Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) xrvman válasza bnss (#3449) üzenetére


xrvman
őstag

Amúgy milyet is ajánlottál volna?

[ Szerkesztve ]

(#3452) LaMotta válasza bnss (#3394) üzenetére


LaMotta
aktív tag

TL-WR642G és TL-WR543G közötti különbség annyi, hogy 108Mbit vs. 54Mbit?

És mi a baj a D-Link-ekkel? Utalva erre: (#3439) mizu_

[ Szerkesztve ]

(#3453) bnss válasza jeni (#3450) üzenetére


bnss
veterán

Én sem mondtam, csak a Draft N-es adapter ajánlásodra reagáltam. ;)

xrvman: nem arról van szó, hogy milyet ajánlottam volna, hanem, hogy Draft N-es routert vettél és nem használod ki. Persze más kérdés, ha mg nincs meg a kliens oldali Draft N-es adapter, akkor nem szóltam.

LaMotta: előbbivel van tapasztalatom, meglehetősen kellemes csalódást okozott, olcsó, de az adminisztrációs felülete használható, mi több, egyszerűen beállítható, ráadásul igencsak stabilra sikerült ez a router. Ha jól tudom akkor csak abban, sok jelentősége nincs, ideális esetben hozhat valamennyit. A 108Mbps inkább csak marketing duma - szvsz.

Jelen eseteben egy D-Link router vennék meg, az pedig a DIR-300. Hogy miért? Az open source támogatás miatt, ha nem tetszik a gyári fw. találhatsz hozzá ún. 3rd party firmware-t (okosabb is lesz a router, valamint stabilabb is - legalábbis az olvasottak alapján).

A többi D-Link router _Nekem_ nem kellene, sok a nyűg velük, legalábbis az utóbbi néhány év tapasztalata ezt mutatja.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3454) xrvman válasza bnss (#3453) üzenetére


xrvman
őstag

Szerintem nem is lesz meg az N, mert a laptopban G van, a WII-n G van és a leendő PDA-ban is G lesz. És amiért ezt választottam, az azért van, mert átolvastam jó pár oldalt az open fw részről és bizony sokat kell vele nyűglődni. Sajni ehhez most / jelen pillanatban nem érzek késztetést. Van olyan G-s Router ami tudja a Wifi felé is a QoS-t? (A neve a wifi-s résznél: Wish) Ugyebár G-s szabványban már nincsenek, stb. Ezért vettem ezt. Eredetileg a DGL-4300-at néztem ki, mert annak erős "vasa" van és játékra van kihegyezve és mellesleg a torrentet is bírja. :) Akkor 20eFt folt és most is annyi. A DIR-655 akkor 28eFt volt, most meg leesett az ára 22e -re. Így az a pár ezer forint különbség megérte immár.

Szerk: Hozzátenném amit egy barátom mondott és 11 évig nem lesz gondom a garanciával. heh :D Addigra csak lesz valamelyen N-es. Ám ha jól belegondolok, lassan itt az Y szabvány, szóval....mindig van valami. Szvsz árban megérte, ugyanis ennyit szántam volna rá.

[ Szerkesztve ]

(#3455) LaMotta válasza xrvman (#3454) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Tudomásom szerint ez a jelenlegi draft N marad a normális N szabvány (.0ról szinte semmi sincs).. Nem fog változni... Pont ezért is, mert jönnek újabbak 2011-től. De én valami V-ről olvastam. A lényeg a lényeg.. Jó ez a mostani is.. Aztán ha meg vesz az ember laptopot vagy akármit az elkövetkezendő pár évben, valószínűleg N is lesz benne :)..

(#3456) LaMotta válasza bnss (#3453) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Köszi.. Asszem egy 642-est veszek havernak :).. Vagy D-Link DI-524-et :)?

(#3457) cygnus_ve


cygnus_ve
csendes tag

Üdv!

1 megás netet szeretnék megosztani asztali gép és wlanon két notebook között, reális az elgondolás vagy hagyjam a vérbe? Gyakorlatilag csak hétvégékről lenne szó és csak netezésre, nem lenne töltés háromfelől, hétközben a notik be lennének fogva erre a koliban. A korábbi hozzászólások alapján TP-Link routerben gondolkodom, D-Linkről sok negatívumot hallottam illetve egy éven keresztül albérletben magam is tapasztaltam, hogy gyengélkedett a wlanja és a vezetéken is többször szakadt meg a net.
A kitűzött ársáv: 6-8k...

Köszönöm a segítséget!

[link]

If Rome won't go to Mohammed, then Mohammed will clap until it does.

(#3458) LaMotta válasza cygnus_ve (#3457) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Csak ezt az oldalt olvasd el.... Pár sorral lejjebb. Van rá néhány alternatíva.
Pl. TP-Link TL-WR642G....

(#3459) Speed® válasza bnss (#3394) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hye!

Megérte az árát a PreN router, vettem egy sima 108gs karit, a jelerősség kiváló még jóval messzebbről is (laptoppal tesztelgettük). Összesen 10k volt :)

(#3460) Destloler


Destloler
tag

Hali

Egy kis segítséget szeretnék kérni, pontosabban 2 dologban.

Akinek van Asus wl-700 ge je mik a tapasztalatai vele:
lehet e belé nagyobb vinyot rakin,
hogyan sikerul rarakin a kamikaze s firmwaret az lehetségese,
hogy netről csatlakozom a routerre és ugy inditom el a torrent letöltést,
kezeliné a 30/20 as netemet?

A másik dolog pedig nyár közepe felé vásároltam egy Linksys WRT160N es router, ez kb 1 honapot birt ki és bekrepált. Elméletileg visszakapom az árát és milyen router vegyek helyett mert igazábol nem nagyon szeretnék már ilyen linksys-t, mert ugye benn marad az emberben hogy megint tönkeremegy. Az a kérdésem hogy vegyek e uygan ilyet vagy nezzek e valami másikat. Az ujj kiszemltejim Edimax draft n es roter vagy ASUS WL-500W. Esetleg ha van még valami jo amit kihagytam

Előre is nagyon kösz és várom a válaszokat

(#3461) Destloler


Destloler
tag

Hali

Belkin N1 Vision ról mi a véleményetel?

(#3462) jeni válasza Destloler (#3460) üzenetére


jeni
félisten

Szia

Minden elromolhat :K

Linksys W54GL ami megbizható és tunningolható
D-Link valamelyike
TP-Link valamelyike

(#3463) bnss válasza xrvman (#3454) üzenetére


bnss
veterán

Csak azt nem értem, ha egyik meglévő eszközöd sem támogatja a DraftN-es szabványt, akkor miért kellett ilyen router. No mindegy, nem az én dolgom.

Még a végleges N-es szabvány messze van (2009 Q4), a rövid hatótávolságú gigabites WiFi más tészta.

LaMotta: ha Neked ennyit ér egy barátság, akkor vegyél D-Linket. :DDD

cygnus_ve: TP-Link TL-WR642G - ahogy azt már mondták -, vagy TL-W543G.

Speed(R): jó hír, hogy megfelelően működik! ;) Ha lenne rá affinitásod, hogy helyi hálón "mérnél" nekünk sebességet, azt megköszönném. Kíváncsi vagyok rá, mire képes!

Destloler: mint már azt mondtam, DIGI LAN topicban kérdezz rá, hogy ki használt routert 30/20 Mbps WAN sebességgel.

Az Edimax DraftN nem rossz választás, tesztekben egész szépen szerepel, és egész jó áron hozzá lehet jutni.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3464) Destloler válasza bnss (#3463) üzenetére


Destloler
tag

MI a véleményed a Belkin N1 Visionról, vagy a forumtársaknak mia a véleménye? Elöre is kösz

(#3465) xrvman válasza Destloler (#3464) üzenetére


xrvman
őstag

Leírtam, ezért:
"Van olyan G-s Router ami tudja a Wifi felé is a QoS-t? (A neve a wifi-s résznél: Wish) Ugyebár G-s szabványban már nincsenek,..." még nem voltak, inkább így írnám
és
11 év gari :)

(#3466) bocsika


bocsika
aktív tag

Hali
Egyik ismerősömnek keresek ~10E Ft környékéig egy wifis routert. Szeptembertől -júliusig itt a koliban használná, a nyáron pedig családi házban.
Igénye hogy tartós legyen, könnyen kezelhető (lánynak lesz:D) és jó legyen a jelerősség még a szomszéd szobában is.:D
[Ezt nézték]

(#3467) kali válasza bocsika (#3466) üzenetére


kali
legenda

én ezt ajánlanám; asus wl-520gc
könnyen kezelhető, van hozzá használható magyar nyelvű leírás, jó a támogatása firmware terén, lefedettség és sebesség szempontjából is kifogástalan (2 - 3 fal meg sem kottyan neki), valamint nagyon stabil!

ja, és itt olcsóbb is; Asus WL-520GC

[ Szerkesztve ]

(#3468) bocsika


bocsika
aktív tag

Hali
Köszi, amúgy nem fontos hogy asus legyen. Csak stabil legyen. (Mondjuk ehhez szerencse is kell:D)
Valaki még. Ellenvélemény.

(#3469) bnss válasza Destloler (#3464) üzenetére


bnss
veterán

Belkin ne gyártson routert, kb. ennyi.

xrvman: bocs, kimaradt az előző hsz-omból. A QoS termesztésen LAN-os és W-LAN-on is működik egyszerre, a WiFi szabványtól függetlenül.

bocsika: a DIR-300 megfelelő, persze én nem gyári firmware-rel használnám a megbízhatóbb működés érdekében. (Olcsóbban is hozzájuthatsz.)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3470) bocsika válasza bnss (#3469) üzenetére


bocsika
aktív tag

Nagyon jó akkor most melyiket válasszuk? :) :F
Azt gondoltam hogy olcsóbban is megkapható mint az ídidzsitalban.
A filmware-hez. Szerintem nem fognak foglalkozni ilyennel. :D

(#3471) LaMotta


LaMotta
aktív tag

TP-LINK TL-WR543G: A TL-WR541/542-nek megfelelő eszköz, de kliensként is működik, akár PPPoE-n keresztül is.

Ez gyakorlatban mit jelent, hogy kliens is tud lenni? Valaki tudna rá mondani egy példát? :R

(#3472) bnss válasza bocsika (#3470) üzenetére


bnss
veterán

Egyszerű, megveszed Te, telepítesz rá DD-WRT-t, ami amellett, hogy beton stabil, még egyszerűen is kezelhető.

LaMotta: nem teljesen értem ezt a mondatot, mivel kvázi minden router képes PPPoE kapcsolatra.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3473) LaMotta válasza bnss (#3472) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Mindenhol ezt a mondatot írják ki hozzá... Nem a PPPoE a lényeg, hanem ez a kliens dolog.

A TL-WR541/542-nek megfelelő eszköz, DE kliensként is működik, akár PPPoE-n keresztül is. - gondolom ez a DE a lényeg.. Vagyis ez működhet kliensként, azok meg nem. De mi a fenére jó?

Na... Közben meg már eltűntek árlistákból :D..
Jól van, akkor marad a TL-WR642G..

[ Szerkesztve ]

(#3474) And válasza LaMotta (#3473) üzenetére


And
veterán

Így van, nem a PPPoE a lényeg, mert annak szvsz. semmi köze a kliens funkcióhoz, csak valaki szerencsétlen módon idekeverte. Kliensként lehet vele csatlakozni vezetéknélküli ISP-hez (vagy egy másik AP-hoz / routerhez), és ezt a kapcsolatot képes megosztani is a LAN-portokon keresztül. Magyarul: az elődeivel ellentétben ez egy multifunkciós router, ismeri a WDS-t is.

(#3475) LaMotta válasza And (#3474) üzenetére


LaMotta
aktív tag

:R
De igazából ezt egy otthoni emberke, akinek van saját előfizetése, ezt sosem fogja használni... Ez max. arra jó az én olvasatomban, hogy ha valaki közelében van ingyenes hotspot, akkor arról leszedi a jeleket, majd vezetékesen megosztja a PC-re.
Jól gondolom?

Szerk.: Asszem igen, ezt írtad le :). Mi az a WDS?

[ Szerkesztve ]

(#3476) Douwe


Douwe
csendes tag

Szerintetek melyik a jóbb vétel?
- Linksys WRT54GL
- Linksys WRT110
- Linksys WRT160n

Illetve tudnátok ajánlani hozájuk egy pci -s wlan kártyát. A routerek árai között minimális különbség van, de az n és a g hálókártyák árai között lévő különbség már nem elhanyagolható.

(#3477) And válasza LaMotta (#3475) üzenetére


And
veterán

Hotspotra kapcsolódáshoz bármilyen wireless adapter is elegendő, hiszen azok is mind kliensek. Csakhogy ezt a módot az egyszerű routerek nem szokták tudni, csak felárért ;). Úgyhogy nem csak ezért kellhet egy kliens. Nálunk pl. azért van a hálózatban ilyen multifunkciós / többportos router kliensként, mert a többi gép azokon át kapcsolódik a 'központi' netmegosztó routerre. Nincs mindegyik PC-ben külön-külön wifi kártya vagy adapter, hanem ethernet kábellel csatlakoznak többen is egy ilyen kliensre. Tehát nagyon hasznos dolog tud lenni, mert amíg egy átlag wifi-kliensen (mini/PCI, USB, stb.) nincsen több LAN-port, egy ilyen routeren van.
WDS: arra való, hogy wireless AP-k (vagy routerek AP-módban) tudjanak egymáshoz kapcsolódni. Általában kétféle céllal: 1.) bridge: pont-pont v. pont-multipont kapcsolathoz, egy meglévő LAN vezetéknélküli kiterjesztésére, wireless kliens kapcsolódásának lehetősége nélkül. 2.) repeater: hasonló, de itt vezetéknélküli kliensek is kapcsolódhatnak az egyes access pointokhoz. Ekkor a 'második' WDS-router kiterjeszti a hozzá kapcsolódó 'első' router által fedett területet. A WDS annyiban különleges, hogy ennél a módnál a résztvevő routereken mind konfigurálni kell ezt a kapcsolatot, tehát az összesnek támogatnia kell a WDS-módot.

(#3478) bocsika válasza bnss (#3472) üzenetére


bocsika
aktív tag

Mondom lányoknak lesz. :) Szerintem nem is fogom látni. Csak azzal lettem megbízva hogy keressek egy jót.
Akkor inkább feldobok egy pénz és úgy választok.:D
A DD-WRT már feltenni is problémás szerintem [:(], bár még nem volt vele dolgom (csak húgomék D-Link DI-524. gyönyörű mikor 3 különböző notebookon kell belőnöm nekik a netet, 2 óra hol van ez beállítás móka)
Ők átlagos felhasználók nem hiszem hogy tuningolgatni fogják a router és még nekem sincs fingom a sok ~2-6 karakteres, rövidítéses dolgok nagy részéről.

(#3479) Speed® válasza bnss (#3463) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hali!

Amint időm lesz rá (hétvége esélyes..) megtörténik a dolog.
Esetleg van valami progi ami jó erre, vagy simán TC\másol?

(#3480) bnss válasza LaMotta (#3473) üzenetére


bnss
veterán

Nem volt világos miért keveredett ide a PPPoE, gondolhattam volna, hogy csak elírás.

Douwe: a GL-re telepíthető minden gond nélkül Tomato, DD-WRT, stb. fw, amivel "okosítható" a router, valamint stabilabb működésű is lesz.

bocsika: ne a WRT54G példáját nézd, arra persze, hogy nem egyszerű telepíteni a DD-WRT-t. Ahogy érzed, nem foglak rábeszélni semmire. Az emlegetett TP-Link TL-WR642G/TL-WR%42G is megfelel, és még olcsóbb is.

Speed(R): simán TC is megfelel, én is azzal szoktam a hálózaton is másolni. ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3481) jeni válasza Douwe (#3476) üzenetére


jeni
félisten

Szerintez ez mert:

tuningolható frissíthető és ez a jobb a Sima G és a GS között

- Linksys WRT54GL

(#3482) hemaka


hemaka
nagyúr

A legolcsóbb és még normálisan működő router melyik szerintetek? :D
(2gépet kell kiszolgálnia)

(#3483) jeni válasza hemaka (#3482) üzenetére


jeni
félisten

Én a routeren nem spórolnék,mert lehet,hogy többet bosszankodnék rajta.Ugyanis csak egyszer kell megvenni.Inkább kerüljön 2-3000 Ft-al többe mint idegeskedjek miatta

(#3484) hemaka válasza jeni (#3483) üzenetére


hemaka
nagyúr

Értem én, csak mivel nem vagyunk nagy netfüggők, nincs szükség 10-20ezres routerre.
Szóval alatta?:)
Most egyébként SMC 7004VBR-t használunk, néha lefagy, de amúgy nem vészes. :D

(#3485) Douwe


Douwe
csendes tag

A Linksys WRT54GL-ről ittazt írják, hogy 10 Mbps sebességű kapcsolat a modem felé (WAN port). Ezekszerint akkor egy 20 mbps-es netre rákötve a routert csak 10mbps-es sávszélesség lesz elérhető?

(#3486) bnss válasza hemaka (#3482) üzenetére


bnss
veterán

Vezetékes vagy vezeték nélküli? Ha előbbi, akkor TP-Link R460, ha utóbbi, akkor a két hsz-sal korábban említett TP-Link TL-WR642G/TL-WR542G egyike.

Douwe: tudomásom szerint azon a 100Mbps sebességű switchen van a WAN port, amin a 4 LAN is.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3487) LaMotta válasza And (#3477) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Köszi a WDS-t :). De még mindig nem látom igazán értelmét egy kliens funkciót tudó router-nek, azon kivül, amit példának hoztam (HotSpot-ot befogni vele és tovább osztani LAN-ra).. Egy normális router-nek amúgy is van 4 LAN portja. Ergo saját előfizetésnél a wifivel a laptopok működnek, a 4 LAN-ra, meg bőven ráfér egy család. Az ilyet meg tovább osztani ott a switch, ha nem lenne elég az a 4. 1 LAN-ból csinálunk 4-et, aztán kész. Vagy switch helyett minek routert betenni?

(#3480) Bon3ss: Szerintem a leírásban csak arra akartak utalni, hogy aztán vezetékesen tovább lehet osztani, miután kliensként működik.. Szóval nem igazán belekeveredés, csak nem feltétlenül egyértelmű tájékoztatásról van szó :).

(#3488) bnss válasza LaMotta (#3487) üzenetére


bnss
veterán

Lehetséges, de pongyola megfogalmazás volt (PPPoE miatt). ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3489) And válasza LaMotta (#3487) üzenetére


And
veterán

(Jó, te nem látod értelmét, és amíg az ember tényleg csak megosztó routerként használja, nincs is szüksége rá, hogy ethernet-portos kliense legyen. Csakhogy nagyon jól tud jönni ám egy ilyen tudású kütyü, ha az ember házi hálózata elkezd bővülni. A sok LAN-portot sem azért írtam, mert egy ilyen switch nem elég (bár manapság sokszor nem az, és ahogy lassan szaporodnak az otthoni / kisirodai LAN-os eszközök: konzol, NAS-szerver, médialejátszó, IP-kamera, stb., a jövőben kevésnek bizonyulhat). Viszont vannak olyan képességei egy ilyenfajta eszköznek, amelyekre nem biztos, hogy gondolnál. Pár példa, elsőnek az, amit a #3477-ben már írtam: több, a megosztó routertől távoli, de egymáshoz amúgy közeli kliens-PC esetén nem kell mindegyikhez külön adapterkártya és antenna, elegendő csak a kliens router egy külső antennával, a gépek meg kábelen kapcsolódhatnak rá. Itt nem önmagában a több port az előny, hanem az, hogy ezek egy kliens-eszközön vannak, ill. az, hogy ez a router közel lehet a "központi" antennához, amivel minimálizálható a koaxkábel vesztesége. Aztán sokan - tévesen - magától értetődőnek veszik, hogy kedvenc wifi-s routereik szükség esetén minden olyat tudnak, ami egy sima wifi-kártyánál természetes: hálózatkeresés, kapcsolódás más routerre / AP-re. Pedig ezek egy alap routerrel nem mennek. Elég sok kérdés jött mostanában itt a topikokban és privátban is arról, hogy hogyan lehet kapcsolódni egyik routerrel / AP-val a másikhoz, mert mondjuk van egy felszabadult, feleslegessé vált példány, csak épp nem multifunkciós. Erre jön a lehangoló válasz, hogy sehogy, esetleg fw-frissítéssel, ami nem minden típusnál járható út.)

(#3490) LaMotta válasza And (#3489) üzenetére


LaMotta
aktív tag

:R :R :R

Értem, csak ezek baromi ritka esetek jelenleg. Viszont amit példának hoztál, simán elképzelhető és működőképes is, de...
Egy 5 tagú családnál mondjuk van max. 2 PC. Mondjuk ezen kívül 3 laptop. Ennyit simán kiszolgál egyetlen (normális) router. 100 m^2-ne belül is... De talán 150-en is :).
A kütyük nagy része meg Wi-Fi-n is menni fog.. Aki meg mondjuk meg is engedhet magának ilyen extra dolgokat, annak meg tök mindegy :).

Kollégiumokban vagy hasonló helyeken meg úgy is megoldják, hogy minden "lakásban" legyen net. Odahúzzák a kábeleket :D.

(#3491) xrvman válasza bnss (#3469) üzenetére


xrvman
őstag

Hmm akkor ezek szerint a Wish mi is akkor az pontosan? Mert hogy nem ugyanaz az tuti, hisz külön menüpontjai vannak.

(#3492) bnss válasza xrvman (#3491) üzenetére


bnss
veterán

Küldesz róla egy screenshotot, akkor meg tudom mondani - remélhetőleg, így nem rémlik, hogy mire jó. (A személyes adatokat takard ki.)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3493) ChromeX


ChromeX
addikt

lenne egy olyan kérdésem hogy olyan 10k körül kellene nekem router de mivel szinte egyáltalán nem értek hozzá ezért a ti segítségeteket szeretném kérni, ami fontos lenne: min 4 LAN, lehet vezeték nélküli és a lényeg hogy zavartalan legyen a kapcsolat wifi esetén, mit tudnátok ajánlani?

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#3494) And válasza ChromeX (#3493) üzenetére


And
veterán

Ez így nehezen behatárolható: szinte mindegyiken van minimum 4 LAN-port, a wifi-s routereken is. Wlan: lehet? Most olyan legyen vagy ne? A zavartalan kapcsolat meg a szó eredeti értelmében külső tényezők függvénye (közeli felhasználók mennyisége, csatornák telítettsége). Ajánljatok egy autót: legyen négy kereke, lehet kombi is, és zavartalanul lehessen vele hajtani minden körülmények között.. :DDD
Mod: így jó eséllyel mindenki csak olyat fog ajánlani, amellyel már találkozott. Ezért érdemesebb kicsit jobban kifejtened, hogy milyen céllal kell, milyen körülmények között és hol használnád, van-e valami olyan egyéb elvárásod vele szemben, ami szerinted sem tekinthető átlagosnak egy routernél.

[ Szerkesztve ]

(#3495) ChromeX válasza And (#3494) üzenetére


ChromeX
addikt

jo:D akkor így kérdem ez megfelelne, otthoni használatra?

auto: Ford mondeo :R

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#3496) bnss válasza ChromeX (#3495) üzenetére


bnss
veterán

Igen, főleg, ha nem riadsz meg firmware frissítéstől, DD-WRT-vel okosítható.

szerk.: azért az igényeidet leírhatnád.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3497) veze


veze
őstag

én mosmár a Linksys WRT54GL és a D Link DIR 300 között meditálok.. de melyik ..???árban 4-5 ezer a d link olcsobb..és akár magyar felület is van hozzá, ámbár nem ez a döntö..

(#3498) And válasza veze (#3497) üzenetére


And
veterán

Közelebbi tapasztalatom a WRT54GL-lel van, de ahogy elnézem azt a D-Link-et, a hardveres képességeiben nincs egetverő eltérés a Linksys-hez képest. A márka megbízhatóságáról a saját topikjaiban kellene informálódnod. Viszont mindkét típusra feltehető komolyabb 3rd-party firmware, amelytől megtáltosodnak, és akkor sem a magyar nyelvű felülettel, sem az egyéb szofveres képességeikkel nem lesz gondod.

(#3499) eziskamu válasza Douwe (#3485) üzenetére


eziskamu
addikt

Nem. 100-as az a csati is, de a procija a routernek max 20-25 megabitet bír.

(#3500) szimcsi


szimcsi
senior tag

Vezetékes routert szeretnék venni, két gép lenne rácsatlakoztatva. Legfontosabb szempont a megbízhatóság lenne. Árat nem tudok írni, hogy mennyi legyen, mert például most néztem egy rendelős boltot, ahol 6-7 ezer alattiak voltak csak vezetékesek. Milyen márkájuak a legmegfelelőbb erre a célra?

XP

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.