Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34151) Egon válasza Intruder2k5 (#34140) üzenetére


Egon
nagyúr

Köszi, akkor rosszul tudtam...
Mindenesetre jó lett volna ha pár hónappal előbb kihozták volna ezt a cuccot: kb. az N16 árában van, és attól sokkal jobb, végre külső antennákkal ebben az árkategóriában... Ami pedig az alternatív fw-ket illeti: még nem is kapható (nálunk legalábbis nem találtam egyetlen boltban sem a neten), ergo gondolom a helyzet még változhat...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#34152) Intruder2k5 válasza Egon (#34151) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Reméljük, mert ígéretes vas, bár én nem kerestem még utána az árának!

(#34153) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Powerline adaptert keresek, tudom, hogy ez nem powerline topic, de nem találtam ilyet, és valahogy ezt ide látom jónak, főleg, hogy némi router kötődése is lesz a kérdésemnek.
Tehát: Van egy TP-LINK 1043ND v2 típusú router, és van egy gyönyörű kábel a ház nagyrészén áthúzva, ami nem akar átvinni 96 Mbps-nál többet, hiába írja ki a gépem, hogy 1,00 Gbps a kapcsolat...-.
Tehát azt kérdezném, hogy powerline adaptert milyet vegyek ami a gigabites lan jó barátja, és lehetőleg költség hatékony? Nem kell nekem adminpanel, quos, semmi különös, csak hogy a netemet tudjam vinni át. Az adapter időnként hordozva is lenne, ezt remélem jól bírja. Tehát a kérdés, milyen adaptert vegyek? Köszi!

üdv, adika4444

(#34154) Gubek-Einste válasza adika4444 (#34153) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Powerline adapternél fontos szempont, hogy azonos fázison kell lenniük, a távolsággal csökken az elérhető sebesség, gigabites sebesség sose lesz velük - max elméleti 500 Mps típusokat vannak csak.
Inkább érdemes meg tudni mi okozzak ezt a sebesség értéket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34155) Gabor901127 válasza Gubek-Einste (#34139) üzenetére


Gabor901127
tag

Hmmm, egészen jó árban vannak.
De kicsit olyan fapadosnak érzem őket, meg a TP link ami szimpibb arról meg olyanokat írnak, hogy nem bírja a nagyobb hálózati forgalmat.
Ha mondjuk felmennék 20 ezerig akkor vannak kissé erősebb valamik is?
(Mondom ezt úgy hogy a cégnél nap 10-20 ilyen cserél gazdát :(, úgyérzem magasak az igényeim)

(#34156) atollas


atollas
újonc

Sziasztok! Szintén szakértői segítségre van szükségem vásárlást illetően. Két kamerás eszközt (pl.: tablet - ezt is keresem még) akarom csatlakoztatni a gépemhez, és az onnan bejövő élő kamera felvételeket egy broadcast programban azonnal vágni. Úgy gondoltam, hogy nem kábelekkel oldom meg, hanem wifin keresztül. Ehhez kellene a router, ami elég ahhoz, hogy az élő kamera jelt és hangot továbbítsa. Kb. 10 méter az eszközök közötti távolság, általában 1 fallal. Melyiket válasszam ahhoz, hogy biztos legyek a sikerben? Nagyon köszönöm!

(#34157) adika4444 válasza Gubek-Einste (#34154) üzenetére


adika4444
addikt

Sziasztok!

Úgy van itt, hogy ugye van a rack, abban valami cucc az alsó polc, amibe bemegy a kábel, hátul pedig kijön belőle, de a cuccba egy csatlakozóval csatolom a kábelt, de a hátulján meg bele van forrasztva. Ezek mellett, ezt a kis toldót, vagy micsodát ki tudom pattintani, és akkor beljebb nyomhatnám a rack-ba. Ilyen van, majd szépen a kábel a falban tudom is én hol jön be a szobába, aztán kitüremkedik a falon. De mivel valami béna szerelőbácsi csinált valamit az eredetivel, most lóg a falból vmi csatlakozó, és abba van dugva a netkábel...
Remélem, naggyából érhetően írtam le :), igyekeztem...
Köszi a segítséget!

üdv, adika4444

(#34158) Egon válasza Intruder2k5 (#34152) üzenetére


Egon
nagyúr

Egy ph-s cikk szerint 20K az ajánlott magyar fogyasztói ára. Ez azért elég barátinak tűnik... :)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#34159) Intruder2k5 válasza Egon (#34158) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az igen, nagyon is!

(#34160) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello!

Egy TP-Link TL-WR1043ND-t (ver. 1.8) szeretnék lecserélni dual bandes routerre, az 5Ghz-es frekvencia kihasználása érdekében, már amelyik eszközöm képes rá. Egy TP-Link TL-WDR4300-t néztem ki, mivel a márka bevált és az ára is okés lenne.

1. Igazából viszont nem nagyon értem ezt a 2,4 és 5Ghz dolgot. Sok helyen azt mondják, h olyan, mintha két routerem lenne. Tehát pl. a laptop, mobil stb. lát majd két hálózatot itthon (2,4/5Ghz) vagy automatikusan csatlakoznak az 5Ghz képes eszközök arra a hálózatra?!

2. Mi a helyzet a sebességgel. Az gondolom megfeleződik a két frekvencia között?!

3. A 4300-as antennái is cserélhetőek. Bármilyen router antenna jó rá vagy valamilyen speckó kell rá az 5Ghz miatt?!

4. Az 1043ND és a 4300 összekapcsolható?!

Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#34161) Intruder2k5 válasza tylerddd (#34160) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, az említett router szimultán dual band, vagyis mindkét frekvencia használható egy időben, tehát az erre képes kliensek két külön AP-nak látják majd a 2.4 és 5GHz-es rádiókat!

Nem, nem feleződik a sebesség, mindkét rádiónak dedikált sebessége van, egymás sebességét nem tudják elvenni, lefoglalni!

Ha cserélni akarsz, akkor kifejezetten dual band, tehát két sávos antenna kell rá!

Természetesen összekapcsolható, bár azt nem írtad le, hogyan szeretnéd összekapcsolni, de elég sokféleképpen, így gondolom megoldható!

(#34162) krealon válasza tylerddd (#34160) üzenetére


krealon
veterán

1. Igen.

2. Nem felezodik. Olyan mintha 2 AccessPoint-od lenne, mindketto forgalmaz, amit tud.

3. Specko antenna kell ra az 2.4 es 5 GHz egyszerre hasznalata miatt.

4. Definiald, mit ertesz az "osszekapcsolahato" alatt.

Szerk: Lassu voltam... :)

[ Szerkesztve ]

(#34163) tylerddd válasza Intruder2k5 (#34161) üzenetére


tylerddd
veterán

Nincs hatással a sebességre?! Tehát ha van pl. 20Mbit-es netem, akkor mindkét frekvencián tudnak ezzel a sebességgel dolgozni az adott eszközök, egyik 2,4, a másik 5Ghz-en?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#34164) tylerddd válasza krealon (#34162) üzenetére


tylerddd
veterán

Mondjuk bridge funkcióval. De közben nézegetem a neten az infókat, úgy látom megoldható, mert mindkettő tudja.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#34165) Intruder2k5 válasza tylerddd (#34163) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, így nem működik, természetesen a neted sebességét nem tudod túllépni! Úgy értettem, hogy mondjuk a 2.4-es frekvencia maximális elérhető sebessége legyen 120Mbps, akárcsak 1043 esetén, és ha mondjuk valaki elkezd az 5GHz-es sávon is forgalmazni 50Mbit/sec-el, az nem fogja visszalassítani a 2.4-es sávot! Az, hogy az előfizetett netsebességedet semmilyen routerrel nem tudod megduplázni, nem kérdés!

(#34166) tylerddd válasza Intruder2k5 (#34165) üzenetére


tylerddd
veterán

Ok, értem. Furcsa is lett volna, ha úgy működne, ahogy leírtam :DDD Azt hiszem berendelem a routert.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#34167) Gabor901127 válasza adika4444 (#34157) üzenetére


Gabor901127
tag

Szia!

Elég kusza amit írtál, szóval amit én értek hogy jött egy szerelő megcsinálta a netet és kifelé van 96 Mbits-ed?
Vagy a géped és mi között akarod a netet? A másik eszközben van gigabites lancsati? Cat6-os kábeled van? Nem túl hosszú a kábel?
Plusz egy ugyan ilyen kérdés angolul:
https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20100312090818AA3Gg5w

(#34168) Gubek-Einste válasza Gabor901127 (#34155) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k-s határral van még az Asus N15/N56U, TP-Link 4300.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34169) Gubek-Einste válasza atollas (#34156) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kicsivel több info kellene.
Milyen net alá kellene?
Mennyi van a beszerzésre?
Milyen környezetbe (falak száma/anyaga, távolságok) kellene?
Igények?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34170) atollas válasza Gubek-Einste (#34169) üzenetére


atollas
újonc

Kedves Gubek-Einste! Köszönöm a válaszod! Az elképzelés az, hogy a rendszer zártan működne, azaz a routerre csak a két kamera egység a számítógép lenne csatlakoztatva. Így nem menne ki a netre az adattömeg, és nem is lehetne kívülről látni az egészet. Remélem jól gondolkodom ebben!?
A rendszernek stabilan és biztonságosan kell működnie, mert amikor felvétel van, akkor nem állhat le. Ez ami a költségkeretet felfelé nyomja, mert a működése a prioritás (50k ig).
Főként konferencia termek között használnám, azaz a falak vékony beton vagy vékony tégla, esetleg "csak" térelválasztók lennének. Nagyon köszönöm ismét.

(#34171) Gubek-Einste válasza atollas (#34170) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nincsen különösebb igény akkor elég lehet egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND ha nincsen szükség gigabites portokra és/vagy 5 GHz támogatásra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34172) atollas válasza Gubek-Einste (#34171) üzenetére


atollas
újonc

Tényleg csak annyi, hogy biztosan adja az akár HD képet, hangot a két kamera egységből tovább úgy, hogy azonnal lehessen vágni a képet/hangot. Ehhez nem kell a dual rendszer? Köszönöm!

(#34173) Gubek-Einste válasza atollas (#34172) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a router csak továbbítja az adatokat így számára teljesen mindegy mi is az, hogy a közvetített adattal később mi történik ahhoz a router-nek semmi köze. Kérdés még a majdani környezet zavaró hatásai és a kamerák által igényelt sebesség megléte ezáltal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34174) akisbandi


akisbandi
aktív tag

Sziasztok!

Ajánljatok nekem légyszi egy routert ami a lehető legnagyobb lefedettséget nyújtja.

Jelenleg N16 üzemel, jelerőssége változó 15-20 m-ről, mikor milyen kedve van, de sok az elveszett csomag szerintem.
Legyen tomato kompatibilis (bár ezt a nagyobb lefedettségért képes vagyok beáldozni)
A környéken max 2 router üzemel, ami bezavarhat.
Csak routolás a feladata, a loadja gyakorlatilag 0, egyidejűleg nem kell többezer kapcsolatot kezelnie.
Elég rossz az elhelyezése, a ház egyik sarkában van.
A net 15/1,5-ös, nem mostanában lesz gyorsabb.
A 4 gigabites portján egy NAS, 1-1 set-top-box és 1 hálózati lejátszó osztozik.
A wifin egyidejűleg max 2 laptop, 2 PC, 5-6 mobileszköz osztozik, ebből talán egy, amelyik komolyabb vevőoldali wifivel rendelkezik.
Wifi irányban viszonylag ritkán streamelek adatot, bár ez változhat a jövőben.

(#34175) Gubek-Einste válasza akisbandi (#34174) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Neked nem új router kell mert az újjal sem lesz jobb eredmény, inkább egy másodlagos eszköz kellene üzembe állítani ami megnöveli a lefedettséget. Az elsődlegeshez lehet kábelen és wifi-n is csatlakoztatni az újat. Mivel a jelenlegi is Asus így jó lehet a számodra egy N12 D1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34176) i.dudas válasza Intruder2k5 (#34150) üzenetére


i.dudas
csendes tag

köszönöm a segítséget!
ASUS RT-AC56U-t beszereztem, beállítottam, működik.
üdv,
i.

(#34177) akisbandi válasza Gubek-Einste (#34175) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Köszi a választ, azt nem írtam, hogy az N16 két portja működik, a WAN egy villámcsapás áldozata lett, kettő másik pedig az évek alatt elfáradt. Szóval valami kellene helyette.

(#34178) Multibit válasza akisbandi (#34177) üzenetére


Multibit
veterán

kettő másik pedig az évek alatt elfáradt
Az meg hogy lehet? :U

(#34179) Intruder2k5 válasza Multibit (#34178) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy villám csapott eszköznél minden lehet, annak teljesen kiszámíthatatlan a működése...

(#34180) Multibit válasza Intruder2k5 (#34179) üzenetére


Multibit
veterán

Ez igaz. Csak azért kérdeztem, mert a kolléga kizárólag a WAN port pusztulását írta a villámcsapás számlájára.

(#34181) Gubek-Einste válasza akisbandi (#34177) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor vegyél ismét egy N16-t, mellé másodlagosnak egy N12 D1-t.
Ha fejlesztésre vágysz akkor N56U, vagy várjál az új N18U-ra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34182) akisbandi válasza Multibit (#34180) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Az első LAN-t én nyírtam ki, kimaradt a krimpelő fogó, vagyis akkor még nem volt és "manuálisan" hekkeltem fel a csatlakozót. A második valamiért megállt, a WAN pedig az MDSL modem felől érkező túláram miatt adta fel. Így, ebben a sorrendben. De azóta megy szépen, leszámítva, hogy amióta bekerült az asztal alá, azóta a wifi lefedettség sokat romlott. 😀 Mondjuk addig sem volt acélos és ráadásul minden második iOS frissítés is félresikerül és eldobálja az eszközöket. Most ebben a negatív fázisban vagyunk.

(#34183) Tomcy7


Tomcy7
tag

Sziasztok!

Nekem is kellene egy új routher, sajna az elhelyezése elég rossz amin nem tudok változtatni, sarokban tv mögött.
Most egy sima alap TP Link-em van, de teli van vele már a hócipőm, mert nagyon rossz.
Vezetékkel oké a kapcsolat de wifin botrányos, vettem rá egy nagyobb antennát de szerintem rosszabb mint volt a gyári...

Arra gondoltam, hogy vagy egy Asus RT-N12 és hozzá akár kiegészítőnek egy RT-N12 D1 vagy egy RT-N16.
Bár lehet a kettő nagyobb területet fedne le mint 1.

Amire használva van, 20Mb-s net ami csak 12-14-el megy max, egy asztali gép, 1 laptop, 1 Tv(kábelen nem wifin), 2-4 telefon vagy tablet, igazából jó lenne ha kültéren is jobb lenne a vétel, de elsősorban beltér a lényeg, torrent csak az asztalin megy, a többin csak face,youtúró,böngészés,rtl most, és ilyenek.

Köszi a segítséget!

(#34184) Intruder2k5 válasza Tomcy7 (#34183) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem elsőként vegyél egy darab ASUS RT-N12 D1-et, és ha kevés lenne, akkor később vehetsz hozzá még egy ugyanilyet...

(#34185) akisbandi válasza Gubek-Einste (#34181) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Köszi, azt hiszem megvárom az utóbbit.

(#34187) Gubek-Einste válasza #72961024 (#34186) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem fog menni akkor sem mivel csak 100-as portjai vannak, mindkét eszköznek.
Neked egy gigabites típus kell, ajánlott eszközök az Asus N15U/N16/N18U/N56U, TP-Link 1043NDv2/3600/4300, áruk 13-20k.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34189) Gubek-Einste válasza #72961024 (#34188) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezek azok a melyek preferáltak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34191) tylerddd


tylerddd
veterán

Egy TP-Link TL-WR1043ND-t (ver. 1.8) érdemes meghirdetni eladásra?! Két éves és van még 3 év garancia rá. Mennyiért lehetne ezt elpasszolni?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#34192) Intruder2k5 válasza tylerddd (#34191) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nézz körül a hardverapro-n ez ügyben!

(#34193) HIJ


HIJ
őstag

Sziasztok!

Esetleg tudtok ajánlani egy routert ami megfelel egy általános kisvállalati felhasználásnak, amiben kb 20 gép van és egy 80/8 -as netnek? Jelenleg egy régebbi 1043d van bent egy ddwrt -vel, de néha úgy érzem kevés... Én ezt gondoltam, de cáfoljatok, ha van jobb...

(#34194) Sonja


Sonja
veterán

Leendő DigiNET 1Gb-es NET-hez szeretnék venni egy router-t, ami képes kezelni WAN-LAN viszonylatban. A mostani Linksys WRT320N harmatgyenge ehhez (~150Mbit-et bír). Ki is néztem egy TP-Link TL-WDR4300 router-t, ami árban is megfelelne nekem. Ez jó lesz ehhez? :F Vagy van másik/jobb, max. 20eHUF-ig? :B Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#34195) RedCat


RedCat
senior tag

Asus AC56 router belső antennás. Ez mennyire befolyásolja a wifi térerejét? Jelenleg egy 1043 v2 van üzemben, de egy emelettel lejebb már csak 2-3-as térerő van. Ide beüzemelve az asust, elfogadható lesz még a jelerősség 2.4/5 GHz-en? Pont a dual band és a későbbi AC miatt váltanék. Vagy inkább Asus AC68 legyen? De az sokkal drágább... Mit javasoltok?

(#34196) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok. Max 35 korul milyen ac-s routert ajanlanatok? 2 szintes csaladi hazba kell,2,4 es 5 ghz is. Asust es tp-linket nezegettem leginkabb. Torrent elony,de ha lassu akkor nem kell

(#34197) proradeon válasza Sonja (#34194) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

A TL-WDR4300 tökéletes választás lesz a leendő 1 gigabites digi csomag mellé. :K

(#34195) RedCat: Elég jó nyereségű belső antennái vannak az RT-AC56U-nak. Úgy vélem hozni fogja azt a jelszintet 2.4 GHz-en, mint a TL-WR1043ND. Az 5 GHz-es jeltől pedig sokat ne várj. 1-2 falat visz át maximum.

(#34196) cadgers: Ajánlott az Asus RT-AC56U, az Asus RT-AC66U, esetleg a TP-Link Archer C7, de utóbbival kevés a tapasztalat. Az Asus modellek közti különbséget megtalálod a téma összefoglalóban.

(#34193) HIJ: Ilyen sok kliens esetén már komolyabb, felső kategóriás router-re van szükség. Az Archer C2-ről kevés a hardveres információ, de azt lehet tudni, hogy mediatek CPU van benne, amit én nem preferálok, és nem is ajánlok. Helyette inkább Mikrotik RB2011UAS-2HnD-IN (nem a ház nélküli kiszerelés!) Asus RT-AC56U, Asus RT-AC66U, vagy esetleg Asus RT-AC68U.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#34198) Hunor21


Hunor21
csendes tag

Sziasztok,

van egy Groove A52 HPn routerem, es kb. orankent par percre el el szokott menni a net, wifi jel az van de net az nincs, az egyik gepen van net a masikon meg nincs ugyanabbban az idoben. aztan cserelnek :)

kb 10-15-en is felcsatlakozhatnak ra /ez egy kisebb ket szintes Panzio/ de mivel vastagak es van akar 3 fal is, a tobbseg az -80 -90 jelszinttel van rajta.

Lehet-e az oka a net akadozasanak, hogy ilyen gyenge jel melett jon letre a kapcsolat?

Ha veszek egy Metal 2SHPn ami kicsit erosebb egy 10 dBi-s antennaval, az megoldhatna-e a problemat? hogy stabil legyen a net, ne jelenjen meg parmasodpercre minduntalan a sarga felkiatojel a wifinel es irja, ki hogy limited.
vagy milyen router ajanlotok?

Koszi a segitseget.

(#34199) Sonja válasza proradeon (#34197) üzenetére


Sonja
veterán

Köszönöm a választ! :R Még lenne egy kérdésem. Találtam ezt a tesztet, melyben a kisebb TP-Link (WDR3600) gyorsabb volt WLAN-on, mint a WDR4300! :F Ez lehetséges? Pedig a kisebb változaton csak 2 antenna van, ráadásul 300/300, szemben a 300/450-el. Mégis 5Ghz-en is gyorsabb adatátvitele volt. Mert, ha ez igaz, akkor lehet jobban járnék a 3600-al is. :B

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#34200) sutszi válasza Sonja (#34199) üzenetére


sutszi
veterán

Mennyire tuti ez a gigabites DIGI?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.