Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#68101) Tikakukac válasza gyiku (#68100) üzenetére


Tikakukac
titán

Vegyél újabb Probookot AMD-vel megint, és tök jó, Asus kuka.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68102) tipuka válasza gyiku (#68100) üzenetére


tipuka
addikt

A HP Probook 455-et nézd meg, közelebbről,ha gondolod, van A4-A6 és A8-as AMD procival. Van emagon A10-es is, de arra kevesebb gari van és nemzetközi bill-el adják, de jó áron van.
Párat néztem élőben az X550-ből, én nem igazán ajánlanám, de majd megerősít ebben valaki.

(#68103) Gery355 válasza Tikakukac (#68023) üzenetére


Gery355
csendes tag

Köszönöm a választ. Szimpatikus a masina, de egy dedikált videokártyának örülnék (GT730m és fölötte). Más alternatívát tudnál javasolni?

(#68104) gyiku válasza Tikakukac (#68101) üzenetére


gyiku
nagyúr

deal.

tipuka: neztem az asust yt-n, de itt ment el tole a kedvem. most komolyan, EZ MI 150k-ert?

455 A8 +15k az asushoz kepest, de ennyit csak a haz meger. ettol fuggetlenul nezek egy A10-et.
ez meg ugye csak a trinity es nem a richland? van info, hogy raknak kaverit a probookba is, mert akkor annyira nem surgos...
thx guys :R

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#68105) dmaty06 válasza Chaser (#68092) üzenetére


dmaty06
csendes tag

Elvileg a HP Elitebook majd lesz még.
Ha mégsem akkor jövök újra két-három hét múlva...:D

(#68106) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Mennyiért érdemes venni 15,6"-os géphez hordtáskát?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#68107) runner 125 válasza sutyesz96 (#68106) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez attól függ milyen igényeid vannak. Egyszerűbb, de jobb minőségű nem kifejezetten nagy márka táskáit 3-4k-tól már meg tudod venni (Canyon, Targus..). Ha, viszont vaskosabb, elegánsabb, még minőségibb táskára vágysz, akkor könnyen elérted a 10k + kategóriát. Ott a Samsonite-ot, Case Logic-ot, illetve a gyártói táskákat érdemes megnézni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#68108) sutyesz96 válasza runner 125 (#68107) üzenetére


sutyesz96
őstag

Én egy ilyen tök alapot néztem ki.

Csak azt nem akarom hogy kifogjak valami full gagyi kínai vackot.
Azért egy 3-4 évig jó lenne ha bírná napi használat mellett.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#68109) baloghbalint


baloghbalint
tag

Helló azt szeretném kérdez hogy a Hp elitebook 8460p v. probook 430 g1 a jobb valasztás a 430 i5 procival nem az i3 mal ?

Balogh Bálint

(#68110) runner 125 válasza sutyesz96 (#68108) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez nagyon tré, hamar szétfoszlik.

Keress rá a Canyon CNR-FNB02 táskára. Ár/minősége aránya nagyon jó, talán még olcsóbb is lesz. Fém csatos, vízlepergető anyagú, masszív fülekkel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#68111) Tikakukac válasza Gery355 (#68103) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez nem kívánságműsor, sajnos nem így megy a dolog. Én is örülnék egy csodagépnek, csak kivettem a biliből a kezemet :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68112) Leleményes


Leleményes
tag

Hátitáskák milyenek laptop hellyel megáldva? Van amiben kemény tok található nem csak egy 15"-os zseb?

(#68113) Adams15


Adams15
aktív tag

Sziasztok!

Kb. bruttó 350-ért mi a legjobb laptop, amit lehet venni? Eddig Dell 7537-en, Lenovo y510p-n gondolkoztam. Van esetleg valami, ami ezeknél jobb ilyen árban? Ha nincs, a kettő közül melyiket érdemesebb? Hosszabb távra venném a gépet, legalább 3 évre, az árban op. rendszernek nem szükséges benne lennie.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#68114) Tikakukac válasza Leleményes (#68112) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha 15-öst veszel akkorával ha 17-est akkor akkorával. Keménytoknak értelme nincs, nem is láttam még olyat, így is épp elég macera gépet hurcolni, nem még táskán meg puha zseben felül keménytokozni.

Adams15: Én meg azon gondolkoztam, hogy a jósló és gondolatolvasó képességemmel elmegyek valami TV-s műsorba.

Honnan sejtsük, hogy neked mire kell a gép és mekkora és stb?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68115) sutyesz96 válasza runner 125 (#68110) üzenetére


sutyesz96
őstag

Na ezért kértem a véleményetek. :K

Köszi a segítséget! :R

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#68116) laszlobak válasza ted_mosby (#68076) üzenetére


laszlobak
tag

Tudna valaki válaszolni erre?

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#68117) laszlobak válasza Adams15 (#68113) üzenetére


laszlobak
tag

A kettő azért nem hasonlít egymásra annyira, hogy ne lehessen dönteni. A Dell 7537-es egy "trendi" kivitel, hosszú akku idővel, míg az y510p erősebb (lehet), de jobbára csak asztalra való. És ott vannak az újabb tipusok is.
És mit jelent az, hogy jobb gép?
Jobb minőségű, vagy erősebb hardverrel?
És milyen célra jobb?

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#68118) Adams15 válasza Tikakukac (#68114) üzenetére


Adams15
aktív tag

Bocsánat, valóban kimaradt. Játékra tuti, hogy használnám, nem bánnám, ha a legújabbak is mennének rajta. Ezen kívül főleg irodai munkára lesz. Méretben 15,6'-t szeretnék valószínűleg, SSD nem feltétlen kell, de az sem baj, ha van. Kb ezek a szempontok, amik fontosak.

[ Szerkesztve ]

(#68119) syl5 válasza Tikakukac (#67870) üzenetére


syl5
őstag

Hol érdemes megvásárolni a Dell 5748-at, ahol normális az ügyintézés, nem lassuskodnak, hitegetnek a beszerzéssel és nem is túl drága bolt?
Garancia ezekre országos, tehát a szervizhálózatukba bárhova be lehet vinni?

Lenovo B590-nek van 17-es változata?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#68120) Chaser válasza syl5 (#68119) üzenetére


Chaser
titán

Nincs.

szerk: Dellt bármelyik hivatalos szervizbe viheted persze. Csak nem mindbe érdemes, de az más kérdés.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68121) Pocok256 válasza ted_mosby (#68076) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem igazán tudok ajánlani jó szívvel videoszerkesztesre ennyiért gépet. Főleg ha ujban gondolkodsz.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68122) sketchifun


sketchifun
senior tag

Sziasztok.

Használt géppel kapcsolatban kérném a tanácsotokat.
A munkámból kifolyólag szükségem van egy notebook-ra!
Üzleti gépre gondoltam, ugyanis fontos, hogy strapabíró legyen. Használtan szeretném megvenni, ugyanis egy új üzleti gép méreg drága tud lenni, és a teljesítményüket sem használnám ki.

A keretem 50.000 magyar királyi valuta, ebből kellene kihozni a legjobbat! Intel Core 2 Duo P8400/8600 procira gondoltam, és legalább 2GB RAM-ra!

Ami eddig szóba jött, mint márka, az a Lenovo, és a HP! De ha tudtok ajánlani valamit innen apróról, akkor azt is nagyon megköszönném! 3 napon belül meg szeretném venni az adott gépet, szóval sietős!

A válaszokat köszönöm!

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#68123) Khelben válasza sketchifun (#68122) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 6530b T9600, 1440x900-as felbontás 54990.-
Nálunk ilyen a konyhai gép, 3 kisgyerek nyúzza kajával meg fantával a kézben, gondolom nem kell magyarázni, háromszor akkora igénybevételnek van kitéve, mint a melós gépem :) És vígan megy, semmi nem látszik rajta.

[ Szerkesztve ]

(#68124) baandii


baandii
senior tag

hellosztok!

ha vásárolok egy lenovo b590-et cserélhetek benne hdd-t?
jár ez garancia vesztéssel vagy bármi más szankcióval?

(#68125) sketchifun válasza Khelben (#68123) üzenetére


sketchifun
senior tag

Ez pontosan 4.990Ft-al több, mint a keretem. De megfontolom, a processzor nagyon csábító. :)

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#68126) benze


benze
csendes tag

Haliho. Szeretném a segítségetek kérni.
A laptop egyetemre lesz. Nincsenek tévképzeteim a tartósságról , 3 évet húzzon ki. :D
A keret 150-200k. Ugyis elavul és ugyis tönkremegy , tehát inkább a 150-hez szeretném közelíteni az árat , de ha van valami ami ebben az árkategóriában masszívabbnak mondható , de kicsit drágább az akkor jöhet.
Eddig néztem a lenovo G és Z szériát illetve az M5400A-t.
például ez:

A fórumban olvasgatva felkeltette az érdeklődésem a B590-is ami csak 140 , de akkor rádobnék egy SSD-t.

(#68127) huntermati válasza benze (#68126) üzenetére


huntermati
tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni laptop vásárlási ügyben. Tudnátok olyan laptopot ajánlani ami:

- 140 000 és 170 000 között
- 4 usb portos
- strapabíró
- 8 giga ram
- Dvd olvasó
- Operációs rendszer nélküli [Van origi win7]
- És 15,6"-os kijelzővel rendelkezik?

A gép leginkább könyvelésre lenne használva, így a grafikus kártya lényegtelen.

Előre is köszönöm a segítségeteket. :))

(#68128) Khelben válasza huntermati (#68127) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az egyik legjobb munkás notebook. 170-ből még kijön a +4 GB ram is bele.

(#68129) ZS3NI


ZS3NI
őstag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
200k
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Játék, CAD, irodai munka
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Lenne játék is, dota2, csgo szintű játékok fussanak 50 fps körül, a grafikai részletesség nem számít.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Teljesítmény
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Igen, már van is itthon SSD amit beletennék. Az lenne a legjobb, ha lenne külön hely a HDD-nek is.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Lehetőleg matt.
(8) Notebook tömege?
Nem számít.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nélküle.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
RAM minimum 4 gb lehetőleg bővíthető. Nem kell ODD.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI hasznos, de nem feltétel.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Solidworks, ill. egyéb tervező programok.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Még nem néztem körül a piacon, szeretnék itt egy iránymutatót kapni.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Kizárólag új, garanciás.

Köszönöm szépen! :R

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#68130) ted_mosby válasza Pocok256 (#68121) üzenetére


ted_mosby
senior tag

de valamit tudsz mégis, csak mert tanácstalan vagyok :( Köszi! Most nézem hogy inkább veszek egy PC-t .. De azért kösz mindent. A Legjobbakat!

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#68131) Chaser válasza ted_mosby (#68130) üzenetére


Chaser
titán

Jó döntés:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68132) smog86


smog86
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok olyan notebook-ot mondani aminek viszonylag jó a hangszórója? Nem igazán tudom ez notebook-oknál hogy működik, de úgy rémlik mintha némelyikbe szoktak volna jobb hangot is rakni.

(#68133) Khelben válasza smog86 (#68132) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nagyon rosszból és rosszból lehet választani.

(#68134) egyedülülő válasza Khelben (#68133) üzenetére


egyedülülő
őstag

Az Alienware-nek zseniálisak a hangképzői.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#68135) smog86


smog86
senior tag

Max 150-re gondoltam, a CPU meg videokártya nem számít, csak a hang. :DDD

(#68136) Chaser válasza smog86 (#68135) üzenetére


Chaser
titán

Annyiért sztem nem fog összejönni. Ilyet komolyabb gamer, multimédiás gépekbe raknak, az meg nem ebben az ársávban van. anno dell XPS l501-ben pl kifejezetten jó hangrendszer volt sub-bal. Most talán legolcsóbban lenovo y510p, talán JBL van benne.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68137) Tikakukac válasza smog86 (#68135) üzenetére


Tikakukac
titán

Dobozhang lesz mindegyik.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68138) Eclips21


Eclips21
őstag

Sziasztok,

MSI CR61 2M-ről mit gondoltok 120-130ezer között kapni van esetleg ennél jobb vétel ebben az árban? konkrétan ez

[ Szerkesztve ]

(#68139) btudos válasza Eclips21 (#68138) üzenetére


btudos
veterán

Ha se anyagminőséget, se supportot nem szeretnél, kiváló választás.

Lenovo B590 vagy Dell 3542 tuti gépek ebben a kategóriában.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68140) Eclips21 válasza btudos (#68139) üzenetére


Eclips21
őstag

ilyen rossz az msi? pedig matt kijelzője van meg i3 4100 proci :(

(#68141) Chaser válasza Eclips21 (#68140) üzenetére


Chaser
titán

Sokra mégy a matt kijelzővel ha szervizben döglik a gép és nem látod:) MSI kb soha nem csinált értelmes gépeket, max felső kategóriában. 120-ért kapsz matt B590-et i3-mal, igaz egy generációval régebbi..nem is véletlen kerül újabb hw-rel az msi ugyanannyiba.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68142) Eclips21 válasza Chaser (#68141) üzenetére


Eclips21
őstag

hát fura is volt hogy ilyen jó áron van 4100-al na mind1, kösz a válaszokat akkor azokból fogok választani

(#68143) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Sziasztok! Nézegettem pár 17.3 colos laptopot a 200k-s árkategóriában, ti melyiket választanátok ezek közül, aki esetleg használja valamelyiket leírhatná mik a tapasztalatai. A versenyzők a következők: Lenovo Z710, Dell Inspiron 5737, Dell Inspiron 5748, Hp Probook 470 G1

Az árukeresőben egymás egymással összehasonlítva a specifikációk:

[link]

(#68144) whited válasza Tikakukac (#68137) üzenetére


whited
addikt

Egy Asus g73nak azért nem volt doboz hangja és használtan tudna venni ennyiért :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#68145) adika4444 válasza Chaser (#68092) üzenetére


adika4444
addikt

Sziasztok!

Köszi! Amúgy a Gb lan az már az én gépemben is van, Asus X54HY-SO120D notebook, és nagyon jól megy, a 120 Mbps röhögve megy rajta... Akor a vinyó felejtős... Valami kiegészítőt nem tudsz ajánlani, amivel esetlegesen kettőbe lehet választani a csatit?
(#68093) Khelben: Kszöi, de lenovo-t kerülöm, ebben az ár és teljesítményben amit leírtam, nincs Asus, Toshiba, esetleg Acer? Ha nincs, akkor marad a Dell, de Lenovo és HP azt kerülöm, és a Dell-ről is hallottam ezt-azt...
(#68124) baandii: Igen, mert felnyitod a gépházat, és azt a matricát is hidegre kell tenned, ami védi a csavart!

üdv, adika4444

(#68146) premete válasza adika4444 (#68145) üzenetére


premete
veterán

Mindig tanul az ember itt valami újat, szóval az asus, toshiba, acer a tutik, a lenovo, hp, dell a kerülendők. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#68147) Gedeon31 válasza premete (#68146) üzenetére


Gedeon31
addikt

Te sem kapsz már szakértő rangot :D

(#68148) Khelben válasza adika4444 (#68145) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szerintem valamit félreértettél. 200k alatt pont a Lenovo-HP-Dell, amit meg szabad venni és pont az Acer-Asus-Toshiba, amit messze kerülni kell.

(#68149) Tikakukac válasza whited (#68144) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha játszik használt, nyilván van mire nézni. Csak amíg nem írjuk le mit akarunk addig ugye néma gyereknek :U

adika4444: Az a baj, hogy ez patthelyzet. Mert az értékelési rendszered szerint itt mi csak hulladékot ajánlunk. Ez van :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68150) ZS3NI válasza Khelben (#68148) üzenetére


ZS3NI
őstag

Miért kell kerülni az Acert? Tegnap este kinéztem egy E1-572őt 840M-es videokártyával, FHD matt kijelzővel kb 190k. Nem lenne jó vétel?

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.