Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34201) Intruder2k5 válasza sutszi (#34200) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már reklámozzák, lehet leadni a megrendelési igényeket!

(#34202) proradeon válasza sutszi (#34200) üzenetére


proradeon
őstag

Ennyire. :)

Szerk.: Hopp, nem ártott volna refresh-elnem. :B

(#34199) Sonja: Ha nincs 3x3 MIMO képes kliensed, akkor teljesen felesleges TL-WDR3600 helyett TL-WDR4300-zat venned. :) Egyébként nem tudom, hogy a linkelt tesztben hogy hozták össze azokat az eredményeket. :N

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#34203) sutszi válasza Intruder2k5 (#34201) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi...bár ha jól látom önálló csomagban még nem akarják adni... :(

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#34204) Sonja válasza sutszi (#34203) üzenetére


Sonja
veterán

De, lesz abban is, olyan 6700HUF környékén. :K

(#34202) proradeon: Köszi! :R Döntöttem, hogy maradok a TL-WDR4300 típusnál. :K Holnap meg is rendelem. :C

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#34205) CanibelZ


CanibelZ
aktív tag

Sziasztok!

Most van egy TL-WR340GD ami már nem szolgálja ki az itthoni igényeket, szóval lecserélem. Egy Asus RT-N53 Daul Band-es alanyt néztem ki 14k-ért. Érdemes megvenni, vagy inkább mást ajánlotok helyette? És jelerősítés céljából milyen eszköz jöhet számításba, vagy milyen módszer, hogy az emeleten is mindenhol jó legyen a jel, ha egy asztali gép (vezetékről) és 3 laptop csatlakozik hozzá? Segítségetek előre is köszönöm!

(#34206) Intruder2k5 válasza CanibelZ (#34205) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen internet sebességhez kellene?

(#34207) CanibelZ válasza Intruder2k5 (#34206) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Elviekben 4Mbps, gyakorlatban egy hangyabokányit kevesebb. De hát ez a hátránya, ha falu szélén lakik az ember. :DDD

(#34208) Intruder2k5 válasza CanibelZ (#34207) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor én leginkább egy ASUS RT-N12 D1-et javaslok hozzá!

(#34209) CanibelZ válasza Intruder2k5 (#34208) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Köszönöm, szimpatikusnak is tűnik azok alapján, amiket írnak róla a neten. Ha meglesz és a beüzemelésnél tartok, majd kérhetek segítséget, esetleg akár privátban is?

(#34210) Intruder2k5 válasza CanibelZ (#34209) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen!

Első körben leginkább a Router gondok topikot javaslom, én is szoktam figyelni, és más fórumtársak is, a privát nem szakmai kérdésre való! Természetesen ha jelszó, ip cím, ddns cím, stb... a hsz témája, része, az mehet privátba!

[ Szerkesztve ]

(#34211) Csigger


Csigger
őstag

Sziasztok!
Egy 55 nmes tégla falakkal tarkított lakásba szeretnék egy új routert venni. 2 telefon, 1 tablet, 2 laptop, 1 tv és 1 Chromecast csatlakozna wifin, (később valami konzol, nas) illetve egy asztalai gép vezetéken. A net optikai hálózaton T 50Mbs-os net lenne. Ehhez kellene egy jó mimo antennás roiter, mert egyes eszközeim már az 5Ghzet is tudják. Első körben a Tplink 3600as típusát néztem. Egyéb ötlet?

Apple and Android user

(#34212) Gubek-Einste válasza Csigger (#34211) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 1043ND/4300, Asus N15U/N16/N18U/N56U ami még hasonló árban van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34213) Nyx89


Nyx89
aktív tag

Sziasztok!

Router vásárlás előtt állok, és szeretném kikérni a véleményetek. Eleinte egy 80/25ös Digi Topnet lesz bekötve, illetve munka miatt amint megtörténnek a fejlesztések digi oldalról, szerintem benevezek a gigabit közeli sebességre is. Ehhez keresnék én megbízható routert ami a következő eszközöket kényelmesen kiszolgálja:
1, PC + LaptopA - kábel(gbit)
2, LaptopB - wifi legalább 300mbit
3, Chromecast, Printer, Telefonok(2+), Tablet - egyidejűleg wifi
Ezek közül, a LaptopB, tablet, és chromecast ami nem munkaeszköz, szóval számomra elsődleges a stabil hálózat.

+ Várható egy NAS is - kábel(gbit)

Amiket eddig néztem: WDR 3600, WDR 4300, WDR 4900

Eddig TPLink-.em volt, nekem bejött, ezért is nézelődtem ezen márka körül, de bármilyen ajánlatot meghallgatok.

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#34214) #72172032


#72172032
törölt tag

Hello! Előre is a bocs a kérdésért, valószínűleg feltették már párszor, de nem akarok visszaolvasni több ezer hozzászólásnyit. :)
Szóval a kérdés az lenne, hogy megéri-e dual band routert venni vagy felesleges?
Egy TP-LINK- WR1043ND routert néztem ki magamnak (http://tp-link.hu/halozati-eszkozok/wireless/wireless-wireless-n-300mbps/tp-link-tl-wr1043nd-300m-router-3x3mimo-4-portos-gigabites-fiber-power), ami tökéletes választásnak tűnik attól eltekintve, hogy nem dual band. Tudom, hogy mi a dual band lényege, csak azt nem tudom kihasználnám-e és hogy gyakorlatban adna-e valami pluszt a router használata közben.
A válaszokat előre is köszönöm! :)
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#34215) krealon válasza #72172032 (#34214) üzenetére


krealon
veterán

Dualband (2.4 GHz + 5GHz) keszulek (router, AccessPoint) akkor hasznos, ha:
- van 5GHz-et ismero kliens (telefon, tablet, notebook, wifi adapter stb)
- 2.4GHz-en sok AP uzemel a kornyekben
- 1 falnal (ami nem vasbeton vagy nem valyog) nincs tobb, a kliens es az AP kozott
- nem eleg a 100Mbit/s netto atvitel, ami 2.4 GHz-en megvalosithato.

A vasbeton es valyog falak nem engedik at a radiohullamokat, igy ilyen kornyezetben csak az a megoldas a korrekt terero / lefedettseg biztositasara, ha tobb AP-t telepitunk.

300 Mbit linksebesseg mellett, zavartalan kornyezetben 100 - 120 Mbit/s merheto atvitelt lehet elerni. Ennel gyorsabb atvitelhez AC szabvanyu eszkozok es optimalis (azonos legter, eletromagneses zaj mentes) kornyezet szukseges.

(#34216) proradeon válasza Nyx89 (#34213) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az általad kinézett TP-Link TL-WDR3600
, TP-Link TL-WDR4300, és TP-Link TL-WDR4900 tökéletesen megfelel a feltételeidnek. Mint láthatod, PPPoE esetén tökéletesen képesek lekezelni a gigabites kapcsolat valós, ~920 Mbit/s-os sebességet. Ezen kívül alternatíva lehet még a Asus RT-N65U. A többi - egyéb esetben ajánlott - közép-felső ill. felső kategóriás router-t a te esetedben azért nem ajánlom, mert azok "csak" 7-800 Mbit/s-os sebességet képesek lekezelni még a hardveres NAT ellenére is.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#34217) Csigger válasza Gubek-Einste (#34212) üzenetére


Csigger
őstag

Köszönöm a választ. :R

Apple and Android user

(#34218) #72172032 válasza krealon (#34215) üzenetére


#72172032
törölt tag

Köszönöm a választ! :R
Akkor már csak az a kérdés, hogy melyiket vegyem.
Ezt? http://tp-link.hu/halozati-eszkozok/wireless/wireless-wireless-n-450mbps/tp-link-tl-wdr3600-300m-router-2x2mimo-dual-band-4-portos-gigabites-2x-usb2-0-port-multi-funkcios
Vagy ezt? http://tp-link.hu/halozati-eszkozok/wireless/wireless-wireless-n-450mbps/tp-link-tl-wdr4300-n750-450m-router-3x3mimo-dual-band-4-portos-gigabites-2x-usb2-0-port-multi-funkcios
Ahogy néztem az egyetlen különbség, hogy a 3600 2 antennás és 300mbps míg a 4300-as 3 antennás és 450 mbps sebességet.
A kérdés az, hogy kihasználhatom-e ezt a sebesség különbséget otthon és érdemes-e kifizetni ezért 3 ezer ft-ot pluszba?
A válaszokat előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#34219) krealon válasza #72172032 (#34218) üzenetére


krealon
veterán

A 450Mbit/s kapcsolati sebesseghez 3 antennas, 5GHz-es klienseszkoz kell. Ez ritka.
En speciel bealdoztam az osszeget a diversity oltaran, de a legtobben inkabb megsporoljak.

(#34220) Nyx89 válasza proradeon (#34216) üzenetére


Nyx89
aktív tag

Ebben az esetben az arany középutat választom, a WDR 4300 lesz a befutó.

Köszönöm szépen! :R

(#34221) zoltan6


zoltan6
őstag

sziasztok
az érkező új digi 1000-es nethez milyen routert ajánlotok? ami kitudja használni ezt a sebességet? jelenleg digi 80/25-ös nettel használok egy linksys wrt320n-et.az asus-ok elég szimpatikusak,elég lenne hozzá az rt-ac66u?

(#34222) Gubek-Einste válasza zoltan6 (#34221) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amivel nagyjából ki használható lesz az az Asus N56U/N56U/N66U/AC56U/AC66U/AC68U (az N18U kérdéses, még nincsen róla mérés de hardver alapján esélyes jelölt) vagy TP-Link 1043NDv2/3600/4300/4900/Archer C7.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34223) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Ma átvettem a futártól az Emag-tól rendelt 841ND-s TP-Link routerem. Egy valamit leszámítva minden OK: a rendelésemhez határozottan hozzáfűztem, hogy 9-es hardver verziójú terméket küldjenek, erre mit kaptam? V8.2-t. :W Ti mit lépnétek erre, egyáltalán mennyit számít hogy v8-as, nem v9-es? Az biztos, hogy a v9-es újabb. :(((
Most írtam nekik egy panaszlevelet, kíváncsi vagyok, mit fognak reagálni.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#34224) Gubek-Einste válasza Anubis_9 (#34223) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet, hogy még nincsen v9 az országban.
Nem sokat számít mivel ezen a szinten nincsen szignifikáns különbség a két verzió között mivel az alapvető korlát itt a 100-as portok lesznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34225) #72172032 válasza krealon (#34219) üzenetére


#72172032
törölt tag

Őőő, ezt most nem teljesen értem. :)
3 antennás 5 Ghz-es kártya kell egy asztali PC-be, hogy venni tudja a jelét?
Elsődlegesen laptopot, mobilt akarok vele használni. Ott is számt a 2/3 antenna különbség?
Azt hittem csak a hálózaton belüli sebességet határozza meg (300mbps/450mbps) - ha jól sejtem ez a tényleges net sebességet nem befolyásolja (mivel az adott és kevesebb), maximum még a hatótávot(?).
Bocs, ha nagyon amatőrök a kérdéseim, nem vagyok otthon router témában. :B

[ Szerkesztve ]

(#34226) proradeon válasza zoltan6 (#34221) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Ha biztosra akarsz menni a gigabites kapcsolat teljes sebességének kihasználásában, akkor olvasd el ezt a hozzászólást is: [link]

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#34227) Anubis_9 válasza Gubek-Einste (#34224) üzenetére


Anubis_9
őstag

Nagyon köszönöm, akkor megnyugodtam. :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#34228) zoltan6 válasza proradeon (#34226) üzenetére


zoltan6
őstag

na most aztán tényleg tanácstalan,meg bizonytalan lettem,tp-link nekem nem tünik annyira jónak,a kinézete is olyan gagyinak tünik,ezért nézegettem az asus-okat.

(#34229) krealon válasza #72172032 (#34225) üzenetére


krealon
veterán

"Őőő, ezt most nem teljesen értem. :)
3 antennás 5 Ghz-es kártya kell egy asztali PC-be, hogy venni tudja a jelét?
"

Nem. Az antennak szama a max sebesseget hatarozza meg.

3 antennas kliens kell a maximalis, 450 Mbps kapcsolati sebesseghez.

2 antennas kliens-sel max 300 Mbps kapcsolati sebesseg lehetsges.

"Azt hittem csak a hálózaton belüli sebességet határozza meg (300mbps/450mbps) - ha jól sejtem ez a tényleges net sebességet nem befolyásolja (mivel az adott és kevesebb), maximum még a hatótávot(?)."

Pontositsunk.
A 300 es a 450 Mbps kapcsolati sebesseg, olyan, mint UTP kabelnel a 100 Mbps es az 1000 Mbps.
A WiFi kapcsolaton optimalis esetben a kapcsolati sebesseg korulbelul fele merheto, mint hasznaos adatatvitel. Ezzel ellentetben UTP kabelen 90% folotti ez az ertek, mert a kulso hatasoktol kevesbe fugg az atvitel.

A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy pl egy 120 Mbps internet elofizetes kihasznalasahoz WiFi-n, stabil, legalabb 300 Mbps kapcsolat kell.

A kisugazott maximalis tejesitmeny torvenyileg limitalva van, igy valtozatlan korulmenyek kozott novelve a tavolsagot az AccessPoint es a kliens kozott, a radiojel teljesitmnye ("ereje") a tavolsag negyzetevel aranyosan csokken.
A kornyezo zaj nagyjabol konstansnak tekintheto, tehat a jel-zaj viszony a tavolsaggal negyzetesen csokken. Ennek ellensulyozasara az eszkozok csokkentik a jelzesi sebesseget, vagyis csokken a kapcsolati sebesseg.

A hatotavolsagra semmilyen hatassal sincs az antennak szama.

(#34230) Anubis_9 válasza Gubek-Einste (#34224) üzenetére


Anubis_9
őstag

Az miért lehet, hogy amíg az előző, egy antennás TL-WR642G routerrel simán volt jel az udvaron (kb 15-20 m-re, 3 téglafalon át) és a földszinten is, ezzel meg semmi. Volt korábban nálam egy TL-WR841N-es is, azzal sem volt semmi. :W

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#34231) #72172032 válasza krealon (#34229) üzenetére


#72172032
törölt tag

Köszönöm a gyors választ! :R :)
Akkor viszont gondolva a jövőre és az esetleges (net-gyorsító) fejlesztésekre a szolgáltatóknál a TP-LINK WDR4300-ast veszem meg inkább.

[ Szerkesztve ]

(#34232) proradeon válasza zoltan6 (#34228) üzenetére


proradeon
őstag

Hát akkor vegyél Asus-t. :-) Az RT-N65U képes lekezelni ~900 mbps-ot. A többi csúcsmodell valamiért csak kevesebbet képes NAT-olni, ahogy azt a link-elt tesztek mutatják.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#34233) tylerddd


tylerddd
veterán

Ma megjött a TP-Link N750, elég sok mindent próbáltam már rajta.

Véleményem így fél nap után:
- külsőre nagyon szép, dizájnos cucc
- egyszerű beállítás, amit lehetett feldobtam az 5GHz-re, de 2.4-en is maradtak eszközök
- nagyon jó benne ez a külön Guest mód
- iOS-re és Androidra van egy Tether nevű app, ami tök jól működik; a leglényegesebb infókat mutatja a hálózattal kapcsolatban, pl. ki van fent, jelszavak stb., akár blokkolni is lehet vele az illetékteleneket
- könnyen hídba tettem az 1043ND-vel
- az USB fájlmegosztás működik, igaz, a 2,5"-os vinyót nem tudta meghajtani, így pendriveval próbáltam, reccenés nélkül ment minden; jól vettem észre egyébként, h a külön feliratot nem tudja ilyen módon átküldeni?!
- az FTP megosztást nem próbáltam, nem tudom, h kell :B bár nem is lesz rá szükség úgy gondolom

Ami nem megy, az az, h a PC-n lévő filmeket meg tudjam nézni wifis média playerrel, de PS3-nál se tudtam ezt a funkciót beállítani. A PC-n látom a routert, mint hálózati helyet, benne egy MediaServerRoot könyvtárral, amit a lejátszó és a PS3 is lát. És itt vége a mókának. Gondolom a PC-n kellene valamit állítanom.

Ha valaki ismer valami leírást, h miként oldható meg a dolog, annak megköszönném a linket.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#34234) proradeon válasza tylerddd (#34233) üzenetére


proradeon
őstag

A típusa nem N750, hanem TL-WDR4300. ;)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#34235) Gubek-Einste válasza Anubis_9 (#34230) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden eszköz más és más, azonos körülmények között is máshogyan müködnek.
Sok esetben néhány centis elmozdítás is sokat számíthat és a beállításokkal is lehet játszani elég rendesen.
Ennek a kitárgyalása nem ide való

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34236) Gubek-Einste válasza proradeon (#34232) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezen a szinte már nem sokat számít, hogy 7-800 vagy 900 Mb-t tud NAT-olni az adott eszköz mivel a köztes eszközök és a kiszolgáló szerverek lesznek a lassító tényezők de természetesen alapvetően befolyásolja majd az előfizetők által használt eszközök is (nem a router).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34237) proradeon válasza Gubek-Einste (#34236) üzenetére


proradeon
őstag

Persze, nyilvánvalóan. Én csak azért jeleztem ezt, mert ha én gigabit-es digi csomagot rendelnék, biztos, hogy nem vennék olyan router-t ami potenciális szűk keresztmetszet jelenthet. És ennek megfelelően másnak sem ajánlok ez esetben ilyen router-t. :-)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#34238) Gabor901127 válasza tylerddd (#34233) üzenetére


Gabor901127
tag

Szia!

Lehet hogy most hülyeséget kérdezek, de a PC ről WIFIN keresztül (tehát hálózatról) nem tudsz filmeket nézni? vagy van valami speckó eszköz aminek látni kéne a géped?

meg van osztva a gépeden az a mappa amiben a filmek vannak?

Otthon tesómmal folyamatosan nézünk hálózatról filmeket és wifin keresztül is simán megy, mondjuk olyat még nem próbáltunk, hogy Okoso TV-vel hálozaton kersztül, vagy hogy a routerben lévő Pendrive/merevlemezről...

Ha kezdem kapzsgálni a lényeget akkor kérlek egy kicsit több részletet is leírhatnál

Üdv

(#34239) tylerddd válasza Gabor901127 (#34238) üzenetére


tylerddd
veterán

Ami megy: a routerbe kötött pendrive-ról (és gondolom HDD is, amit meg tud hajtani/külön áramforrása is van) tudok filmet nézni laptopon. A TP-Link oldalán azt írták, h Win alatt a Futtatáshoz írjam be \\tplinklogin.net, akkor előjön a csatlakoztatott háttértár tartalma. Így is van.

A többi itthoni gépről is el tudják érni ezt a meghajtót, ill. az én gépem megadott mappáját is, amiben a filmek vannak. Egyszerűen hálózati meghajtóként beállítottam a mappát.

Ami nem megy: a BD-játszóm nem látja a pendrive és a laptopom tartalmát, h tévén meg tudjam nézni a filmeket. Ez azért lenne jó, mert akkor nem kellene pendrive-ot vagy HDD-t a filmezéshez használni a lejátszónál. Tudom, lusta vagyok. De ha már van ilyenre lehetőség, akkor miért ne?!
DLNA-t tud a lejátszó, úgy tudom Windows Media Player és egyéb szoftverek tudnak ilyen megosztást csinálni, azt még kipróbálom majd.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#34240) Jedster válasza Sonja (#34199) üzenetére


Jedster
tag

Erről a gigabites diginetről lemaradtam, de ha csak marketingduma, akkor elég lesz a WDR3600. Ha nem marketing, akkor messze nem lesz elég. Egyébként ragaszkodsz a dualband routerekhez? A 1043NDv2 erősebb, mint a WDR3600/4300, és custom firmware alatt nincs hardveres NAT (általában). Az új ASUS N18U pedig mindegyiknél gyorsabb lesz.

A teszt nem feltétlenül volt megbízható. Nem ismerjük a pontos környezetet, valamint nem laptopokkal kéne tesztelni. A WDR3600 és 4300 az 5GHz-es chipben térnek el. 3600 2x2MIMO, 4300 3x3MIMO. 2,4-en ugyanazt tudják.

(#34241) woodworm válasza Jedster (#34240) üzenetére


woodworm
veterán

Miért nem elég a 3600? PPPoE alatt a tplink bevallása szerint is gyorsabb a 3600/4300.

(#34242) proradeon válasza Jedster (#34240) üzenetére


proradeon
őstag

Sonja nem WiFi-n kívánja kihasználni a teljes gigabites sávszélességet, csak megkérdezte miért gyorsabb az adott tesztnél a TL-WDR3600 a TL-WDR4300-nál.
A TL-WR1043ND v2-ről pedig nem feltétlen lehet egyértelműen kijelenteni, hogy "erősebb". Igen, a CPU jobb benne, és a + 1 antenna miatt 450 mbps linksebességet tud 3x3 MIMO esetén, de RAM-ból fele annyi van benne. És ráadásul a TP-Link saját tesztje alapján a TL-WR1043ND v2 kevesebbet tud NAT-olni a gigabites sávszélességből, mint a TL-WDR3600, tehát inkább utóbbi ajánlott a gigabites digi csomaghoz.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#34243) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap én is beneveztem (megrendeltem) a digi 1000-es netjét. Júli 15.-e utánra ígérték. Addigra jó lenne felkészülnöm a fogadására. :D
Szóval, jelenleg egy WR1043ND v1-es routerem van. Jól dolgozik a mi napig, azon felül, hogy ha több wifis cucc csatlakozik rá, akkor néha-néha lefagy. Az 1000-res net nélkül is lehet, hogy megérett a cserére.
Ez mögött van még egy SF1005D switches is. Az egyik gép egy WN821NC USB-s adapteren keresztül csatlakozik. A mostani 80-as netet majdnem full sávon ki tudja szolgálni, egész jó kis kütyü. Egy 10-es téglafal van a router és közte, meg olyan kb 3 méter.
Ezeket szeretném úgy lecserélni, hogy az 1000-es netet a lehető legjobban ki tudjam majd használni, és ha lehet ne legyen gyenge láncszem. A routerekből, a vissza olvasáskor nagyjából látom, hogy mi is az ajánlott. Azt szeretném, ha valaki tanácsot adna, hogy melyek azok a cuccok amiket meg kellene vennem, hogy jól kommunikáljanak egymással a fentieket figyelembe véve.
Tehát milyen routert kellene vennem ami az 1000-res netet kábelen tökéletesen kibírja szolgálni, illetve ami wifin is a lehető legnagyobb sávszélt biztosítja. Tudom, hogy az 1000 megabitet nem tudja semelyik, de melyik amelyik megközelíti. Ehhez persze akkor egy megfelelő adapter is kellene. ebből melyik az ajánlott? És melyik az a switches ami elbír 1000 megabittel, ami nem lassítja be a rendszert?
Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#34244) dorika87 válasza laca500 (#34243) üzenetére


dorika87
őstag

Szia. Bocsi, hogy megkérdezem, de nem találok erre vonatkozó infót a digi weboldalán, de mennyibe fog kerülni az 1000-es net, és hol találok róla tájékoztatót, hogy hol és mikor kerül bevezetésre? Digi személyes/telefonos ügyfélszolgálatán kivül van erre valahol lehetőség?

(#34245) zoltan6 válasza dorika87 (#34244) üzenetére


zoltan6
őstag

én már kérdeztem a facebook oldalukon is,de ott sem válaszoltak semmit. :(

(#34246) laca500 válasza dorika87 (#34244) üzenetére


laca500
aktív tag

Szia!
Én felhívtam őket a 1272-es számon. Addig nyomkoráztam a billentyűt amíg az automata helyett egy ügyintéző jelentkezett. Ő azt mondta, hogy júli 15.-től kezdik szerelni, a szerelők keresni fognak. Letudod adni az igényedet már most is. Ha jól emlékszem 6700 Ft/hó az ára, de lehet, hogy 6750. Lehet, hogy csomag függő, nekem top net csomagom van jelenleg.
Most nézem a digi oldalát és mától már ki is írják, hogy júli 15.-tól lesz.
[link]

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#34247) proradeon válasza laca500 (#34243) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Ha a gigabites sávszélességet WiFi-n keresztül szeretnéd minél jobban kihasználni, akkor mélyen a zsebedbe kell nyúlnod. Legjobban AC1900-as besorolású router-rel lehet kihasználni + AC1900-as besorolású adapterrel. Ez esetben egy Netgear R7000 és egy Asus PCE-AC68 a megfelelő választás. Persze ez csak akkor lehetséges, ha asztali gép az adott PC, mert PCI-E kártyáról beszélünk. Az adott router-adapter páros WiFi sebességéről ITT tájékozódhatsz.

Ha esetleg az árak láttán kiábrándultál, akkor gondold újra az igényeid, és írd meg azzal együtt, hogy mennyit vagy hajlandó áldozni minderre. :)

Egyébként switch-nek tökéletesen megfelel egy TP-Link TL-SG1005D.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#34248) Wasp91


Wasp91
aktív tag

Sziasztok!

6/6 Mbit nethez milyen routert ajánlotok? 2 számítógép, 2 set top box és 2-3 telefon használná. Az összeg amit rászánnék kb 5 ezer.

[ Szerkesztve ]

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#34249) Intruder2k5 válasza Wasp91 (#34248) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ASUS RT-N12 D1, vagy ha úgy gondolod, hogy esetleg tudnál hasznosítani egy USB portot is rajta, akkor RT-N10U, ami viszont csak 1 antennás!

szerk.:
Ja, hogy max 5000? Akkor RT-N10U kiesett, az N12 D1 jelenleg 6000-nél indul, 5000-be csak TP-LINK fér bele!

[ Szerkesztve ]

(#34250) laca500 válasza proradeon (#34247) üzenetére


laca500
aktív tag

Hát köszönöm szépen, valahogy sejtettem, hogy ilyesmi lesz a megfelelő. Bár reménykedtem, hogy valami olcsóbb megoldás is megfelelő lehet. Pl.: egy Archer C7 + egy Archer T4U. Ennek a kettőnek még talán elfogadható ára van de lehet, hogy ez sem igazán éri meg.
Főleg ha egy 4 méteres kábellel hasonlítom össze! :D
Azzal járnék a legjobban, és ezzel úsznám meg a legolcsóbban. Vagy a samu smart tv-ből kihúznám a kábelt és ahhoz vennék valamilyen adaptert. A tv-nek nem kell a full sávszél. (tényleg, létezik hozzá más adapter is amit felismer, vagy csak a samsung sajátja jó hozzá csak?)
Így viszont akkor egy TL-WDR4300 is elég lehet. Esetleg létezik olyan router aminek 5 vagy 6 Lan portja van? Akkor nem kellene switches-t se vennem. Bár ez a legolcsóbb tétel.
Egyébként olyan 40K max. amit rászánnék, de persze én sem vagyok a pénzem ellensége és ha 15-ből is kijön és megfelelő, akkor természetesen azt választom.

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.