Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) Chosen válasza nRu3 (#3939) üzenetére


Chosen
addikt

én arra gondolok , hogy pl:

van egy routerem , és két gép összekötve hagyományos utp kábellel, de ha eljön az ideje, csak veszek egy wifi-vevőt , aztán arról megy tovább, ugyanazzal a routerrel :K

Bon3ss: az a router már megvan, csak gondoltam , ha jó, azt használom , de közben utánanéztem, inkáb olyan cseberből vederbe eset lenne :DDD

(#3952) bnss válasza Kalandor (#3947) üzenetére


bnss
veterán

Elméletileg a v2-ben javították ezeket a hibákat, de erről csak a tulajok tudnak nyilatkozni. Ha ez az út sem járható, akkor jöhet szóba még egy NAS (pl. a D-Link DNS-313).

nRu3: valaki vásárolt ilyen routert ebben a topicban, keress rá, aztán kérdezd meg a tulajt. Mindig összekeverem ezt a modellt a 655-tel (vagy mi a neve), a léneg, hogy egyikre elég sok volt a panasz.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3954) r0by válasza Kalandor (#3953) üzenetére


r0by
addikt

Ha komolyan érdekel a cucc, akkor ne add fel, valszeg lehet még kapni v1-est.
Pl. itt érdeklődhetsz.
Találsz hozzá jó leírást is:itt

(#3955) cecil


cecil
aktív tag

Szaisztok segítség kellene:

Most készülök venni egy ASUS WL-500Gp V2 router otthoni hálozat kiépítésre:

1 asztali pc Vista 64bit -- LAN
1 laptop XP SP3 --WiFi
1 printer -- USB 2.0
1 külső winyó -- USB 2.0
1 medialejátszó Popcorn -- LAN

eredeti firmware-el használnám mert nem vagyok egy hálózat guru...
torrenteket medialejátszó töltené...

mennyire megbízható?
könnyen beállítható?

esetleg más alternatíva amin van USB port?

köszi!

(#3956) Soltree


Soltree
csendes tag

Hello mindenkinek!

Router vásárlás előtt állok és a következőket néztem ki:

- D-Link DIR-300
- Edimax BR-6204WG
- TP-Link TL-WR542G

A netkapcsolatom digis lesz kb. 1 hónapon belül (30/20), jelenleg ADSL van. Egy PC és két-három notebook között fog megoszlani a net, szimpla böngészés, torrent, ftp és némi dc++ használatában.
A főbb szempontok: megbízhatóság (sokáig éljen :) ), stabilitás (ne kelljen állandóan újraindítani), felhasználóbarát (könnyen be tudjam állítani), viszonylag "erős" wifi, valamint a fentebb leírtakkal kompatibilis legyen, vagyis a digi 30/20-as sebesség tényleg meglegyen és hogy a torrent, ftp, dc dolgok is működjenek galiba nélkül.

Ti mit tudtok tanácsolni? Nem vagyok nagy szaki, szóval nem baj ha a legegyszerűbben fogalmaztok :)) . Ha csak a márkákról írtok véleményeket már azzal is segíthettek.
Előre is köszi mindenkinek! :R

Hello!!!

(#3957) Soltree válasza Soltree (#3956) üzenetére


Soltree
csendes tag

Még annyit: hogy ha esetleg van egy jobb tippetek hasonló kategóriában, akkor azt is megfontolnám ;)
Köszönöm!

(#3958) G4b1


G4b1
csendes tag

Hello!
Egy olyan routert keresek ami gigabites és lehetőleg N-es wifi legyen benne. Eddig a D-Link Dir 655-el szemeztem, esetleg valami más megbízható? 3 asztali gép+noti menne róla+1 D-Link DNS 313-as NAS.

(#3959) róland


róland
veterán

Pár tapasztalat a La Fonera 2.0 beta-ról: [link].

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3960) Soltree válasza Soltree (#3956) üzenetére


Soltree
csendes tag

Hahó valaki!

A router beszerzés egyre sürgetőbb lenne.Légyszi segítsetek!
Ha a márkákról, gyártókról írtok - melyik a jobb és megbízhatóbb - már azzal is előrébb vagyok.

Help me! :O
:R

(#3961) Necc


Necc
addikt

Üdv.

Egy második router beszerzése a célom, a router feladata a következő lenne: a már meglévő fő routerre (Asus WL500gP V2) lenne rákötve kábelen keresztül, és az egyetlen feladata az lenne, hogy a fő routerről, kábelen érkező internetforgalmat fogadja, és azt továbbítsa ("bridgelje") wifin keresztül.

Az elvárások:
- nagyon erős wifi teljesítménnyel rendelkezzen, ha kipréseli magából a 100mW teljesítményt az sem baj
- 802.11 g/n támogatása kötelező
- ne roskadjon össze az állandó forgalomtól, azaz bírja a strapát
- ne egy ipari routert ajánljatok, otthoni felhasználásra lesz

Amit nem kell feltétlenül tudnia:
- nem kell WAN port, a netet egy másik router kezeli, ez csak továbbítsa a netet
- nem kell régi, 802.11 a/b támogatás

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#3962) Necc válasza Necc (#3961) üzenetére


Necc
addikt

Ezeket néztem ki, vélemény? [link] [link]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#3963) And válasza Necc (#3961) üzenetére


And
veterán

(Néhány pontosítás: minden routeren akad egy WAN-port. Ha neked az nem hiányzik, akkor nem is feltétlenül routerre, hanem csak egy AP-ra van szükséged. Alapállapotban a házi routerek / AP-k nem igazán préselnek ki magukból 100mW-ot, legfeljebb EIRP-ben számolva, az meg nem csak router, hanem antenna kérdése is. A 802.11a ugyan 'régi', de sebességben pont ugyanazt tudja, mint a -g, csak 5GHz-en működik. Ipari router az milyen ;)?)

[ Szerkesztve ]

(#3964) Necc válasza And (#3963) üzenetére


Necc
addikt

Azon tűnődtem, hogy LAN -> WAN "felfűzéssel" gyakorlatilag a második router úgy érzékelné, hogy egy fix IP címes netet kap, és ha arra állítom be akkor elméletileg mind2 routeren működne a net, vagy ez a gyakorlatban nem így van?
A teljesítmény nem feltétlenül kell, hogy üsse a 100mW-ot, az a lényeg, hogy gigantikus antennahálójával jó nagy nagy területet stabilan lefedje a ház körül. Sajnos a jelenlegi routerem az egész konyhát holtpontként érzékeli, és hátra, a kert felé (ami gyakorlatilag egy otthoni minipark) sem megy elég jel a stabil nethez, csak egy nagyon szűk szögben, ahol van közvetlen rálátás az antennára.

Mod: ipari router :))

[ Szerkesztve ]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#3965) R


R
aktív tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni,
egy laptopot (sajat beepitett wifi cardjaval) csatlakoztatnek a meglevo 2 PC-s wire halozathoz (TP-Link wireless a router).

[link]

Be tudnátok rajzolni, írni mit állítsak be itt? (Biztonság fontos lenne...)
Mi a laptop IP-címe? Hogy deríthetem ki?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3966) R válasza R (#3965) üzenetére


R
aktív tag

laptop wireless cardjanak mac címe hol lathato? (WinXP)

[ Szerkesztve ]

(#3967) Necc válasza R (#3966) üzenetére


Necc
addikt

Start -> futtat -> cmd -> ipconfig /all

IP címeket DHCP-vel oszd ki, az a legtisztább.

Titkosítással ne foglalkozz sokat, ha berakod a MAC szűrést, azt szinte lehetetlen feltörni, aki meg akarja, úgyis percek alatt feltöri a WEP és WPA titkosításokat és lehallgathatja a forgalmat, amiből aztán kiszedi a laptopod MAC címét és máris használhatja a hálózatod. Persze ezt csak az eléggé haladó wifi crackerek használják, az emberek 99.99999...%-át a közönséges MAC szűrés megfogja mindenféle titkosítás nélkül is.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#3968) R


R
aktív tag

a fajlmegosztast kellene meg megoldani

(#3969) R válasza R (#3968) üzenetére


R
aktív tag

halozat beallitasa varazsloval probalkoztam, de semmi; uaz a tartomany; egyszeru fajlmegosztas-bol a piapat kiveve uugy semmi, volt valami leiras errol, mit lehet meg tenni?

(#3970) R


R
aktív tag

Enable SSID Broadcast kikapcsolható?
a DHCP kliens listát nézve azt látom h van egy 2 órás lease time (a laptopnál), ez mit jelent, h lehet levenni?

(#3971) Necc válasza R (#3970) üzenetére


Necc
addikt

Ez vásárlási tanácsadó topic tudtommal, és nem helpdesk. A megfeleő topicban hamarabb megkapnád a válaszodat, illetve ajánlom, hogy olvasgasd egy kicsit ezeket:

[link] [link] [link]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#3972) Peetry


Peetry
senior tag

Hello! Lenne egy sürgős kérdésem, ha weszek egy asus wl-500g-t és ráteszek egy multifunkcios nyomtató-szkennert, akkor tudok hálózatoról szkennelni is vagy csak a nyomatatást tudom megoldani? nagyon sürgős lenne. köszi

(#3973) Razofen


Razofen
csendes tag

Sziasztok Szakértők!

Ha azt mondom, hogy pénz nem akadály (ésszerű keretek között persze), hajlandó vagyok többet fizetni egy routerért, de az legyen jó minőségű, megbízható, akkor milyen márkát ajánlanátok? (Kicsi hálózat, max 8 port, és wifi kell, semmi más különleges igény, de a megbízhatóság nagyon fontos)
Illetőleg ha valami speckó dolgot ajánlotok, akkor azt is kérdezném, hogy honnan szerezhető be?

A wifihez kapcsolódóan lenne még kérdésem, az access pointtól fölfele 2 emeletet kell haladni betonon keresztül (legfölül már alig van/nincs jel), vízszintesen meg majd szintén betonfalakon és vas-szerkezeteken keresztül visz az út. A jelerősítés témában milyen eszközökben kell gondolkodni? (Mit kell vennem, hogy eljusson a jel mindenhova?)

Előre is kösz a segítséget.

(#3974) péter007 válasza Razofen (#3973) üzenetére


péter007
senior tag

hy mindenkinek

most szart be egy az SMC routerem, nem volt nagy eresztés csak négy vezetékes port meg egy wan miniport volt rajta
sokáig bírta de most meghalt és kéne helyette egy másik
milyet érdemes venni ami jó és nemis túl drága
fontos lenne ha nemnagyon kéne beállításokkal szarozni mert ezen nem állítottam semmit, csak bedugtam és ment

köszi a segítséget előre is, ja és sürgős lenne a dolog

(#3975) Necc válasza Peetry (#3972) üzenetére


Necc
addikt

Csak nyomtatni.

#3972: HP "ipari" routerek iszonyatosan strapabíróak, kegyetlenül megbízhatóak, és borzasztóan drágák. Link feljebb valahol :))

#3974: egy ugyanolyan SMC vezetékes routert? :C // 1x akkor is be kell állítani, 5 perces művelet és amíg be nem hal az az, működni fog. //

[ Szerkesztve ]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#3976) Razofen válasza Necc (#3975) üzenetére


Razofen
csendes tag

Hmmm, nem rossz, de a 100ezres árban gondolom sokat nyom a latba az 1000+ felhasználó kapacitás.
Nekem ilyen igényeim azért nincsenek.
Kicsit lejjebb? Pl. Linksys-ben lehet bízni?

(#3977) Santses


Santses
aktív tag

Sziasztok!

Napokban kellene routert vennem és nem igen értek hozzá.
2 gép lenne vezetékesen állandóan, és néha-néha 1 laptop vezetéknélkülivel. (15-20m -re lévő szobában)
Stabil legyen, megbízható és torrentezni is lehessen. És jó lenne ha a nyomtatót is rátudnám kötni. Más elvárásom nincs igazán.

Tudtok valami megbízhatót ajánlani? 15e ft körül jó lenne ha megállna.
köszi

(#3978) Necc válasza Razofen (#3976) üzenetére


Necc
addikt

Ha jobban körülnézel, akkor megkapod majdnem ugyanazt 43.000-ért is :))

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#3979) Necc válasza Santses (#3977) üzenetére


Necc
addikt

Asus WL500gP V2.
Bár asszem picivel 15K felett van még az ára.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#3980) anti70


anti70
csendes tag

Wireless router-t szeretnék venni,kb. 25k-ig.A megfelelő jel erősség,minőség,tartósság és megbízhatósság a fő szempont.
Ezeket néztem ki.Dlink 655,Linksys-160n.
Melyiket vajon?Tud valaki segíteni,előnye hátránya?

[ Szerkesztve ]

(#3981) Santses válasza Necc (#3979) üzenetére


Santses
aktív tag

Igen ezt néztem én is, mert több helyen is láttam, hogy dicsérték. Csak az vele a baj, hogy ez 20 fölött van. Legalábis én nem találtam alatta..
Valami más alternatívát nem tudsz mondani?

(#3982) Necc válasza Santses (#3981) üzenetére


Necc
addikt

Hű de felment az ára, én 17K-ért vettem anno :))

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#3983) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok!

Bár nem egy kategória, de a Belkin N1 Vision-nel vagy Linksys WRT54G2-vel van valakinek tapasztalata?
Megbízhatóság, stabilitás, stb?

Sajna a design (is) nagyon fontos. :D

(#3984) Necc válasza zetecR (#3983) üzenetére


Necc
addikt

Linksys-el van. Bár nem konkrétan azzal a típussal, de egy dolgot biztosra tudok róla állítani: katasztrófa! Állandóan lefagy, összeomlik és behal, ha már egy picivel átlagon felüli terhelést kap. Cégen belül a 30/20-as diginetet képtelen lekezelni, hát még akkor a helyi hálózatos forgalmat. Le is lett cserélve valami d-link -re, most az van nyúzópadon, de az átmeneti megoldásként berakott tp-link is bírta a strapát.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#3985) Necc


Necc
addikt

Na végül meglett, hogy milyen routert szeretnék magamnak: [link], minden lényegeset tud ami nekem kell, bár hatótávja "csak" 75 méter erősen mostoha körülmények között, de mivel a lakás 20m-es, hátrafelé pedig 50m ezért elég lesz ez is, megfelelően menedzselhető, ócsó, draft-n, mi kell még? :D

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#3986) siva


siva
aktív tag

Létezik olyan router amin van USB csati + torrent kliens + NTFS ismeret?
vagy csak álom?

[ Szerkesztve ]

(#3987) Necc válasza siva (#3986) üzenetére


Necc
addikt

Van, de mit értesz NTFS ismeret mellett?

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#3988) Gááboor


Gááboor
tag

Sziasztok.
Van nekem egy asus wl-100g deluxe pcmcia csatlakozós kártyám, és a kérdés az, hogy ezt csak asus routerrel tudom hastnálni? Természetesen laptopba lenne benne. de abban nincs semmi vezetéknélküli cucc..

A másik technikai kérdésem, hogy azok, amik tudnak torrentet kezelni, úgy működnek, hogy adott egy usb- s tároló ás arról tölt fel és nem kell a gépeknek menni?

Na meg a nyomtatóval való kommunikáció is érdekes. kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#3989) siva válasza Necc (#3987) üzenetére


siva
aktív tag

NTFS már nem egyszerű fájlrendszer (jogosultság, stb...), + úgy tudom, hogy bármilyen kezelésért amit fizikai eszköz ismer licenszet kell fizetni utánna, az MS-nek. Volt (van) egy időszak amikor az MS hirtelen fizetősé tette a FAT-ot, a pendrive gyártók meg néztek egy nagyot. Nyilván le is kell programozni, hogy tudja. Ha egyszerűen az UBS-t csak pendrivnak akarják, gondolkodhatnak akár sima FAT32 támogatáson is 4GB/fájl-ig, 2TB, és kész.

Tehát a kérdésedre a rövid válasz: tudja írni és olvasni az NTFS fájlrendszert.
pl. (linux is csak 2 éve tudja stabilan)

[ Szerkesztve ]

(#3990) Necc válasza siva (#3989) üzenetére


Necc
addikt

Csak olvasási támogatást merek 100%-ra állítani, ami nekem van router az kezeli moddolt firmware-el az NTFS fájlrendszer írását is, elviekben, de a másik gond, hogy a routerek egy része ennek ellenére sincsen felkészítve 4GB-nál nagyobb fájlok kezelésére, teljes NTFS támogatás ide vagy oda.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#3991) kopf89


kopf89
csendes tag

Szevasztok!
Router vásárláson gondolkodok, 1 gép lenne lanon csatlakoztatva és két noti wifin egy sima ADSL netet kellene osztani vele. Tanácsot kérnék hogy ti mit javasolnátok én egy d-link dir 300-ra gondoltam. Esetleg valaki hassznál ilyen routert az megoszthatná a tapasztalatait

(#3992) Necc válasza kopf89 (#3991) üzenetére


Necc
addikt

Gyakorlatilag bármi jó, a legolcsóbb TPlink-et ajánlom ami kapható a piacon, tudtommal ez az a cég ami a legolcsóbban kínálja a termékeit de úgy, hogy az nem megy a minőség rovására, és még a "térerő" is átlag feletti a legolcsóbb eszközök esetén is.
Bár "buta", de a célnak megfelel, én kliens kártyákat használtam ilyet, nagyon olcsó és nagyon megbízható.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#3993) Airy


Airy
csendes tag

Sziasztok!

Létezik a piacon olyan router, aminek a WIFI adóját egy hardveres kapcsolóval lehet adjusztálni?

A megoldandó feladat:
állandó kábeles kapcsolat biztosítása az egyik gépnek, illetve WIFIs kapcsolat nagy ritkán. Azért lenne fontos, hogy kézzel lehessen kapcsolni, mert Anyukám fogja emígyen használni a világhálót. Éppen ezért nem jön szóba semilyen kábeldugdosás sem. :)

Szóval van esetleg valamilyen tippetek? Eddig semmit sem találtam ezügyben. :(

Köszi a segítséget:
Airy

Airy

(#3994) Necc válasza Airy (#3993) üzenetére


Necc
addikt

Szoftveres kapcsoló is jó? Vagy időzítő? De nem lenne egyszerűbb egy MAC szűrést rátolni az eszközre, így illetéktelenek nem használhatják a wifit, és a kliensgépe(ke)n semmit se kell beállítani.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#3995) DuRieN


DuRieN
csendes tag

Egy nagyon egyszerű kérdésem volna:
Melyik Linksys routert vegyem a kettő közül? (ár nem számít)
http://www.linksysbycisco.com/US/en/products/BEFSX41
vagy
http://www.linksysbycisco.com/US/en/products/WRT54GL
Eddig nekem az első fajta volt, de sajna 3 év után tönkrement és most meg már a másodikat ajánlgattáka botlban!
Nincs Wifi a gépemben és nem is tervezem az áttérést rá, de ugyebár kábeles módra is képes a WRT54GL...
A legfontosabb számomra a biztonság és tudom hogy a BEFSX41 ben volt beépítve tűzfal is!
Szóval segítsetek akár tapasztalat alapján is eldöteni hogy áttérjek e az "új"ra vagy a jól bevált régit vegyem?
köszi
DuRieN

(#3996) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Üdv all!

10K környékén milyen wifi-s routert ajánlotok? A választ előre is köszi. :R

(#3997) Necc válasza Brumi˘ (#3996) üzenetére


Necc
addikt

Mondjuk ezt, megvásárolható mondjuk itt.
Gondolom extra igényeid nincsenek :D

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#3998) bnss válasza Brumi˘ (#3996) üzenetére


bnss
veterán

TP-Link TL-WR542G, TL-WR543G, TL-WR642G, ha szükséged van nagy WAN Throughput-ra (áteresztőképességre; pl. DIGI nethez), akkor a TL-WR941ND modell az ajánlott.

DuRieN: ha nem használod a WiFi-t, felesleges plusz pénzt költeni rá. A beépített tűzfal, nem más, mint a NAT (Network Address Translation - hálózati cím fordítás), klasszikus értelemben vett tűzfal _nincs_ a routerekben.

Olcsó, megbízható vezetékes router: TP-Link R460.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3999) Airy válasza Necc (#3994) üzenetére


Airy
csendes tag

Szia!

Mindenképp hardveres kapcsoló kellene. Az időzítő azért nem jó, mert nem lehet tudni, hogy mikor szottyan kedve Anyukámank szörfölni egy kicsit. :) A kikapcsolásra azért van szükség, mert a nap 95 %-ában teljesen feleslegesen sugározna a szerkezet.

Köszi a választ!
Airy

Ui.: az időzítős routerek mit tudnak? Esetleg konkrétan melyik készülék ilyen?

Airy

(#4000) Necc válasza Airy (#3999) üzenetére


Necc
addikt

Nem értem, hogy mi a gond a felesleges sugárzással? Csak macera amúgy is az egész, ki/bekapcsolósdi, főleg az idősebbeknél, és nem hinném, hogy lenne olyan gyártó aki ilyennel foglalkozna.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.