Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38301) Shingen válasza kali (#38300) üzenetére


Shingen
addikt

Mivel most magamnak szeretnék wifis routert, családi házban lakunk ugye van beton födém, stb.
Érdemesebb akkor 3 antennásat venni itthonra?

風林火山

(#38302) kali válasza Shingen (#38301) üzenetére


kali
legenda

a 2 kontra 3 antenna különbözete csak akkor tud érvényesülni igazán, ha az ellenoldal is 3 antennás, és jobb mint 2*2:2 mimo képes, ellenkező esetben nincs túlzott jelentősége.

(#38303) ludsimon válasza kali (#38297) üzenetére


ludsimon
veterán

Elvileg így se úgyse menne a 120Mbit, tehát akkor marad a 1043ND v2.!

Köszi!

Ááá, itt nem zsúfolt egyáltalán!
Nyugdíjas környezetben vagyok. :)

Egyetlen egy wifit látok az enyémen kívül, az is a szomszéd nyugdíjasé, de nem használja, csak telefonra meg tévére kellett neki. :)

Rajta kívül a többi hagyományos telefonvonalon nyomja meg analóg koaxon nyomják. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#38304) kali válasza ludsimon (#38303) üzenetére


kali
legenda

5 GHz sávon tudja a 120 Mbps sebességet, ha minden feltétel adott.
150 lakásos panelban lakom, itt viszont szinte muszáj az 5 GHz, és nem csak a gyorsabb sebesség miatt - de így legalább átjön a 100/50 maximális sebessége -, inkább a sok elérhető idegen 2.4 GHz hálózat teszi javasolttá.

(#38305) ludsimon válasza kali (#38304) üzenetére


ludsimon
veterán

2.4 GHz-en amúgy mennyi fog átjönni a 1043ND v2-vel n-es szabványon kb 60-80%-os jelerőséggel?

undefined

(#38306) kali válasza ludsimon (#38305) üzenetére


kali
legenda

nehéz látatlanban megmondani, mert erősen függ adott környezettől is, ami ugye mindenhol más és más, de 300-as és 2*2:2 mimo kapcsolattal bő 80 Mbps sebesség a jellemző, ha teljesen jó a kapcsolat, 60-80% esetén valamivel kevesebb.
a v2 router 450-es és 3*3:3 mimo képes, de nem sok azonos képességű ellenoldal adott, pedig ha olyan lenne, akkor valamivel többet tudna sebességben is.

(#38307) ludsimon válasza kali (#38306) üzenetére


ludsimon
veterán

Értem.
Akkor marad a 1043ND v2, ha csak ennyi. :)

Amúgy a procija erősebb ennek, a ramja fele akkora, mint a 3600-ban.
Melyik a fontosabb?

undefined

(#38308) csiki_92


csiki_92
aktív tag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm routert szeretne venni, és a következőek a körülmények:
-60 megás internetük van
-egyszerre 8-10 eszközzel is rácsatlakoznak
-a ház minden részén viszonylag jól kéne jöjjön a net, a ház legtávolabbi pontja olyan 20 méterre va, a két helység között 3-4 fal.
Mit tudtok ajánlani?

(#38309) Gubek-Einste válasza csiki_92 (#38308) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide egy gigabites típus lenne ajánlott a terhelés miatt.
Ajánlott típisok: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2 ha nem kell az 5 GHz támogatás, ha kell akkor Asus N56U/N65U/AC56U/AC68U vagy TP-Link 3600/4300/4900/Archer C7.

-a ház minden részén viszonylag jól kéne jöjjön a net, a ház legtávolabbi pontja olyan 20 méterre va, a két helység között 3-4 fal.
Előre nem lehet megmondani, hogy képes lesz-e lefedni mindent de meg van az esély rá, hogy igen. Ha nem jönne össze akkor kell majd egy másodlagos eszköz is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38310) kali válasza ludsimon (#38307) üzenetére


kali
legenda

mind a kettő fontos, persze más és más felhasználói szokások mellett csúcsosodnak ki igazán, bizonyos műveletekhez a proci nyers ereje kell, ellenben sok ellenoldalhoz és húzós torrent és társai terhelés alá meg előny a több ram, de ahhoz, hogy a két típus közötti különbség kijöjjön, közel szélsőséges adott irányú felhasználói használat kell.
a tl-wdr3600 gyengébb procija is simán elég általánosságban, ahogy a tl-wr1043nd v2 esetén adott fele ram is csak szélsőséges esetben bizonyul kevésnek.

(#38311) ludsimon válasza kali (#38310) üzenetére


ludsimon
veterán

Értem. Remélem jól elbánik a 1043ND v2 a torrent sok szállal. :)

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#38312) csiki_92 válasza Gubek-Einste (#38309) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Értem. Másodlagos eszköz alatt egy repeatert értesz?

(#38313) Gubek-Einste válasza csiki_92 (#38312) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A másodlagos eszköz lehet repeater is de egy másik router is ami AP/Switch módba kábelen kapcsolódik az elsődleges eszközhöz.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38314) Shingen válasza kali (#38302) üzenetére


Shingen
addikt

Értem
Családi házba lakunk ugye itt vastagabb falak vannak mint a panelba, vmint vasbeton födém, és a szobák között is nagyobb a távolság mint egy panelba, valamint még szinteltolás is van.

Akkor ilyen házba is megfelelő lehet 2 antennás, ha még a 200 m lévő kert végén is akarok netezni?
Azért néztem a 3 antennásat, gondoltam annak erősebb a jele és a 3 antenna jobban szét tudja szórni a netet.

Igazából a wifi részére csak 3 telo meg tablet lenne rácsatlakozva, pc és tv az utp lenne a routerre kötve.

Akkor is a 2 antennás megfelelő lenne?
Köszi

風林火山

(#38315) TheProb válasza Gubek-Einste (#38282) üzenetére


TheProb
veterán

Ez a wifi modul van a laposomban, jól értelmezem, hogy ezzel ki lehetne használni az 5gigát?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#38316) dzsosz válasza proradeon (#38230) üzenetére


dzsosz
újonc

Szia!

Köszönöm a válaszod és a segítséget. Kipróbáljuk, remélem nem lesz vele gond.
:R

(#38317) kali válasza Shingen (#38314) üzenetére


kali
legenda

azt senki sem tudja látatlanban megmondani, hogy konkrétan oda mi elég és mi nem, én csak azt írtam le, hogy megfelelő ellenoldal hiányában nem lesz jobb a 3 antennával rendelkező, mint a 2 antennás, mivel csak 2 antenna lesz használva, nem pedig 3 (sarkítva).

(#38318) mozza


mozza
csendes tag

Sziasztok,

kötöttem egy diginet 100-as internetet. Kérdésem, hogy milyen routert vegyek hozzá(csak a tv-t és egy laptopot használnék hozzá)?

[ Szerkesztve ]

(#38319) kali válasza mozza (#38318) üzenetére


kali
legenda

szia,

gigabit képest, és innen már csak rászánt összeg kérdése, mert van 12 e ft környékén és a sokszorosáért is.
mennyit szánsz rá?
5 GHz wifi kell, van olyan ellenoldali eszközöd, vagy elég a csak 2.4 GHz képes?

(#38320) #73959936 válasza mozza (#38318) üzenetére


#73959936
törölt tag

Mondjuk ezt

;)

(#38321) kali válasza #73959936 (#38320) üzenetére


kali
legenda

az nagyon kevés lesz 100-as net alá!

(#38322) mozza válasza kali (#38319) üzenetére


mozza
csendes tag

Nagyon nem értek hozzá. Valami megfizethetőt mondj.

(#38323) #73959936 válasza kali (#38321) üzenetére


#73959936
törölt tag

Miért is ?

(#38324) Intruder2k5 válasza #73959936 (#38323) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert a SoC erejéből kifolyólag legfeljebb 70-75Mbps-re képes, és a 100-as portok is szabnak egy nagyjából 94Mbps körüli határt!

[ Szerkesztve ]

(#38325) #73959936 válasza Intruder2k5 (#38324) üzenetére


#73959936
törölt tag

Értve vagyon :K

(#38326) kali válasza mozza (#38322) üzenetére


kali
legenda

ezért kérdeztem a rászánt összeget, mert mindenkinek más a megfizethető, de olcsóbb kategóriában; tl-wr1043nd v2, ami már 12 e ft környékén beszerezhető, ez csak 2.4 GHz képes, amennyiben kell az 5 GHz wifi is, úgy szintén elég olcsó a tl-wdr360 vagy kicsivel drágábban a tl-wdr4300.
amennyiben többet is rászánsz, úgy nagyon jó az rt-n18u, ami 2.4 GHz képes, illetve dual ban téren rt-n56u és attól felfelé.

(#38327) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!

Melyik az a legolcsóbb router, ami DLNA szerverként működik egy rácsatlakoztatott HDD-vel.
Ezenkívül jó lenne futtatni rajta torrent klienst is.

(#38328) TheProb válasza TheProb (#38315) üzenetére


TheProb
veterán

lemaradt a link

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#38329) mozza válasza kali (#38326) üzenetére


mozza
csendes tag

köszi!!!

(#38330) krealon válasza Melorin (#38327) üzenetére


krealon
veterán

A TP-link TL-WR842ND mar 8000 Ft-ert tudja a DLNA funkciot a gyari szoftverrel.
A transmission-hoz (torrent kliens) viszont OpenWRT kell. Pl a Suste kollega osszeallitasa.

Ha birja a koltsegvetes, akkor a TL-WR1043ND v2 jobb valasztas (most 13 ezer Ft korul van). Erosebb processzor, tobb RAM, igy a torrent kisebb megterhelest jelent szamara.

(#38331) Melorin válasza krealon (#38330) üzenetére


Melorin
addikt

Szia.
A 1043-hoz is kell OpenWRT, hogy torrentezni lehessen vele?
Esetleg van olyan router, még ha kicsit drágábban is, ami gyárilag tudja ezt a funkciót? 20-22K a lélektani határ :)

(#38332) n000rbi válasza kali (#38326) üzenetére


n000rbi
senior tag

A fene egye meg, lehet megéri azt a párezer Ft különbséget az izmosabb hw. Elképzelhető, hogy nálam a tl-wr1043nd v2 helyett egy rt-n18u lesz a befutó :)

(#38333) zsolt501 válasza TheProb (#38328) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mivel ez csak 2.4GHz-t tud ezért az 5GHz felejtős.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#38334) kali válasza n000rbi (#38332) üzenetére


kali
legenda

nálam simán az rt-n18u lenne a befutó - ha elég lenne a csak 2.4 GHz wifi, de nem az -, rászánnám azt a többletet.

(#38335) krealon válasza Melorin (#38331) üzenetére


krealon
veterán

Az ASUS RT-N18U -ban gyarilag van
Download master
- support BT, NZB, HTTP, ED2K
- support encryption, DHT, PEX and magnet link

Es meg epp a megadott arkuszob alatt van.

(#38336) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Olyan kérdésem lenne hozzátok családi házas övezetbe érdemes az 5GHz wifi vagy elég lenne a 2.4?
Mert olvasom, hogy társasházba inkább az 5GHz mert ott a 2.4 nagyon leterhelt mindenki azon lóg.
Valamint családi házas övezetbe dual band router?
Köszi

風林火山

(#38337) kali válasza Shingen (#38336) üzenetére


kali
legenda

szia,

a 2.4 GHz kevésbé fogékony az akadályozó tényezőkre, tehát nagyobb területet képes lefedni, több falat...stb leküzd, viszont nem képes olyan gyors átvitelre, mint az 5 GHz, illetve fontos még tudni, hogy a dual band routerekek jellemzően nem tudnak olyan jó 2.4 GHz szórást, mint a csak 2.4 GHz képesek, ezek alapján dönts, illetve nem mellékes, hogy adott 5 GHz ellenoldal vagy sem, továbbá érdemes feltérképezni a környezetet is, mert panelon kívül is nem egyszer láttam már olyat, hogy akadt bőven elérhető 2.4 GHz háló.

[ Szerkesztve ]

(#38338) Shingen válasza kali (#38337) üzenetére


Shingen
addikt

Hogyan tudnám bemérni, hogy itt a környéken mennyire van leterhelve a 2.4 tartomány?

"2.4 viszont nem képes olyan gyors átvitelre " itt letöltésre gondolsz?

" 5 GHz ellenoldal " milyen ellenoldalra gondolsz? Mi tudja venni az 5Ghz frekvenciát?
Mert olvastam sokan a többemeletes panelba 5 ghz vesznek, mert a 2.4 nagyon leterhelt mindenki azt használja.

Bocsi hogy ennyit kérdezek csak most állítom össze fejembe ilyen is lenne az ideális, aztán majd jön a tipusok nézegetése :))

Köszi :)

風林火山

(#38339) kali válasza Shingen (#38338) üzenetére


kali
legenda

- egy wifi képes, lehetőleg n szabványos modullal rendelkező munkaállomáson futtatni kell például az inssider 3 alkalmazást; link
- a le- és feltöltésre is
- eszköze válogatja, manapság már a legtöbb okostelefon dual band, tehát 5 GHz képes is, notebook...stb esetén meg az azokban lévő wifi modul függvénye, mert nagyon sok típussal szerelik az eszközöket, a pontos típust kell mindig nézni

(#38340) Melorin válasza krealon (#38335) üzenetére


Melorin
addikt

Vajon a felirat file-t is megosztja a video mellé egy olyen router?

(#38341) n000rbi válasza kali (#38334) üzenetére


n000rbi
senior tag

Családi házban lakom, így a hatótáv a fontos, szóval nekem pont megfelelő. Meg is rendeltem :R

(#38342) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Sehol nem találok egy jó írást abban a témában, hogy ha a router-re bízzuk a torrent-et, akkor mennyire marad működőképes a net a router mögött?
Vannak olyan intelligensek a router kliensek, hogy lefojtják a torrent-et, ha vmelyik eszköz sávszél igénye megnő?
Asus N18U a kiszemelt példány, de ennél a gyári fw-ben nem látok opciót ami erre hatással lenne, és nem tudom tud-e mondjuk ütemezett letöltést (éjszakára, stb), illetve remélem így 2014-ben már alap dolog, hogy seed-el is a router. :)

szerk: custom fw-es router-em meg még nem volt, fogalmam sincs mire képes egy dd-wrt és open-wrt.
Fontos még a DLNA média megosztás, ha ezt nem tudják a custom rom-ok, akkor marad a gyári. :F

Aki routeren torrentezik meg tudná osztani a tapasztalatait, hogy a hétköznapokban mennyire működőképes a dolog? A PC-n cfos mellett ugye nem nagyon zavar a torrent (persze csak az adott PC forgalmát nem zavarja), de ha átveszi a stafétabotot a router, akkor vajon megint az lesz, hogy vagy a torrent megy és minden más timeout-ol a hálózaton, vagy a torrent-et ki kell lőni és csak akkor lesz normális net elérés?
Gondolok itt olyan hétköznapi dolgokra, mint mondjuk a játék (OK ez övön aluli a késleltetés miatt), vagy a streaming, vagy csak egyszerű böngészés.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#38343) bigrock


bigrock
addikt

Mi a véleményetek az Archer C5 router-ről? Az egyik webshop-ban meglepően jó áron kínálják...

(#38344) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Szerintetek volna értelme lecserélnem a fő routerem ( Tp-Link wdr 4300) valami erősebbre? Csináltam róla rajzot, hogy jelenleg hogyan is néz ki a hálózat csak nem tudom, hogy lenne-e értelme cserélnem a fő routert még erősebbre.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#38345) Gubek-Einste válasza cyber86 (#38344) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a jelenlegivel nincsen gondod akkor nem érdemes cserélni. Amivel feljebb léphetnél az az AC támogatottság de ha nincsen ilyen eszközöd akkor felesleges a beszerzés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38346) Shingen válasza kali (#38339) üzenetére


Shingen
addikt

Szia!

Le lett mérve a környéken a hálózat, ezt dobta a progi.

Akkor a 2.4 gondolkozzam, vagy nézegessem a 5 ghz routerek között?
Vagy olyat ami tudja mind kettő frekit?

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#38347) gukker1 válasza Teasüti (#38342) üzenetére


gukker1
tag

Ha lekorlátozod a letöltést és a feltöltést, akkor nem okozhat gondot (elvileg), nekem 20/1neten kb 120 torrent seedel 0-24-ben. Néha megfekszik, és újra kell indítani, de hogy ez mitől van, nem jöttem rá. Ha stabilabb rendszert akarsz, akkor nas-t szoktak ajánlani.Nekem Asus n66u routerem van.Ja és gyári soft.

[ Szerkesztve ]

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#38348) Multibit válasza Shingen (#38346) üzenetére


Multibit
veterán

Neked tökéletes választás a 2.4GHz! Kihalt környék a tiéd - wifi tekintetében.

Nálam így néz ki egy laza hétköznap délelőtt. Este és hétvégén durvább a helyzet :)

(#38349) TheProb válasza zsolt501 (#38333) üzenetére


TheProb
veterán

ja igen, már én is látom.
Köszi a segítséget, bár kicsit dühítő, hogy a gyártók nem képesek még a drága gépekbe se normális modult építeni...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#38350) raven84


raven84
aktív tag

Sziasztok, kellene nekem egy kis segítség. Van most 3 xps gépem hálózatban. Erre azért van szükségem mert az első gépen van egy nyomtató ami meg kell, hogy legyen osztva. A dsl netem túl lassú. Ezért beruházok inkább mobilnetre. TP-Link TL-MR3420, ezt a router néztem ki. Ehhez kellene olyan mobilstick ami kompatibilis vele. Néztem a komp.. listát a leírásban. Elég régi stickeket írnak. Olyat ami ma is kapható nem igazán találtam. Tudna valaki ajánlani valamit? Valamint sosem csináltam még ilyet. (mármint mobilnetet megosztani) Gondolom az usb portba berakom a sticket, Összekötöm a routert az xps géppel egy sima lankáballel, bekonfigolom xpn a netet, a maradék 2 gépet pedig szintén lankábellel összekötöm a routerrel mintha sima kábeles net lenne? Van erre valami egyszerű leírás valahol? Előre is köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.