Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37901) t72killer válasza Gubek-Einste (#37899) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hardware/firmware (stabilitás, biztonság...) rendben van mind2?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37902) Eduardo89 válasza zsolt501 (#37886) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Tudnál típusokat írni esetleg ?
Ár másodlagos. Köszi :R

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#37903) Gubek-Einste válasza t72killer (#37901) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erről nem tudok nyilatkozni, nincsen velük sok tapasztalat, a net-en nézzél utána.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37904) Gubek-Einste válasza Maxell014 (#37900) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez a sebesség már sok lesz neki, főleg wifi-n, mindenképpen érdemes lecserélni. Ha nem kell gigabites portok és/vagy 5 GHz támogatás akkor Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND az ajánlott az alsó kategóriában ehhez a net sebességhez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37905) t72killer válasza Gubek-Einste (#37903) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekiálltam. Elég aggasztó dolgokat talátam biztonságtechnikai témakörben :Y- ez a backdoor-sztori mennyire érinti a netgear cuccokat? sajna a 4500-ra még mindig nincs openwrt:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37906) baderoli


baderoli
tag

Sziasztok! Szeretnék itthonra egy tökösebb routert. Ami használná folyamatosan: 4db teló, egy laptop(torrent non stop, esténkent filmet streamelek az ipadra), egy ipad , időnként be van kapcsolva az xbox és amikor vendég jön ő is használja. Panel lakásba kell. Szeretnék egy jó árérték arányút. Jelenleg Linksys E900 van. A netem diginet 100. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#37907) proradeon válasza baderoli (#37906) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

A legjobb ár-érték arányú "tökös" router jelenleg az Asus RT-N18U.

Ha szeretnél 5 GHz-es WiFi-t is, akkor pedig az Asus RT-AC56U ajánlott.

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#37908) baderoli válasza proradeon (#37907) üzenetére


baderoli
tag

Köszi! :R

(#37909) jerry311 válasza t72killer (#37905) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hhahahaaaaa....
Ha benne van a ÁSzF-ben (terms and conditions) akkor IJ.
A másik fele meg, hogy a magánélet már nagyon rég meghalt, sőt már annál is rosszabb.
Attól függően, hogy milyen cégeknek vagy felhasználója, már úgyis rendelkeznek kb. minden adatoddal és már el is adták harmadik félnek. Google, facebook, Apple, az ezernyi facebook, android, iphone app. Ha neked ingyen volt, akkor te vagy a termék. :DDD
Na a fentiek mellé még bejön egy router, pfff kb. nem oszt nem szoroz már.

Vegyél Cisco-t, állítsd be, használd. Vagy bármely más olyan terméket amit profiknak szántak, azok még mindig azt csinálják amit beállítasz, akkor frissítenek amikor te akarod, stb. A kicsi aranyos cuccok meg az 1.0 környéki felhasználóknak készülnek, akik azt sem tudják mi a z a tűzfal.

Nemcsak én mondom: http://www.youtube.com/watch?v=DaYn_PkrfvQ

[ Szerkesztve ]

(#37910) bambano válasza Eduardo89 (#37885) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a wan sávszélességétől függően kell routert választani, openwrt-vel egy mezei tplinkből is lehet dual wanos routert faragni, én mikrotiket vennék (de abból van 30 és 300k is között minden, mondjuk egy 36 magos tilera az egész galaxist elroutolná...), kolléga a hálózatok topicban túrt ki egy sziszkót...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37911) bambano válasza zeahangya (#37855) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ip-t mindig dhcp-vel osztunk, ha csak le nem esett egy meteorit az épületre.
az más kérdés, hogy fix ip-t vagy dinamikusat adsz ki, mindkettőt lehet dhcp-vel is. szerintem a dhcp-zett fix ip a jó megoldás. mondjuk port autentikáció se ártana egy méreten felül...

router bejövő vonaltól is függ, mikrotiknek van 24 portos, elsősorban switch, de routerként is használható cucca. ebből wifi-s verzió is van.

(#37860) jerry311 fyi: hálózatokról alaposan :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37912) Sun


Sun
csendes tag

Sziasztok
Ki milyen vezetékes routert javasolna 120 Mbit-es nethez? Jó lenne minél több LAN port, ne csak 4.
Más kérdés. Két fogalom nem tiszta számomra: a nat throughput és firewall throughput. Valaki egy mondatban elmagyarázni? Kösz előre is

(#37913) jerry311 válasza Sun (#37912) üzenetére


jerry311
nagyúr

kici occo eszkozoknel nem jellemzo 4-nel tobb port. Talan ha egyszer lattam ilyen otthoni 8 portos eszkozt az elmult 20 evben. Szvsz olcsobb lesz (vagy legalabb gyorsabban beszerezheto) router + switch kombinacioval.

Firewall throughput: max. ezt tudja az SPI firewall.
NAT throughput: ez meg a max sebesseg ha cimet kell forditani a csomagokon.

TP-Link WR1043ND v2 siman vinni fogja a 120-at es meg a karacsonyi ajandekokrol sem kell lemondani. :))

(#37914) Benőke válasza Sun (#37912) üzenetére


Benőke
őstag

Nem sok olyan van amiben akad 4 nél több port. Vagy is akad de az áruk már más kategória, pl Mikrotik
Azért van egy TP-LINK TL-R860 ami 8 portos, de csak 100 -as nem gigás. Szóval a 120 -as netből ha 95 -t átvisz akkor heppy van :)

(#37915) Sun válasza jerry311 (#37913) üzenetére


Sun
csendes tag

Kössz a választ. Nem is nagyon találtam 4 portosnál nagyobbat. Egy dlinket láttam, 8 portos [link] de csak 45 Mbit a tűzfala, ha jól láttam.

A TP-Link oldalán kicsit körülnéztem és a TL-R600VPN
[link]

még ami nekem jó lehet, de nem tudom, hogy tudja-e a 120 Mbitet, mert csak a NAT throughpu van feltüntetve.

(#37916) jerry311 válasza Sun (#37915) üzenetére


jerry311
nagyúr

Egyreszt nem tul okos megoldas kepessegei hataran jaratni egyetlen eszkozt sem. Ha 120-at tud es annyin akarod hasznalni, akkor elofordulhatnak anomaliak. Az a 120 olyan mint a Trabant-ban a 120: mindenkipakolva, max 40 kilos soforrel.

Masreszt meg minden a wifi-s routerek kozt vannak azert jobbak is, aztan a wifit nem kotelezo hasznalni.
Mi az ami miatt a TL-R600VPN-at nezted?

(#37917) Sun válasza jerry311 (#37916) üzenetére


Sun
csendes tag

Csak nézelődtem a TP link honlapján és belefutottam ebbe a típusba. Le fogom rakni a routert a pincébe, nem akarok lerohangálni újraindítani, ezért gondoltam, hogy a TL-R600VPN komolyabb típus mint a WR1043ND. Ennyi volt csak a háttere a gondolatnak...

(#37918) bambano válasza Sun (#37912) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

itt találsz összerakott routert, pl. RouterBOARD 2011iL-IN, bruttó 26400-ért, nem annyira drága, vagy itt alaplapokat, amiből lehet routert építeni. mondjuk egy 493g-s routerboard alapból 51k + doboz, táp, stb. az már nem két fillér kategória.

lehet jobban jársz egy 6-8 ezer forint körüli switchcsel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37919) Benőke válasza Sun (#37917) üzenetére


Benőke
őstag

Fogsz egy routert és elé "dugsz" egy neked tetszőleges számú Switch -et aztán kész... Mindenkit ide "dugsz" be és nincs előnyben senki :)) .

(#37920) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Sziasztok!

Szeretnék a UPC által adott Cisco modem/router mögé kötni egy Wifi routert aminek nagyobb a hatótávolsága mint ennek a Cisco-nak és tudja a 120Mbps sebességet vezeték nélkül laptopon is.
Milyen routert ajánlotok?

(#37921) Multibit válasza bambano (#37910) üzenetére


Multibit
veterán

a hálózatok topicban túrt ki egy sziszkót...
Déjà vu érzésem van. Több mint egy éve volt itt egy fazon a fórumon, aki "ártatlan hozzászólásnak" álcázott Cisco-reklámokkal fosott tele több topicot is. Esetleg ő bukkant fel megint?

(#37922) bambano válasza Multibit (#37921) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem nem úgy tűnik. problémája van, amit meg akar oldani.

szerk: inkább hinném el az "ártatlan" asus reklámot :P

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37923) jerry311 válasza Sun (#37917) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha nem hajtod szet akkor stabil lesz kb. mind. :)

Ertsd ugy, hogy nem hajtod tul azon a sebessegen amit 90-50% CPU load mellet tud. Nem akarsz rajta tobb kapcsolatot nyitva tartani mint ami 80-90% RAM hasznalattal tud.

Ha megis tulhajtod, akkor vagy szakadozni fognak a kapcsoaltok vagy ujraindulgat vagy csak siman lefagy.

(#37924) KD6-3.7 válasza KD6-3.7 (#37920) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Lejárt a szerk. idő...

Közben megnéztem és a laptop nem tudja az 5GHz-et szoval a 120mbit felejtős rajta wifi-n keresztül.
Módosítanám a kérdésem annyiban, hogy olyan routert keresek ami tudja kábelen összekötve a géppel a 120mbitet és elég nagy a hatótávja, hogy ellássa az egész lakást.

(#37925) Multibit válasza bambano (#37922) üzenetére


Multibit
veterán

Akiről én beszélek, annál nagyon kilóg(ott) a lóláb. Itt egy példa: [link]

(#37926) jerry311 válasza KD6-3.7 (#37924) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mekkora lakas?
Milyen falak?
Hany fal?
Hany masik wifi van a kornyeken?

(#37927) Sun válasza jerry311 (#37923) üzenetére


Sun
csendes tag

Hát ez az amit nem tudok. A családból mindenki lóg majd rajta. Telefonok, laptopok asztali gép(ek) tehát minimum négy eszköz folyamatosan, aztán a gyerekeknél youtube, letöltés fog menni mindig.
Szóval a lényeg, hogy keressek olyan eszközt aminek elég nagy procija és sok memóriája van. Aminek meg a NAT/firewall throughput alacsonyabb mint 120 Mbit felejtsem el. Jól gondolom?

(#37928) KD6-3.7 válasza jerry311 (#37926) üzenetére


KD6-3.7
őstag

55ös regi epitesu miskolci belvarosi tegla lakas. Wifi nem sok van a kornyeken. 4 falon kene atmennie kb 15 meter legvonalban.
Lejottem mar a media marktba és azonnal vennek valamit.

[ Szerkesztve ]

(#37929) Maxell014 válasza Gubek-Einste (#37904) üzenetére


Maxell014
senior tag

A gigabites port mire jó és mihez kell ? vagy az 5Ghz-es támogatás ? és ha megtudtam mit jelent :D és nincs rá szükségem akkor rossz döntés volna ha ez a rotuer fele hajlanék ?

(#37930) Multibit válasza KD6-3.7 (#37928) üzenetére


Multibit
veterán

4 falon kene atmennie
Barátkozz meg a gondolattal, hogy több eszközre lesz szükséged!

(#37931) Rekro


Rekro
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Linksys WRT54G routerem van(már nem egy mai darab), és valami baj van vele 30mbit-es optinet-nél a sebesség felét hozza csak kb.(közvetlenül a modemet a gépre dugva megvan a 30mibt/s-es sebesség)

Ezért úgy döntöttem, hogy lecserélem és ebben szeretnék tanácsot kérni mit érdemes most venni 20e FT-os felső határral mondjuk. Ami szempont, hogy egy két szintes ház(családi ház a környéken nincs nagyon másik wifi az alsó szinten van a router)van és a felső szint Wi-fi-ről kapja a nete tehát olyan router kéne aminek a "wifi jele" legalább olyan erős mint ennek. És a jövőre való tekintettel az sem lenne baj ha tudná a gigabitet.

Milyen márkát/típust érdemes venni? Érdemes a keret tetejét rászánni és venni egy Linksys E1700 vagy mi az amit ajánlanátok?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#37932) Multibit válasza Rekro (#37931) üzenetére


Multibit
veterán

A topic összefoglalót elolvastad, igaz! Vagy mégsem? Ezen kívül a visszaolvasás sem árt az egészségnek.
Ha szerencséd van (nagy szerencse kell hozzá) egy router elláthat két szintet, de általában nem szokott kielégítő wifi-jelszint lenni egy router esetén a földszinten és az emeleten egyszerre. Ez csak a gyakorlaban derül ki, nincs tuti javaslat. Egyébként ha nem kell 5 GHz, a Tp-Link TL-WR1043ND v2 vagy az Asus RT-N18U a jövőre nézve is jó döntés.

[ Szerkesztve ]

(#37933) bambano válasza Multibit (#37930) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

elég lesz egy is, csak bazi nagy legyen, hilti felirattal :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37934) Rekro válasza Multibit (#37932) üzenetére


Rekro
aktív tag

Köszönöm a gyors választ és igen nem olvastam el de azóta pótoltam;)

Az általam beírt linksys-nek van bármilyen hátránya az ajánlott készülékekkel szemben?(sajnos az általad ajánlott asus-t pont nem lehet ott kapni ahol vásárolni szeretnék a Tp-link-nek meg pont a wifi-jét szídták 1-2 helyen)

(#37935) Gubek-Einste válasza Maxell014 (#37929) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gigabites port akkor kell ha 70-80 Mbps-nél nagyobb sebességű net alá kellene és/vagy a belső hálózaton sok adatmozgatás van.
5 GHz-es wifi akkor kellhet ha van ezt támogató eszköz, társasházi vagy más hasonlóan zsúfolt környezetben előnyös ahol sok a 2,4 GHZ-es wifi hálózat.
Ha nem kell a fent említett két tulajdonság akkor jó választás lesz az Asus N12 D1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37936) Gubek-Einste válasza Rekro (#37934) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Linksys-ekkel az a baj, hogy amióta a Cisco eladta a Belkin-nek nagyon leromlott a minősége, árban sem igazán versenyképesek a több gyártóhoz képest.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37937) Rekro válasza Gubek-Einste (#37936) üzenetére


Rekro
aktív tag

Köszi.

Azért ragaszkodtam alapból linksys-hez mert a régi wrt54g-nél megfelelő volt a wifi jel, d akkor végigböngészem az első hsz-ben felsorolt típusokat.

(#37938) Intruder2k5 válasza Rekro (#37937) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az még CISCO / Linksys volt, és külső antennás, de a mostani Linksys-ek közt nehéz ilyet találni...

(#37939) Maxell014 válasza Gubek-Einste (#37935) üzenetére


Maxell014
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet !

(#37940) Szajkop


Szajkop
csendes tag

Erre valaki tud okosságot?
[link]
Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#37941) zolnagy válasza Intruder2k5 (#37938) üzenetére


zolnagy
őstag

Hja, a régi WRT54GL routerem mennyire megbízhatóan tette a dolgát éveken keresztül (tomato fw-vel). Csak a sebbesége miatt cseréltem le, mert a gyak. max. átvitel 20 Mbit körül megállt.

(#37942) Intruder2k5 válasza zolnagy (#37941) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A minap kaptam egy fórumtárstól ezt a képet... :)

(#37943) zolnagy válasza Intruder2k5 (#37942) üzenetére


zolnagy
őstag

Hát én ilyet nem csináltam, de simán lett volna hasonló nálam is. Közel 8 évet használtam a vasat. Amióta megtaláltam a tomato fwt, nem sokat kellett újraindítanom. ;)

(#37944) Multibit válasza bambano (#37933) üzenetére


Multibit
veterán

Az már kettő: a router meg a hilti :)

(#37945) VANESSZA1 válasza Intruder2k5 (#37942) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Asus WL520GC-re hogy lehet ilyen Tomato FW-t feltenni?
Mi a menete?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#37946) Intruder2k5 válasza VANESSZA1 (#37945) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sehogy, ugyanis 2MB flashre nincs ilyen!

http://tomato.groov.pl/?page_id=69

[ Szerkesztve ]

(#37947) VANESSZA1 válasza Intruder2k5 (#37946) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Akkor marad a DDWRT

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#37948) Timer


Timer
veterán

Sziasztok!

Egyre több helyen hallom, hogy a kisvállalati környezet mellett már otthoni felhasználásra is ajánlanak MikroTik eszközöket. Ezzel a konkrét példánnyal esetleg van-e valami tapasztalat? A 2.4 GHz-es sávban kellene csodát művelnie, egyéb speckó igényem nincs, ha csak az nem, hogy egy non-stop torrentező NAS-t kell kiszolgálnia. Vicces módon a gyártó oldalán nem találtam meg, hogy mekkora adatátviteli sebességre képes a WLAN rész, erről esetleg van információtok?

http://ipon.hu/webshop/product/mikrotik_rb2011uias_2hnd_in/568841

[ Szerkesztve ]

(#37949) Sun válasza Timer (#37948) üzenetére


Sun
csendes tag

A termék oldalának az alján van egy teszt. Talán az mond valamit:

[link]

(#37950) bambano válasza Timer (#37948) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azt írja a gyártói oldal, hogy két antennás bgn-es wifije van, tehát ennyit tud.
torrentező nas-t csak vezetéken kötnék be.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.