Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#69251) Khelben válasza ferny (#69249) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem tudom, a cikkírónak milyen tapasztalata van, én 10 éve használok HP notebookokat melóhoz, egy pár már megfordult a kezeim között és határozottan állítom, hogy a 4-es sorozat nem üzleti. A 6-os talán elmegy belépő üzletinek.

(#69252) Tikakukac válasza Khelben (#69251) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát de bizony üzleti a 4-es is, szerintem és a HP szerint is. KKV-s gépek, TP Edge és E5k-s Latik ellen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69253) Khelben válasza Tikakukac (#69252) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Latitude 5k a 6-os Probookkal van egy szinten. A 4-es Probook ahhoz képest lejjebb van egy kategóriával. A Dellnél az már Inspiron, csak a HP erőltette rá erre a kategóriára a Probook nevet.

(#69254) Tikakukac válasza Khelben (#69253) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyik az elmélet másik a gyakorlat :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69255) premete válasza Khelben (#69253) üzenetére


premete
veterán

Vagy talán Vostro.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#69256) Khelben válasza premete (#69255) üzenetére


Khelben
nagyúr

Na de a Vostro is nehezen megy el üzletinek, inkább olyan igényesebb konzumer, nem?

(#69257) premete válasza Khelben (#69256) üzenetére


premete
veterán

Ha a Probook 4 üzleti, akkor a Vostro is az. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#69258) stratova válasza premete (#69257) üzenetére


stratova
veterán

Anno így ismertem:

Probook 4xx(x), TP Edge, Vostro
Probook 6xx(x), TP L, E5xxx
Elitebook 8xx(x), TP T, E6xxx

De azóta sok víz lefolyt a Dunán HP szétbontotta az elitebookot (7xx, 8xx, 1xxx), Dell is csinál vékonyitott üzletit 7xxx és Vostro után higította a Latitude-ot (3000) és a Precisiont (2800) is. Lenovo is vagy 4 változatot csinált a egy generáción belül a Thinkpad T-ből.

(#69259) spyduck válasza stratova (#69258) üzenetére


spyduck
nagyúr

változott, mert lett ultrabook, egyik hsz-emben valahol leírtam.

(#69260) greensatan


greensatan
csendes tag

Sziasztok. Azt szeretném kérdezni hogy melyiket ajánljátok a következők közül? Melyiket vennétek meg? Esetleg Szegeden tudom e olcsóbban megvenni máshol?

Itt a link:
http://laptop.hu/kereses/15/29/16/91/5/90/17/39/17/40

már kategorizálva vannak, inkább az érdekelne melyiket érné meg. köszi

(#69261) Khelben válasza greensatan (#69260) üzenetére


Khelben
nagyúr

Leginkább egyiket se...

(#69262) _adaml21_ válasza greensatan (#69260) üzenetére


_adaml21_
őstag

Egyik sem ajánlott... Töltsd ki az első hozzászólást, hogy megtudjuk, milyen gépre van szükséged. (felhasználási terület, rendelkezésre álló pénz, stb.)

Megtudhatjuk, hogy miért szeretnél mindenképp AMD procisat, hogy beállítottad szűkítő feltételnek a keresésnél? :)

[ Szerkesztve ]

(#69263) greensatan


greensatan
csendes tag

1. 2-3 héten belül venném
2. 125-150k huf értékben
3. PokerTracker4 programot használom ami a postgres adatbázisokból ( 10-15gb-osak) szedi ki a statisztikát
+ egykét kisebb program
4. nem fogok játszani rajta, nem szükséges jó VGA
5. Teljesitmény
6. Az asztali sázmitogépembe lévő SSD-t (250gb) akarom belerakni
7. 15"
8. hát ne legyen tul nehéz, mert utazni fogok, és ezért kell
9. nem kell op rendszer rá
10. hdd elég 500gb mivel ssd-t rakok bele, RAM 8gb minimum, nem kell optikai meghajto
11. lehet későbbiekben szeretnék még 1 monitort csatlakoztatni, ez lehetséges?
12. Kb. 40-50% ossan használja a procimat most az asztaliban (AMD x4 955) nem tudom ezzel mennyit segitettem
13. Szegeden venném
14. csak uj

(#69264) runner 125 válasza Khelben (#69256) üzenetére


runner 125
nagyúr

Attól függ melyik Vostro.

A 3360, 3460 simán business szint. Annyi h nincs dokkolhatóság, azon kívül minden.

Az 5470-et viszont még prémium consumer-nek sem mondanám. Egy az egyben 5537 szint, annyi h van helyszíni gar.

spyduck

Vagy két hete nem láttalak itt, hol voltál? :F

;]

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#69265) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!

Erről a laptopról mi a véleményetek?

20 éve a Prohardveren

(#69266) szabyka95 válasza runner 125 (#69264) üzenetére


szabyka95
őstag

mik is azok a konzumer, business gepek ?

(#69267) runner 125 válasza odrif (#69265) üzenetére


runner 125
nagyúr

Itt kezdődik a Toshiba azon portfóliója, amin már elgondolkodnék.
Egyszer tapiztam ilyen gépet, meggyőző, ha tetszik vegyed.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#69268) odrif válasza runner 125 (#69267) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Sajnálom eladni a Dell Vostro 3300-mat, de ezen most én is elgondolkodtam.

20 éve a Prohardveren

(#69269) runner 125 válasza szabyka95 (#69266) üzenetére


runner 125
nagyúr

Consumer - kommersz: fogyasztói, tömegben gyártott, rendszerint gyengébb minőségű termék.
A laptopok jó része ezt a kategóriát képviseli. Vonzó a csekély ár, teljesítmény arányuk. Cserébe viszont teljes egészében kb. újrahasznosított műanyagból készülnek, s az élettartamuk is jócskán elmarad az üzleti modellkhez képest.
Persze consumeren belül is vannak különböző kategóriák. A low end minőségbe általában a 100k alatti modellek esnek bele (C Toshiba, G HP, korai X Asus-ok, stb.), a középkategóriás consumer laptop-ok, ahol már megjelenik némi fém, vagy érezhetően masszívabb, jobb minőségű a műanyag. Pl. Lenovo G, B series, K Asus, 5xxx Inspiron Dell. A prémium consumer gépek pedig már egy abszolút meggyőző anyaghasználatot jelentenek, már e tekintetben üzleti minőséget nyújtanak. Ilyen pl. az N Asus, Inspiron 7xxx és ide tartozik az Apple is.

A business gépeket ugyanúgy 3 kategóriába lehet sorolni. Belépő, kisvállalati, nagyvállalati.
Általánosságban elmondhatóak, h az ilyen laptopokat munkára tervezik. Akár napi 24 órás használt mellett is sok sok évet vernek élettartamban a kommersz társaikra.
Elve ott kezdődik, h az ilyen gépek jó része magnézium ötvözetű vázra épül. A gyártás során sokkal komolyabb teszteken mennek át, egy egy félreültett alkatrész már nem fér bele a szórásba. Hűtésük átgondoltabb, stabilabb, jobb.
Nem véletlen az, h míg egy consumer gépben pl. egy i3 - iHD4000 párost meg tudsz venni br. 120-ért, addig ugyanaz business-ben 190-200. Hiszen mind az anyagminősége, zsanérszerkezete, élettartama, kijelzője, billentyűzete sokkal jobb az utóbbinak. Amivel még többet nyújtanak, az a bővíthetőség, és a portok. Nagy részük rendelkezik WWAN / mSata / NGFF bővítési lehetőséggel, illetve olyan speciális portokkal, mint pl a EC (ami manapság már sajnos kikopóban) és a displayort.
Nem utolsó szempont a garancia sem. Rendszerint minden business kategóriás gépet alapból 3 év garanciával kínálnak (egyes Dell-eket annó meg lehetett vásárolni 4-5 évvel is, sőt, PC fronton most sem ritka az alap 5 éves gar náluk). A Dell ezen modelljeire már kezdetek óta NBD (helyszíni garanciát biztosít), ez annyit jelent, h ha bármilyen hardveres gondja van a gépnek, bejelentést követően kimennek a helyszínre alkatrésszel együtt és ott hárítják el a hibát. Nyilván ennek a szolgáltatásnak is ára van, ami ugyanúgy be van építve az üzleti gép magasabb árába. De, gondolj bele, ha egy cégnél kiesik a termelésből több hétre egy egy gép, az hatalmas milliós veszteséget jelenthet. A helyszíni gar ezért is remek meogldás itt, nem kell szervizbe futkozni vele és heteket várni alkatrészre.
Jó fél éve erre már a Lenovo is rájött, így az új Thinkpad-eket is NBD garral értékesítik már.

Kb. ennyi, remélem érthető, gyorsan írtam.

mod.

odrif

Ha, maradnál a Dell-nél, a Latitude E7240 / E7440-re is vess egy pillantást.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#69270) szabyka95 válasza runner 125 (#69269) üzenetére


szabyka95
őstag

koszi szepen !

(#69271) Lolman


Lolman
csendes tag

Üdvözlettem!

Laptopot keresek az alábbi tulajdonságokkal:
1.1-2 hét múlva
2.maximum 75.000 forint,de minél kevesebb annál jobb(az ideális 50 000 forint környéke lenne)
3. Photshop(cs5.5) és hasonló programmok
4. nem szeretném játékra használni
5.a minőség és a teljesítmény is fontos
6.Nem tervezem ssdvel bővíteni
7.maximum 14,1 colos legyen,de a kisebb jobb(13.3 vagy 11 colos)
8.Mivel rendszeresen lenne hordozva,így annyira ne legyen nagy a tömege
10.Photshop miatt minimum 2 gb ram

Idáig laptopsystem.hu nézelődtem,de nem találtam ideális választást,így gondoltam megkérdezem,tudtok-e valami laptopot ajánlani,ami megfelel az előbbieknek. :)
Az ár miatt pedig szerintem mindenképp használtban gondolkoztam.
Előre is köszönöm a segítséget. :R :R :R :R

(#69272) NemesTom


NemesTom
tag

Üdv, a segítségeteket szeretném kérni, első lapi vásárlása előtt vagyok :))
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Szeptember vége, október, december eleje.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
Nettó 250.000-275.000 Ft.
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Elsősorban játék, és ( bár tudom, hogy ez nem az az árkategória) nem szeretem a kompromisszumokat. Meg néha becsúszna office, és talán 3D-s tervező programok, nem cad, inkább world editorok xy játékhoz :)
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
FHD, vagy ha muszály, akkor kissebb, de a részletesség max/high-on kellene legyen.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Arany közép út. Egy jó anyaghasználatú, patent összeszerelési minőséggel rendelkező, bivalyerős notesz dzeretnék :)
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Mindkenképpen, egy 120 GB-s beszerzését tervezném hozzá, de szeretném megtartani a HDD-t is, ezért jó lenne a 2 2,5"-es hely.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
1920x1080/1920x1200, 17,3"-osnak, vagy nagyobbnak örülnék, de 15,6"-es is jöhet. ( bár nem preferálom) Fényes, vagy matt, nekem mind1, mindkettőnek megvan a maga előnye, bár a matt talán praktikusabb lenne.
(8) Notebook tömege? Nem lényeg, hetente kétszer lesz nagyobb távot mozgatva, be kolesz, és vissza.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Mind1, de ha van nem hátrány. ( a viszonylag szűkös keretbe szerintem nem fér bele)
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Szeretnék optikai meghajtót, ha nem is a gépben, de ha van hozzá egy külső, az nem hátrány, bár ilyen méretnél alaptartozék :D RAM min. 8 GB, 4 slotos lehetneee, de ha 2-es, az se baj. (16-ig lehessen bővíteni)
HDD minél nagyobb, lehetőleg 1TB, az SSD meg drága, úgyhogy csak későbbi beruházás lenne.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Jó minőségű webkamera jó pont, és ami nagyon jó lenne, az az rgb billentyűzet világítás. Megteszi egy sima kék, vagy fehér is, de legyen "ízléses". ( RGB azért lenne jó, mert kedvemre állítgathatom, mint az MSI gamerlapiknál) Egyéb óhaj-sóhaj, hogy 4 magos 4. generációs I7 processzor legyen benne, és ( bár amd párti vagyok, de úgy hallom, nagyon sok a gond vele) nvidia videókártya.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Játékok főként.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Nem igazán van, mivel nincs számítógépem, csak telefonról vagyok, és a 8 kbps net szakít.. :DDD
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Lehet használt is, három év garival. De inkább új :)
Pixelhiba gari lehetne az árban.
Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#69273) Khelben válasza odrif (#69265) üzenetére


Khelben
nagyúr

2 generációs Intel procis gép, szerintem csak véletlenül jelent meg a weboldalon, rég kifutott, nem hiszem, hogy árulják még újonnan.

(#69274) THansi


THansi
csendes tag

nagy dilemmában vagyok, a két gép között!

Lenovo IdeaPad Y50-70 Notebook i7-4710HQ 4GB 1TB Full-HD GTX860M 4GB
vagy a
ASUS N550JK-CN126 - i7-4700HQ 15.6" FHD 8GB 1000GB GTX850M 4GB

valakinek valamilyen tapasztalata? Melegedés? Garanciális ügyintézés? Melyik a megbízhatóbb, közkedveltebb márka?
Köszi a segítséget! :)

(#69275) THansi


THansi
csendes tag

de be is linkelem:
http://www.radium.hu/lenovo-ideapad-y50-70-59427074.html
illetve
http://www.radium.hu/asus-n550jk-cn126.html

Örülnék ha tudnátok tapasztalatokat írni!
Köszi! :)

(#69276) Nincs név


Nincs név
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, egy remek E6420-asról tudom már ezt írni, eddig maximálisan elégedett vagyok vele. :R

(#69277) Tikakukac válasza THansi (#69275) üzenetére


Tikakukac
titán

Privátokat sajnos nem lehet kimásolni. Pedig ott aztán van tapasztalat plafonig.

A gépekhez meg ott van rakat teszt, amelyik tetszik.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69278) Primary92


Primary92
senior tag

Használt notebookot merre érdemes keresni?

(#69279) Primary92


Primary92
senior tag

A Dell Latitude E6440 és E7440 nem lenne rossz, csak az 6440-nél nincs megfelelő kijelző, a másiknál pedig nincs dedikált vga.

A 4. generációs procik megérik az árukat a 3. generációsokhoz képest?
4 magos gépet 14"-os méretben ne keressek igaz?

(#69280) odrif válasza Khelben (#69273) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

használtan nézegetem.

20 éve a Prohardveren

(#69281) Khelben válasza Primary92 (#69278) üzenetére


Khelben
nagyúr

Erre. Esetleg erre, de ez utóbbival nincs személyes tapasztalatom.

(#69282) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziaaztok!
Tud valaki ajánlani 200-ért újonnan egy játékra való laptopot? Egyéb kívánság nincs. Kijelző mindegy. Csak szép képet adjon.

[ Szerkesztve ]

(#69283) bi_bean


bi_bean
csendes tag

Sziasztok!

Acer gépet venni Mo-on mekkora probléma? Kinéztem ezt, de nem ismerem a szerviz hátteret, ilyesmit. Maga ez a kiépítés, amit a gép tud, tökéletesen megfelelne:
http://www.usanotebook.hu/acer/travelmate-b113-m-33214g50tkk-lin-nxv7qeu011/P33448

Köszönöm a válaszokat, tanácsokat!

(#69284) premete válasza bi_bean (#69283) üzenetére


premete
veterán

Ha elromlik, futár viszi Brnoba, majd hozza vissza; mivel ennél a túlmelegedés nem jellemző, ha vigyázol rá ennyiért nem rossz vétel.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#69285) greensatan válasza greensatan (#69263) üzenetére


greensatan
csendes tag

"
1. 2-3 héten belül venném
2. 125-150k huf értékben
3. PokerTracker4 programot használom ami a postgres adatbázisokból ( 10-15gb-osak) szedi ki a statisztikát
+ egykét kisebb program
4. nem fogok játszani rajta, nem szükséges jó VGA
5. Teljesitmény
6. Az asztali sázmitogépembe lévő SSD-t (250gb) akarom belerakni
7. 15"
8. hát ne legyen tul nehéz, mert utazni fogok, és ezért kell
9. nem kell op rendszer rá
10. hdd elég 500gb mivel ssd-t rakok bele, RAM 8gb minimum, nem kell optikai meghajto
11. lehet későbbiekben szeretnék még 1 monitort csatlakoztatni, ez lehetséges?
12. Kb. 40-50% ossan használja a procimat most az asztaliban (AMD x4 955) nem tudom ezzel mennyit segitettem
13. Szegeden venném
14. csak uj"

Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#69286) Tikakukac válasza gyenesmartin (#69282) üzenetére


Tikakukac
titán

Kijelző mindegy<--->Csak szép képet adjon.

Ööö, hát ezzel megfogtál.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69287) tresh válasza Tikakukac (#69286) üzenetére


tresh
addikt

Ha kirakja egy jó tv-re szép képe lesz bárminek nem ? :B ;]

(#69288) Chaser válasza gyenesmartin (#69282) üzenetére


Chaser
titán

Ahhoz hozzá kell még tenni 30-40k-t.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69289) metamo


metamo
csendes tag

Sziasztok, N550JK(i5-ös) még megtalálható valamely megbízható bolt kínálatában? Laptopszalontól ezt a választ kaptam:

"A termék már sajnos nem lesz. A nyár folyamán többször is kaptunk ígéretet az importőröktől, hogy lesz belőle és kapni fogunk még pár darabot, de sajnos nem tudnak már szállítani. Utódja az N56JN, hamarosan felkerül egy változat hasonló áron mint az N550JK volt."

[ Szerkesztve ]

(#69290) dmaty06


dmaty06
csendes tag

Sziasztok!

Jövő héten tervezem megvenni az általatok is ajánlott laptopot:
HP Elitebook 850G1 :K

Itt az eredeti hozzászólásom.

Van esetleg most még valami jobb ajánlatotok (esetleg Dell Latik közül), amit érdemes lenne megnéznem, mielőtt megveszem az Elitebookot? :))

[ Szerkesztve ]

(#69291) rgeorge


rgeorge
addikt

Én keresem rosszul, vagy tényleg az van, hogy 15.6"-os méretben alig, vagy egyáltalán nincsen HD+ felbontású kijelzővel notebook?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#69292) The.Bali válasza Khelben (#69239) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

És a DELL 5470?

(#69293) Khelben válasza rgeorge (#69291) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hogyne lenne, egyik gépem pl. az (ha az 1600x900-ra gondolsz). De ne a 150k-s kategóriában keress.

[ Szerkesztve ]

(#69294) rgeorge válasza Khelben (#69293) üzenetére


rgeorge
addikt

Nem ott keresek. Bekapcsoltam a keresőkben, hogy 15.6" és 1600x900. Volt, ahol 0, volt, ahol 1 találat volt. Ennél azért többre számítottam.
Pl. Latitude E6540-esből is csak HD és FullHD van, HD+ nincs.

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#69295) Yany


Yany
addikt

Srácok, egy cimborám kinézte magának ezt a gépet. Alapvetően hétköznapi mindenesnek szánja + egy 840M-es Geforce teljesítményére is épít (Adobe + egy kis gaming, stb). Mi a véleményetek, ez mennyire korrekt gép? Ha nem igazán frankó, mit javasolnátok helyette?

MSI GE60

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#69296) Khelben válasza Yany (#69295) üzenetére


Khelben
nagyúr

Te megvennél 25 millióért egy Opel Corsát, amiben 400 lóerős BMW motor van? De minden másban Opel Corsa...

(#69297) Tikakukac válasza Yany (#69295) üzenetére


Tikakukac
titán

Bármi mást.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69298) paulo92


paulo92
tag

Sziasztok! Ultrabookot szeretnék vásárolni és ehhez kérném a segítségeteket.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A közeljövőben 2-3 héten belül.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
320'000 Ft
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Irodai alkalmazások (office), jegyzetelő alkalmazások, Adobe Photoshop Lightroom, Visual Studio
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Nem lenne játékra
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Mindkettő :)
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Csak SSD-vel, szerintem lassú a vegyített változat.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
13"
(8) Notebook tömege?
Minél kisebb, napi 4 óra utazást minél kényelmesebben lehessen vele teljesíteni :D Tehát úgy kb. 1-1,5 kg.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
120GB szerintem elegendő lenne. /asztali gépen a 120-as SSD-ből 50 elérhető/, Memória: 8GB, optikai nem kell.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI nem ártana , de az se baj, ha nincs...
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Néha Adobe after e. és premiere pro
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
- Egyedi kiszerelésű Macbook Air (8 gb rammal)
- Szemezgetek a Sony Vaio Pro-kkal is.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Csakis új

További elvárás lenne számomra a hosszú üzemidő, értsd: 4 óra utazás + min 4*90 perc. Tehát kb. 10 óra üzemidőre lenne szükségem naponta. Ezért is szemezgetek a 13-as Macbook airrel, hiszen ennek 12 óra az üzemideje, viszont cserében ezen komplikált lenne Windowst futtatni a Visual Studio miatt /esetleg valakinek tapasztalata parallels alatt futtatni ezt? / Továbbá nem bánnám, ha nem lenne rajta érintőkijelző, szerintem teljesen felesleges egy ultrabookon.

Válaszotok előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#69299) Tikakukac válasza paulo92 (#69298) üzenetére


Tikakukac
titán

Megválaszoltad. Ha valódi 10óra+ kell akkor Mac Air.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69300) ZavaBalazs válasza metamo (#69289) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

előfordul még itt-ott.

még csak feketelistás boltnál láttam ezt az utód n56jn-t, de se komolyabb videokártya, se IPS kijelző nincs benne, nem tűnik igazi helyettesítő terméknek. akkor már inkább az ennek a full hd kiszereléseshez hasonló áron található, előbb linkelt n550jk-t, vagy az i5-tel szerelt g56jr-t (bocs hogy mediamarkt, hirtelen itt találtam meg :DDD ) vinném. már amennyiben ilyen vonalon tervezel maradni.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.