Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34251) Gubek-Einste válasza laca500 (#34250) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

4-nél több LAN port router alig van 1-2 és azok sem ajánlottak, egyszerűbb egy switch használata.
Nem kell parázni, úgy sem fogod tudni kihasználni a teljes sebességet, bőven elég az olcsóbb eszközök.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34252) Multibit válasza laca500 (#34250) üzenetére


Multibit
veterán

létezik olyan router aminek 5 vagy 6 Lan portja van?
Létezik, de nem fog tetszeni ;]
[link]

(#34253) proradeon válasza laca500 (#34250) üzenetére


proradeon
őstag

Valóban érdemesebb lenne a TV-ből kihúzni az UTP-t, és átdugni a gépbe, amit eredetileg WiFi adapterrel szerettél volna használni. Pontosabban ha már egy kábel át van húzva abba a szobába ahol a TV és az adott gép található, miért nem raksz az adott UTP-re egy switch-et, és akkor nem kell kihúzni a TV-ből az UTP-t, és a gépnek is lesz kábeles kapcsolata. Ez a legolcsóbb megoldás. Egy TL-WDR4300-zal és egy TL-SG1005D switch-csel kijössz 20 ezerből. (Egyébként igen, előfordul, hogy létezik a Samsung gyári WiFi adapterénél olcsóbban megszerezhető, azonos chipset-tel szerelt, a TV-vel együttműködő WiFi adapter. Ennek a Samsung TV-s topicban kell utánaolvasni / utánakérdezni.)

Az ajánlott routerek között nincs 5-6 LAN port-os modell. Mind 4 port-os.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#34254) Wasp91 válasza Intruder2k5 (#34249) üzenetére


Wasp91
aktív tag

TP-Link TL-WR741ND ő mennyire ajánlott? Torrent is menne. :) De megfontolom a N12-t.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#34255) laca500 válasza Gubek-Einste (#34251) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi.
Az olcsóbb eszközök alatt az Archer C7 + egy Archer T4U érted, vagy a TL-WDR4300-at?

(#34253) proradeon

"miért nem raksz az adott UTP-re egy switch-et, és akkor nem kell kihúzni a TV-ből az UTP-t"
Tényleg, miért is nem rakok! Nem tudom, eddig nem jutott az eszembe. :F :C
De igazad van, lehet, hogy így teszek. Ez a legjobb ötlet. :R

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#34256) Gubek-Einste válasza Wasp91 (#34254) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszköz de jobban járnál egy 841ND mivel hardveresen sokkal jobb és alig drágább.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34257) Gubek-Einste válasza laca500 (#34255) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindkettő jó lesz, a 4300-nal több a tapasztalat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34258) laca500 válasza Gubek-Einste (#34257) üzenetére


laca500
aktív tag

Még egyszer köszi neked is és proradeon-nak is.
Akkor szerintem ez lesz a megoldás. A gyerek szobájába megy egy SG1005D switch, a nappaliba meg egy TL-WDR4300-as. Ha meg esetleg nem elég a LAN port, akkor még mindig van egy megoldás. Az xbox-nak sem kell igazán a kábel, szerintem a wifijén keresztül is normálisan tud működni, ebből is kihúzható az UTP kábel, csak eddig nem igazán foglalkoztam vele.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#34259) Wasp91 válasza Gubek-Einste (#34256) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Köszönöm.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#34260) Intruder2k5 válasza Wasp91 (#34254) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem szoktam TP-LINK-et ajánlani, ha egy mód van rá, ezért nem került ilyen a fentebbi hsz-embe se!

(#34261) Wasp91 válasza Intruder2k5 (#34260) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Nem jók a TP-LINK-ek?

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#34262) Intruder2k5 válasza Wasp91 (#34261) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én mindig inkább úgy mondom, hogy nekem nem jók a tapasztalataim vele, nem szeretem, ezért nem is szoktam ajánlani! Ha valakinek olyan igényei vannak, hogy arra csak TP-LINK lehet a válasz, akkor azt többnyire inkább kihagyom, vannak itt többen is akik nyugodt szívvel ajánlják ezt a típust is, majd Ők megválaszolják! Esetedben is csak azért keveredtünk bele ebbe a témába, mert utólag szerkesztetted bele az 5000-es limitet a hsz-edbe!

(#34263) CanibelZ válasza Intruder2k5 (#34210) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Most néztem hogy hol kéne megvenni, de láttam, hogy az egyik helyen RT-N12E, a másikban RT-N12 D1 van, de árban ugyanaz mindkettő. Mi a különbség köztük, az általad javasolt D1 mivel jobb a másiknál?

(#34264) tylerddd válasza proradeon (#34234) üzenetére


tylerddd
veterán

Mégis tudtad, h melyik routerről van szó! :DDD

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#34265) Gubek-Einste válasza CanibelZ (#34263) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az N12E-t semmiképpen se vedd meg mert teljesen más SoC-ra épül mint a D1, akik vettek ilyet azoknak is sok bajuk van vele, mindenképpen D1-t vegyél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34266) tylerddd


tylerddd
veterán

Érdekes ez a dual bandes router. Tök jó, de nem értem, h ha a laptopom az 5GHz-es frekvencián van, a nyomtatóm meg a 2.4-en, akkor hogyan tudok nyomtatni?! Mert a hálózat ugyanaz csak a frekvencia nem?! Elvileg úgy volt, h ez olyan, mintha két routerem lenne. De ha valóban kettő lenne, akkor a nyomtatónak meg a laptopnak is ugyanazon kellene lennie, nem?! Ugyanez van az időközben Serviio media serverrel megoldott filmstreamelésnél is: a gép az ötösön van, a media player meg a másikon.

Elnézést a buta kérdésért!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#34267) Intruder2k5 válasza tylerddd (#34266) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A SOHO routerek egyik funkciója a switchelés, bridgelés, vagyis a különböző hálózati interfészek összekötése egymással! Ahogyan írod is, alap esetben a két Access Point egy LAN hálózat részét képezi, és ehhez természetesen hozzá jönnek még a LAN portok is, így aztán helyes működés esetén minden kliensnek el kell, hogy érjék egymást, legyen az bármelyik WiFi AP-ra, vagy LAN portra csatlakoztatva!

Egy hozzá nem értőnek elég nehéz ezt így elmagyarázni, de némely szempontból valóban olyan, mintha két router lenne, ilyen volt az akkori eset is, amikor - ha jól emlékszem - azt kérdezted, hogy a sebesség megoszlik-e a két AP közt! A válasz ott is több féle lehet... Természetesen az AP-k saját dedikált sebessége, 300, vagy 450Mbps nem oszlik a két rádió közt, de Te ott is félreértetted a dolgot, és azt hitted, hogy a 20Mbps neted mindkét AP-n külön-külön ki fog jönni! Na most ez így nyilván lehetetlen, ehhez két 20Mbps előfizetés kellene!

Tehát bizonyos funkciók tekintetében igencsak leegyszerűsítve adható olyan válasz, miszerint a két AP tekinthető két teljesen elkülönített részként, más esetekben viszont egyben kell nézni a routert!

[ Szerkesztve ]

(#34268) tylerddd válasza Intruder2k5 (#34267) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszönöm a választ!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#34269) maestro87


maestro87
őstag

Üdv!

Hatótáv, sebesség és nem gyári firmware tudás szempontjából melyiket lenne érdemesebb megvenni, az 1043ND v2-t vagy a WDR3600-at? Más router/márka is szóba jöhet, de max. 16k-ig. Vagyis 3 antenna vs 2 antenna? 1 USB mindenképpen legyen rajta és gigabites LAN portok is kellenek.
Fontos szempont még a Torrent, NAS vagy FTP, természetesen nem gyári firmware-rel. Itt rögtön meg is kérdezném, hogy lehet-e egy darab USB porton keresztül egyszerre torrentezni és mondjuk FTP szervert/mappa megosztást üzemeltetni amivel bárhonnan eltudnám érni a fájljaimat?
5GHz-es eszközöm még nincs és okos tv-ém vagy médiaközpontom (pl. HTPC) sem lesz az elkövetkező 2-3 évben, egyelőre csak laptop-hoz, okos telóhoz, tablethez kellene. Max. egy wifi képes set-top box-ot szándékozom majd venni.
2 szobás panel lakásban lenne használva, 100/100-as nettel.
Nyomtatómegosztás is egy jó dolog lenne, de amennyit én nyomtatok... (a kezdő tonerem se fogyott még ki 2 év alatt :DD) Szóval ezért nem tudok dönteni.
Ha az USB portok számát és a dualband-ot nem nézzük, akkor melyik az ajánlott router?
Még egy kérdés: a fent említett routerek-en a LED-eket ki lehet kapcsolni, hogy úgy tűnjön mintha nem lenne bekapcsolva a router, de a wifi az működjön?

Vagy az Asus RT-N18U-ra érdemes várni?

[ Szerkesztve ]

(#34270) Jedster válasza proradeon (#34242) üzenetére


Jedster
tag

A TP-link saját Throughput tesztje alapján személy szerint nem szívesen állítanék rangsort. A papírforma meg addig tart, amíg rá nem kerül egy custom firm a routerekre, ami az SoC-re támaszkodna.

A kevesebb memória biztosan számítani fog? A 64MB nem elég?

Mondjuk gigabites nethez egyiket sem ajánlanám, mert ha helyi háló gigabites, akkor az rendben van. De ha a net gigabites, akkor feltételezném, hogy az előfizető valamilyen extrém igény miatt fizet rá elő, és használná is, nem csak a speedtest menne rajta üresen.

(#34271) egykori


egykori
őstag

Sziasztok!
A csere kérdése már vagy két éve foglalkoztat, a kiöregedett routert, a D-Link DVG-1402S-t kellene leváltani. A másik topikban a TL-WR841N-t ajánlották. Ha megmaradnék a D-Link márka mellett, akkor melyiket nézzem meg, ami az ajánlottnak megfelelő kategóriát, szintet képviseli? Jelenleg 40/20 Mbps-os internet van, de a mostani, csak 30/20-ig bírja...

(#34272) Jedster válasza egykori (#34271) üzenetére


Jedster
tag

Szerintem felesleges megmaradni a D-link márkánál. A kinézett 841N ajánlott, bőven elbírja a 40/20-as netet. Tulajdonképpen a ma kapható N-es routerek szinte kivétel nélkül elbírják a 40-es netet. Akár a Tp-link 740N is megfelelő, ha elég az egy antenna rá.

(#34273) egykori válasza Jedster (#34272) üzenetére


egykori
őstag

Na, utána olvasok ennek a 841N-nek. A panel miatt gondoltam az erősebbet. Köszi.

(#34274) proradeon válasza Jedster (#34270) üzenetére


proradeon
őstag

Én hiszek a TP-Link throughput teszteknek. Szerintem tudják mit csinálnak. :)

Azt egyelőre jómagam nem mondom, hogy egyiket sem ajánlom a gigabites internetkapcsolathoz, de azért én is kíváncsi lennék, hogy mennyire bírnák ezek a router-ek azt, ha mondjuk teljes sávszélességgel elkezd valaki torrentről tölteni, mondjuk 100 peer-től. :U De ez majd kiderül. (Ha másért nem, hát azért nem fog ez bekövetkezni, mert valószínűleg nem sokan fognak SSD-re tölteni, HDD pedig nem fogja bírni az iramot, főleg 100 peer-től.)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#34275) #72172032


#72172032
törölt tag

Láttam korábban egy alternatív firmware drivert.
Miért érdemesebb azt használni mint a legújabb hivatalost (3.13.33 Build 130617 Rel.46239n
)?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#34276) egykori


egykori
őstag

Eszembe jutott most olvasgatás közben, hogyha már cserélek routert, olyan lenne jó, amivel az USB-s nyomtatót meg tudnám osztani a hálózaton. Erre melyik router lenne jó?

(#34277) Gubek-Einste válasza egykori (#34276) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

10k alatt az Asus N10U B és a TP-Link 842ND van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34278) egykori válasza Gubek-Einste (#34277) üzenetére


egykori
őstag

Köszi, épp most nézegettem Melack írását a 842ND-ről. Csak azt nem tudom, hogy a Samsung SCX-4300 tetszik-e neki.

(#34279) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Alaposan átolvastam az összefoglalót, de ez nem segített döntnem.
A netem alap, UPC, asszem' még 1 mega sincs, jelenleg egy őskövület routert használok, ami gyakorta lefagy, szétesik wlan, 50kbit-re zuhan a sebesség, még a lan játékok is laggolnak.
Olyan kütyüt szeretnék, aminél a netes sávszél nem lényeg, lanban erős legyen, és stabil, ne arra érjek haza este, hogy a reggel elindított letöltés 10 óra óta nem mozdul, mert ugyan a wifi ssid látszik, de újraindításig nem lehet hozzá csatlakozni.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#34280) proradeon válasza Arlekim (#34279) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az igényeidnek tökéletesen megfelel egy Asus RT-N12 D1. :)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#34281) Gubek-Einste válasza egykori (#34278) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A nyomató megosztás miatt érdemesebb lenne custom firmware-t használni, sokkal egyszerűbb az ottani kezelés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34282) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Mi a legolcsobb, out-of-the-box jol mukodo repeater (es router) ami kaphato amazonon lehetoleg? Koszi sracok elore is, fontos lenne. :R

(#34283) Gubek-Einste válasza Chosen (#34282) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári repeater funkció kevés eszközben van, ami router is egyben és ajánlott is az csak az Asus N12 D1.
Mik az igények az eszközzel szemben?
Milyen net/másik eszközhöz kell?
Mennyi van a beszerzésre?
Milyen környezetbe (falak száma/anyaga, távolságok) kell?
Milyen és mennyi eszköz csatlakozna rá?
Egyéb?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34284) maestro87 válasza maestro87 (#34269) üzenetére


maestro87
őstag

Szinkronizálásra képes felhőtárhelyet lehet az előző hsz-emben írt TP-linkekkel készíteni?

(#34285) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Sziasztok!

Kinéztem egy TP-Link TL-WDR4300-at. Most egy TL-WDR941ND-m van, ez elég erős, lazán fellövi az emeletre is a netet. A 4300 is van elég erős ehhez? Vagy ez kicsit gyengébb?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#34286) egykori válasza Gubek-Einste (#34281) üzenetére


egykori
őstag

A TP-Link 842ND-nél van ilyen custom firmware, ami az egyes printerekkel való működést segíti? Ha igen, azt honnan lehet letölteni?

(#34287) Intruder2k5 válasza egykori (#34286) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen van! Először is van vargalex build, van Gargoyle, és akár DD-WRT is!

(#34288) egykori válasza Intruder2k5 (#34287) üzenetére


egykori
őstag

Szia, nagyon köszönöm a profi segítséget, csak mivel ez az egész zavaros nekem, kereshetlek majd, ha elakadok?

Bár még várnom kell egy kicsit a konkrét lépésekkel, mert egyelőre nem alkalmas a helyzet, hogy kísérletezhessek - közben meg nincs internet.

Ja, tegnap este találtam egy D-Link DIR-657-est, ami tetszett, és kb. hasonló szintűnek gondolom. Mivel eddig csak D-Linkem volt, gondoltam rákérdezek, mi a véleményed, véleményetek erről, 1-2 ezer a különbség a kettő közt - mielőtt megvenném a TP-Link 842ND-et.

(#34289) Intruder2k5 válasza egykori (#34288) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Emiatt ne keress privátban, két okból sem! Egyrészt nem privát téma, és van jó néhány topik, ahol szinte folyamatosan a vargalex build a téma! Többek közt ilyen a 1043ND topik is, nyugodtan kérdezhetsz abban is, tudnak segíteni, mivel ha vargalex buildet használsz, szoftveresen ugyanaz lesz a router! Másrészt nem vagy OpenWrt guru, és bár egy p910nd-vel csak megbirkóznék, de nem én vagyok a legalkalmasabb ember a tanácsadásra ebben a témában!

(#34290) Multibit válasza egykori (#34288) üzenetére


Multibit
veterán

A D-Link-ről a szakik - indirekt - véleményét olvashatod a topikösszefoglalóban az ajánlott routerek között ;]

(#34291) egykori válasza Intruder2k5 (#34289) üzenetére


egykori
őstag

Köszi, természetesen nem foglak zavarni privátban, meg mást sem, és az is előfordulhat, hogy semmiféle gond se lesz a router cserénél. Még egyszer köszi az infókat.

(#34292) egykori válasza Multibit (#34290) üzenetére


egykori
őstag

Lécci kopizz ide nekem legalább egy fél mondatot a D-Linkről írt szakvéleményekből, mert nem találom az összefoglalóban! Köszönöm előre is.

(#34293) fordfairlane válasza Chosen (#34282) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én egy Dlink DIR-505-t használok repeaterként pár hete. Eddig nincs vele baj, bár nem túl gyors így a net, úgyhogy valószínűleg vezetékkel fogom AP-ként bekötni.

x gon' give it to ya

(#34294) Multibit válasza egykori (#34292) üzenetére


Multibit
veterán

Hát ez az!

(#34295) #72172032


#72172032
törölt tag

A most vett 4300-as néha eldobja a WIFI-t (vagy az egész netet?). :W
Tapasztalt már valaki ilyet? Mi a megoldás?

(#34296) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Csak egy gyors kerdes😉 a tp-link 841nd -s routeren van rendes wifi kikapcsolo gomb?

Tehat ne keljen mindig a menüben\ szoftvereben kapcsolgatni....

koszi

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#34297) Intruder2k5 válasza sfefe (#34296) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

http://www.tp-link.com/lk/products/details/?model=TL-WR841ND#fea

Features
- Wi-Fi On/Off Button allows users to simply turn their wireless radio on or off

[ Szerkesztve ]

(#34298) HalasKYO válasza Intruder2k5 (#34262) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Érdekelne, hogy mit tudnàtok ajànlani tp-link 3600 vagy 4300 helyett, asus-ban ami jó minőség, hasonló àrban, van rà cfw.
Mi az amit ajánlanàl??

[ Szerkesztve ]

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#34299) Sonja válasza #72172032 (#34295) üzenetére


Sonja
veterán

Nálam semmi ilyen nincs, teljesen stabil a WiFi (2.4 és 5GHz is, kopp-kopp). Remélem nem is lesz vele baj. Én manuálisan állítottam be a 13-as csatornára (csak a 2.4-es WiFi-t használom).

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#34300) sfefe válasza Intruder2k5 (#34297) üzenetére


sfefe
őstag

Koszi.
telorol vagyok es nem nyitja meg amit linkeltél oldalt.
de ezek szerint akkor van.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.