Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34851) maoAAC


maoAAC
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Linksys EA2700-as routerem, és digi200 (jelenleg 100/25) netem. Ha az ethernet a gére csatlakozik akkor hasít rendesen kb 90-95 között. Routeren keresztül 20-50 között ingadozik. Mi lehet a probléma? Tud valaki segíteni, már mindent kipróbáltam, de semmi sem segített. A digi meg említésre se méltó válaszadásban.

Próbáltam, ipv4-en elsődleges és másodlagos ip-t megadni a digi honlapjáról, kikapcsoltam a router tűzfalát, illetve egy insabil dd-wrt firmware-t is felraktam.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv.
Zs.

(#34852) kali válasza maoAAC (#34851) üzenetére


kali
legenda

szia,

router problémákban itt kaphatsz segítséget; link
az ea2700 a 200-as pppoe netet is átnyomja kábelen wan <-> lan irányban, ha minden feltétel adott.
írd majd le odaát, hogy a 20-50 megabit/sec kábelen, vagy wifi útján adódik, előbbi esetben lehet például bekötési hiba, amit a munkaállomás hálókártyája lekezel, de a router már nem tolerál, wif esetén meg ellenoldal, környezeti tényezők és beállítások kérdése is a sebesség.

MC Pite; leírta a lényeget krealon a torrentes forgalom kapcsán, hogy miért megterhelő(bb) az ssd szempontjából, mint sok más adatfolyam.

[ Szerkesztve ]

(#34853) Multibit válasza MC Pite (#34850) üzenetére


Multibit
veterán

Mi volna, ha a drága AC56U helyett vennél egy olcsóbb routert és egy ZyXel NSA310S NAS-t? Sok gondod megoldódna :)

(#34854) MC Pite válasza Multibit (#34853) üzenetére


MC Pite
veterán

Lehet picit részletesebben hogy mire gondoltál? Nézegettem nas+router kombókat is, de router terén amit elvárok, azok már annyira nem olcsóak (gyors wifi -mert baxhatom ha wifin töredéke sebesség jön át-, mimo, gigabit, jól managelhető).
Első blikkre ugyanazt tudja amit már a router is tud (RT-N16-ról váltanék feljebb), ez a nas kicsit gyorsabb fájműveletekben, árban kb hasonlóra jövök ki a két felálással (kb egy tizessel drágább a nasnál az AC56; ha nem kéne gyors wifi, akkor meg jöhetne az N56 vagy az RTN18). Az igaz hogyha elég lenne a pót routerem akkor már lenne árelőny a nasnál.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#34855) Multibit válasza MC Pite (#34854) üzenetére


Multibit
veterán

Az Asus RT-N16-tal elégedett vagy? Ha igen, első körben vehetnél egy olcsó NAS-t hozzá. Elfelejtheted a routeren való torrentezést és a routerre akasztott HDD-t. Sokkal gyorsabb egy ZyXel NAS, mint az N16 + HDD páros! A NAS-sal mekkora sávszélességgel akarsz le- feltölteni?
N-es wifi-vel úgy 90-120 Mbit/s várható el, ha ennél gyorsabb kell, akkor AC-s routert és AC-s ellenoldalt vegyél! Mekkora internet sebességet kell kiszolgálnia a routernek?

(#34856) dokee78 válasza Multibit (#34855) üzenetére


dokee78
félisten

TP-Link WR841N típusú routerem van 100/50-es diginettel.
Érdemes lecserélni vagy kiszolgálja ezt a net csomagot?

Másik kérdésem:
Melyik most a legjobb vétel a gigabites lan csatlakozós routerek közt?

(#34857) Gubek-Einste válasza dokee78 (#34856) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gigabites típus kell már ehhez a nethez.
Ajánlott típusok: Asus N15U/N16/N56U, TP-Link 1043NDv2/3600/4300, áruk 13-20k.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34858) MC Pite válasza Multibit (#34855) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát... elégedett vagyok a 16-ossal, csak a wifi nem elég gyors (finoman fogalmaztam) illetve (főként vezetéken) az ssd sebessége is elég karcsú. Idáig elvoltam ezzel, de most fejlesztenék. Noti egyelőre 300-as, de ősszel valószínű csere, és már ac-s vezérlővel rendelkezőre. Egyébként az aktív torrentek száma és egyéb erőforrásbéli dolgok elegek nagyjából.
Az tuti hogy a nas sokkal gyorsabb az N16-nál - de az AC56nál már nem sokkal.
30Mbites a net, tölt is stabilan 3megabájt felett.

Főként a képek, programok másolásakor kellene wifin több kraft, és vágom hogy ehhez a noti adapterét is updatelni kell.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#34859) dokee78 válasza Gubek-Einste (#34857) üzenetére


dokee78
félisten

Nem elég a 100-ashoz?
Úgy tudtam 100 fölött kell gigabites.

(#34860) Kiki18 válasza dokee78 (#34859) üzenetére


Kiki18
őstag

Eldobni nem fogja a netet,és valószínűleg nem fog fagyogatni,de az a bizonyos 100-as csak elméleti 100-as. Valójában arouter 90-91mbps-t tud routolni maximum.A digit ismerve pedig úgyis többet fogsz kapni kerek 100-nál.
Szóval ha ki akarod használni a maradák mbps-eket és a jövőre is szeretnél gondolni,akkor ajánlott váltanod. :K

(#34861) kali válasza dokee78 (#34859) üzenetére


kali
legenda

~ 93 megabit/sec korlátos lesz, és már akkor is maximumon megy a router, nem marad benne tartalék.
addig csak a tartalék hiánya adott, amíg a digi 100-as eszközkkel biztosítja a 100/50 netet, mert akkor csak 94 -95 megabit/sec adott, de ha valós 100/50 lesz -mert idővel mindenhol eszközöket...stb cserél -, ami 108-110/54 lesz, ott már több lesz a hiány sebességben is.

(#34862) dokee78


dokee78
félisten

Köszi okosabb lettem ma is.
Az a D-link 636L router nem jó vétel?
Mert olcsóbb,mint a TP-Link WR1043N.

(#34863) krealon válasza dokee78 (#34862) üzenetére


krealon
veterán

"Az a D-link 636L router nem jó vétel?"

A hardver az nagyon jo lenne, de sajnos a hozza kiadott GPL kod es a gyari firmware-is rendkivul elavult, igy senki sem allt eddig neki normalis WRT portot kesziteni.
https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?pid=239451#p239451

(#34864) dokee78 válasza krealon (#34863) üzenetére


dokee78
félisten

De aki nem buherál annak sem jó vétel?
Ja már látom, elavult.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#34865) krealon válasza dokee78 (#34864) üzenetére


krealon
veterán

Csak fusd vegig a User Manual-t.
Ha ettol nem megy el a kedved tole, nyugodtan vedd meg.

(#34866) Vágásiferi


Vágásiferi
újonc

Sziasztok!

A digi sávszélesség növelés óta 100/50 Mbit-es netem van és ehhez keresek wifi routert, legalább egy USB 3-as porttal.
Ez körülbelül a lakás alaprajza: (szaggatott: ajtó - kb 1 méter széles;a 3,4,5 fölött a vékony vonal az ablak)

Panel lakás 5cm-es, a 4-es és 2-es hely közötti kis átjárónál 10cm-es vasbeton falakkal és legalább 6 másik router látható az 5-ös helyről (a router egy 2 méter magas szekrény szélén van - piros téglalap).
Az aktuális routerem Asus RT-N12e nem működik megbízhatóan (5.5 Mbps - 130 Mbps-ig bármit produkál az 5-ös helyen, ha rossz napja van, akkor pingeléskor 1000ms-et is késik a csomag vagy elérhetetlen a router - akár közvetlenül a router mellett, a csatorna beállítás automatikus, de manuálisan is állítottam már - szinte mindig kerüli a többi látható router csatornáját)
A notimban (Asus N56VZ) Intel Centrino Wireless N 2230 adapter van, amiről sok rosszat olvastam és tapasztaltam (másik helyen T-home-os, virágmintás ZTE router olykor 30 percenként ledobja a hálózatról, néha meg gond nélkül működik).

Szóval ezekhez a mostoha körülményekhez keresek routert :(
Nem tudom, hogy merjek-e Asus routerbe beruházni ismét vagy inkább a Netgeart válasszam.
Asus RT-AC56U, Netgear R6200 az olcsóbbik (relatív)
és Asus RT-AC66U, Netgear R6250 a drágábbik amin gondolkozok.
Aki tud jobbat ajánlani hasonló árban az ne fogja vissza magát.

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#34867) Vágásiferi válasza Vágásiferi (#34866) üzenetére


Vágásiferi
újonc

Elfelejtettem hozzátenni, hogy az 5-ös helyen az átlagos állapot:

és ilyenkor az internet:

Az 1-es helyen szokott jönni a 80/50 körüli sebesség speedtest-en.

(#34868) Gubek-Einste válasza Vágásiferi (#34866) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nyugodtan vehetsz Asus-t ismét, a mostani N12E nagyon nem ajánlott típus, sok baj van vele.
Jó lesz az AC56U is, többeknek is van itt a fórumon és megelégedéssel használják.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34869) Multibit válasza Vágásiferi (#34866) üzenetére


Multibit
veterán

A jelenlegi routered (azon kívül, hogy nem ajánlott típus) nagyon rossz helyen van! Mely helyiségekben van kliens eszköz, ami a routert használná? Biztos, hogy vasbeton falakkal kell megkűzdenie a jelnek? Felvetődik az örökös dilemma: 2.4 GHz vagy 5 GHz. Ha a vasbeton falak sokat csillapítanak, jobban járhatsz egy 2.4 GHz-es típussal, ami viszont lassabb. Mindenképpen szükséged van AC wifi-re? Ha bevállalós vagy, kivárhatod az új Asus RT-N18U típust, ami N-es wifi-vel működik! A falak miatt lehet, hogy jobban járnál külső antennás típussal. A már említett 18-as modell mellett a Asus RT-AC66U vagy Asus RT-AC68U is szóba jöhet, bár ezek jóval drágábbak. Sajnos azonban az a helyzet, bármelyiket választod, csak a gyakorlatban, tehát otthon fog kiderülni, hogy az igényeidnek megfelelően működik-e az új router. Ja, nagyon sok múlik az ellenoldalakon (laptop, telefon, tablet, stb.)!

(#34870) Vágásiferi válasza Multibit (#34869) üzenetére


Vágásiferi
újonc

A 2,4,5-ös helyiségekben vannak kliensek, amik használják a routert (2,4-esnél a speedtest olyan 40/40-et tud, de az 5-ös a kritikus)
Biztos, hogy vasbeton falak vannak.
Hosszú távra tervezek, szeretnék később ac-s eszközöket (ha gyárilag nincs lockolva a notebookom wifi kártyája, esetleg vennék új adaptert vagy új notebookot 2-3 év múlva)

(#34871) DeadmaN89


DeadmaN89
csendes tag

Sziasztok,

Egy kicsit off lesz, ezért bocsi, de jól jönne némi segítség. Olyan kérdésem lenne, hogy meg lehet-e oldani azt, hogy a szüleim házától kb. 2-2.5 km-re lévő tanyára kihelyezett IP kamera tudja venni a háztól sugárzott Wifi jelet. A router típusa ha jól emlékszem: TP-LINK TL-WR340GD. Létezik olyan antenna, ami ezzel kompatibilis és elegendő hatótávot biztosíthat?

Sajnos nagyon megszaporodtak a lopások, viszont az internetet oda nem fogjuk tudni kivezetni. A térerő és elég gyér ezért a gsm kamera is kilőve viszont azonnali riasztást szeretnénk.

Előre is köszi a segítséget!

(#34872) MC Pite válasza DeadmaN89 (#34871) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem lehet. Olyan usb-s router kell, amibe tudsz egy usb-s sticket rakni és 3G-n megy fel a netre. Nagyságrendekkel olcsóbb, egyszeri költsége kb 12k, meg utáni tölteni kell a kártyát ahogy fogy.
Ha még nincs kamera, jó tudni hogy infra nélkül vga felbontásban amit rögzítenek az olcsóbbak, használhatatlan; bármire is.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#34873) DeadmaN89 válasza MC Pite (#34872) üzenetére


DeadmaN89
csendes tag

Értem, köszönöm a tippet, akkor majd próbálok szerezni tesztre stick-eket mind a három szolgáltatótól, hátha sikerül elfogadható sebességet kicsikarni valamelyikből, csak sajnos a romániai határ mellett annyira már nem jó a lefedettség.

Tudsz esetleg ajánlani IP kamerát, amivel talán már arcot is lehet azonosítani? Mindenképpen egy HD tudásúra gondolok, 640X480 nem játszik, meg nem ártana ha az éjszakai módja is használható lenne.

(#34874) MC Pite válasza DeadmaN89 (#34873) üzenetére


MC Pite
veterán

Jót nem tudok... Valószínű elég x másodpercenként egy hd kép, annyira nem kell hozzá brutál sávszél.
De ha csak nem személyesen mész megverni az embert, ***t sem ér :(
Az találd ki hogy pl dyndns kell-e, vpn kell-e, stb (router miatt).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#34875) DeadmaN89


DeadmaN89
csendes tag

Router kapcsán nekem a Tplink-ek elég jól bejöttek, erre a modellre gondoltam: tp-link-tl-mr3020-150mbps-n-3g

Kamerából pedig a Sec-Cam Hungary gépeit nézem, 26 körül van megapixeles, egész jó a honlap, már hívtam is őket, készségesnek tűnnek. Rákérdez a sales-es csóka a kompatibilitásra meg egy-két funkcióra, szerintem ha okés akkor innen rendelek.

(#34876) dibyduby


dibyduby
újonc

Sziasztok!

Wifis routert szeretnék vásárolni digis 200/50 Mbps nethez. A routerre csak wifin fognak gépek kapcsolódni, így nyilván az lenne a lényeg, hogy ki tudja préselni magából ezt a sebességet vezeték nélkül.
Az egyik laptop "csak" N-es, a másik már tudja az AC hálózatot is. Ezen kívül két mobil csatlakozna, amik szintén N-es csatlakozásra képesek.
A lakás kb 70nm és max 2 falon kéne átmennie a jelnek.
Ha esetleg lenne rajta usb 3, annak külön örülnék :)
Tudnátok ajánlani olyan routert, ami megfelel ezeknek a kritériumoknak?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#34877) Multibit válasza dibyduby (#34876) üzenetére


Multibit
veterán

1. Topic összefoglaló elolvasása
2. Némi visszaolvasás
Ha a fentiek megvoltak, már mindent tudsz ;)

(#34878) Jedster válasza dibyduby (#34876) üzenetére


Jedster
tag

ASUS AC56U, de ha van rá pénz, akkor AC68U.

(#34879) dibyduby válasza Jedster (#34878) üzenetére


dibyduby
újonc

Köszönöm a segítséget :)

Multibit:
1. Sajnos az valóban elmaradt, pedig hasznos lett volna ;)
2. Visszaolvastam, de nem voltam biztos a dolgokban...

[ Szerkesztve ]

(#34880) Multibit válasza dibyduby (#34879) üzenetére


Multibit
veterán

A 200 Mbit/s teljes kihasználásához N-es wifi felejtős. Viszont az AC routerekkel csak akkor mész valamire, ha az ellenoldal is AC-s!

(#34881) dibyduby válasza Multibit (#34880) üzenetére


dibyduby
újonc

A 2 laptopból az egyikben N, a másikban AC wifi van. Amelyik csak az N-t tudja, annál mondhatni lényegtelen a sebesség, mert főként böngészésre van használva. :)

D-link Dir-868L-ről valami vélemény? Az említett asus-okkal összehasonlítva nem tűnik rossznak.

(#34882) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki! Az első hozzászólásban lévő összefoglaló elolvasása után a Ti véleményetek is ki szeretném kérni Wifis Router vásárlása kapcsán. A probléma a következő: Jelenleg egy 4 portos 10/100 wifi 54Mbps -os Belkin(330mhz-es processzorral) routerem van 50/50Mbps net mellé ami párhuzamosan tudja egyszerre le és fel is az 50-50Mbps-t. Ha töltök le szinte teljes sávszélességgel, akkor a böngészés használhatatlan, de ha közvetlen a gép gigabites hálókártyájában használom a netet akkor böngészni is tudok és nincs semmiféle lassulás sem.

Amire használni szeretném én és a családom az új routert: Két asztali gép utp-n csatlakoztatva, xbox és bluray szintén utp-n csatlakoztatva, két laptop wifin és a telefonok, tablet is. Legyen gyors megbízható, ne legyenek lassulások, ha az antenna cserélhető, illetve vezeték segítségével a ház más pontjára is elvihető az opciónak jó. A ház egy 120nm-es kertes családi ház fő falak B30-as téglából, ami még szempont, hogy megfelelő jel erősség legyen az udvar környékén is.

Hát röviden ennyi lenne, remélem semmi lényeges információt nem hagytam ki!

Válaszotokat és segítségetek előre is köszönöm!

(#34883) Gubek-Einste válasza Gtaati (#34882) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy lényeges információt kihagytál: mennyi van a beszerzésre?
Ajánlatos lenne egy gigabites router-t beszerezni, ajánlott típusok: Asus N15U/N16/N56U, TP-Link 1043NDv2/3600/4300.
Nem szabad az antennákat külön választani, az összesnek egy helyen kell lennie és azonosnak kell lenniük. Ha az adott hely kevés a jel akkor egy másodlagos eszközt kell az üzembe állítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34884) Gtaati válasza Gubek-Einste (#34883) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello, köszönöm szépen a gyors válaszodat! Kb 10-15 ezer ft környéke amit gondoltam. Az összefoglalóból amivel szemeztem a következő: TP-Link TL-WR1043ND v2.x:

Köszönöm!

(#34885) Gtaati válasza Gtaati (#34884) üzenetére


Gtaati
őstag

Még annyi kérdésem lenne, hogy a TP-Link TL-WR1043ND v2.x: esetén létezik verzio szerint fehér-fekete téglatest formájú illetve egy újabb ami tiszta fekete és designesebb? Hardverre illetve tulajdonságaikat nézve van köztük bármi különbség vagy csak küllemre? Köszönöm!

(#34886) Gubek-Einste válasza Gtaati (#34885) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

v1

v2

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34887) Gtaati válasza Gubek-Einste (#34886) üzenetére


Gtaati
őstag

Köszönöm szépen! Érdemi különbség van-e köztük?

(#34888) Gubek-Einste válasza Gtaati (#34887) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A v2 hardveresen lényegesebb erősebb mint a v1, már csak v2-t lehet újonnan kapni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34889) Gtaati válasza Gubek-Einste (#34888) üzenetére


Gtaati
őstag

Köszönöm! Akkor ez gyorsan eldőlt! Köszönöm még egyszer a segítséget és a tanácsokat! :R

(#34890) allein


allein
addikt

Jó estét. Szeretném lecserélni a mostani routeremet (TL-WR940) egy gigabitesre. Mit érdemes vásárolni? 20.000 - 30.000 közötti árkategoriára gondolok.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#34891) szaszapi


szaszapi
őstag

Hello!

TL-WR1043ND v2 routerem van.Az elérhető legfrissebb firmware van rajt.Openwrt-t nem szeretnék,csak akkor ha nem jön össze ez az ftp dolog.Külső vinyót szépen fel tudom ismertetni,belső lanon el is érem,de külső gépről sehogy nem akar összejönni.Tud valaki segíteni,illetve milyen ftp kliens kellene hozzá.A TC beépítettjével csináltam...eredménytelenül.

(#34892) kali válasza allein (#34890) üzenetére


kali
legenda

szia,

tl-wr1043nd v2 (ha elég a wifi tekintetében a csak 2.4 GHz), tl-wdr3600, tl-wdr4300, tl-wdr4900 (daul band), rt-n56u, rt-n65u.

szaszapi; szia, itt inkább segítenek; link

[ Szerkesztve ]

(#34893) allein válasza kali (#34892) üzenetére


allein
addikt

Van kettő tv készülék, kettő médialejátszó, egy Nas szerver. Őket lanon szeretném csatlakoztazni, nyílván szükség lesz egy gigabites switchre is. Wifin telefonnal csatlakozom és ķèt laptoppal. Nem gond ha az új router wifis része erős. Általad javasolt gigabites asus egész jónak néz ki.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#34894) Gubek-Einste válasza allein (#34893) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindegyik megfelelő lesz ehhez a terheléshez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34895) allein válasza Gubek-Einste (#34894) üzenetére


allein
addikt

Szia. Elnézést, inkább rékérdezek. MIndegyik, arra gondolsz, hogy a kali által beírt bármelyik router megfelelő?500/100 Mbps sávra váltok.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#34896) kali válasza allein (#34895) üzenetére


kali
legenda

kábelen mindegyik írt router bőven 500 megabit/sec felett tud wan <-> lan irányban (is), a wifi meg több tényező függvénye, de fontos megjegyezni, hogy 5 GHz sávon több átfér, bár fogékonyabb is az a sáv a befolyásoló tényezőkre.

(#34897) Gejza1981


Gejza1981
tag

diginet500-ra pályázok és a mostani router már ősrégi, így a kérdés az, hogy az itt már többször említett modellek közül melyik az ami ajánlott az 500-hoz úgy, hogy legyen benne bőven tartalék az 1000-hez is...

TP-LINK TL-WDR3600 és TP-LINK TL-WDR4300 N750 ezek nagyjából egy árban vannak

TP-LINK TL-WDR4900 és ASUS RT-N65U meg ezek is

tehát nem az árat nézve, melyik a __leginkább__ ajánlott?

(#34898) allein válasza kali (#34896) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#34899) kali válasza Gejza1981 (#34897) üzenetére


kali
legenda

szia,

a hardveres kiépítéseket megtalálod a téma összefoglalójában, így azokat nem írom le külön, de a lényeg, hogy én szempontul venném, miszerint van/lesz 3 antennás ellenoldali wifi modul, ami jobb, mint 2*2:2 mimo képességű, mert akkor az dönthet a 3600-as és a többi között - nekem például nincs jelenleg, ezért vettem csak 3600-ast -, illetve bizonyos esetekben kihegyezve a wifi szórás az 5 GHz sávra, mint például a 4900-as esetén, ahol a 2.4 GHz belső antennát kapott - ellentétben a 3600-as és 4300-as 2.4 és 5 GHz külső osztottjával -, így gyengébb és problémásabb lehet 2.4 GHz szórás, mivel szélsőséges helyzetben az egész router mozgatanadó, mert a külső antennákon csak 5 GHz megy, de cserébe utóbbi szórása jobb az elődöknél, mivel a teljes 5 dBi értéket az 5 GHz kapja.
az rt-n65u érdekes jószág, mert a ralink cuccokat fenntartással kezelik néhányan, nem is annyira elterjed, de a munkabírásával nincs gond, én szeretek vele dolgozni, ha ilyet kell letelepíteni, és a belső antennák ellenére is aránylag jó a szórása.
5 GHz sávon ez is jobb (3*3:3) mimo képességű, mint 2.4 GHz alatt (2*2:2).
vedd tehát alapul, hogy melyik mennyire lenne/lesz kihasználva, ár/érték arányban melyiket érdemes választanod, érdemes ráfizetned a többletet a drágábbakra, vagy esetleg nem, mert amivel többet tudnak, azok nem lennének kihasználva, és dönts úgy.
fontos még tudni, hogy nincs olyan, amelyik tudja a gigabites wan <-> lan átvitelt, mindegyik alatta van kicsivel, nincs is olyan router jelenleg még a legdrágábbak között sem, amelyik maximálisan kihajtaná a szabvány felső határát, de közel van hozzá, hozzávetőlegesen olyan arányban, mit a legjobb 100-as router is csak 93-94 megabit/sec környékén tud.

allein; nincs mit!

[ Szerkesztve ]

(#34900) Gejza1981 válasza kali (#34899) üzenetére


Gejza1981
tag

köszi a kimerítő választ, de wi-fi csak másodrendű szempont a történetben, kábelen lóg a gép, a többi kütyü (pl tablet, mobil meg nem letöltésre van, így azoknál a sebesség rohadtul nem számít nálam)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.