Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#69951) kecskesadam válasza btudos (#69949) üzenetére


kecskesadam
csendes tag

köszi.

Akkor jól értem, hogy ezek a gépek azért jobbak, mert gyengébbek? (és gondolom ezáltal nem lesz annyi gond a hűtésükkel, mint a 4 magos i7-tel)

A dell-lel mi a baj?

Az a gond, hogy rohadtul nem értem, mi fontos abból a szempontból, hogy optimális legyen a teljesítmény, hőleadás, ár, stb. :(( csak arra mentem rá, hogy hú, ez kb nemrossz videókártya, a proci meg erős, és mégis "csak" 200K, akkor mekkora jó vásár ez már... :(((

[ Szerkesztve ]

(#69952) QwErTy42 válasza premete (#69950) üzenetére


QwErTy42
addikt

Vannak megkülönböztetett eladók, akik megbízhatóbbak?

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#69953) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Kb 2-3 héten belül
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
190.000
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
internet, film, zene, ms office, hasonló progik.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
nem
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
nem
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15 vagy 17, mindegy, hogy fényes vagy matt
(8) Notebook tömege?
mindegy
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
optikai meghajtó kellene, 500gb-1tb hdd, ram ami a használathoz (3. kérdés) elég.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
nincs
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
nem
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
lenovo g510[link]
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
új

(#69954) btudos válasza kecskesadam (#69951) üzenetére


btudos
veterán

A notebook-piacon csodák nincsenek, ami azonos áron jóval erősebb a többieknél, ott máshol spóroltak, aminek sokkal szomorúbb következményei lehetnek, minthogy 5 FPS-t buksz játékokban egy gyengébb GPU, de tartósabb konstrukció esetén.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#69955) gyenge47


gyenge47
tag

Sziasztok,
a következő igényekkel szeretnék javaslatokat.

(1) 1 héten belül
(2) nettó 100-110 között
(3) 90% irodai munka 10% fotóbolt és hasonlók.
(4) nincs játék
(5) minőség és teljesítmény se rossz. De elsősorban a megbízhatóság
(6) nem kell bele ssd
(7) 15" körüli, mind1 milyen
(8) súly mind1
(9) nem volna rossz bele egy windows, de nélküle is jöhet
(10) 4GB RAM, a többi mind1
(11) semmi extra nem kell bele
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
(13) Lenovo ideapad vagy thinkpad edge? Bolton belül is hordozva lenne, nem ártana valami masszívabb.
(14) Csak új jöhet szóba.

Előre is köszi.

(#69956) btudos válasza gyenge47 (#69955) üzenetére


btudos
veterán

Nem sok használható alternatíva van ennyiért, Lenovo B590 és kb. vége is.

A nettó felett elsiklottam. :B

A B590 továbbra is áll, nem rossz konstrukció, de megnéznék egy Fujitsu-t, ha találsz árban megfelelőt, azok egy fokkal masszívabbak, megbízhatóbbak.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#69957) kecskesadam válasza btudos (#69954) üzenetére


kecskesadam
csendes tag

akkor ez konkrétan átverés. mert minden ketyere benne van, ami a többiben, matt kijelző, 8 gb ram, 1T hdd, nem gyenge akku, portok, gari, stb. min spórolhattak? tesznek egy 4 magos kályhát egy szar hűtésű, olvadós házba?

a csóka azt mondta a boltban, hogy ez 270.000 volt, de már csak pár darab van, leárazták őket. értem én, h marketingszag van, tudom, hogy megy ez.

a 3 év gari nem véd meg?

(#69958) premete válasza QwErTy42 (#69952) üzenetére


premete
veterán

NBD-garanciás gépeknél, ha az eredeti tulajdonos adatai megvannak és az ember rákérdez a Dell zöld számán, akkor nem érhetik meglepetések. A laptopsystem.hu például tuti választás.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#69959) Chaser válasza gyenge47 (#69955) üzenetére


Chaser
titán

Maradnék B590-nél, pentiumos elég lesz neked. Maradékból vegyél bele SSD-t.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69960) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Megjött a HP ProBook 455 G1 és minden OK vele !
/eddig nem bántam meg, hogy megvettem, de ez a Win 8.1 64bit még szokni kell (Win7 Pro 64bit -hez vagyok syokva), mert kb. semmit se találok meg benn... :D amúgy a gépezet minden téren tökéletes !/

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#69961) QwErTy42 válasza premete (#69958) üzenetére


QwErTy42
addikt

Köszi szépen. :R

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#69962) btudos válasza kecskesadam (#69957) üzenetére


btudos
veterán

Átverésnek azért nem nevezném, de az emberek 90 %-a specifikáció alapján vesz gépet, aztán mikor egy év után repül a zsanérról a kijelző, meg a sok táskában meghajlástól letérdel az alaplap, akkor jönnek rá, hogy ez így nem oké, és veszek egy másik gyártó ugyanolyan hulladék gépét.

Ezért vagyunk mi itt, hogy a saját tapasztalatunk és tesztek alapján objektíven ajánljuk a lehető leghasználhatóbb gépeket. Az ár-minőség-teljesítmény háromszögből az én elméletem szerint az első kettő fontos, a harmadik meg lehet fontos, csak akkor elég mély pénztárca is legyen hozzá, vagy fogadjuk el a kompromisszumokat.

3 év gari megvéd, meg persze nem hullik szét minden gép pár hónap után, de ami gyanúsan jó specifikációkkal bír, az általában nem ok nélkül gyanús. Na meg persze a boltosnak se kell mindent elhinni, neki az a dolga, hogy eladjon.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#69963) kecskesadam válasza btudos (#69962) üzenetére


kecskesadam
csendes tag

Igen, persze.

szóval ha te vennéd, mit vennél? 200K, és megbízhatóság előbb, mint a specifikáció kövérsége.

köszönöm a válaszokat! :R

(#69964) btudos válasza kecskesadam (#69963) üzenetére


btudos
veterán

Gonosz leszek, innen valamit. (Én tuti business class-ban gondolkodnék, ha magamnak vennék gépet, aki játszani akar, vegyen asztalit ennyi pénzből, annak értelme is van.)

Ha új gép kéne dGPU-val, akkor talán Z510/Z50, vagy az általad is linkelt Probook 450 illetve Lenovo M5400 lehet figyelemre méltó. A Dell 5547 se rossz, nekem alapvetően tetszett mikor megnyomkodtam de ott a vékonyság + az Intel+AMD kombináció sem a mindennapi kényelmet szolgálja.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#69965) Dhampir válasza MaxxDamage (#69960) üzenetére


Dhampir
félisten

Gratulálok, baromira megérte 110-ért! :C

(#69966) Sanden


Sanden
újonc

Ezekről szeretnék kérni véleményt:
Lenovo Z50 70

Lenovo Essential M5400A

Nem tudok dönteni :S

(#69967) meili


meili
tag

Sziasztok!

Mostanában szeretnék két laptopot venni, egyet a feleségemnek, és egyet nekem, mindkettőnk laptopja felett eljárt az idő. Nem látom okát, hogy két különböző gépet vegyek, így valószínűleg két ugyanolyat fogok venni.
A számomra fontos dolgok:
- Új laptop a garancia miatt
- 3 év garancia, mivel tapasztalatom szerint annyi időre számolhatok egy gépnél teljes értékű felhasználásra, amennyi garancia van rá
- Otthoni felhasználásra kellene: böngészés, filmnézés (játék nem), minimális esély van rá, hogy otthon is nekiállok szoftvert fejleszteni, de gondolom a mai gépek már simán viszik a különböző fejlesztőkörnyezeteket (3D fejlesztésre nincs szükségem). Egyszerre több program futtatása esetén se szaggasson be pár év múlva sem, a felhasználói élmény legyen normális, ne kelljen programindításokra várni, minden átlagos programot töltsön be gyorsan.
- Szerviz miatt szimpatikus volt nekem a Dell, hogy hibabejelentés másnapján kijönnek és helyben megcsinálják a gépet, remélem, ez most sem változott.
- Monitor a 15,6"-os kategóriából legyen 16:9 képaránnyal (ne 4:3).
- Operációs rendszer nélkül legyen
- Szükségem van nekem i5-ös processzorra, vagy ehhez a felhasználáshoz bőven megfelel az i3 is?
- A nyolc évvel ezelőtt vásárolt laptopomat is kibővítettem szinte egyből 2 GB memóriára, mégis kevésnek tűnik, gondolom ma már legalább 8 GB kellene bele. Vagy nem kell annyi memória egy megfelelően gyors proci mellé?
- Tömeg, egyéb nem számít.

Ha azt mondjátok, hogy kell az i5 és a 8 GB, akkor az alábbi laptopot szemeltem ki:
[link]
De ha elég az i3 és a 4 GB, akkor azt sem bánom, ha az alábbi lesz (2 gép esetén már 100.000 Ft a különbség):
[link]

Tehát még egyszer a lényeg:
Tartós konstrukció, felhasználói élmény (gyorsan indítson átlagos programokat, ne szaggasson), 3 év garancia.

Ezekhez a laptopokhoz lehet dokkolót venni? Mert akkor arra is beneveznék, és így bármelyik laptopot könnyen tudnám csatlakoztatni a szkenner/nyomtató/külső monitor/billentyűzet/egér/egyéb kombinációhoz. Ha nem, akkor nem vennék feleslegesen drágább laptopot csak a dokkoló miatt.

(#69968) Tetran válasza Tetran (#69945) üzenetére


Tetran
csendes tag

esetleg? :)

(#69969) btudos válasza Sanden (#69966) üzenetére


btudos
veterán

Z50 processzora gyengébb, de így az akksira jótékony hatással van, a FHD kijelző miatt nem kérdés, hogy azt vinném, a mindennapokban használhatóbb sokkal, még ha játékokban hátrányt is jelent natív felbontáson.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#69970) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Erről mi a véleményetek? [link]

Néha futna rajta játék is Max Payne 3 és hasonlók... :)

(#69971) btudos válasza Franky2Ster (#69970) üzenetére


btudos
veterán

A kistestvérhez hasonlóan kellemes gép.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#69972) Busterftw válasza Busterftw (#69946) üzenetére


Busterftw
veterán

Valaki erre?

(#69973) Mans20


Mans20
addikt

Jónapot

Kellene 50000Ft-ig egy normál méretű laptop

Munkára netezésre lesz
VGA:vágóprogram menne rá,egy rádiósé lesz,gondolom jobb ha nem inegrált hanem van külön.
CPU: 2 mag inkább intel
RAM: 2-3 Gb
HDD:win 7 megy rá szerintem,200Gb talán már elég.
SSD: nem kell
ODD: kell,író vagy olvasó
magyar bill
Ami nem árt,hogy ne melegedjen,hűtő valami normálisabb legyen benne,meg ne hulljon szét az ember kezébe.

Amiket itt találtam ajánlásként: T61 T400 T500 valaki írta hogy dell,hp,lenovo amit érdemes venni.

Eddig néztem az Asus K50IN 49-ért [link] ebbe van nv vga,meg 250gb hdd,a T61 meg többit még most keresem.

Inkább valami boltból,ahol van több hó gar.

[ Szerkesztve ]

(#69974) Franky2Ster válasza btudos (#69971) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Azért játszani is fogok tudni vele ?

(#69975) somasz


somasz
addikt

120-ért van ajánlható új gép photoshop és illustrator felhasználásra?
Tudom, nagyon kompromisszumos lesz, de kellene egy alternatíva újból is...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#69976) Chaser válasza somasz (#69975) üzenetére


Chaser
titán

B590 i3-mal belépőnek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69977) brumi1024 válasza somasz (#69975) üzenetére


brumi1024
veterán

Egy link Chaser javaslatához.

(#69978) btudos válasza Franky2Ster (#69974) üzenetére


btudos
veterán

Persze, a GT750m mar alkalmas jatekra is.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#69979) szabyka95 válasza btudos (#69978) üzenetére


szabyka95
őstag

elsimitas nelkul, medium-high beallitasokkal eleg korrektul mennek mar a jatekok kozepes szintu vga val

[ Szerkesztve ]

(#69980) Franky2Ster válasza btudos (#69978) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Köszönöm a segítségeket! Másik kérdés,hogy ha kiteszem HDMI-n 1080p-s TV-re akkor azt fogja bírni?
Remélem szebb képet tudok így elérni mint XBOX-al... :) ???

(#69981) kaposznyak válasza MaxxDamage (#69960) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Használd egészséggel!

(#69982) Dhampir válasza kaposznyak (#69981) üzenetére


Dhampir
félisten

A tiéd is megjött?

(#69983) whited válasza Franky2Ster (#69980) üzenetére


whited
addikt

szia, persze bírni fogja

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#69984) Gedeon31 válasza MaxxDamage (#69960) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nem lesz vele gondod nagy szerencséd lesz ezzel a vétellel.

(#69985) Franky2Ster válasza whited (#69983) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Na már csak arra leszek kíváncsi,hogy a grafika szebb lesz-e az XBOX 360tól...köszi :R

(#69986) MaxxDamage válasza kaposznyak (#69981) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm ! ;)

(#69984) Gedeon31: Már regeltem HP oldalán is és tényleg 1év gari van a termékre ! :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#69987) Gedeon31 válasza MaxxDamage (#69986) üzenetére


Gedeon31
addikt

Az elég soványka ,de több ,mint a semmi.

(#69988) _Csaba_ válasza Chaser (#69870) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Köszönöm a választ. Ez a lenovo nem is lenne rossz, ha nem pirosan világítana..

(#69989) Dhampir válasza Gedeon31 (#69987) üzenetére


Dhampir
félisten

Teljesen új gép + Windows 8.1 operációs rendszerrel, ennyiért használtakat lehet kapni kevesebb garanciával. :)

(#69990) Gedeon31 válasza Dhampir (#69989) üzenetére


Gedeon31
addikt

Te honnan tudod teljesen új gép ? Az hogy a bolt így hirdette az nem jelent semmit.

(#69991) Khelben válasza MaxxDamage (#69960) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez a kis program sokat segít a win8 kezelhetőségén :)

(#69992) runner 125 válasza somasz (#69975) üzenetére


runner 125
nagyúr

Picivel kellene a B50-hez kipótolni és már van FHD panel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#69993) Feri02


Feri02
csendes tag

Sziasztok!
Notebook vásárlás előtt állok (milyen meglepő), és a segítségeteket szeretném kérni.
Amennyit rá tudok szánni: 130-140000 Ft. A gép suliba kellene, de nem csak netezni: RAD Studio ne legyen dög lassú, FL Studio ne szaggasson sok sávnál. No meg egy kis filmnézés, meg egy kis játék (nem a legújabb CoD-ot fogom nyomatni rajta :D ). Illetve matt kijelző, és minél hosszabb üzemidő, ha kérhetném :DDD.

Előre is köszi.

(#69994) runner 125 válasza Feri02 (#69993) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pont fölötted linkeltem, B50-70.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#69995) Feri02 válasza runner 125 (#69994) üzenetére


Feri02
csendes tag

Már este van, nem figyeltem :DDD

(#69996) MaxxDamage válasza Gedeon31 (#69990) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Biztosan állíthatom, hogy vadi új gépről van szó igen ! :K
/109k -ér ajándék egy ilyen na.... :K :C /

HP Probook 455 G1 Notebook
Technikai paraméterek:
Processzor: AMD A10 5750M (4 x 2,50GHz / 3,50GHz Turbo, 4MB Cache)
Kijelző: 15.6" HD (1366x768) LED matt
Memória: 4GB DDR3 1600MHz
Merevlemez: 500 GB SATA3 7200rpm
Grafikus kártya: AMD Radeon HD 8750M 2GB
Optikai meghajtó: DVD/RW SuperMulti Double layer
Egyéb jellemzők
WiFi: 802.11b/g/n
USB csatlakozók: 2 x USB 2.0 + 2 x USB 3.0
Kártyaolvasó
HDMI ™
VGA (D-sub)
Webkamera 720p
BlueTooth: v4.0
LAN: Gigabit
Ujjlenyomat olvasó
SRS Premium Sound
Cseppálló billentyűzet
Akumulátor (cella): 6
Operációs rendszer: Microsoft Windows 8.1 64bit
Billentyűzet: magyar

(#69991) Khelben: köszönöm, majd megszokom a Win 8.1 64bit -et (magyar verzió amúgy, de ha ENG lenne se okozna gondot...) :N

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#69997) runner 125 válasza MaxxDamage (#69996) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez 109k volt Win-nel? Hol vetted? Br. vagy nettó ár?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#69998) tipuka válasza runner 125 (#69997) üzenetére


tipuka
addikt

guppiextra -n vette bruttó áron, szürke importos, párdarabot leakcióztak és ennyi is volt. :) ha a Z70-50-et nem vettem volna meg, lehet én is ezt veszem az ára miatt. :D

[ Szerkesztve ]

(#69999) Chaser válasza _Csaba_ (#69988) üzenetére


Chaser
titán

Akkor 7537, de az kb 230k GT750-nel vagy 55-tel, 21x k-ért igp-s van belőle.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70000) MaxxDamage válasza runner 125 (#69997) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

tipuka kolléga meg is adta a választ, jó vétel volt így ! ;)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.