Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37151) Multibit válasza proradeon (#37150) üzenetére


Multibit
veterán

Az 5 GHz-nek az a legszembetűnőbb előnye...
Kerekítettél egy szép nagy körmondatot, de a nagyobb sebességet mégis sikerült kihagyni. :D

(#37152) jeni válasza proradeon (#37150) üzenetére


jeni
félisten

80m2 terület befedésére az AC56U megfelelő lehet?

(#37153) helgi


helgi
aktív tag

Értem srácok,köszike.
Olyan 130nm2 es ház lenne kb,és egyszintes.
a 18u elvinné?

Akkor az 5ghz még nagyon a jövő zenéje..

[ Szerkesztve ]

(#37154) Multibit válasza helgi (#37153) üzenetére


Multibit
veterán

Falak száma, falak anyaga?

(#37156) helgi válasza Multibit (#37154) üzenetére


helgi
aktív tag

Na igen,a nagy kérdés. tégla 30as vagy 36os, és mondjuk minden irányban kb 4 fal amin át kéne mennie.

(#37157) Multibit válasza helgi (#37156) üzenetére


Multibit
veterán

A tégla az OK, de a négy fal már gázos! Még ha át is megy a rádióhullám, lassú lesz a kommunikáció szerintem.

(#37155) opcgyuszi
Szerinted ez az apróhirdetés rovat? :Y

(#37158) helgi válasza Multibit (#37157) üzenetére


helgi
aktív tag

és ha nagyobb antennát tennék rá?

(#37159) Multibit válasza helgi (#37158) üzenetére


Multibit
veterán

... és ha kábelt használnál? ;]
Jó, tudom, ez csak számítógépeknél járható út.
Az a baj, hogy a klienseknek is "vissza kell lőni" négy falon keresztül. Azokra milyen antennát teszel? (telefon, tablet)

[ Szerkesztve ]

(#37160) proradeon válasza jeni (#37152) üzenetére


proradeon
őstag

Ez környezeti tényezőktől függ, így ez sajnos csak akkor derül ki, ha kipróbálod. Mindenesetre én 80 m2 esetén már inkább egy Asus RT-AC66U-val próbálkoznék, lehetőleg a terület ~közepére elhelyezve.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#37161) helgi válasza Multibit (#37159) üzenetére


helgi
aktív tag

Hááát,rácsavarozok ilyen régi rádióét,,tudod.. :)

Akkor igen, kábel részben,s lehet berakom a régi linksys routeremet is mondjuk. Igaz,az csak 54es.

[ Szerkesztve ]

(#37163) kutga


kutga
nagyúr

Urak!

Lassan elérkezettnek látom az időt hogy új routert vegyek, a TP-LINK WR741N fw frissítés után is rakoncátlankodik.

Az összefoglalóban szereplő TP-Link TL-WR841ND modellt néztem, árban jó lenne, másfél szobás panellakásba, 15 megás internet mellé, egyszerre max két laptopot és okostelefont kell kiszolgálnia. A későbbi gyorsabb internet miatt venném ezt. Merjem megvenni?

Let the Zone take me if I am.

(#37164) Gubek-Einste válasza kutga (#37163) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37165) Soma01 válasza jeni (#37148) üzenetére


Soma01
veterán

Hol? (edigital-nál biztosan, -4.000)

Gondolom, mert kijött az új.

[ Szerkesztve ]

(#37166) jeni válasza proradeon (#37160) üzenetére


jeni
félisten

igen antennával nagyobb a jeltovábbítás,de hardverilag gyengébb az RT N66U

Az Edigitalban lett olcsóbb a AC56U

(#37167) Soma01 válasza Multibit (#37149) üzenetére


Soma01
veterán

És, hogy tetszik? Milyenek a tapasztalatok vele?
Torrentet használod rajta +hdd? Milyen sebességű netet oszt?

(#37168) Soma01 válasza jeni (#37152) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem 72nm-t fed le egy 1043ND V1. És nem a lakás közepén van. Ha oda tenném, mindenhol fullos lenne a térerő. Így a legtávolabbi részeken 1 pálcika hiányzik, de a sebesség még jó.

(#37169) Multibit válasza Soma01 (#37167) üzenetére


Multibit
veterán

Én arra szeretek használni egy eszközt, amire kitalálták (nálam a torrent NAS-on megy, a router "csak rútol"). Meg vagyok vele elégedve. Dróttal használom (nagy ritkán AC wifi-vel), a feleségem és a lányom N wifi-vel. 5GHz-en az egész lakásban (csak 55 nm) kifogástalan a jelerősség.
DIGINet 500-at oszt. Most már nem kell korlátozni a torrentet, full mehet, ami belefér, még így is akadásmentesen mennek a NAS-ról a FHD filmek, tudok dolgozni neten keresztül és a lányom sem panaszkodott, hogy problémája lenne online játék közben :)

(#37170) Soma01 válasza Multibit (#37169) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!

Háát, nekem menni fog rajta torrent is és nekem is 500-as net lesz majd alatta. Remélem bírni fogja. Azért választom ezt, mert elég erős hardvert kapok, ebben bízok.

(#37171) csixy


csixy
addikt

Egy 20 megás nethez minimális költséggel milyen open-wrt, vagy tomato kompatibilis USB-s és Wifis router elégséges ahhoz, hogy dróttal és wifivel maximálisan ki legyen szolgálva az internet ?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#37172) lockdown90 válasza csixy (#37171) üzenetére


lockdown90
senior tag

honnan lehet tudni, hogy a wifi adapter a laptopba mennyit bir? ha nem birja akkor kell usb stick? kinek milyen wifi eszkoz van a gepeben?

UI: 500-netemet nem fogja birni a laptop adaptere mit csinaljak?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#37173) csixy válasza lockdown90 (#37172) üzenetére


csixy
addikt

Megnézed az eszközkezelőben és a neten ráguglizol.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#37174) lockdown90


lockdown90
senior tag

ha nembirja akkor mivan? :W

usb stick wifi adapterrel megoldhato?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#37175) csixy válasza lockdown90 (#37174) üzenetére


csixy
addikt

Milyen routered van?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#37176) lockdown90 válasza csixy (#37175) üzenetére


lockdown90
senior tag

meg egyenlore 300mbites tp-link de a netem 40-es volt digis, nem volt gond ezt meg kezelte a halokartya a laptopba amugy nem regi laptop i3,ssd-vel. viszont most fel akarok valtani 500mbitre es vhogy meg akarom oldani hogy laptopon is birja. Adnak majd egy ZTE routert, de sajat routert is akarnek..

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#37177) csixy válasza lockdown90 (#37176) üzenetére


csixy
addikt

https://www.google.hu/?gws_rd=ssl#q=n+600+wifi+card+mini+pci

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#37178) kali válasza lockdown90 (#37172) üzenetére


kali
legenda

szia,

a 500-as netet ne akard maximálisan átvinni wifi kapcsolaton.
nem mondom, hogy teljesen lehetetlen, mert már lehetséges, de nem olcsó egy megfelelő router és ellenoldal hozzá.

(#37179) lockdown90 válasza kali (#37178) üzenetére


lockdown90
senior tag

wiki szerint n-es szabvanyu kartyak birjak az 600-at is "elvileg". 1000-et at lehet vinni vajon? :))

ac-n atmenne az 1000?

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#37180) kali válasza lockdown90 (#37179) üzenetére


kali
legenda

a 600-as szám a szimultán érték, tehát az n600 azt jelenti, hogy 2.4 és 5 GHz sávon is 300 és 300 megabit/sec, a router tudja is szimultán, de az ellenoldal jellemzően nem, tehát csak 300 megabit/sec lesz a kapcsolat sebessége, és az még közel sem a mérhető sebesség - a hozzáértőbbektől elnézést a sarkításért -, mivel a wifi forgalomban a hasznos adatok mélyen csomagolva utaznak, mérésre csak a hasznos adat kerül, de a forgalom elengedhetetlen része a szükséges körítés is, így a 300-as kapcsolatból - több tényező függvényében - csak a töredéke lesz a mért sebesség, jellemzően a fele sem, tehát n szabványos eszközre legyen akár n900 írva, azzal sem viszed át az 500-as netet, nagyon messze leszel attól.
ac wifi eszközökkel jobb érték érhető el, de oda is a legjobbak kellenek, nem csak az ac1200-as típusok, mert azzal is messze leszel az 500-as netes sebességtől.
az 500-as net wifi átvitelére is egy kisebb vagyont kell költeni, a gigás net wifi átviteléről meg nem is álmodok.
sokan még azzal is bajban lennének, hogy lan útján, tehát kábelesen sem bírja a munkaállomásuk a gigás netet.

[ Szerkesztve ]

(#37181) lockdown90 válasza kali (#37180) üzenetére


lockdown90
senior tag

ilyenbe gondolkodok most hogy beruhazzak egyre: Asus RT-AC56U. tudsz rola esetleg vmit? milyen eredmenyeket produkal? ajanlott router?

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#37182) csixy válasza kali (#37180) üzenetére


csixy
addikt

A 37171-re mit ajánlanál?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#37183) kali válasza lockdown90 (#37181) üzenetére


kali
legenda

nagyon jó router, kétmagos a procija, (bcm4708A0 / 800 MHz), 256 MB ram és 128 MB flash, szóval elég erős hardver.
kábelen bőven elég az 500-as net alá - a gigás net környékén is -, wifi útján meg ellenoldal és környezeti tényezők függvénye, de ha kap egy azonos ac wifi modult, akkor ha nem is lesz meg a maximális netes sebesség, bőven az n szabványos 5 GHz értéke felett leszel.

csixy; tl-wr842nd vagy rt-n10u, bár g szabványos wifi kapcsolaton is átfér ideális esetben a 20 megabit/sec, de szerintem már nincs értelme g szabványos routert venni.

[ Szerkesztve ]

(#37184) lockdown90 válasza kali (#37183) üzenetére


lockdown90
senior tag

uh koszi a sok infot :) ellenoldalon ha tudnal mondani hozza egy jo usb halozati adaptert megkoszonnem..
(marmint amit a laptopba dugnek...ac miatt)

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#37185) kali válasza lockdown90 (#37184) üzenetére


kali
legenda

tp-link archer t4u, netgear a6200, linksys wusb6300.

(#37186) Multibit válasza lockdown90 (#37184) üzenetére


Multibit
veterán

Ne feledd, hogy egy USB-s AC adapterrel akkor éred el a lehető legnagyobb sebességet, ha az támogatja az USB3 szabványt és USB3 porton használod. Van a gépedben USB3 port?

(#37187) Intruder2k5 válasza csixy (#37171) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ASUS RT-N10U most elég alacsony áron megy (az eddigiekhez képest)!

(#37188) csixy válasza Intruder2k5 (#37187) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#37189) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Otthonra 10 megás net elosztásához elég egy olcsóbb router igaz?Mert egy ismerősöm 36EFt ot akar kiadni egy 3g/4g képes routerre,és itt mifelénk az internet sebessége is max csak 14mb de ugye a 10megás sem adja le a 10 et

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#37190) killerjohn


killerjohn
addikt

Helló urak! Jelenleg Linksys WRT-320N (Firmware: DD-WRT v24-sp2 (03/25/13) mini) routerem van, de egészen nagyon rettenetesen megdöglik a 200/50-es digis netkapcsolattól. Belövök egy letöltést, nem teszek rá korlátozást a kliensben és teljesen meghal a router - admin UI-n látszik hogy 100%-on kerreg a proci.

Tudnátok adni pár tippet, hogy milyen router bírja ezt a terhelést biztosan? A "nagy gépem" gigabiten van rákötve, a lakás egyéb szórakoztatóipari cuccai pedig wifin.

(#37191) Claude Leon válasza Pityu. (#37189) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ha sok a pénze, hát csak szórja.
Tulajdonképpen olyat szeretne, amibe simet tol, és úgy tudja a 4g-t, vagy usb-s stickkel?
Usb-s van bőven 10

(#37190) killerjohn: Alighanem beleütköztél a cpu korlátaiba.
Azzel együtt, hogy a dd-wrt nyilván jobban elboldogul a párhuzamos kapcsolatokkal, de mivel natoláshoz semmi segyítséget nem kapott, a cpu ilyen tömegben nem bírja rámolászni a forgalmat wan és lan között.

[ Szerkesztve ]

(#37192) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Hello, stabil, DD-WRT kompatibilis Wifi-s routert keresek, eros tuzfalas megoldassal, lehetoleg mindenfele biztonsagi hibaktol menteset, mondjuk 40e ftig otthoni hasznalatra, koszi.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#37193) Pityu. válasza Claude Leon (#37191) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szerintem konkrétan nem tudja mit tud a 3g/4g routre csak jól hangzik,otthoni netet akarnak szétosztani bár igaz van mobil netje is ha még meg van,de otthonit akar osztani,én mondtam neki ,hogy elég egy 5EFt os router is 150mbps tudja ami még mindíg többet tud mint a netje de hát ennél kisebbet nem igazán gyártanak.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#37194) Claude Leon válasza Pityu. (#37193) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Azért a 150mbps rádión 50-nél ritkán fér át több (a többi megy a protokollra), de ahogy írod, ez is több a szükségesnél.

Az pedig ritkaság, ami simes+tyúkbeles, az még ritkább lehet, hogy önállóan vált közöttük, mikor épp melyiket éri jobban el.

[ Szerkesztve ]

(#37195) verybigboy


verybigboy
senior tag

Asus AC68U vagy Netgear r7000?

A Netgear-ról több oldal is jobb eredményeket adott, tán mintha HW-leg is jobb lenne, USB3-on keresztül is jobban teljesített a tesztben!

Mi szól egyik, mi a másik mellett, összegileg kb. egy kategória.

:R

(#37196) Multibit válasza verybigboy (#37195) üzenetére


Multibit
veterán

Még mindig céges routernek kell? Mekkora internet csomaghoz? Ha céges, akkor - gondolom - elsősorban vezetékes kapcsolat lesz, igaz? Az R7000-nek vannak/voltak gondjai WAN-LAN áteresztőképesség tekintetében. Olvass vissza itt a topicban! Egyébként R7000-et még nem használtam, az AC68 wifi-ben butított változatával rendelkezem (AC56).

(#37197) Yllgrim válasza verybigboy (#37195) üzenetére


Yllgrim
őstag

A FW-t kicserelem DD WRT-re, egy Linksys 1200-at sutottem meg tegnap, az neha elhagyta az agyat, dobalt lefele, kicsereltem a firmwaret, aztan ratettem egy nem kompatibilset uh annak reszeltek ugy nez ki.

Olyasmi kellene ami eros jelet ad, nem dobalgat lefele, DD WRT kompatibilis, nincs benne gyari hardveres kiskapu, vpn kapcsolat lesz rajta kifele, ezert jo ha van jo tuzfala. Ennyi :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#37198) verybigboy válasza Multibit (#37196) üzenetére


verybigboy
senior tag

Igen, céges.

Internet csomag, DIGI csomag

Igen, elsősorban vezetékes, de néha-néha wifi is kell (elérhető, nem ledobálós, gyors!)

Visszaolvasok!

(#37199) Multibit válasza verybigboy (#37198) üzenetére


Multibit
veterán

DIGI csomag
Na jó, de melyik :F

(#37200) verybigboy válasza Multibit (#37199) üzenetére


verybigboy
senior tag

Diginet100

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.