Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) szimcsi válasza szimcsi (#3500) üzenetére


szimcsi
senior tag

ja és kábelnetünk van, ha ez is szükséges a kiválasztásban, torrentezni nem szoktam, böngészés, kis multiplayer, html letöltés, ennyi.

XP

(#3502) bnss válasza szimcsi (#3501) üzenetére


bnss
veterán

TP-Link R460, ez megfelel erre a célra.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3503) Frenky89


Frenky89
őstag

Nézzetek be ide, ha van egy kis időtök.

:R

(#3504) korysoft


korysoft
csendes tag

Sziasztok!

Meg szeretném osztani a 4megás adsl netemet. A lényege a dolognak az lenne h a notimmal is tudjak netezni itthon wifin kersztül... Tehááát router-vásárlásra adnám a fejemet... Viszont teljesen távol áll tőlem ez a dolog. Ezért szertném a segítségeteket kérni. :) Milyenre lenne érdemes beruházni??? Ha azt tartom szem előtt, h minél könnyebb legyen beüzemelni, telepíteni stb. Valamint lehetőleg minél olcsóbb legyen. Családi házban élek, téglafalak, emelet, kert... Csak a hatótáv miatt...

Várom a tanácsokat, személyes véleményeket, tapasztalatokat! :)
Előre is köszönöm mindenkinek!

(#3505) bnss válasza korysoft (#3504) üzenetére


bnss
veterán

Ha azt szeretnéd, hogy a kerten is megfelelő legyen a jel erőssége, akkor komolyabban a zsebedbe kell nyúlni.

Minél olcsóbban TP-Link jön szóba, családi házban nem volt vele dolgom, csak egy panel lakásban, ott a körülményekhez képest jól szerepelt.

Azért az olcsóságot kicsit konkretizáld, mert kinek a pap, kinek papné... ;)

Frenky89: feltehetően túl sok szálon fut a torrent és ezt nem bírja CPU-val a router (legalábbis az SMC-re ez igaz).

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3506) korysoft válasza bnss (#3505) üzenetére


korysoft
csendes tag

A kertben nem feltétlen akarom használni...
Árát pedig szeretném 10k alá belőni mindenképp.
Az a lényeg h felhasználóbarát legyen, tehát könnyen beüzemelhető, beállítható még a laikusnak is, mint én. :D Valamint könnyen kezelhető.. Kb ennyire gondoltam. :D
Szal mi lenne ideális kb ???

(#3507) bnss válasza korysoft (#3506) üzenetére


bnss
veterán

TP-Link TL-WR642G vagy TL-WR542G. (Kicsit kellett volna csak visszaolvasni, vagy a keresőt használni.)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3508) korysoft válasza bnss (#3507) üzenetére


korysoft
csendes tag

Ohh bocsmár! :) Köszi a választ!

(#3509) Frenky89 válasza bnss (#3505) üzenetére


Frenky89
őstag

És mi az a router ami 1000% hogy elbírja ezt a forgalmat?

[ Szerkesztve ]

(#3510) bnss válasza Frenky89 (#3509) üzenetére


bnss
veterán

Egyszerű a megoldás, vissza kell venni a kapcsolatok/szálak számát.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3511) Frenky89 válasza bnss (#3510) üzenetére


Frenky89
őstag

Próbálkozok...

(#3512) pufituning


pufituning
csendes tag

Sziasztok srácok!
Router vásárlásban kérném a tapasztaltabbak segítségét.

Adott két gép, az egyikben 2 hálókártya, az egyikről megy egy chellos kábelmodem, a másik egy ethernet switch-en keresztül kapcsolódik a másik gép hálókártyájára.
Az első gépre van még kötve egy hp laserjet 1000 nyomtató is.
Jelen pillanatban az internet csak az első gépen elérhető, a hálózat funkciója az hogy lehet nyomtatni a második gépről is.

Ahhoz hogy menjen az internet gondolom egy router kell.
Ebben kérném a segítségeteket, hogy milyen típust vegyek, illetve hogyan tehetném egyszerübbé a hálózatot, hogy az adatmozgatás a két gép között megmaradjon, illetve a nyomtatás is működjön a másik gépről.
Esetleg egy printserveres routerrel?
Vagy már akkor érdemesebb egy wlan-os változatot vennem, mert később egy wifis laptop beszerzése is esedékes lesz?
Milyen típusokat ajánlotok?

(#3513) bnss válasza pufituning (#3512) üzenetére


bnss
veterán

Elméletileg így is kivitelezhető az internet elérés azon a PC-n, amely a switchen keresztül kapcsolódik.

A router valóban megoldaná ezt az esetet, de akkor a meglévő hálózati eszközeidet (a switch és az egyik hálózati kártya) berakhatod a szekrény mélyébe.

Neked kell eldöntened, hogy valóban mutatkozik igény a WiFi routerre, ha igen, akkor nagyjából megcélozni egy árat, amit nem szeretnél túllépni, valamint ha van valami plusz igényed (ilyen pl. a print szerver -ahogy jelezted).

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3514) yoogie


yoogie
aktív tag

Sziasztok!

Egy 23x160 nm-es (szintenként) családi házban szeretném elosztani netet wlan-on keresztül, nagyjából 20 m-eres körzetben. Elvileg kinéztem 2 router-t, max. 14 k-t szánok rá. Ez a 2 között vacilálok: TP-LINK TL-WR841N vs Edimax BR-6504N. Esetleg ha tudtok ilyen árban mondani másik gyártótól ne habozzatok megosztani. :U

(#3515) TeChNoRby


TeChNoRby
tag

Sziasztok!

Lenne 1 hatalmas kérdésem a hozzáértőkhöz.Nekem volt 1 D-link 604-es routerem,ami 3.5év után megadta magát!Így router választás elött állok,a max keret 10-11k,de inkább legyen picit alatta.2gép van a házba,meg karácsonyra tervezek 1 laptopot,eddig vezetékes routerem volt,de nem zárkozok el a vezeték nélkülitől se!Letőltésre,böngészésre van használva,10mb-os nettel.Viszont fontos még hogy szoktam játszani multival,amibe fontos az Alacsony ping!Szóval ez is szempont lenne.D-link dir300as-t néztem ki,de ismerős áthozta 1 próba erejére,és azt vettem észre hogy lassabban jönnek be az oldalak,és játék közbe 50-60as ping lett,az én routeremmel meg max 30volt.modemmel 22-23as ping!Szerintetek mi miatt lehetett ez,és miket ajánlanátok,ha ma kapnék választ már rendelném is meg iponról.Láttam hogy a TP-link és asus routereket is ajánljátok,sajnos nincs tapasztalatom,mivel eddig csak ez a D-linkem volt,de viszont teljesen megvoltam elégedve..Csaka dir300as elbizonytalanitott.Szóval várom ötleteiteket,segítségeteket.
Üdv.

"..The music starts where the end of the words.."

(#3516) TeChNoRby válasza TeChNoRby (#3515) üzenetére


TeChNoRby
tag

:F

"..The music starts where the end of the words.."

(#3517) Tanya- válasza TeChNoRby (#3516) üzenetére


Tanya-
tag

Linksys wrt54gl, kicsit ár fölött van, de megbízható, testre szabható.

(#3518) bnss válasza yoogie (#3514) üzenetére


bnss
veterán

Érdekes méretei vannak a háznak. :D

Nálam is kétszintes családi házban üzemel a router, nevezetesen egy Linksys WRT54GL Tomato firmware-rel. Az emeleten van, nagyjából az alsó szintet is lefedi, kivéve a ház fő fala melletti helyiséget.

A két linkelt routerrel nincs tapasztalatom, de ha ragaszkodsz pl. a TP-Link-hez, akkor a már oly sokszor emlegetett két típus közül válassz.

20m-es körzet elég necces, főleg ha vastag falak, vagy fém párnafás gipszkarton falak vannak. Oda már komolyabb antenna kell.

TeChNoRby: ha van hozzá türelmed, akkor a D-Link DIR-300-ra telepíthető a DD-WRT firmware, ettől aztán jóval okosabb lesz, mint a gyárival. A ping érdekes kérdés, nehezen tudom elképzelni, hogy gyengébb lenne hardveresen, mint a 601-es.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3519) yoogie válasza bnss (#3518) üzenetére


yoogie
aktív tag

Jeh, 3 (szint) x 160 nm-akart lenni. :P ;]

Ragaszkodni nem ragaszkodok végülis, itthon egy szimpla Edimax router üzemel, csak lassan itt az ideje, hogy rádión legyen megosztva, ha már a 21. században élünka na. :)

Mindenhol tégla falak, úgyhogy elég ha a 2 szintet befedi, akkor valamelyik a 2 közül lesz.

Azért kösz.

(#3520) bnss válasza yoogie (#3519) üzenetére


bnss
veterán

A 3 szint lefedése gyári antennákkal elég necces. Esetleg oda kábellel el lehetne juttatni az internet-hozzáférést, ill. a helyi hálót. ha több kliens van ott, akkor elméletben egy switchel-csel ez is megoldható, ám ez ismét plusz költséget jelentene.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3521) szimcsi


szimcsi
senior tag

Napokban fog megérkezni a TP-Link R460-as.
Kell rajta valamit majd állítanom, vagy csak rádugom a 2 gépet, azt kész?
Főleg csak az egyik gép fog menni (játék, letöltés, szokásos dolgok), a másik ritkábban azon csak kis böngészés néha.

XP

(#3522) siva válasza yoogie (#3514) üzenetére


siva
aktív tag

Én is N-s routert akarok venni, én meg a TP-Link TL-WR941ND (ennek legalább 3 antenája van kb 13eFt), vagy Linksys WRT160N néztem ki. Ha a TP-link mellett döntesz szerintem inkább 941ND min pénzbeli különbség.

(#3523) yoogie válasza bnss (#3520) üzenetére


yoogie
aktív tag

A lényeg így is úgy is a felső 2 szint arra bőven elég lesz, túlzásba nem akarok esni. :)

siva: megnézem ezeket is, gondolom azért nem sok különbségek vannak márkák között. Vagy rosszul tudom? :U

(#3524) kissd01


kissd01
tag

Hali!

Nekem olyan Router-kellene amivel legalább 50-80méter távolságot ál lehetne hidalni úgy,hogy a 4mbites netemből ne legyen pl:1....Két házzal odébb kellene átnyomni a netet és légvonalban ez csak egy tetőt és 3 falat jelent!Nem panel!
Én ezt néztem ki:http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=00794 És nem tudom,hogy jó választá-e?
Persze mellé még egy ilyen:http://www.ostelsat.hu/k_rtya_usb_2_4_ghz_k_ls_antenn_val_sma_r-p_csatlakozoval_N2730.htm

Szerintetek ez így jó lenne?Nagyon fontos lenne!
Előre is köszönöm

(#3525) And válasza kissd01 (#3524) üzenetére


And
veterán

Ez nem router, sokkal inkább antenna (vagy inkább: külső antennák) kérdése. Ilyen linket ne alapozz arra, hogy az eszközök a saját antennáikkal működni fognak, mert arra semmi garancia nincs, mivel "csak egy tető és három fal" :U lenne az állomások között. Az nem sokat jelent ám, hogy nem vasbeton az anyaguk, ahogy az sem, hogy a router v. az USB-s kliens dobozára pl. 200m hatótáv van írva.. Simán megszívathatod magad, még külső antennákkal is, ha az alatt a bizonyos tető alatt például jól árnyékoló hővisszaverő szigetelés, vagy hasonló van. Márpedig kültéri linknél, ahol a sebesség sem utolsó szempont, a nagyobb nyereségű (nem 2dBi-s dipól) antennákat nem nagyon hanyagolhatod, főleg ha nincs optikai rálátás. Azért nem valami óriás grid-ekre kell gondolnod, közepes panel- (akár házi gyártású biquad-) antennák is megteszik. Egyébként biztos alkalmasak ilyesmire az általad kinézett eszközök (legközelebb linkként próbáld beszúrni, az valahogy jobban használható az olvasók számára, mint a copy-paste), bár én inkább WRT54GL-t választanék a -GS helyett, de ez egyéni szoc. probléma.

(#3526) szimcsi


szimcsi
senior tag

Bocs, hogy megint ezzel zavarok, de mivel nem vagyok jártas a témában ezért írok. Adott egy TP-Link TL-R460 router és két asztali gép. A leírás szerint különböző dolgokat kell beállítgatni telepítése után (ip címek beírkálása, admin, hálózat kialakítás stb.). Azt kérdeném, hogy ezek mennyire fontosak, tehát nem elég szimplán a két gépet rácsatlakoztatni a készülékre azt hadd menjen? Korábbi tapasztalataim szerint elégnek kellene lennie, mert egy másik helyen régebben mi csak rácsatlakoztattuk a gépeket a routerre, azt mindenki netezett, nem állítottunk semmit. Mennyire fontos tehát ezek elvégzése vagy elhanyagolható? köszi

XP

(#3527) maigret


maigret
csendes tag

Sziasztok!

Egyáltalán nem vagyok otthon a témában, kérlek segítsetek.
Most költöztem egy albérletbe, ahol 20/3 Mbites chello net van. Eddig vezetéken használták, de a tulaj vett egy PSP-t és Wifi-n azzal is akar netezni. Milyen router ajánlatok, ami birja ezt a sebességet. Lehetőleg olcsó legyen.

(#3528) kosaga


kosaga
tag

Sziasztok! Az alábbiak közül melyik hálózati kitet ajánlanátok nekem?Kb.6 métert kellene áthidalni,viszont közötte van 2, 30cm-es fal(szilikát,nem beton).Kell-e,illetve lehet-e hozzá antennát csatlakoztatni?Mit jelent az antennáknál a "dBi"jelölés?
-Linksys WRT54GC 54Mbps WLAN router + WUSB54GC wireless adapter;
-D-Link DKT-110 kit;
-US Robotics USR805472A 125Mbps MAXg Wireless router + vevő kit (Én erre szavaznék,tekintettel arra,hogy a nyomtatót is támogatja)
Előre is köszönöm a válaszokat.

Pap leszek, az kurvaisten!

(#3529) Produkció


Produkció
senior tag

Sziasztok! Szeretném megosztani az adslem a bátyámmal, a gépe légvonalba kb 10méterre lenne és 5fal választ el, így asszem a vezetéknélküliség kilőve....vezetékesen kb 15méter, milyen routert ajánlotok 5-10-15k-s kategóriákban?

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#3530) Produkció válasza kosaga (#3528) üzenetére


Produkció
senior tag

a dB gondolom decibel....jelerősség.

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#3531) And válasza Produkció (#3530) üzenetére


And
veterán

A decibel nem jelerősség, sosem volt az. A hangtechnikában, abszolút hangnyomás / hangerő leírásához használják sokszor így pőrén, de hibásan, mert ott is utána illene tenni az alkalmazott súlyozást, pl.: dB(A). A decibel valójában viszonyszám, vagyis két ugyanolyan dimenziójú mennyiség aránya, logaritmikus egységekben. A dBi is egy arány, amely megmutatja, hogy az antenna adáskor ill. vételkor mennyivel nagyobb teljesítményt ad vagy vesz, mint az elméleti gömbsugárzó (-> izotrop antenna, innen az i). Egy antenna nyeresége az irányhatás révén növekedhet, vagyis pl. adáskor minél kisebb térszögbe képes koncentrálni a betáplált teljesítményt, annál nagyobb a nyeresége.

(#3532) Produkció válasza And (#3531) üzenetére


Produkció
senior tag

már bocs de nekem azt tanították a kandón hogy az erősítést csillapítást dB-ben adjuk meg :DDD ...biztos a tanárok a hülyék :)) ...amúgy a jelerősség szó talán nem a legjobb volt rá.....
mod: nem csak a hangtechnikában alkalmazzák, van még jópár ágazat ahol jól jön az általad említett "2 viszonyszám" aránya.....ha jól rémlik valami Bode diagrammokkal számoltuk meg Nyquist görbékkel :U

[ Szerkesztve ]

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#3533) And válasza Produkció (#3532) üzenetére


And
veterán

Már bocs, de az erősítés vagy csillapítás talán nem két, azonos dimenziójú szám aránya (V/V, W/W, A/A, és ha már hangnyomás: Pa/Pa) ;)? A lényeg, hogy a jelerősség az valamiféle abszolút mennyiséget jelent, a dB pedig mindig arány, tehát mint 'mértékegység', 1-et jelent. Abszolút szintet, 'jelerősséget' tehát csak úgy reprezentálhat a decibel, ha valamely abszolút egységhez viszonyítjuk. Példa erre a dBm, amely nem szimplán P/P-t, hanem P/1mW-ot takar, azaz a nevező egy abszolút egység, így a dBm is az lesz. De a dB önállóan sosem ilyen.

(#3534) Produkció válasza And (#3533) üzenetére


Produkció
senior tag

nem értm az első mondatod....pl az uki/ube az sztem 2 azonos dimenziójú mennyiség...

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#3535) Eastman válasza maigret (#3527) üzenetére


Eastman
őstag

"Egyáltalán nem vagyok otthon a témában, kérlek segítsetek.
Most költöztem egy albérletbe, ahol 20/3 Mbites chello net van. Eddig vezetéken használták, de a tulaj vett egy PSP-t és Wifi-n azzal is akar netezni. Milyen router ajánlatok, ami birja ezt a sebességet. Lehetőleg olcsó legyen."

Dettó ugyan ez nálam is a feladat!

Maigret a szívemből beszélt! Ketten várjuk már a választ. Apropopó! A válaszfal tégla, a másik gép (két notebook lenne rajta) kb. 5-6 méterre a routertől.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3536) Eastman


Eastman
őstag

Közben böngészgetek...

Erről mi a véleményetek? [link] :F
Lásd "A csomag tartalma"

Lehet, hogy csak 10/2 -es chello silver lesz a dologból (most állok díjcsomagváltás előtt), azt kellene kettéosztani.

??????????

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3537) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!
Nekem egy SMC 7004VBR, 4 portos routerem van. Kb fél éve használom és eddig rendesen működik, nem volt még vele semmilyen baj és olcsó is.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#3538) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani egy olyan routert amivel egy 20/10 es digi netet osztanék meg vezeték nélkül max 4 gépre,az lenne a lényeg hogy korlátozni lehessen vele,tehát hogy pl 5 ös gépnél legyen a max sávszél vagy a fél sávszél meg hasonlók.Ne legyen túl drága sem,plussz egy hozzá való olyan cuccot amivel ugye asztali gépemmel tudom fogni a wifi jeleket,lehet láma megfogalmazás de nemtudom hogyhivják,kb 10 méterre van a gép a routertől de max 15 méter,panel házban,tehát falak vastagsága a szokásos.Milyen cuccokat tudnátok ajánlani?lehetőleg ne túl drágán. :)

Köszi.

Minden szinten,szinte minden.

(#3539) Tanya- válasza Eastman (#3535) üzenetére


Tanya-
tag

Szia,

Linksys wrt54gl használok otthon kb 3 hónapja. Előtte dlink di524 volt 2 évig, de amikor a az emeletről a földszintre költözött egy gép akkor szegény dlink már kevésnek bizonyult, ez 12Mbit/s gyenge jelerősség. A linksyssel ez 36 Mbit-s jó jelerősség mellett. A dlink ledobált a linksys nem.
Bon3ss aláírásában ott van a [link] Itt olvasgass el pár bejegyzést.

[ Szerkesztve ]

(#3540) And válasza Produkció (#3534) üzenetére


And
veterán

Én is ezt írtam, de félreértesz. Arról van szó, hogy egyedül az akusztikában használt 'csupasz' dB jelent abszolút (vagyis a hallásküszöbhöz viszonyított konkrét) értéket. De ennek is csak az az oka, hogy pontatlanul írják. Helyesen pl. dB(SPL) lenne.
Ha - a fenti, hibásan alkalmazott kivételtől eltekintve - csak dB-t írunk, az mindig arányt jelent, sosem "jelerősséget". Egy szorzószám vagy hányados, ill. ezek logaritmusai kiindulási alap (referencia) nélkül nem határozhatnak meg konkrét értéket, jelszintet.

Egy antennának sem lehet katalógusban megadott "jelerőssége", hiszen azt csak az szabja meg, hogy a felhasználó mit táplál bele. Antennák esetén az említett viszonyszámot nyereségnek hívják. Egyszerűsített értelmezéséről már írtam, bővebben itt tárgyalják: [link].

(#3541) Produkció válasza And (#3540) üzenetére


Produkció
senior tag

tudom tanultam vagyis tanították az antenna nyereséget:D...igaz a híradástechnika része sose érdekelt a kandónak :DDD

[ Szerkesztve ]

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#3542) Eastman válasza Tanya- (#3539) üzenetére


Eastman
őstag

Köszi!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3543) m0rd0k válasza m0rd0k (#3538) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Valaki válasz erre? :)

Minden szinten,szinte minden.

(#3544) Produkció


Produkció
senior tag

megrendeltem a legújabb routert:D...legalábbis asszem ez az:D...edimax 6704 vagy mi, ami most volt az ph írásba pár napja...20k boltba, 14ért megkapom ;]

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#3545) #32577792


#32577792
törölt tag

sziasztok

10/2 Mbit/s internethez ilyen wifis routert ajánlanátok?
elég sok torrent megy és több gép is lesz rajta.
szempont:
1: ár
2: megbízhatóság

(#3546) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Helló!

Az a helyzet, hogy szeretném egy kicsit egyszerűbbé és gyorsabbá tenni az itthoni Net-megosztást.

Keresek egy olyan wifi-s routert, aminek van USB portja is, tehát rá tudok kötni USB-n egy nyomtatót, vagy egy külső HDD-t és azt természetesen bármelyik hálózati gépről el szeretném érni.

Az N-es router mivel jobb? Nagyobb a sebesség oké, de 20Mb/s-os sebességnél még messze nem kell. Igaz? :U

Valakinek volna ötlete? Jó lenne, ha 2 USB portja is lenne! :B (1 nyomtató és egy egy külső HDD)

(= Zala =)

(#3547) Dyno


Dyno
veterán

Sziasztok!

A helyzet az hogy 2,5 éve használok egy SMC WBR14 G2-es routert, mindig voltak hibái sokszor kellett resetelni, de mostanában nap mint nap neki áll szórakozni belassúl töle a net néha bont vissza jönn, a másik baj hogy szomszédokkal osszuk a netet úgyhogy náluk van a modem meg a routerünk nekik 2 gép megy róla, hozzánk jönn le egy kábel egy Switch-be és megy nekünk róla 4gép, az enyémen aktívan torrentezek, a lényeg kellene egy olyan router ami beton stabil Wifi-s és van benne UPNP meg minden ahhoz hogy aktív legyek port nyitogatás nélkül.Megköszönöm előre is a segítségeteket. :R

(#3548) kali válasza Zalaymate (#3546) üzenetére


kali
legenda

neked megfelelő; asus_wl-500g_premium
az "n" szabvány még kiforróban van, szerintem egyenlőre felesleges - és a 20-as nethez sem kritérium!
a router topic; asus_wl500g_premium
ja, van okosított firmware (több módozatú is), azzal meg pláne tud a router! a topic elég húzós; ha beleolvasol látni fogod, hogy mire képes a kicsike!

Dyno; én egy smc wbr14t-g után - bár azzal sem volt problémám - egy ilyenre váltottam; asus_wl-520gc
a gyári friss firmware mellett (is) nagyon stabil, sebességben és távolságban (több falon keresztül is) messze túlszárnyalja a korábbi smc-t, és persze neki is van módosított firmware - ha kicsit többet szeretnél kihozni belőle; dd-wrt

[ Szerkesztve ]

(#3549) cochy


cochy
tag

Sziasztok!
Szeretnék routert venni. Jelenleg van egy Asus WL-500g. Nincs vele gond.
Csak most olyan kellene, amin van USB és telefon csatlakozó is. USB a letöltések miatt, telefon csatlakozó pedig a VoIP miatt.
Tudtok mondani ilyen routert vagy ha van valami jó megoldásotok erre az is jöhet. nagyon megköszönném. :R

(#3550) Dyno válasza kali (#3548) üzenetére


Dyno
veterán

És a torrent nem akadály neki?Meg stabilabb mint a mostaim mert igazából azért akarom lecserélni, meg az a fő bajom hogy nem értenek hozzá a szomszédok ezért mindig nekünk kell megcsinálni és esténként már sohase tudjuk mert van két kis gyerkőc és már alszanak olyankor. :R Igazából a legjobbat szeretném venni ami a legstabilabb aminek nincs baja a torrentel.Meg úgye hogy a Switch se legyen neki akadály hogy ilyen túlbonyolított módon van osztva a net.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.