Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) awokado válasza bnss (#3742) üzenetére


awokado
tag

PS3 topikban már jártam és azt mondták teljesen átlagos router kell.
Tehát keresek olcsó,vezetékes routert.
Mit ajánlotok?

PSN ID: RoolandX

(#3752) bnss válasza awokado (#3751) üzenetére


bnss
veterán

TP-Link R460, olcsó, viszont nagyon korrekt router.

RapUGround: szép a marketing szöveg, mindig mosolygásra késztet. Az előbb említett router is képes IP alapú QoS-re, ami Neked kell. Te döntésed, nem foglak semmire sem rábeszélni.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3753) SpyK333


SpyK333
tag

Hello mindenkinek!

Az lenne a kérdésem hogy már az ilyen 5-6K-s routerek is tudják azt hogy szálankénti le és feltöltés szabályozás? Mert szeretnék egy ilyet venni, de nem tom melyiket érdemes venni.
Annyi lenne a "kérésem" a motyótól hogy meg tudjam szabni hogy egyes szálakon mennyi lehessen a le és feltöltés.

válsazotokat előre is köszönöm!

üdv: SpyK333

(#3754) bnss válasza SpyK333 (#3753) üzenetére


bnss
veterán

Nem teljesen értem hogy erre miért van szükség, amikor egy torrent kliensben meg tudod szabni a fel- ill. a letöltési sebességeket.

A kérdésedre a válasz, a QoS-sel max. prioritásokat rendelhetsz hozzá pl. az egyes IP címekhez/protokollokhoz.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3755) SpyK333 válasza bnss (#3754) üzenetére


SpyK333
tag

Azért mert van egy köcsög öcsém aki állandó jelleggel variál a torrentnél:D

(#3756) RapUGround válasza bnss (#3752) üzenetére


RapUGround
tag

Ahha. Köszi erről nem tudtam, hogy van ilyen(QoS). Nagyon jó dolog ez.
Amúgy az a DLink sem rossz csak jóval drágább és egyfajta saját QoS-t csinált, amit kevés szakértelemmel is jó belehet állítani és port/protokoll alapú dolog. És mivel inkább játékhoz kell, akkor könnyen egy kattintással be lehet állítani, az újabb játékokat is egy firmware frissítéssel. De azért kösz, hogy erről informáltál. :D

(#3757) cuko#


cuko#
tag

Helló!

Eddig az 1mbites dsl-t valamilyen Canyon 8portos 10/100as switchcsel és egy d-link 360t-vel osztottunk 4 gép között, de most sávot szélesítünk, 8mbitre (szintén dsl), és a switch már eléggé öregecske (sípol is kicsit), a modem pedig egyszerűen sz@r (régebbi verzió, melegszik, újra kell indítani gyakran), valamint tervezünk egy laptopot is, szóval lecserélnénk mindkettőt - én egy 2in1 router és modemre gondoltam, elsősorban a praktikum miatt.
Megpróbáltam egyedül utánajárni, és két D-link modemet találtam: DSL-2640B (10k Ft), és DSL-G684T (15k Ft).

A kérdésem:
ezek a modem-és-routerek megérik a pénzüket (azt láttam egy tesztben, hogy valamennyivel lassabbak a külön modem és külön router párosításoknál általában), vagy érdemesebb-e külön vegyek egy modemet, és hozzá egy routert/switchet? Amennyiben szerintetek megérik, és nem riasztotok el tőlük, az általam linkeltek közül valamelyiket meritek ajánlani, esetleg valami más típust inkább? Ha nem, akkor inkább milyen párost vegyek helyette? (A keret úgy kb max. ~15k (esetleg kicsit több, ha megérné számomra). Nem tervezek különösebben torrentezést, QoS jól jönne, az általam linkeltek tudják ha jól néztem.)

[remélem mindent beleírtam, ami szükséges, köszi előre is a segítséget.]

(#3758) Pantok


Pantok
aktív tag

Sziasztok!

Router vásárlás elött állok mivel a régi féllábal a sírban van.
A felállás a következő
Emeletes panelban (1gép1laptop 1 emelettel feljebb mint a többi) lenne 2 asztali gép illetve 2 laptop.
Ebböl egy asztali gép kábellel csatlakozna a routerre. (Szeretném ha 4 lanport lenne rajta)
Ami a legfontosabb hogy stabilan tudjam megosztani a netet rajta (chello 10Mbit le, 1 fel).
Emellett még elkéne bírnia 2 max 3 extra laptopot alkalmanként, de azért elég ritkán, és az összes gép sose megy együtt.
Árban 10-15k a keret.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3759) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Tanácsot kérnék Wlan router vásárlás ügyben.

Olyan wlan router kellene aminek a portjai gigabit-esek (persze kivéve a wan-t), ha lehet tudja az N-es szabványt és fontos lenne a megbízhatóság.
Jelenleg egy linksys wrt54gl-em van amivel maximálisan elégedett vagyok. Firmware mókányolások nem érdekelnek az a lényeg, hogy megbízható-stabil legyen és tudja lanon a gigabites sebességet.
Persze azért az ára sem mindegy :)

Romani ite domum.

(#3760) bnss válasza cuko# (#3757) üzenetére


bnss
veterán

Nem hinném, hogy megérné olyan routert venni, amiben modem van, mert irreálisan drágák.

Pantok: nem egyértelmű számomra, WiFi router kell? Mennyit szánsz rá? Elég sokszor elhangzottak az ajánlott típusok, írd be a kereső pl. TP-Link-et, a találatok között ott lesz a többi ajánlott eszköz is.

ZCoyote: Zyxel, de ez nem olcsó mulatság. Esetleg D-Link DIR-655, bár erről igen vegyesek a vélemények, Netgear is forgalmaz gigabites routert, de ez is 30k kategória.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3761) kavicssli


kavicssli
addikt

Sziasztok!

Digi TV-s netet (30/20) szeretnék megosztani ezzel a routerrel! Tp link r460

Ez remélem jó válsztás!? :U

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#3762) bnss válasza kavicssli (#3761) üzenetére


bnss
veterán

Úgy néz ki, hogy jó választás.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3763) kavicssli válasza bnss (#3762) üzenetére


kavicssli
addikt

Baxa meg! Na most tényleg nem is volt az eszembe a kereső! :W :B nagyon szépen köszönöm! :K :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#3764) vonbrown válasza xrvman (#3396) üzenetére


vonbrown
csendes tag

Hi

Ha 1 4500-asra vágysz tőlem megkaphatod
Link

Üdv.: Barna

(#3765) bnss válasza kavicssli (#3763) üzenetére


bnss
veterán

Nincs mit.

vonbrown: ez nem az apróhirdetések helye...

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3766) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

Sziasztok!

szeretnék tippeket kérni hogy milyen routert érdemes vennem.?

aminek kb ennyit kell tudnia

-4 gép közt kell osztani a netet (lehetőleg dinamikusan)
-tűzfal stb nem kellene bele
-egyszerűen beszerezhető és lehetőleg olcsó legyen

reméltem tudtok ajánlani valamit!

előre is kösz VR :R

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#3767) bnss válasza VR6-Fan (#3766) üzenetére


bnss
veterán

Vezetékes? Akkor a kicsit lejjebb taglalt típus, a TP-Link R460, ami jó választás. Ha vezeték nélküli, akkor szintén TP-Linket ajánlanék, TL-WR542G ill. TL-WR642G.

dr.bubo: mielőtt letámadod, olvass egy kicsit, nem volt egyértelmű, hogy milyen routert keres.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3768) dr.bubo válasza VR6-Fan (#3766) üzenetére


dr.bubo
őstag

Csak pár hozzászólást kellett volna vissza olvasnod és már tudnád is :)
[link]

szerk. megelöztek :)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3769) VR6-Fan válasza bnss (#3767) üzenetére


VR6-Fan
veterán

igen vezetékes csak, ő kb mit tud :B ?

de árban pont a megfelelő kategória.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#3770) dr.bubo válasza bnss (#3767) üzenetére


dr.bubo
őstag

Mivel nem irta, hogy wifi routert keres, szerintem egyértelmű volt, hogy vezetékesre gondolt. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3771) peaso


peaso
csendes tag

szevasztok

totál nem értek a dologhoz, ezért a visszaolvasásnak kevés értelme van számomra,bár megtettem, de a gyerek mellet nincs annyi idő. szóval a kérdés:

van egy 1mbites netem meg egy laptop és egy nyomtatóm egy családi házban. Neten nem játszom. A cél, hogy minél kevesebb kábel legyen (modem egyben router?), a nyomtatni pedig szinén vezeték nélkül szeretnék ha lehet (primitív a nyomtató). Legyen nagyon stabil a rendszer és biztonságos, mert és nem fogok sem hozzányúlni ,sem firmwareket letölteni.

ár: mondjuk 30e-ig

A válaszokat nagyon köszönöm.

(#3772) bnss válasza VR6-Fan (#3769) üzenetére


bnss
veterán

"Csak" ennyit. ;)

dr.bubo: ettől még nem egyértelmű, ha visszaolvasol, káthatod hányan keresnek így routert, később (rákérdezés után) derül csak ki, hogy valójában WiFi routerre van szüksége.

peaso: vezeték nélküli hálózatot szertnél a nyomtató irányába is? Utóbbi nem olcsó mulatság. Kompakt eszközök (modem és router egyben) irreálisan drágák, az a hely, amit egy modem foglal - szvsz - nem sok. A modemed megmaradna, mondjuk egy TP-Link TL-WR542G vagy TL-WR642G típusú routert vásárolsz. Gondolom van még egy PC is aháztartásban, különben nem kellene router, arra csatlakoztatod a nyomtatód, majd megosztod a hálózaton. Hátránya, hogy csak akkor tudsz nyomtatni a notebookról, ha a PC is be van kapcsolva, előnye, hogy nem kerül plusz pénzbe. Print szervert is kaphatsz, a vezetékeseket ~10k környékén árulják, egy vezeték nélküli pedig ~20k környékén kapható.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3773) peaso válasza bnss (#3772) üzenetére


peaso
csendes tag

nagyon köszönöm.

van pc.

ezt a mondatot nem értem: Gondolom van még egy PC is aháztartásban, különben nem kellene router.
azt hittem a router oldja meg a modem és notebook közötti adatátvitelt.

látta olyan routert amiben van usb kimenet, ezen a fajtán nem tudom megoldani úgy a nyomtatást, hoygy a notebookból küldöm a jelet a routerbe, amelybe csatlakozik a nyomató usb-vel.

(#3774) bnss válasza peaso (#3773) üzenetére


bnss
veterán

Úgy értettem, hogy nem kellene router, ha vezetékes kommunikációt szeretnél megvalósítani a modem és a notebook között, de ez tárgytalan.

Van olyan router valóban, ezt el is felejtettem, de nem mindegy, hogy az USB porton nyomtatót vagy HDD-t képes kezelni, erre figyelj oda.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3775) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Gondoltam itt több tanácsot tudok kérni.

Adva van 3 routerem Linksys wrt54gs (v1.1), Fonera, és egy x-micro valmi, de az utobbiak lényegtelenek is.

Továbbá vagy egy t-mobile os hsdpa-s hordozható netem, ami usb stick-es, de szeretném megosztani azaz kell egy router, vagy a wrt54gs-re usb portot hegeszteni, ami elektroműszerészi hiányosságaim lévén nehézkes lenne.

Vagy venni egy új router-t, ami képes SIM kártyát kezelni. Elég sok félét találtam, csak nem tudom melyik van legalább olyan szinten mint a linksys-em, azaz dd-wrt felmegy rá.
Továbbá láttam, hogy a t-mobile-nek is van valami kütyüje, de egy kicsit drágának néz ki és kitudja mire képes ~20e ft ért.

Vajon mibe érdemesebb belevágni? Keresni valakit, aki áttudja alakítani a régi routerem? Venni egy újat, de akkor melyiket?

itt láttam ilyen készülékeket.
Leginkább Zalip Wireless 3G Router-t találtam, ami jó volna, tekintve, hogy a linksys nem usb-s vagy sim-es, legalább is a leírása alapján..
Köszönettel
amargo

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3776) amargo válasza amargo (#3775) üzenetére


amargo
addikt

Ez alapján úgylátom amibe a SIM-et lehet pakolni az hozzá jár. Jól látom?

Szerk:
Rosszul olvastam..

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3777) amargo válasza amargo (#3776) üzenetére


amargo
addikt

Lehet kellene egy ilyenTelewell Wireless Router 3G + XCA2 adapter venni és a linksys-emet raknám mögé...

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3778) amargo válasza amargo (#3777) üzenetére


amargo
addikt

Ezt nézegetve is vagy 50e lenne adapterrel..

Esetleg egy ilyen?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3779) Douwe


Douwe
csendes tag

Helló!
Most vettem egy tp-link wr941nd routert és egy hozzá illó pci-s wifi kártyát. A router és a kártya primán működik egymással minde féle beállítás nélkül azonal kapcsolódtak. Azonban a laptopomban léő intel wifi 5100 kártya még csak nem is látja a hálozatott.

(#3780) ZCoyote válasza bnss (#3760) üzenetére


ZCoyote
őstag

Köszi!

Romani ite domum.

(#3781) imóca


imóca
csendes tag

Segítsetek, mert szeretném, ha a notebookomból kevesebb kábel lógna ki idehaza.
Hely: Családi ház, földszint+emelet (kb. 70+70 négyzetm.). Akadályok: téglafalak. Ha a konyhában is ájnternetezni szeretnék, akkor kb. 2 falat kellene áttörnie a hullámoknak a router tervezett elhelyezési pontjától. Ennél nagyobb akadályt nem állítok elé.
Jelenleg 1 notebookot kellene kiszolgálni, a későbbiekben talán kettőt.
A jelenlegi gép ismeri az n-es szabványt. Felhasználás: főleg www + egy kis torrent. A mostani internetkapcsolatom jelenleg nem nagy szám. Elvileg 1280/128 kbit/s.
Érdemes n-es wireless routert vennem? Vagy mindenképpen azt kellene? Mi lenne nekem a legmegfelelőbb? Jelenleg még nem vagyok otthon ebben a témában...

(#3782) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy WRT54G-s routerem van, ezt szeretném lecserélni egy Draft N-et tudó modellre. Prohardver-es cikkek alapján az MSI RG70SE és az EDIMAX BR-6504N készülékei között vacilálok. Ezek körülbelül egy árban vannak, úgyhogy leginkább a személyes tapasztalatok érdekelnének.
Tehát szerintetek melyiket válasszam? Adapter kérdés nem fontos, mert Airport Extreme-em van.

Előre is köszönök minden választ, megjegyzést! :R

Original's never fit - Socket 370

(#3783) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Sziasztok!

Az a szitu :) hogy két szintes házunkban lentről, fentre szeretném felvinni a netet wifi-s routerrel. Havertól kölcsönkértem az SMC WBR14-G2 -es routerét, de azzal a felső emeleten nagyon csekély jelerősség volt, legtöbbször megszakadt a jel.
Tehát milyen routert tudnátok ajánlani aminek erősebb a "sugárzása"?
Access Pointot nem szeretnék ha nem muszály.
Árban 10 körül legyen, de nem baj ha olcsóbb :D :)

Előre is köszi ;)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#3784) kali válasza tomy_cz (#3783) üzenetére


kali
legenda

(#3785) tomy_cz válasza kali (#3784) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Köszi.. :)

És ez kenivájsz?? :))

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#3786) tomy_cz válasza tomy_cz (#3785) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Jah és ez (lehet hülye kérdés de annyira nem vágom a dolgokat) működik egy 54Mb/s -os TpLink-es Pci-os kártyával? Tehát lefele kompatibilis ugye? mert asus 100mbites

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#3787) kali válasza tomy_cz (#3785) üzenetére


kali
legenda

mint írtam; jelentősen jobb mindenben, mint az általad említett smc csoda!
ebben az árkategóriában nagyon kitűnő router, nekem is ilyen van jelenleg - de nem csak ezért ajánlom -, továbbá sok ismerősnek javasoltam/telepítettem ilyet, és még senkitől sem volt rá panasz! van olyan haver, akinél 120 m2 alapterületű családi házban mind a két szintet megfelelően lefedi!
ja, és ez 54-es router ;) és persze működnie kell az említett karival!

[ Szerkesztve ]

(#3788) tomy_cz válasza kali (#3787) üzenetére


tomy_cz
senior tag

jah..tényleg csak ipon-on elírták.. :U :)
Mégegyszer köszi.. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#3789) kali válasza tomy_cz (#3788) üzenetére


kali
legenda

jé, ott tényleg 108-as ként szerepel... :) de valójában 54-es, csak turbo edition ;)

(#3790) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

hy

van nekem egy TL-WR941ND routerem és egy TP-Link TL-WN951N wlan kártyám.

hol van net, hol nincs mint a mesében :))

hogyan erősíthetném a jelet? és ha valaki kiegészítő antennát javasol konkrét típust is írjon plíz.

thx

Aurea mediocritas

(#3791) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Lehet, hogy volt már hasonló kérdés, de most, sajnos, nincs időm végigolvasni a hozzászólásokat.

Van olyan WiFi router ami egyszerre tudja a következőket?
- 4 portos gigabit switch
- USB csatlakozó printer és külső HDD megosztásához
- FTP szerver, print szerver, bittorrent kliens, FTP kliens funkció legyen bennük, vagy legyen hozzájuk olyan firmware amivel ez megoldható
- esetleg 802.11n támogatás (ez nem feltétlenül szükséges)

Amiket eddig találtam az vagy nem gigabites, vagy nem tudnak print szerver/ftp szerver funkciókat és nincs bennük bt kliens.

Ha esetleg többet is tudtok, akkor melyiket ajánljátok?

Aki hülye, haljon meg!

(#3792) bnss válasza L3zl13 (#3791) üzenetére


bnss
veterán

Ilyet hirtelen nem tudok mondani, de ha létezik is, abban biztos lehetsz, hogy aranyárban van. Talán a Linksys WRT610N felel meg a legtöbb elvárásnak, utána kell nézni, hogy FTP és print szerverrel elboldogul-e.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3793) dudi


dudi
senior tag

nagy hülyeség lenne azzal próbálkoznom, hogy router mögé egy gigabites switchet teszek, hogy a gépek közötti sebességet növeljem? Vagy így jelentősen rontom a net elérésüket, ill. megoldható ez így?
köszi

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#3794) Alex91 válasza dudi (#3793) üzenetére


Alex91
félisten

Meg.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3795) dudi válasza Alex91 (#3794) üzenetére


dudi
senior tag

és nem nőnek meg jelentősen a kapcsolat létrehozási idők?

[ Szerkesztve ]

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#3796) Alex91 válasza dudi (#3795) üzenetére


Alex91
félisten

Esetleg nagy lesz a lag az FPS-hez :DD!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3797) dudi válasza Alex91 (#3796) üzenetére


dudi
senior tag

rdp,vnc?

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#3798) Alex91 válasza dudi (#3797) üzenetére


Alex91
félisten

Majd kiprobalod :)! Szerintem nem hiszem, hogy a net fele jelentos lassulas lenne.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3799) dudi válasza Alex91 (#3798) üzenetére


dudi
senior tag

:)))

esetleg tapasztalat, ellenjavallat Edimax BR-6574N-nel kapcsolatban? Sokkal gyengébb, mint pl. egy wrt54gl@tomato?
Azon kívül, hogy nincs hozzá usb-s wlan vevő? :Y :Y

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#3800) L3zl13 válasza dudi (#3795) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Tapasztalataim szerint plusz 1 switch olyan 1-2 ms-et jelent ping válaszidőben.
Elvileg nem lehetne vele semmiféle gond.

Aki hülye, haljon meg!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.