Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#68251) koshmar


koshmar
őstag

Üdv!

Alapvetően már sikerült kellően leszűkíteni a kört. Néztem Asust, Dellt, stb. stb., de egyszerűen nem tudok elszakadni a HP-tól.

Szóval... Probook 4530s vagy 4540s? Nem vagyok benne biztos, hogy az újabb jelen esetben jobb.
Hardverileg a 30s is bőven kiszolgálna- én alapvetően most a külső minőségre vagyok érzékeny.
Valakinek volt már lehetősége megtapogatni valamelyiket?

A Probook 450-től csak azért pártolok el, mert műanyag a fedlap..

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#68252) Armagedown válasza Pocok256 (#68237) üzenetére


Armagedown
őstag

Ha programozó vagy, akkor nem kell küldöldre menj ahhoz, hogy dolgozni tudj, pl a web programozás simán megoldható távmunkában, a haverom egy amerikai cégnek dolgozik web programozoként és nem kellett Amerikába költoznie érte, nem panaszkodik a fizetésére.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#68253) btudos válasza koshmar (#68251) üzenetére


btudos
veterán

Nincs érdemi különbség a 4530s és a 4540s felépítése, minősége között.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68254) whited válasza BRIKLY (#68244) üzenetére


whited
addikt

Értelek, köszönöm szépen a válaszod.
Azért kérdeztem, amúgy mivel gondoltam, hogy itt anyagminőségi gondolatok bújtak meg a háttérben, viszont ahogy én tudom az Acer szerviz hálózat kifejezetten gyors, legalábbis az én tapasztalataim szerint, Asus az tragédia mondjuk :D

btudos: volt egy acer gépem, elment a kijelző benne, és 5 nap múlva már küldték is megjavítva, én se értem, hogy lett ilyen gyors de meglett :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#68255) btudos válasza whited (#68254) üzenetére


btudos
veterán

"ahogy én tudom az Acer szerviz hálózat kifejezetten gyors"

Hát ha Brno mellett laksz, lehet. :U

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68256) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Akkor ez a bolt megbízható vagy sem? [link]

Gari és a billentyűzet érdekelne, itthon hivatalosan nem kapni ezt a laptopot, így a magyar bill és a garija nemtudom hogy valós-e.

Y50 kiesett a ratyi benyomódó burkolata és a ritka fos kijelzője miatt, a G56JR meg majdnem ugyan ez, de ez újabb.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#68257) koshmar válasza btudos (#68253) üzenetére


koshmar
őstag

A 4530s sem mostanában volt új modell, Mo-ról venni újonnan szerintem már nem is lehet.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#68258) whited válasza SkyS1gn (#68256) üzenetére


whited
addikt

Szia
Akkor talán már inkább a G56, nem? [link]
Más a VGA de ahogy nézem teljesítménybeli különbség nincs a 2 között, viszont 16gb memót kapsz bele, és árban is egyezik

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#68259) SkyS1gn válasza whited (#68258) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Inkább a G550 lenne, de ahogy mondod, ugyan az, mire a 8gb ram elfogyna arra az egész lapos kevés lesz szerintem...

Valaki vett már erről az oldalról?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#68260) wital


wital
tag

Sziasztok!

Érdemes használt gépben gondolkodnom ha nettó áron tudok újat? (áfa körös vagyok, mielőtt valaki rosszat sejtene)
Csak netezésre kellene, kb 15"-os kijelző és olcsó.

[link]

Ezekből a legelső, legolcsóbb is bőven megfelelne. Szóval br. 70-80 e-ért újat vagy 50-60-ért használtat?

Mivel az xp-t nem fejlesztik, ezért használt gépnél érdemes nézni, hogy a win 7 fusson rajta, vagy jó az öreg xp?

Akksinál mit kell figyelembe venni, a cellaszám utal arra, hogy mennyit bír?

(#68261) whited válasza SkyS1gn (#68259) üzenetére


whited
addikt

nem tudom mennyire hiteles de ezt fusd át [link]

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#68262) btudos válasza SkyS1gn (#68259) üzenetére


btudos
veterán

Én nem vennék tőlük semmit, főleg nem olyan cuccot, amit az országban hivatalosan nem is forgalmaznak.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68263) SkyS1gn válasza btudos (#68262) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ezért érdekelne, de akkor honnan máshonnan?! :D

Lehet a garit csak odanyomták a szokásos asus szöveget.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#68264) btudos válasza SkyS1gn (#68263) üzenetére


btudos
veterán

[link]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68265) premete válasza btudos (#68255) üzenetére


premete
veterán

Teljesen lutri, a szomszédé, amit karácsonyra kapott, az karácsony másnapján elromlott, január 2.-án vitték el, és február 28.-án érkezett vissza, aztán még négyszer elromlott juniusig, de akkor már 10-12 nap alatt visszajött, nagyjából megjavítva, csak hangja nem volt. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#68266) SkyS1gn válasza btudos (#68264) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Szerinted miért csak azt az 1 boltot mutatom? Máshol nemigen találtam, radium meg más 1-2 bizarr helyen csak.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#68267) Chaser válasza wital (#68260) üzenetére


Chaser
titán

"AMD E-sorozat, Processzor órajel: 1 GHz,"
Ez biztos megfelelne ;]
Ha újat akarsz B590 pentiumos, az lá nem érdemes adni. Br 97k iponban.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68268) psg5


psg5
veterán

Alternatívát szeretnék tudni (ha van) az alábbi géphez, esetleg mi az amiért ezt ne vegyem?:
HP Pavilion 17-E113SH

170 ezerig.
PS, játék, iroda

F.K.T.

(#68269) whited válasza SkyS1gn (#68266) üzenetére


whited
addikt

ilyen esetben közvetlenül a gyártótól nem lehet "venni"?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#68270) BRIKLY válasza Tikakukac (#68245) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nem tartom valószínűnek,hogy szükségem lenne rá. Bár azt nem tagadom,ha gyenge pontot akarok rajta keresni,akkor az valószínűleg a zsanér lenne. Viszont én nem hajtogatom naponta 100x,mert javarészt asztali gépként szolgál. Általában csak lakáson belül hurcolászom,de le sem csukom olyankor. Ritkán viszem el valahova magammal.

(#68271) dani4991 válasza btudos (#68202) üzenetére


dani4991
csendes tag

Köszi a gyors választ! Ahogy nézem olyan 137 ezertől indulnak ezek a gépek. Ez a konstrukció amúgy megbízható? Csak mert sosem volt szerencsém még intelhez. Annyira mondjuk nem vagyok kibékülve a Lenovoval sem, esetleg valami más alternatíva? Meg ha jól láttam, akkor ennek világít a billentyűzete, ugye?

(#68272) rizso válasza koshmar (#68251) üzenetére


rizso
addikt

Nálunk van egy 4535s meg egy 455 G1 is - első tényleg jobb minőségre, masszívabbnak érzem, talán a billentyűzet is jobb. Viszont a 4540s-t még nem próbáltam...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#68273) Chaser válasza whited (#68269) üzenetére


Chaser
titán

Ha kérsz ajánlatot pár száz db-ra akkor már lehet válaszolnak majd:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68274) wolddd


wolddd
újonc

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
-Nem tudom pontosan,kb. olyan március.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
-180-190ezer forint
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
-Játék,PhotoShop,After Effects
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
-Battlefield 3,4 (Medium esetleg high de inkább legyen az fps nagyobb és a grafika kissebb ),The Crew, és akár a GTA V PC verzió(de ez nem fontos)
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
- 50-50%
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
-Nem fontos.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Minimum 15-16" vagy nagyobb.1368x768.Fényes.
(8) Notebook tömege?
-Mindegy
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
-Mindegy
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
- (HDD) 500GB minimum,(RAM) 4-8GB
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI. Legyen videókártya benne min.1GB
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
-Játék és After Efffects
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) Nem néztem mert nem nagyon értek hozzá, ezért kérnék segítséget.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
-Csak új.

(#68275) Chaser válasza wolddd (#68274) üzenetére


Chaser
titán

Gyere vissza februárban.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68276) psg5


psg5
veterán

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Jövő hét
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 170k
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…): Kicsit játék is, kicsit PS is, irodai munka
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Battlefield új részei
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Mindkettő
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Ha lehet igen, de nem feltétlenül.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 17" vagy nagyobb idáig x900-asokat néztem, talán elég lesz.
(8) Notebook tömege? Nem lényeg.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Nélküle.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 1TB, 8GB, optikai kell.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Nincs
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Egyenlőre nem.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) Euronics akcióban: HP Pavilion 17-E113SH 170k
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Csak új.

Az is segít ha tudom, hogy miért ne esetleg ezt a Paviliont.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#68277) Pocok256 válasza Armagedown (#68252) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem a fizetéssel van bajom ... hanem mutyival ami átjárja az egész országot :'(

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68278) Tikakukac válasza BRIKLY (#68270) üzenetére


Tikakukac
titán

A tulaj sem tartotta valószínűleg, mert heti 1-szer vitte a gépet. És ugyanúgy szétesett az egész és ez nem költői túlzás, tényleg szinte az összes menet kiesett.

És ha akarod mondok jobbat: nulla napos 250k-s Asus is képes erre a mutatványra, annyira okádék ez a menetbemelegítős hülyeségük már évek óta, ezért is nem lehet kapni egy rakat géphez bontva műanyag részeket, meg kell venni a gyárit rakat pénzért.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68279) premete válasza Pocok256 (#68277) üzenetére


premete
veterán

A mutyit ne bántsd, az egy hungarikum (csodállom, hogy még nem védették le), már a "honfoglalás" is állítólag valami fehér lovas mutyi volt, vagy micsoda, ha már a hazát is "anyaföld"-nek hívják, más, harcban megszerzett országokban megszokott "Vaterland" helyett. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#68281) kenyeres94


kenyeres94
csendes tag

Nem tudom emlékeztek-e még, de 1-2 napja irtam ide.
Meg gondoltam magam, mégis Magyarországon veszem meg majd a leendő laptopomat + a keretet is "kibővitettem" egy kicsit.
Eddig ezeket néztem ki:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Nekem az első, a Lenovo tetszik a legjobban. Ti mit gondoltok? Melyiket választanátok? Általános használatra lenne, kicsit mindenre, játék nem fontos.

(#68282) btudos válasza kenyeres94 (#68281) üzenetére


btudos
veterán

A Lenovo sem a minoseg csucsa, de talan az a leghasznalhatobb, mondjuk a kibovitett keret vicces, nem akarom tudni mi volt az alap.

En besetalnek a laptopsystem.hu-hoz, es olyan gepet hozok ki ennyi penzbol, hogy csak pislogsz, Elitebook/Thinkpad a kulcsszo, en elfelejtenem ezeket. ;)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68283) Remiel


Remiel
őstag

sziasztok

főnököm le szeretné cserélni a Samsung notebookját és szeretném ha ajánlanátok valamit helyette, a külső nagyon lényeges prémium kinézetű kell legyen (sok tárgyalásra jár, ott fontos neki)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? azonnal

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 250.000

(3) Felhasználási kör? irodai munka, net, semmi játék

(4) -
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? minőség

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! igen 128 megásat

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 12-13" matt ha lehet

(8) Notebook tömege? minél kisebb annál jobb

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? mindegy, de talán jobb lenne legit win

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 128 mega SSD, 4 giga ram, opikai nem kell

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? passz

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! Asus, Samsung (tudom ez gyenge, de valami samsung ajánlat is jöhet)

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? kizárólag új, áfás számlával

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#68284) kenyeres94 válasza btudos (#68282) üzenetére


kenyeres94
csendes tag

Persze, tudom, nem nagy keret. Tudnék fél milláért is laptopot venni, megtehetném, de nincs rá szükségem...
A laptopsystemet néztem én is, de félek használtat venni :S Alig van rá garancia, tartok tőle.

(#68285) Rivyan


Rivyan
csendes tag

Sziasztok! Új laptop vásárlás előtt állok, mivel szegény régi 10 éves Dell lapim nem igazán tud helytállni a neki támasztott követelményekkel szemben :P

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Aug vége, szeptember eleje-közepe körül.

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
250 ezer lenne a maximum, de inkább 200 körül lenne megfelelő.

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
GIS és 2D-s CAD szoftverek, Excel, Word, és társai.

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Az itthoni gépemet használom főként játékra, a lapin esetleg egy League of Legends, Counter Strike: GO, Diablo 3, nagyon ritkán pici WoW menne, illetve őt vinném magammal esetleges LAN partykra, ahol főként a fent említett, illetve retro játékokkal játszunk.

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Fontos lenne a teljesítmény, de az is, hogy 3 évet kb. kibírjon azért valahogy.

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Szeretnék, de amennyiben nem fér bele, későbbi bővítés miatt egy mSata slot jó lenne benne, hogy a rendszer számára be tudjak építeni egy SSD-t is.

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15", FullHD. Nem szeretem a szőrös betűket, hosszabb munka után szörnyen zavarna. Lehetőség szerint matt, bár főként bent fogom használni (egyetemen, illetve itthon)

(8) Notebook tömege?
2-2,5 kiló körül szeretném, elég sokat fogom hurcibálni.

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nélküle.

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
8 gigát szeretnék bele, optikai meghajtó nem kell.

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nincs, esetleg annyi, hogy ne legyen batár nagy. Akkor inkább lejjebb adok a teljesítményből, de a hordozhatóság most elsődleges szempont.

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
GIS esetében nagyobb térképek betöltéséhez jól jön a gyorsabb CPU, CAD-ben csak 2D-vel dolgozok. Maximum a játékok amik terhelik jobban a GPU-t is.

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Egyenlőre a Lenovo Y510p-t néztem, ezt hardveraprón láttam relatíve olcsón. PC-outlet.hu nál néztem még a Acer Aspire V5-573G-t, ebből az i7-es változtatot, de picit aggódom, hogy a proci ULV-s, illetve 2 magos, hiába a 4 logikai szál.

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Tökéletes a használt is, amennyiben nem lestrapált állapotban van, agyonkarcolva és szétütve :K

Előre is köszönöm a segítséget, remélem van számomra megfelelő lapos :)

(#68286) Dhampir válasza premete (#68279) üzenetére


Dhampir
félisten

Petőfi Sándor: Mit nem beszél az a német... :D

(#68287) BRIKLY válasza Tikakukac (#68278) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nézd,én ilyesmit akkor tudok komolyan venni,ha látom hogy bánik az illető vele,vagy nálam történik...
Nyekergős ropogós fuji,és acer gép már volt a kezemben,de asus nem. Én még nem csalódtam ebben a gyártóban, asztali gép cuccból is Asus-t veszek mikor csak tehetem.

(#68288) premete válasza Remiel (#68283) üzenetére


premete
veterán

250 ezerért nincs ilyen, Macbook Air, Lenovo x240, Dell E7240 jó lenne, de drágábbak ennél. Asus, Samsung nem azok a márkák, amiket tárgyalásokra hurcolnak, reprezentálni. :)
Újszerű, használtat viszont lehet kapni ennyiért: pl.
Kicsit drágábban, újat

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#68289) Tikakukac válasza BRIKLY (#68287) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor tali valamikor? Kapod a géped (bontatlan, zsír új, nem olcsót), csavarhúzót, és mondjuk ki és betekered háromszor az alsó dekli csavarjait. Mikor majd szépen a kicsi tenyeredben maradnak a menetek, mint szokott ánuszéknál idősebb korban főleg, akkor meg mondjuk csinálunk egy fényképet az arckifejezésről, hogy ez egy negyedmillás gép, hopika. Én magam sem hittem, hogy a ducktape és epoxi gépek után hasonló élményben lesz részem új gépnél, hát tévedtem. Majd miután még gyorsan lenulláztak 2-3 ilyen gépet, el kellett könyvelni, hogy ez fos.

Nyilván nem hiszed el. Nyilván azt sem hiszed, hogy üzletláncoknak a jól fizető bővítési opciókat emiatt kellett levenni, mert sorozatban törtek ki a gépekből a menetek. Nyilván a bontósoknak sem hiszed el, akiknek a nyakát szorongatja százával a nép totál véletlen dekli és zsanér miatt. Ezek nem létező dolgok, ezeket mindenki kitalálja, ezt csak bebeszéljük magunknak.

Ezzel nincs baj, merjünk kilépni a zárt világunkból és elképzelni, hogy van azon túl is élet, sikerülni fog ;)

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68290) SkyS1gn válasza Tikakukac (#68289) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Van ami jó neked? :DDD

Majd nyomtatunk3D nyomtatóval ;]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#68291) BRIKLY válasza Tikakukac (#68289) üzenetére


BRIKLY
veterán

Én eddig kb hatszor szedtem le az alsó deklit,és nem maradt a kezemben a menet.
Elhiszem én ezt az egész sztorit,de hidd el,ha lenne lehetőségem csinálhatnánk egy kis összehasonlítást. Az én másfél éves 100k-s gépem egy ugyan ennyi idős,ugyan ennyibe kerülő lenovo ellen. Bátran leszedném neked 60 x is azt a deklit,sőt,bevállalnám az egész gép szétszedését is,bár az már baromira nem átlagfelhasználói szint. Le merem fogadni,hogy ha sokakhoz hasonló módon esnék neki,akkor a lenovo-bol is sepillanat alatt kihullana a menet.

Na mindegy,nem akarok ezen vitázni,csak kissé böki a csőröm,hogy mikor benézek ide,semmi más ajánlást nem látok,mint lenovo,dell,HP.. Nekem volt már 3 acer,egy dell gépem,volt nálam fuji,és ez a második asus laposom. Acer,és fuji soha nem kellene több,dellel is volt gondom nem kevés,de az valóban egy masszív darab volt. Érdekes,csak a két asus amivel meg voltam/vagyok elégedve. Lehet csak a véletlen műve,de kétlem.
Tökéletes gép nincs,lehet,hogy az egyiknek a háza stabilabb,de ha valakinek a teljesítmény jobban számit mint az,hogy hány falhoz vágást bír ki,akkor én személy szerint merem ajánlani az asust.
Én nem csapkodom,nem lépek rá,nem dobálom,a csavarjait nem tévesztem össze az autó kerékcsavarjaival,ennek köszönhetően még egy karcolás sincs a gépen,pedig nem telik el úgy nap,hogy nincs használva.

(#68292) Pocok256 válasza BRIKLY (#68291) üzenetére


Pocok256
veterán

Persze nekem os volt asusom a híres K szériából,nem volt vele baj csak 1 év után ugy gondolta hogy mindkét zsaner megadja magát szerviz javította szerencsére így újabb 1 évet kibirt utána fordult még egy ilyen kört. És ez nem egyedi az összes akkori K szériás asus kuka volt anno.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68293) Handball94 válasza Pocok256 (#68292) üzenetére


Handball94
aktív tag

Nálunk még van is egy K-szériás Asus (K50IN), mivel nem volt hordozva így egyben van még, sőt túl gyakran lecsukva se, de érződik rajta hogy ha lett volna, már darabokban lenne..

(#68294) Rivyan válasza Rivyan (#68285) üzenetére


Rivyan
csendes tag

Esetleg valaki tudna az én kérdésemre ajánlani valami jót? :/ Hetek óta ezt böngészem, de nem találok értelmes alternatívát.

(#68295) Remiel válasza premete (#68288) üzenetére


Remiel
őstag

Mac nem jön a képbe, csak win sajna

Nem kell villogni vele, csak ne úgy nézzen ki mint egy halom fröccsöntött műanyag, ezért javasoltam neki az Asus-t

És mivel bringával jár (környezetvédelemmel foglalkozunk többek között és egyébként is olyan beállítottságú) kell a minél egyszerűbb hordozhatóság

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#68296) whited válasza Handball94 (#68293) üzenetére


whited
addikt

Én személy szerint 1 N73ról és egy G73ról tudok nyilatkozni, mindkettő volt hurcolva bőven, párszor lett is szétszedve, de hibátlanul teszik a dolgukat, a g73 zsanérja pedig azóta is strapabíró (3év)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#68297) btudos válasza Remiel (#68295) üzenetére


btudos
veterán

A linkelt E7240 lesz a tuti, a Zenbook szerintem hamar sirni fog, ha bringan akarja hordozni, nem a strapabiras az elso, ami eszembe jut rola.

whited: N es G szeria mas vilag, a belepo X es K a problemasabb.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68298) Tikakukac válasza SkyS1gn (#68290) üzenetére


Tikakukac
titán

Van, rengeteg. Egyik felén az idő haladt túl, másik fele pedig a nagyközönségnek érthetetlen. De van, hogyne lenne.

BRIKLY: Akkor te hatszor makkosabb vagy, mint én/mi/ők bárki.

Még mielőtt megszakérted a dolgokat: a Lenovoból nem eshet ki a menet. Ők nem műanyagba öntik bele a kis anyákat, hanem végigvágják a műanyagokat. Ez a fajta teszt nem fog menni sajna. Az a fajta igen, hogy 1-2 hónapon át csinálunk statisztikát, hogy 2-300 szervizes gépből melyik mi volt a baja. Ha szeretnéd megoldjuk, rákérdezhetek.

Nem falhoz vágjuk a gépet. Használjuk, vigyázunk rá, hogyne. És igen így is össze tudja magát kakkantani némelyik. Ha nem tetszik mi van itt ajánlva, irány a rendőrség és csapd fel nekik a szitut, hogy 4 gépből neked mi jött be és akkor ezt most te piacra vetítenéd a csúnyák meg nem értenek hozzá és a levegőbe dobálóznak.
Én sem akarok ezen vitázni, már olyan szinten van ki a zsákom az egésszel, hogy szavakba nem tudom önteni. Minden egyes hónapban leküldjük ezt a kört x-szer és belefáradtam. El kell menni meg kell venni mindenki ki-mit akar, utána megírni priviben mekkora hülyék vagyunk és kész. Most is ez megy, ezután sem veszem a lelkemre.

btudos: Mondjuk itt pont N-es Asusról van szó :DDD G-vel valóban nem volt ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68299) btudos válasza Tikakukac (#68298) üzenetére


btudos
veterán

Akkor mar az se. :DDD

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68300) Pocok256 válasza Rivyan (#68294) üzenetére


Pocok256
veterán

Erre a célra ez a gép megfelelne neked. Keretbe még belefér egy +4 gigás memória bővítés is. Így 8 gigád lesz :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.