Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34351) zsolt501 válasza maestro87 (#34349) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Milyen internettel akarod használni, ez is hozzátartozik.
Amúgy mind a 2 egyformán okosítható.

Megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#34352) maestro87 válasza zsolt501 (#34351) üzenetére


maestro87
őstag

Fentebb hosszabban írtam le a kérdést.
100/100-as netem van.
Hatótávban, wifi sebességben is egyforma? A WDR3600-as csak két antennás és ezt nem tudom, hogy számít-e.
Például 200 torrenttel megbirkózna mindkettő router?

Ha két USB-s lenne az 1043nd v2 is a nyomtató megosztás végett, akkor nem gondolkodnék ennyit a döntésen...
Más router is szóba jöhetne, de én jobbakat nem találtam ebben az ársávban.

[ Szerkesztve ]

(#34353) maestro87 válasza Intruder2k5 (#34350) üzenetére


maestro87
őstag

Hol jönne elő és mennyire az, hogy az 1043ND V2 erősebb?

(#34354) Intruder2k5 válasza maestro87 (#34352) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, 200 betöltött torrenttel igen, ha ebből legfeljebb 5-10 megy egyszerre! Ne ess abba a hibába, hogy szervernek gondolsz egy 15000Ft-os routert!

Az USB osztható egy HUB-al akár több felé is!

TL-WDR3600 TL-WR1043NDv2

Mondjuk a WDR3600-ban több a memória, de a 1043ND-ben erősebb a proci!

[ Szerkesztve ]

(#34355) zsolt501 válasza maestro87 (#34352) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mondjuk a kapcsolat számtól is függeni fog, de erősen kétlem, hogy mind a kettő bírni fogja e, tartósan ezt a torrent számot, de mint írtam ez a kapcsolat számtól is függ majd torrentenként, sok kis apró per elég erősen terheli a routert.
WIFI-ben a 1043-as v2 es erősebb, mivel az 3 antennás, de az 5GHz-s wifit nem tudja a 3600-as viszont tudja, de gyengébb wifi-ben.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#34356) proradeon válasza zsolt501 (#34355) üzenetére


proradeon
őstag

"WIFI-ben a 1043-as v2 es erősebb, mivel az 3 antennás"

Pontosítsunk: WiFi sebességben "erősebb" a 3 antenna miatt. A plusz egy antenna "erősebb" jelet nem jelent, csak a 3x3 MIMO kliens esetén jelent sebességbeli különbséget. (Csak hogy nehogy félreértse maestro87.)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#34357) woodworm válasza zsolt501 (#34355) üzenetére


woodworm
veterán

Ne kételkedj, a v1 elbírt nálam közel 300 is. A kapcsolatok száma és az adatmozgás sebessége lesz a mérvadó, ha elérte a határt, mindegy, hogy 1 vagy 200 futna még mellette.

(#34358) zsolt501 válasza proradeon (#34356) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Úgy tudom, hogy a jel erőssége is nagyobb valamennyivel, nekem egyik sincs ezért pontosan nem tudok ebben nyilatkozni, csak azt írom, amit tudok.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#34359) proradeon válasza zsolt501 (#34358) üzenetére


proradeon
őstag

Igen, a TL-WR1043ND v2 antennáinak nagyobb a nyeresége 2.4 GHz-en, mint a TL-WDR3600 antennáinak, így valószínűleg valamivel jobb a TL-WR1043ND v2 jelerőssége. Viszont te úgy fogalmaztál, hogy ez a jelerősségbeli különbség annak köszönhető, hogy a TL-WR1043ND v2 három antennás, viszont ez az állítás nem helytálló. :N

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#34360) Chosen válasza Gubek-Einste (#34283) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi a választ. A probléma lényege, hogy egy falon, de nagy távolságből jövő (50-60m), gyenge jelű wi-fi-t kellene a házban használhatóra felerősíteni, minél olcsóbban. Az udvaron még bejön, de a házban már nem látják a jelet az eszközeim.

(Nem lopásról van szó, megkaptam a jelszót, teljesen legálban megy az egész, a teljes háttér ennél bonyolultabb)

Tehát ezt kellene minél olcsóbban megoldani. Milyen megoldást tudtok erre javasolni? A repeater csak az én ötletem volt. :R

(#34361) zsolt501 válasza proradeon (#34359) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Fogalmazás gátlót szedek :B

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#34362) maestro87 válasza Intruder2k5 (#34354) üzenetére


maestro87
őstag

Ötnél több aktív torrent nem is szokott lenni egyszerre, a 200 az csak a seed-ben tartás lenne. Inkább csak seedelésre kellene. A letöltést inkább a gépre bíznám, de nem tudom, hogy lehet-e így torrentezni: Letöltés géppel a megosztott router-es vinyóra és a router végezné a seedelést. Nem gabalyodna össze a két program?
A seedelési sebességet meg be is korlátozhatom mondjuk 70Mbit/s-ra.

"Az USB osztható egy HUB-al akár több felé is!"
Ezt úgy érted, hogy az 1043ND-vel is tudok egyszerre pl. ftp szervert üzemeltetni/torrentezni és nyomtatót megosztani? Leírásokból én mindig úgy vettem ki, hogy nem lehet a kettőt egyszerre csinálni.
Lényegében szükségem lenne a torrent-re meg valami mappa megosztásra vagy ftp-re amivel bárhonnan elérhetném a fájljaimat, illetve a nyomtatómegosztásra. Ezt az 1043ND v2-vel meg tudom csinálni?

(#34355) zsolt501: 5 GHz-es eszközöm a közeljövőben (2 éven belül) lehet nem lesz, de ha lenne is nem használnám ki a plusz sebességet. Én a filmnézést is inkább egy HTPC-vel szeretném megoldani ami a későbbiekben a letöltést is végezné a saját belső háttértárolójára ami meg lenne osztva a többi géppel. Nem tudom, hogy ehhez kellene-e az 5 GHz/450 Mbit/s. Ilyen wifi-n keresztüli stream-elés nem nagyon lenne, meg egyébként sem hiszem, hogy egy full minőségű 50GB-os filmnél sokat számítana az 50%-os sebesség növekedés a 300 Mbit/s-hoz képest. Max. néha áthúznék a HTPC lemezéről egy-egy filmet a PC-re, vagy a laptopomra későbbi megnézés céljából.

(#34363) maestro87 válasza proradeon (#34359) üzenetére


maestro87
őstag

Mert van olyan 3 antennás ami nem 3x3 MIMO-s?

(#34364) Intruder2k5 válasza maestro87 (#34362) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet így seed-elni, bár 70Mbit/sec-re (~9MB/sec) felesleges korlátozni, mert annyival úgy sem képes a router tölteni, se fel, sem pedig le! Még egyszer mondom, ne ess abba a hibába, hogy 15 ezer Ft-ért Home szervert vársz!

Én ASUS RT-N66U-val értem már el 5,5MB/sec (45Mbps) letöltési sebességet, felfelé ettől valamivel több is lehetne, de ahhoz kevés a netem, viszont ilyen sebességnél már nagyon terhelt a router, én mindenkinek azt szoktam mondani, hogy lehetőleg 2, de max. 3MB/sec-nél (15-25Mbps) nagyobb sebességre tartósan ne számítson, mert akkor már érezhetően be fog lassulni a hálózat!

Lehet igen! Nem tudom hol, melyik leírásban olvastál ilyet, de az a leírás rossz volt! Az USB osztható HUB-al, így használható rajta egy időben több féle eszköz is!

[ Szerkesztve ]

(#34365) maestro87 válasza Intruder2k5 (#34364) üzenetére


maestro87
őstag

Csak 2-3MB/s? Gondolom a proci korlátozza ezt, nem? Tehát az 1043ND V2 egy picivel gyorsabb le/fel töltési sebességre képes mint a WDR3600 vagy 4300-as?
Így akkor a 4300-as sem éri meg a plusz pénzt, ha nem kell a dualband.
De ugye torrentezésről beszélsz és nem a wifi sebességéről?

Akkor egy ftp szerver esetén sem tudok majd letölteni 3MB/s-nál gyorsabban? (nem wifi-n, hanem másik hálózaton, pl. munkahelyről).

[ Szerkesztve ]

(#34366) Gubek-Einste válasza Chosen (#34360) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide egy eszköz nem lesz elég, kell egy kültéri és egy beltéri is a megfelelő működéshez.
Kültérre egy panel antenna + TP-Link 741ND router custom firmware-rel vagy antennával egybeépített AP.
Beltérre tetszőleges eszköz AP módban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34367) Jedster válasza maestro87 (#34365) üzenetére


Jedster
tag

Ahogyan én kiolvasom az írásodból, neked inkább egy NAS kéne a router mellé.

(#34368) maestro87 válasza Jedster (#34367) üzenetére


maestro87
őstag

Meg ahhoz egy kis pénz is kéne mellé. :)
Nem hogy a kábelek helyett inkább pénzt csomagolnának a kütyük mellé.:D

[ Szerkesztve ]

(#34369) Jedster válasza maestro87 (#34368) üzenetére


Jedster
tag

A villany és a net is pénzbe kerül. Jobb eszközpark nélkül nem tudod megoldani, hogy minden menjen. Vagy veszel mellé NAS-t, vagy veszel egy jobb routert, vagy visszafogod a torrenteket. Ha USB elosztót is veszel, akkor az is pénzbe fog kerülni. De lehet, hogy inkább hagynám a jelenlegi routert és NAS-t vennék inkább. 20 körül már van az is.

(#34370) Intruder2k5 válasza maestro87 (#34365) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet, hogy el tudsz érni 4MB/sec-et is, de ilyen tempó mellett már nagyon terhelt lesz a router! Mondjuk TP-LINK-es topikokban nem igazán láttam 4-5MB/sec értékeket! Mint azt írod, valószínűleg a 1043NDv2 a legjobb ilyen szempontból a három közül, és igen torrentezésról beszélek, mégpedig arról, amikor a router torrentezik PC nélkül, a saját USB portjára kötött HDD-ről! Semmi WiFi nincs ebben a témában!

Milyen FTP szerver? Mármint a router töltene ez esetben is? Akkor ott sem térne el lényegesen az eredmény!

(#34371) Intruder2k5 válasza maestro87 (#34368) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van! A "tökéletes megoldások" (már ha vannak ilyenek), több pénzbe kerülnek! A routerrel torrentezés olcsóbb, mind kivitelezés, mind pedig üzemeltetés szempontjából, így aztán kompromisszumokkal teli! Persze ahogy árban tudsz menni felfelé, ezek a kompromisszumok úgy fogynak el, és egy Netgear R7000 esetén már alig-alig lenne ilyen! Ezen router esetén már a Samba file másolás is 50MB/sec környékén mozog, cserébe 55000 magyar forint az ára! Esetleg megoldhatod a dolgot egy használt ASUS WL-500gP-vel is, ezt megkapod 3-4000Ft körül, de 1MB/sec a vége torrentben, és samba/ftp sebesség is 3MB/sec legfeljebb!

[ Szerkesztve ]

(#34372) maestro87 válasza Intruder2k5 (#34370) üzenetére


maestro87
őstag

Ok, akkor egyről beszélünk.
A FTP-t úgy értem, hogy a router-rel a rákötött HDD-t osztom meg pl. FTP-n. Tehát egy saját online tárhelyre lenne szükségem, mivel bizonyos fájlokat nem bíznék ingyenes felhőtárhelyre, mert félek ha megszűnik a szolgáltatás, akkor törlődnének. Meg egyébként is vagy 500 GB-ot osztanék meg, ezért az online szolgáltatások kiesnek.

(#34373) maestro87 válasza Jedster (#34369) üzenetére


maestro87
őstag

Van olyan NAS ami egyben wifi-s router is? Ha van akkor mennyibe kerülnek és mennyit fogyasztanak?
USB HUB-om már van.:)

[ Szerkesztve ]

(#34374) Intruder2k5 válasza maestro87 (#34372) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

FTP-n azért valamivel nagyobb sebesség érhető el, hiszen ott nem beszélhetünk sok kapcsolati szálról, amik a terhelés nagy részt adják torrentnél, illetőleg nincs hashelés, ami szintén erősen terheli a processzort! Nem akarok téves becsléseket adni Neked erről, mert az én netem messze alkalmatlan arra, hogy ezt teszteljem (6Mbps a feltöltésem), de úgy gondolom, hogy FTP-n nem lesz gond a ~10MB/sec (vagy akár nagyobb) érték sem!

[ Szerkesztve ]

(#34375) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Most hogy a DIGI sebességet emelt, úgy tűnik végleg leáldozott a WL-500gP ideje nálam...
A fejlesztés okán a következő kérdésem lenne.
Mivel a sebesség (50/30) nem indokol nagyobb routert ezért egy 841ND és egy D-Link 320 NAS szerintetek mennyire jó megoldás a DLNA/Torrent feladatok ellátására?

(#34376) maestro87 válasza Intruder2k5 (#34374) üzenetére


maestro87
őstag

Akkor csak a torrentezés ad ilyen ramaty sebesség értékeket? Mint mondtam a letöltést úgyis bekapcsolt géppel csinálnám, csak a seedelés menne pl. éjszaka is. Annak sebessége meg kevésbé fontos számomra (csak másnak :)).
Te akkor melyiket ajánlanád? 50k-t biztos nem adok ki egy NAS-ért. 20-25k esetén még elgondolkodnék ha router funkciókat is tudna.
Az oaziscomputer-től venném és az árkategóriába csak 3600 és a1043ND V2 férne be. (A 4300-as drágább 2 rugóval mint máshol, de még egy futárt másik helyről nem fizetnék. :()
Egyébként most hogy megtudtam, hogy HUB-bal is működik, így én az 1043ND-t venném jelenleg. De ha adják 16-ért a 4300-ast akkor meg azt.

(Az Asus is biztos jó, de azért olyan régi routert nem szeretnék venni, ami úgy látom, hogy még nem is n-es)

(#34377) Intruder2k5 válasza maestro87 (#34376) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem nem olyan "ramaty" az a sebesség torrentnél se, ismerősöm simán seed-el naponta 180-200GB-ot persze megfelelő, DIGI 80/25 nettel!

Azt az ASUS-t nem is gondoltam én komolyan, nyilván nem akarok rád sózni egy tizenéves routert, csak írtam másik anyagi végletként példának!

Ha ebből a háromból kell választani, akkor a 1043NDv2 a befutó, hozzá téve, hogy én sosem szoktam TP-LINK routert ajánlani, mert a személyes tapasztalataim rosszak vele, de hát három TP-LINK-ből nem tudok ASUS-t ajánlani, és ha már elkezdtünk beszélgetni, akkor nem megyek el válasz nélkül!

Azért megkérdezem, hogy moddoltál már routert? Használtál valamilyen 3rd party firmware-t?

[ Szerkesztve ]

(#34378) proradeon válasza m0ski (#34375) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

A TP-Link TL-WR841ND tökéletesen megfelel az 50/30 mbps-os internetkapcsolathoz, és a D-Link 320-as NAS is megfelelő választás. :K (Esetleg ha még nem kötelezted el magad, nézz szét a Zyxel NAS megoldásai között is. Nincs semmi baj a D-Link-kel, csak ha NAS-ról van szó, én Zyxel-t szoktam ajánlani.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#34379) m0ski válasza proradeon (#34378) üzenetére


m0ski
aktív tag

Köszi!

Ami miatt a D-Link került képbe, az az, hogy ~20 ezerért 2 vinyót is bele tudok tenni, míg ha jól látom, ez a megoldás Zyxel-nél 30 fölött van (NSA-325).

(#34380) maestro87 válasza Intruder2k5 (#34377) üzenetére


maestro87
őstag

Igen, torrentnél mondjuk megfelelő ha azt nézzük, hogy a router non-stop megy a PC-vel szemben. De egyéb fájlmegosztásnál azért már el kell a min. 10MB/s amit írtál, hogy teljesülhet is.
Nem, még nem moddoltam, de majd elmondjátok hogy kell pontosan.:)
Felőlem ajánlhatsz Asus-t is, de én úgy látom hogy abból ilyen áron nincs egy se ami gigabites portokkal is rendelkezik és min. 300Mbit/s-os wifi-vel.
Valamelyik nap elgondolkodtam, hogy megvárom az új Asus RT-N18U-t, de szerintem az sem éri meg a 20 ezret mivel a DualBand-ot "lefelejtették" róla és az ac szabványt is. Hiába a 600Mbit-es wifi ha jövő ilyenkorra már valószínű ac-s wifi-t fogtok ajánlani. (Egyébként külsőre nekem nagyon bejön az új Asus, meg a felhőtárhely funkciója.:) )
Akkor már inkább most veszek egy olcsóbbat és majd ha jobban elterjed az 5 GHz akkor lecserélem. 1-2 laptophoz most feleslegesnek érzem a 600Mbit-es wifi-t is. A 100 megás netemet a 300-as wifi is kiszolgálja, az új gigabites net meg úgyis annak kell aki 50GB-os hd filmekkel mókol.
Köszi a válaszokat, akkor valószínű hogy a 1043ND V2-nél maradok (vagy a wdr4300-nál), ha most nincs jobb. :R

(#34381) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok! ASUS-ból milyen "ülő" routert tudtok ajánlani? A keret olyan max. 22k.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#34382) Intruder2k5 válasza mobal (#34381) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mi az az ülő router? :)

(#34383) mobal válasza Intruder2k5 (#34382) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Az a klasszikus értelembe vett "ülő", mint pl. a 1043ND. :))

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#34384) Intruder2k5 válasza mobal (#34383) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, értem! És milyen internet sebességhez kellene?

Ez lehet így nehéz dió lesz, mert ebben az árkategóriában (pontosabban jóval ez alatt) jelenleg az ASUS RT-N12 D1 van, ami 2.4GHz-es, és 100Mbps portjai vannak, tehát egy alap router! Ez nagyjából 65Mbps internet sebességig használható, tehát ennek tudatában vedd meg!

Ezen kívül van még az RT-N16, ami már Gbit-es portokkal van ellátva, dupla USB-s, de szintén csak 2.4GHz-es WiFi-je van, viszont még mindig jócskán benne van a 22k-ban! Ez 140-150Mbps internetig megfelelő!

Mindkét típus BroadCom alapú, van rá 3rd party fw, és ajánlott típus!

Sajnos az árban következő (RT-N56U, RT-N65U) ajánlott darabok már álló modellek, a következő "ülő" pedig az RT-N66U lenne, de az már 30k körül indul!

szerk.:
Esetleg ha olcsóbb USB-s modell kellene, akkor az RT-N10U B jöhet még szóba, ami hardveresen (CPU, RAM) az USB porttól eltekintve szinte teljesen megegyezik az RT-N12 D1-el, árban kicsit felette jár! És amint az látható is, egy antennás, 150Mbps N Lite WiFi-je van!

[ Szerkesztve ]

(#34385) mobal válasza Intruder2k5 (#34384) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

1043ND-nél jobb, vagy kb. hasonló specifikációkkal! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#34386) Intruder2k5 válasza mobal (#34385) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát a "kb. hasonló" ráhúzható az RT-N16-ra, amennyiben a v1-es 1043ND-ről beszélünk! :)

A 1043ND procija 400MHz-es, 32MB RAM-ja, és 8MB flash-e van! Ezzel szemben az RT-N16, 480MHz-es procival, 128MB RAM-mal, és 32MB flash-el van szerelve! NAS funkciókban a közel azonos órajelű Atheros procik gyorsabbak, tehát USB HDD-re/ről másolás tekintetében a TP-LINK gyorsabb, mindemellett úgy gondolom, hogy az ASUS jobban terhelhető, és stabilabb (pl. torrentezéskor), persze ez az én személyes véleményem!

(#34387) modflow


modflow
veterán

Hali!

Van egy TL-WR340G routerem. A lakásban van olyan pont, ahol alig, vagy egyáltalán nincs wifi jel. Így vettem egy ASUS RT-N12 -t és összekötöttem.
Az eredmény, hogy egy grammnyit se javul semmit. Sőt ha önmagában megy az ASUS kb. olyan a jelerősség, mint a TP Link-nél holott az ASUS -oo elvileg valami szuper antenna van, abból is kettő.

Mi lehet a probléma itt? Miért nem erős a jel?

(#34388) rudel válasza rudel (#34316) üzenetére


rudel
csendes tag

ADSL-em van

(#34389) proradeon válasza modflow (#34387) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Ha RT-N12 D1-ről van szó, akkor sok mindent nem lehet tenni. Értem ez alatt azt, hogy ha az nem tud megfelelő jelet biztosítani, akkor egy sok tízezres router se fog tudni. Az egyetlen amit tehetsz, hogy a lakás közepén helyezed el a router-t, mert ha jól sejtem, akkor most valamelyik sarokban van.

De ez inkább a Router gondok topicba illik, így jobb ha oda beírod a problémádat, részletesebben (lakás mérete, falak vastagsága, router jelenlegi elhelyezése ... stb.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#34390) Intruder2k5 válasza modflow (#34387) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Egyrészt lehet túl nagy a lakás, másrészt a falak anyaga, vastagsága is lehet olyan, hogy képtelenség legyen egy routerrel beszórni azt! Másrészt lehet az oka sok zavaró szomszédos wifi hálózat, például lakótelepen, főleg felsőbb emeleteken! Harmadrészt lehet rossz beállítás is az ok, és persze ne feledkezzünk meg a jellemzően gyenge antennás kliensekről, mint a telefonok, tabletek!

Javaslom ugorj át a router gondok topikba, csinálj előre egy inSSIDer 3 képet a jelen helyzetről, és azt tedd be oda!

(#34391) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Nézegetem a routereket egész nap, és a teszteket is és a sebesség illetve ár nem annyira nézve ezek után, no meg a jövőbeni használhatóságát elnézve eddig Asus RT-AC68U a befutó nálam, mivel lehet hogy gigabites netre is befizetek akkor ez valószínűleg nem fog fuldokolni a terheléstől, és talán tartós is, mert hardver elhalálozást még nem találtam ebből a típusból.

Kérdés is lenne, nektek mi erről a routerről a véleményetek, jöhet minden pozitív és negatív is, mert még nem rendeltem meg, és ha rossz választás akkor most derüljön ki.

Egy hibáját találtam eddig az pedig az USB3-as csatlakozó árnyékolatlansága, ami által belassul, nem tudom ez a hiba még mindig fenn áll e még, vagy megoldották egy árnyékolással, vagy házilag kell hozzá barkácsolni árnyékolást? Egyáltalán megoldható egyáltalán, mert erre nem találtam semmit.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#34392) proradeon válasza zsolt501 (#34391) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Kiváló választás, DE muszáj megjegyezni, hogy a smallnetbuilder tesztje során mindössze ~755 mbps-ot volt képes WAN -> LAN irányban átengedni, ami azért már elég messze van a gigabites internetkapcsolat valós sebességétől (~920 mbps).

Más hátrányát nem ismerem a router-nek, de ha nekem gigabites digi csomagra lenne lehetőségem, nem ezt a típust választanám a fentebb leírtak miatt.

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#34393) zsolt501 válasza proradeon (#34392) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Azt a tesztet én is láttam, egy régebbi szoftver volt a gépen, de sok volt a gond, ezért a tesztet megismételték egy új szoftverrel, és ott már sokkal jobban vizsgázott, más oldalakon is tesztelték, és a Netgear Nighthawk R7000-rel elég közel végeztek egymáshoz sebességben, viszont most azt a tesztet sehol nem találom.

A másik lehetőség a [Netgear Nighthawk R7000 AC1900] lehetne, árban is elég közel állnak egymáshoz.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#34394) proradeon válasza zsolt501 (#34393) üzenetére


proradeon
őstag

Hát a Netgear R7000-rel biztos nem nyúlsz mellé. Elég jól teljesít az RT-AC68U-hoz képest.

De ha megtalálod a teszt ismétlését, várom a link-et. Bár érdekes, mert ha valóban megismételték, akkor miért nem frissítették az értékeket a listában? :U

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#34395) woodworm válasza zsolt501 (#34393) üzenetére


woodworm
veterán

Nemrég olvasgattam a cikkeket, most nem keresgetem, de mintha a kliens oldali eszközt cserélték volna. A teszt után módosították az adatbázist és a ranking táblát. Amire viszont emlékszem, a wan-lan teszteket nem ismételték.

[ Szerkesztve ]

(#34396) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Viszont találtam ezt RT-AC68R csak nem tudom miben különbözik az RT-AC68U verziótól.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#34397) proradeon válasza zsolt501 (#34396) üzenetére


proradeon
őstag

Semmiben.

"No difference in terms of hardware specs except R which are sold at physical shops like Best Buy and Costco and U online like Amazon. Some people think R means refurb, no it doesn't." (forrás)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#34398) Sonja


Sonja
veterán

Találtam román fórumot, ahol a román Digi Fibernet 500 és Fibernet 1000-et beszélik ki (router-ek, letöltések, torrent, stb.). Ott találtam a TP-Link TL-WDR3600 routerrel készült tesztet:

Ez volt írva a kép fölé: Cam asta poate routerul WDR3600 cu abonamentul de 500GB de la RDS.

Azt nem tudom, hogy a feltöltés miért ilyen nagy.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#34399) zsolt501 válasza proradeon (#34397) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én is így éreztem, hogy hardverben nincs különbség.
Viszont azt a fránya tesztet nem találom sehol, pedig 3 router volt benne összehasonlítva a Netgear, Asus és egy Cisco a Cisco volt a leggyengébb, de csak árnyalatokkal az első helyen a Netgear végzett, de nagyon szorosan ott volt az Asus mellette, de a tesztben írták is hogy a Netgear-nak az előnye leginkább a gyorsabb és újabb CHIP.

A netgear esetén ami hiányzik az USB modem kezelés és a DUAL WAN ami elég hasznos tud lenni. illetve van néhány extra szolgáltatás az Asusban ami jónak tűnik.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#34400) woodworm válasza zsolt501 (#34399) üzenetére


woodworm
veterán

Erre gondolsz?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.