Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#69101) Khelben válasza K_Gabor (#69100) üzenetére


Khelben
nagyúr

Core2Duo is támogatja a virtualizációt, csak a win8-as hyperv-t nem. De win7+virtualpc simán megy (a vmware-t nem ismerem, de gondolom annak is van olyan verziója, ami jó hozzá) Próbálj meg kifogni egy nagyobb felbontású darabot, mert visual studioban minden pixel jól jön. Pl. ilyet.
Esetleg ha kicsit feljebb tudsz menni árban, akkor ez kb. tökéletes lenne.

[ Szerkesztve ]

(#69102) K_Gabor válasza Khelben (#69101) üzenetére


K_Gabor
tag

Igen,azok a fajta Hp-k is elég jónak tűntek,főleg a kijelző miatt.
Na majd meglátom mit sikerül vadászni,köszi.

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#69103) asuscsabi


asuscsabi
újonc

Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt állok. Egyidejűleg 3-4 programot futtatnék rajta, a lényeg h ezeket minden gond nélkül vigye. Nem fontos a kijelzője mert monitorral fogom használni.
Ezt a Lenovot néztem ki:
http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/lenovo/ideapad-g510-59-412595-p223790886/termek-leiras.html#properties
Ez a legolcsóbb 4 magos procis notebook ahogy néztem. Kérdés: Egy 2 magos pl Intel Core i7 4500U mennyivel gyengébb? Illetve hogy a Lenovoról mi a véleményetek?
Ha valakinek van egy jó ajánlata, akkor szívesen fogadnám max 250.000-ig.
Előre is köszi!

(#69104) whited válasza asuscsabi (#69103) üzenetére


whited
addikt

[link] ;)

dell inspiron esetleg?

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#69105) asuscsabi


asuscsabi
újonc

Bocs, még egy kérdésem van: a régi laptopomból át akarom tenni az SSD-t, amin windows 7 van. Működni fog vele a kiszemelt Lenovo?

(#69106) jobbkanyar válasza gyenge47 (#69087) üzenetére


jobbkanyar
csendes tag

Nekem rengeteget segített s készségesen válaszolt az összes jó-képességű kérdésemre!
Nem lekezelően, hanem segítően. Kaptam linkeket, hogy jobban megértsem a kérdéseimre kapott választ!
Az elektroszalon csak akkor került szóba, mikor én konkrétan rákérdeztem, hogy szerinte honnan rendeljem meg. Természetesen, meg is rendeltem és pár napon belül, gond nélkül megérkezett!

(#69107) MurdR válasza asuscsabi (#69105) üzenetére


MurdR
veterán

Nincs kizárva hogy működni fog a rendszer, de nagyon nem ajánlott. Tessék újrahúzni ha beletetted az SSD-t.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#69108) premete válasza jobbkanyar (#69106) üzenetére


premete
veterán

Itt mindenki fizetett marketinges, aki javasol valamit, és az nem Alienware+Precision tudású cucc egyben, 120 ezerért, 0%-os hitelre, 1 kilóban, 13 collban, másfél centi vastagságban, QHD kijelzővel. :)
Nekem például a laptopsytem, az ebay, a Dell Outlet, a Lenovo, a HP fizet. :DD

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#69109) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

MI a véleményetek a HP 250 G2 notebookról?

Illetve az Intel Pentium és Intel Core i3 verzió között érdemes variálnom? (nem játékra lesz, egy megbízható irodai notebookot keresek)

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#69110) Khelben válasza Forestgreen (#69109) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha megbízható irodai gép kell, akkor a HP 650-től felfelé nézelődj.

(#69111) Forestgreen válasza Khelben (#69110) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Az duplája árban annak amit kinéztem :) 120-125 ezer, amit szánnék rá... Nem kell nekem Core I5 és Full HD

Esetleg valami más javaslat HP helyett?

[ Szerkesztve ]

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#69112) Pocok256 válasza Forestgreen (#69111) üzenetére


Pocok256
veterán

Ő jó lesz neked :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#69113) Forestgreen válasza Pocok256 (#69112) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Köszi!

Esetleg innen? Itt szeretném venni:

[link]

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#69114) btudos válasza Forestgreen (#69113) üzenetére


btudos
veterán

Itt soha nem fogsz a T420-at kozelito minoseget kapni ennyi penzert. Hasznalt uzleti, vagy random uj consumer, szamomra nem kerdes mit valasztanek.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#69115) tomi510


tomi510
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék magamnak egy laptopot venni 130e Ft körül. Főleg irodai alkalmazások és képszerkesztő programok fognak rajta futni, valamint TV-fel összekötve filmeket szeretnék rajta nézni. Játékra nem lesz használva és OP rendszer nem kell hozzá. Ezt a két laptopot néztem ki: ASUS X550CC-XO1246D és DELL Inspiron 3542-166789.
Mi a véleményetek ezekről a gépekről? Melyiket ajánlanátok? Ezeken kívül más gép is érdekelne, ha ezekről lebeszélnétek.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#69116) mighawk


mighawk
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik a jobb laptop a három közül?
[Lenovo B590]
[Asus x550]
[Dell Inspiron 3537]

Vagy esetleg van valami jobb ebben az árkategóriában i3-as procival és dedikált videókártyával?

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#69117) Handball94 válasza mighawk (#69116) üzenetére


Handball94
aktív tag

Kettő közül B590.
Picit gyengébb CPU-val,de erősebb GPU-val:
Z510

(#69118) mighawk válasza Handball94 (#69117) üzenetére


mighawk
csendes tag

Köszi szépen, és mi a vélemény a Dell-ről? Azt egy kicsit később adtam a listához. Amúgy nem a játék lenne a legfontosabb rajta, én maradnék egy megbízhatóbb i3 procinál és gyengébb VGA-nál.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#69119) szabonagyur válasza mighawk (#69118) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

i3 mivel megbízhatóbb mint a kolléga által linkelt lenovo szerinted? A Z510 tökéletesen megfelelne neked.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69120) Handball94 válasza mighawk (#69118) üzenetére


Handball94
aktív tag

Minőségre 3-as szériás Inspiron gyengébb, ha az számít inkább (és újat szeretnél), akkor maradnék a B590-es Lenovónál. (Ha jó használt is, akkor alfától egy jó használt üzletit is megfontolnék. )
Ha szeretnél játszani is, akkor csak a Z510 jöhet szóba, van olyan jó az a Pentium, mint egy gyengébb i3.
Inspironról nem rég jelent meg egy teszt, abba nézz bele és mérlegelj.

[ Szerkesztve ]

(#69121) btudos válasza mighawk (#69118) üzenetére


btudos
veterán

Mitol megbizhatobb az i3?

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#69122) mighawk válasza btudos (#69121) üzenetére


mighawk
csendes tag

Bocsi, nem vagyok hozzáértő, csak több helyen is olvastam, hogy normál felhasználásra talán az i3 a legjobb.
De persze ezt teljesen laikus megállapítás volt. :)

(#69123) harusakura1


harusakura1
tag

Sziasztok
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2-3 hónap
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
100k
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Játék, programozás
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
WoW, bf3, CSGO. A felbontas min 1024x768 minoseg nem erdekes. 60 fps jo lenne.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Utóbbi
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Nem
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15" 1280x?, lényegtelen
(8) Notebook tömege?
Nem erdekes
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nelkule
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
160gb mar eleg lenne de lehetoseg szerint tobb. 4Gb ram min. Optikai meghajto opcionalis.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nincs
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Játékokon kivul nem.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Nincs
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Ennyi penzbol ilyen gep leginkabb hasznaltnal johet szoba, tehat evidens.

A legjobb volna ha lenne benne normalis vga nem az integralt cucc ami netezesre jo.

Elore is koszi :)

Megdobállak vadkörtével!

(#69124) btudos válasza mighawk (#69122) üzenetére


btudos
veterán

Teljesen jo a 3550M is, alig gyengebb az i3-nal, de cserebe normalis dGPU-t raktak melle.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#69125) Tikakukac válasza btudos (#69124) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondjuk az i3U-hoz képest számoljunk a fele akkora akksi idővel, ezt illik mindig hozzátenni ha M-es procit kövünk U mellé.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69126) Khelben válasza Forestgreen (#69113) üzenetére


Khelben
nagyúr

125k-ból vagy új gépet kapsz, vagy minőséget. A kettőt együtt nem. A laptopsystem megbízható bolt, jó állapotú üzleti gépeket árulnak garanciával, én is vettem már onnan több gépet ismerősöknek. Senki nem panaszkodott még a minőségre, sőt, amikor letették az 60.000-es 8530p-t a 120.000-es új Asus mellé, sírva fakadtak, hogy mennyi pénzt kidobtak arra a szarra, mikor az árán két jó gépet is vehettek volna.

(#69127) Szólista


Szólista
senior tag

Sziasztok!

Kollegám notit szeretne venni a következő feltételekkel:
felhasználás-netezés,filmnézés
kijelzőméret--15,6
memória--4GB
hdd--max 500GB
oprendszer nem kell
dvd-rw kell
webkamera kell
új vagy garis használt
az ár --90e,tudom kevés de ez a max.

Nem vagyok normális. Na és?!

(#69128) Khelben válasza Szólista (#69127) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell E6510 vagy HP 8440p. Én a HP-t venném, mert igaz, hogy egy generációval régebbi, de amire neki kell, azt tudja. Ráadásul nincs benne dedikált vga, így nem melegszik. És a nagyobb felbontás is jól jöhet filmnézéskor.

[ Szerkesztve ]

(#69129) Szólista válasza Khelben (#69128) üzenetére


Szólista
senior tag

Találtam kettőt,újat ezekről mi a vélemény?HP 250 G2és HP 250 G2 FoZo1EA

Inkább újat szeretne,tudom ennyi pénzből nagyon nehéz.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok normális. Na és?!

(#69130) Handball94 válasza Szólista (#69129) üzenetére


Handball94
aktív tag

Újban 90k-ért nem fog találni normálisat, ez a 2 HP gyengébb a kollega által linkelttől.
Ha nagyon max a 90k, akkor B590 Celeronnal , hardveresen gyenge, de árkategóriában legminőségibb.
Ha 98k még belefér, akkor Pentiumos B590.

Amúgy gondolja át még egyszer ezt az új/használt témát, használtak jobban megérik.

(#69131) Khelben válasza Szólista (#69129) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hát mit mondjak.. az acél és a tejfölöspohár közötti különbség megvan? Na itt is ez a helyzet.

(#69132) Forestgreen válasza Khelben (#69126) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Köszi az infót, nehéz ügy első notim és nem akarok használtat...

Egy kis segítséggel emellett döntöttem:
[link]

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#69133) Szólista


Szólista
senior tag

Találtam a MM-ban is:Toshiba,HP

Nem vagyok normális. Na és?!

(#69134) Tikakukac válasza Szólista (#69133) üzenetére


Tikakukac
titán

Kuka-kuka.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69135) Handball94 válasza Szólista (#69133) üzenetére


Handball94
aktív tag

Ha egy túlárazott MM 80k-ért ad egy laptopot, akkor el kell gondolkozni, hogy abban mennyi anyag van...

(#69136) szabonagyur válasza Szólista (#69129) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért jó, hogy a kérdésed úgy indult, hogy új vagy garis használt gépet akar kollégád, most meg már inkább újat szeretne... Ha találsz egy gépet amire rábólint valaki majd megjelenik, hogy neki i5 kell meg erős vga?
Azért ez nem így működik, hogy mindig változtattok rajta valamennyit, mert a végén megunják a segítők a dolgot és vehettek amilyet akartok.

Kolléga ajánlott egy minden szempontból jobb gépet, más nem lesz, ha lenne azt is ajánlotta volna..

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69137) Szólista


Szólista
senior tag

Köszönöm srácok a segitséget,továbbitom az illetékesnek. :R :R

#69136 szabonagyur

Nem volt változtatás,ő elsősorban újban gondolkodott én tettem hozzá a használt/garis lehetőséget.Sejtettem,hogy ennyi pénzből új nem lesz ami meg is éri a pénzét.Rajta múlik,hogy dönt.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok normális. Na és?!

(#69138) harusakura1


harusakura1
tag

#69123 esetleg valaki? :D

Megdobállak vadkörtével!

(#69139) _adaml21_ válasza harusakura1 (#69138) üzenetére


_adaml21_
őstag

Talán EZT merném ajánlani egyedül.
Használt minőségi gépekben ritka a dedikált VGA, csak az ilyen Workstation-ökben fordul elő, ezt viszont nyugodt szívvel merem ajánlani. Használt konzumer gépet, gari nélkül csak akkor vennék, ha az a 100ezer forint kísérletezésre van fenntartva, mert benne van a lehetőség vastagon, hogy 1-2 hónapon belül süti az alaplapnak...

Szóval, ha jót akarsz magadnak, ilyen Precisiont veszel! :)

(#69140) Szólista válasza Khelben (#69128) üzenetére


Szólista
senior tag

Továbbítottam a HP-t,sikerült meggyőzni,elfogadta.Mégegyszer köszönöm. :R :R

Nem vagyok normális. Na és?!

(#69146) freaghill


freaghill
őstag

Innen Melyik lapost ajánlanátok max max 120k-ig?
Játszás (CS:GO, stb), netezés, filmezés, stb.
Ebben a hónapban venné.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.