Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#69201) Tikakukac válasza beach head (#69200) üzenetére


Tikakukac
titán

Utóbbit jobban szeretném.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69202) eastone1 válasza Tikakukac (#69198) üzenetére


eastone1
senior tag

A mantle miatt gondoltam az amd re. Teljesítményben csak jobb ha összedolgozik a cpu és a gpu. Valamiért az nvidia nem a szívem csücske.

zsoltee10: a régi asus om a 3. évre darabokra esett. Minden porcikája javítva volt.
Az első héten bga t cseréltek.

(#69203) Tikakukac válasza eastone1 (#69202) üzenetére


Tikakukac
titán

Mantle vagy nem Mantle feature vagy nem feature, egy ok nélkül rohadt sokat zabáló, brutálisan hangos szekrény az egész. Ami nem mellesleg még kegyetlen gagyi is. A billentyűzet közötti lakkról szemedet kisütő nyári napfény tette be a végét a dolgokat és sikerült végleg eldönteni, hogy ez egy pusztítanivaló bughalmaz.
A proci a VGA mellett pedig az idegrendszereddel is összeköttetésben áll. Ez úgy néz ki, hogy visszamenőleg az összes béta és végleges drivert felrakva is szétesik a képed játék alatt vagy indokolatlan fps-eket kapsz, hozod a kalapácsot és bele akarod verni a garázsban talált összes szeget.

Az NV nem tudom miért bajos, SLI-vel volt eddig gondom BF4 alatt, minden más flott. AMD néha tud meglepően jó teljesítményt adni, de 6-ból 2 játék kevés, főleg ha mellette 2 totálisan játszhatatlan. És a baj, hogy a gép továbbra is förtelem.

Szerintem minden márkából láttam már olyat ami instant rossz volt vagy 1 héten belül kuka. Akkor most én milyen notit vegyek? :) Az más kérdés, hogy néha becsusszan egy komplett alaplapos széria Asusnál (is), de hát egyem a zuzájukat, kell a pörgés az életben.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69204) eastone1


eastone1
senior tag

Az Asus N550JK 1798 pont pcmark7
Msi 3317 pont.
Most ne nézzük a márkát és hogy hogy néz ki.

(#69205) szabonagyur válasza eastone1 (#69204) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pcmarkot fogsz játszani vagy használni is akarod 1 évnél tovább a gépet?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69206) formula01 válasza eastone1 (#69202) üzenetére


formula01
aktív tag

Mantle olyan gépeken, ahol a dVGA az IGP-n keresztül tud a kijelzőre képet küldeni nem működik, ergo ezen sem.

(#69207) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok!

Inkább ez meg egy nagyobb ssd vagy
ez?

90% netezés, 10 % Photoshop lenne a munkája.

(#69208) Khelben válasza kaposznyak (#69207) üzenetére


Khelben
nagyúr

10% photoshophoz felesleges vga, csak az akkuidőt csökkenti és a meleget növeli.

(#69209) kaposznyak válasza Khelben (#69208) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Esetleg AutoCAD is elmenne a HD 4600-on?

(#69210) Tikakukac válasza eastone1 (#69204) üzenetére


Tikakukac
titán

Zsír. Ne nézzük, hogy nem tudsz rajta játszani rendesen, ne nézzük, hogy befogja az N550, ne nézzük (hallgassuk), hogy a térképről lemész annyira hangos, de tényleg annyira, hogy este a kutya felkel a szomszéd portán, semmit se nézzünk, csak a PCmarkot, mert...miért is? 1 indokot kérek csak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69211) eastone1 válasza Tikakukac (#69210) üzenetére


eastone1
senior tag

Na jó. Hangos. Ok. Én se szeretem a kerepelő notikat. Bár személyesen nem hallottam szólni. Nézegettem de asus nál nincs r9 290x es noti vagy is nem találtam. Nem fontos a márka tőlem traubi is lehet. Az nvidia hasonló teljesítményben drága. A mantle nak meg pont noti fronton lenne igazán szerepe.

(#69212) szabonagyur válasza eastone1 (#69211) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor vedd meg azt és kész, rég eldöntötted a dolgot, feleslegesen túráztatod itt az embereket...
Te is az az ember vagy akinek bemesélték, hogy a Mantle isten lesz és kész, onnantól mindegy mit mondanak neked.
De ha meg széthullik a gép mielőtt ki tudnál használni 10-ből 3 játéknál akkor ne panaszkodj majd.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69213) btudos válasza eastone1 (#69211) üzenetére


btudos
veterán

Te kitaláltad mi kell, leírják hogy szar, az elképzelés és a megvalósítás is, de neked akkor is az kell. Ok, hajrá, de ne mondd, hogy nem szóltunk. :U

Mit gondolsz, más gyártónál ilyen áron miért nincs ilyen GPU? Nem szeretetszolgálat az AMD sem, hogy az MSI-nek olcsóbban adja a cuccot, ott bizony máshol spóroltak, többnyire olyan helyen, ahol nem kéne.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#69214) Tikakukac válasza eastone1 (#69211) üzenetére


Tikakukac
titán

Lásd kivel van dolgod, gyorsan kértem egy Destroyer PCmarkot, friss alig 10 perces: Íme

Holnapra kapod az N550-et, csak, hogy nyugodtan legyél, sajnos mindenre én sem vagyok képes :( Egyébként van egymás melletti grafikon is emlékeim szerint játékokból, ahol láthatod ahol a csoda AMD karit kifújja egy 100k-val olcsóbb nvidia. Vagy ott van házon belül az Apache ami meg körülbelül megalázás szintre fejleszti a rommáverést 850M-el ugyanolyan árban.

Ha a hangjára vagy kíváncsi küldhetek mintát, illetve mérethetek decibelt is. Hidd el, imádni fogod, én már hallottam a praxisban dolgokat, de tényleg. Ilyet viszont máshol nem kapsz, a Rakéta porszívó jut eszembe mindig, az lepett meg ennyire vagy 15 éve.

Ha titkon erre vágysz csak megerősítést kérsz akkor legyen, vásárold nyugodtan. A márkahűséggel én sem tudok mit kezdeni, nem is akarok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69215) illes0102 válasza Khelben (#69188) üzenetére


illes0102
aktív tag

Nem nagyon vettem észre nem néztem a magyar oldalakat. Saveonlaptop oldalt vajkalom meg az ebay.co.uk :) amazonon már drágábbak a dolgok. Néztem egy két tesztet is videókat 3napja ez után kutatok. Negatívba azt olvastam hogy nehéz. Ssd nélkül kissé lassú de azt veszek később bele. 800-850font körül keresgélek és ez meg épp benne van.

(#69216) illes0102 válasza illes0102 (#69215) üzenetére


illes0102
aktív tag

Mondjuk én i7el találtam. Keresgélek még de egyelőre ez jobban atjott mint az n550 es g550 egyrészt a 17.3 képernyő miatt es a 860m es kártya miatt. Az igaz hogy hurcibálni nem nagyon kellene :) legalábbis feltenem az első pár honapban :D

[ Szerkesztve ]

(#69217) _adaml21_ válasza kaposznyak (#69209) üzenetére


_adaml21_
őstag

Nagyon simán viszi, bőven elég neki.

(#69218) kaposznyak válasza _adaml21_ (#69217) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Köszi.

(#69219) premete válasza Dhampir (#69177) üzenetére


premete
veterán

Korábbi kérdésedre: Windows 8.1.1-ben van gyárilag hotspot, nem kell semmi third party cucc:

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#69220) eastone1 válasza Tikakukac (#69214) üzenetére


eastone1
senior tag

:R köszi a törődést. Nem ragaszkodom az msi hez csak az amd hez ha van hasonló. Csak hogy kukacoskodjak, ez a pcmark eredmény azért sántít mert igaz, hogy 8gb a memória de csak egy modulos és csak 800mhz es. Az apu meg szárnyakat kap a dual chanel kitt től és a gyors ram tól. Az is igaz hogy ezek a pontszámok néha azon is múlnak, hogy kik támogatják a fejlesztést. Gondolom az egyik ezen a másik azon mér többet. Mivel mind a két konzol amd jaguar magos és a jövőben sok exclusive konzoljátékot portolnak pc re, gondolom optimalizáltabban fog futni egy amd ati gépen. Nem is értem miért ilyen kevés az amd s noti.

(#69221) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném notebook választásban.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 170k
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) Kizárólag irodai munka: Word, Excel, Internet
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Teljesítményből úgy érzem egy i3-mas CPU elég lenne.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! SSD nem kell bele
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? Mindegy
(8) Notebook tömege? Hordozni is kellene a gépet majd, fontos, hogy ne legyen nehéz.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Nélküle.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? HDD mérete mindegy, ODD nem kell bele, memóriából egy 4GB-ot szükségesnek érzek.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Nem
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) DELL Vostro 5470
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Csak új

Köszönöm!

szerk: Kérdés! Ez milyen gép lenne? Lenovo Flex 2 14 59-425403

[ Szerkesztve ]

(#69222) Pocok256 válasza eastone1 (#69220) üzenetére


Pocok256
veterán

Én végig szopikáltam jó pár évet AMD vel, és a DG vel. Nálam nagyobb AMD fan t nem találsz a topikban szerintem. DE ! Adott a technológia és az elvi tudás amire képes lehetne egy noti és adott a valóság amire képes. Sajnos a kettő köszönőviszonyba sincs csak néha néha mutatja meg a rendszer mire lenne képes. Egyszerűen az AMD driverek noti téren SZ*ROK ennyi. Nincs mit szépíteni rajta. Szenvedés és szívás. Persze ha megy a dg és megy a mantle és csinálja azt amit kéne neki akkor öröm van és boldogság mert nagyon odacsap a dolog, de ha nem akkor borzasztó nagy szívás van. Ehelyett mit ad a Nvidia ? Tökéletese drivereket és aránylag egy szinten lévő teljesítményt. Minden játékban kb ugyanúgy teljesít nem úgy mint az AMD. Tényleg nagyon jó lenne a rendszer amit kidolgoztak csak éppen a driverezésen és a támogatásban meghal a dolog. HA szeretsz szenvedni és szívni és minden játék előtt hosszas csatákat vívni akkor neked való az AMD mert néha mikor megnyered a csatákat akkor yeah kapsz egy isten jó teljesítményt, én ebbe már belefáradtam.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#69223) eastone1 válasza Pocok256 (#69222) üzenetére


eastone1
senior tag

Te melyik masinát ajánlanád 300eft környékéről?

(#69224) Tikakukac válasza eastone1 (#69220) üzenetére


Tikakukac
titán

Ragaszkodj akkor, mondom ezzel nem tudok mit kezdeni. Egy többet fogyasztó, gyengébb, rosszabb supportos valamit akarsz, mert csak. Most írjak érveket? Minek? Nem érdekel úgysem.

Hogy én is kukacoskodjak: ha az APU adja a PCMark pontszámának több mint harmadát, sőt, ha a te logikádat követjük akkor kb. a felét, mert most is dolgozott csak lassabban, akkor nem érzed, hogy kicsit epic fail az egész? Mert szerintem heavy hulladék, de ha nagyon-nagyon akarod lesz benne 2*8GB.

Mellékág: az a baj, hogy tényleg látszik, hogy az ég egy adta világon semmi közöd a témához. A double data rate rövidítés nem véletlen ad ki DDR-t amiről beszélgetünk. A 800MHz és minden egyéb amiket te kiolvasva látsz a progik által kétszeres szorzóval adja ki a szép nagy kerek számaidat. És adta ki mindig is. Lapozzunk.

Gondolom az egyik ezen a másik azon mér többet.

Inkább gondolkodás helyett nézzünk nyers tényeket. Az AMD optimalizált játék/teszt az elviekben hasonlóan erős vagy gyengébb szintű NV-vel vagy azonos számokat hoz vagy kevesebbet. Szívás. Az főleg mikor az AMD Evolved játékot szanaszét kell moddolni editorokkal, hogy hajlandó legyen futni rendesen.

Mivel mind a két konzol amd jaguar magos és a jövőben sok exclusive konzoljátékot portolnak pc re, gondolom optimalizáltabban fog futni egy amd ati gépen.

Jajajajaja, hát hogyne. Meg majd beduplázódnak az fps-ek, hirtelen táltosparipa lesz a platform. Ez az utolsó mentsvár a tulajoknak és leendő tulajoknak: álmodozni, hogy egyszer majd minden flottul fog futni és beverjük a konkurenciát. Nem lenne egyszerű egyből működő gépet venni? Csak kérdezem.

Nem is értem miért ilyen kevés az amd s noti.

Felsoroltam pár igen masszív ellenérvet, hogy miért ne is legyen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69225) szabonagyur válasza eastone1 (#69220) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért elég vicces, hogy előbb még a pontszámokat emelted ki, meg PCmark, most meg írod, hogy hol ez hol az magasabb stb....
Ismerd be végre, hogy gyengébb az AMD ezen a fronton jóval, vegyél normális gépet vagy vegyél amit akarsz és majd meglátod. Mindenkinek kell tanuló pénz... :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69226) Leleményes válasza Pocok256 (#69222) üzenetére


Leleményes
tag

Ez így van. 8870m-ről váltottam 850m-re. Nem kell modolt driver, ima, tánc s könyörgés. A gép forog, az alkotó pihen. Egyedül a ShadowPlay nem százas még, de AMD fronton nincs is ilyen.

(#69227) Nunder


Nunder
őstag

Üdv!

Jó barátom notebook vásárlás előtt áll, és megkért hogy segítsek neki találni egy megfelelőt. Gondoltam teszek itt egy próbát. Íme a kritériumok:

1.) Vásárlás időpontja: aktuális, amint megvan a megfelelő.

2.) Keret: 250k + 10-20k amennyiben az indokolt.

3.) Használat: első sorban otthoni felhasználásra kellene, filmnézés, internetezés, nagy méretű tervrajzok PDF-ben történő nézegetése. (irodai felhasználás: egy építőipari cég minden velejárójával, ennek ellenére 3D renderelési munkákra csak elvétve alkalmaznák, akkor is inkább csak robbantott ábrák megtekintésére. - ez a rész másodlagos, de legyen képes ezekre is, ha netán nincs kéznél a céges)

4.) Játék: alkalmi játékra ugyan használná az úriember, de azokból is az évekkel ezelőtti klasszikusok (pl. CoD 2) a lényegesek.

5.) Minőség vagy teljesítmény: arany középút. Mivel sokat lenne mozgatva az építkezéseken (irodáról-irodára) ezért strapabíró felépítménnyel rendelkezzen, de ugyanakkor tegye a dolgát. (Tudom, hogy ezzel nem sokat segítettem :) )

6.) SSD: mindenképp legyen benne, 120GB-ot gondoltam első sorban, az oprendszernek valamint az irodai programoknak.

7.) Kijelző: 17"-os, full HD felbontású matt kijelző, lehetőleg tükröződés mentes, ami napfényben is jól olvasható.

8.) Tömeg: elhanyagolható. Legtöbbször táskában, autóval szállítják, nyilván ne legyen 5+ kg.

9.) Oprendszer nélkül, a cégnél kapja ugyanis.

10.) Tárhely: 1TB, RAM: 8GB, optikai meghajtó: lehetőség szerint legyen benne.

11.) Nincs, járulékos plusz-ok (USB 3.0, webcam, HDMI) jó ha vannak, de nem szükségesek.

12.) Talán a tervrajzok Adobe Readerben és a SolidEdge.

13.) Dell Inspiron széria a Dell-es garancia miatt, de konkrét elképzelés nincs. A fő szempont, hogy jó legyen a support és kényelmes legyen használni.

14.) Kizárólag új jöhet szóba.

Bármilyen ötletet szívesen fogadok, előre is köszönöm a segítséget.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#69228) stratova válasza Pocok256 (#69222) üzenetére


stratova
veterán

Akkor anno a leshcatlabféle driverkombó sem vált be? Másnak a HP topikban bejött. Úgy rémlik Abu írt arról, mi miatt lehet vesszőfutás a driverekkel Intel+AMD esetben.
[1, 2]

[ Szerkesztve ]

(#69229) Pocok256 válasza stratova (#69228) üzenetére


Pocok256
veterán

A fő probléma az, hogy ezek notik. Folyamatosan változik a teljesítményük. Ugye melegednek vissza vesznek. Ezt egy driver sem tudja normálisan lekövetni. Ha többen vannak a pályán akkor más a terhelés elsosztás. Nem lehet normálisan kiaknázni a dg t egy notiba ahol ennyire változik a teljesítmény akár másodpercenként is.

Ettől még a fő probléma megmarad. Mégpedig az, hogy buherálni kell a gépet a drivereket a rendszert ahhoz hogy működjön.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#69230) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Használt laptop vásárlása esetén mikre kell ügyelni? :)
Leginkább netezésre, irodai munkára kellene, esetleg film.

Köszi

.

(#69231) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
-A héten szeretném.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
-170 ezer forintom lenne rá.
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
-Főleg Office, netezés.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
-Néha-néha. Nem kell, hogy Ultrán fusson, mert van egy erős asztali gép. A Minecraft szépen menjen rajta.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
-Inkább a minőség.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
-Jó kérdés. Alapból nem muszáj, hogy legyen benne. Lehessen belerakni úgy, hogy ne járjon garanciavesztéssel.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
-15,6 Felbontás mindegy, mattot részesítem előnyben.
(8) Notebook tömege?
-Nem tudok konkrétumot mondani, ne legyen túl nehéz.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
-Lehet nélküle.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
ODD helyére raknám a HDD-t. RAM elég 4GB.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
-Bill. háttérvilágítás? Vagy ez nagy kívánság ebben az árkategóriában?
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
-Nem. Néha egy kis játék, ahogy írtam.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
-Nincs.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
-Csak új.

Köszi előre is. :))

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 256GB Cream

(#69232) Troy. válasza Troy. (#69230) üzenetére


Troy.
addikt

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Közeljövőben.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
45-50.000 Ft
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Internetezés, levelezés, youtube, office alkalmazások, semmi extra.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Maximum böngészőben elérhető játékok.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Minőség.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Nem.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Átlagos felbontásút (15.6 talán?), inkább matt!
(8) Notebook tömege?
Nem túlzottan számít.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Mindegy.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Tárhely nem számít, szerintem 2GB memória elegendő lenne, optikai meghajtó nem kell.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Webkamera, Wi-Fi, matt kijelző, 3 usb port,
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Kizárólag használt, megadott árkategóriában nincs új.

.

(#69233) NemesTom


NemesTom
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Szeptember vége, október, december eleje.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
Nettó 250.000-275.000 Ft.
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Elsősorban játék, és ( bár tudom, hogy ez nem az az árkategória) nem szeretem a kompromisszumokat. Meg néha becsúszna office, és talán 3D-s tervező programok, nem cad, inkább world editorok xy játékhoz :)
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
FHD, vagy ha muszály, akkor kissebb, de a részletesség max/high-on kellene legyen.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Arany közép út. Egy jó anyaghasználatú, patent összeszerelési minőséggel rendelkező, bivalyerős notesz dzeretnék :)
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Mindkenképpen, egy 120 GB-s beszerzését tervezném hozzá, de szeretném megtartani a HDD-t is, ezért jó lenne a 2 2,5"-es hely.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
1920x1080/1920x1200, 17,3"-osnak, vagy nagyobbnak örülnék, de 15,6"-es is jöhet. ( bár nem preferálom) Fényes, vagy matt, nekem mind1, mindkettőnek megvan a maga előnye, bár a matt talán praktikusabb lenne.
(8) Notebook tömege? Nem lényeg, hetente kétszer lesz nagyobb távot mozgatva, be kolesz, és vissza.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Mind1, de ha van nem hátrány. ( a viszonylag szűkös keretbe szerintem nem fér bele)
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Szeretnék optikai meghajtót, ha nem is a gépben, de ha van hozzá egy külső, az nem hátrány, bár ilyen méretnél alaptartozék :D RAM min. 8 GB, 4 slotos lehetneee, de ha 2-es, az se baj. (16-ig lehessen bővíteni)
HDD minél nagyobb, lehetőleg 1TB, az SSD meg drága, úgyhogy csak későbbi beruházás lenne.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Jó minőségű webkamera jó pont, és ami nagyon jó lenne, az az rgb billentyűzet világítás. Megteszi egy sima kék, vagy fehér is, de legyen "ízléses". ( RGB azért lenne jó, mert kedvemre állítgathatom, mint az MSI gamerlapiknál) Egyéb óhaj-sóhaj, hogy 4 magos 4. generációs I7 processzor legyen benne, és ( bár amd párti vagyok, de úgy hallom, nagyon sok a gond vele) nvidia videókártya.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Játékok főként.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Nem igazán van, mivel nincs számítógépem, csak telefonról vagyok, és a 8 kbps net szakít.. :DDD
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Lehet használt is, három év garival. De inkább új :)
Pixelhiba gari lehetne az árban.
Előre is köszönöm! :R

(#69234) Khelben válasza Troy. (#69230) üzenetére


Khelben
nagyúr

Arra, hogy megbízható helyről vedd és legyen rá garancia.

(#69235) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Szeretnék egy laptopot venni. A következőek a feltételek:

- legyen viszonylag strapabíró, mivel sokat lesz hurcolva
- jó billentyűzet, mivel elsősorban írásra kell
- játszani nem nagyon akarok, de ne legyen gyenge a gép
- hosszú üzemidő előny
- minimum 100 GB tárhely (de ha több, az még jobb)
- WiFi vevő
- legalább 4 USB port
- minnél hosszabb gari
- legyen megbízható

Maximum olyan 120 ezer forintot gondolok rászánni.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#69236) Khelben válasza Sztbeni (#69235) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#69237) The.Bali válasza The.Bali (#69221) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Bocsánat, azt nem írtam, pedig fontos informació, hogy csak 14"-os lehet a képernyő mérete.

(#69238) premete válasza The.Bali (#69237) üzenetére


premete
veterán

Az tiszta, hogy cipelni rendszeresen max. 14 coll a méret, de az ssd, és a matt kijelző szvsz legalább annyira fontos (hacsak pl. nincs ssd már, de akkor ott az is lényeges, hogy milyen csatis). A másik, hogy ennyiből inkább egy alig használt, minőségi kerülhet a képbe, a Vostro felett van a Latitude 54x0, a 64x0, a 7440 ebben a kategóriában a Dellek között.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#69239) Khelben válasza The.Bali (#69237) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiből csak használtan kapsz ilyen gépet.

(#69240) BenQhunria


BenQhunria
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy új laptopot.
100-120 ezer forint körül.
kis játék , de inkább netezés,filmnézés.

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#69241) ferny válasza Khelben (#69239) üzenetére


ferny
csendes tag

i5-ös üzleti lapost (pl. HP Probook 4530s) javasolnék, kis kereséssel lehet jó használtat találni.

(#69242) runner 125 válasza ferny (#69241) üzenetére


runner 125
nagyúr

A Probook 4xxx sose volt business...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#69243) Armagedown válasza t420s (#69189) üzenetére


Armagedown
őstag

Egy Lenovo IdeaPad A10 talán megfelelne, viszont erre nem túl valószínű hogy Android helyett mást is lehetne telepíteni.
Remélem nem késtem el a válasszal.
Még teszt is van róla.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#69244) Khelben válasza ferny (#69241) üzenetére


Khelben
nagyúr

A 2-es és 4-es sorozatú HP-k kőkemény(?) konzumer gépek. A 6-os sorozat már mutat üzleti jellemzőket, de igazából a 8-as az üzleti sorozat. Még a 8-ason belül is vannak minőségi ugrások az egyes kategóriák között (p-w).

(#69245) ferny válasza runner 125 (#69242) üzenetére


ferny
csendes tag

Akkor lehet, hogy a cikk írója, és én is rosszul tudjuk: http://m.logout.hu/cikk/hp_probook_4530s_bemutato/bevezeto.html :R

(#69246) runner 125 válasza ferny (#69245) üzenetére


runner 125
nagyúr

"Ez az első cikkem, amint lehet minden hibát, elírást, tárgyi tévedést javítani fogok, a segítséget pedig előre is köszönöm!"

Ha, egy blogpost első bejegyzése így kezdődik, nem biztos, h jó bárminemű konklúziót levonni a leírtakból.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#69247) Greentea válasza Sheld (#69196) üzenetére


Greentea
senior tag

Köszi! :)
Sajnos nem találtam gt755-el.
A Lenovo Z50 szerinted miért nem jó?
Friss készülék nagyon?

2x2 néha 5

(#69248) Pelmeni


Pelmeni
újonc

sziasztok, tudnátok segíteni a döntésben?
Dell ispiron 3542 ez
vagy
ASUS X550CC-XO093D ez
mindkettő kibővítve egy Samsung 840 SSD 120 GB + ODD BOX-szal
vagy inkább egy harmadik gép?

keret: SSD-vel együtt max. 200.000
60% kiadványszerkesztés (Photoshop, Indesign, Illustrator)
40% szórakozás (net, filmek, talán játék)
bővebben http://prohardver.hu/tema/milyen_notebookot_vegyek_3/hsz_69021-69021.html

köszi!

(#69249) ferny válasza runner 125 (#69246) üzenetére


ferny
csendes tag

Azért nézek csak értetlenül kicsit, mert a 4530s-t és pl. a 4340s-t is üzleti notebooknak írják rengeteg oldalon. Mondjuk, ha nem is azok, akkor is egy iszonyúan jó és tartós sorozat a HP Probook:)

(#69250) runner 125 válasza ferny (#69249) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tévesen.

Maradjunk annyiban, h nem rossz gépek, de az esetek jórészében mindig találni náluk racionálisabb döntést jelentő gépeket.
A hűtésük pl. kifejezetten problémás. Lélelegzőbillentyűzettel van szerelve, a bal oldalról szív, ami nagyon nem praktikus. Eleve fentről beleszáll a por, hajszál. Más részből minden ember a gépénél eszik, így hamar telemegy mocsokkal.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.