Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34601) kecz


kecz
aktív tag

Sziasztok!

Van most egy TL-WR740N-em, amit a szolgáltató adott a nethez, de nem vagyok megelégedve vele.
Cirka 8 méter távolságban vagyok légvonalban a routertől (ugyanis nem az én szobámban van) és kb 3x megy át a falon a jel, mire ide ér.

Csak én használom az eszközt és csak wifiről.
A régebbi Asus laptopommal nem volt baj a jelerősséggel, de amióta olyan laptopom van, amiben intel 7260-as wifi modul van, ezzel már nem az igazi.

Tudnátok segíteni, hogy merre induljak el, ha egy új routert szeretnék beszerezni?

[ Szerkesztve ]

(#34602) kisbalazs83


kisbalazs83
aktív tag

Sziasztok!
Ha veszek a laptop-ba egy ilyen Intel 7260 HMWWB kártyát és egy TP-LINK WDR3600 routert, akkor milyen wifi sebességet lehet elérni velük? A 2,4GHz-n 300Mbps + 5GHz-en 300Mbps sebességgel, tehát 600Mbps-el fognak kapcsolódni?

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#34603) Dictator^ válasza gyáliSanyi (#34570) üzenetére


Dictator^
veterán

És a WDR4300? WAN to LAN-ra?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#34604) Gubek-Einste válasza kisbalazs83 (#34602) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a router lesz a szűk keresztmetszet így max 300 Mbps link sebességet tudsz maj elérni mindkét frekvencián.
Nem fog összeadódni, csak az egyiken tudsz egyszerre forgalmazni az adapterrel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34605) Gubek-Einste válasza Dictator^ (#34603) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ugyan annyi mivel a két eszköz csak az 5 GHz-s wifi-ben tér el.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34606) #24334592


#24334592
törölt tag

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat topikból küldtek át ide.

Adott egy 20mbit-es kábelnet, ami a modemig vígan eljön. De a upc-s gyári modem+router nagyon gyenge. Nem bírja kiszolgálni a következő klienseket csúcsidőben:
Galaxy S4, Iphone 4S, HTC one, egy laptop kábelen át a routerhez, egy desktop pc netgear N300 usb wifi adapterrel. Ehhez fog majd jönni még egy laptop és egy telefon mindenképp.

Az iphone és a desktop egy emelettel feljebb kapcsolódik a wifi-re, vasbetonon át (távolság kb. 3-4m pont a router fölött, mert itt még mérhető a 20mbit-ből 15mbit, hullámzóan)

A legnagyobb gond a teljesítmény hullámzása. Kábelen nem tudtam ingadozást mérni, pedig egy nap többször speedtest-tel és a upc saját oldalával is próbálkoztam (random tud több mérést, naponta többször is mérni).

Nincs torrentezés egyik kliensen sem (a desktop-on jó volna, de ilyen wifi mellett nem idegesítem magam vele. Már próbáltam és a router meghalt tőle :Y ), csak a szokásos skype, szörfözés, youtube stb. Úgy gondolom, hogy ez nem szabadna gondot jelentsen :F

Így azt gyanítom, h a wifis részével nem tudja kiszolgálni a klienseket a router. Az, h nálam egy szinttel feljebb hullámzik, egy dolog (beton stb. együtt tudok élni vele), de az azonos légtérben lévő klienseknél is szórakozik a net erőssége.

Nem értek sem a hálózatokhoz, sem a technikához így laikusként arra gondoltam, hogy lecserélném ezt a routert, hátha javul a dolog.

Milyen routert ajánlanátok? Keret kb. 25k (+ 5k, ha van értelme felfelé lépni). Kritérium: legyen bitang erős antennája és ne legyen gondja párhuzamosan 3-4 klienssel. Későbbiekben tervbe van véve egy nagyobb csomagra való váltás (50mbit-ig) így ha azt is tudná az szuper lenne.

Ha kell még bármilyen adat, kérdezzetek nyugodtan :)

Köszönöm a segítséget előre is! :R /átfutottam az első hsz-ben ajánlottakat, de belezavarodtam a kínálatba :B /

Az első szintről, betonon át így fest az inssider:

[ Szerkesztve ]

(#34607) Sonja válasza Dictator^ (#34603) üzenetére


Sonja
veterán

935Mbit-et bír valós tesztben, a román Digi 1Gb-es NET-jén. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#34608) zs2994


zs2994
tag

sziasztok ... digi 50/30 hez mit ajánlotok? . nem kell semmi flanc..... :) tegye a dolgát a panelban ... laptopok, telefonok, táblagép lóg majd rajta.... köszi ....

[ Szerkesztve ]

(#34609) Dictator^ válasza Sonja (#34607) üzenetére


Dictator^
veterán

Akkor megéri elhozni inkább azt, ha véletlen gigabites csomagra váltanék nem?
Az a pár ezer már nem dob annyit rajta..
(Ha jól tudom valaki azt írta, hogy a 3600 olyan 850~ig bírja)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#34610) proradeon válasza Dictator^ (#34609) üzenetére


proradeon
őstag

Mind a TP-Link TL-WDR4300 mind a TP-Link TL-WDR3600 képes a gigabites sávszélességű internetcsomag valós sebességének (~920 mbps) NAT-olására. A 850 mbps téves információ. :N

A TL-WDR3600-ban ugyanaz a switch vezérlő van (ami ugyebár felelős a hardveres NAT-ért), mint a TL-WDR4300-ban, így a logika is azt diktálja, hogy ugyanannyit képesek NAT-olni. :)

A különbség mindössze annyi a két modell között, hogy a TP-Link TL-WDR4300 a 3 db antenna miatt 5 GHz-en képes 3x3:3 MIMO-ra, így 5 GHz-en 450 mbps-os (3*150 mbps) linksebességre, 3x3 MIMO képes kliens esetén. Ez a TP-Link TL-WDR3600 esetében "csak" 300 mbps (2*150 mbps), mivel csak két antenna van, így csak 2x2:2 MIMO-ra képes.

A TP-Link TL-WDR4300 többlettudása az esetek nagy részében lényegtelen, mivel ritka a 3x3 MIMO képes kliens.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#34611) TeeJay válasza proradeon (#34610) üzenetére


TeeJay
félisten

a WR1043ND V2!!!-ben pedig úgyszintén az a HW NAT van csak ott még a SOC is újabb és erősebb, cserébe 128MB helyett 64MB RAM van benne ami szerintem kevés kliensnél nem igazán fog érződni
tehát elvileg az is ugyanannyit fog tudni WAN-LAN irányba csak nincs 5GHz wifi, de legalább a 2,4GHz az 3x5dBi antennás nem 2x2dBi mint a 3600-nál

ja és ugye mivel az Archer C7-ben is ez a HW NAT van meg ugyanez a SOC csak ott még egy AC képes vevő is van ezért én úgy fogalmaznék hogy a 1043ND V2 és az Archer C7 csak a +64MB RAM-ban meg az AC-s vevőben tér el semmi másban ;)
és mint tudjuk a C7 a csúcs igencsak bika router

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#34612) proradeon válasza TeeJay (#34611) üzenetére


proradeon
őstag

Igen igen, valóban azokban is ugyanaz a switch vezérlő van ezekben is, de ugyebár valamilyen oknál fogva a TP-Link saját mérései nem azt az eredményt hozzák, amit a logika diktálna. És amíg nincs ezt megcáfoló mérési eredmény, addig - bármennyire is szeretném - én nem javaslom egyelőre a gigabites csomaghoz. :N

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#34613) kali válasza Dictator^ (#34609) üzenetére


kali
legenda

szia,

gyári értékek itt; link

(#34614) Gubek-Einste válasza zs2994 (#34608) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND ami elég lesz ha nem kell gigabites portok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34615) zs2994 válasza Gubek-Einste (#34614) üzenetére


zs2994
tag

koszonom . rendeltem is egy 841et

(#34616) Marrone5 válasza zs2994 (#34615) üzenetére


Marrone5
csendes tag

Üdv.
A két router között mi a különbség?
http://www.arukereso.hu/router-c3144/tp-link/tl-wr841nd-p33452851/termek-leiras.html
http://www.arukereso.hu/router-c3144/tp-link/tl-wr841n-p38252065/termek-leiras.html

(#34617) Intruder2k5 válasza Marrone5 (#34616) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az ND jelűnek cserélhető az antennája, még a sima N fixen ráépített!

(#34618) Marrone5 válasza Intruder2k5 (#34617) üzenetére


Marrone5
csendes tag

Köszönöm! :R

(#34619) Jedster válasza #24334592 (#34606) üzenetére


Jedster
tag

Én vennék egy ASUS N12D1-et. A modem-routert használhatnád továbbra router üzemmódban, az ASUS N12D1-et használhatnád Access Pointnak, vagy akár range extendernek. Gyárilag is támogatja az AP és repeater üzemmódokat. Custom firmwarerrel a 841ND-s TP-link router is tudja ezeket az üzemmódokat. Akár kliensként is tud csatlakozni a routerhez. Első körben ezt próbálnám, mert bőven 10 alatt kijön.

Jó térerő mellett, stabilan át lehet küldeni a 25-30 Mbitet akár egy antennán is. Ha továbbra is ingadozna a sebesség, akkor lehetne kliens oldalon is bővíteni, valami cserélhető antennás adapterre.

[ Szerkesztve ]

(#34620) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Kedves hozzáértők.

Érdekelne, hogy egy három külső antennás pl: TP-Link WDR-4300 és egy Asus RT-N65U beépített antennás router között, nagy a különbség a hatótáv között, vagy pedig ez elhanyagolható? Csak mert azért árban közel 10K. különbség van.

(#34621) kali válasza Sz.Miki (#34620) üzenetére


kali
legenda

szia,

nincs annyira nagy különbség.

(#34622) Sz.Miki válasza kali (#34621) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Köszönöm, talán úgy gondolom, hogy a külső antennás irányíthatósága jobb esetleg.

Azért megnézném milyen a karakterisztikája egy beépített antennásnak.

[ Szerkesztve ]

(#34623) kali válasza Sz.Miki (#34622) üzenetére


kali
legenda

állítani jobb a külső antennákat, a belsőnél az egész routert mozgatni kell, az meg nem mindig megvalósítható, de amúgy egész jók ezek a belső antennás asus routerek, nem maradnak el nagyon a külsőstől.

(#34624) Sz.Miki válasza kali (#34623) üzenetére


Sz.Miki
őstag

TP-linkek nem tűnnek rossznak, de elég sok a hibás darab. Nem tudom megéri-e az Asus felár, jobb-e annyival mint amennyivel többe kerül.

(#34625) kali válasza Sz.Miki (#34624) üzenetére


kali
legenda

sok a hibás?
ez nekem új, pedig abból szórom ki a legtöbbet, mivel a legtöbben az árazást nézik.

(#34626) Sz.Miki válasza kali (#34625) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Én is elég sokat adok el belőle, főleg a TP-link márkából értékesítünk, asus-ból szinte 0 az eladási ráta 1-2 darabot adunk el hetente, de nem igazán jönnek vissza.

TP-ből lányegesen többet visznek, pl 740/741-841 széria a best buy.

A leggyakoribb hibák tp-nél, a gyenge jelerősség, ami még bolti körülmények között is produkálható, wifin, olykor kábelen kapcsolat vesztés, ilyenkor újra kell indítani a routert.

1043nd-től felfelé wdr-4300-ig ezekkel a hibákkal jönnek vissza. Van akinek 2 csere után sem jó :(

Jelenleg egy 6 éves 642g-t nyúzok még mindig nagyon jó, de a wifin már kevéske a sávszél.

[ Szerkesztve ]

(#34627) kali válasza Sz.Miki (#34626) üzenetére


kali
legenda

moddolt firmware alatt volt jellemző a gyenge wifi - de már az is javítva lett -, gyárival mindig okés, ahová mennek kell ilyen hiba miatt, ott többnyire orvosolni tudom, tehát nem a router hibája.
nekem is tl-wdr3600 van most, és nincs rá panaszom, még a 150 lakásos panelban sem nyomja el a sok idegen hálózat, csak megfelelő beállítást igényelt, és így okés.

(#34628) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, mert jelerősítőt szeretnék venni egy Linksys WRT54G routerhez, a kb 5-10 méterre lévő dolgozószobában elég gyenge a jel (sok a téglafal). A hálózat WPA Personal (PSK) + TKIP titkosítású egyébként.

Mit ajánlanátok:

Márkánál maradva néztem ezt Linksys RE2000 N600
Valamint itt egy olcsóbb Asus RP-N14 N300

Valamelyik ajánlott, vagy van ami jobb ezeknél?

Üdv,

adatfalo

www.adatfalodesign.hu

(#34629) LámaZ válasza adatfalo (#34628) üzenetére


LámaZ
addikt

Powerline

Legyen minden jó!

(#34630) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

TKIP vagy AES titkosítást válasszak wpa2-nél? Vagy hagyjam automatikusan?

| Samsung Galaxy S23 |

(#34631) TeeJay válasza StarKiller89 (#34630) üzenetére


TeeJay
félisten

WPA2-AES :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#34632) Gubek-Einste válasza adatfalo (#34628) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a router-ed egy régi G-s így ha még egy repeater is beteszel a rendszerbe akkor elég kevés hasznos sebesség marad meg a végére. Jobb lenne ha vennél egy új N-es típusú router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34633) Sdmv8


Sdmv8
tag

Sziasztok!

A régi Asus routerem megadta magát és helyette szeretnék egy újat. Az igények nem nagyok csak wifi legyen a házban ˇˇ (120nm).
Eddig ezt néztem ki: [link]

Válaszaitokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#34634) Gubek-Einste válasza Sdmv8 (#34633) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net sebesség alá kellene?
Mennyi van a beszerzésre?
Milyen környezetbe (falak száma/anyaga, távolságok) kellene?
Mik az igényeid?
Milyen eszközökkel lenne használva a router?

A kinézett típus ajánlott, ami még hasonló az az Asus N12 D1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34635) Sdmv8 válasza Gubek-Einste (#34634) üzenetére


Sdmv8
tag

Szia!

A net az 10Mbps, tégla falak vannak max. 15-20méter. Laptop és telefonok mennének róla. Lehetőleg 10.000 alatt.

(#34636) adatfalo válasza Gubek-Einste (#34632) üzenetére


adatfalo
senior tag

Köszönöm a választ!

Jó kis router volt ez annak idején, de most, hogy felhívtad rá a figyelmemet, leellenőriztem a router-el (42Mbps/6,1Mbps) és közvetlenül az upc modemről(62Mbps/6,2Mbps) az internet sebességet, és tényleg nagy a különbség.

Így akkor marad egy új router vásárlása, aztán meglátjuk, hogy kell-e még jelerősítő, vagy PoE.

Mit ajánlanátok egy ~62/6Mbps nethez, téglafalas, ~140m2 -es lakásba(de a 3 szoba ahol jónak kell lennie a jelnek kb 10méteres sugárban vannak 2-3 téglafallal elválasztva.)

Amit szánnék rá kb 20k , a kinézet nem számít az erősség a lényeg.

Előre is köszi! :R

www.adatfalodesign.hu

(#34637) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Üdv!

Olyan helyzet áll fenn, hogy volt egy tp-link routerem, ami tönkrement, garanciás még, bevittük a boltba ahol vettük, csakhogy kiderült, hogy az a bolt megszűnt! Most egy ruhabolt van ott. Átvette a csávó a routert, azt mondta, hogy utánanéz ki intézi ezt a garanciát most, de azóta nem hívott.

Mi a forgatókönyv ilyenkor? Garancia az garancia. Tehát nem szándékozok fizetni. Egyébként az adott terméket (amit most így nem tudok leírni) elvileg már nem is gyártják. Tehát ha garanciáztatom is, akkor mit fognak helyette adni? Vagy vissza adják a pénzt?

(#34638) nucleos


nucleos
csendes tag

Sziasztok!

Céges környezetben mennyire tudnak helytállni a nyitó hsz-ben felsorolt 15-20k Ft-os routerek?
Szempontok:
- legyen dual-band! (sebesség mindegy, 802.11n elég)
- bírjon 30 (!) eszközt párhuzamosan; uplink 100Mbit, nem is lesz több
- jó lenne, ha tudna WDS-t (közös SSID az irodában, ha esetleg lesz másik WDS képes eszköz a jövőben)
- csak access point módban lesz használva, szóval hardver NAT, stb. nem érdekes
- azonos emelet, kb. 60-70 m2-nyi nyitott területet fedjen le, nincsenek falak, illetve kevés, az is gipszkarton

Inkább AP-t keressek vagy megbízhatóak ezek a routerek?

Korábban egy WRT54GL szolgált 5+ évig, csak elfáradtak a kondik benne. Most egy Linksys EA2700 van, ami egy jó nagy rakás szemét a Cisco Cloud nyűggel (WDS-t sem tud...), illetve egy Apple Airport Extreme, ami szintén elhalálozott, nem bírja a terhelést, sistergő hangot ad ki és random eltűnik a hálózat félóránként pár percre (de nem dob le).

Keressek valami commercial eszközt (jóval többért; pl. Ubiquity Unifi AP Pro) vagy el tudják látni 2014-ben a fenti igényeket a TP-Link/Asus/stb. routerek és kijön ennyi pénzből stabilra?

Köszi előre is a segítséget!

(#34639) krealon válasza nucleos (#34638) üzenetére


krealon
veterán

30 kliens eszkoz kiszolgalasra en legalab 2 db AccessPoint uzembehelyezeset javasolnam.
Es ha mar kell 2 (ami latszolagosan 1 db-kent latszik), akkor az Ubiquiti UniFi -nal olcsobban nem uszod meg. Szerintem.

Egyebkent jol szuperalnak a SoHo routerek AP / switch uzemmodban (az Atheros-os TP-link-ekre ajanlott Gargolye firmware telepitese), de 30 kliensnel mar nagyon keves hatasos savszelesseg jut 1 eszkozre.

(#34640) nucleos válasza krealon (#34639) üzenetére


nucleos
csendes tag

Köszi a választ.

30 kliens jutna erre az egy AP-re/routerre. Ebből kb. 20 az okostelefon, tablet, stb., kb. 10 laptop.

2 eszköz van jelenleg is, a felsorolt 2 (a cloud csoda Linksys és az Apple). Ha nem muszáj, nem cserélném mindkettőt, de hosszú távon az a cél.

A Unifi nyilvánvalóan jobb megoldás lenne, ráadásul egységes, de ahhoz igazán mélyre kell nyúlni a zsebbe. A kérdés az, hogy a meglévő Linksys EA2700 mellé, az iroda másik végébe bekerül egy új SOHO eszköz, az boldogul-e ezzel a kb. 20+10 klienssel?

(#34641) StarKiller89 válasza ReSeTer (#34637) üzenetére


StarKiller89
senior tag

A ruhaboltosnak otthagytad a routert? :U :C

| Samsung Galaxy S23 |

(#34642) Sz.Miki válasza ReSeTer (#34637) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Ha jogutód nélkül megszűnt a bolt, akkor a garanciával nem sokra mész, max a gyártónak tudod kiküldeni. Privátban adok egy tippet, hogy még mit tudsz tenni.

(#34643) zoltan6 válasza StarKiller89 (#34641) üzenetére


zoltan6
őstag

majd jól elviszi a kici kinai ember a hazájába,azt jöhet a tömeggyártás tp-kink néven. :)) :DD

(#34644) Gubek-Einste válasza Sdmv8 (#34635) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide megfelelő lesz az Asus N12 D1 vagy a TP-Link 841ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34645) Gubek-Einste válasza adatfalo (#34636) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k-ból már gigabites típus érdemes venni, ajánlottak: Asus N15U/N16/N18U/N56U, TP-Link 1043NDv2/3600/4300.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34646) Gubek-Einste válasza nucleos (#34640) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én inkább a mostani Linksys-t tenném át AP módban és az újat állítanám meg elsődleges eszköznek.
Próba szerencse alapon mindenképpen meg lehet próbálni, max még visszaviszed 3 napon belül ha nem lesz megfelelő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34647) LámaZ válasza Gubek-Einste (#34646) üzenetére


LámaZ
addikt

Sziasztok!
Erről a 3G-s routerről mondanátok nekem egy véleményt? Vegyem, ne vegyem....

Legyen minden jó!

(#34648) zse014


zse014
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Nem nagyon értek még a routerekhez ennek következményeképpen brickeltem a sajátom (TP-Link WR740N) openwrt-ről gyárira visszaállas közben (power világít és pár másodpercenként a többi is felvillan) és nincs megfelelő eszközöm, egyben technikai tudásom az unbrickhez + openwrt miatt gari sincs szerintem.
Szóval max 10eFt-ig érdekelnének routerek.

3 laptop, 1 tablet és egy telefon van, amit ki kéne szolgáljon, lehetőleg wifin. A készülékek N kompatibilisek. Az 5Ghz-es tartományban már nem vagyok biztos.
Az egyik laptopról szeretném "streamelni" a HD filmeket a másikra, szóval az egyiken tárolom és belső hálón azt elérve másikról játszom le.
Ha ez ebben az árkategóriában nem lehetséges wifin, akkor jó a kábeles megoldás is.
Az előző kábelen 12Mb/s-el másolt, wifin 0,1-2Mb/s között ugrált. A netem Digi 50/30, ebből 30-40 jött wifin, max 5m-re a routertől és mellette is.

Segítségeteket előre is köszönöm.

OnePlus 6T

(#34649) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok! Párom routert szeretne venni 5000ft keret van rá. Sajnos feljebb nem tudunk menni. 2 antennásat, és N-esben gondolkodunk. Tipp? Köszönjük! :R
Gondolkodunk egyébként ezen - esetleg ha tud véleményt írni róla valaki, azt is megköszönnénk! :)

(#34650) TeeJay válasza Tav-Csoves (#34649) üzenetére


TeeJay
félisten

ha csak ennyi a keret rá akkor a WR841N vagy ND tökéletes választás
már szinte csak V8 V9 hardver kiadást kapni azok meg nagyon izmosak
93-94megabitig simán lekezeli majd a kapcsolatot :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.