Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34101) Jedster válasza wgaborw (#34095) üzenetére


Jedster
tag

Nyiss neki egy új topicot és írd le a tapasztalataid.

(#34102) Jedster válasza BLiNk3r (#34100) üzenetére


Jedster
tag

Ha akarsz 5GHz-et, akkor a WDR3600-at vedd. Viszont a falakat nem fogja szeretni 5GHz-en. Ha nem kell a dualband, elég 1db USB, akkor a 1043ND-t vedd. Nagyobb a hatótávolsága és jobb a 2,4-es wifije, valamint az SoC is erősebb benne.

(#34103) Jedster válasza ToxLee (#34067) üzenetére


Jedster
tag

Ha nem kell az IPSec, akkor nem vennék Cisco-t. OpenVPN-re szerintem jobb és olcsóbb egy SOHO router. Az OpenVPN előnye a hordozhatóság. Tudtommal mindkettő biztonságos. PPTP ami kerülendő.

Én Asus AC-68U-t vennék. 55 alatt már kapni. Gyári felületén így néz ki a VPN:
http://ec2-54-202-251-7.us-west-2.compute.amazonaws.com:8080/Advanced_VPN_Content.asp

Van hozzá Merlin's build (Ez ugyanolyan felület, mint a gyári, csak pár extra funkció van benne), vagy egyéb custom firmware is.

A switch-elés nem szokta leterhelni a routert. Inkább a kódolás/NAT/szerver ami meg tudja izzasztani. Dual-core ARM A9-es SoC van benne. Csak elég lesz neked. Hatótávot meg meglátod. Ha nem elég, akkor még mindig beállíthatsz egy AP-t.

(#34104) tycho válasza proradeon (#34068) üzenetére


tycho
tag

Köszönöm a segítséget! :R

Üdv.: tycho

(#34105) Axe Miskolc válasza Gubek-Einste (#34083) üzenetére


Axe Miskolc
tag

Köszi a reakciót!
Sajnos csak olyan helyre tudom betenni,ahol egyből egy fal mögül indul majd követi egy 3m/90fok/2m kialakítású folyosó.Itt van a gyerekszoba,jelenleg alig van jelerősség.A másik irányba indulva 4m/90fok/2m a lefedendő terület és van még egy 35m2-es nappali egy fal mögött.Remélem érthető!20/10-es a netem.

(#34106) Gubek-Einste válasza Bukoba (#34093) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AP mód beállítás

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34107) bambano válasza Jedster (#34102) üzenetére


bambano
titán

tegyük hozzá, hogy sok helyen még az előző kategóriás 1043-at lehet kapni, amiről messze nem igaz, hogy erősebb a soc, mint a 3600-asnak.
csak a v2-es hardverben erősebb a soc egy kicsivel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34108) Gubek-Einste válasza Axe Miskolc (#34105) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem teljesen világos de kb értem.
Ilyen nethez elég lesz egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34109) BLiNk3r válasza Jedster (#34102) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Köszönöm a választ!
Az 5GHz milyen pluszt ad? Akár 3 méter is sok neki falon keresztül?

(#34110) kk831228


kk831228
addikt

Úú, ez jó vétel lett volna?? :F :Y ea6700

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#34111) Fefe66


Fefe66
tag

Sziasztok
Valaki tudna segíteni van egy Tp-Link TL-WR1043ND routerem hozzá vennék egy Tp-Link TL-WA850RE 300Mbps wireless jelerősítőt ,és annak használata esetén a közelében a mobilom vagy a laptopom mint egy másik eszközre kell csatlakoztatni vagy csak erősebb lesz a routerem jele

Xiaomi Mi 8 ,HiMedia Q5 Pro,Sony STR-DR1060,EPSON_EH-TW5210

(#34112) Claude Leon válasza BLiNk3r (#34109) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Hacsak nem hunarocell, 3m fal más frekvenciáknak is akadály :)

(#34113) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy nagy gondom remélem tudtok segíteni. Van jelenleg egy ZyXEL P-660HN-T3A routerem amit a szolgáltatóm adott (Invitel) és ezt szeretném lecserélni egy jobbra gigabit lan + erős wifi találtam többet is de nem tudom melyik lenne jó nekem a nettre mert mindhez azt írják Annex A-s de a szolgáltatóm azt mondt, hogy Annex B-s kell akkor az A-s nem is lenne jó nekem.

PL. EZ jó lenne az inviteles nettre?

(#34114) Bukoba válasza Gubek-Einste (#34106) üzenetére


Bukoba
tag

Köszi. Ezek szerint akkor kell a fizikai kábel a 2 router között. Repeater nem lehet megoldás a problémámra? Köszi a segítséget ismét.

(#34115) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Jelenleg TP-Link TL-WR 841ND routerem van.
Érdeklődnék, hogy 1 gigabites nethez már milyen router javasolt?
Kíváncsi lennék rá mivel romániában ilyen net van
és itthon is jöhet a gigabites otthoni internet
Köszönöm előre is! :R

(#34116) Gubek-Einste válasza kk831228 (#34110) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég rossz vélemény van az utolsó Linksys modellekről, amik kijöttek nem hozták a korábban megszokott minőséget. Ez még ha jól tudom az utolsó Cisco-s darabok egyike, tapasztalat nincsen vele így nyilatkozni is nehéz róla.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34117) Gubek-Einste válasza Fefe66 (#34111) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy újabb wifi hálózatot fog létrehozni, beállítás függvénye, hogy lesz-e automatikus lépkedés a kettő között.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34118) Gubek-Einste válasza Ghost84 (#34113) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha van IPTV-d is akkor nem lehet lecserélni, csak a szolgáltatói eszköz használható.
Nem ajánlott a modem-router kombok, több okból sem, beszerzel egy sima D-Link 360R T1E modemet + mellé egy normál wifi router-t.
Gigabites típusból 20k-s határral az ajánlottak: Asus N15U/N16/N56U, TP-Link 1043NDv2/3600/4300.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34119) Gubek-Einste válasza Bukoba (#34114) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel elég nagy a lefedni kíván tér így a kábelezés a legjobb megoldás, lehet próbálkozni wifi-s összeköttetéssel is de az eredmény nem biztos, hogy megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34120) Gubek-Einste válasza bluobluo75 (#34115) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen hardveres NAT képes, gyártók felső kategóriájába tartozó típust kellene választani de a teljes kihasználás még így sem lesz garantált. Gyári firmware-rel nagyobb sebességet lehet elérni.
Megfelelő típusok: Asus N56U/N56U/N66U/AC56U/AC66U/AC68U, TP-Link 1043NDv2/3600/4300/4900/Archer C7.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34121) BLiNk3r válasza Claude Leon (#34112) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Ja, nem 3m a fal vastagsága, hanem a router és az eszköz között van annyi távolság :)
Csak a két szobát egy fal választja el egymástól (ami normál vastagságú, tehát semmi extra).

(#34122) Skaidy


Skaidy
csendes tag

Üdv!

Tudnátok ajánlani egy jó routert? Jelenleg a régim egy olcsó 5 ezer Ft körüli TP-Link, de sokat szakadozik vele a WiFi, főleg ha torrentezek. Ilyenkor csak az segít ha lehúzom róla az áramot és újraindítom.

1-2 PC kapcsolódna hozzá LAN-on, és olyan 5-6 eszköz WiFi-n keresztül. 15 mbites az internetem.
A legfontosabb, hogy ne szakadjon a kapcsolat, és stabil legyen a WiFi.
Max ár: 25k

Köszi előre is.

(#34123) Apollyon válasza Gubek-Einste (#34116) üzenetére


Apollyon
Korrektor

+ én már csak ezért sem vennék Linksys meg ASUS routert: [link]

Elvileg "csak" a hozzáadott firmware-rel volt a baj, de ki tudja. Mondjuk egy Tomato-s ASUS-szal talán nem lenne baj.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#34124) Intruder2k5 válasza Apollyon (#34123) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem csupán elvileg, hanem gyakorlatilag is csak a gyári szoftvert érintheti a kérdéses probléma! Mondjuk problémák voltak a TP-LINK firmware-ben is...

Én ennek ellenére is bízom az ASUS routereiben, kiemelten a BroadCom alapú modellekben, bár hozzátéve, hogy gyári firmware-t sosem használtam rajtuk, de ez a vas megbízhatóságán nem változtat!

(#34125) proradeon válasza Skaidy (#34122) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Ha nem várható, hogy a jelenlegi 15 Mbit-es csomagról 65 Mbit-nél nagyobb sávszélességű internet csomagra váltasz, valamint nincs gigabites LAN igényed, akkor bőven megfelel egy Asus RT-N12 D1 is arra a célra, hogy ne szakadjon a kapcsolat, és stabil legyen a WiFi.

De ha valami extra igényed van, ami indokolná a 25k-s keret kihasználását, akkor jelezd. :)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#34126) Bukoba válasza Gubek-Einste (#34119) üzenetére


Bukoba
tag

Köszi a segítséget, meglátjuk, hogy mit sikerül kihozni a helyzetből.

(#34127) adika4444 válasza Skaidy (#34122) üzenetére


adika4444
addikt

Sziasztok!

TP-LINK WR841-ND v9-cet ajánlanám... Ha ND akkor levehető az antenna, ha sima N-eset veszel akkor pedig nem...

üdv, adika4444

(#34128) Claude Leon válasza BLiNk3r (#34121) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Bocsi, de sosem próbáltam még az 5Ghz-t, mindenesetre könnyebben visszapattan bármiről, mint a 2,4, azért is jobb sok szomszéd esetén (meg a csatornaválasztéka is szélesebb, ha mégis keresgélni kellene közöttük).
Általában a soktényezős körülmények miatt leginkább próbálkozás útján tudsz pontosítani a lehetőségeidről, de valószínűnek tartom, hogy ahol a 2,4 már gyenge, a 5 még problémásabb lesz.
Egyáltalán támogatják a klienseid az 5-öst?

(#34129) bluobluo75 válasza Gubek-Einste (#34120) üzenetére


bluobluo75
őstag

Akkor amiket felsoroltál, biztos jók?
amim meg most van 841ND meg nem?

(#34130) proradeon válasza bluobluo75 (#34129) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Amiket felsorolt, mind jó router. Mind tudja gyári firmware-re a hardveres NAT-ot, ennek következtében le tudja kezelni az 1 gigabites internet kapcsolatot. Megjegyzendő, hogy az 1 gigabit a gyakorlatban inkább ~900 Mbit, és ennyit is szoktak ráírni a hardveres NAT-ra képes router-ekre.

A TL-WR841ND már nagyon kevés a gigabites kapcsolathoz. Csak 100 Mbit-es port-okkal rendelkezik, nem gigabitesekkel, így nagyjából 90 Mbit-es internetkapcsolatot tud lekezelni.

Továbbá halkan megjegyzem, hogy az általad linkelt HWSW "hír" mindössze egy prohardver hozzászóláson alapul. Ez nem jelenti azt, hogy nem igaz, de ne vedd készpénznek a "hír" tartalmát.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#34131) bluobluo75 válasza proradeon (#34130) üzenetére


bluobluo75
őstag

Köszi az infót, Gubek-Einste felhasználónak is! :R
Nállam csak egyenlőre kérdés volt, melyik router képes ekkora sebesség fogadására, sajnos vidéken lakom, ide sose költözne le a DIGI, pedig város mellett lakunk alig 8 kilóméterre :(
De betyár jó volna gigabites net, de még a felének is örülnék, az áráról nem is beszélve! :K
nállunk már 10 megás net is 6000Ft :(

(#34132) Doky1988


Doky1988
senior tag

Udv!

Egy baratom gondolkozik a routeres torrentezesen..
Mit ajanlotok?
Amit kineztunk: TP-Link WDR3600 es 4300..

Mas otlet? Velemeny?

Ezekre van OpenWRT es 128Mb ramot tartalmaznak.

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#34133) proradeon válasza Doky1988 (#34132) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Attól függ, hogy mekkora sávszélességgel akar torrentezni. Vargalex fórumtárs szerint TL-WDR3600-zal ~3 MByte/s-os sebesség érhető el egyéb terhelések nélkül. Ha ettől nagyobb sávszélességű a kapcsolata van a barátodnak, akkor vagy megveszi a TL-WDR3600-zat és a torrent kliensben korlátozza a sebességet, vagy nem router-t vesz torrentezésre, hanem pl. NAS-t.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#34134) Doky1988 válasza proradeon (#34133) üzenetére


Doky1988
senior tag

80/25 mbitje van.. hat ez szomoru ha csak addig kepes :-\ Akkor vszinu nas lesz.

DokY | www.zsolti.hu

(#34135) Gabor901127


Gabor901127
tag

Sziasztok!

Sajnos a leírásban lévő routerek közül nem nagyon tudok dönteni, ráadásul nekem nagyon elég lenne egy AC 4 lan portal.

Egy olyan eszközt keresek ami jól kiegészíti a coaxkábeles( gagyi telekomos) gateway-t.
Szóval a felépítítés:
2szintes lakás, felső szinten van az említett csoda gateway, rácsatlakozik nagyjából 3-4 eszköz wirelessen
Lenti szinten lévő router már nem bírja a 4-5 wireless és 2 lan kapcsolatot, pontosabban folyamatosan újra indul.
Tehát nekem egy ilyen eszköz kéne.

Még jó lenne, ha default gateway-t és DNS-t lehessen lessen rajta állítani, hogy ez legyen a DHCP szerver.
Valamint lan lehetőleg gigabites, legalább 802.11n szabvány.
Az ár itt remélhetőleg nem száll el és 12-15e között marad, de ha létezik az igényeimet kielégítő 10e alatt azt nagyon imádni fogom.
Preferált márkák:
D-link, Cisco, TP-link, ASUS

Mindenkinek köszönöm a segítséget.

Üdv:
Gábor

(#34136) Intruder2k5 válasza Doky1988 (#34134) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUS RT-AC56U / RT-AC68U ennek akár a duplájára is gond nélkül képes, én RT-N66U-val is töltöttem már 5,5MB/sec-el, de sokkal többet a netem se tud! Egyébiránt meg a routeren torrentezés mindenképpen kompromisszumos megoldás, kevesebbet fizetsz érte, kevesebbet is várj tőle, ez így működik! Ha valakinek 80Mbps netje van, és 75Mbps alá nem adja a torrentet se, akkor az gondolkodjon Home Server-ben! NAS-al is óvatosan, a 20-30k-s változat nem valószínű, hogy képes lesz kihajtani az elvárt teljesítményt!

[ Szerkesztve ]

(#34137) Doky1988 válasza Intruder2k5 (#34136) üzenetére


Doky1988
senior tag

Nekem kihajtja! Zyxel NSA310! +1TB WD Red

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#34138) Egon


Egon
nagyúr

Jól gondolom, hogy Asus RT-N18U-ra nem várható Tomato firm, mivel nem BroadCom procis?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#34139) Gubek-Einste válasza Gabor901127 (#34135) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennyiért a következő típusok érhetőek el: Asus N15U, TP-Link 1043NDv2/3600.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34140) Intruder2k5 válasza Egon (#34138) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem jól gondolod, mert BroadCom-os, de egyelőre nem tudok róla, hogy bármelyik Tomato moddernél szóba került volna a támogatása...

ASUS RT-N18U

CPU...: Broadcom BCM47081@800MHz
RAM...: 256MB DDR3
Flash.: 128MB

[ Szerkesztve ]

(#34141) Multibit


Multibit
veterán

Noooormális???
[link]

(#34142) Intruder2k5 válasza Multibit (#34141) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#34143) Multibit válasza Intruder2k5 (#34142) üzenetére


Multibit
veterán

Ezek az extrém routerek kezdenek egy sündisznóhoz hasonlítani :D

(#34144) i.dudas


i.dudas
csendes tag

sziasztok,

jó minőségű gigabites wi-fi routert keresek, otthoni használatra. alapvetően a vezetékes hálózatot használom, a wi-fi csak kiegészítés tab-nak, mobilnak.
nagyjából az 50ezres árszintet gondolom, jónak, de ha olcsóbban van ajánlott típus, akkor arra is szívesen veszek javaslatot.

ezeket a típusokat néztem:
ASUS RT-AC68U
NETGEAR R7000
LINKSYS EA6700

meg ezt, de ez kicsit drágább:
LINKSYS WRT1900AC
ér ez ennyivel többet?

találtam egy ilyet is, ez azért lenne praktikus, mert nem kellene mellé switch:
MIKROTIK CRS125-24G-1S-2HnD-IN
ez milyen a többihez képest?

Előre is köszönöm,
i.

[ Szerkesztve ]

(#34145) Intruder2k5 válasza Multibit (#34143) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tényleg? Most, hogy jobban megnézem, valóban egy kicsit olyan... :)

[ Szerkesztve ]

(#34146) Multibit válasza i.dudas (#34144) üzenetére


Multibit
veterán

Szerintem vedd hozzájuk még az Asus RT-AC56U-t! Erős vas, kicsit olcsóbban, mint az általad említettek.
Én azt a Mikrotiket nem választanám. Igaz, hogy sok portja van, de ez egy elavult CPU-ra épülő - ennek ellenére - drága jószág.

(#34147) Intruder2k5 válasza i.dudas (#34144) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az EA szériás Linksys-eket nem szoktuk ajánlani, sőt, úgy általában mióta a Linksys a Belkin-el fuzionált a CISCO helyett, nem igazán volt kifogástalan modelljük! Ráadásul az EA szériára nincs alternatív fw sem, ami elég nagy negatívum, még ha jelenleg úgy is állsz hozzá, hogy nem akarsz olyat használni!

A LINKSYS WRT1900AC-vel nincs még sok tapasztalat, de kétségtelen, hogy brutálisan túl van árazva! Ezen kívül, én személy szerint nem vagyok hasra esve a Marvell SoC-jától se, bár ez legyen az én gondom!

A maradék kettőből a Netgear az erősebb, gyorsabb, de külföldi fórumokon lehetett olvasni stabilitási problémákról, amit egyébként lehet orvosolna egy custom fw, de azért ilyen árszinten had legyen már gyárival is kifogástalan!

Jómagam egyébként is ASUS párti vagyok, így én amellett voksolok, hozzátéve, hogy ha tényleg csak mellékesen kell a WiFi, akkor szinte ugyanezt a hardvert megkapod az RT-AC56U dobozában is, lényegesen olcsóbban, és csak a WiFi-ben térnek el egymástól!

A Mikrotik-et nem ismerem igazán, de elnézve az adott típus hardver kiépítését, jóval elmarad a fentebb soroltaktól...

[ Szerkesztve ]

(#34148) i.dudas válasza Intruder2k5 (#34147) üzenetére


i.dudas
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!
ezzel kicsit egyszerűsödött a kép:
ASUS RT-AC68U - 55e
vagy
ASUS RT-AC56U - 30e
a majd' dupla ár azért jelentős eltérés. tényleg csak a wi-fi-ben van érdemi különbség?
nekem fontos, hogy a vezetékes belső hálózat gyors és megbízható legyen.
és nem vagyok kütyüzős típus, nem fogok firmware-ket bütykölni rajta, én vagyok az abszolút végfelhasználó...:)
van egy NAS a belső hálózaton, az sokat megy.
üdv,
i.

(#34149) Multibit válasza Intruder2k5 (#34147) üzenetére


Multibit
veterán

én személy szerint nem vagyok hasra esve a Marvell SoC-jától
Miért? A Synology egész jó NAS-okat épít az Armada XP-re. Ja, ez egy router topik? :DDD

(#34150) Intruder2k5 válasza i.dudas (#34148) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUS RT-AC68U

CPU: Broadcom BCM4708A0 (800 MHz, 2 cores)
FLASH: 128 MiB
RAM: 256 MiB
WI1 MIMO config: 3x3:3
WI2 MIMO config: 3x3:3

ASUS RT-AC56U

CPU: Broadcom BCM4708A0 (800 MHz, 2 cores)
FLASH: 128 MiB
RAM: 256 MiB
WI1 MIMO config: 2x2:2
WI2 MIMO config: 2x2:2

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.