot, utóbbi viszont dual band képes.
prociban az első jobb, a ram viszont csak a fele benne, mint a másodikban.
a harmadik már ac képes router, de abból még nem a legjobb, 5 GHz sávon csak 1*1:1 képes, így szerintem felejtős, a c5 és a c7 már jó.
amennyiben nem kell az 5 GHz wifi, úgy jó a tl-wr1043nd v2, ellenkező esetben tl-wdr3600 vagy tl-wdr4300.

kovacsen222; szia, az rt-n12 d1 csak 100-as és 2.4 GHz képes router, az ea2700 pedig gigabit képes és dual band típus, így sok tekintetben jobb, hardveresen is erősebb, de ha csak a wifi szórás "erőssége" a szempont, akkor nem várnék többet a beépített antennás ea2700 típustól, mint a jelenlegidtől.

[ Szerkesztve ]

(#37767) Benőke válasza #73959936 (#37765) üzenetére


Benőke
őstag

Jó lenne tudni mi a baj a wifivel, na meg milyen nethez kell, és persze milyen környezetbe?

Mert a CISCO több ponton is jobb. Gigabites, dual 2,4 + 5GHz

Viszont a CISCO belső antennás, az ASUS külső antennás.
Elméletileg ha kicsit is, de a CISCO gyengébb jelet fog adni.

(#37768) #73959936


#73959936
törölt tag

Hát---válaszokat köszönöm :R

Környezet ? A világ vége kistelepülés egyetlen wireless net-szolgáltatás 2,4/5 gHz-es toronyról...
Egyetlen sima asztali gép, wifit pedig mindössze a szórástól számított mintegy 10 méteres körbe kellene elérni mobilokkal...

De nem nagyon megy...mármint az asus-sal. Nem mondom, hogy kb 20 %-on nem megy a legtávolabbi ponton, de nem fényes...igaz 60-as vályogfal. De akkor sem megy, ha nyitva van az ajtó....pedig bő másfél méteres magasságban működik.

Net ? Le 2,5 Mbit. Kérem nem kinevetni... :N (lehetne azt hiszem 8 is, kb 10 ezerért havonta...)

:R

(#37769) Benőke válasza #73959936 (#37768) üzenetére


Benőke
őstag

A környezetet azért kérdeztem, mert fontos. Vályog a lehető legrosszabb a wifi számára... A jel nem fog kerülni ha kinyitod az ajtót, ha pedig fából van akkor azon amúgy is könnyedén átmenne. 2db beton/gipsz/fa/tégla fal nem probléma, 2db vályog fal nem fog menni, 1 is nehezen. Falon kívül kéne kipróbálni, hogy oké -e. Ha igen akkor a falon kívül kell elhelyezni a routert, vagy AP -vel megoldani. Hiába veszel jobb eszközt a falon belülre, a többi eszköznek is át kell tudnia lőni a falat...

(#37770) jerry311 válasza #73959936 (#37768) üzenetére


jerry311
nagyúr

Megtartanám a régit és vennék egy (vagy 2) újat, attól függ hova kell WiFi.
Az egyik csak access point a másik meg access point és router és persze DHCP.
Vagy akár minden szobába egy olcsó AP vagy router.
AP-k vezetéken a routerre kötve.
SSID ugyanaz mindegyiken, de más csatornán üzemelnek.
Ezzel elég közel lehet kerülni a szakadásmentes WiFi roaminghoz, de persze ez azért még nem az.

(#37771) #73959936


#73959936
törölt tag

Ha: a jelenlegit áttenném a legtávolabbi helyiségbe, vennék 1 újat, és a régit csak jelerősítőnek használnám akkor oké lenne, ha jól értem.

De: 5 ezer körül már lehet venni 1 sima jelerősítőt, amit ha bedugok a pilácsba lőn fény (akarom mondani térerő nem ? ) :F

[ Szerkesztve ]

(#37772) jerry311 válasza #73959936 (#37771) üzenetére


jerry311
nagyúr

Arra figyelj, hogy...
Mondjuk egy 300 Mbps wifi az half duplex 300. Tehát egyszerre csak 1 irányba mehet adat így inkább 150 + 150 az a 300.
Ha erre rádugsz egy repeatert, akkor már csak 75.
De ha a gyenge jel miatt a repeater eleve csak 6 Mbps-sel csatlakozott, akkor a végére már csak 3+3 marad.
Ha lóg 10 telefon rajta, akkor meg 0,3+0,3...
Én nem használnák jelerősítőt (repeatert), inkább vinnék kábelt a problémás szobába és beüzemelnák agy access point-ot (vagy annak konfigolt routert, ami szintén kb. 5k HUF)

[ Szerkesztve ]

(#37773) #73959936 válasza jerry311 (#37772) üzenetére


#73959936
törölt tag

:R

(#37774) jerry311 válasza #73959936 (#37773) üzenetére


jerry311
nagyúr

Jut eszembe, esetleg lehet varázsolni powerline-os access pointtal, de abból legalább 2 kell és a sebesség erősen függ a 220-as hálózat kiépítésétől és valószínűleg több is mint 5k HUF.

(#37775) jerry311 válasza gabber01 (#37746) üzenetére


jerry311
nagyúr

jól éreztük hogy ez ennyiért túl szép lenne...
We are sorry that we are unable to fulfil your order, due to an error on our system from Friday last week, which was showing the price of the item on Amazon as incorrect and therefore as you can appreciate that it is not possible for us to fulfil the order.

(#37776) gabber01 válasza jerry311 (#37775) üzenetére


gabber01
addikt

Hát, azért kár érte.

Egyébként érdekes, hogy ilyen esetben az eladó egyszerűen elállhat az üzlettől, míg ha vásárlóként mondjuk véletlenül nyomsz a vásárlásra már köt is mindenféle jogi szerződés a fizetés teljesítésére, és az elállásod csak az eladó jóindulatától függ. Vicces.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#37777) jerry311 válasza gabber01 (#37776) üzenetére


jerry311
nagyúr

Igen is meg nem is. Ez Amazon, nem ebay. Nem aukció, tehát itt nem köti sem az eladót, sem engem a "leütési ár".
Vásárlóként is visszamondhatom a megrendelést, amíg postára nem adták. Utána is, csak akkor nyilván rám háríthatják a postaköltséget, de ez kereskedőtől is függ. Van aki inkább benyel, hogy ne ez legyen amiért legközelebb inkább másnál vásárolsz.

Valakinek ötlete olcsó 5GHz range extenderre / access pointra? (szigorúan olyan, ami vezetéken kapja a netet, nem wift-to-wifi)
30 nm területet kell lefedni, gipszkarton válaszfalak.

(#37778) gabber01 válasza jerry311 (#37777) üzenetére


gabber01
addikt

Jogos, nekem most az ebay járt a fejemben.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#37779) jerry311 válasza jerry311 (#37777) üzenetére


jerry311
nagyúr

(#37780) jerry311 válasza jerry311 (#37779) üzenetére


jerry311
nagyúr

(#37781) DarthGerilla


DarthGerilla
csendes tag

sziasztok!
router vásárlása előtt állok... a kérdésem az lenne,van-e vkinek tapasztalata esetleg az alábiakkal:
Dlink DIR-636L vagy Dlink DIR-657 ?
az érdekelne legfőképp,hogy az ezeken található USB csatlakozóra ha rákötök egy külső HDDt/pendriveot,azt a hálózat számítógépei mint egy hálózati meghajtót látják,vagy vmi egyéb megoldással osztja meg a router?
az odáig rendben h egy iOS vagy Android eszközre van külön egy alkalmazás,de a hálózatban lévő pc-k/notebookok hogy fogják látni ezt az USB eszközt?
köszönettel:
DG

[ Szerkesztve ]

nincs,mer' töröltették...

(#37782) #48967168 válasza Intruder2k5 (#37707) üzenetére


#48967168
törölt tag

Áldassék a neved!!!

Ezzel az ASUS-ESET összeakadással (mint most kiderült) a kezdetek óta szívok!!!

Nagyon köszi!

(#37783) Intruder2k5 válasza #48967168 (#37782) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem csak az ASUS-al akad össze, a TP-LINK-el is, csak ott annyiban módosul a dolog, hogy nem lassú lesz az admin felület, hanem belépéskor a-helyett, hogy egyáltalán kérné a bejelentkezési nevet és a jelszót, csak simán kiírja, hogy azok rosszak!

http://www.tp-link.com/en/article/?faqid=358
http://kb.eset.com/esetkb/index?page=content&id=SOLN2890

Szívesen!

(#37784) kisbalazs83 válasza #48967168 (#37782) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Az új ESET8 már nem akad össze az ASUS felülettel.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#37785) rongyi


rongyi
aktív tag

Sziasztok!

Napokban vettem egy média lejátszót, ami képes gigabitre, számítógépem szintén. Viszont a routerem csak 10/100-as. Kérdésem az lenne, hogy ha veszek egy gigabites routert és a megfelelő kábeleket lecserélem CAT6-osra (szg---> router, router--->média lejátszó), de ami a WAN portba megy marad CAT5-ös, akkor a hálózat többi része gigabites lesz vagy marad 100 Mbites?

(#37786) Beri válasza rongyi (#37785) üzenetére


Beri
addikt

Gigabites lesz.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#37787) SamS20


SamS20
senior tag

üdv
érdeklődni szeretnék hogy nagyjából 10e ft nagyságában milyen routert érdemes venni ? annyi a lenne a lényeg hogy kb 3 falon keresztül (kis szobából, nagyszobába) menjen át a jel lehetőleg kis veszteséggel.

most egy 2.4 ghz-es tplink van, viszont néha szakadozik a net (és routerre gyanakszunk).

az 5ghz-es példányok mennyivel jobbak (panelba) ?

valamint ha minden igaz diginet 500-ra fogunk váltani tehát annak a sebességét (200/50mbit garantált) jó lenne ha tudná kezelni.

köszönettel
SamS

(#37788) #48967168


#48967168
törölt tag

Hol találok valami leírást/tapasztalatot arra vonatkozóan hogy egy meglévő wifi-s hálózatba hogy kell becsatolni egy régi routert, hogy jelerősítőként/hatótávkiterjesztőként működjön?

Ezen felül jó lenne egy wifi jelerősség-mérő szoftver (mondjuk iPad-re) amivel lehetne a ház több pontján méréseket végezni és ennek alapján belőni az eszközök helyét...

Előre is köszi!

(#37789) kali válasza SamS20 (#37787) üzenetére


kali
legenda

szia,

a wifi szórás tekintetében senki sem tud biztosat mondani egyik típus esetén sem, mert az nem csak a router függvénye, hanem a környezeti tényezőké és az ellenoldalaké is, ezért sokszor hiába cserél az ember routert, ha a másik két befolyásoló tényező nem változik, akkor az eredmény sem feltétlenül lesz jobb.
nem ártana ismerni a jelenlegi router és az ellenoldalak típusát, de a 3 fal a jobb routereknek is betesz wifi szórás tekintetében, pláne ha még az ellenoldalak sem a legjobbak.
amennyiben 2.4 GHz sávon nem megy rendesen 3 fal mögött a kapcsolat, úgy 5 GHz sávon még annyira sem fog, mert az 5 GHz fogékonyabb a távolságra és a falakra, bár cserébe gyorsabb átvitelre képes és panel...stb esetén ha a 2.4 GHz sáv zsúfolt, akkor sokkal jobb kapcsolatot jelenthet.
500-as net alá 10 e ft felett veszel csak megfelelő routert - legalábbis újonnan -, minimum egy tl-wr1043nd v2 kell, ami csak 2.4 GHz wifi képes, dual band elvárás esetén pedig tl-wdr3600, ezek a két legolcsóbb ajánlott típus.
a jelenlegi routeren a környezetnek megfelelő csatornák vannak beállítva?
mennyire zsúfolt a 2.4 GHz sáv?

[ Szerkesztve ]

(#37790) atti1848


atti1848
senior tag

Visszaolvasva megkaptam a választ.

"Sziasztok.

Nemsokára vezetik be a házba a DigiKábelt, amin a DigiNet 500 csomag lesz, elvileg garantál le/fel 200/50 Mbps . Ehhez milyen routert ajánlnátok? Most egy TP_link TL-WR841N van, ami nem biztos, hogy fogja tudni a garantált 200Mbps-t."

[ Szerkesztve ]

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#37791) jerry311 válasza #48967168 (#37788) üzenetére


jerry311
nagyúr

Régi router röviden és tömören:
- régi routernek LAN IP cím ugyanabból a hálózatból mint az új / jelenlegi router
- DHCP kikapcsolva
- hálózatra kötni a switch porton (nem WAN)
- SSID és jelszó ugyanaz mint az új / jelenlegi
- wifi csatorna: valami ami nincs átfedésben az új / jelenlegi csatornával és nem túlzsúfolt.

Előfordulhat, hogy 1-2 kliens nem szereti a fenti megoldást, de ez ritka.
Ilyen esetben érdemes 2 külön SSID-t alkalmazni.

wifi analyzer szerintem van iOS-re is.
Mérni úgyis csak azt tudják, hogy melyik csatornán milyen erős jelet fognak. Zavarásokat egyik se fogja mutatni, ahhoz más mérőeszköz kell, nem csak egy wifi antenna a telefonban.

(#37792) SamS20 válasza kali (#37789) üzenetére


SamS20
senior tag

Ezt telefonnal mértem most.
TP LINK TL-WR843ND
jelenleg ez a router van működésben. viszont elég sokszor szakad a "vonal" mostanság és csak a router reset segít rajta :/

Az asus termékei mennyire jók ? ott is láttam két antennásat 10e körül.

(#37793) kali válasza SamS20 (#37792) üzenetére


kali
legenda

elég telített a 2.4 GHz, nem ideális környezet, nem csoda, ha akadás van idegen hálózatokkal.
a tl-wr843nd 2 * 5 dBi antennás, és nem mondható rossznak a wifi szórása.
annyit kipróbálhatsz, hogy teszteled a kapcsolatot más/minden csatornán, hátha jobb kicsivel valamelyik ahol kevésbé zavar be elérhető idegen hálózat.
sok ajánlott asus típus van, de 500-as net alá illene egy rt-n18u - ha csak 2.4 GHz kell -, az wifi tekintetében is nagyon jó, viszont 20 e ft környékén kezdődik.
az 5 GHz olyan szempontból jobb lenne, hogy biztos nem zsúfolt az a sáv, de a 3 fal viszont még inkább akadályozó tényező lenne, ha már a 2.4 GHz sávon is amiatt van probléma - ez csak gyakorlati próba során derülne ki.

[ Szerkesztve ]

(#37794) SamS20 válasza kali (#37793) üzenetére


SamS20
senior tag

megpróbáltam nagyjából lerajzolni hogy milyen a ház kiosztása és honnan hová kellene sugároznia.
íme

amúgy a nagyobb antennák vétele (erősebb) megoldhatja a szórási problémát hogy "távolabb" is elérhető legyen az internet megfelelő sebességgel ?

a wifi-t rossz helyre írtam a K (konyha) melletti szobában van

[ Szerkesztve ]

(#37795) kali válasza SamS20 (#37794) üzenetére


kali
legenda

a rajz is csak hozzávetőleges viszonyítási alapnak jó, a wifi kapcsolatot olyan sok tényező befolyásolhatja, hogy nem véletlenül szoktuk írni, miszerint semmire sincs garancia, csak a gyakorlati próba során dől el minden.
a gyárilag szerelt 5 dBi antennák helyett feltehető például ilyen 8 dBi értékű; link, minimális javulást eredményezhet, de komoly különbözet nem várható.
a neten fellelhető olcsó, sokkal nagyobb dBi értékű, de a méretük és kialakításuk miatt egyértelműen túlértékelt antennák meg sokszor még annyit sem tudnak, mint a routeren lévő gyári, pláne a linkelt jobbik.
annyit tehetsz még, hogy az új router - ami a gyors net miatt amúgy is kell majd, mivel a 100-as router a töredékét sem viszi majd át még kábelen sem - szórását kiterjeszted a jelenlegi routerrel.

(#37796) jerry311 válasza SamS20 (#37792) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha ezek állandóra belőtt hálózatok és a "morgen" a tied, akkor lehet jobban járnál 12-13-as csatornán.

(#37797) milszab


milszab
senior tag

Ez brutál... Leszedtem tabletre egy progit ami mutatta hogy melyik sávon jön jól a wifi! Rányomtam és most baromi gyors lett a hálózat. :) Ahol eddig csak 6%-ban használta most olyan 25-30. :Y

Pc-re is van ilyen progi? Ugye eddig automatán volt a routeren ez, de ezek szerint nem kezeli jól, vagy nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#37798) kali válasza milszab (#37797) üzenetére


kali
legenda

a routereken az automata mód jellemzően csak egy előre beállított gyári érték, menet közben nem változik a környezet függvényében, ezért javasolt a manuális beállítás, miután feltérképezésre került a környezet.
a routeren kell csak a megfelelő csatornát beállítani, az ellenoldalak ahhoz igazodnak.
ezzel csináld; link

(#37799) Zola007 válasza kali (#37798) üzenetére


Zola007
veterán

hát én feltérképeztem már vagy 15x, de mivel minden körülöttem lévőnek auto módban van a routere, ugrálnak össze vissza az összes csatornán, semmi stabilat nem tudok belőni.
vagy 2 napig azt hittem a 6-os csatorna lesz a Szent Grál, erre 2 nap múlva kifagyott a router, ránéztem mobilon, hát volt vagy 7 másik router a 6-os csatornán. többnyire d-link és tp-linkek vannk, mert még a gyári hálónevet is meghagyják, illetve a fele wep-keyen van.
Szóval auto módban a d-link és a tp-link ugrál az biztos

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#37800) kali válasza Zola007 (#37799) üzenetére


kali
legenda

nem ugrálnak azok, jellemzően manuálisan változtatgatják, mert állandóan problémába ütköznek a (túl)telített 2.4 GHz sáv miatt, de inkább próbáld ki, hogy a legtöbb router esetén a csatorna módosításához a router újraindulása szükséges, annak meg csak nem örülne senki, ha csak úgy újraindulgatna a router bármikor, amikor épp másik csatornát lát jónak használni...
esetleg a sok akadás miatt sokszor újraindítják a routert, és akkor auto módban is változik a használt csatorna, de menet közben, újraindítás nélkül nem.
vannak olyan routerek, amik valóban képesek auto módban a környezetnek megfelelő csatornát használni, de azok nem az olcsó t-link és d-link routerek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.