Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#68551) 426os válasza bandee0817 (#68550) üzenetére


426os
őstag

Semmi újat nem tudok mondani a korábban írtakhoz képest. Döntsd el mit akarsz.

.

(#68552) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Létezik, hogy egy új HP Pavilion 17-re már windows 8-at kell tenni, mert 7 alatt nincs támogatott driverek?

F.K.T.

(#68553) ZGO


ZGO
tag

(1)Mikor lenne esedékes a vásárlás? Augusztus.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? Kb. 200-210e ft.
(3) Felhasználási kör? elsősorban office, majd film és kis játék kikapcsolódásként
(4) Játékra használnád-e? Alkalmanként.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Minőség, időtállóság, akku
(6) Szeretnél bele SSD-t? igen
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15.6, FHD, ne tükröződjön
(8) Notebook tömege? minél könnyebb, max 2-2,5kg
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Windows 8-cal
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? Egymagában SSD is megfelelne, ha a kapacitása eléri a 250 Gb-ot; 6 gb RAM; optikai meghajtóra nincs szükségem
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI, eSATA minimum
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Ha a táblázatkezelés CPU igényesnek számít, akkor kőkeményen, a jelenlegi asztali Pentium E5300 C2D-t teljesen megfektetik a komplikáltabb képletek. 60-70Mb-os táblázatokat kell kezelnie a jövendőbelinek.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! Vostro 5470 (14”); Inspiron 14”-7437; Inspiron 15”-7537
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Mindenféleképpen új.

Várom az ajánlataitokat! :R

(#68554) pinnacle válasza btudos (#68527) üzenetére


pinnacle
nagyúr

A hozzászólásban jelzett hibát, már javították?

(#68555) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni notebook vásárláshoz.
Barátnőm akarja a régi 2,6-os celeronos gépet (1gb ram) cserélni egy normálisabb laptopra amivel tud otthonról is dolgozni, és nem akadozik a youtube és a böngészés sem.
Személy szerint az asztali gépeket preferálom, laptopokban nem igazán vagyok otthon milyet érdemes venni.
Az intel IGP támogatása hírhedten rossz, amd APU elég jó támogatást élvez, bár nem tudom számítási teljesítményben hol járnak.
Igazából egy mindennapokban jól használható gépet szeretne venni, lehetőleg hosszú garanciával.
A kezdő témában feltett kérdésekre meg próbáltam válaszolni.
Tényleg teljesen mindegy milyen a gép, csak a leírtaknak feleljen meg.

Ahhoz, hogy tudjunk segíteni a következő kérdésekre kéne válaszolnod:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Néhány hónapon belül.

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
120000Ft

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Főként irodai munka, ritkán PhotoShop, videózás, netezés.

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
-Nem

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
A fenti ár tekintetében szeretnék egy viszonylag időtálló masinát, 2-3 év garanciával.

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Nem szükséges, tudok várni a hdd-re is.

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15,6col, 1366x768 as is megfelel (átlag felbontás) nyilván a matt jobb, de az ár miatt nem fontos szempont.

(8) Notebook tömege?
Keveset lesz cipelve, nem számít a tömeg!

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nélküle ha egy mód van rá. (win7 kompatibilis legyen, a win8 nekem sok)

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
500gb minimum, 4gb ram, optika jó ha van, de nem lét szükséglet.

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nincs.

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Nem jellemző.

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Edigitaltól szeretnék rendelni majd a fenti tulajdonságok alapján.

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Kizárólag új gépet szeretnék.

Nem baj ha picit vastagabb a gép, a jobb hűtés, csendesebb, időtállóbb működés fontosabb mint az ultra vékony kivitelezés.

(#68556) 426os válasza pinnacle (#68554) üzenetére


426os
őstag

Igen, adtak ki BIOS-frissítést.

.

(#68557) bandee0817 válasza 426os (#68551) üzenetére


bandee0817
tag

hát igazából írtam, a z510 tetszene mert mindent tud amit kell, ára is oké nekem, annyi a gond hogy akksi nem kivehető, hdd és ram nem cserélhető. mondtad hogy a helyett lehetne jobb is annyi pénzért. az mi lenne?

(#68558) pinnacle válasza 426os (#68556) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

(#68559) Gedeon31 válasza 426os (#68556) üzenetére


Gedeon31
addikt

Jó is lett azzal már ?

(#68560) 426os válasza Gedeon31 (#68559) üzenetére


426os
őstag

Igen. Bár mintha a ventit kicsit jobban pörgetné, de általában a HDD még így is hangosabb.

bandee0817: Probook 450-et szokták még ajánlani, vagy esetleg Lenovo M5400. Ez kb ugyanaz a hardver, mint a Z510, de van benne külön NGFF foglalat az SSD-nek.

.

(#68561) Pocok256 válasza bandee0817 (#68557) üzenetére


Pocok256
veterán

Cserélhető a HDD és a ram is csak éppen szerviznél. Pontosabban te is cserélheted, de mivel kibaszott nehéz mert nem könnyű szétszedni a gépet ezért javallott a szervizes csere. Az akksi is cserélhető ha bekrepál csak ugye ahhoz sem lehet olyan könnyen hozzáférni.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68562) Chaser válasza Kriszti D (#68526) üzenetére


Chaser
titán

Sajna vannak olyanok akiknek nem lehet segíteni :U megkapsz minden szükséges infot, csak valahogy az input eszközöd még upgradere szorul ;] :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68563) bandee0817 válasza Pocok256 (#68561) üzenetére


bandee0817
tag

igen, csak szervízes a dolog, az tuti, de én arra gondoltam hogy mondjuk idővel lecserélem a hdd-t egy ssd-re és mellé egy külső vinyó vagy ilyesmi. biztosabb egy ssd utazás mellett a laposba, hdd-vel nem is merem használni a zötykölődés után, merevlemeznek az nem használ. igen, akksi is úgy cserélhető, de én azért szeretem jobban az amúgy is kivehetőt mert mivel több órákat megy a gép, van hogy napokat, nem szeretem az akksit bennehagyni, olyankor inkább csak hálózatról kap áramot, akksi meg pihen mellette, amúgy se használ folyamatos töltésnek kitenni bármilyen akkumuilátort. én is mindig azt javaslom mindenkinek hogy úgy bánjon az akksival, hogy ha nem utazásnál használja a gépet hanem otthon egy helyben asztal mellett vagy bármi, tehát nem mozgatja meg nem szaladgál ide-oda vele, akkor csak közvetlen áramról menjen, az akksit meg hetente 1-2 alkalommal lemeríti, feltölti, majd a héten még egy nap lemeríti és feltölti, majd kiveszi, félrerakja valahova. így nem fog az akkumulátor is se elhasználatlanodni se, valamint a töltési írási ciklusok se fognak túlmenni az átlagnál, így egy jó üzemidős akksija lesz bármikor amikor kell. én is pontosan így teszem és mai napig kihúzza az akksi 3-4 óráig simán :)

Dell Inspiron 3542

ez szerintem már egy elég jó választás hardver tekintetében :) vélemények? :)

[ Szerkesztve ]

(#68564) Pocok256 válasza bandee0817 (#68563) üzenetére


Pocok256
veterán

Az akksis okfejtésed úgy hülyeség ahogy van. Olvass utánna kérlek a modern battery managmentnek. Semmi értelme nincs kivenni... Tetejébe kapsz egy áramszünetet és pont magad szívatod meg vele ...

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68565) Tikakukac válasza bandee0817 (#68563) üzenetére


Tikakukac
titán

Röviden: van progi, nem kell kiszedni, nem lesz töltve, meg lehet nyugodni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68566) bandee0817 válasza Pocok256 (#68564) üzenetére


bandee0817
tag

lehet hülyeség, nem tudom, nekem semmi baja az akksimnak ezzel a módszerrel, szünetmentesem meg volt mindig is :) :D sorba mondják az emberek hogy szar az akksijuk, mindegyik mikor megkérdezem hogy az akksi mindig minden esetben benne van, a válaszuk az hogy igen :D és van akinek 30 percig bírja már mert az akksik fele csepptöltéses és rögtön tönkre megy :) ha hülyeségnek tartod akkor szabad akaratod annak tartani, én azt mondom hogy nem, évek tapasztalata :) :D de kinek mi a véleménye, én nem mondom hogy nincs igazad, én csak azt mondom amit saját magam és mások által tapasztaltam, láttam :)

(#68567) psg5 válasza psg5 (#68552) üzenetére


psg5
veterán

Pl létezik, hogy a notiban lévő Bluetooth® 4.0-t nem tudják életre kelteni win 7 alatt? Mert csak 8 tól támogatott pavilion 17-nél?

F.K.T.

(#68568) Gedeon31 válasza Tikakukac (#68565) üzenetére


Gedeon31
addikt

Melyik a legjobb progi erre?

(#68569) Tikakukac válasza Gedeon31 (#68568) üzenetére


Tikakukac
titán

Amit a gyártó ad. Külsős progi nincs még mielőtt jönne a battery xyz felhasználó véleménye.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68570) 426os válasza bandee0817 (#68566) üzenetére


426os
őstag

Most már a legtöbb gépnél kapcsolható vagy beállítható, hogy mikor hogy töltsön. Pl Lenovoknál van akku kímélő funkció, amikor 55-60% között tartja az akksit, csak ritkán tölt rá, amikor magától lemerült egy szintig. Ennél jobb akku kímélés nincsen szerintem (ha csak áll magában az akksi, akkor is merül és ha nincs felügyelve túlzottan is kisülhet). Itt már csak a melegedés okozhat gondot. Nekem fél év alatt 8% az akku elhasználódásom úgy, hogy 99,999%-ban hálózatról megy a gép.

.

(#68571) Gedeon31 válasza Tikakukac (#68569) üzenetére


Gedeon31
addikt

A HP-nál nem találtam ilyet.

(#68572) bandee0817 válasza 426os (#68570) üzenetére


bandee0817
tag

értem értem. hát igazából az még megoldható is, de számomra mindenképp előny az eltávolíthatóság is, embere válogatja. viszont az ssd bővítés idővel tuti szóba fog jönni nálam, szóval az "ultrabookok" a szervíz nélküli hozzányúlhatatlansággal nem nyerőek nálam. amit előzőekben linkeltem dell-t, arról azt gondolom hogy mindazt ami kell, megteszi számomra. teljesítményben is, valamint a lehetőséget meghagyva nekem hogy idővel ssd-re váltsak valamint memóriát is bővíthessek, anélkül hogy szervízbe küldjem emiatt egy egész hétre, hogy ugyan cseréljék már ki nekem a hdd-met egy ssd-re :) amit én is 10 perc alatt meg tudok csinálni ha az a modul eltávolítható :)

(#68573) tipuka válasza Pocok256 (#68520) üzenetére


tipuka
addikt

Köszönöm az élménybeszámolót. :) Napfényben, meg a szoba ablakában milyen a kijelzője, még arról tudnál mesélni kérlek? Mondjuk az aláírásodban lévő Dell-hez hasonlítva, annak a kisebb tesóját próbáltam is már élőben. :R

(#68574) Chaser válasza bandee0817 (#68563) üzenetére


Chaser
titán

A titok: jó minőségű akku..ilyen már mint a ritka holló. Töltés szabályzás be tud segíteni, de ha eleve sz@r az akku csodát nem fog tenni.
Ha egy akkuban van 400+ ciklus valószínűleg elég sokat volt gépben ha nem is állandóan...6 év alatt bármelyik nyomorék akku megdöglik ha van használva ha nincs, ez él..400 ciklussal a háta mögött 84%. Mi a titok? Jah hogy ez még minőségi japán cellás Panasonic:) Van ebből olyanom ami 1500 ciklusos ennyi idősen és még több mint 50%-os.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68575) bandee0817 válasza Chaser (#68574) üzenetére


bandee0817
tag

igen igen, nincsenek jó akkuk manapság, ezért óvom én is az enyém az írási ciklusoktól :) most nem tudom megmutatni az enyémet mert nem vagyok otthon, de az enyém is azzal a heti 12x lemerítés feltöltéssel, többi hálózatról működik dologgal szépen óvom az akksit és talán 4-10%-ot veszített a másfél éves eredeti állapotából :) ezért meggyőződésem hogy amíg nem szükséges, addig ne legyen fölöslegesen a laposban az akksi ha úgyis egy asztalon van ahol van 220. csak az írási ciklusok felzabálják. azt se mondom hogy ne használja az ember, de szerintem egy jó középutat megtalálva kímélve lesz az akksi

(#68576) Pocok256 válasza bandee0817 (#68575) üzenetére


Pocok256
veterán

Dehogynincs itt a mostani gépem lassan eleri a 200 as ciklust és még mindig 100% os.

Bandee0817:
Milyen írási ciklusrol beszélsz ha hálózaton van nem tölt ennyi. Nincs ciklus ugyanaz mintha fiókban lenne.. Kiegek.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68577) bandee0817 válasza Pocok256 (#68576) üzenetére


bandee0817
tag

akkor neked jó akksid van :D

(#68578) sutyesz96 válasza psg5 (#68567) üzenetére


sutyesz96
őstag

Ha hivatalos oldalon csak win8(/.1)-hoz találsz drivert, akkor szerintem nem érdemes win 7-tel szórakozni, valószínűleg nem fog minden driver pöccre működni vele.

De javítsatok ki ha tévedek.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#68579) psg5 válasza sutyesz96 (#68578) üzenetére


psg5
veterán

Köszi.

Egy-egy eszköz drivere elérhető gyártói oldalról, de nem találom mindet, mert nem mindennek tudom a gyártmányát a HP oldal meg csak 8-asét adja fel.

F.K.T.

(#68580) btudos válasza psg5 (#68579) üzenetére


btudos
veterán

Ha a gyártó (jelen esetben HP) oldalán nincs Win7 driver, akkor az adott gép nem Win7 kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68581) psg5 válasza btudos (#68580) üzenetére


psg5
veterán

Vagyis hiába pl az amd.com-on elérhető a vga drivere, kár kinlódni vele, mert a legtöbb nem lesz támogatott?

F.K.T.

(#68582) bandee0817 válasza Pocok256 (#68576) üzenetére


bandee0817
tag

és aláírom hogy igazad is van, ez akksi, és felhasználó függő, mert be kell állítani hogy működjön is a dolog, csak sokan nem értenek hozzá és nem állítják be ezért lép fel az hogy lemerül-feltölt-lemerül-feltölt és túl is van írva a ciklus :)

és csak hogy lásd hogy utána jártam:

AKKUMULÁTOR ÉLETTARTAM OPTIMALIZÁLÁSA
A laptopod akkumulátorának optimális használata jelentősen megnöveli az élettartamát. Használd minden adandó esetben a laptop töltőd, hogy az akkumulátorban lévő energiát akkor tudd használni, ha nem tartózkodsz hálózati áramforráshoz közel. A közhiedelemmel ellentétben nyugodtan a laptopban hagyhatod az akkumulátort a töltés befejezése után is. Nem létezik olyan, hogy túltöltés okozta károsodás. Ha elérte az akku a 100%-os töltöttséget, akkor áramkört várt, és a töltő onnantól kezdve a laptop működésének megfelelő áramot biztosítja kizárólag. Laptop típustól függően 90-95%-os töltöttségre esve kezdi csak el újra tölteni az akkumulátort.

Az indokolatlanul gyakori akkumulátor feltöltés károsíthatja a cellákat és az áramköröket is. Egy átlagos akku élettartama 300 teljes töltési ciklus. Ezen túl figyelj oda az akkumulátorra és a laptop töltőre, lehetőleg ne helyezd olyan helyre, ahonnan leeshet, belerúghatsz. Kiváltképp érzékeny az ütődésekre az akkumulátor.
A Windowsban megjelenő akkumulátor töltöttség jelzőjét optimalizálhatod, ha lemeríted 5%-ra az akkut, majd kiveszed a laptopból 2-3 órára. Ezzel kalibrálod az akkuba épített feszültségmérőt, aminek köszönhetően a Windows pontosabb adatokkal fog szolgálni a hátralévő időről és töltöttségi százalékról.
Ha huzamosabb ideig nem fogod használni a laptopod, akkor távolítsd el belőle az akkumulátort és helyezd mindkettőt száraz, hűvös helyre. Az akkumulátort 40%-os töltöttségre merítve tedd el, így őrzi meg legjobban élettartamát. Hűvös, de száraz pince, kamra remek tárolási hely lehet.

(#68583) Pocok256 válasza bandee0817 (#68582) üzenetére


Pocok256
veterán

Magyarul még mindig semmi értelme nincs kivenni belőle...

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68584) bandee0817 válasza Pocok256 (#68583) üzenetére


bandee0817
tag

én biztonségosabbnak érzem azért kiszedni, a gép se melegíti az akksit fel :) én kérek elnézést ha okoskodónak érezted a dolgot :) nem az állt szándékomban, de érted, ha mondjuk tönkremegy az akksi, ne kelljen egy hétre szervízbe küldenem, rendelek egy másik akksit, és csak egyszerűen kicserélem és azt használom :) ugyanúgy ram és vinyó, azt is kitudom cserélni, ahelyett hogy 2 hétre szervízbe küldöm, ha más baja van úgyis már szervízbe kell küldeni mert nem tudom egyáltalán használni :D

(#68585) Tikakukac válasza bandee0817 (#68584) üzenetére


Tikakukac
titán

én biztonségosabbnak érzem azért kiszedni, a gép se melegíti az akksit fel

1300 ciklus, 7 év, akksi mindig bent, 74%-os az akksi. Akkor lépjünk is tovább.

Tök jó ez az akksi buzulós dolog, HP-val anno szórakoztam, akksi ki és be ki és be, már a pöcök is elkopott. Na ennek eredménye 2 év után 50%-nál akksiról gép kikapcs. Aztán feltölt, félnél megint kikapcs. Azán akksi kuka. Volt értelme, ja.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68586) Pocok256 válasza bandee0817 (#68584) üzenetére


Pocok256
veterán

Szervizt úgy értettem, hogy szakszerviz odamész a bolthoz vagy szervizeshez oda adod a 3k t amiért beteszi a ramot meg a HDD t és 1 óra múlva visszamész érte és ennyi.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68587) bandee0817 válasza Tikakukac (#68585) üzenetére


bandee0817
tag

gép függő, mondtam xd hp-n nem is csodálkozok :D de mindegy, egyébként én csak mondtam hogy jobban preferálom a kivehető akksi dolgot, aztán arról ment az egész téma, egy ember mondott konkrét véleményt az eredeti kérdésemre, a többi meg csak szarozás volt hogy szar helyen veszek szart meg minden........ mindegy :) én csak kérdezni akartam hogy kivehető akksis meg cserélhető hdd és ram-os laptopok közül melyik lenne jó, egy ember tudott normálisan válaszolni hogy melyik márkát hogy és mi alapján nézzek hogy melyik a jó, a többit csak okoskodásnak éreztem nem segítségnek.....

(#68588) Tikakukac válasza bandee0817 (#68587) üzenetére


Tikakukac
titán

Én meg azon nem csodálkozom, hogy a fejedben úgy néz ki egy akksi, hogy fú most ez HP ez legyen szar, ó ez 3542-es inspiron akksi, ebbe olyan cella lesz befosol. Damn.

Az okoskodás az, hogy piaci túltengést meg nem létező gépet százait akarod. Ott a felsorolás mit vehetsz. Válaszd ki amelyik kell, kész, csak hagyjuk már ezt, mindenre ott a megoldás. Csak könnyebb bemesélni magunknak, hogy majd ha bálnapéniszzsírral kenegetem az akksit minden telihold utáni vasárnap, akkor jó lesz. Meg úgy sem hordozom a másik sem esik szét és a többi.

Én meg ezt érzem okoskodásnak, ott a kereső vagy max 100hsz.-t kéne megnézni esetleg elmenni a márka topikba. Sült galamb nem repül, a ki mit érez meg orvosra tartozik, jobban szeretem a száraz és megtámogatott adatokat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68589) Pocok256 válasza bandee0817 (#68587) üzenetére


Pocok256
veterán

Én is segítettem konkrét típusokat mondtam és boltot is linkeltem, csak az neked nem jó. Sőt le is írtam, hogy direkt rosszabb gépet mint amit a piacon lehet venni adott pénzből nem fogunk ajánlani.. Nettó butaság sz*rabb gépet venni csak azért mert nem tudsz várni 2-3 napot míg odaér a gép. Emiatt többet fizetni és rosszabbat venni majd 3-4 évig használni. Ha azért jöttél ide, hogy ne ésszerű ajánlatokat és tippeket adjunk akkor sajnos rossz helyen jársz. Ha meg nem jó a z510 akkor ott a lenovo m5400 a vagy a lenovo y570p 1 db gt 750m el meg i5 el vagy ott van a lenovo z50 is. Hitellehetőség és cetelemes móka szinte mindenhol van már edigitalba is laptopszalonba is. Tetejébe ez a két bolt esetek 90% ban jobb árakkal dolgozik mint a euronics.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68590) bandee0817 válasza Tikakukac (#68588) üzenetére


bandee0817
tag

na pont ezaz :D nem várok én semmit, azt kérdeztem melyik márka jó meg annyi hogy ki lehessen szedni akksit, ennyi. mivan ha azt mondom hogy majd még veszek mégegy akksit mert 2-t kell használnom hogy hosszú távon legyen áramforrásom és nekem KELL hogy ki lehessen szedni mert egy beépített akksisat az életbe nem fogok 2 cserélhető akksival működtetni. ennyi. ez olyan hogy az ember tanácsot kér hogy van x százezer forintja és szeretne egy 4 ajtós autót ami benzines és elkezdenek neki vagy 2 ajtós vagy benzines autót és még őt nézik hülyének hogy benzinest akar. ha azt akar akkor azt akar. én olyat akarok amibe lehet cserélni saját kezüleg akksit, vinyót és ramot, ennyi :D az hogy azt kérdezem hogy milyen olyan gépet tud valaki aki jártas benne és van kedve segíteni találni nekem egyet ami ezeket tudja és megbízható márka akkor segítsen, ha meg fáradtság neki normálisan írni akkor meg ne is írjon :D ne azon akadjunk már fent hogy mit bír az akksi meg mit nem, leszarom, mindenki úgy használja ahogy akarta, elmondtam a véleményem, reagáltam ennyi. nem nézem hülyének a másikat mert mást gondol.

[ Szerkesztve ]

(#68591) Nincs név


Nincs név
tag

Sziasztok Dell laptopokkal kapcsolatban lenne pár kérdésem. Egy Latitude E6420 (valószínűleg i5 2520M proci 4giga ram)-hoz képest megér 40 ezer felárat egy E6430 (i5-3340M szintén 4giga ram és ssd) ?

Ha még gyári garanciával árulnak használt laptopot akkor ezt hogy lehet leellenőrizni hogy tényleg jó e, és van e valami teendő hogy utána én is beválthassam ha valami gond lenne? Illetve ilyen esetben lehet kérni Kijelző cserét (mindenképp a nagyobb 1600x900asat szeretnék) garivesztés nélkül? Ha igen akkor kb. milyen árban van? Előre is köszönöm a segítséget :R

(#68592) Pocok256 válasza bandee0817 (#68590) üzenetére


Pocok256
veterán

Akkor az első kommentbe amikor segítséget kértél beleírtad volna hogy fontos az akksi csere mert szeretnéd, ha sokáig menne a géped.. De itt nem erről van szó csak kitaláltad neked milyen gép kell és most érveket keresel saját magad önigazolására...

Ha meg fontos az akksi veszel egy dell 7537 et az akksi csere nélkül megy neked 12 órát és még marad is benne...

Én nem azért nézlek hülyének mert mást gondolsz hanem az állításodra mondom, hogy hülyeség. A kettő között oltári nagy különbség van. Lehet itt sok mindent gondolni isten létezésétől kezdve minden butaságot, de a tény az tény.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68593) bandee0817 válasza Pocok256 (#68589) üzenetére


bandee0817
tag

igen te is segítettél alá is írom, meg kaptam is tanácsot, csak holnap akár így akár úgy vennem kell egyet és eddig sehol nem láttam edigitalnál meg laptopszalonnál hogy cetelemre lehet kamatmentes részletre vásárolni vagy ilyesmi, kerestem de nem találtam. lehet helyszínen van és akkor egy nap de weben keresztül nem láttam, de még ha van is akkor egy hét mire postán oda-vissza elküldik a papírokat, én meg annyit nem tudok várni, ezért helyben tudom csak intézni, ami az expert (volt euronics) helyben. ott tudok venni csak úgy hogy ott pár óra alatt megis van a hitel elbírálás, elkerülve a postázgatást meg mindent :) ez van sajnos, ezt tudom tennio, ezért kérdeztem hogy azok közül melyik ésszerű választás meg a z510-et mondtátok, az van is ott, azon el is gondolkozom :)

(#68594) Tikakukac válasza bandee0817 (#68590) üzenetére


Tikakukac
titán

Jó márka nincs. Kivehető akksit egyből látod a gépre keresve. Kész is vagyunk, 3 gép talán ami neked kifekszik, 1 kiesik másik2-n mérlegelsz és ennyi ismét.

A probléma esetedben: neked egy benzines autó kell 4 ajtóval. De azért legyen benne csillagos tetőkárpit, meg ne egyen sokat, de néha menjen is rendesen, ne legyen drága fenntartani de azért ha cserélni kell benne dolgokat az menjen sötétben fél kézzel is. Ne lepődjünk meg, ha erre meg valaki mást mondd, amiben ez mégis teljesül, csak a mi fejünkben az álomkép nem adja ki. Ja és legyen raktáron pont abban a színben és felszereltségben a nekünk kedvező finanszírozással azonnal.

Hülyének én sem nézem ha valaki mást gondol. Mikor viszont azt köztudomásra is viszi és széthinti a magvakat, akkor viszont kénytelen vagyok arcot nyitni. Épp elég hülyeség van a köztudatban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68595) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Tudtok arról valamit, hogy lesz-e a Lenovo IdeaPad Z585-höz hasonló AMD APU-val (minimum A8 procival) ellátott laptop, illetve elképzelhető, hogy új Z585 kapható még valahol a régi kifutó áron (130.000 Ft)? :F

(#68596) btudos válasza Dhampir (#68595) üzenetére


btudos
veterán

Probook 455?

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68597) bandee0817 válasza Tikakukac (#68594) üzenetére


bandee0817
tag

oké, választ kaptam, majd döntök, sorry mindenkitől aki magára vett bármit is vagy ilyesmi :)

csak egy tuti választást szeretnék mert hosszútávra akarok venni és kell a cserélhetősége az alkatrészeknek (idővel ugye ssd-t akarok hdd helyett) és holnapra kell is találnom egyet és nincs időm nagyon nézelődni meg keresgélni :)

[ Szerkesztve ]

(#68598) Pocok256 válasza Dhampir (#68595) üzenetére


Pocok256
veterán

Lenovo z50 nek lesz AMD variánsa A10 es. kérdés, hoyg Magyarországra behozzák -e o.O

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68599) stratova válasza Pocok256 (#68598) üzenetére


stratova
veterán

+1: HMM-ban Z50-75 legfeljebb FX-7500-zal szerelt modellként szerepel. A legjobban felszerelt konfiguráció jelenleg német és francia oldalakon bukkant fel: 1, 2, 3

Dhampir egyébként az a furcsa, hogy én is így tudtam mert rendre csak a legalja APU-val szerelt AMD-s notikba futottam a webshopokban (amelyek nem szürkéznek). Aztán éppen itt a topikban kérdezték az egyik hazai internetszolgáltató kínálatából, hogy Intel vagy AMD és ott figyelt egy Probook 450 és 455 utóbbiban A10-5750M + HD 8750M DDR3 csak az teljesen felszerelt konfig volt (8 GB RAM, 1 TB HDD W8) és nyaldosta a 200-at.

[ Szerkesztve ]

(#68600) Dhampir válasza btudos (#68596) üzenetére


Dhampir
félisten

Az nem rossz, csak a matt kijelzője nem fogott meg, pedig bírom a ProBookokat. :U

(#68598) Pocok256

Nem hangzik rosszul bátyám, habár hazai forgalmazásban eddig jobbára A8 volt a plafon, talán egyedül csak a Samsung "mert" (és amíg volt laptopjuk) A10-el szerelt notit dobni a magyar népnek. :)

(#68599) stratova

Az új AMD proci és dGPU számomra még ismeretlen, de árban honi Áfával együtt kemény végösszegre fog rúgni, ha egyáltalán kapható lesz. Inkább csak a "lebutított" olcsóságok jutnak el ideáig.

Az Fx-prociszéria a Kaverit takarja?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.