Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38851) KunEmber válasza kali (#38850) üzenetére


KunEmber
senior tag

És stabil is? Használtan, de ismerőstől venném; két laptop és két okostelefon kiszolgálására kell, egy WRT-54GL-et váltana.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#38852) kali válasza KunEmber (#38851) üzenetére


kali
legenda

az már használat és elvárás függvénye, minimális terheléshez megfelelhet, de a wifi nem a legjobb, ha komoly munkát kap, több helyen cseréltem már újabb típusra, és azóta kevesebbet csörög a mobilom, hogy gond van, eldobálja az ellenoldalakat...stb.

(#38853) KunEmber válasza kali (#38852) üzenetére


KunEmber
senior tag

netezés, torrent kb. a fő feladat. havi 100 gb körüli forgalommal.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#38854) kali válasza KunEmber (#38853) üzenetére


kali
legenda

torrent alá csak módjával, ha mellette még wifi hálón is lógnak rajta eszközök.
kérdezz még rá arra is, hogy melyik verziós, a v2 jobb, mint a v1.

(#38855) KunEmber válasza kali (#38854) üzenetére


KunEmber
senior tag

Rákérdezek, köszönöm, így azért erősen árnyalt a kép. 1-2 hetet volt használva, de az újonnani ár fele. Mondjuk 4500 Ft-hoz már nem kell sokat hozzátenni egy másikhoz...

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#38856) KunEmber válasza kali (#38854) üzenetére


KunEmber
senior tag

v: 1.2, állítólag ez van ráírva. szerintem nem ugrom bele.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#38857) zsolti1902


zsolti1902
tag

Sziasztok.

Van egy kábeltévés internetem aminek a sebességét megemelték 30 megabitre.
A TP-Link TL-WR543G routerem egy TP-Link 422G adapterrel üzemelő gép felé csak 22 megabitet ad le.
Az lenne a kérdésem, hogy ha lecserélném a routert+adaptert, akkor az új router le adná-e a 30 megát?
És elég a 150 Mbps router vagy inkább 300-ast nézzek?

Köszönöm!

My VGA History: S3 TRIO 64 - 3DFX Vodoo - MX4000 - FX5700LE - 8400GS - 3850 256MB - 8800GT 512MB - 4850 1GB - 5850 1GB - 7870 2GB - R9 280 3GB - RX 480 8GB - GTX 1080 8GB - HD5450 512MB - HD5750 1GB - RTX 2080 SUPER 8GB

(#38858) krealon válasza zsolti1902 (#38857) üzenetére


krealon
veterán

"És elég a 150 Mbps router vagy inkább 300-ast nézzek?"

30 megabithez meg WiFi-n is eleg elvileg a 150Mbps kapcsolati sebesseg.

Ha nem nagy raforditas, mindenkepp probalj inkabb minimum 300-as tipust szerezni.
Az ajanlott minimum: TP-link TL-WR841N(D) vagy ASUS RT-N12 D1

(#38859) zsolti1902 válasza krealon (#38858) üzenetére


zsolti1902
tag

Értem Köszönöm a segítséget! :R

My VGA History: S3 TRIO 64 - 3DFX Vodoo - MX4000 - FX5700LE - 8400GS - 3850 256MB - 8800GT 512MB - 4850 1GB - 5850 1GB - 7870 2GB - R9 280 3GB - RX 480 8GB - GTX 1080 8GB - HD5450 512MB - HD5750 1GB - RTX 2080 SUPER 8GB

(#38860) kali válasza KunEmber (#38856) üzenetére


kali
legenda

akkor érdemesebb kicsit rápótolni adott összegre, és erősebb hardverű routert venni, illetve ha nem kell a mobilinternetes megosztási lehetőség, akkor az erő sem lesz úgy szétforgácsolva - bár ez sarkítás, de a gyakorlatban van jelentősége.
5 - 6 e ft környékén egy tl-wr841nd v8 is jobb vétel már.

(#38861) kezdő


kezdő
senior tag

Mit érdemes venni, ha kell a gigabites port és az 5 GHz is (AC szabvány se lenne rossz jövőt állóság miatt) és a wifi adatátvitel/jelerősség a legfontosabb?

NAS lenne LAN-on a routerre kötve az összes eszköz wifin érné el.
A legtöbb eszköz sima N-es, akad egy-két 5 GHz képes is. (nem szomszédok miatt fontos az 5 GHz, sokkal inkább a nagyobb adatátviteli tempó miatt kéne)

Jelenleg TP-Link WR842ND üzemel, jelerősségben ez alá nem szeretnék menni.

Jól gondolom, hogy olyan router kéne aminek nem osztott az antennája? Melyikekre igaz ez, elérhető árkategóriában?
Semmi más hókuszpókuszra nincs szükségem, nem akarom semmivel se terhelni a routert, csak a net elosztása lenne a feladata. Jól gondolom, hogy így is meg kell fizetnem a felső kategóriás extrákat amiket nem is használnék (pl. USB)?

Tudom hogy nagyon az igények, de az ár/érték arány is fontos lenne. Miket ajánlotok?

(#38862) kali válasza kezdő (#38861) üzenetére


kali
legenda

ebben a kategóriában legfeljebb úgy találsz nem osztott antennásat, hogy az 5 GHz lesz a külső antennás, a 2.4 GHz pedig belső, de akkor megint csak adott utóbbi kompromisszuma, sokszor inkább az osztott antennás az ideális választás, ha a 2.4 GHz is fontos.
mit jelent számodra az elérhető árkategória?
mert van tizenezer ft környékén, de kétszeres/háromszoros áron is, sőt...

[ Szerkesztve ]

(#38863) megaram


megaram
tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne h van nekem egy TP-link TL WR340G 54MB/s os ruterem, ami ugye 802.11b, 802.11g dolgozik. Nos a gond ott kezdődik , h nagy WOT rajongó vagyok, és játék közben mostanában eléggé fel szokott mennem a ping-em (laggolok) annó nem volt ilyen gondom mikor még 6MB/s os internetem volt, de most mióta 20MB/s os lett állandóan van lagg! Lehetséges h ez a router már nem elég ehez a nethez? Úgy olvastam h ehhez kéne egy olyan router ami tudja a 802.11n szabványt! Létezne h ez a megoldás a nagy ping növekedéssel szemben? :F

(#38864) KunEmber válasza kali (#38860) üzenetére


KunEmber
senior tag

Végül is mondta, hogy odaadja 2 hétre, ha nem kell visszaadhatom neki. Ez így korrekt, majd beszámolok róla!

De köszönöm a segítséget!

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#38865) kezdő válasza kali (#38862) üzenetére


kezdő
senior tag

Jogos, ezt nem fejtettem ki.
Jó lenne "10' ezerből megúszni, de tisztában vagyok vele, hogy annyiért még WR1043ND sincs.
TP Link vonalon ugye a csúcs az Archer C7 30e körül mozog.
Tehát ha kell költök rá, de csak addig a mértékig amíg van értelme.
ASUS vonalon egyáltalán nem vagyok otthon, ott nem tudom milyen áron mérik a használható dolgokat :)

(#38866) jeni válasza kezdő (#38865) üzenetére


jeni
félisten

Milyen nethez kell neked?
Ha 100M/s alatt van akkor egy Asus RT-N12D elegendő.
Ha 120-s UPC akkor egy 1043ND V2.xx vegyed az mar komolyabb. Ha van 19000 Ft routerre akkor inkább az Asus RT-N18U-t vedd.
Ha kell az 5GHz akkor a Tp-Link 4300 a jobb vétel. 20000 Ft felett az Asus RT-AC56U

(#38867) kali válasza megaram (#38863) üzenetére


kali
legenda

szia,

lehetséges, pláne ha wifi kapcsolatról van szó, adott típusú router régi és gyenge hardverű, bár a 20 megabit/sec - gondolom nem megabyte/sec akar lenni - még átfér g szabványon is, ha minden feltétel adott, de a gyorsabb sebesség mellé ha még terhelés is párosul, akkor valóban adódhat probléma.
router nélkül, illetve routeren keresztül, de kábeles kapcsolattal próbáltad, úgy is jelentkezik a probléma?
a jelenlegi routeredhez képest az n szabványosak nem csak átviteli sebességben - bár ehhez az is kell, hogy az ellenoldalad is n szabványos legyen -, hanem hardveresen is erősebbet jelentenek, így összességében biztos jobb lenne a helyzet, ha most valóban a router a hiba forrása.

KunEmber; úgy korrekt, kipróbálod, hogy milyen terhelést bír, így egyszerű lesz eldönteni, hogy elég neked, vagy sem.

kezdő; a gigabit képesség és a dual ban felette indul, bő 12 e ft-tól a tl-wdr3600, kicsivel drágábban tl-wdr4300, asus tekintetében az rt-n56u 22 e ft-tól - bár belső antennás, de ahhoz képest jó szórású -, illetve felfelé 32 e ft-tól a külső antennás rt-n66u és társai.
ac esetén az rcher c5 22 e ft-tól, a c7 pedig - ahogy írtad is -, 30 e ft környékén, asus tekintetében pedig az rt-ac56u - bár belső antennás, de ahhoz képest jó szórású - 28 e ft környékén, illetve a külső antennás rt-ac66u 38 e ft-tól, illetve még drágábban az rt-ac68u és felfelé.

(#38868) megaram válasza kali (#38867) üzenetére


megaram
tag

Kábeles kapcsolattal próbáltam de úgy semmi gond nincs vele! De sajna én csak wifit tudok használni a távolság miatt! :K
Megpróbálom egy másik routerrel, ami tudja a 802.11n szabványt! Az alaplapom tudja a 802.11n szabványt! :K

(#38869) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Egy gyors segítségre lenne szükségem: Asus RT-N12-D1 6K-ért (emag), vagy TP-LINK TL-WR841N 5400-ért (helyi boltból)? 10 megabites T-Home-os nethez lenne használva, totál alapra minden csicsa nélkül. kb. 90 m2-es családi házban kéne szolgáltatnia a jóságot.

Köszönöm a segítséget :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#38870) Gubek-Einste válasza Traxx (#38869) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden a kettő jó lesz.
Személy szerint az Asus felé húzok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38871) Traxx válasza Gubek-Einste (#38870) üzenetére


Traxx
őstag

És személy szerint miben lenne jobb az Asus? Megbízhatóbb típusnak gondolod?

Egyébként arra 3 év gari lenne, míg a TP-Linkre 2.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#38872) kaciokos válasza kaciokos (#38847) üzenetére


kaciokos
őstag

Sziasztok!

Ebben esetleg tud valaki segíteni? Előre is köszi.

Kaci

(#38873) Gubek-Einste válasza kaciokos (#38872) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az első esetre én inkább custom firmware megoldás javasolnék, abban ez irányban jobbak a beállítási lehetőségek.
Eszköznek inkább egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND lenne megfelelő mivel az általad kinézett kettő elég gyenge.
A második eset pedig nem fog működni mivel olyan azonosítást alkalmaznak amelyet router-rel nem lehet elvégezni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38874) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!
Tegnap az örök vadászmezőkre távozott az Edimax BR-6204Wg nevezetű őskövület routerem. Helyette most ideiglenesen egy netgear van befogva. Az edimax csak 2,4 megát tudott lekezelni a netből másodpercenként. A cserénél szembesültem, hogy nekem legalább 50 megabites netem van :DDD, nem is gondoltam volna hogy egy routernek lehetnek ilyen gondjai.. azt hittem hogy a 100 megabit az 100 megabit...
A netgear meg simán 7,3-as letöltést produkált stabilan. (pedig az sem egy mai darab)

Ilyet szeretnék: TP-LINK TL-WR841N
Ennek nem lesznek sávszélesség problémái? :)
Mekkora a maximális netes sávszél amivel megbirkózik?

Gigabites routerre egyelőre nem lesz szükség, mert egy gép van mindössze ami ki tudná hajtani, meg nem is nagyon hiszem, hogy lesz 100 megásnál nagyobb netünk.
Ha mégis gigabitesre esene a választás akkor ő lenne: TP-LINK TL-WR1043ND V2.1
Ahogy vissza olvasgattam a fórumot erre semmi panasz nem volt, mondjuk a fentire se, csak kíváncsi vagyok a max keresztmetszetre mit tud.

Előre is köszi a válaszokat,
Üdv, Zoli.

(*)(*)

(#38875) kaciokos válasza Gubek-Einste (#38873) üzenetére


kaciokos
őstag

Köszi a választ. Azért néztem ezeket, mert kicsik, könnyen hordozhatóak, és ez fontos szempont. Alapvetően nincs szükségem nagy teljesítményre, a DLNA csak opció, a többi funkcióhoz meg szerintem nem kell nagy teljesítmény, vagy tévednék?

A második esetet úgy gondoltam, hogy mondjuk laptoppal felugrok a fizetős WiFi-re, elintézem a piszkos anyagiakat, aztán lecsatlakozom, MAC klónozás a routerrel, router felcsatlakozik a fizetős WiFi-re, laptoppal már a routeren keresztül csattanok fel, a laptopon elvégzem az azonosítást, és utána telefonnal is fel tudok ugrani a router WiFi-jére, és violá. Elvileg ez működik, sőt, gyakorlatban is láttam már, pont egy D-Link DIR-505-tel, gyári firmware-rel.

Mint írtam, a custom firmware nem akadály, de ha lehet azért elkerülném. :B

(#38876) proradeon válasza Angelotti (#38874) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az általad kinézett TP-Link TL-WR841N a 100 mbps-os port-ok miatt nagyjából 94 mbps-ot képes átengedni, de azt stabilan, mert egyébként ekkora sávszélességhez bőven elegendő a benne található hardver.

A TP-Link TL-WR1043ND v2.x a hardveres NAT-nak köszönhetően pedig ~940 mbps-os internetkapcsolatot képes átengedni, lekezelni.

Egyébként miért nem kötöd közvetlenül az internetkapcsolatot a számítógépre, és méred le, hogy mekkora sávszélességű is az internetkapcsolatod? :)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#38877) Angelotti válasza proradeon (#38876) üzenetére


Angelotti
tag

Az utolsó mondatodra a válaszom, mert f@sz vagyok :)
Ezt az opciót valahogy nem vettem sosem számításba :DDD

Köszi az infókat!

(*)(*)

(#38878) phanfantom


phanfantom
senior tag

Üdv!

Elolvasva az összefoglalót, olyan kérdésem lenne, hogy vannak olyan router-ek, amik 5dBi-nél erősebb antennával rendelkeznek? 30ezer alatti kategóriában?
A leírás alapján a hatótávot az nem növeli, ha 2 helyett 3 antenna van, hanem az antenna nyeresége a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#38879) kali válasza phanfantom (#38878) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem jellemző, de több tényező függvénye is a dolog, a nagyobb dBi érték sem javítja a szórást arányosan a végtelenségig, sokszor az 5 dBi < 8 dBi csere is alig vehető észre, illetve a két kontra 3 antenna is jelenhet többletet, de csak akkor, ha az ellenoldal is 3 antennás és jobb, mint 2*2:2 mimo képes, kihasználva úgy az másik oldal jobbságát, ellenkező esetben valóban mindegy is lehet akár.

(#38880) phanfantom válasza kali (#38879) üzenetére


phanfantom
senior tag

Értem, köszönöm.
Csak lakáson belül kellene megnövelnem a hatótávot és csak laptopot, pc-t szolgálna ki, (ezért gondolom az ellenoldal itt nem játszik be, nincsen 3 antenna) viszonylag vastag falak vannak és ha már veszek router-t, akkor valami erősebb kellene ilyen szempontból.

(#38881) Benőke válasza phanfantom (#38880) üzenetére


Benőke
őstag

Az eszköznek vissza kell tudnia lőni a jelet a router felé, ha jobb hallókészüléket veszel, akkor jobban fülel a router, de ha az eszköz nem bírja visszalőni a jelet, akkor bármekkora hallókészüléket vehetsz eredménytelenül.

(#38882) phanfantom válasza Benőke (#38881) üzenetére


phanfantom
senior tag

És azt honnan lehet tudni, hogy egy laptop beépített antennája mit tud?

(#38883) jeni válasza Benőke (#38881) üzenetére


jeni
félisten

"ha jobb hallókészüléket veszel" miket írsz? meg süketül a laptop wifije és a router,hogy a végén nagyott hall? tudtommal megoldható a dolog:
nagyobb nyeressegű antennát kell rátenni,valamint egy másik routert AP-ként használni folytatásként.

Phanfantom

Nézd meg a laposod paramétereit a neten. Ott biztosan kidobja,hogy a wifi mit tud. A belső antennát nem tudsz variálni. Az fixen vannak kábelesen körbe vezetve.

[ Szerkesztve ]

(#38884) Benőke válasza phanfantom (#38882) üzenetére


Benőke
őstag

Leginkább sehonnan. Nem néztem utána.

Pont utánam és előttem Leírták mi a lényeg. Ha nincs térerő, akkor a routeren nagyobb antenna nem oldja meg.

Közelebb mész, vagy kábelezel. Esetleg AP, vagy kábel és AP.
Esetleg kiveszel néhány falat az útból. Vagy a Routert teszed máshová...

(#38885) Jenő76


Jenő76
tag

Sziasztok !

A következő két router közül melyik a jobb választás ?

Asus RT-N18U TP-LINK TL-WR1043ND V2.1

Fontos lenne a wifi hatótávolság és a megbízható stabil működés. 5Ghz nekem nem kell.

Ha valaki váltott esetleg az egyikről a másikra megírhatná a wifi hatótávolság változását.

A routerek mért nem ajánlottak torrentezésre ?

Gyenge hardver , lassú le-fel töltés, sok letöltési szál kinyírja, melegszik?

A torrentezés maximális sebességét mi befolyásolja a roteren ?

Most egy 3 MB/s net kerülne rá. Ki tudnám ezt használni torrentezéskor ?

Köszönöm a válaszokat.

(#38886) jeni válasza Jenő76 (#38885) üzenetére


jeni
félisten

Asussssssssssss! ;)

Ha olcsóbb kell de nem sokkal akkor ilyet.

bár újabb picit a procija gyengébb,ellenben több a belső memóriája

TP-Link TL-WDR4300

viszont később több gond van a a TP .Link routerekkel.
még annyit,hogy valamiért a TP-Link routereket mókolni,kell,hogy a maxon a legjobbat kitudjad hozni.
amit először bejelöltél 1043 V2.xx annak nagyobb a 5dB értéke.mint a 4300-sé ami 3dB

én biztosan az Asus-t venném.

[ Szerkesztve ]

(#38887) kali válasza jeni (#38886) üzenetére


kali
legenda

a tl-wdr4300 típus antennái is 5 dBi értékűek, csak a dual band miatt 2 + 3 dBi felosztásban.
később sincs több gond a tp-link routerekkel, mint más gyártóéval.
nem kell mókolni, az egy dolog, hogy sokan használnak moddolt firmware verziókat, de ez az asus esetén is igaz.

(#38888) szimcsi


szimcsi
senior tag

Hello,

Egy ismerősnek kellene wifis router. Nagyon én se értek hozzá, gondoltam itt megkérdem.
2 gép és egy telefon csatlakozna rá, 70/50mbit-es a net. Hétköznapi internetezéshez kellene+torrent.
Egy minél olcsóbb, de azért megbízható, hosszú távra is alkalmas készülék kellene.
köszönöm

XP

(#38889) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok.
Nagy az én tanácstalanságom.
Milyen usb.s adaptert érdemes venni ami erősíti a jelet?
Ilyenre gondolok
Mit nézzek a leírásban?
Vagy, hogy legyen antenna?

(#38890) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#38888 szimcsi
Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND ami az alsó kategóriában ajánlott de érdemes lenne elgondolkodni egy gigabites portokkal rendelkező típuson is.

#38889 Kolty
Egy wifi adapter nem erősíti a jelet, csak wifi hálózat útján valósítja meg a kommunikációt.
Milyen router mellé kellene az adapter?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) kellene?
Jobb a külső antennás típus, pl. TP-Link 822N/8200ND ha kell a 300-as link sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38891) Kolty válasza Gubek-Einste (#38890) üzenetére


Kolty
aktív tag

Laptophoz kellene.
Ablakba szeretném kitenni.
Nincs fal csak kb. 250m

(#38892) bazsi900


bazsi900
csendes tag

Sziasztok, a routeremet leszeretném cserélni, jelenleg TP link TLWR841ND routerem van, már több éve, de nem vagyok megelégedve a hatótávjával pedig mindkét antennáját kicseréltem 8 dbi-re illetve a másik szempont hogy vettem egy lg smart tv-t és tudtommal ez a router nem támogatja a dlna szabványt, ezáltal a tvre kapcsolódás sem működik minden funkcióval.

Kétszintes családi házban lakom, tehát az egyik szempont a nagy hatótáv lenne illetve mindenképpen cserélhető antennás mert ezeket az antennákat tenném az új routerre is, és megbízható.

Elsősorban tp linkeket néztem max 20.000 Ft-ig az árukeresőn.

TP-LINK TL-WDR4300 erről nem írtak túl jókat de kitudja
TP-LINK Archer C2 Router
TP-LINK TL-WDR3600

Melyiket válasszam?

Előre is köszönöm.

60-as netem van.

[ Szerkesztve ]

(#38893) Gubek-Einste válasza Kolty (#38891) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide irányított antenna kell falon kívülre és nem wifi adapterbe kellene kötni, hanem egy kliens módú eszközt használata lenne ajánlatos mivel az ilyen linket így érdemes használni.

#38892 bazsi900
Mivel az általad kinézett típusok mind dual band-ek így a meglévő antennákat nem tudod rájuk tenni de nem is érdemes mivel nem jelent sokat előnyt a gyáriakhoz képest, sőt néhány esetben még rosszabb is lesz.
A nagy hatótáv a szempont akkor nem érdemes 5 GHz-s eszközökben gondolkodni mivel azok érzékenyebbek a távolságra/zavaró tényezőkre mint a 2,4-esek.
Ha minden áron a jelenlegi antennákat akarod használni akkor TP-Link 1043NDv2 mert ez csak 2,4-es így ráteheted a mostaniakat de kell majd egy harmadik is rá.
Esetleg szóba jöhet még az Asus N18U is mint alternatíva, ez is csak 2,4 GHz-es mint a TP-Link 1043NDv2.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38894) Piloss


Piloss
senior tag

Üdv

Nézegettem hogy max 20k-ig milyen routert érdemes venni és számomra tökéletes lenne a RT-N18U csak ugye az 5Ghz hiánya zavar.
Vidéki emeletes családi házba kéne, 2 PC, 3 okosteló meg 1 tablet lenne ráaggatva, viszont nem szükséges hogy lefedje az egész épületet, elég a felső szint, kb 3-4 szomszédos wi-fi hálózat van gyenge jelerősséggel, szóval talán nem zavarna sok vizet.
Ennek fényében is ajánlott az Asus, vagy esetleg valami más?

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#38895) Gubek-Einste válasza Piloss (#38894) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor van jobban értelme az 5GHz használatának ha kell a nagyobb sebesség és/vagy telített a 2,4-es sáv, ha nincsen így akkor jó lesz az N18U is.
Ha még is kellene az 5 GHz akkor Asus-ból ott van 20k kategóriában az N56U ami már dual band.
TP-Link-ből dual band a 3600/4300.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38896) phanfantom válasza Benőke (#38884) üzenetére


phanfantom
senior tag

Köszönöm az infókat, neked is Jeni.

(#38897) Piloss válasza Gubek-Einste (#38895) üzenetére


Piloss
senior tag

Értem, akkor sztem N18U is bőven ki fog szolgálni
Köszi

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#38898) Kolty válasza Gubek-Einste (#38893) üzenetére


Kolty
aktív tag

A helyzet az, hogy nem ismerem milyen antenna adja a jelet. Munkahelyen van, nincs lekorlátozva azt mondták használjam nyugodtan, de tolakodni nem szeretnék (fali antenna)
Laptopommal hol tudok rá csatlakozni hol nem. Ezért gondoltam, hogy kiteszem az ablakba.

Biztos akkor, hogy nincs ilyen usb.s egyszerü kütyü ami jelet is erősít?

(#38899) focvis


focvis
veterán

Szeretnék segítséget kérni!

10/1-es T-Home netem van, nincs más alternatíva az utcánkban, egy T-Home (Thomson?) speedtouch modem+wifi router kombóval.
Ami készülékeket itthon használunk: 2 teló, 2 tablet, 1 laptop, 1 okosTV, ill. tervezek vmi sticket venni a régebbi TV-hez. A kütyük jó része támogatja az AC és N szabványt. Egyszerre kb. 4-5 wifi látható.

Amit keresek:
1. Lehetőleg egybeépített modem és router. Ez elég fontos lenne, nem akarok nagyobb káoszt.
2. Nem tudom, hogy a fenti sávszélesség mellett van-e értelme egy drágább AC-s routernek?
3. Nagyon szeretném, hogy ne kelljen a laptopot használni torrentre, ezért olyan készüléket keresek, ami ezt tudja és ráköthető egy 2,5"-os HDD.
4. OFF kérdés: ha állandóan ezen fog lógni a HDD (alap Seagate), akkor az nem fog idő előtt meghibásodni?
5. Mindezért nem szeretnék vagyonokat kifizetni :-)

Köszönöm a tanácsokat, ajánlásokat! :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.