Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34051) bambano válasza DJ. Ru$y (#34049) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én biztosan nem vennék 100-as switchet semmi pénzért se.
azt neked kell eldönteni, hogy ki akarod-e adni a cisco feliratú linksys switchért a pénzt, szerintem a minőségével nemigen lesz baj.

Hogy mit vennék, az attól is függ, hogy hogyan vannak a gépek és a kábelezés. Mert lehet, hogy kábelezés szempontjából jobban jársz két 8 portos switchel, amit a tplinkbe dugsz és a lakás két különböző pontján rakod le. 8 portos dlink vagy tp-link switch van több is, például a D-Link DGS-1008D 6500 forinttól van az árgépen, és két ilyen olcsóbb, mint a 100 megás, tehát butább, cisco.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34052) DJ. Ru$y válasza bambano (#34051) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszönöm a segítségeket! :R

1 gép van még kábelen ami nem 1,5m-es körben van. Igazából xbox, 2 gép, tv, nyomtató (ezek lennének az állandóak) és a javított gépeket ne kelljen már kihúzgálni meg hasonlók ezért kellene a 16-osból tudsz nekem ajánlani valamilyen gigás switchet?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#34053) bambano válasza DJ. Ru$y (#34052) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tudok, dlink is van gigás, csak több, mint 20 rugó.

Szerintem ez pont jó felállás, a fixen bekötött cuccokat ráteszed egy 8-as dlinkre, és eldugod, a javított gépeknek meg felraksz az asztalodra egy másik 8-as dlinket és abba dugdosod.
[link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34054) DJ. Ru$y válasza bambano (#34053) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Damn! Eldőlt. 2x8 köszönöm! :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#34055) Hina válasza Intruder2k5 (#34048) üzenetére


Hina
aktív tag

Két ethernet port kellene. Valami útmutató, hogy merre érdemes elindulni a cusgom firmware terén? Mennyire stabil a nem gyári szoftverrel üzemelő router?

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#34056) Gubek-Einste válasza Hina (#34055) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Leggyakrabban stabilabbak mint a gyáriak mivel gyakrabban frissítik, általában havonta. a hardver tudását maximálisan ki lehet használni ilyen firmware-rel.
A választott típus függvényében változik, hogy melyikre milyen custom firmware érhető el.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34057) Hina válasza Gubek-Einste (#34056) üzenetére


Hina
aktív tag

A cisco RV320 vagy a linksys RV042 (ez egy jóval régebbi) routerekhez én nem találtam. Ezek valamelyikéhez létezik custom firmware?

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#34058) Gubek-Einste válasza Hina (#34057) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezerre nincsen, csak az itt ajánlott SOHO eszközökre van custom firmware de a mindkét eszköz gyárilag dual WAN képes.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34059) D@ni88


D@ni88
addikt

Tudja valaki mi a különbség a TP-LINK TL-WR841N és a TP-LINK TL-WR841ND router között?
Normál adsl-t kellene szétosztania (wifin és utp-n is)
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#34060) Apollyon válasza D@ni88 (#34059) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az előbbi fix, a másik levehető antennás (D= Detachable). Ezt leszámítva tudásra ugyanaz, úgyhogy megveheted nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#34061) DJ. Ru$y válasza D@ni88 (#34059) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

N fix antennás az ND cserélhető, tehetsz másik nagyobb antennát is rá.

Meg lettem előzve.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#34062) Jedster válasza Hina (#34057) üzenetére


Jedster
tag

Viszont gyári fw update létezik hozzá (RV320), és nagyon ajánlott a legfrissebbet feltenni, mert rengeteg bug van benne. Sajnos viszont ahogy néztem, az SSL VPN-nel még mindig bajok vannak.

SSL VPN virtual passage adapter does not work on Windows 7 (64 bit) with IE10, and on Windows 8.1 with IE11.

Viszont IPSec támogatása van, és elég jó az átviteli sebessége.

Kiegészítés: USB-s netet is tud osztani.

(#34063) drdoom


drdoom
csendes tag

Üdv!
Szeretnék 2 wifi routert az egyikbe kellene adsl csatlakozási lehetőség a másik lehet "sima"
mind a kettő "nagy" hatósugaró legalább 20-30méter körül?
Az egyikre max 10ezres a másik 5-6-7 körül tudnátok ajánlani?

(#34064) Gubek-Einste válasza drdoom (#34063) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlott a modem-router kombok, több okból sem, beszerzel egy sima D-Link 360R T1E modemet + mellé egy normál wifi router-t.
Ennyiért TP-Link 841ND vagy Asus N12 D1 ajánlott.
Hatótávot előre nem lehet garantálni, a helyi viszonyok függvénye lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34065) drdoom válasza Gubek-Einste (#34064) üzenetére


drdoom
csendes tag

Köszönöm!

(#34066) tycho


tycho
tag

Sziasztok!

Routert és adaptert szeretnék Húgoméknak nézni. Mit tudnátok ajánlani a következő feltételekkel?

- panellakásban élnek, az eszköznek 1-3 fal távolságra kellene megfelelő, stabil jelerősségűnek lennie.

- 802.11n-es, kétsávos, gigabites lan

- felhasználási terület: letöltés, mmo

- a kettőre együtt max 20 ezer állna rendelkezésre.

Válaszotokat előre is nagyon köszönöm!

üdv.: tycho

(#34067) ToxLee válasza Jedster (#33820) üzenetére


ToxLee
őstag

Szia,

Bocs, de nem volt időm/el is felejtettem, hogy írtam ide. IPSEC helyett OPENVPN-re gondoltam, tudtommal biztonságosabb, jobb alternatíva. Itt igazából az lenne az érdekes, hogy a cisco kezeli-e a basic firmware-rel vagy újat kell rá húzni ha Openvpn-ezni akarunk? Vagy annyira nem jobb az openvpn? Bár, lehet lesz elé kötve egy komolyabb cisco switch, talán egy SG300-28, akkor meg gondolom arról jobb VLAN-ozni, hogy tehermentesítsem a routert. Több helyiség van a wifihez, de egy AP úgy is kellesz...

(#34068) proradeon válasza tycho (#34066) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

A feltételeidnek az adott 20k-s kereten belül csak TP-Link modellek felelnek meg:
TP-Link TL-WDR3600
TP-Link TL-WDR4300

Esetleg ha nagyon nem szereted a TP-Link-et, akkor: Asus RT-N56U, de ez már egy USB-s adapterrel együtt átlépi a 20k-s keretet.

Dualband USB-s adapterek közül ajánlott:
TP-Link TL-WDN3200
Asus USB-N53
Ha a stick-nek nem kell dualband-nek lennie:
TP-Link TL-WN821N

És megjegyzem, hogy az 5 GHz-es WiFi-től ne várj sokat. Egy, max. két falat visz át.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#34069) Multibit válasza proradeon (#34068) üzenetére


Multibit
veterán

És megjegyzem, hogy az 5 GHz-es WiFi-től ne várj sokat. Egy, max. két falat visz át.
Azért érdemes próbálkozni. Nálam lakáson belül két falat átvisz. Egy öreg és egy kevésbé öreg lapos, egy SGSII és egy Lumia 820 használja így a wifit.

(#34070) proradeon válasza Multibit (#34069) üzenetére


proradeon
őstag

Persze, csak jobb ha előre jelzem, hogy nem lesz olyan a jelerősség, mint 2.4 GHz esetében, mert nem egy felhasználó panaszkodott már, hogy milyen rossz a TP-Link, mert csak abban a szobában van 5 GHz-es jel, ahol a router van, miközben ez nem a TP-Link hibája, hanem az 5 GHz ismert hátránya. :N

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#34071) Multibit válasza proradeon (#34070) üzenetére


Multibit
veterán

Erős az 5 GHz-es jelem az egész lakásban. Igaz, nem TP-Linkem van.

(#34072) Axe Miskolc


Axe Miskolc
tag

Sziasztok!
Zegzugos lakásba,esetenként 5-6 eszköz kiszolgálására,Digis nethez milyen routert ajánlanátok?

(#34073) Bukoba


Bukoba
tag

Sziasztok! A segítségeteket kérem. Egy router esetében milyen paramétert kell figyelnem ahhoz, hogy megtudjam, hogy annak mekkora lehet az elméleti hatótávolsága. Olyan eszközt keresek, ami akár pár 100 méter lefedésére is képes (nyilván tudom, hogy a hatótávolságot befolyásolja az adott épület elrendezése, illetve az építés során felhasznált anyagok köre.) Esetleg ha tudtok nekem javasolni konkrét eszközt, azt is megköszönöm.

(#34074) kk831228 válasza Multibit (#34071) üzenetére


kk831228
addikt

Gipszkarton falaid vannak?? :B ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#34075) Multibit válasza kk831228 (#34074) üzenetére


Multibit
veterán

Nem. Sőt - mielőtt kérdeznéd - nem is vályog és nem vashálós beton ;]

(#34076) kk831228 válasza Multibit (#34075) üzenetére


kk831228
addikt

Ja, hát így már érthető hogy az egész lakásban fullos jel van ha nincs falad sehol... ;] :))

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#34077) Bolobi


Bolobi
tag

Hali
Tervezem egy új router beszerzését ami egy Asus RT-N15U lenne.
Arra lennék kíváncsi hogy az USB portot lehet-e osztani? PL 1HDD és 1 nyomtató egyszerre lehet-e rákötve?
Illetve mennyire megbízható?
Fájlmegosztása jó? 2gép közötti másolás illetve hálózati HDD-gép között

i5 3570k@4,5Ghz 1,08v, Noctua D14, AsRock Fatal1ty z77, EVGA GTX980 FTW, G.Skill Ares 2x4Gb CL9 2133, Corsair CX500, Corsair 550D, Razer Deathadder 2013

(#34078) Intruder2k5 válasza Bolobi (#34077) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, természetesen az USB port osztható HUB-al, de ha gondolod, kis (2-3000HUF) ráfizetéssel kapsz RT-N16-ot, két USB porttal!

Véleményem szerint teljesen megbízható, de kérdezd meg a topikjában a tulajdonosoktól!

Igen, filemegosztásra is jó, de mint minden router esetén, itt sem szabad megfeledkezni arról a tényről, hogy ez egy 15000Ft-os router, nem pedig egy 60-100000Ft-os NAS, vagy Home Server, így aztán sebességben is ennyit lehet várni tőle! Kisebb állományok mozgatására tökéletes, de azt mondjuk sosem értettem, amikor valaki egy routerre sok TB háttértárat akar kötni, amikor úgyis csak néhány MB/sec sebességgel tudja használni!

A két gép közötti másolás természetesen nem probléma, ez csak sima switch funkció, és mint ilyen, akár Gbit/sec közeli tempóval is lehetséges, ha a gépek bírják!

(#34079) mate0120


mate0120
csendes tag

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy van egy TPLINK WR740N típusú routerem és az lenne a kérdés hogy kb mennyi eszközt bír el egyszere? kb 12 eszközt kellene kiszolgálnia az menni fog neki?

(#34080) Intruder2k5 válasza mate0120 (#34079) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez leginkább attól függ, hogy a 12 eszköz összesen mekkora sebességet, és mekkora kapcsolatszámot generál majd! Értelemszerűen ha a 12 eszközből 3-4 nekiáll torrentezni szinte korlátozás nélkül, akkor pillanatok alatt kifekteti a routert!

(#34081) mate0120 válasza Intruder2k5 (#34080) üzenetére


mate0120
csendes tag

nem fognak torrentezni ilyen facebook meg youtube lenne. Egyébként tudom valahogy álllítani neki a sávszélt? illetve van valami lehetőség hogy nyomon kövessem ki mennyi adatot használ?

(#34082) Intruder2k5 válasza mate0120 (#34081) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk youtube-al is el lehet fogyasztani a WiFi sávszélt, ha több kliens egyszerre szeretné használni, esetlegesen még HD-ben is! A WR740N a ma kapható routerek egyik legolcsóbb darabja, ennek megfelelő elvárásokat is lehet támasztani vele szemben! Én nem várnám el, hogy sima webböngészésen, és esetleg email-ezésen kívül többre legyen képes 10-12 WiFi klienssel! Ha komolyabb forgalmazást is szeretnél a hálózaton, akkor minimum 300Mbps képes router kellene, de ha a 12 eszköz közt akad Dual Band képes is, akkor még jobb lenne olyan router, ami tudja az 5GHz-et is, így tovább lehetne osztani a terhelést a rádiók közt!

(#34083) Gubek-Einste válasza Axe Miskolc (#34072) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mit jelent a zeg-zugos lakás? Távolságok, falak száma/anyaga?
Milyen sebességhez kellene?
Mennyi van a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34084) Gubek-Einste válasza Bukoba (#34073) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen adat nincsen, minden helyszín más és más, csak a helyszíni próba során fog eldőlni melyik eszköz mire is képes.
Több száz méteres hatótávú eszköz nincsen, ilyen távolságra irányított eszköz való de az csak egy megadott szűk szögben működik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34085) mate0120 válasza Intruder2k5 (#34082) üzenetére


mate0120
csendes tag

hát nagyon youtube se lesz csak max kicsi netezés de ha lehal akkor a többieket kirugom és csak én használom :D

(#34086) Bukoba válasza Gubek-Einste (#34084) üzenetére


Bukoba
tag

Köszi, abban tudsz segíteni, hogy mi most a piacon az az eszköz, aminek elméletileg jó lehet a hatótávolsága? Köszi előre is.

(#34087) bambano válasza Bukoba (#34086) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem az antennán többet lehet bukni vagy nyerni, mint egy routeren.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34088) Gubek-Einste válasza Bukoba (#34086) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Általánosságban a külső antennás 5 dBi-s típusok azok amelyek nagyjából jó eredmény érhető el normál körülmények között.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34089) Bukoba válasza Gubek-Einste (#34088) üzenetére


Bukoba
tag

Köszi mindkettőtöknek. Konkrét típust tudtok ajánlani?

(#34090) Gubek-Einste válasza Bukoba (#34089) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetbe (falak száma/anyaga, távolságok) kellene az eszköz?
Mennyi és milyen eszköz csatlakozna rá?
Milyen net sebesség mellé kellene?
Mennyi van a beszerzésre?
Igények?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34091) Bukoba válasza Gubek-Einste (#34090) üzenetére


Bukoba
tag

Egy földszintes családi házba kellene, régi építésű, így tégla falak vannak. Régen iskola volt a ház, így egy hosszú folyosó húzódik végig a közepén (olyan 25-30 méterre saccolom), a két oldalon vannak a helyiségek (16 db, így sok a fal). Eszközök tekintetében 2 notebook, 1 PC, 2 nyomtató, 3 tablet és 3 telefon csatlakozna rá. A net sebesség jelenleg 5Mbit/sec. Anyagiak tekintetében 100 e Ft a határ. Extra igények nincsenek, csak sima net elérés kellene minél távolabbról. Köszi a segítséget előre is.

(#34092) Gubek-Einste válasza Bukoba (#34091) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy volt iskolában laksz? Ez kemény.
Ide több eszköz kell mert óriási a terület, kb 4 darab AP-re lesz szükség, hogy az épületen belül mindenhol legyen rendesen jel, ez a költség hatékonyság miatt lehetnek router-ek is AP módban.
Ehhez a nethez elég lesz szinte bármilyen N-es típus, ajánlott az Asus N12 D1 és a TP-Link 841ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34093) Bukoba válasza Gubek-Einste (#34092) üzenetére


Bukoba
tag

Hát igen, iskolában. Van persze előnye is, pl. az, hogy rengeteg a hely :)
Köszi a megoldási javaslatot. Megmondom őszintén, nincs nagy gyakorlatom a témában. Tudsz esetleg még ajánlani egy jó leírást (akár angolul is), hogy hogy lehet AP-t telepíteni? Jelenleg van egy wifi router beállítva, ami szórja a jelet, de a lakás egyes részein már elégtelen, ingadozó a jelerősség, gyakori a szakadás, van, ahol egyáltalán nem elérhető a net. Ha jól értem, akkor ezt lehet orvosolni azzal, hogy beálítok több AP módba konfigurált wifi routert. Ezeket össze kell kötni fizikailag kábellel (ez elég nehezen lenne kivitelezhető)?

(#34094) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Sziasztok!

Az öreg 54-es TP-LINK routerem megérett a cserére, ezért szeretnék egy újat vásárolni.
Túl nagy távolságot nem kell lefednie, lényegében egymás melletti 2-3 szobába kell az internet elérés kb. 60m2-en. Az alapfelállás, hogy 4-5 gép csatlakozik rá wifin keresztül, meg kb. ugyanennyi okostelefon is (ezek általában csak minimális forgalmat generálnak).

Olvasgattam, hogy ilyen szintű igénybevételhez már érdemes dualband meg 5GHz, de mivel nagyon nem vagyok otthon a témában, ezért gondoltam, hogy megkérdezlek benneteket, hogy tudtok-e néhány konkrét modellt ajánlani.

(#34095) wgaborw


wgaborw
tag

Sziasztok!

A minap sikerült hozzájutnomegy D-Link DIR-880L routerhez, ami elvileg most a D-Link routerek teteje, AC1900 cimkével....

Érdekelne, hogy ti hogy tesztelnétek illetve, hogy érdekelnek-e valakit az eredmények... Ha van ötletetek, akkor írjatok...

G.

(#34096) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Router vásárláshoz kérnék egy kis segítséget. Vettem egyAsus RT-N10E routert, amit gyakrabban kell újra indítani, mint amennyit működik. Visszaviszem gariba, de nem tudom mit vegyek helyette. Igazából egy teljesen egyszerű routerre lenne szükségem, viszont legyen nagyon megbízható. Ha lenne rajta usb / torrent kliens sem lenne probléma, ha annyival nem drágább. 20.000 körüli összeget most nem szeretnék rá költeni... Ti mit vennétek?

(#34097) proradeon válasza Stehe (#34096) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, szükséges lenne publikálnod, hogy hány Mbit/s sávszélességű internethez kellene router.

De ettől függetlenül felsorolok néhány ajánlott router-t, plusz az általuk max. lekezelhető internet sávszélességet:
Asus RT-N12 D1 - Max. 65 Mbit/s-es internetkapcsolat mellé
TP-Link TL-WR841N - Max. 90 Mbit/s-os internetkapcsolat mellé
TP-Link TL-WR841ND - Max. 90 Mbit/s-os internetkapcsolat mellé (abban különbözik az előzőtől, hogy cserélhetőek az antennái)

Ha esetleg ennél nagyobb sávszélességű internetkapcsolatod van, akkor a legolcsóbb megoldás egy TP-Link TL-WR1043ND v2.x - max ~900 Mbit/s-os internetkapcsolat mellé

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#34098) Stehe válasza proradeon (#34097) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszi szépen!

A netem 10mbites, ill. a laptopom wifije is 54mbites, szóval az általad említett első router is tökéletesen elég! TP-Linkem még nem volt, bár hallottam róla jót / rosszat is! Az említett termékekkel megbízhatóságilag nincsen gond? Mert igazából nem a legolcsóbbat keresném, hanem a legolcsóbb legmegbízhatóbbat! :)

(#34099) adika4444 válasza Stehe (#34098) üzenetére


adika4444
addikt

Sziasztok!

TP-LINK-kel nekem személyszerint nem volt gondom. 543, 841, 842, 1043, és egyikkel sem volt problémám. Szerintem nyugodtan megveheted a TP-LINK masinát.

üdv, adika4444

(#34100) BLiNk3r válasza BLiNk3r (#34094) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Közben ezt a két routert találtam:
TL-WR1043ND
TL-WDR3600

Ezek mennyire felelnek meg a leírt igényeknek?
A kettő közül melyik a jobb választás?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.