Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38951) Multibit válasza TheProb (#38949) üzenetére


Multibit
veterán

A TP-Link honlapja szerint több mint másfél éves a V2.

(#38952) TheProb válasza Multibit (#38951) üzenetére


TheProb
veterán

akkor már nem mai, köszi

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#38953) laacika


laacika
tag

Sziasztok ismét.

Akár hogy kerestem a gyártó lapján én nem találltam meg hogy mi a kettő között a különbség.
TL-WR841N vs TL-WR841ND

841N
841nD

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#38954) Intruder2k5 válasza laacika (#38953) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A D végződésű modellen cserélhető az antenna, még a másikon fix!

(#38955) laacika válasza Intruder2k5 (#38954) üzenetére


laacika
tag

Köszi szépen.

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#38956) Chaotixxx


Chaotixxx
újonc

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, hogy mit is válasszak. Szemezek az Asus RT-65u és 66u routerekkel és nem tudok dönteni.
Valamiért a 65ös szimpibb, lehet hogy az USB3 miatt és mintha erősebb is lenne.....
2 asztali gép, 1 NAS, 2 laptop és több telefon lenne felhasználó és persze torrentezek :)
Szóval mit szeressek :) Más gyártót nem nagyon nézegettem de akár azok is szóba jöhetnek
Köszi :)

(#38957) Tibor71


Tibor71
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg a laptopomon torrentezek, de ez a megoldás kényelmetlen. Arra gondoltam, hogy lecserélem a routert egy olyanra, amihez lehet merevlemezt csatlakoztatni, és lehet vele torrentezni. Az asus rt-n18u-ban gondolkozok, és egy 3.0-s 2 TB-os külső merevlemezt kötnék rá, aminek saját tápja van. Kérdés, mennyit nyerek a 3.0-s USB-vel? Lehet ugyanarról a diskről filmet nézni? Mennyire zavarja, ha egyszerre megy a torrent, és filmet is nézek? Mennyire működik a routerről torrentezés így?

Köszi a segítséget!

(#38958) Intruder2k5 válasza Tibor71 (#38957) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Működik! RT-N18U esetén lehet számolni nagyjából 20-25MB/sec közti USB HDD elérési sebességgel, ennek megfelelően belefér egy filmnézés, és némi torrent forgalom is, ezt még a SoC elbírja! Persze ne gondolj 500-as DIGI-re és közben a 40GB BlueRay Rip-re, ez továbbra sem szerver!

(#38959) szasanyi válasza Intruder2k5 (#38958) üzenetére


szasanyi
félisten

Azt tudod-e, hogy a WiFi-je valós adatátviteli sebességben mit tud? Természetesen megfelelő sebességű net mellett. Egyébként végül ezt rendeltem meg, úgyhogy tényleg nem mind1. Egy iPad, egy PS3 és alkalmanként okosteló lesz csak WiFi-n, többnyire az sem egyszerre.

(#38960) kali válasza szasanyi (#38959) üzenetére


kali
legenda

nem nagyon lehet még megközelítő értéket sem írni, mert ellenoldala (nem mindegy, hogy 150-es vagy 300-as képességű eszköz csatlakozik hozzá, és amiket írtál, azok jellemzően lomhábbak) és környezete is nagyban befolyásolja, így nagy a szórás.
valakinél csak ~50 Mbps a 150-es ellenoldal miatt, másnál meg akár a duplája a 300-assal, de akár szélsőségesen eltérő értékek is adódhatnak, rossz környezetben és problémás ellenoldalalal lomha sebesség, jó ellenoldallal - pláne ha a router által is használt extra kiterjesztést is kezeli - és ideális környezetben sokkal gyorsabb is, de wifi sajnos ilyen megfoghatatlan dolog, mert sok tényező függvénye.

[ Szerkesztve ]

(#38961) szasanyi válasza kali (#38960) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, ezekkel én is tisztában vagyok. Alapból arra gondoltam, hogy ideális esetben (szintén N300-as ellen oldallal mivel az is nyilvánvaló,hogy nem csak a 6 panelfal hanem a 300 helyett 150-es is korlátozni fog) mennyit látok viszont a vezetéken bejövő (mondjuk 200/50-es) netsebeségből?

(#38962) kali válasza szasanyi (#38961) üzenetére


kali
legenda

még így sem merek pontosat írni, mert tényleg sok tényező függvénye, de jellemzően (közel) a felét átviszi a 200-as netnek wan <-> wlan irányban egy jó 300-as ellenoldallal, ha a környezeti tényezők is úgy akarják.

(#38963) szasanyi válasza kali (#38962) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez így hozzávetőleges adatnak elég is. Ha valóban ilyen jó lesz, akkor lehet egy PC-hez nem is lesz kábel, hanem a lapra integráli AC-sWiFi kártyával megy majd a net. :)

(#38964) kali válasza szasanyi (#38963) üzenetére


kali
legenda

5 GHz, ráadásul ac képes alaplapi wifi modul?
már leadtad a rendelést, de én,így biztos elgondolkodtam volna minimum egy dual band routeren, 5 GHz sávon gyorsabb az átvitel, mint 2.4 GHz-en - bár a 200 Mbps úgy sem nagyon menne át teljesen, de látványosan több lenne -, illetve bő 20 e ft környékén van már megfelelő ac képes router is, például az archer c5, és úgy - ideális esetben - már a neted maximális sebességének az átvitele sem lenne probléma, sőt!
tudom, korábban nem drága router kapcsán kértél javaslatot, ezért is írtam csak a legolcsóbbakat és már az rt-n18u típusút sem, de ahhoz képest már nem lehet nagy felárról beszélni mondjuk az archer c5 kapcsán.

(#38965) Intruder2k5 válasza szasanyi (#38963) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tegnap linkeltem be egy erről szóló hsz-t, ideális esetben tehát lehet akár 150Mbps is!

[ Szerkesztve ]

(#38966) kali válasza Intruder2k5 (#38965) üzenetére


kali
legenda

azért sokat a nyom latban az átlag 80-100 Mbps, elég sok ellenoldallal és különböző környezetekben próbáltam már, de nem mondható jellemzőnek a 100 Mbps feletti sebesség, de inkább alatta mozog kicsivel, a 2.4 GHz az 2.4 GHz, hacsak nem szintén tc képes ellenoldal adott - az meg elég ritka -, ami képes kihasználni a router kapcsolódó többletét.
kipróbáltam kíváncsiságból saját eszközökkel is, de nem tudott többet sebességben a jelenlegi routerem + ellenoldalaim 5 GHz kapcsolatánál, bár mindegyik csak 300-as mind a két sávon, de ugye ez a jellemző az eszközöknél.
a napokban viszont kapok egy rt-ac56u routert - és erősen elgondolkodtam rajta, hogy megtartom azt, még akkor is, ha nincs problémám a jelenlegi routeremmel és amúgy az is bőven elég, illetve ac képes eszközöm is csak egy note 4 van jelenleg -, annak kíváncsi leszek a 2.4 GHz szórására ebben a húzós környezetben is.

[ Szerkesztve ]

(#38967) szasanyi válasza kali (#38964) üzenetére


szasanyi
félisten

Igazából nem szükséges az 5Ghz egyetlen eszköz miatt, amit egyébként vezetékkel is összeköthetek ha akarok. A paramétereket és az ajánlásokat nézve nekem úgy tűnik a C5 nem jobb (az említettet leszámítva).

Intruder2k5: köszi!

(#38968) kali válasza szasanyi (#38967) üzenetére


kali
legenda

okés, azért írtam csak azt, mert nem drága ac képes router, és összességében nem rossz, az is kiszolgálja akár a digi gigás netet is.
jó lesz az az rt-n18u, én is többször leírtam már, hogy például a tl-wr1043nd v2 ellenében is megéri a felárat, ha valaki rászánja a több pénzt, illetve elég neki a 2.4 GHz wifi.
sőt, azt is merem mondani, hogy csak 2.4 GHz wifi kategóriában az rt-n18u a legjobb gigabit képes router, és nem csak ár/érték arányban.
azért ne lepődj majd meg a későbbiekben, ha az ipad és az okostelefonok (típus függvénye, de több éve akár a középkategóriában is adott, legalábbis sok gyártó esetén) kezelik az 5 GHz sávot is, de a ps3 úgy rémlik, hogy nem.

[ Szerkesztve ]

(#38969) szasanyi válasza kali (#38968) üzenetére


szasanyi
félisten

Azoknál még odébb van és a letöltési sebesség ott nem is olyan fontos mint PC-n, szvsz elég lesz az a WiFi sebesség is. :)

(#38970) L4CI2


L4CI2
aktív tag

hi

Van egy TL-WDR3600 ruterem és azt szettném vele csinálni hogy kikapcsolom az 5ghz jelsugárzást és rárakok 2db TL-ANT2405CL antennát.

Ez működhet ?
Nem okozok kárt az eszközbe meg ha véletlen be is kapcsol az 5gz sugárzás ?
amúgy a fő gondom az hogy nagyon gyenge a jelérőség :( és erre lenne ez a megoldás

(#38971) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Üdv a kérdés adott... Milyen routert vegyek?
16 mbites net van, de a lényeg, hogy egy központi mediaserver/htpc, van a lakásba, ezen van az adattárolás. A lehető leggyorsabban szeretnék másolni róla, fullhd streamelni, illetve hát az adatokat elérni. Vezetékes összeköttetésben, de szükség van a gyors wlanra is mert egy gépet fizikailag nem tudok bekötni. (közé áll egy tégla fal amit nem fúrhatok meg.)
Ehez kérnék segítséget ár kb 15-20 ezer, de ha lényegi sebesség növekedés elérhető mondjuk +5 ezerért ám legyen.

(#38972) kali válasza L4CI2 (#38970) üzenetére


kali
legenda

szia,

működik a dolog és semmi probléma nem származik belőle.
a dual band eszközök osztott antennájának a hátránya, hiába az 5 dBi, az úgy néz ki alapban, hogy 2 dBi a 2.4 GHz és 3 dBi az 5 GHz, legalábbis adott esetben.
nem problémás helyre elég is - egy bő 50 nm panelt simán beszór nekem mind a két sávon a tl-wdr3600, két fal mögött sincs probléma még az 5 GHz csatlakozással sem, akár mobiltelefonnal is rendben van -, de szélsőséges körülmények között kell(ene) a jobb dBi érték mind a két frekvenciának.

(#38973) remekkelek


remekkelek
csendes tag

Sziasztok!

Router vásárlás van kilátásban.
Régi problémám, hogy a GIGABITE GN-BR01G típusú routerem gyakran eldobja a hálózatot.
Olvastam az összefoglalót és sok-sok hszt, hogy ki milyen routert keres ill. milyet javasoltok panel lakásba (50-70 nm-es) átlagos felhasználásra.

/ Film nézés,böngészés, zene hallgatás./

Találtam neten egy TOTOLINK A2004NS TÍPUSÚ routert, ami úgy a paramétereit figyelembe véve megtetszett.
/ USB port, 802.11ac/a/b/g/n szabvány, 2.4GHz & 5GHz, stb. /

Link: http://it-corner.hu/wireless-ac-router/26265-totolink-a2004ns.html

Mi a véleményetek róla?
Van-e hasonló paraméterekkel rendelkező router amit esetleg Ti jobbnak gondoltok?

Segítségeteket köszönöm! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#38974) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#38971 Kiskopika
Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2
Ha kell az 5 GHz-s wifi akkor Asus N56U vagy TP-Link 3600/4300

#38973 remekkelek
Teljesen ismeretlen gyártó így mivel semmi tapasztalat nincsen vele így nem is ajánlott megvenni.
20k körül az Asus N18U/N56U és a TP-Link 1043NDv2/3600/4300 ajánlott de ezek közül egyik sem AC-s.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38975) Kiskopika válasza Gubek-Einste (#38974) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Nem tudom, hogy kell e. A jelenlegi szolgaltatos is kello tererot ad minden hol, de csak 54mbites. A iras/olvasasi sebesseg lenne a lenyeg

(#38976) Gubek-Einste válasza Kiskopika (#38975) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor jó lesz az Asus N18U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38977) Chaotixxx válasza Chaotixxx (#38956) üzenetére


Chaotixxx
újonc

Sziasztok. Valaki a fentiben tudna segíteni?
/Bocsánat most látom hogy lehagytam az N betűt, természetesen Asus RT-N65U és RT-N66Uról van szó/

(#38978) Multibit válasza Chaotixxx (#38977) üzenetére


Multibit
veterán

Ha ragaszkodsz ehhez a kettőhöz, akkor egyértelműen az N66U a jobb. Egyébként meg az N18U mindkettőnél jobb vétel (még akkor is, ha csak 2.4GHz-es a wifi-je).

(#38979) Gubek-Einste válasza Chaotixxx (#38977) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Altenatívaként szóba jöhet még az AC56U is, hardveresen erősebb és már AC wifi-vel van szerelve.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38980) nobiand


nobiand
aktív tag

Sziasztok!
Egy két szintes családi házba szeretnék routert venni. Milyet ajánlotok ami erős jelet sugároz? Azaz nagy hatótávja legyen. Köszönöm.

(#38981) Intruder2k5 válasza nobiand (#38980) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nagyobb lefedendő területhez továbbra is leginkább ASUS RT-N18U, de vasbeton födémen át így sincs semmi garantálva! Persze nem mintha máshol lenne...

[ Szerkesztve ]

(#38982) nobiand válasza Intruder2k5 (#38981) üzenetére


nobiand
aktív tag

Köszönöm szépen :R

(#38983) BalaG


BalaG
aktív tag

hy all! :R

Nekem kicsit össztetteb a "problémám". :U
Van egy egy 2 éves 1043nd régi verzios és mostanába akarom lecserélni mert jóideje már roszsalkodik.
Olvasgattam hogy a V2 1043nd vagy wdr3600 vagy wdr4300 vagy valmi ASUS a jobb ,de nemjutottam sokra. A fő gondom az hogy olyan kellne ami jóhatótávú mert a 2 laptop meszse van plusz egy pc plusz okos tv és okos telefon is kapcsolodna rá. 120/60-as nethez kellene.
Régibérház révén vastag falak vannak ezért kicseréltem az antennákat is a régi 1043-on amivel most még jó a vétel az egész lakásba.
Nem feltételn ragaszkdom a márkához de 20ezer alatt legyen az ára azért :B
Kérdés kinek van ötlete miylet vegyek és miért :DDD :(
( ahhoz nincs kedvem meg pofám hogy vegyek több routert és mindig vissza viszem amelyik éppen nemjo mert nem elég a hatótáv )

(#38984) Gubek-Einste válasza BalaG (#38983) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N18U + a jelenlegi AP módba állításával már biztosan le lesz fedve a szükséges terület.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38985) BalaG válasza Gubek-Einste (#38984) üzenetére


BalaG
aktív tag

köszi de ennel kicsit olcsobb kellene :R :F

(#38986) kali válasza BalaG (#38985) üzenetére


kali
legenda

szia,

attól olcsóbban csak a tl-wr1043nd v2 javasolt, hardveresen és wifi tekintetében is jobb a v1-től.
igaz, csak 2.4 GHz, de abban jobb, mintha dual band típust vennél - pláne az olcsóbb kategóriában - és annak néznéd a csak 2.4 GHz szórását, mert azoknál meg szétforgácsolódik - sarkítás, de részint igaz - a szórás a két frekvenciára, legalábbis az antennák tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#38987) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Sziasztok!
Az itthoni eszközpark kiegészült pár N-es Wifis eszközzel, és kéne még pár gigabites port is. Jelenleg Linksys 54 GL van meg egy 4 portos gb-es TP-link switch. A netem csak 20mb, nem is tervezek nagyságrendi bővítést.

Erre, vagy a 4300-ra gondoltam.
Kicsit félek a panaszokat olvasva a tp linkek wifi eldobálásával kapcsolatban. Fogják tudni a linksys (tomato) stabilitását?
Ha jól értelmezem ( nincs 5Ghz-es eszközöm ), elég a 3600-as is, nem ér annyival többet az én felhasználási körülményeimben a 4300. NAS-om is van, csak a routolás lesz a dolga.

Köszönöm előre is a válaszokat.

(#38988) Multibit válasza DjKoxi (#38987) üzenetére


Multibit
veterán

Csak az előtted érkezett hozzászólást olvasd el! Az neked is jó lesz.

(#38989) kali válasza DjKoxi (#38987) üzenetére


kali
legenda

szia,

amennyiben nem kell 5 GHz - azt írtad, hogy nincs olyan eszközöd -, úgy a tl-wr1043nd v2 jobb választás lehet, korábban az okot is leírtam.
nem csak a tl-wdr4300, hanem a tl-wdr3600 is dual band.
nincs wifi eldobálásos probléma, régebben a moddolt firmware verziókkal volt gond az írt két dual band típusnál, mert a moddolt firmware egy ideig nem követte le a gyártói változtatásokat, a gyári firmware viszont igen -, de már a moddoltaknál is javították a wifi hibát.
a wifi stabilitással nem lesz gond, de távolságra...stb. ne a régi router által szórt hálózatéhoz legyen majd hasonlítva, ilyen tekintetben nem érdemes összemérni az eltérő, g és n szabványos hálózatot.
Multibit leírta közben röviden a lényeget.

[ Szerkesztve ]

(#38990) DjKoxi válasza Multibit (#38988) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszönöm a választ :R
Olvastam, még mielőtt megírtam.
A több memória nem teszi "jobb, fejlettebb" készülékké a 3600-at? Igaz, a régiben meg a processzor nagyobb....Az árbeli különbség elhanyagolható.
A térerő elégséges volt eddig is, a ház végébe meg beállítanám a linksyst, összekábelezve az új routerrel.

kali - köszönöm Neked is! Két Thinkpad, tablet, mobilok egyikről sem tudom tudják-e a dual-band-et. Több évre tervezek, lehet a 3600-at választom.

[ Szerkesztve ]

(#38991) BalaG


BalaG
aktív tag

Én is kösznöm a válaszokat! :R

...bár nemtudom melyiket vegyem 3600 vagy 1043ndv2, mert énis több évre tervezek. de számit a hatótáv és wifi stabilitás is :K :U
( vacilálok tovább mert az ár érték ugyan az kb )

(#38992) kali válasza DjKoxi (#38990) üzenetére


kali
legenda

meghatározott feladat esetén van előnye, ha több ram, vagy erősebb proci van az eszközben, de átlagosnak mondható - tudom, tág fogalom - felhasználás mellett mind a két eszközben adott ram és cpu elegendő lehet.
amennyiben képben van az 5 GHz is, úgy lehet a tl-wdr3600, de arra számítani kell, hogy az 5 GHz fogékonyabb a távolságra és az akadályozó tényezőkre, mint a 2.4 GHz - a router típusától függetlenül is, mivel ez a frekvencia/technológia sajátossága -, cserébe viszont gyorsabb átvitelre képes.
a notik esetén az eszközkezelőben megnézed a wifi modul típusát, és abból megállapítható, hogy milyen frekvenciá(ka)t kezelnek, a mobiltelefonoknál meg a típus alapján.
a tl-wdr3600 wifi stabilitásáról annyit, hogy január óta használok itthon egyet - gyári firmware verzióval -, és egy méter kábel sincs kihúzva a lakásban, minden eszköz (két noti és két mobiltelefon) csak wifi kapcsolattal lóg rajta, és nincsenek eldobálások vagy szakadások, ellenkező esetben már lecseréltem volna, mert nem állna szándékomban kínozni magam.

(#38993) DjKoxi válasza kali (#38992) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszönöm, olvastam, hogy ilyened van!
Nekem is jó lesz :)

(#38994) FAR


FAR
tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni. Totál inkompetenes vagyok router témában. Most halt be a routerem és egy normálisat szeretnék venni, amelyik ugyanolyan gyors wifis netet tud produkálni, mintha kábelről menne. Nekem eddig egyetlen routerem sem tudta ezt megadni. Otthon egy laptopot, 1 mobilt, 2 játékkonzolt és egy TV-t használok, amik wifit igényelnek. Tudtok egy olyan routert javasolni, ami automatikusan maximális sávszélt tud biztosítani akkor is, ha csak egy eszköz van bekapcsolva, ill. arányosan szétosztja a max sávszélt, ha az összes eszköz egyszerre megy? Annyi követelményem van még, hogy a 48 m2-es téglaépítésű lakásban mindenhol jó legyen a vétel. És lehetőleg legyen könnyű konfigurálni nem szakértőknek is.

Előre is köszönöm, ha valaki segít :R

[ Szerkesztve ]

NagyDOBOZOS PC játékokat keresek - "Say no to online codes!"

(#38995) kali válasza FAR (#38994) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem ártana tudni, hogy milyen sebességű neted van, mert a wifi szabvány és más tényezők függvényében is korlátos lehet, illetve nem csak a router számít, mert hiába veszed abból akár a legjobbat, ha az ellenoldali eszközeid csak lomhább wifi tempót/szabványt tudnak, akkor minden hiába, és nem a router lesz a szűk keresztmetszet.
a laptop esetén az eszközkezelőben nézz rá a wifi modul típusára, a konzol típusa sem mindegy, mobiltelefon esetén eleve nem várható el gyors sebesség, mert azokba jellemzően nem gyors modulokat tesznek - n szabvány esetén alig van kivétel (note 4), ac képes telefonnál meg olyan router is kell, a tv esetén meg jellemzően 5 GHz képes router kell a gyorsabb átvitelhez.
a wifi lefedettsége és sebessége környezeti tényezők függvénye is, így még nm alapján sem lehet teljesen biztosat mondani semmire.

[ Szerkesztve ]

(#38996) Multibit válasza FAR (#38994) üzenetére


Multibit
veterán

amelyik ugyanolyan gyors wifis netet tud produkálni, mintha kábelről menne
Mivel nem írtad, hogy milyen gyors neted van, ez az igény lehet reális és lehet irreális is.

(#38997) FAR válasza kali (#38995) üzenetére


FAR
tag

igen, a legfontosabbat kihagytam :DDD
10,5 MB/s-al tudok most letölteni, ennyire növelte a Digi a sávszélt.

[ Szerkesztve ]

NagyDOBOZOS PC játékokat keresek - "Say no to online codes!"

(#38998) kali válasza FAR (#38997) üzenetére


kali
legenda

ahhoz minimum n szabványos, 300-as eszközök kellenek, és 2.4 GHz frekvencián még akkor sem garantált a maximális sebesség, pláne ha fal(ak) is adott(ak), 5 GHz esetén már inkább, illetve úgy jellemzően több is átfér.
nézd meg a korábban leírtak alapján az ellenoldali eszközeidet, hátha azok között is van szűk keresztmetszet - a mobiltelefon már látatlanban is az, legalábbis 2.4 GHz n szabványos kapcsolaton.
mennyit szánnál a routerre?
tizenezer, vagy a többszöröse is lehet?!?!

[ Szerkesztve ]

(#38999) FAR válasza kali (#38998) üzenetére


FAR
tag

eddig eszembe se jutott h a befogadó eszköz miatt is lehet lassú... a laptopban egy Qualcomm Atheros AR9485 wifi adapter van, a telóm az egy Samsung Galaxy S2 9100, amiben, ha jól tudom a wifi adapter támogatja a a/b/g/n verziókat, ill. a 2.4GHz és 5GHz-es technológiával is kompatibilis. A játékkonzoljaimban nem tudom milyen wifi van, az egyik egy Nintendo Wii, a másik egy Wii U, ill. egy 3DS kézikonzol. A TV pedig egy Samsung 6400 LED Smart 3D.

ha a router bírja jópár évig, rászánok tizenezret is :K annyira nem vok otthon router témában, h igazából az árakkal se nagyon vagyok tisztában.

[ Szerkesztve ]

NagyDOBOZOS PC játékokat keresek - "Say no to online codes!"

(#39000) Multibit válasza FAR (#38999) üzenetére


Multibit
veterán

Az AR9485 és az SGS2 sem fogja bírni a 100Mbps sebességet.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.