Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) anonymus89


anonymus89
addikt

Valaki please! :O

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#3252) Devdi


Devdi
aktív tag

Sziasztok. Teljesen nem értek ehez a router témához. A lényeg az hogy 2 géphez kellene. Wifi nem kell felesleges mivel mind a kettő asztali pc. Ne legyen túl drága. ADSL nethez kellene.

(#3253) jerry311


jerry311
nagyúr

anonymus89, Devdi

szerintem mindkettőtöknek jó lesz. Jókat írtak róla neten. Saját tapasztalatom nincs ezzel a routerrel kapcsolatban.

(#3254) anonymus89 válasza jerry311 (#3253) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi szépen!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#3255) Cs(|)be


Cs(|)be
tag

Pénz nem annyira számít alapon, kifejezetten torrentezésre milyen kütyüt ajánlotok? Gigabites port sem hátrány, nem kell hogy N-es legyen. Csak 2-3 gép menne róla. Thx ,csibe

(#3256) Bandoras


Bandoras
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek melyik router éri meg a leginkább, merthogy teljesen amatőr vagyok a témában. Ezt a hármat ajánlották:
Gigabyte GN-BR03GM-RH
D-Link DI-524 AirPlus G
SMC WBR14S-N2

(Ha van jobb ötlet, azt is megköszönném, a lényeg hogy wlan legyen, max 15k.)

(#3257) Cs(|)be válasza Cs(|)be (#3255) üzenetére


Cs(|)be
tag

Dlink DIR-655 mellett döntöttem, köszönöm a sok segítséget. :F :W

(#3258) jasszer


jasszer
senior tag

Sziasztok,

Az érdekelne h mennyire működőképesek a wifis routerek USB portjai - konkrétan egy nyomtatót szeretnék rákötni - de egy korábbi "szívás" miatt szkeptikus vagyok: anno egy Draytek Vigor-ral próbáltam egy LPT1-es nyomtatót használni, de az istennek sem ment.

Ezt néztem ki: Asus WL-500GP. Van vkinek tapasztalata az ilyen routerekkel/nyomtatással kapcsolatban?

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#3259) jerry311 válasza jasszer (#3258) üzenetére


jerry311
nagyúr

Há' az USB-ről nem tudok semmitse mondani, mert olyanom nem volt / nincs. Viszont a mai napig egy Draytek Vigor 2104p-t használok, nyomtatóval együtt. Ebben lehet tudok segíteni. :)

UI: azért arra érdemes figyelni, hogy USB 2.0 legyen a routeren, különben időközben elfogyhat az adat és kiköpi a nyomtató a papírt 1/2 oldal után.

[ Szerkesztve ]

(#3260) jasszer válasza jerry311 (#3259) üzenetére


jasszer
senior tag

Köszi, a Draytekes gond már a múlté, 2.0-ás a kinézett router, majd megkérdezem a boltban h visszaveszik-é, ha nem működik a nyomatóval. :)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#3261) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!

UPC-s netemet szeretném lakáson belül 2 gépre megosztani, mindenképp vezeték nélküli módon, ráadásul amennyire lehet költséghatékonyan. Amennyire tudom, a UPC-s netmegosztás elég macerás, szóval.. milyen routert és milyen wifi kártyákat ajánlotok hozzá, hogy ne szívjak vele sokat?

Az egyik gép laptop, ott PCMCIA előnyben, mert azon csak egy USB port van... A másik gépnél USB/PCI-os kártya kellene.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#3262) jasszer válasza Laslow (#3261) üzenetére


jasszer
senior tag

Amíg nem ír vki nálam okosabb, addig megosztom h nálam h műxik:

Nem olyan macera a chello osztása, vagy veszel olyan routert ami tudja klónozni a mostani hálókártyád MAC adressét, vagy a prov.chello.hu-n regisztrálod a frissen megvett routert. Nálam ezek vannak itthon: D-link DI-524, Realtek rtl8185 PCI-os adapter, Tenda PCMCIA-es adapter.

Pár hsz-szel alább kifejtett okok miatt valószínűleg el is adom őket 1 héten belül (a PCMCIA kivételével), ha érdekelnének küldj privit! :)

[ Szerkesztve ]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#3263) rdi válasza jasszer (#3262) üzenetére


rdi
veterán

Korrekt, de azért olvasgasson még utána a routereknek.
Pl. nekem legutóbb nagyon jó eredményt adott az msi laptophoz vásárolt msi router.
Ráadásul vagy vegyen olcsóbbat, vagy ha drágábbat, akkor találja ki magának, hogy milyen további funkciókat szeretne.
A router mac -jának regisztrálásakor azt kell mondani, hogy új szgép vagy hálókari van,

Fej! Tor! Potroh!

(#3264) Laslow válasza jasszer (#3262) üzenetére


Laslow
senior tag

Ezt a TP-LINK routert néztem ki ([link]). A legolcsóbb, és csupa jót írnak róla, ellentétben a drágább D-Link routerekkel. Ahogy láttam, MAC-address klónozást tud. Hozzá az asztali gépet kábellel, a laptopot pedig ezzel az olcsó Zyxel PCMCIA kártyával tervezem csatlakoztatni: [link].

Ami viszont érthetetlen számomra: a https://prov.chello.hu/selfcare/login.jsp oldal hibás felhasználói név vagy jelszó hibát dob, pedig tuti jó adatokat írok be. Kiküldettem e-mailben is, és stimmel. Mégis nálam lesz valami gond, vagy ti sem tudtok bejelentkezni az oldalon - megpróbálná valaki?

(Hm, ezt jobb lett volna a chellos topikba, bocs...)

[ Szerkesztve ]

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#3265) Sz.Balazs


Sz.Balazs
csendes tag

Jó estét mindenkinek!

Meglepő módon tanácsot szeretnék kérni. 1024K/128K-s adsl netet szeretnék megosztani, egy asztali és egy laptop között, az asztali állandóan kábelen csatlakozna a lapos pedig wifin. A laptop max 10m távra lenne a routertől, és csak hétvégente használnám(DC v. torrent nem érdekes). Kérdésem az lenne, hogy melyik az a router, amely tűzfala megbirkózik a betolakodókkal és 10K alatt van az ára.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#3266) Ebit válasza Sz.Balazs (#3265) üzenetére


Ebit
addikt

Szinte bármelyik.

(#3267) Májsztró


Májsztró
addikt

Sziasztok ! Egy vagyok azok közül akiket localhost 2 szóban elintézett :DDD ....
Probléma a következő !

Tudnátok ajánlani wifi-s routereket ? Olcsó és jó kategória érdekelne. Egy kicsit sem vagyok otthon a témában T-Onlány-os ADSL net lesz bekötve , és ezt kéne elosztani két notira ... Lécci segítsetek ! Könnyen konfigurálható , jó minőségű , és pénztárcakímélő árú kütyü kéne

(#3268) localhost válasza Májsztró (#3267) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mondjuk úgy kérem, hogy 'segítséget nyújtott' :)

Cserébe végigolvashatod ezt a topicot :D

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3269) dr.bubo válasza Májsztró (#3267) üzenetére


dr.bubo
őstag

Vegyél ilyet: [link]
vagy ilyet:[link]

helyedbe az elsőt választanám :D

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3270) Májsztró válasza dr.bubo (#3269) üzenetére


Májsztró
addikt

LinkSys (2év garancia) Wireless WRT54GL (54Mbps+Cable/DSLRouter 4 port)

És ez megy laptop wifi-vel simán ?

mod: úgy értem , hogy két notit simán rá lehet csatlakoztatni vezetéknélküli hálózattal ?

Ez milyen távolságból működik / hatásos ?

[ Szerkesztve ]

(#3271) dr.bubo válasza Májsztró (#3270) üzenetére


dr.bubo
őstag

Persze, hogy megy, simán kiszolgál 2 notit, de simán ennek a többszörösét is. :D
Milyen távolra akarod osztani a jelet? :F Az, hogy milyen lesz a kapcsolat minösége befolyálja a távolság, akadályok, falak.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3272) Májsztró válasza dr.bubo (#3271) üzenetére


Májsztró
addikt

hátőő , maximum 2 fal , és 5-10 méter távolság

meg igazándiból az lenne a nagy kérdés mert nem értek ezekhez a dolgokhoz,hogy van az adsl net , abból a kábelt bedugom a routerbe és akkor a router sugároz egy jelet ? azt fogom notival , és már mehet is a móka ?

[ Szerkesztve ]

(#3273) dr.bubo válasza Májsztró (#3272) üzenetére


dr.bubo
őstag

Azt a távolságot vinni fogja.
Nagyából csak össze kell dugni. :D A routerbe be kell állitani pár dolgot,meg kell adni a kapcsolat tipusát (adsl-nél PPPoE) be kell irni a felhasználo neved, és jelszavad.
És be kell állitani a wireless-t is, hogy a notikkal vezeték nélkül csatlakozzatok hozzá. Addig csak vezetékel megy a net.
Nem tul bonyolult beállitani :)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3274) Májsztró válasza dr.bubo (#3273) üzenetére


Májsztró
addikt

akkor majd lehet hogy lesz 1-2 kérdésem közbe még :DDD

(#3275) joey7


joey7
őstag

lenne egy láma kérdés: wireless router mellett madzaggal is tudok kapcsolódni a nethez egyidőben ?konkrétan arra gondolok,h az asztali gép UTP-vel, a noti meg kábel nélkül menne.
:R

(#3276) localhost válasza joey7 (#3275) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3277) joey7 válasza localhost (#3276) üzenetére


joey7
őstag

köszi,akkor megvan az irányvonal! :R

(#3278) Laslow válasza joey7 (#3275) üzenetére


Laslow
senior tag

Tudtommal igen, és pont ezt tervezem én is megvalósítani holnap (ma nem, mert a bomba miatt evakuálták a bolt épületét is...).

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#3279) Khelben


Khelben
nagyúr

üdv!

mondanátok nekem egy wireless router - wireless pcmcia párosítást, ami biztosan működik?
böngészem a fórumokat, de lassan minden routerről találok rosszat...

(#3280) Ziog


Ziog
aktív tag

Olyan routert keresnék, amiben van USB port is. Egy racket szeretnék rákötni és azt elérni belső hálón, vagy akár neten keresztül. Ezen kívül még Wifi is kéne bele.
Asusokat néztem azokon van USB port. Akinek van néhány tapasztalat?

Előre is köszi.

(#3281) Chrys_ válasza Ziog (#3280) üzenetére


Chrys_
addikt

Linksys WRT610N
[link]

(#3282) Ziog válasza Chrys_ (#3281) üzenetére


Ziog
aktív tag

Ez elég pöpec kis cucc, csak az ára kicsit borsos. Bár most hogy így írtad, inkább gyűjtök rá. :DDD

(#3283) Chrys_ válasza Ziog (#3282) üzenetére


Chrys_
addikt

Nézd meg itt az egyik kérdésem és a választ rá:
[link]
mod: és én már megrendeltem :)

[ Szerkesztve ]

(#3284) indianka


indianka
tag

sziasztok

most egy SMCBR14UP vezetékes routerem van, már három éve, és eddig hiba nélkül ment. Most viszont szeretnék egy vezeték nélkülit, mert nem akarok a barátnőm notijával kábellel kínlódni. Milyen márkákat/ típusokat javasoltok? olyan 10-15öt hajlandó vagyok rááldozni.
(az én asztali gépem vezetékkel kötném rá.)
úgy hallottam az smc-k ma már szarok. d-link? linksys? zyxel?

(#3285) dr.bubo válasza indianka (#3284) üzenetére


dr.bubo
őstag

Linksys wrt54gl [link]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3286) techxpert


techxpert
csendes tag

ehhez mit szóltok?

n-es, és mimo-s, és csak 14k...

annyira szar lenne, hogy ilyen olcsó, vagy mi?
[link]

[ Szerkesztve ]

ami elromolhat az el is romlik...

(#3287) #34784256


#34784256
törölt tag

Hátha még nem volt: aki sebességkorlátozást akar a routerbe annak itt egy
cikk és D-Link firmware.
Mivel annó én is ilyet kerestem és még egy jópáran itt ezért most hogy megtaláltam a megoldás gondoltam jól belinkelem ide. :)

[ Szerkesztve ]

(#3288) GreenBO


GreenBO
csendes tag

hi all.
mien router-t vegyek kb 4-5e ft. és jó megbizható :F
hmmm...??
elöre is köszi :R

(#3289) GreenBO


GreenBO
csendes tag

senki :F :O

(#3290) #34784256 válasza GreenBO (#3289) üzenetére


#34784256
törölt tag

Vasárnap este van, türelem! :D
Amennyit rászánsz abból teljesen mindegy melyiket veszed szerintem, nézz szét egy számtech boltban és válaszd amire elég ez a pénz. Vagy vegyél egy használt Linksys-t.

[ Szerkesztve ]

(#3291) cilo9


cilo9
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsra/javaslatra lenne szükségem! Itthonra szeretnék egy wifi router.

Adottságok:
- adott egy 8M ADSL kapcsolat, ami Dlink 360T modemmel jön be az asztali PC-re.
- ezt a kapcsolatot szeretném elérni laptoppal (régebbi Thinkpad r40) és HTC PDA-val
- 60nm-es, téglafalú, egyszintes ház (itt lenne a router) és kb 800nm alapterületű kert

Nem kell túl komplikált kütyű mert nem ismerem a routereket! Könnyű beállíthatóság, tűzfal, jelszavas védelem, azért más ne tudja csak úgy használni.

Ezekre az adottságokra és igényekre, ha tudnátok párat ajánlani/véleményezni nagyon megköszönném! Árban max 20k, de lehetőség szerint inkább max 15k és alatta lenne jó!

Előre is köszönöm!

Üdv, Cilo

(#3292) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Sziasztok!
Meghalt a routerem tápja mivel többször lett javítva és legutóbb a főbiztit is levágta így úgy döntöttem váltok. (egy új táp 5-6k lenne)

300MB wifi, 1000MB LAN, HW tűzfal esetleg portonkénti korlátozási lehetőséggel keresek egy megfelelő márkát lehetőleg 3év garosat!

Mit tudtok nekem ajánlani?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#3293) Romvr


Romvr
őstag

Sziasztok!

Furcsa mód nekem is egy wi-fi routerre lenne szükségem, csak nem értek a témához. Amit viszont tudnia kell:

- 6Mb-es netet elosztani 3 felé (1 fele kábel 2 fele wi-fi)
- 2 25-30 centis téglafalat átvisz, és elér legalább 20-25 métert normális sebességgel (kert végébe, műhelybe).
- Tudjon valami olyan titkosítást amit Pistike a zsebszámológéppel nem tör fel annyi idő alatt amíg el megy a távolsági busz az utcában a ház előtt. (WPA-PSK-ról hallottam.)
- Lehetőség szerint 10 ezret nem halad meg az ára. (Azt nem mondom hogy Duna Plázába is lehessen kapni mert tudom hogy nem ez a Dévényi Tibibácsi műsora. :DDD )

A segítségért ez jár:

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#3294) bnss válasza Romvr (#3293) üzenetére


bnss
veterán

A második pontot nem tudja garantálni senki, csak komolyabb antennával. A többi megoldható minden gond nélkül, pl. egy D-Link DIR-300-as segítségével (csak azért ajánlok D-Linket, mert 10k-n belül van a legtöbb helyen és _open source_ támogatással rendelkezik, valamint van hozzá teljes magyar nyelvű firmware, ha ez számít valamit).

Én a műhelybe húznék kábelt, és úgy helyezném el a routert, hogy a kertet még "átlője".

(#3292) Sárpac: Draft N-s routerre van szükséged a leírtak alapján, talán az Edimaxnak van ilyen készüléke, ami megfelel a kívánalmaidnak.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3295) Romvr válasza bnss (#3294) üzenetére


Romvr
őstag

Kár hogy nem tudja garantálni jó lenne a hintaszékben ücsörögve napernyős, jeges italokat szürcsölgetve nézni a filmet laptopról, vagy netezni. :DDD
De már az is jó volna hogy barkácsolás közben gyorsan utána nézek 1-2 dolognak a neten. Bár lehet hülye ötlet, a fűrészpor mennyire tesz jót egy laptopnak? Hát a fém reszelék? :DDD :DDD :DDD mindegy de lehetőség... hogy ha akarnám akkor tudnám használni ;]

Azért köszi a tanácsot. Most már legalább tudom hogy milyen routert vegyek. Mindig jó valami programot Édes Ékes Magyar Nyelvünkön tapasztalni :R

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#3296) bnss válasza Romvr (#3295) üzenetére


bnss
veterán

Szvsz a fémreszelék és fűrészpor sem tesz neki jót. HA több pénzt szánnál rá, akkor Linksys WRT54GL, de ezzel sem garantált, hogy Nálad lefedi a kertet (nálam az emeleten van a router, és az ellenkező oldalon van a kert - néhány falon, és egy erkély ajtón keresztül - egész jó a jel erőssége).

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3297) Romvr válasza bnss (#3296) üzenetére


Romvr
őstag

Ilyen van a koleszban és állítólag marha jó (Nem tudom sose próbáltam). Csak hát 10 ropogós ezresem van maximum erre a célra, így fizikailag nem tudok rá többet költeni.

Hagy kérdezzem meg, hogy a wi-fi antenna az mi a szösz? És milyen funkciót tölt be? :F Gógliztam rá de nem találtam leírást (csak hogy hogy csináljak, de amíg nem tudom mire jó... :) )

szerk.: Mármint az amit külön lehet megvenni...

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#3298) Sárpac válasza bnss (#3294) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nah egy ilyet találtam!
[link]

Ez úgy látom mindent tud amit leírtam.Vélemény tapasztalata másoknak ezzel az eszközzel?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#3299) Def26


Def26
félisten

2 hét múlva Felcsútra költözöm, ahol t-online ADSL -em lesz. Tudnátok valamilyen routert ajánlani ami elosztaná a netet a következő módon.

Kábelen keresztül számítógépbe, vezeték nélkül PS3 -ba, és vezeték nélkül laptopba. Nem fogok qrva nagy letöltéseket csinálni, (max demók) tehát a lényeg, hogy 1.5Mb -es netem jöjjön egyszerre akár mindhárom masinán. :B

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3300) harylmu


harylmu
őstag

Sziasztok! ~15 ezer forint alatt milyen Routert javasoltok? Főleg a távolság és a falak (->jelerősség) áthágása lenne a cél. :)

:R :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.