Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30264) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Eloszor is, remelem vegig olvassatok. :D
Ugy nez ki haldoklik a jelenlegi routerem s kellene egy masik helyette.
Ar nem elsodleges szempont, ami fontos, hogy minel inkabb testreszabhato legyen.

Ertem ez alatt, hogy mindenkepp olyan kell amire lehet kulso vinyot csatlakoztatni, s ezaltal konnyen hasznalhato torrent kliensnek, fajl megosztasra, FTP szervernek stb.
Jo lenne ha a vinyon tarolt fajlok konnyeden elerhetoek lennenek, halozati megosztaskent, a kevesbe hozzaerto felhasznalok miatt(ne kelljen ftp csatlakozas vagy ilyesmi extra).
Persze zokkenomentesen lehessen onnan pl filmet nezni a gepen(HD-t is), ne kelljen emiatt atmasolni pl.

Nem lenne rossz ha lehetne hozza faragni egy kivulrol is elerheto, jelszoval vedett webes feluletet, ahonnan akar teloval is leszedhetoek a fajlok, kepek megnezhetoek ilyesmi.
Ehhez gondolom custom firmware kell vagy valami olyan megoldas amivel egy kis linux rendszert ala lehet huzni.
Ez azert is lenne fontos, hogy pl. en ha kitalalom, hogy fel akarok rakni ra mondjuk egy mindig elerheto Mumble szervert vagy socks proxyt stb, akkor ezt is megtudjam tenni.

Ertelemszeruen legyen benne egy normalis tuzfal vagy lehessen ala rakni, meg jol mukodo QoS.
Torrent miatt ne legyen neki gond, ha nagyon sok kimeno, bejovo kapcsolat van, ne nagyon lassuljon le lehetoleg ez miatt a sima bongeszes (persze nem arra ertem, hogy ha elzabalja a savszelt akkor is menjen, de a mostani mintha nem mindig szeretne a sok kapcsolatot s akkor is belassul a netezes ha csak a fele savszelt hasznalja amugy).

Lehet sok hulye keres van benne, 6 eve nem vettem routert, igy nem foglalkoztam vele mostansag mit tudnak, ezert inkabb leirtam.
Azon is agyaltam, hogy lehet valami nem ilyen fullos router kellene, hanem kozepkategorias, meg egy Raspberry Pi melle, de lehet azzal se lennek elorebb.

Minden javaslatot szivesen fogadok, elore is koszi. :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.