Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) bnss válasza sto1911 (#3700) üzenetére


bnss
veterán

Megkeresem a linket, elég jól el volt dugva a lényeg. A FW flashelés DIR-300 esetén nem két kattintás, legalábbis a DD-WRT oldalon lévő leírás szerint, de nem vészes. Persze, ha kell megpróbálok segíteni így távolból.

szek.: itt is lenne.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3702) sto1911 válasza bnss (#3701) üzenetére


sto1911
veterán

Koszi!

Ugy gondolom, hogy ha a ket routerre felrakom a dd-s fw-t, akkor mar csak a hardver fog donteni.

Abbol meg a Linksys megis jobb par mhz-el (210, azt hiszem), de ha az keves a 30 Mbit-hez, akkor a dir-300 180Mhz-e nem lesz keves? Nem ertem :)

Egyebkent te esetleg tudnal nekem egy wan-tesztet csinalni, ha van idod, kedved, meg olyan neted? :)

[ Szerkesztve ]

(#3703) bnss válasza sto1911 (#3702) üzenetére


bnss
veterán

Nem másztam bele a routerek hardveres részébe ilyen mélységeikben, csak tippelni tudok, hogy a D-Link miért erősebb, nevezetesen mivel jóval újabb konstrukció, gyorsabb flash memória lehet talán rajta, stb.

WAN-LAN teszthez nem kell internet kapcsolat, csak egy hurok és egy program. Meglátom hogyan alakul a napom, lesz-e időm rá.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3704) Matthew


Matthew
senior tag

Sziasztok!
Egy gyors kérdés, router vásárlás előtt állok, a kettő közül melyiket ajánlanátok?

1. SMC 7004VBR
2. D-Link DIR-100

Kábelnethez (10M/2M), két gép internet megosztására, néha torrent. Az előzőleg használt D-Link DI-604-es nekem tetszett, főleg a tűzfal része, igaz a torrentnél a sok kapcsolatot nem szerette.

Tehát tűzfal és kapcsolat kezelésből melyik a jobb? Figyelembe véve azt, hogy árban egyik duplája a másiknak...

(#3705) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok

ehhez a TP-Link kártyához szeretnék kiegészítő antennát és hosszabbító kábelt.

a honlapján nem támogatja egyik tp antenna sem :F

lehet toldani, másik antennát rátenni a kis gumipálcák helyett? és ha igen mit tudnátok ajánlani

köszi

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#3706) bnss válasza Matthew (#3704) üzenetére


bnss
veterán

TP-Link R460

AXisBOLD: kérdezz rá a TP-Link Supportnál, jobb ötletem jelenleg nincs.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3707) winters123


winters123
tag

Sziasztok!

30/20-as diginethez szeretnék routert, csak fogalmam sincs milyet.

Valakinek van tapasztalata, hogy mely routerek képesek ekkora netet maximálisan továbbítani? 3 számítógép között szeretném megosztani. Árban olyan 5 és 8 ezer között gondoltam, de alatta is jöhet :)

Légyszi válaszoljatok!

Előre is köszönöm!

(#3708) Matthew válasza bnss (#3706) üzenetére


Matthew
senior tag

Hmmm, hát erre pont nem gondoltam volna. :) Ezt a Tp-link-et nem ismerem, illetve picit igen, egyik ismerősömnél már kettő is elhalálozott (nem biztos, hogy ez a típus), azt gondoltam, hogy gagyi márka.

Szóval azt mondod akkor jobb mint a D-Link és az SMC?

(#3709) Padam


Padam
aktív tag

Mi a velemenyetek az ASUS halozati eszkozeirol? Jelen esetben ugye a routerekről. :) Van valami tapasztalatok vele?

(#3710) kali válasza Padam (#3709) üzenetére


kali
legenda

még lapozni sem kell + kereső! :U

(#3711) bnss válasza winters123 (#3707) üzenetére


bnss
veterán

Egyrészt kereső, csak ezen oldalon kétszer le van írva (persze függ a listázástól). Másrészt konkrétumok hiányoznak, mégpedig vezetéknélküli vagy vezetékes eszközre van szükséged.

Matthew: SMC és az a D-Link router még ingyen sem kellene. TP-Linket vegyél, ha nem akarsz magadnak kellemetlen perceket.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3712) winters123 válasza bnss (#3711) üzenetére


winters123
tag

Rákerestem, de megnyugtató választ nem találtam!

Vezetékes routerra gondoltam! Tudnál mondani példát egy olyanra, ami rendesen viszi a 30/20-as DIGI-t?

(#3713) Matthew válasza bnss (#3711) üzenetére


Matthew
senior tag

Oké, akkor kipróbálom ezt a TP-Linket, köszi a segítséget! :R

(#3714) winters123


winters123
tag

senki? :(

(#3715) dr.bubo válasza winters123 (#3714) üzenetére


dr.bubo
őstag

Itt néhány kompatibilis router van felsorolva. [link] válogathatsz :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3716) winters123 válasza dr.bubo (#3715) üzenetére


winters123
tag

szia! Köszi, de a kérdésem nem erre vonatkozott. Hanem, hogy melyiknek van annyi áteresztőképessége, hogy kitudja használni a 30/20-as netet. Nem igazán találok megfelelő infót se itt se máshol.

[ Szerkesztve ]

(#3717) Knaliret


Knaliret
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi funkciókat és tulajdonságokat ötvöző eszközt keresek:
Wifi AP, ezen keresztül csatlakozna a netre, amit megosztana a LAN portjain és wifin is, azaz:
- wifi AP
- wifi router
- legalább 4 LAN port

Ezeket teljesíti is a Linksys WRT54G2, de hab a tortán, hogy levehető külső antennás eszköz kellene.

Köszi a válaszokat!

(#3718) Muad_


Muad_
csendes tag

Hello, van egy kis problémám az új TP-Link TL-WR941ND routerrel. Felraktam az utolsó firmware-t v2_081016. Viszont megpróbáltam beállítani a Dynamic DNS-t. Próbáltam mind a no-ip-s account-t, mind a dyndns.org-t, de mindig egy olyan hibát kapok az oldalon, hogy "DDNS not launching!" A logokban meg csak ennyi látszódik:

Nov 6 21:28:53 Get server IP failed.
Nov 6 21:28:53 Update failed.

A név és a jelszó biztos jó, mivel a weboldalakon be tudok lépni velük. Szóval nincs vmi 5letetek, hogy mi lehet a probléma?

(#3719) Eyesis


Eyesis
őstag

Sziasztok,

Van most egy Linksys WRT54GC routerem...
A családi ház, ahol van a kábel modem az kb az egyik széle, az ottani számítógépen kívűl a ház másik végébe is kéne net egy számítógépre...
kb 10-12 méter távolságban van, és 4 tégla falon kéne átküzdenie magát a jelnek...
ennek a routernek ez nem jön össze, mert ugyan latszik, hogy van, de becsatlakozni rá már csa k10-ből 3szor tud, és a sebesség is rettenet lassú...

Gondoltam egy Linksys WRT54GR Wireless-G Broadband Router with RangeBooster-re, de már tutira szeretnék menni...

Melyik routert ajánlátok? Nem ragaszkodom a 20k alatti árhoz, csak legyen hasznalható...

Köszi...

Eyesis

(#3720) eXodus válasza Eyesis (#3719) üzenetére


eXodus
őstag

Szerintem: N-es router és valami jobb antenna hozzá.
(Neten elég kevés teszt van ami a wifi képességek teszteli és használható is az információ, és ha van jó teszt (több router összehasonlítva!!!!) ott is sokminden befolyásolhatja az eredményeket, még azonos tipuson bellül is.)

(#3721) Eyesis válasza eXodus (#3720) üzenetére


Eyesis
őstag

hat igen erre mar nekem is sikerult rajonnom :-(

amit sikerult kideritenem, hogy az a MIMO (multiple input multiple output) elvileg erre lett kitalalva, hogy valahogy a falakat megkeruli...
de csak akkor jo, ha a router is MIMO-s es az adapter is MIMO-s
MIMO-s routert talaltam tobbet is... jo draga WRT110 linksysben es van TP-link is 3 antennas... a nehezebb ugy az adapter... abbol ilyen 16ezreseket lattam csak, ami kicsit tulzasnak tunik szerintem...

azert ha valaki tud segiteni, ne tartsa magaban az infot :-)

Eyesis

(#3722) Destloler


Destloler
tag

Hali

Olyanban szeretnék segítséget kérni hogy mi a jobb:

1 ,ASUS WL-700GE vagy

2, A mostani routerem (G wlanos) és egy Dlink DNS313 NAS (vagy max lecserélem egy n es szabványura).

30/20 netre lenne és legoképpen a torentes letoltés reészeistem elonyben.

Előre is kösz a segítséget

(#3723) PoPeC


PoPeC
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Belkin Wireless G+ MIMO Routerem es az a problema, hogy emeletes hazban elek es a foldszinten 5os erossegu a jel fennt az emeleten meg mar 1es vagy van hogy nem is latja. tudom hogy ez a betonszerkezet miatt lehet, de nincs esetleg valami megoldas vagy mas router amin keresztul fonnt is eros lenne e a jel?
elore is koszonom a segitseget

(#3724) And válasza Knaliret (#3717) üzenetére


And
veterán

Ilyen kritériumokkal elég kevés wifi-routert szűrhetsz ki az összes közül, mivel minden vezetéknélküli router AP is egyben, és szokásosan van 4 LAN-portjuk is.
A levehető antenna más kérdés, a WRT-sorozatból a -G (v8.0 verzió kivételével), -GL, -GS (v7.x kivételével) mind levehető antennásak, ha már Linksys. De itt egy lista a gyakoribb routerek antennáinak csatlakozójáról, már amelyiknek van.
#3720: N-es routerekhez mindenképp több antenna kell, nem csak egy. Ez a MIMO lényege. Ezen felül az egymáshoz képest való elhelyezésük sem mindegy
#3721: "amit sikerult kideritenem, hogy az a MIMO (multiple input multiple output) elvileg erre lett kitalalva, hogy valahogy a falakat megkeruli..."
A falakat nem kerüli meg semmilyen technológia, úgyhogy ez konkrétan khmm ;)..
A MIMO a spektrális hatékonyságon javít elsősorban (vagyis társaihoz képest nagyobb bitsebességet képes nyújtani, miközben a felhasznált analóg savszélesség megmarad), mellékhatásként az elve alapján a lefedettségen is javít valamelyest, hasonlóan a diversity (kétantennás) routerekhez.

(#3725) eXodus válasza And (#3724) üzenetére


eXodus
őstag

"#3720: N-es routerekhez mindenképp több antenna kell, nem csak egy. Ez a MIMO lényege. Ezen felül az egymáshoz képest való elhelyezésük sem mindegy"

Nem értem a választ...
Nem mondtam h csak 1 van hozzá....

(#3726) TriackFeri


TriackFeri
aktív tag

hali

Wifi router-t szeretnék venni, max 10ezerből. Lenne egy kb 50centis fal a router meg egy laptop közt.
Ti milyet ajánlanátok?

(#3727) dr.bubo válasza TriackFeri (#3726) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ezt: [link] :D

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3728) TriackFeri válasza dr.bubo (#3727) üzenetére


TriackFeri
aktív tag

lehet hozzá kapni wifis ütvefúrót? :D

(#3729) dr.bubo válasza TriackFeri (#3728) üzenetére


dr.bubo
őstag

Milyen fal? Tégla, beton, viz, stb.? :)
A Tp -link tl- wr542g vagy tl-wr642g esetleg jó lenne. [link] :F :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3730) TriackFeri válasza dr.bubo (#3729) üzenetére


TriackFeri
aktív tag

Kő fal. Régi építésű a ház.

(#3731) dr.bubo válasza TriackFeri (#3730) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ha van ismerőseid között, akinek van wifiroutere, kérd kölcsön töle és nézd meg azzal, hogy müködik e, milyen a jel erösége.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3732) RapUGround


RapUGround
tag

Sziasztok.
Kéne nekem egy jó sebességű router. Nem antennás! vezetékes kell mindenképpen!, árban viszont max 18000, de ha olcsóbban is van jó akkor inkább az kéne. Nem tudom melyikek amik gyorsak, de ti igen.

Ezért tudtok nekem valami jó routert ajánlani?

Szerk: 4portos, 3géphez 10/1nethez de akkor legyen 20/2 :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#3733) smog86


smog86
senior tag

Szerintetek Linksys WRT54GL vagy D-link DIR-300 kiszolgálja 20/10-es netet?
Ha jól számoltam olyan 2500-2600 között lesz a letöltése.

(#3734) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Van egy problémám , egy bizonyos

Edimax BR-6104K

routerrel , 1mbites netem van , mielőtt meg lett osztva a net , CSS-ben (vegyük ezt alapnak , ugyanis ez kajál a legtöbbet a netből) hazai szerveren kb 20-as volt a pingem , külföldin 30-40 körül , és nem volt lagg, most hogy meg lett osztva , (figyelem más gép be sincs kapcsolva!!) hazain 50(!) külföldin 70-80 , és ez még semmi! Szinte mindig csak úgy felugrik a ping 3-4-5-6 százasra , és vagy lemegy, vagy nem , minden gépen ezt csinálja , tehát nem progi a gond, volt valakinek hasonló problémája? vagy van valami , amit ki kéne kapcsolni :F

Vagy egyszerűen csak vegyek újat? Játékra kellene főleg.

(#3735) bnss válasza RapUGround (#3732) üzenetére


bnss
veterán

TP-Link R460

smog86: kb. 15 vagy több alkalommal elhangzott már ebben a témába, csak keseni kellene... Kapcsolattípus függő, PPPoE esetén ~35Mbps a WAN-LAN áteresztpképessége, DHCP (pl. kábelnet) esetén ~40Mbps.

TheChos3nOne: Ide tartozik a kérdésed.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3736) RapUGround válasza bnss (#3735) üzenetére


RapUGround
tag

Köszi. De találtam jobbat:
D-Link DGL-4300 :C

[ Szerkesztve ]

(#3737) he7edik.


he7edik.
addikt

Az drágább mint 18000Ft

Égő szöveg a flém vázon

(#3738) he7edik.


he7edik.
addikt

Egy NETGEAR WNR2000 mennyire jó választás 13K-ért vagy inkább egy LINKSYS WRT160N 17400-ért?

Égő szöveg a flém vázon

(#3739) smog86 válasza bnss (#3735) üzenetére


smog86
senior tag

Hát sorry, én nem találtam sehol ilyen infókat hogy 35Mbps körül menne...
A többi wifi routerről meg azt olvastam hogy 10Mpbs-nál többel nem mennek...

(#3740) Chosen válasza bnss (#3735) üzenetére


Chosen
addikt

Ha ott voltál, láthattad , hogy oda is írtam , de semmi , ezért gondoltam , hogy ide is beírom :U

(#3741) awokado


awokado
tag

Hello!
Nem wifis router kellene 1 PC-hez és 1 PS3-hoz.Szeretném ha mindkettőn lenne net és néha PC-ről húznék át néhány dolgot PS-re.Net csak 2mbit-es.Max 3e ft van rá.
Mit ajánlotok?
Ez milyen?TP-Link TL-SF1005D

[ Szerkesztve ]

PSN ID: RoolandX

(#3742) bnss válasza RapUGround (#3736) üzenetére


bnss
veterán

Érdekes, eddig kimondottan vezetékes router kellett...

he7edik.: majd a8k-t nem ér az a Linksys, 13k környékén volt mielőtt elkezdtek emelkedi az árak. A Netger-rel nincs tapasztalatom, van aki esküszik erre a márkára.

smog86: marketinges szövegeket nem kell elhinni, mondjuk a többi szó használta igen erőteljes túlzás.

TheChos3nOne: nem látomagátom már azt a topicot. Attól még nem itt a helye a kérdésnek.

awokado: az a TP-Link eszköz se nem router (csak egy switch), se nem vezeték nélküli. PS3 és router kapcsolathoz nem értek, nem fogllakoztam ezzel a kérdéssel, esetleg a PS3 topicbna kérdezz erre rá.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3743) he7edik. válasza bnss (#3742) üzenetére


he7edik.
addikt

Lehet veszek itt a piacon 12K-ért linksys-t

Égő szöveg a flém vázon

(#3744) he7edik. válasza bnss (#3742) üzenetére


he7edik.
addikt

Amúgy te mit vennél 10-20K kategóriában olyat ami az alatunk lévő lakásba is megfelelő jelerőséget produkál (draft-N-es routerben gondolkodom)

Égő szöveg a flém vázon

(#3745) bnss válasza he7edik. (#3744) üzenetére


bnss
veterán

Ha mindenképp Draft-N akkor talán Edimax, az ár/érték mutató miatt.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3746) smog86 válasza bnss (#3742) üzenetére


smog86
senior tag

És a gépbe melyik PCI kártyát ajánljátok? Gondolom D-link router mellé ugyanilyen márka ajánlatos...
G510 vagy inkább G520?

(#3747) Eyesis válasza And (#3724) üzenetére


Eyesis
őstag

"A MIMO a spektrális hatékonyságon javít elsősorban (vagyis társaihoz képest nagyobb bitsebességet képes nyújtani, miközben a felhasznált analóg savszélesség megmarad), mellékhatásként az elve alapján a lefedettségen is javít valamelyest, hasonlóan a diversity (kétantennás) routerekhez."

Vagyis az egész wifizés ilyen lutri? Veszek egyet, es vagy jó vagy nem, lecserélem, vagy jó vagy nem...
Nincs valami segytség, mittom én, hogy milyen erős jelet sugároz egy-egy router, és hogy egy átlagos tégla fal mennyit vesz el ebből?

Köszi,
Eyesis

Eyesis

(#3748) And válasza Eyesis (#3747) üzenetére


And
veterán

Sajnos bizonyos értelemben ez igaz.
"Nincs valami segytség, mittom én, hogy milyen erős jelet sugároz egy-egy router, és hogy egy átlagos tégla fal mennyit vesz el ebből?"
A legtöbben ilyenkor a router jelerősségén (azaz teljesítményén) rugóznak, pedig az relatív elég kicsi szórással tudható egy adott típusnál, de úgy általában sincsenek óriási különbségek. A módosításoktól most tekintsünk el.. Hasonló a helyzet a rádiós útvonal egyéb ismert tényezőivel: kábellel, csatlakozóval, antennával és a vevőfokozat vételi érzékenységével. Ezek jól körülhatárolható, ismert vagy számítható paraméterek. Csakhogy a linket döntően befolyásoló csillapítás, az adó és vevő közötti 'szabadtéri' csillapítás teljesen más. Léteznek számítási módszerek erre, de azok jószerével valóban csak elméleti határértékek. Beltéren átlagos esetben lehetetlen ezt előre jósolni, és helytől, környező anyagoktól, falaktól, visszaverődésektől függően nagyságrendekkel tud változni.

(#3749) Eyesis válasza And (#3748) üzenetére


Eyesis
őstag

Köszi a választ, bár nem lettem tőle éppen vidám :-(
Azonban ha a meglévő Linksys WRT54GC-t nézzük egy egységnek, ami meglehetősen alap modell, akkor ehhez mérten tudsz mondani mondjuk 2-3 egységnyi erős jelet produkáló wifi routert? elvégre ezzel is van jel, igaz nagyon gyenge, és 10bol 3 sikeres becsatlakozas utan is csak irto lassu sebesseg....

köszi

Eyesis

(#3750) RapUGround válasza bnss (#3742) üzenetére


RapUGround
tag

Igen vezetékes kell, mert nem fogom használni az antennát ennek sem.
Csak nem tudtam, hogy az alapnál magasabb felszereltséggel rendelkező routereknek ez már alapfelszereltség. De csak ebben van gamefuel opció amiben belehet állítani, hogy a valós idejű alkalmazások akkor is jól menjenek amikor más éppen tölt vagy böngészik.
Tudom hogy több mint 18000, de nem túl sokkal. De csak ez jó arra amire nekem kell.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.